Informacja

Drogi użytkowniku, aplikacja do prawidłowego działania wymaga obsługi JavaScript. Proszę włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce.

Przeglądasz jako GOŚĆ
Tytuł pozycji:

Shannon type inequalities via time scales theory

Tytuł :
Shannon type inequalities via time scales theory
Autorzy :
Iqrar Ansari
Khuram Ali Khan
Ammara Nosheen
Ðilda Pečarić
Josip Pečarić
Pokaż więcej
Temat :
Shannon entropy
Time scale calculus
Convex function
Mathematics
QA1-939
Źródło :
Advances in Difference Equations, Vol 2020, Iss 1, Pp 1-14 (2020)
Wydawca :
SpringerOpen, 2020.
Rok publikacji :
2020
Kolekcja :
LCC:Mathematics
Typ dokumentu :
article
Opis pliku :
electronic resource
Język :
English
ISSN :
1687-1847
Relacje :
http://link.springer.com/article/10.1186/s13662-020-02587-z; https://doaj.org/toc/1687-1847
DOI :
10.1186/s13662-020-02587-z
Dostęp URL :
https://doaj.org/article/5532b31492294303b989a38478aecd81
Numer akcesji :
edsdoj.5532b31492294303b989a38478aecd81
Czasopismo naukowe
Abstract The aim of present paper is to obtain Shannon type inequalities using the extended version of Jensen’s inequality in time scales settings. The concept of differential entropy of a continuous random variable on time scales is introduced, and its bounds for some particular distributions are also estimated.
Zaloguj się, aby uzyskać dostęp do pełnego tekstu.

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim komputerze. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies