Informacja

Drogi użytkowniku, aplikacja do prawidłowego działania wymaga obsługi JavaScript. Proszę włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce.

Przeglądasz jako GOŚĆ
Tytuł pozycji:

Global, Unbounded Solutions to a Parabolic Equation

Tytuł :
Global, Unbounded Solutions to a Parabolic Equation
Autorzy :
Lacey, A.A.
Tzanetis, D.E.
Pokaż więcej
Źródło :
Journal of Differential Equations; January 1993, Vol. 101 Issue: 1 p80-102, 23p
Periodyk
Nonlinear parabolic equations of the form ut = Δu + ƒ(u) and which are capable of exhibiting blow-up are considered. We find that if there is a unique steady state then it is possible to choose initial conditions so that the solution is unbouded but exists, at least in a weak sense, for all time. For more restricted problems, e.g., ƒ(u) = eu in three dimensions, we find some particular solutions to the equation which blow up at a finite time but continue to exist afterwards.Copyright 1993, 1999 Academic Press

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim komputerze. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies