Informacja

Drogi użytkowniku, aplikacja do prawidłowego działania wymaga obsługi JavaScript. Proszę włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce.

Przeglądasz jako GOŚĆ

Wyszukujesz frazę ""Bejot, Yannick"" wg kryterium: Autor


Tytuł :
Global burden of 369 diseases and injuries in 204 countries and territories, 1990–2019: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2019
Autorzy :
Vos, Theo
Lim, Stephen S
Abbafati, Cristiana
Abbas, Kaja M
Abbasi, Mohammad
Abbasifard, Mitra
Abbasi-Kangevari, Mohsen
Abbastabar, Hedayat
Abd-Allah, Foad
Abdelalim, Ahmed
Abdollahi, Mohammad
Abdollahpour, Ibrahim
Abolhassani, Hassan
Aboyans, Victor
Abrams, Elissa M
Abreu, Lucas Guimarães
Abrigo, Michael R M
Abu-Raddad, Laith Jamal
Abushouk, Abdelrahman I
Acebedo, Alyssa
Ackerman, Ilana N
Adabi, Maryam
Adamu, Abdu A
Adebayo, Oladimeji M
Adekanmbi, Victor
Adelson, Jaimie D
Adetokunboh, Olatunji O
Adham, Davoud
Afshari, Mahdi
Afshin, Ashkan
Agardh, Emilie E
Agarwal, Gina
Agesa, Kareha M
Aghaali, Mohammad
Aghamir, Seyed Mohammad Kazem
Agrawal, Anurag
Ahmad, Tauseef
Ahmadi, Alireza
Ahmadi, Mehdi
Ahmadieh, Hamid
Ahmadpour, Ehsan
Akalu, Temesgen Yihunie
Akinyemi, Rufus Olusola
Akinyemiju, Tomi
Akombi, Blessing
Al-Aly, Ziyad
Alam, Khurshid
Alam, Noore
Alam, Samiah
Alam, Tahiya
Alanzi, Turki M
Albertson, Samuel B
Alcalde-Rabanal, Jacqueline Elizabeth
Alema, Niguse Meles
Ali, Muhammad
Ali, Saqib
Alicandro, Gianfranco
Alijanzadeh, Mehran
Alinia, Cyrus
Alipour, Vahid
Aljunid, Syed Mohamed
Alla, François
Allebeck, Peter
Almasi-Hashiani, Amir
Alonso, Jordi
Al-Raddadi, Rajaa M
Altirkawi, Khalid A
Alvis-Guzman, Nelson
Alvis-Zakzuk, Nelson J
Amini, Saeed
Amini-Rarani, Mostafa
Aminorroaya, Arya
Amiri, Fatemeh
Amit, Arianna Maever L
Amugsi, Dickson A
Amul, Gianna Gayle Herrera
Anderlini, Deanna
Andrei, Catalina Liliana
Andrei, Tudorel
Anjomshoa, Mina
Ansari, Fereshteh
Ansari, Iman
Ansari-Moghaddam, Alireza
Antonio, Carl Abelardo T
Antony, Catherine M
Antriyandarti, Ernoiz
Anvari, Davood
Anwer, Razique
Arabloo, Jalal
Arab-Zozani, Morteza
Aravkin, Aleksandr Y
Ariani, Filippo
Ärnlöv, Johan
Aryal, Krishna K
Arzani, Afsaneh
Asadi-Aliabadi, Mehran
Asadi-Pooya, Ali A
Asghari, Babak
Ashbaugh, Charlie
Atnafu, Desta Debalkie
Atre, Sachin R
Ausloos, Floriane
Ausloos, Marcel
Ayala Quintanilla, Beatriz Paulina
Ayano, Getinet
Ayanore, Martin Amogre
Aynalem, Yared Asmare
Azari, Samad
Azarian, Ghasem
Azene, Zelalem Nigussie
Babaee, Ebrahim
Badawi, Alaa
Bagherzadeh, Mojtaba
Bakhshaei, Mohammad Hossein
Bakhtiari, Ahad
Balakrishnan, Senthilkumar
Balalla, Shivanthi
Balassyano, Shelly
Banach, Maciej
Banik, Palash Chandra
Bannick, Marlena S
Bante, Agegnehu Bante
Baraki, Adhanom Gebreegziabher
Barboza, Miguel A
Barker-Collo, Suzanne Lyn
Barthelemy, Celine M
Barua, Lingkan
Barzegar, Akbar
Basu, Sanjay
Baune, Bernhard T
Bayati, Mohsen
Bazmandegan, Gholamreza
Bedi, Neeraj
Beghi, Ettore
Béjot, Yannick
Bello, Aminu K
Bender, Rose G
Bennett, Derrick A
Bennitt, Fiona B
Bensenor, Isabela M
Benziger, Catherine P
Berhe, Kidanemaryam
Bernabe, Eduardo
Bertolacci, Gregory J
Bhageerathy, Reshmi
Bhala, Neeraj
Bhandari, Dinesh
Bhardwaj, Pankaj
Bhattacharyya, Krittika
Bhutta, Zulfiqar A
Bibi, Sadia
Biehl, Molly H
Bikbov, Boris
Bin Sayeed, Muhammad Shahdaat
Biondi, Antonio
Birihane, Binyam Minuye
Bisanzio, Donal
Bisignano, Catherine
Biswas, Raaj Kishore
Bohlouli, Somayeh
Bohluli, Mehdi
Bolla, Srinivasa Rao Rao
Boloor, Archith
Boon-Dooley, Alexandra S
Borges, Guilherme
Borzì, Antonio Maria
Bourne, Rupert
Brady, Oliver J
Brauer, Michael
Brayne, Carol
Breitborde, Nicholas J K
Brenner, Hermann
Briant, Paul Svitil
Briggs, Andrew M
Briko, Nikolay Ivanovich
Britton, Gabrielle B
Bryazka, Dana
Buchbinder, Rachelle
Bumgarner, Blair R
Busse, Reinhard
Butt, Zahid A
Caetano dos Santos, Florentino Luciano
Cámera, Luis LA Alberto
Campos-Nonato, Ismael R
Car, Josip
Cárdenas, Rosario
Carreras, Giulia
Carrero, Juan J
Carvalho, Felix
Castaldelli-Maia, Joao Mauricio
Castañeda-Orjuela, Carlos A
Castelpietra, Giulio
Castle, Chris D
Castro, Franz
Catalá-López, Ferrán
Causey, Kate
Cederroth, Christopher R
Cercy, Kelly M
Cerin, Ester
Chandan, Joht Singh
Chang, Alex R
Charlson, Fiona J
Chattu, Vijay Kumar
Chaturvedi, Sarika
Chimed-Ochir, Odgerel
Chin, Ken Lee
Cho, Daniel Youngwhan
Christensen, Hanne
Chu, Dinh-Toi
Chung, Michael T
Cicuttini, Flavia M
Ciobanu, Liliana G
Cirillo, Massimo
Collins, Emma L
Compton, Kelly
Conti, Sara
Cortesi, Paolo Angelo
Costa, Vera Marisa
Cousin, Ewerton
Cowden, Richard G
Cowie, Benjamin C
Cromwell, Elizabeth A
Cross, Di H
Crowe, Christopher Stephen
Cruz, Jessica A
Cunningham, Matthew
Dahlawi, Saad M A
Damiani, Giovanni
Dandona, Lalit
Dandona, Rakhi
Darwesh, Aso Mohammad
Daryani, Ahmad
Das, Jai K
Das Gupta, Rajat
das Neves, José
Dávila-Cervantes, Claudio Alberto
Davletov, Kairat
De Leo, Diego
Dean, Frances E
DeCleene, Nicole K
Deen, Amanda
Degenhardt, Louisa
Dellavalle, Robert Paul
Demeke, Feleke Mekonnen
Demsie, Desalegn Getnet
Denova-Gutiérrez, Edgar
Dereje, Nebiyu Dereje
Dervenis, Nikolaos
Desai, Rupak
Desalew, Assefa
Dessie, Getenet Ayalew
Dharmaratne, Samath Dhamminda
Dhungana, Govinda Prasad
Dianatinasab, Mostafa
Diaz, Daniel
Dibaji Forooshani, Zahra Sadat
Dingels, Zachary V
Dirac, M Ashworth
Djalalinia, Shirin
Do, Hoa Thi
Dokova, Klara
Dorostkar, Fariba
Doshi, Chirag P
Doshmangir, Leila
Douiri, Abdel
Doxey, Matthew C
Driscoll, Tim Robert
Dunachie, Susanna J
Duncan, Bruce B
Duraes, Andre Rodrigues
Eagan, Arielle Wilder
Ebrahimi Kalan, Mohammad
Edvardsson, David
Ehrlich, Joshua R
El Nahas, Nevine
El Sayed, Iman
El Tantawi, Maha
Elbarazi, Iffat
Elgendy, Islam Y
Elhabashy, Hala Rashad
El-Jaafary, Shaimaa I
Elyazar, Iqbal RF
Emamian, Mohammad Hassan
Emmons-Bell, Sophia
Erskine, Holly E
Eshrati, Babak
Eskandarieh, Sharareh
Esmaeilnejad, Saman
Esmaeilzadeh, Firooz
Esteghamati, Alireza
Estep, Kara
Etemadi, Arash
Etisso, Atkilt Esaiyas
Farahmand, Mohammad
Faraj, Anwar
Fareed, Mohammad
Faridnia, Roghiyeh
Farinha, Carla Sofia e Sá
Farioli, Andrea
Faro, Andre
Faruque, Mithila
Farzadfar, Farshad
Fattahi, Nazir
Fazlzadeh, Mehdi
Feigin, Valery L
Feldman, Rachel
Fereshtehnejad, Seyed-Mohammad
Fernandes, Eduarda
Ferrari, Alize J
Ferreira, Manuela L
Filip, Irina
Fischer, Florian
Fisher, James L
Fitzgerald, Ryan
Flohr, Carsten
Flor, Luisa Sorio
Foigt, Nataliya A
Folayan, Morenike Oluwatoyin
Force, Lisa M
Fornari, Carla
Foroutan, Masoud
Fox, Jack T
Freitas, Marisa
Fu, Weijia
Fukumoto, Takeshi
Furtado, João M
Gad, Mohamed M
Gakidou, Emmanuela
Galles, Natalie C
Gallus, Silvano
Gamkrelidze, Amiran
Garcia-Basteiro, Alberto L
Gardner, William M
Geberemariyam, Biniyam Sahiledengle
Gebrehiwot, Abiyu Mekonnen
Gebremedhin, Ketema Bizuwork
Gebreslassie, Assefa Ayalew Ayalew Ayalew
Gershberg Hayoon, Anna
Gething, Peter W
Ghadimi, Maryam
Ghadiri, Keyghobad
Ghafourifard, Mansour
Ghajar, Alireza
Ghamari, Farhad
Ghashghaee, Ahmad
Ghiasvand, Hesam
Ghith, Nermin
Gholamian, Asadollah
Gilani, Syed Amir
Gill, Paramjit Singh
Gitimoghaddam, Mojgan
Giussani, Giorgia
Goli, Srinivas
Gomez, Ricardo Santiago
Gopalani, Sameer Vali
Gorini, Giuseppe
Gorman, Taren M
Gottlich, Harrison Chase
Goudarzi, Houman
Goulart, Alessandra C
Goulart, Bárbara Niegia Garcia
Grada, Ayman
Grivna, Michal
Grosso, Giuseppe
Gubari, Mohammed Ibrahim Mohialdeen
Gugnani, Harish Chander
Guimaraes, Andre Luiz Sena
Guimarães, Rafael Alves
Guled, Rashid Abdi
Guo, Gaorui
Guo, Yuming
Gupta, Rajeev
Haagsma, Juanita A
Haddock, Beatrix
Hafezi-Nejad, Nima
Hafiz, Abdul
Hagins, Hailey
Haile, Lydia M
Hall, Brian J
Halvaei, Iman
Hamadeh, Randah R
Hamagharib Abdullah, Kanaan
Hamilton, Erin B
Han, Chieh
Han, Hannah
Hankey, Graeme J
Haro, Josep Maria
Harvey, James D
Hasaballah, Ahmed I
Hasanzadeh, Amir
Hashemian, Maryam
Hassanipour, Soheil
Hassankhani, Hadi
Havmoeller, Rasmus J
Hay, Roderick J
Hay, Simon I
Hayat, Khezar
Heidari, Behnam
Heidari, Golnaz
Heidari-Soureshjani, Reza
Hendrie, Delia
Henrikson, Hannah J
Henry, Nathaniel J
Herteliu, Claudiu
Heydarpour, Fatemeh
Hird, Thomas R
Hoek, Hans W
Hole, Michael K
Holla, Ramesh
Hoogar, Praveen
Hosgood, H Dean
Hosseinzadeh, Mehdi
Hostiuc, Mihaela
Hostiuc, Sorin
Househ, Mowafa
Hoy, Damian G
Hsairi, Mohamed
Hsieh, Vivian Chia-rong
Hu, Guoqing
Huda, Tanvir M
Hugo, Fernando N
Huynh, Chantal K
Hwang, Bing-Fang
Iannucci, Vincent C
Ibitoye, Segun Emmanuel
Ikuta, Kevin S
Ilesanmi, Olayinka Stephen
Ilic, Irena M
Ilic, Milena D
Inbaraj, Leeberk Raja
Ippolito, Helen
Irvani, Seyed Sina Naghibi
Islam, M Mofizul
Islam, MdMohaimenul
Islam, Sheikh Mohammed Shariful
Islami, Farhad
Iso, Hiroyasu
Ivers, Rebecca Q
Iwu, Chidozie C D
Iyamu, Ihoghosa Osamuyi
Jaafari, Jalil
Jacobsen, Kathryn H
Jadidi-Niaragh, Farhad
Jafari, Hussain
Jafarinia, Morteza
Jahagirdar, Deepa
Jahani, Mohammad Ali
Jahanmehr, Nader
Jakovljevic, Mihajlo
Jalali, Amir
Jalilian, Farzad
James, Spencer L
Janjani, Hosna
Janodia, Manthan Dilipkumar
Jayatilleke, Achala Upendra
Jeemon, Panniyammakal
Jenabi, Ensiyeh
Jha, Ravi Prakash
Jha, Vivekanand
Ji, John S
Jia, Peng
John, Oommen
John-Akinola, Yetunde O
Johnson, Catherine Owens
Johnson, Sarah Charlotte
Jonas, Jost B
Joo, Tamas
Joshi, Ankur
Jozwiak, Jacek Jerzy
Jürisson, Mikk
Kabir, Ali
Kabir, Zubair
Kalani, Hamed
Kalani, Rizwan
Kalankesh, Leila R
Kalhor, Rohollah
Kamiab, Zahra
Kanchan, Tanuj
Karami Matin, Behzad
Karch, André
Karim, Mohd Anisul
Karimi, Salah Eddin
Kassa, Getachew Mullu
Kassebaum, Nicholas J
Katikireddi, Srinivasa Vittal
Kawakami, Norito
Kayode, Gbenga A
Keddie, Suzanne H
Keller, Cathleen
Kereselidze, Maia
Khafaie, Morteza Abdullatif
Khalid, Nauman
Khan, Maseer
Khatab, Khaled
Khater, Mona M
Khatib, Mahalaqua Nazli
Khayamzadeh, Maryam
Khodayari, Mohammad Taghi
Khundkar, Roba
Kianipour, Neda
Kieling, Christian
Kim, Daniel
Kim, Young-Eun
Kim, Yun Jin
Kimokoti, Ruth W
Kisa, Adnan
Kisa, Sezer
Kissimova-Skarbek, Katarzyna
Kivimäki, Mika
Kneib, Cameron J
Knudsen, Ann Kristin Skrindo
Kocarnik, Jonathan M
Kolola, Tufa
Kopec, Jacek A
Kosen, Soewarta
Koul, Parvaiz A
Koyanagi, Ai
Kravchenko, Michael A
Krishan, Kewal
Krohn, Kris J
Kuate Defo, Barthelemy
Kucuk Bicer, Burcu
Kumar, G Anil
Kumar, Manasi
Kumar, Pushpendra
Kumar, Vivek
Kumaresh, Girikumar
Kurmi, Om P
Kusuma, Dian
Kyu, Hmwe Hmwe
La Vecchia, Carlo
Lacey, Ben
Lal, Dharmesh Kumar
Lalloo, Ratilal
Lam, Jennifer O
Lami, Faris Hasan
Landires, Iván
Lang, Justin J
Lansingh, Van Charles
Larson, Samantha Leigh
Larsson, Anders O
Lasrado, Savita
Lassi, Zohra S
Lau, Kathryn Mei-Ming
Lavados, Pablo M
Lazarus, Jeffrey V
Ledesma, Jorge R
Lee, Paul H
Lee, Shaun Wen Huey
LeGrand, Kate E
Leigh, James
Leonardi, Matilde
Lescinsky, Haley
Leung, Janni
Levi, Miriam
Lewington, Sarah
Li, Shanshan
Lim, Lee-Ling
Lin, Christine
Lin, Ro-Ting
Linehan, Christine
Linn, Shai
Liu, Hung-Chun
Liu, Shiwei
Liu, Zichen
Looker, Katharine J
Lopez, Alan D
Lopukhov, Platon D
Lorkowski, Stefan
Lotufo, Paulo A
Lucas, Tim C D
Lugo, Alessandra
Lunevicius, Raimundas
Lyons, Ronan A
Ma, Jianing
MacLachlan, Jennifer H
Maddison, Emilie R
Maddison, Ralph
Madotto, Fabiana
Mahasha, Phetole Walter
Mai, Hue Thi
Majeed, Azeem
Maled, Venkatesh
Maleki, Shokofeh
Malekzadeh, Reza
Malta, Deborah Carvalho
Mamun, Abdullah A
Manafi, Amir
Manafi, Navid
Manguerra, Helena
Mansouri, Borhan
Mansournia, Mohammad Ali
Mantilla Herrera, Ana M
Maravilla, Joemer C
Marks, Ashley
Martins-Melo, Francisco Rogerlândio
Martopullo, Ira
Masoumi, Seyedeh Zahra
Massano, João
Massenburg, Benjamin Ballard
Mathur, Manu Raj
Maulik, Pallab K
McAlinden, Colm
McGrath, John J
McKee, Martin
Mehndiratta, Man Mohan
Mehri, Fereshteh
Mehta, Kala M
Meitei, Wahengbam Bigyananda
Memiah, Peter T N
Mendoza, Walter
Menezes, Ritesh G
Mengesha, Endalkachew Worku
Mengesha, Meresa Berwo
Mereke, Alibek
Meretoja, Atte
Meretoja, Tuomo J
Mestrovic, Tomislav
Miazgowski, Bartosz
Miazgowski, Tomasz
Michalek, Irmina Maria
Mihretie, Kebadnew Mulatu
Miller, Ted R
Mills, Edward J
Mirica, Andreea
Mirrakhimov, Erkin M
Mirzaei, Hamed
Mirzaei, Maryam
Mirzaei-Alavijeh, Mehdi
Misganaw, Awoke Temesgen
Mithra, Prasanna
Moazen, Babak
Moghadaszadeh, Masoud
Mohamadi, Efat
Mohammad, Dara K
Mohammad, Yousef
Mohammad Gholi Mezerji, Naser
Mohammadian-Hafshejani, Abdollah
Mohammadifard, Noushin
Mohammadpourhodki, Reza
Mohammed, Shafiu
Mokdad, Ali H
Molokhia, Mariam
Momen, Natalie C
Monasta, Lorenzo
Mondello, Stefania
Mooney, Meghan D
Moosazadeh, Mahmood
Moradi, Ghobad
Moradi, Masoud
Moradi-Lakeh, Maziar
Moradzadeh, Rahmatollah
Moraga, Paula
Morales, Linda
Morawska, Lidia
Moreno Velásquez, Ilais
Morgado-da-Costa, Joana
Morrison, Shane Douglas
Mosser, Jonathan F
Mouodi, Simin
Mousavi, Seyyed Meysam
Mousavi Khaneghah, Amin
Mueller, Ulrich Otto
Munro, Sandra B
Muriithi, Moses K
Musa, Kamarul Imran
Muthupandian, Saravanan
Naderi, Mehdi
Nagarajan, Ahamarshan Jayaraman
Nagel, Gabriele
Naghshtabrizi, Behshad
Nair, Sanjeev
Nandi, Anita K
Nangia, Vinay
Nansseu, Jobert Richie
Nayak, Vinod C
Nazari, Javad
Negoi, Ionut
Negoi, Ruxandra Irina
Netsere, Henok Biresaw Netsere
Ngunjiri, Josephine W
Nguyen, Cuong Tat
Nguyen, Jason
Nguyen, Michele
Nguyen, Minh
Nichols, Emma
Nigatu, Dabere
Nigatu, Yeshambel T
Nikbakhsh, Rajan
Nixon, Molly R
Nnaji, Chukwudi A
Nomura, Shuhei
Norrving, Bo
Noubiap, Jean Jacques
Nowak, Christoph
Nunez-Samudio, Virginia
Oţoiu, Adrian
Oancea, Bogdan
Odell, Christopher M
Ogbo, Felix Akpojene
Oh, In-Hwan
Okunga, Emmanuel Wandera
Oladnabi, Morteza
Olagunju, Andrew T
Olusanya, Bolajoko Olubukunola
Olusanya, Jacob Olusegun
Oluwasanu, Mojisola Morenike
Omar Bali, Ahmed
Omer, Muktar Omer
Ong, Kanyin L
Onwujekwe, Obinna E
Orji, Aislyn U
Orpana, Heather M
Ortiz, Alberto
Ostroff, Samuel M
Otstavnov, Nikita
Otstavnov, Stanislav S
Øverland, Simon
Owolabi, Mayowa O
P A, Mahesh
Padubidri, Jagadish Rao
Pakhare, Abhijit P
Palladino, Raffaele
Pana, Adrian
Panda-Jonas, Songhomitra
Pandey, Anamika
Park, Eun-Kee
Parmar, Priya G Kumari
Pasupula, Deepak Kumar
Patel, Sangram Kishor
Paternina-Caicedo, Angel J
Pathak, Ashish
Pathak, Mona
Patten, Scott B
Patton, George C
Paudel, Deepak
Pazoki Toroudi, Hamidreza
Peden, Amy E
Pennini, Alyssa
Pepito, Veincent Christian Filipino
Peprah, Emmanuel K
Pereira, Alexandre
Pereira, David M
Perico, Norberto
Pham, Hai Quang
Phillips, Michael R
Pigott, David M
Pilgrim, Thomas
Pilz, Tessa M
Pirsaheb, Meghdad
Plana-Ripoll, Oleguer
Plass, Dietrich
Pokhrel, Khem Narayan
Polibin, Roman V
Polinder, Suzanne
Polkinghorne, Kevan R
Postma, Maarten J
Pourjafar, Hadi
Pourmalek, Farshad
Pourmirza Kalhori, Reza
Pourshams, Akram
Poznańska, Anna
Prada, Sergio I
Prakash, V
Pribadi, Dimas Ria Angga
Pupillo, Elisabetta
Quazi Syed, Zahiruddin
Rabiee, Mohammad
Rabiee, Navid
Radfar, Amir
Rafiee, Ata
Rafiei, Alireza
Raggi, Alberto
Rahimi-Movaghar, Afarin
Rahman, Muhammad Aziz
Rajabpour-Sanati, Ali
Rajati, Fatemeh
Ramezanzadeh, Kiana
Ranabhat, Chhabi Lal
Rao, Puja C
Rao, Sowmya J
Rasella, Davide
Rastogi, Prateek
Rathi, Priya
Rawaf, David Laith
Rawaf, Salman
Rawal, Lal
Razo, Christian
Redford, Sofia Boston
Reiner, Jr Robert C
Reinig, Nickolas
Reitsma, Marissa Bettay
Remuzzi, Giuseppe
Renjith, Vishnu
Renzaho, Andre M N
Resnikoff, Serge
Rezaei, Nima
Rezai, Mohammad sadegh
Rezapour, Aziz
Rhinehart, Phoebe-Anne
Riahi, Seyed Mohammad
Ribeiro, Antonio Luiz P
Ribeiro, Daniel Cury
Ribeiro, Daniela
Rickard, Jennifer
Roberts, Nicholas L S
Roberts, Shaun
Robinson, Stephen R
Roever, Leonardo
Rolfe, Sam
Ronfani, Luca
Roshandel, Gholamreza
Roth, Gregory A
Rubagotti, Enrico
Rumisha, Susan Fred
Sabour, Siamak
Sachdev, Perminder S
Saddik, Basema
Sadeghi, Ehsan
Sadeghi, Masoumeh
Saeidi, Shahram
Safi, Sare
Safiri, Saeid
Sagar, Rajesh
Sahebkar, Amirhossein
Sahraian, Mohammad Ali
Sajadi, S Mohammad
Salahshoor, Mohammad Reza
Salamati, Payman
Salehi Zahabi, Saleh
Salem, Hosni
Salem, Marwa R Rashad
Salimzadeh, Hamideh
Salomon, Joshua A
Salz, Inbal
Samad, Zainab
Samy, Abdallah M
Sanabria, Juan
Santomauro, Damian Francesco
Santos, Itamar S
Santos, João Vasco
Santric-Milicevic, Milena M
Saraswathy, Sivan Yegnanarayana Iyer
Sarmiento-Suárez, Rodrigo
Sarrafzadegan, Nizal
Sartorius, Benn
Sarveazad, Arash
Sathian, Brijesh
Sathish, Thirunavukkarasu
Sattin, Davide
Sbarra, Alyssa N
Schaeffer, Lauren E
Schiavolin, Silvia
Schmidt, Maria Inês
Schutte, Aletta Elisabeth
Schwebel, David C
Schwendicke, Falk
Senbeta, Anbissa Muleta
Senthilkumaran, Subramanian
Sepanlou, Sadaf G
Shackelford, Katya Anne
Shadid, Jamileh
Shahabi, Saeed
Shaheen, Amira A
Shaikh, Masood Ali
Shalash, Ali S
Shams-Beyranvand, Mehran
Shamsizadeh, Morteza
Shannawaz, Mohammed
Sharafi, Kiomars
Sharara, Fablina
Sheena, Brittney S
Sheikhtaheri, Abbas
Shetty, Ranjitha S
Shibuya, Kenji
Shiferaw, Wondimeneh Shibabaw
Shigematsu, Mika
Shin, Jae Il
Shiri, Rahman
Shirkoohi, Reza
Shrime, Mark G
Shuval, Kerem
Siabani, Soraya
Sigfusdottir, Inga Dora
Sigurvinsdottir, Rannveig
Silva, João Pedro
Simpson, Kyle E
Singh, Ambrish
Singh, Jasvinder A
Skiadaresi, Eirini
Skou, Søren T Skou
Skryabin, Valentin Yurievich
Sobngwi, Eugene
Sokhan, Anton
Soltani, Shahin
Sorensen, Reed J D
Soriano, Joan B
Sorrie, Muluken Bekele
Soyiri, Ireneous N
Sreeramareddy, Chandrashekhar T
Stanaway, Jeffrey D
Stark, Benjamin A
Ştefan, Simona Cătălina
Stein, Caroline
Steiner, Caitlyn
Steiner, Timothy J
Stokes, Mark A
Stovner, Lars Jacob
Stubbs, Jacob L
Sudaryanto, Agus
Sufiyan, Mu'awiyyah Babale
Sulo, Gerhard
Sultan, Iyad
Sykes, Bryan L
Sylte, Dillon O
Szócska, Miklós
Tabarés-Seisdedos, Rafael
Tabb, Karen M
Tadakamadla, Santosh Kumar
Taherkhani, Amir
Tajdini, Masih
Takahashi, Ken
Taveira, Nuno
Teagle, Whitney L
Teame, Hirut
Tehrani-Banihashemi, Arash
Teklehaimanot, Berhane Fseha
Terrason, Sonyah
Tessema, Zemenu Tadesse
Thankappan, Kavumpurathu Raman
Thomson, Azalea M
Tohidinik, Hamid Reza
Tonelli, Marcello
Topor-Madry, Roman
Torre, Anna E
Touvier, Mathilde
Tovani-Palone, Marcos Roberto Roberto
Tran, Bach Xuan
Travillian, Ravensara
Troeger, Christopher E
Truelsen, Thomas Clement
Tsai, Alexander C
Tsatsakis, Aristidis
Tudor Car, Lorainne
Tyrovolas, Stefanos
Uddin, Riaz
Ullah, Saif
Undurraga, Eduardo A
Unnikrishnan, Bhaskaran
Vacante, Marco
Vakilian, Alireza
Valdez, Pascual R
Varughese, Santosh
Vasankari, Tommi Juhani
Vasseghian, Yasser
Venketasubramanian, Narayanaswamy
Violante, Francesco S
Vlassov, Vasily
Vollset, Stein Emil
Vongpradith, Avina
Vukovic, Ana
Vukovic, Rade
Waheed, Yasir
Walters, Madgalene K
Wang, Jiayu
Wang, Yafeng
Wang, Yuan-Pang
Ward, Joseph L
Watson, Alexandrea
Wei, Jingkai
Weintraub, Robert G
Weiss, Daniel J
Weiss, Jordan
Westerman, Ronny
Whisnant, Joanna L
Whiteford, Harvey A
Wiangkham, Taweewat
Wiens, Kirsten E
Wijeratne, Tissa
Wilner, Lauren B
Wilson, Shadrach
Wojtyniak, Bogdan
Wolfe, Charles D A
Wool, Eve E
Wu, Ai-Min
Wulf Hanson, Sarah
Wunrow, Han Yong
Xu, Gelin
Xu, Rixing
Yadgir, Simon
Yahyazadeh Jabbari, Seyed Hossein
Yamagishi, Kazumasa
Yaminfirooz, Mousa
Yano, Yuichiro
Yaya, Sanni
Yazdi-Feyzabadi, Vahid
Yearwood, Jamal A
Yeheyis, Tomas Y
Yeshitila, Yordanos Gizachew
Yip, Paul
Yonemoto, Naohiro
Yoon, Seok-Jun
Yoosefi Lebni, Javad
Younis, Mustafa Z
Younker, Theodore Patrick
Yousefi, Zabihollah
Yousefifard, Mahmoud
Yousefinezhadi, Taraneh
Yousuf, Abdilahi Yousuf
Yu, Chuanhua
Yusefzadeh, Hasan
Zahirian Moghadam, Telma
Zaki, Leila
Zaman, Sojib Bin
Zamani, Mohammad
Zamanian, Maryam
Zandian, Hamed
Zangeneh, Alireza
Zastrozhin, Mikhail Sergeevich
Zewdie, Kaleab Alemayehu
Zhang, Yunquan
Zhang, Zhi-Jiang
Zhao, Jeff T
Zhao, Yingxi
Zheng, Peng
Zhou, Maigeng
Ziapour, Arash
Zimsen, Stephanie R M
Naghavi, Mohsen
Murray, Christopher J L
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet 17-23 October 2020 396(10258):1204-1222
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Global burden of 87 risk factors in 204 countries and territories, 1990–2019: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2019
Autorzy :
Murray, Christopher J L
Aravkin, Aleksandr Y
Zheng, Peng
Abbafati, Cristiana
Abbas, Kaja M
Abbasi-Kangevari, Mohsen
Abd-Allah, Foad
Abdelalim, Ahmed
Abdollahi, Mohammad
Abdollahpour, Ibrahim
Abegaz, Kedir Hussein
Abolhassani, Hassan
Aboyans, Victor
Abreu, Lucas Guimarães
Abrigo, Michael R M
Abualhasan, Ahmed
Abu-Raddad, Laith Jamal
Abushouk, Abdelrahman I
Adabi, Maryam
Adekanmbi, Victor
Adeoye, Abiodun Moshood
Adetokunboh, Olatunji O
Adham, Davoud
Advani, Shailesh M
Agarwal, Gina
Aghamir, Seyed Mohammad Kazem
Agrawal, Anurag
Ahmad, Tauseef
Ahmadi, Keivan
Ahmadi, Mehdi
Ahmadieh, Hamid
Ahmed, Muktar Beshir
Akalu, Temesgen Yihunie
Akinyemi, Rufus Olusola
Akinyemiju, Tomi
Akombi, Blessing
Akunna, Chisom Joyqueenet
Alahdab, Fares
Al-Aly, Ziyad
Alam, Khurshid
Alam, Samiah
Alam, Tahiya
Alanezi, Fahad Mashhour
Alanzi, Turki M
Alemu, Biresaw wassihun
Alhabib, Khalid F
Ali, Muhammad
Ali, Saqib
Alicandro, Gianfranco
Alinia, Cyrus
Alipour, Vahid
Alizade, Hesam
Aljunid, Syed Mohamed
Alla, François
Allebeck, Peter
Almasi-Hashiani, Amir
Al-Mekhlafi, Hesham M
Alonso, Jordi
Altirkawi, Khalid A
Amini-Rarani, Mostafa
Amiri, Fatemeh
Amugsi, Dickson A
Ancuceanu, Robert
Anderlini, Deanna
Anderson, Jason A
Andrei, Catalina Liliana
Andrei, Tudorel
Angus, Colin
Anjomshoa, Mina
Ansari, Fereshteh
Ansari-Moghaddam, Alireza
Antonazzo, Ippazio Cosimo
Antonio, Carl Abelardo T
Antony, Catherine M
Antriyandarti, Ernoiz
Anvari, Davood
Anwer, Razique
Appiah, Seth Christopher Yaw
Arabloo, Jalal
Arab-Zozani, Morteza
Ariani, Filippo
Armoon, Bahram
Ärnlöv, Johan
Arzani, Afsaneh
Asadi-Aliabadi, Mehran
Asadi-Pooya, Ali A
Ashbaugh, Charlie
Assmus, Michael
Atafar, Zahra
Atnafu, Desta Debalkie
Atout, Maha Moh'd Wahbi
Ausloos, Floriane
Ausloos, Marcel
Ayala Quintanilla, Beatriz Paulina
Ayano, Getinet
Ayanore, Martin Amogre
Azari, Samad
Azarian, Ghasem
Azene, Zelalem Nigussie
Badawi, Alaa
Badiye, Ashish D
Bahrami, Mohammad Amin
Bakhshaei, Mohammad Hossein
Bakhtiari, Ahad
Bakkannavar, Shankar M
Baldasseroni, Alberto
Ball, Kylie
Ballew, Shoshana H
Balzi, Daniela
Banach, Maciej
Banerjee, Srikanta K
Bante, Agegnehu Bante
Baraki, Adhanom Gebreegziabher
Barker-Collo, Suzanne Lyn
Bärnighausen, Till Winfried
Barrero, Lope H
Barthelemy, Celine M
Barua, Lingkan
Basu, Sanjay
Baune, Bernhard T
Bayati, Mohsen
Becker, Jacob S
Bedi, Neeraj
Beghi, Ettore
Béjot, Yannick
Bell, Michellr L
Bennitt, Fiona B
Bensenor, Isabela M
Berhe, Kidanemaryam
Berman, Adam E
Bhagavathula, Akshaya Srikanth
Bhageerathy, Reshmi
Bhala, Neeraj
Bhandari, Dinesh
Bhattacharyya, Krittika
Bhutta, Zulfiqar A
Bijani, Ali
Bikbov, Boris
Bin Sayeed, Muhammad Shahdaat
Biondi, Antonio
Birihane, Binyam Minuye
Bisignano, Catherine
Biswas, Raaj Kishore
Bitew, Helen
Bohlouli, Somayeh
Bohluli, Mehdi
Boon-Dooley, Alexandra S
Borges, Guilherme
Borzì, Antonio Maria
Borzouei, Shiva
Bosetti, Cristina
Boufous, Soufiane
Braithwaite, Dejana
Breitborde, Nicholas J K
Breitner, Susanne
Brenner, Hermann
Briant, Paul Svitil
Briko, Andrey Nikolaevich
Briko, Nikolay Ivanovich
Britton, Gabrielle B
Bryazka, Dana
Bumgarner, Blair R
Burkart, Katrin
Burnett, Richard Thomas
Burugina Nagaraja, Sharath
Butt, Zahid A
Caetano dos Santos, Florentino Luciano
Cahill, Leah E
Cámera, Luis LA Alberto
Campos-Nonato, Ismael R
Cárdenas, Rosario
Carreras, Giulia
Carrero, Juan J
Carvalho, Felix
Castaldelli-Maia, Joao Mauricio
Castañeda-Orjuela, Carlos A
Castelpietra, Giulio
Castro, Franz
Causey, Kate
Cederroth, Christopher R
Cercy, Kelly M
Cerin, Ester
Chandan, Joht Singh
Chang, Kai-Lan
Charlson, Fiona J
Chattu, Vijay Kumar
Chaturvedi, Sarika
Cherbuin, Nicolas
Chimed-Ochir, Odgerel
Cho, Daniel Youngwhan
Choi, Jee-Young Jasmine
Christensen, Hanne
Chu, Dinh-Toi
Chung, Michael T
Chung, Sheng-Chia
Cicuttini, Flavia M
Ciobanu, Liliana G
Cirillo, Massimo
Classen, Thomas Khaled Dwayne
Cohen, Aaron J
Compton, Kelly
Cooper, Owen R
Costa, Vera Marisa
Cousin, Ewerton
Cowden, Richard G
Cross, Di H
Cruz, Jessica A
Dahlawi, Saad M A
Damasceno, Albertino Antonio Moura
Damiani, Giovanni
Dandona, Lalit
Dandona, Rakhi
Dangel, William James
Danielsson, Anna-Karin
Dargan, Paul I
Darwesh, Aso Mohammad
Daryani, Ahmad
Das, Jai K
Das Gupta, Rajat
das Neves, José
Dávila-Cervantes, Claudio Alberto
Davitoiu, Dragos Virgil
De Leo, Diego
Degenhardt, Louisa
DeLang, Marissa
Dellavalle, Robert Paul
Demeke, Feleke Mekonnen
Demoz, Gebre Teklemariam
Demsie, Desalegn Getnet
Denova-Gutiérrez, Edgar
Dervenis, Nikolaos
Dhungana, Govinda Prasad
Dianatinasab, Mostafa
Dias da Silva, Diana
Diaz, Daniel
Dibaji Forooshani, Zahra Sadat
Djalalinia, Shirin
Do, Hoa Thi
Dokova, Klara
Dorostkar, Fariba
Doshmangir, Leila
Driscoll, Tim Robert
Duncan, Bruce B
Duraes, Andre Rodrigues
Eagan, Arielle Wilder
Edvardsson, David
El Nahas, Nevine
El Sayed, Iman
El Tantawi, Maha
Elbarazi, Iffat
Elgendy, Islam Y
El-Jaafary, Shaimaa I
Elyazar, Iqbal RF
Emmons-Bell, Sophia
Erskine, Holly E
Eskandarieh, Sharareh
Esmaeilnejad, Saman
Esteghamati, Alireza
Estep, Kara
Etemadi, Arash
Etisso, Atkilt Esaiyas
Fanzo, Jessica
Farahmand, Mohammad
Fareed, Mohammad
Faridnia, Roghiyeh
Farioli, Andrea
Faro, Andre
Faruque, Mithila
Farzadfar, Farshad
Fattahi, Nazir
Fazlzadeh, Mehdi
Feigin, Valery L
Feldman, Rachel
Fereshtehnejad, Seyed-Mohammad
Fernandes, Eduarda
Ferrara, Giannina
Ferrari, Alize J
Ferreira, Manuela L
Filip, Irina
Fischer, Florian
Fisher, James L
Flor, Luisa Sorio
Foigt, Nataliya A
Folayan, Morenike Oluwatoyin
Fomenkov, Artem Alekseevich
Force, Lisa M
Foroutan, Masoud
Franklin, Richard Charles
Freitas, Marisa
Fu, Weijia
Fukumoto, Takeshi
Furtado, João M
Gad, Mohamed M
Gakidou, Emmanuela
Gallus, Silvano
Garcia-Basteiro, Alberto L
Gardner, William M
Geberemariyam, Biniyam Sahiledengle
Gebreslassie, Assefa Ayalew Ayalew Ayalew
Geremew, Abraham
Gershberg Hayoon, Anna
Gething, Peter W
Ghadimi, Maryam
Ghadiri, Keyghobad
Ghaffarifar, Fatemeh
Ghafourifard, Mansour
Ghamari, Farhad
Ghashghaee, Ahmad
Ghiasvand, Hesam
Ghith, Nermin
Gholamian, Asadollah
Ghosh, Rakesh
Gill, Paramjit Singh
Ginindza, Themba G G
Giussani, Giorgia
Gnedovskaya, Elena V
Goharinezhad, Salime
Gopalani, Sameer Vali
Gorini, Giuseppe
Goudarzi, Houman
Goulart, Alessandra C
Greaves, Felix
Grivna, Michal
Grosso, Giuseppe
Gubari, Mohammed Ibrahim Mohialdeen
Gugnani, Harish Chander
Guimarães, Rafael Alves
Guled, Rashid Abdi
Guo, Gaorui
Guo, Yuming
Gupta, Rajeev
Gupta, Tarun
Haddock, Beatrix
Hafezi-Nejad, Nima
Hafiz, Abdul
Haj-Mirzaian, Arvin
Haj-Mirzaian, Arya
Hall, Brian J
Halvaei, Iman
Hamadeh, Randah R
Hamidi, Samer
Hammer, Melanie S
Hankey, Graeme J
Haririan, Hamidreza
Haro, Josep Maria
Hasaballah, Ahmed I
Hasan, Md Mehedi
Hasanpoor, Edris
Hashi, Abdiwahab
Hassanipour, Soheil
Hassankhani, Hadi
Havmoeller, Rasmus J
Hay, Simon I
Hayat, Khezar
Heidari, Golnaz
Heidari-Soureshjani, Reza
Henrikson, Hannah J
Herbert, Molly E
Herteliu, Claudiu
Heydarpour, Fatemeh
Hird, Thomas R
Hoek, Hans W
Holla, Ramesh
Hoogar, Praveen
Hosgood, H Dean
Hossain, Naznin
Hosseini, Mostafa
Hosseinzadeh, Mehdi
Hostiuc, Mihaela
Hostiuc, Sorin
Househ, Mowafa
Hsairi, Mohamed
Hsieh, Vivian Chia-rong
Hu, Guoqing
Hu, Kejia
Huda, Tanvir M
Humayun, Ayesha
Huynh, Chantal K
Hwang, Bing-Fang
Iannucci, Vincent C
Ibitoye, Segun Emmanuel
Ikeda, Nayu
Ikuta, Kevin S
Ilesanmi, Olayinka Stephen
Ilic, Irena M
Ilic, Milena D
Inbaraj, Leeberk Raja
Ippolito, Helen
Iqbal, Usman
Irvani, Seyed Sina Naghibi
Irvine, Caleb Mackay Salpeter
Islam, M Mofizul
Islam, Sheikh Mohammed Shariful
Iso, Hiroyasu
Ivers, Rebecca Q
Iwu, Chidozie C D
Iwu, Chinwe Juliana
Iyamu, Ihoghosa Osamuyi
Jaafari, Jalil
Jacobsen, Kathryn H
Jafari, Hussain
Jafarinia, Morteza
Jahani, Mohammad Ali
Jakovljevic, Mihajlo
Jalilian, Farzad
James, Spencer L
Janjani, Hosna
Javaheri, Tahereh
Javidnia, Javad
Jeemon, Panniyammakal
Jenabi, Ensiyeh
Jha, Ravi Prakash
Jha, Vivekanand
Ji, John S
Johansson, Lars
John, Oommen
John-Akinola, Yetunde O
Johnson, Catherine Owens
Jonas, Jost B
Joukar, Farahnaz
Jozwiak, Jacek Jerzy
Jürisson, Mikk
Kabir, Ali
Kabir, Zubair
Kalani, Hamed
Kalani, Rizwan
Kalankesh, Leila R
Kalhor, Rohollah
Kanchan, Tanuj
Kapoor, Neeti
Karami Matin, Behzad
Karch, André
Karim, Mohd Anisul
Kassa, Getachew Mullu
Katikireddi, Srinivasa Vittal
Kayode, Gbenga A
Kazemi Karyani, Ali
Keiyoro, Peter Njenga
Keller, Cathleen
Kemmer, Laura
Kendrick, Parkes J
Khalid, Nauman
Khammarnia, Mohammad
Khan, Ejaz Ahmad
Khan, Maseer
Khatab, Khaled
Khater, Mona M
Khatib, Mahalaqua Nazli
Khayamzadeh, Maryam
Khazaei, Salman
Kieling, Christian
Kim, Yun Jin
Kimokoti, Ruth W
Kisa, Adnan
Kisa, Sezer
Kivimäki, Mika
Knibbs, Luke D
Knudsen, Ann Kristin Skrindo
Kocarnik, Jonathan M
Kochhar, Sonali
Kopec, Jacek A
Korshunov, Vladimir Andreevich
Koul, Parvaiz A
Koyanagi, Ai
Kraemer, Moritz U G
Krishan, Kewal
Krohn, Kris J
Kromhout, Hans
Kuate Defo, Barthelemy
Kumar, G Anil
Kumar, Vivek
Kurmi, Om P
Kusuma, Dian
La Vecchia, Carlo
Lacey, Ben
Lal, Dharmesh Kumar
Lalloo, Ratilal
Lallukka, Tea
Lami, Faris Hasan
Landires, Iván
Lang, Justin J
Langan, Sinéad M
Larsson, Anders O
Lasrado, Savita
Lauriola, Paolo
Lazarus, Jeffrey V
Lee, Paul H
Lee, Shaun Wen Huey
LeGrand, Kate E
Leigh, James
Leonardi, Matilde
Lescinsky, Haley
Leung, Janni
Levi, Miriam
Li, Shanshan
Lim, Lee-Ling
Linn, Shai
Liu, Shiwei
Liu, Simin
Liu, Yang
Lo, Justin
Lopez, Alan D
Lopez, Jaifred Christian F
Lopukhov, Platon D
Lorkowski, Stefan
Lotufo, Paulo A
Lu, Alton
Lugo, Alessandra
Maddison, Emilie R
Mahasha, Phetole Walter
Mahdavi, Mokhtar Mahdavi
Mahmoudi, Morteza
Majeed, Azeem
Maleki, Afshin
Maleki, Shokofeh
Malekzadeh, Reza
Malta, Deborah Carvalho
Mamun, Abdullah A
Manda, Ana Laura
Manguerra, Helena
Mansour-Ghanaei, Fariborz
Mansouri, Borhan
Mansournia, Mohammad Ali
Mantilla Herrera, Ana M
Maravilla, Joemer C
Marks, Ashley
Martin, Randall V
Martini, Santi
Martins-Melo, Francisco Rogerlândio
Masaka, Anthony
Masoumi, Seyedeh Zahra
Mathur, Manu Raj
Matsushita, Kunihiro
Maulik, Pallab K
McAlinden, Colm
McGrath, John J
McKee, Martin
Mehndiratta, Man Mohan
Mehri, Fereshteh
Mehta, Kala M
Memish, Ziad A
Mendoza, Walter
Menezes, Ritesh G
Mengesha, Endalkachew Worku
Mereke, Alibek
Mereta, Seid Tiku
Meretoja, Atte
Meretoja, Tuomo J
Mestrovic, Tomislav
Miazgowski, Bartosz
Miazgowski, Tomasz
Michalek, Irmina Maria
Miller, Ted R
Mills, Edward J
Mini, GK
Miri, Mohammad
Mirica, Andreea
Mirrakhimov, Erkin M
Mirzaei, Hamed
Mirzaei, Maryam
Mirzaei, Roya
Mirzaei-Alavijeh, Mehdi
Misganaw, Awoke Temesgen
Mithra, Prasanna
Moazen, Babak
Mohammad, Dara K
Mohammad, Yousef
Mohammad Gholi Mezerji, Naser
Mohammadian-Hafshejani, Abdollah
Mohammadifard, Noushin
Mohammadpourhodki, Reza
Mohammed, Ammas Siraj
Mohammed, Hussen
Mohammed, Jemal Abdu
Mohammed, Shafiu
Mokdad, Ali H
Molokhia, Mariam
Monasta, Lorenzo
Mooney, Meghan D
Moradi, Ghobad
Moradi, Masoud
Moradi-Lakeh, Maziar
Moradzadeh, Rahmatollah
Moraga, Paula
Morawska, Lidia
Morgado-da-Costa, Joana
Morrison, Shane Douglas
Mosapour, Abbas
Mosser, Jonathan F
Mouodi, Simin
Mousavi, Seyyed Meysam
Mousavi Khaneghah, Amin
Mueller, Ulrich Otto
Mukhopadhyay, Satinath
Mullany, Erin C
Musa, Kamarul Imran
Muthupandian, Saravanan
Nabhan, Ashraf F
Naderi, Mehdi
Nagarajan, Ahamarshan Jayaraman
Nagel, Gabriele
Naghavi, Mohsen
Naghshtabrizi, Behshad
Naimzada, Mukhammad David
Najafi, Farid
Nangia, Vinay
Nansseu, Jobert Richie
Naserbakht, Morteza
Nayak, Vinod C
Negoi, Ionut
Ngunjiri, Josephine W
Nguyen, Cuong Tat
Nguyen, Huong Lan Thi
Nguyen, Minh
Nigatu, Yeshambel T
Nikbakhsh, Rajan
Nixon, Molly R
Nnaji, Chukwudi A
Nomura, Shuhei
Norrving, Bo
Noubiap, Jean Jacques
Nowak, Christoph
Nunez-Samudio, Virginia
Oţoiu, Adrian
Oancea, Bogdan
Odell, Christopher M
Ogbo, Felix Akpojene
Oh, In-Hwan
Okunga, Emmanuel Wandera
Oladnabi, Morteza
Olagunju, Andrew T
Olusanya, Bolajoko Olubukunola
Olusanya, Jacob Olusegun
Omer, Muktar Omer
Ong, Kanyin L
Onwujekwe, Obinna E
Orpana, Heather M
Ortiz, Alberto
Osarenotor, Osayomwanbo
Osei, Frank B
Ostroff, Samuel M
Otstavnov, Nikita
Otstavnov, Stanislav S
Øverland, Simon
Owolabi, Mayowa O
P A, Mahesh
Padubidri, Jagadish Rao
Palladino, Raffaele
Panda-Jonas, Songhomitra
Pandey, Anamika
Parry, Charles D H
Pasovic, Maja
Pasupula, Deepak Kumar
Patel, Sangram Kishor
Pathak, Mona
Patten, Scott B
Patton, George C
Pazoki Toroudi, Hamidreza
Peden, Amy E
Pennini, Alyssa
Pepito, Veincent Christian Filipino
Peprah, Emmanuel K
Pereira, David M
Pesudovs, Konrad
Pham, Hai Quang
Phillips, Michael R
Piccinelli, Cristiano
Pilz, Tessa M
Piradov, Michael A
Pirsaheb, Meghdad
Plass, Dietrich
Polinder, Suzanne
Polkinghorne, Kevan R
Pond, Constance Dimity
Postma, Maarten J
Pourjafar, Hadi
Pourmalek, Farshad
Poznańska, Anna
Prada, Sergio I
Prakash, V
Pribadi, Dimas Ria Angga
Pupillo, Elisabetta
Quazi Syed, Zahiruddin
Rabiee, Mohammad
Rabiee, Navid
Radfar, Amir
Rafiee, Ata
Raggi, Alberto
Rahman, Muhammad Aziz
Rajabpour-Sanati, Ali
Rajati, Fatemeh
Rakovac, Ivo
Ram, Pradhum
Ramezanzadeh, Kiana
Ranabhat, Chhabi Lal
Rao, Puja C
Rao, Sowmya J
Rashedi, Vahid
Rathi, Priya
Rawaf, David Laith
Rawaf, Salman
Rawal, Lal
Rawassizadeh, Reza
Rawat, Ramu
Razo, Christian
Redford, Sofia Boston
Reiner, Jr Robert C
Reitsma, Marissa Bettay
Remuzzi, Giuseppe
Renjith, Vishnu
Renzaho, Andre M N
Resnikoff, Serge
Rezaei, Negar
Rezaei, Nima
Rezapour, Aziz
Rhinehart, Phoebe-Anne
Riahi, Seyed Mohammad
Ribeiro, Daniel Cury
Ribeiro, Daniela
Rickard, Jennifer
Rivera, Juan A
Roberts, Nicholas L S
Rodríguez-Ramírez, Sonia
Roever, Leonardo
Ronfani, Luca
Room, Robin
Roshandel, Gholamreza
Roth, Gregory A
Rothenbacher, Dietrich
Rubagotti, Enrico
Rwegerera, Godfrey M
Sabour, Siamak
Sachdev, Perminder S
Saddik, Basema
Sadeghi, Ehsan
Sadeghi, Masoumeh
Saeedi, Reza
Saeedi Moghaddam, Sahar
Safari, Yahya
Safi, Sare
Safiri, Saeid
Sagar, Rajesh
Sahebkar, Amirhossein
Sajadi, S Mohammad
Salam, Nasir
Salamati, Payman
Salem, Hosni
Salem, Marwa R Rashad
Salimzadeh, Hamideh
Salman, Omar Mukhtar
Salomon, Joshua A
Samad, Zainab
Samadi Kafil, Hossein
Sambala, Evanson Zondani
Samy, Abdallah M
Sanabria, Juan
Sánchez-Pimienta, Tania G
Santomauro, Damian Francesco
Santos, Itamar S
Santos, João Vasco
Santric-Milicevic, Milena M
Saraswathy, Sivan Yegnanarayana Iyer
Sarmiento-Suárez, Rodrigo
Sarrafzadegan, Nizal
Sartorius, Benn
Sarveazad, Arash
Sathian, Brijesh
Sathish, Thirunavukkarasu
Sattin, Davide
Saxena, Sonia
Schaeffer, Lauren E
Schiavolin, Silvia
Schlaich, Markus P
Schmidt, Maria Inês
Schutte, Aletta Elisabeth
Schwebel, David C
Schwendicke, Falk
Senbeta, Anbissa Muleta
Senthilkumaran, Subramanian
Sepanlou, Sadaf G
Serdar, Berrin
Serre, Marc L
Shadid, Jamileh
Shafaat, Omid
Shahabi, Saeed
Shaheen, Amira A
Shaikh, Masood Ali
Shalash, Ali S
Shams-Beyranvand, Mehran
Shamsizadeh, Morteza
Sharafi, Kiomars
Sheikh, Aziz
Sheikhtaheri, Abbas
Shibuya, Kenji
Shield, Kevin David
Shigematsu, Mika
Shin, Jae Il
Shin, Min-Jeong
Shiri, Rahman
Shirkoohi, Reza
Shuval, Kerem
Siabani, Soraya
Sierpinski, Radoslaw
Sigfusdottir, Inga Dora
Sigurvinsdottir, Rannveig
Silva, João Pedro
Simpson, Kyle E
Singh, Jasvinder A
Singh, Pushpendra
Skiadaresi, Eirini
Skou, Søren T Skou
Skryabin, Valentin Yurievich
Smith, Emma U R
Soheili, Amin
Soltani, Shahin
Soofi, Moslem
Sorensen, Reed J D
Soriano, Joan B
Sorrie, Muluken Bekele
Soshnikov, Sergey
Soyiri, Ireneous N
Spencer, Cory N
Spotin, Adel
Sreeramareddy, Chandrashekhar T
Srinivasan, Vinay
Stanaway, Jeffrey D
Stein, Caroline
Stein, Dan J
Steiner, Caitlyn
Stockfelt, Leo
Stokes, Mark A
Straif, Kurt
Stubbs, Jacob L
Sufiyan, Mu'awiyyah Babale
Suleria, Hafiz Ansar Rasul
Suliankatchi Abdulkader, Rizwan
Sulo, Gerhard
Sultan, Iyad
Szumowski, Łukasz
Tabarés-Seisdedos, Rafael
Tabb, Karen M
Tabuchi, Takahiro
Taherkhani, Amir
Tajdini, Masih
Takahashi, Ken
Takala, Jukka S
Tamiru, Animut Tagele
Taveira, Nuno
Tehrani-Banihashemi, Arash
Temsah, Mohamad-Hani
Tesema, Getayeneh Antehunegn
Tessema, Zemenu Tadesse
Thurston, George D
Titova, Mariya Vladimirovna
Tohidinik, Hamid Reza
Tonelli, Marcello
Topor-Madry, Roman
Topouzis, Fotis
Torre, Anna E
Touvier, Mathilde
Tovani-Palone, Marcos Roberto Roberto
Tran, Bach Xuan
Travillian, Ravensara
Tsatsakis, Aristidis
Tudor Car, Lorainne
Tyrovolas, Stefanos
Uddin, Riaz
Umeokonkwo, Chukwuma David
Unnikrishnan, Bhaskaran
Upadhyay, Era
Vacante, Marco
Valdez, Pascual R
van Donkelaar, Aaron
Vasankari, Tommi Juhani
Vasseghian, Yasser
Veisani, Yousef
Venketasubramanian, Narayanaswamy
Violante, Francesco S
Vlassov, Vasily
Vollset, Stein Emil
Vos, Theo
Vukovic, Rade
Waheed, Yasir
Wallin, Mitchell Taylor
Wang, Yafeng
Wang, Yuan-Pang
Watson, Alexandrea
Wei, Jingkai
Wei, Melissa Y Wei
Weintraub, Robert G
Weiss, Jordan
Werdecker, Andrea
West, J Jason
Westerman, Ronny
Whisnant, Joanna L
Whiteford, Harvey A
Wiens, Kirsten E
Wolfe, Charles D A
Wozniak, Sarah S
Wu, Ai-Min
Wu, Junjie
Wulf Hanson, Sarah
Xu, Gelin
Xu, Rixing
Yadgir, Simon
Yahyazadeh Jabbari, Seyed Hossein
Yamagishi, Kazumasa
Yaminfirooz, Mousa
Yano, Yuichiro
Yaya, Sanni
Yazdi-Feyzabadi, Vahid
Yeheyis, Tomas Y
Yilgwan, Christopher Sabo
Yilma, Mekdes Tigistu
Yip, Paul
Yonemoto, Naohiro
Younis, Mustafa Z
Younker, Theodore Patrick
Yousefi, Bahman
Yousefi, Zabihollah
Yousefinezhadi, Taraneh
Yousuf, Abdilahi Yousuf
Yu, Chuanhua
Yusefzadeh, Hasan
Zahirian Moghadam, Telma
Zamani, Mohammad
Zamanian, Maryam
Zandian, Hamed
Zastrozhin, Mikhail Sergeevich
Zhang, Yunquan
Zhang, Zhi-Jiang
Zhao, Jeff T
Zhao, Xiu-Ju George
Zhao, Yingxi
Zhou, Maigeng
Ziapour, Arash
Zimsen, Stephanie R M
Brauer, Michael
Afshin, Ashkan
Lim, Stephen S
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet 17-23 October 2020 396(10258):1223-1249
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Global, regional, and national burden of Alzheimer's disease and other dementias, 1990–2016: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2016
Autorzy :
Nichols, Emma
Szoeke, Cassandra E I
Vollset, Stein Emil
Abbasi, Nooshin
Abd-Allah, Foad
Abdela, Jemal
Aichour, Miloud Taki Eddine
Akinyemi, Rufus O
Alahdab, Fares
Asgedom, Solomon W
Awasthi, Ashish
Barker-Collo, Suzanne L
Baune, Bernhard T
Béjot, Yannick
Belachew, Abate B
Bennett, Derrick A.
Biadgo, Belete
Bijani, Ali
Bin Sayeed, Muhammad Shahdaat
Brayne, Carol
Carpenter, David O
Carvalho, Félix
Catalá-López, Ferrán
Cerin, Ester
Choi, Jee-Young J
Dang, Anh Kim
Degefa, Meaza G
Djalalinia, Shirin
Dubey, Manisha
Duken, Eyasu Ejeta
Edvardsson, David
Endres, Matthias
Eskandarieh, Sharareh
Faro, Andre
Farzadfar, Farshad
Fereshtehnejad, Seyed-Mohammad
Fernandes, Eduarda
Filip, Irina
Fischer, Florian
Gebre, Abadi K
Geremew, Demeke
Ghasemi-Kasman, Maryam
Gnedovskaya, Elena V.
Gupta, Rajeev
Hachinski, Vladimir
Hagos, Tekleberhan B
Hamidi, Samer
Hankey, Graeme J.
Haro, Josep M
Hay, Simon I
Irvani, Seyed Sina N
Jha, Ravi P
Jonas, Jost B.
Kalani, Rizwan
Karch, André
Kasaeian, Amir
Khader, Yousef Saleh
Khalil, Ibrahim A
Khan, Ejaz Ahmad
Khanna, Tripti
Khoja, Tawfik A M
Khubchandani, Jagdish
Kisa, Adnan
Kissimova-Skarbek, Katarzyna
Kivimäki, Mika
Koyanagi, Ai
Krohn, Kristopher J
Logroscino, Giancarlo
Lorkowski, Stefan
Majdan, Marek
Malekzadeh, Reza
März, Winfried
Massano, João
Mengistu, Getnet
Meretoja, Atte
Mohammadi, Moslem
Mohammadi-Khanaposhtani, Maryam
Mokdad, Ali H
Mondello, Stefania
Moradi, Ghobad
Nagel, Gabriele
Naghavi, Mohsen
Naik, Gurudatta
Nguyen, Long H
Nguyen, Trang H
Nirayo, Yirga L
Nixon, Molly R
Ofori-Asenso, Richard
Ogbo, Felix A
Olagunju, Andrew T
Owolabi, Mayowa O
Panda-Jonas, Songhomitra
Passos, Valéria M de Azeredo
Pereira, David M.
Pinilla-Monsalve, Gabriel D
Piradov, Michael A
Pond, Constance D
Poustchi, Hossein
Qorbani, Mostafa
Radfar, Amir
Reiner, Jr. Robert C
Robinson, Stephen R
Roshandel, Gholamreza
Rostami, Ali
Russ, Tom C
Sachdev, Perminder S
Safari, Hosein
Safiri, Saeid
Sahathevan, Ramesh
Salimi, Yahya
Satpathy, Maheswar
Sawhney, Monika
Saylan, Mete
Sepanlou, Sadaf G.
Shafieesabet, Azadeh
Shaikh, Masood A
Sahraian, Mohammad Ali
Shigematsu, Mika
Shiri, Rahman
Shiue, Ivy
Silva, João P
Smith, Mari
Sobhani, Soheila
Stein, Dan J
Tabarés-Seisdedos, Rafael
Tovani-Palone, Marcos R
Tran, Bach X
Tran, Tung Thanh
Tsegay, Amanuel T
Ullah, Irfan
Venketasubramanian, Narayanaswamy
Vlassov, Vasily
Wang, Yuan-Pang
Weiss, Jordan
Westerman, Ronny
Wijeratne, Tissa
Wyper, Grant M.A.
Yano, Yuichiro
Yimer, Ebrahim M
Yonemoto, Naohiro
Yousefifard, Mahmoud
Zaidi, Zoubida
Zare, Zohreh
Vos, Theo
Feigin, Valery L.
Murray, Christopher J L
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet Neurology January 2019 18(1):88-106
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Penumbral imaging and functional outcome in patients with anterior circulation ischaemic stroke treated with endovascular thrombectomy versus medical therapy: a meta-analysis of individual patient-level data
Autorzy :
Berkhemer, Olvert A
Fransen, Puck SS
Beumer, Debbie
van den Berg, Lucie A
Lingsma, Hester F
Yoo, Albert J
Schonewille, Wouter J
Vos, Jan Albert
Nederkoorn, Paul J
Wermer, Marieke JH
van Walderveen, Marianne AA
Staals, Julie
Hofmeijer, Jeannette
van Oostayen, Jacques A.
Lycklama à Nijeholt, Geert J.
Boiten, Jelis
Brouwer, Patrick A.
Emmer, Bart J.
de Bruijn, Sebastiaan F.
van Dijk, Lukas C.
Kappelle, Jaap
Lo, Rob H
van Dijk, Ewoud J.
de Vries, Joost
de Kort, Paul L.M.
van Rooij, Willem Jan J.
van den Berg, Jan S.P.
van Hasselt, Boudewijn A.A.M.
Aerden, Leo A.M.
Dallinga, René J.
Visser, Marieke C.
Bot, Joseph C.J.
Vroomen, Patrick C.
Eshghi, Omid
Schreuder, Tobien H.C.M.L.
Heijboer, Roel J.J.
Keizer, Koos
Tielbeek, Alexander V.
den Hertog, Heleen M.
Gerrits, Dick G.
van den Berg-Vos, Renske M.
Karas, Giorgos B.
Steyerberg, Ewout W.
Flach, Zwenneke
Marquering, Henk A.
Sprengers, Marieke E.S.
Jenniskens, Sjoerd F.M.
Beenen, Ludo F.M.
van den Berg, René
Koudstaal, Peter J.
van Zwam, Wim H.
Roos, Yvo B.W.E.M.
van der Lugt, Aad
van Oostenbrugge, Robert J.
Majoie, Charles B.L.M.
Dippel, Diederik W.J.
Brown, Martin M.
Liebig, Thomas
Stijnen, Theo
Andersson, Tommy
Mattle, Heinrich
Wahlgren, Nils
van der Heijden, Esther
Ghannouti, Naziha
Fleitour, Nadine
Hooijenga, Imke
Puppels, Corina
Pellikaan, Wilma
Geerling, Annet
Lindl-Velema, Annemieke
van Vemde, Gina
de Ridder, Ans
Greebe, Paut
de Bont-Stikkelbroeck, José
de Meris, Joke
Janssen, Kirsten
Struijk, Willy
Licher, Silvan
Boodt, Nikki
Ros, Adriaan
Venema, Esmee
Slokkers, Ilse
Ganpat, Raymie-Jayce
Mulder, Maxim
Saiedie, Nawid
Heshmatollah, Alis
Schipperen, Stefanie
Vinken, Stefan
van Boxtel, Tiemen
Koets, Jeroen
Boers, Merel
Santos, Emilie
Borst, Jordi
Jansen, Ivo
Kappelhof, Manon
Lucas, Marit
Geuskens, Ralph
Barros, Renan Sales
Dobbe, Roeland
Csizmadia, Marloes
Hill, MD
Goyal, M
Demchuk, AM
Menon, BK
Eesa, M
Ryckborst, KJ
Wright, MR
Kamal, NR
Andersen, L
Randhawa, PA
Stewart, T
Patil, S
Minhas, P
Almekhlafi, M
Mishra, S
Clement, F
Sajobi, T
Shuaib, A
Montanera, WJ
Roy, D
Silver, FL
Jovin, TG
Frei, DF
Sapkota, B
Rempel, JL
Thornton, J
Williams, D
Tampieri, D
Poppe, AY
Dowlatshahi, D
Wong, JH
Mitha, AP
Subramaniam, S
Hull, G
Lowerison, MW
Sajobi, T
Salluzzi, M
Wright, MR
Maxwell, M
Lacusta, S
Drupals, E
Armitage, K
Barber, PA
Smith, EE
Morrish, WF
Coutts, SB
Derdeyn, C
Demaerschalk, B
Yavagal, D
Martin, R
Brant, R
Yu, Y
Willinsky, RA
Montanera, WJ
Weill, A
Kenney, C
Aram, H
Stewart, T
Stys, PK
Watson, TW
Klein, G
Pearson, D
Couillard, P
Trivedi, A
Singh, D
Klourfeld, E
Imoukhuede, O
Nikneshan, D
Blayney, S
Reddy, R
Choi, P
Horton, M
Musuka, T
Dubuc, V
Field, TS
Desai, J
Adatia, S
Alseraya, A
Nambiar, V
van Dijk, R
Wong, JH
Mitha, AP
Morrish, WF
Eesa, M
Newcommon, NJ
Shuaib, A
Schwindt, B
Butcher, KS
Jeerakathil, T
Buck, B
Khan, K
Naik, SS
Emery, DJ
Owen, RJ
Kotylak, TB
Ashforth, RA
Yeo, TA
McNally, D
Siddiqui, M
Saqqur, M
Hussain, D
Kalashyan, H
Manosalva, A
Kate, M
Gioia, L
Hasan, S
Mohammad, A
Muratoglu, M
Williams, D
Thornton, J
Cullen, A
Brennan, P
O'Hare, A
Looby, S
Hyland, D
Duff, S
McCusker, M
Hallinan, B
Lee, S
McCormack, J
Moore, A
O'Connor, M
Donegan, C
Brewer, L
Martin, A
Murphy, S
O'Rourke, K
Smyth, S
Kelly, P
Lynch, T
Daly, T
O'Brien, P
O'Driscoll, A
Martin, M
Daly, T
Collins, R
Coughlan, T
McCabe, D
Murphy, S
O'Neill, D
Mulroy, M
Lynch, O
Walsh, T
O'Donnell, M
Galvin, T
Harbison, J
McElwaine, P
Mulpeter, K
McLoughlin, C
Reardon, M
Harkin, E
Dolan, E
Watts, M
Cunningham, N
Fallon, C
Gallagher, S
Cotter, P
Crowe, M
Doyle, R
Noone, I
Lapierre, M
Coté, VA
Lanthier, S
Odier, C
Durocher, A
Raymond, J
Weill, A
Daneault, N
Deschaintre, Y
Jankowitz, B
Baxendell, L
Massaro, L
Jackson-Graves, C
Decesare, S
Porter, P
Armbruster, K
Adams, A
Billigan, J
Oakley, J
Ducruet, A
Jadhav, A
Giurgiutiu, D-V
Aghaebrahim, A
Reddy, V
Hammer, M
Starr, M
Totoraitis, V
Wechsler, L
Streib, S
Rangaraju, S
Campbell, D
Rocha, M
Gulati, D
Silver, FL
Krings, T
Kalman, L
Cayley, A
Williams, J
Stewart, T
Wiegner, R
Casaubon, LK
Jaigobin, C
del Campo, JM
Elamin, E
Schaafsma, JD
Willinsky, RA
Agid, R
Farb, R
ter Brugge, K
Sapkoda, BL
Baxter, BW
Barton, K
Knox, A
Porter, A
Sirelkhatim, A
Devlin, T
Dellinger, C
Pitiyanuvath, N
Patterson, J
Nichols, J
Quarfordt, S
Calvert, J
Hawk, H
Fanale, C
Frei, DF
Bitner, A
Novak, A
Huddle, D
Bellon, R
Loy, D
Wagner, J
Chang, I
Lampe, E
Spencer, B
Pratt, R
Bartt, R
Shine, S
Dooley, G
Nguyen, T
Whaley, M
McCarthy, K
Teitelbaum, J
Tampieri, D
Poon, W
Campbell, N
Cortes, M
Dowlatshahi, D
Lum, C
Shamloul, R
Robert, S
Stotts, G
Shamy, M
Steffenhagen, N
Blacquiere, D
Hogan, M
AlHazzaa, M
Basir, G
Lesiuk, H
Iancu, D
Santos, M
Choe, H
Weisman, DC
Jonczak, K
Blue-Schaller, A
Shah, Q
MacKenzie, L
Klein, B
Kulandaivel, K
Kozak, O
Gzesh, DJ
Harris, LJ
Khoury, JS
Mandzia, J
Pelz, D
Crann, S
Fleming, L
Hesser, K
Beauchamp, B
Amato-Marzialli, B
Boulton, M
Lopez- Ojeda, P
Sharma, M
Lownie, S
Chan, R
Swartz, R
Howard, P
Golob, D
Gladstone, D
Boyle, K
Boulos, M
Hopyan, J
Yang, V
Da Costa, L
Holmstedt, CA
Turk, AS
Navarro, R
Jauch, E
Ozark, S
Turner, R
Phillips, S
Shankar, J
Jarrett, J
Gubitz, G
Maloney, W
Vandorpe, R
Schmidt, M
Heidenreich, J
Hunter, G
Kelly, M
Whelan, R
Peeling, L
Burns, PA
Hunter, A
Wiggam, I
Kerr, E
Watt, M
Fulton, A
Gordon, P
Rennie, I
Flynn, P
Smyth, G
O'Leary, S
Gentile, N
Linares, G
McNelis, P
Erkmen, K
Katz, P
Azizi, A
Weaver, M
Jungreis, C
Faro, S
Shah, P
Reimer, H
Kalugdan, V
Saposnik, G
Bharatha, A
Li, Y
Kostyrko, P
Santos, M
Marotta, T
Montanera, W
Sarma, D
Selchen, D
Spears, J
Heo, JH
Jeong, K
Kim, DJ
Kim, BM
Kim, YD
Song, D
Lee, K-J
Yoo, J
Bang, OY
Rho, S
Lee, J
Jeon, P
Kim, KH
Cha, J
Kim, SJ
Ryoo, S
Lee, MJ
Sohn, S-I
Kim, C-H
Ryu, H-G
Hong, J-H
Chang, H-W
Lee, C-Y
Rha, J
Davis, Stephen M
Donnan, Geoffrey A
Campbell, Bruce CV
Mitchell, Peter J
Churilov, Leonid
Yan, Bernard
Dowling, Richard
Yassi, Nawaf
Oxley, Thomas J
Wu, Teddy Y
Silver, Gabriel
McDonald, Amy
McCoy, Rachael
Kleinig, Timothy J
Scroop, Rebecca
Dewey, Helen M
Simpson, Marion
Brooks, Mark
Coulton, Bronwyn
Krause, Martin
Harrington, Timothy J
Steinfort, Brendan
Faulder, Kenneth
Priglinger, Miriam
Day, Susan
Phan, Thanh
Chong, Winston
Holt, Michael
Chandra, Ronil V
Ma, Henry
Young, Dennis
Wong, Kitty
Wijeratne, Tissa
Tu, Hans
Mackay, Elizabeth
Celestino, Sherisse
Bladin, Christopher F
Loh, Poh Sien
Gilligan, Amanda
Ross, Zofia
Coote, Skye
Frost, Tanya
Parsons, Mark W
Miteff, Ferdinand
Levi, Christopher R
Ang, Timothy
Spratt, Neil
Kaauwai, Lara
Badve, Monica
Rice, Henry
de Villiers, Laetitia
Barber, P. Alan
McGuinness, Ben
Hope, Ayton
Moriarty, Maurice
Bennett, Patricia
Wong, Andrew
Coulthard, Alan
Lee, Andrew
Jannes, Jim
Field, Deborah
Sharma, Gagan
Salinas, Simon
Cowley, Elise
Snow, Barry
Kolbe, John
Stark, Richard
King, John
Macdonnell, Richard
Attia, John
D'Este, Cate
Saver, Jeffrey L
Goyal, Mayank
Diener, Hans-Christoph
Levy, Elad I.
Bonafé, Alain
Mendes Pereira, Vitor
Jahan, Reza
Albers, Gregory W.
Cognard, Christophe
Cohen, David J.
Hacke, Werner
Jansen, Olav
Jovin, Tudor G.
Mattle, Heinrich P.
Nogueira, Raul G.
Siddiqui, Adnan H.
Yavagal, Dileep R.
von Kummer, Rüdiger
Smith, Wade
Turjman, Francis
Hamilton, Scott
Chiacchierini, Richard
Amar, Arun
Sanossian, Nerses
Loh, Yince
Devlin, T
Baxter, B
Hawk, H
Sapkota, B
Quarfordt, S
Sirelkhatim, A
Dellinger, C
Barton, K
Reddy, VK
Ducruet, A
Jadhav, A
Horev, A
Giurgiutiu, D-V
Totoraitis, V
Hammer, M
Jankowitz, B
Wechsler, L
Rocha, M
Gulati, D
Campbell, D
Star, M
Baxendell, L
Oakley, J
Siddiqui, A
Hopkins, LN
Snyder, K
Sawyer, R
Hall, S
Costalat, V
Riquelme, C
Machi, P
Omer, E
Arquizan, C
Mourand, I
Charif, M
Ayrignac, X
Menjot de Champfleur, N
Leboucq, N
Gascou, G
Moynier, M
du Mesnil de Rochemont, R
Singer, O
Berkefeld, J
Foerch, C
Lorenz, M
Pfeilschifer, W
Hattingen, E
Wagner, M
You, SJ
Lescher, S
Braun, H
Dehkharghani, S
Belagaje, SR
Anderson, A
Lima, A
Obideen, M
Haussen, D
Dharia, R
Frankel, M
Patel, V
Owada, K
Saad, A
Amerson, L
Horn, C
Doppelheuer, S
Schindler, K
Lopes, DK
Chen, M
Moftakhar, R
Anton, C
Smreczak, M
Carpenter, JS
Boo, S
Rai, A
Roberts, T
Tarabishy, A
Gutmann, L
Brooks, C
Brick, J
Domico, J
Reimann, G
Hinrichs, K
Becker, M
Heiss, E
Selle, C
Witteler, A
Al-Boutros, S
Danch, M-J
Ranft, A
Rohde, S
Burg, K
Weimar, C
Zegarac, V
Hartmann, C
Schlamann, M
Göricke, S
Ringlestein, A
Wanke, I
Mönninghoff, C
Dietzold, M
Budzik, R
Davis, T
Eubank, G
Hicks, WJ
Pema, P
Vora, N
Mejilla, J
Taylor, M
Clark, W
Rontal, A
Fields, J
Peterson, B
Nesbit, G
Lutsep, H
Bozorgchami, H
Priest, R
Ologuntoye, O
Barnwell, S
Dogan, A
Herrick, K
Takahasi, C
Beadell, N
Brown, B
Jamieson, S
Hussain, MS
Russman, A
Hui, F
Wisco, D
Uchino, K
Khawaja, Z
Katzan, I
Toth, G
Cheng-Ching, E
Bain, M
Man, S
Farrag, A
George, P
John, S
Shankar, L
Drofa, A
Dahlgren, R
Bauer, A
Itreat, A
Taqui, A
Cerejo, R
Richmond, A
Ringleb, P
Bendszus, M
Möhlenbruch, M
Reiff, T
Amiri, H
Purrucker, J
Herweh, C
Pham, M
Menn, O
Ludwig, I
Acosta, I
Villar, C
Morgan, W
Sombutmai, C
Hellinger, F
Allen, E
Bellew, M
Gandhi, R
Bonwit, E
Aly, J
Ecker, RD
Seder, D
Morris, J
Skaletsky, M
Belden, J
Baker, C
Connolly, LS
Papanagiotou, P
Roth, C
Kastrup, A
Politi, M
Brunner, F
Alexandrou, M
Merdivan, H
Ramsey, C
Given II, C
Renfrow, S
Deshmukh, V
Sasadeusz, K
Vincent, F
Thiesing, JT
Putnam, J
Bhatt, A
Kansara, A
Caceves, D
Lowenkopf, T
Yanase, L
Zurasky, J
Dancer, S
Freeman, B
Scheibe-Mirek, T
Robison, J
Rontal, A
Roll, J
Clark, D
Rodriguez, M
Fitzsimmons, B-FM
Zaidat, O
Lynch, JR
Lazzaro, M
Larson, T
Padmore, L
Das, E
Farrow-Schmidt, A
Hassan, A
Tekle, W
Cate, C
Jansen, O
Cnyrim, C
Wodarg, F
Wiese, C
Binder, A
Riedel, C
Rohr, A
Lang, N
Laufs, H
Krieter, S
Remonda, L
Diepers, M
Añon, J
Nedeltchev, K
Kahles, T
Biethahn, S
Lindner, M
Chang, V
Gächter, C
Esperon, C
Guglielmetti, M
Arenillas Lara, JF
Martínez Galdámez, M
Calleja Sanz, AI
Cortijo Garcia, E
Garcia Bermejo, P
Perez, S
Mulero Carrillo, P
Crespo Vallejo, E
Ruiz Piñero, M
Lopez Mesonero, L
Reyes Muñoz, FJ
Brekenfeld, C
Buhk, J-H
Krützelmann, A
Thomalla, G
Cheng, B
Beck, C
Hoppe, J
Goebell, E
Holst, B
Grzyska, U
Wortmann, G
Starkman, S
Duckwiler, G
Jahan, R
Rao, N
Sheth, S
Ng, K
Noorian, A
Szeder, V
Nour, M
McManus, M
Huang, J
Tarpley, J
Tateshima, S
Gonzalez, N
Ali, L
Liebeskind, D
Hinman, J
Calderon-Arnulphi, M
Liang, C
Guzy, J
Koch, S
DeSousa, K
Gordon-Perue, G
Haussen, D
Elhammady, M
Peterson, E
Pandey, V
Dharmadhikari, S
Khandelwal, P
Malik, A
Pafford, R
Gonzalez, P
Ramdas, K
Andersen, G
Damgaard, D
Von Weitzel-Mudersbach, P
Simonsen, C
Ruiz de Morales Ayudarte, N
Poulsen, M
Sørensen, L
Karabegovich, S
Hjørringgaard, M
Hjort, N
Harbo, T
Sørensen, K
Deshaies, E
Padalino, D
Swarnkar, A
Latorre, JG
Elnour, E
El-Zammar, Z
Villwock, M
Farid, H
Balgude, A
Cross, L
Hansen, K
Holtmannspötter, M
Kondziella, D
Hoejgaard, J
Taudorf, S
Soendergaard, H
Wagner, A
Cronquist, M
Stavngaard, T
Cortsen, M
Krarup, LH
Hyldal, T
Haring, H-P
Guggenberger, S
Hamberger, M
Trenkler, J
Sonnberger, M
Nussbaumer, K
Dominger, C
Bach, E
Jagadeesan, BD
Taylor, R
Kim, J
Shea, K
Tummala, R
Zacharatos, H
Sandhu, D
Ezzeddine, M
Grande, A
Hildebrandt, D
Miller, K
Scherber, J
Hendrickson, A
Jumaa, M
Zaidi, S
Hendrickson, T
Snyder, V
Killer-Oberpfalzer, M
Mutzenbach, J
Weymayr, F
Broussalis, E
Stadler, K
Jedlitschka, A
Malek, A
Mueller-Kronast, N
Beck, P
Martin, C
Summers, D
Day, J
Bettinger, I
Holloway, W
Olds, K
Arkin, S
Akhtar, N
Boutwell, C
Crandall, S
Schwartzman, M
Weinstein, C
Brion, B
Prothmann, S
Kleine, J
Kreiser, K
Boeckh-Behrens, T
Poppert, H
Wunderlich, S
Koch, ML
Biberacher, V
Huberle, A
Gora-Stahlberg, G
Knier, B
Meindl, T
Utpadel-Fischler, D
Zech, M
Kowarik, M
Seifert, C
Schwaiger, B
Puri, A
Hou, S
Wakhloo, A
Moonis, M
Henninger, N
Goddeau, R
Massari, F
Minaeian, A
Lozano, JD
Ramzan, M
Stout, C
Patel, A
Tunguturi, A
Onteddu, S
Carandang, R
Howk, M
Ribó, M
Sanjuan, E
Rubiera, M
Pagola, J
Flores, A
Muchada, M
Meler, P
Huerga, E
Gelabert, S
Coscojuela, P
Tomasello, A
Rodriguez, D
Santamarina, E
Maisterra, O
Boned, S
Seró, L
Rovira, A
Molina, CA
Millán, M
Muñoz, L
Pérez de la Ossa, N
Gomis, M
Dorado, L
López-Cancio, E
Palomeras, E
Munuera, J
García Bermejo, P
Remollo, S
Castaño, C
García-Sort, R
Cuadras, P
Puyalto, P
Hernández-Pérez, M
Jiménez, M
Martínez-Piñeiro, A
Lucente, G
Dávalos, A
Chamorro, A
Urra, X
Obach, V
Cervera, A
Amaro, S
Llull, L
Codas, J
Balasa, M
Navarro, J
Ariño, H
Aceituno, A
Rudilosso, S
Renu, A
Macho, JM
San Roman, L
Blasco, J
López, A
Macías, N
Cardona, P
Quesada, H
Rubio, F
Cano, L
Lara, B
de Miquel, MA
Aja, L
Serena, J
Cobo, E
Albers, Gregory W
Lees, Kennedy R
Arenillas, J
Roberts, R
Minhas, P
Al-Ajlan, F
Salluzzi, M
Zimmel, L
Patel, S
Eesa, M
Martí-Fàbregas, J
Jankowitz, B
Serena, J
Salvat-Plana, M
López-Cancio, E
Bracard, S
Ducrocq, Xavier
Anxionnat, René
Baillot, Pierre-Alexandre
Barbier, Charlotte
Derelle, Anne-Laure
Lacour, Jean-Christophe
Richard, Sébastien
Samson, Yves
Sourour, Nader
Baronnet-Chauvet, Flore
Clarencon, Frédéric
Crozier, Sophie
Deltour, Sandrine
Di Maria, Federico
Le Bouc, Raphael
Leger, Anne
Mutlu, Gurkan
Rosso, Charlotte
Szatmary, Zoltan
Yger, Marion
Zavanone, Chiara
Bakchine, Serge
Pierot, Laurent
Caucheteux, Nathalie
Estrade, Laurent
Kadziolka, Krzysztof
Leautaud, Alexandre
Renkes, Céline
Serre, Isabelle
Desal, Hubert
Guillon, Benoît
Boutoleau-Bretonniere, Claire
Daumas-Duport, Benjamin
De Gaalon, Solène
Derkinderen, Pascal
Evain, Sarah
Herisson, Fanny
Laplaud, David-Axel
Lebouvier, Thibaud
Lintia-Gaultier, Alina
Pouclet-Courtemanche, Hélène
Rouaud, Tiphaine
Rouaud Jaffrenou, Violaine
Schunck, Aurélia
Sevin-Allouet, Mathieu
Toulgoat, Frederique
Wiertlewski, Sandrine
Gauvrit, Jean-Yves
Ronziere, Thomas
Cahagne, Vincent
Ferre, Jean-Christophe
Pinel, Jean-François
Raoult, Hélène
Mas, Jean-Louis
Meder, Jean-François
Al Najjar-Carpentier, Amen-Adam
Birchenall, Julia
Bodiguel, Eric
Calvet, David
Domigo, Valérie
Godon-Hardy, Sylvie
Guiraud, Vincent
Lamy, Catherine
Majhadi, Loubna
Morin, Ludovic
Naggara, Olivier
Trystram, Denis
Turc, Guillaume
Berge, Jérôme
Sibon, Igor
Menegon, Patrice
Barreau, Xavier
Rouanet, François
Debruxelles, Sabrina
Kazadi, Annabelle
Renou, Pauline
Fleury, Olivier
Pasco-Papon, Anne
Dubas, Frédéric
Caroff, Jildaz
Godard Ducceschi, Sophie
Hamon, Marie-Aurélie
Lecluse, Alderic
Marc, Guillaume
Giroud, Maurice
Ricolfi, Frédéric
Bejot, Yannick
Chavent, Adrien
Gentil, Arnaud
Kazemi, Apolline
Osseby, Guy-Victor
Voguet, Charlotte
Mahagne, Marie-Hélène
Sedat, Jacques
Chau, Yves
Suissa, Laurent
Lachaud, Sylvain
Houdart, Emmanuel
Stapf, Christian
Buffon Porcher, Frédérique
Chabriat, Hugues
Guedin, Pierre
Herve, Dominique
Jouvent, Eric
Mawet, Jérôme
Saint-Maurice, Jean-Pierre
Schneble, Hans-Martin
Turjman, Francis
Nighoghossian, Norbert
Berhoune, Nadia-Nawel
Bouhour, Françoise
Cho, Tae-Hee
Derex, Laurent
Felix, Sandra
Gervais-Bernard, Hélène
Gory, Benjamin
Manera, Luis
Mechtouff, Laura
Ritzenthaler, Thomas
Riva, Roberto
Salaris Silvio, Fabrizio
Tilikete, Caroline
Blanc, Raphael
Obadia, Michaël
Bartolini, Mario Bruno
Gueguen, Antoine
Piotin, Michel
Pistocchi, Silvia
Redjem, Hocine
Drouineau, Jacques
Neau, Jean-Philippe
Godeneche, Gaelle
Lamy, Matthias
Marsac, Emilia
Velasco, Stephane
Clavelou, Pierre
Chabert, Emmanuel
Bourgois, Nathalie
Cornut-Chauvinc, Catherine
Ferrier, Anna
Gabrillargues, Jean
Jean, Betty
Marques, Anna-Raquel
Vitello, Nicolas
Detante, Olivier
Barbieux, Marianne
Boubagra, Kamel
Favre Wiki, Isabelle
Garambois, Katia
Tahon, Florence
Ashok, Vasdev
Voguet, Charlotte
Coskun, Oguzhan
Guedin, Pierre
Rodesch, Georges
Lapergue, Bertrand
Bourdain, Frédéric
Evrard, Serge
Graveleau, Philippe
Decroix, Jean Pierre
Wang, Adrien
Sellal, François
Ahle, Guido
Carelli, Gabriela
Dugay, Marie-Hélène
Gaultier, Claude
Lebedinsky, Ariel Pablo
Lita, Lavinia
Musacchio, Raul Mariano
Renglewicz-Destuynder, Catherine
Tournade, Alain
Vuillemet, Françis
Montoro, Francisco Macian
Mounayer, Charbel
Faugeras, Frederic
Gimenez, Laetitia
Labach, Catherine
Lautrette, Géraldine
Denier, Christian
Saliou, Guillaume
Chassin, Olivier
Dussaule, Claire
Melki, Elsa
Ozanne, Augustin
Puccinelli, Francesco
Sachet, Marina
Sarov, Mariana
Bonneville, Jean-François
Moulin, Thierry
Biondi, Alessandra
De Bustos Medeiros, Elisabeth
Vuillier, Fabrice
Courtheoux, Patrick
Viader, Fausto
Apoil-Brissard, Marion
Bataille, Mathieu
Bonnet, Anne-Laure
Cogez, Julien
Kazemi, Apolline
Touze, Emmanuel
Leclerc, Xavier
Leys, Didier
Aggour, Mohamed
Aguettaz, Pierre
Bodenant, Marie
Cordonnier, Charlotte
Deplanque, Dominique
Girot, Marie
Henon, Hilde
Kalsoum, Erwah
Lucas, Christian
Pruvo, Jean-Pierre
Zuniga, Paolo
Bonafé, Alain
Arquizan, Caroline
Costalat, Vincent
Machi, Paolo
Mourand, Isabelle
Riquelme, Carlos
Bounolleau, Pierre
Arteaga, Charles
Faivre, Anthony
Bintner, Marc
Tournebize, Patrice
Charlin, Cyril
Darcel, Françoise
Gauthier-Lasalarie, Pascale
Jeremenko, Marcia
Mouton, Servane
Zerlauth, Jean-Baptiste
Lamy, Chantal
Hervé, Deramond
Hassan, Hosseini
Gaston, André
Barral, Francis-Guy
Garnier, Pierre
Beaujeux, Rémy
Wolff, Valérie
Herbreteau, Denis
Debiais, Séverine
Murray, Alicia
Ford, Gary
Muir, Keith W
White, Philip
Brown, Martin M
Clifton, Andy
Freeman, Janet
Ford, Ian
Markus, Hugh
Wardlaw, Joanna
Lees, Kennedy R
Molyneux, Andy
Robinson, Thompson
Lewis, Steff
Norrie, John
Robertson, Fergus
Perry, Richard
Dixit, Anand
Cloud, Geoffrey
Clifton, Andrew
Madigan, Jeremy
Roffe, Christine
Nayak, Sanjeev
Lobotesis, Kyriakos
Smith, Craig
Herwadkar, Amit
Kandasamy, Naga
Goddard, Tony
Bamford, John
Subramanian, Ganesh
Lenthall, Rob
Littleton, Edward
Lamin, Sal
Storey, Kelley
Ghatala, Rita
Banaras, Azra
Aeron-Thomas, John
Hazel, Bath
Maguire, Holly
Veraque, Emelda
Harrison, Louise
Keshvara, Rekha
Cunningham, James
Campbell, Bruce C V
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet Neurology January 2019 18(1):46-55
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Measuring progress from 1990 to 2017 and projecting attainment to 2030 of the health-related Sustainable Development Goals for 195 countries and territories: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2017
Autorzy :
Lozano, Rafael
Fullman, Nancy
Abate, Degu
Abay, Solomon M
Abbafati, Cristiana
Abbasi, Nooshin
Abbastabar, Hedayat
Abd-Allah, Foad
Abdela, Jemal
Abdelalim, Ahmed
Abdel-Rahman, Omar
Abdi, Alireza
Abdollahpour, Ibrahim
Abdulkader, Rizwan Suliankatchi
Abebe, Nebiyu Dereje
Abebe, Zegeye
Abejie, Ayenew Negesse
Abera, Semaw F
Abil, Olifan Zewdie
Aboyans, Victor
Abraha, Haftom Niguse
Abrham, Aklilu Roba
Abu-Raddad, Laith Jamal
Abu-Rmeileh, Niveen Me
Abyu, Gebre Y
Accrombessi, Manfred Mario Kokou
Acharya, Dilaram
Acharya, Pawan
Adamu, Abdu A
Adebayo, Oladimeji M
Adedeji, Isaac Akinkunmi
Adedoyin, Rufus Adesoji
Adekanmbi, Victor
Adetokunboh, Olatunji O
Adhena, Beyene Meressa
Adhikari, Tara Ballav
Adib, Mina G
Adou, Arsène Kouablan
Adsuar, Jose C
Afarideh, Mohsen
Afshari, Mahdi
Afshin, Ashkan
Agarwal, Gina
Aghayan, Sargis Aghasi
Agius, Dominic
Agrawal, Anurag
Agrawal, Sutapa
Ahmadi, Alireza
Ahmadi, Mehdi
Ahmadieh, Hamid
Ahmed, Muktar Beshir
Ahmed, Sayem
Akalu, Temesgen Yihunie
Akanda, Ali S
Akbari, Mohammad Esmaeil
Akibu, Mohammed
Akinyemi, Rufus Olusola
Akinyemiju, Tomi
Akseer, Nadia
Alahdab, Fares
Al-Aly, Ziyad
Alam, Khurshid
Alam, Tahiya
Albujeer, Ammar
Alebel, Animut
Alene, Kefyalew Addis
Al-Eyadhy, Ayman
Alhabib, Samia
Ali, Raghib
Alijanzadeh, Mehran
Alizadeh-Navaei, Reza
Aljunid, Syed Mohamed
Alkerwi, Ala'a
Alla, François
Allebeck, Peter
Allen, Christine A
Almasi, Ali
Al-Maskari, Fatma
Al-Mekhlafi, Hesham M
Alonso, Jordi
Al-Raddadi, Rajaa M
Alsharif, Ubai
Altirkawi, Khalid
Alvis-Guzman, Nelson
Amare, Azmeraw T
Amenu, Kebede
Amini, Erfan
Ammar, Walid
Anber, Nahla Hamed
Anderson, Jason A
Andrei, Catalina Liliana
Androudi, Sofia
Animut, Megbaru Debalkie
Anjomshoa, Mina
Ansari, Hossein
Ansariadi, Ansariadi
Ansha, Mustafa Geleto
Antonio, Carl Abelardo T
Anwari, Palwasha
Appiah, Lambert Tetteh
Aremu, Olatunde
Areri, Habtamu Abera
Ärnlöv, Johan
Arora, Monika
Aryal, Krishna K
Asayesh, Hamid
Asfaw, Ephrem Tsegay
Asgedom, Solomon Weldegebreal
Asghar, Rana Jawad
Assadi, Reza
Ataro, Zerihun
Atique, Suleman
Atre, Sachin R
Atteraya, Madhu Sudhan
Ausloos, Marcel
Avila-Burgos, Leticia
Avokpaho, Euripide F G A
Awasthi, Ashish
Ayala Quintanilla, Beatriz Paulina
Ayele, Henok Tadesse
Ayele, Yohanes
Ayer, Rakesh
Azarpazhooh, Mahmoud Reza
Azzopardi, Peter S
Azzopardi-Muscat, Natasha
Babalola, Tesleem Kayode
Babazadeh, Arefeh
Badali, Hamid
Badawi, Alaa
Balakrishnan, Kalpana
Bali, Ayele Geleto
Banach, Maciej
Banerjee, Amitava
Banoub, Joseph Adel Mattar
Banstola, Amrit
Barac, Aleksandra
Barboza, Miguel A
Barker-Collo, Suzanne Lyn
Bärnighausen, Till Winfried
Barrero, Lope H
Barthelemy, Celine M
Bassat, Quique
Basu, Arindam
Basu, Sanjay
Battista, Robert J
Baune, Bernhard T
Baynes, Habtamu Wondifraw
Bazargan-Hejazi, Shahrzad
Bedi, Neeraj
Beghi, Ettore
Behzadifar, Masoud
Behzadifar, Meysam
Béjot, Yannick
Bekele, Bayu Begashaw
Belachew, Abate Bekele
Belay, Aregawi Gebreyesus
Belay, Saba Abraham
Belay, Yihalem Abebe
Bell, Michelle L
Bello, Aminu K
Bennett, Derrick A
Bensenor, Isabela M
Benzian, Habib
Berhane, Adugnaw
Berhe, Abadi Kidanemariam
Berman, Adam E
Bernabe, Eduardo
Bernstein, Robert S
Bertolacci, Gregory J
Beuran, Mircea
Beyranvand, Tina
Bhala, Neeraj
Bhalla, Ashish
Bhansali, Anil
Bhattarai, Suraj
Bhaumik, Soumyadeep
Bhutta, Zulfiqar A
Biadgo, Belete
Biehl, Molly H
Bijani, Ali
Bikbov, Boris
Bililign, Nigus
Bin Sayeed, Muhammad Shahdaat
Birlik, Sait Mentes
Birungi, Charles
Bisanzio, Donal
Biswas, Tuhin
Bitew, Helen
Bizuneh, Hailemichael
Bjertness, Espen
Bobasa, Eshetu Mulisa
Boufous, Soufiane
Bourne, Rupert
Bozorgmehr, Kayvan
Bragazzi, Nicola Luigi
Brainin, Michael
Brant, Luisa C
Brauer, Michael
Brazinova, Alexandra
Breitborde, Nicholas J K
Briant, Paul Svitil
Britton, Gabrielle
Brugha, Traolach
Bukhman, Gene
Busse, Reinhard
Butt, Zahid A
Cahuana-Hurtado, Lucero
Callender, Charlton SKH
Campos-Nonato, Ismael R
Campuzano Rincon, Julio Cesar
Cano, Jorge
Car, Josip
Car, Mate
Cárdenas, Rosario
Carrero, Juan J
Carter, Austin
Carvalho, Félix
Castañeda-Orjuela, Carlos A
Castillo Rivas, Jacqueline
Castro, Franz
Causey, Kate
Çavlin, Alanur
Cercy, Kelly M
Cerin, Ester
Chaiah, Yazan
Chalek, Julian
Chang, Hsing-Yi
Chang, Jung-Chen
Chattopadhyay, Aparajita
Chattu, Vijay Kumar
Chaturvedi, Pankaj
Chiang, Peggy Pei-Chia
Chin, Ken Lee
Chisumpa, Vesper Hichilombwe
Chitheer, Abdulaal
Choi, Jee-Young J
Chowdhury, Rajiv
Christensen, Hanne
Christopher, Devasahayam J
Chung, Sheng-Chia
Cicuttini, Flavia M
Ciobanu, Liliana G
Cirillo, Massimo
Claro, Rafael M
Claßen, Thomas Khaled Dwayne
Cohen, Aaron J
Collado-Mateo, Daniel
Cooper, Cyrus
Cooper, Leslie Trumbull
Cornaby, Leslie
Cortinovis, Monica
Costa, Megan
Cousin, Ewerton
Cromwell, Elizabeth A
Crowe, Christopher Stephen
Cunningham, Matthew
Daba, Alemneh Kabeta
Dadi, Abel Fekadu
Dandona, Lalit
Dandona, Rakhi
Dang, Anh Kim
Dargan, Paul I
Daryani, Ahmad
Das, Siddharth K
Das Gupta, Rajat
das Neves, José
Dasa, Tamirat Tesfaye
Dash, Aditya Prasad
Davis, Adrian C
Davitoiu, Dragos Virgil
Davletov, Kairat
Dayama, Anand
de Courten, Barbora
De Leo, Diego
De Neve, Jan-Walter
De Steur, Hans
Degefa, Meaza Girma
Degenhardt, Louisa
Degfie, Tizta Tilahun
Deiparine, Selina
Dellavalle, Robert P
Demoz, Gebre Teklemariam
Demtsu, Balem
Denova-Gutiérrez, Edgar
Deribe, Kebede
Dervenis, Nikolaos
Dessie, Getenet Ayalew
Dey, Subhojit
Dharmaratne, Samath D
Dhimal, Meghnath
Dicker, Daniel
Dinberu, Mesfin Tadese
Ding, Eric L
Djalalinia, Shirin
Do, Huyen Phuc
Dokova, Klara
Doku, David Teye
Douwes-Schultz, Dirk
Driscoll, Tim Robert
Duan, Leilei
Dubey, Manisha
Dubljanin, Eleonora
Duken, Eyasu Ejeta
Duncan, Bruce B
Duraes, Andre R
Ebrahimpour, Soheil
Edvardsson, David
El Bcheraoui, Charbel
Eldrenkamp, Erika
El-Khatib, Ziad
Elyazar, Iqbal RF
Enayati, Ahmadali
Endries, Aman Yesuf
Eshrati, Babak
Eskandarieh, Sharareh
Esteghamati, Alireza
Esteghamati, Sadaf
Estep, Kara
Fakhar, Mahdi
Fakhim, Hamed
Fanzo, Jessica
Faramarzi, Mahbobeh
Fareed, Mohammad
Farhadi, Farzaneh
Farid, Talha A
Farinha, Carla Sofia e Sá
Farioli, Andrea
Faro, Andre
Farvid, Maryam S
Farzadfar, Farshad
Farzaei, Mohammad Hosein
Farzam, Hossein
Fazaeli, Ali Akbar
Fazeli, Mir Sohail
Feigin, Valery L
Feigl, Andrea B
Fekadu, Wubalem
Feldman, Rachel
Fentahun, Netsanet
Fereshtehnejad, Seyed-Mohammad
Fernandes, Eduarda
Fernandes, Joao C
Feyissa, Garumma Tolu
Fijabi, Daniel Obadare
Filip, Irina
Finegold, Samuel
Finger, Jonas David
Fischer, Florian
Fitzmaurice, Christina
Flor, Luisa Sorio
Foigt, Nataliya A
Foreman, Kyle J
Frank, Tahvi D
Franklin, Richard Charles
Fukumoto, Takeshi
Fukutaki, Kai
Fuller, John E
Fürst, Thomas
Furtado, João M
Gakidou, Emmanuela
Gallus, Silvano
Gankpe, Fortune Gbetoho
Gansevoort, Ron T
Garcia, Ana Cristina
Garcia-Basteiro, Alberto L
Garcia-Gordillo, Miguel A
Gardner, William M
Gebre, Abadi Kahsu
Gebre, Teshome
Gebregergs, Gebremedhin Berhe
Gebrehiwot, Tsegaye Tewelde
Gebremedhin, Amanuel Tesfay
Gebremichael, Bereket
Gebremichael, Teklu Gebrehiwo
Gelano, Tilayie Feto
Geleijnse, Johanna M
Geramo, Yilma Chisha Dea
Getachew, Sefonias
Gething, Peter W
Gezae, Kebede Embaye
Ghadami, Mohammad Rasoul
Ghadimi, Reza
Ghadiri, Keyghobad
Ghasemi-Kasman, Maryam
Ghiasvand, Hesam
Ghimire, Mamata
Ghoshal, Aloke Gopal
Giampaoli, Simona
Gill, Paramjit Singh
Gill, Tiffany K
Giussani, Giorgia
Gnedovskaya, Elena V
Goldberg, Ellen M
Goli, Srinivas
Gona, Philimon N
Goodridge, Amador
Gopalani, Sameer Vali
Gorman, Taren M
Goto, Atsushi
Goulart, Alessandra C
Goulart, Bárbara Niegia Garcia
Grada, Ayman
Griswold, Max G
Grosso, Giuseppe
Gugnani, Harish Chander C
Guillemin, Francis
Guimaraes, Andre Luiz Sena
Guo, Yuming
Gupta, Prakash C
Gupta, Rahul
Gupta, Rajeev
Gupta, Tanush
Ha, Giang Hai
Haagsma, Juanita A
Hachinski, Vladimir
Hafezi-Nejad, Nima
Haghparast Bidgoli, Hassan
Hagos, Tekleberhan B
Haile, Michael Tamene
Hailegiyorgis, Tewodros Tesfa
Hailu, Gessessew Bugssa
Haj-Mirzaian, Arvin
Haj-Mirzaian, Arya
Hamadeh, Randah R
Hamidi, Samer
Hankey, Graeme J
Harb, Hilda L
Harikrishnan, Sivadasanpillai
Haririan, Hamidreza
Haro, Josep Maria
Hasan, Mehedi
Hassankhani, Hadi
Hassen, Hamid Yimam
Havmoeller, Rasmus
Hawley, Caitlin N
Hay, Simon I
He, Yihua
Hedayatizadeh-Omran, Akbar
Hegazy, Mohamed I
Heibati, Behzad
Heidari, Behnam
Heidari, Mohsen
Hendrie, Delia
Henok, Andualem
Heredia-Pi, Ileana
Herteliu, Claudiu
Heydarpour, Behzad
Heydarpour, Fatemeh
Heydarpour, Sousan
Hibstu, Desalegn T
Híjar, Martha
Hoek, Hans W
Hoffman, Daniel J
Hole, Michael K
Homaie Rad, Enayatollah
Hoogar, Praveen
Horita, Nobuyuki
Hosgood, H Dean
Hosseini, Seyed Mostafa
Hosseinzadeh, Mehdi
Hostiuc, Mihaela
Hostiuc, Sorin
Hotez, Peter J
Hoy, Damian G
Hsairi, Mohamed
Hsiao, Thomas
Hu, Guoqing
Huang, John J
Hughes, Caitlyn
Huynh, Chantal K
Igumbor, Ehimario U
Ikeda, Chad Thomas
Ilesanmi, Olayinka Stephen
Iqbal, Usman
Irvani, Seyed Sina Naghibi
Irvine, Caleb Mackay Salpeter
Islam, Sheikh Mohammed Shariful
Islami, Farhad
Ivers, Rebecca Q
Izadi, Neda
Jacobsen, Kathryn H
Jahangiry, Leila
Jahanmehr, Nader
Jain, Sudhir Kumar
Jakovljevic, Mihajlo
Jalu, Moti Tolera
Jamal, Amr A
James, Spencer L
Jassal, Simerjot K
Javanbakht, Mehdi
Jayatilleke, Achala Upendra
Jeemon, Panniyammakal
Jha, Ravi Prakash
Jha, Vivekanand
Ji, John S
Johnson, Catherine O
Johnson, Sarah C
Jonas, Jost B
Jonnagaddala, Jitendra
Jorjoran Shushtari, Zahra
Joshi, Ankur
Jozwiak, Jacek Jerzy
Jungari, Suresh Banayya
Jürisson, Mikk
K, Madhanraj
Kabir, Zubair
Kadel, Rajendra
Kahsay, Amaha
Kahssay, Molla
Kalani, Rizwan
Kapil, Umesh
Karami, Manoochehr
Karami Matin, Behzad
Karanikolos, Marina
Karimi, Narges
Karimi, Seyed M
Karimi-Sari, Hamidreza
Kasaeian, Amir
Kassa, Dessalegn H
Kassa, Getachew Mullu
Kassa, Tesfaye Dessale
Kassa, Zemenu Yohannes
Kassebaum, Nicholas J
Katikireddi, Srinivasa Vittal
Kaul, Anil
Kawakami, Norito
Kazemi, Zhila
Karyani, Ali Kazemi
Kazi, Dhruv Satish
KC, Prakash
Kebede, Seifu
Keiyoro, Peter Njenga
Kemmer, Laura
Kemp, Grant Rodgers
Kengne, Andre Pascal
Keren, Andre
Kesavachandran, Chandrasekharan Nair
Khader, Yousef Saleh
Khafaei, Behzad
Khafaie, Morteza Abdullatif
Khajavi, Alireza
Khalid, Nauman
Khalil, Ibrahim A
Khan, Ejaz Ahmad
Khan, Muhammad Shahzeb
Khan, Muhammad Ali
Khang, Young-Ho
Khanna, Tripti
Khater, Mona M
Khatony, Alireza
Khazaeipour, Zahra
Khazaie, Habibolah
Khoja, Abdullah T
Khosravi, Ardeshir
Khosravi, Mohammad Hossein
Khubchandani, Jagdish
Kiadaliri, Aliasghar A
Kiarie, Helen W
Kibret, Getiye D
Kiirithio, Daniel N
Kim, Daniel
Kim, Jun Y
Kim, Young-Eun
Kim, Yun Jin
Kimokoti, Ruth W
Kinfu, Yohannes
Kinra, Sanjay
Kisa, Adnan
Kissimova-Skarbek, Katarzyna
Kissoon, Niranjan
Kivimäki, Mika
Kocarnik, Jonathan M
Kochhar, Sonali
Kokubo, Yoshihiro
Kolola, Tufa
Kopec, Jacek A
Kosek, Margaret N
Kosen, Soewarta
Koul, Parvaiz A
Koyanagi, Ai
Kravchenko, Michael A
Krishan, Kewal
Krohn, Kristopher J
Kuate Defo, Barthelemy
Kucuk Bicer, Burcu
Kudom, Andreas A
Kulikoff, Xie Rachel
Kumar, G Anil
Kumar, Manasi
Kumar, Pushpendra
Kutz, Michael J
Kyu, Hmwe Hmwe
Lachat, Carl
Lad, Deepesh P
Lad, Sheetal D
Lafranconi, Alessandra
Lagat, Abraham K
Lal, Dharmesh Kumar
Lalloo, Ratilal
Lam, Hilton
Lami, Faris Hasan
Lamichhane, Prabhat
Lan, Qing
Lang, Justin J
Lansingh, Van C
Lansky, Sonia
Larson, Heidi J
Larsson, Anders O
Laryea, Dennis Odai
Lassi, Zohra S
Latifi, Arman
Lau, Kathryn Mei-Ming
Laxmaiah, Avula
Lazarus, Jeffrey V
Leasher, Janet L
Lebedev, Georgy
Ledesma, Jorge R
Lee, James B
Lee, Paul H
Leever, Andrew T
Leigh, James
Leinsalu, Mall
Leshargie, Cheru Tesema
Leung, Janni
Lewycka, Sonia
Li, Shanshan
Li, Xiaohong
Li, Yichong
Liang, Juan
Liang, Xiaofeng
Liben, Misgan Legesse
Lim, Lee-Ling
Limenih, Miteku Andualem
Linn, Shai
Liu, Shiwei
Liu, Yang
Lodha, Rakesh
Logroscino, Giancarlo
Lopez, Alan D
Lorkowski, Stefan
Lotufo, Paulo A
Lucchesi, Lydia R
Lyons, Ronan A
Macarayan, Erlyn Rachelle King
Mackay, Mark T
Maddison, Emilie R
Madotto, Fabiana
Maghavani, Dhaval P
Magis-Rodriguez, Carlos
Mahotra, Narayan Bahadur
Majdan, Marek
Majdzadeh, Reza
Majeed, Azeem
Malekzadeh, Reza
Malta, Deborah Carvalho
Mamun, Abdullah A
Manda, Ana-Laura
Mandarano-Filho, Luiz Garcia
Mangalam, Srikanth
Manguerra, Helena
Mansournia, Mohammad Ali
Mapoma, Chabila Christopher
Maravilla, Joemer C
Marcenes, Wagner
Marks, Ashley
Martin, Randall V
Martins, Sheila C O
Martins-Melo, Francisco Rogerlândio
Martopullo, Ira
Mashamba-Thompson, Tivani Phosa
Massenburg, Benjamin Ballard
Mathur, Manu Raj
Maulik, Pallab K
Mazidi, Mohsen
McAlinden, Colm
McGrath, John J
McKee, Martin
McMahon, Brian J
Mehata, Suresh
Mehndiratta, Man Mohan
Mehrotra, Ravi
Mehta, Kala M
Mehta, Varshil
Mejia-Rodriguez, Fabiola
Mekonen, Tesfa
Mekonnen, Tefera C Chane
Meles, Hagazi Gebre
Melese, Addisu
Melku, Mulugeta
Memiah, Peter T N
Memish, Ziad A
Mendoza, Walter
Mengistu, Desalegn Tadese
Mengistu, Getnet
Mensah, George A
Mensink, Gert B M
Mereta, Seid Tiku
Meretoja, Atte
Meretoja, Tuomo J
Mestrovic, Tomislav
Mezgebe, Haftay Berhane
Miazgowski, Bartosz
Miazgowski, Tomasz
Millear, Anoushka I
Miller, Ted R
Miller-Petrie, Molly Katherine
Milne, George J
Mini, G K
Minnig, Shawn P
Mirabi, Parvaneh
Mirarefin, Mojde
Mirrakhimov, Erkin M
Misganaw, Awoke Temesgen
Mitchell, Philip B
Moazen, Babak
Moghadamnia, Ali Akbar
Mohajer, Bahram
Mohammad, Karzan Abdulmuhsin
Mohammadi, Moslem
Mohammadifard, Noushin
Mohammadnia-Afrouzi, Mousa
Mohammed, Mohammed A
Mohammed, Shafiu
Mohan, Murali B V
Mohan, Viswanathan
Mohebi, Farnam
Moitra, Modhurima
Mokdad, Ali H
Molokhia, Mariam
Monasta, Lorenzo
Montañez, Julio Cesar
Moosazadeh, Mahmood
Moradi, Ghobad
Moradi, Mahmoudreza
Moradi-Lakeh, Maziar
Moradinazar, Mehdi
Moraga, Paula
Morawska, Lidia
Morgado-da-Costa, Joana
Morisaki, Naho
Morrison, Shane Douglas
Mosapour, Abbas
Moschos, Marilita M
Mountjoy-Venning, W Cliff
Mouodi, Simin
Mousavi, Seyyed Meysam
Muche, Achenef Asmamaw
Muchie, Kindie Fentahun
Mueller, Ulrich Otto
Muhammed, Oumer Sada S
Mukhopadhyay, Satinath
Mullany, Erin C
Muller, Kate
Mumford, John Everett
Murhekar, Manoj
Murthy, G V S
Murthy, Srinivas
Musa, Jonah
Musa, Kamarul Imran
Mustafa, Ghulam
Muthupandian, Saravanan
Nabhan, Ashraf F
Nachega, Jean B
Nagarajan, Ahamarshan Jayaraman
Nagel, Gabriele
Naghavi, Mohsen
Naheed, Aliya
Nahvijou, Azin
Naidoo, Kovin
Naik, Gurudatta
Naik, Nitish
Najafi, Farid
Naldi, Luigi
Nam, Hae Sung
Nangia, Vinay
Nansseu, Jobert Richie
Nascimento, Bruno Ramos
Nawaz, Haseeb
Neamati, Nahid
Negoi, Ionut
Negoi, Ruxandra Irina
Neupane, Subas
Newton, Charles Richard James
Ngalesoni, Frida N
Ngunjiri, Josephine W
Nguyen, Anh
Nguyen, Grant
Nguyen, Ha
Nguyen, Huong Lan Thi
Nguyen, Huong Thanh
Nguyen, Minh
Nichols, Emma
Nigatu, Solomon Gedlu
Ningrum, Dina Nur Anggraini
Nirayo, Yirga Legesse
Nisar, Muhammad Imran
Nixon, Molly R
Nolutshungu, Nomonde
Nomura, Marika
Norheim, Ole F
Noroozi, Mehdi
Norrving, Bo
Noubiap, Jean Jacques
Nouri, Hamid Reza
Nourollahpour Shiadeh, Malihe
Nowroozi, Mohammad Reza
Nyasulu, Peter S
Obermeyer, Carla Makhlouf
Ofori-Asenso, Richard
Ogah, Okechukwu Samuel
Ogbo, Felix Akpojene
Oh, In-Hwan
Okoro, Anselm
Oladimeji, Kelechi E
Oladimeji, Olanrewaju
Olagunju, Andrew T
Olagunju, Tinuke O
Olivares, Pedro R
Olsen, Helen Elizabeth
Olusanya, Bolajoko Olubukunola
Olusanya, Jacob Olusegun
Ong, Kanyin L
Ong, Sok King
Oommen, Anu Mary
Opio, John Nelson
Oren, Eyal
Oros, Andrei
Ortega-Altamirano, Doris D V
Ortiz, Alberto
Ortiz, Justin R
Ortiz-Panozo, Eduardo
Ota, Erika
Otstavnov, Stanislav S
Owolabi, Mayowa Ojo
P A, Mahesh
Pakhale, Smita
Pakhare, Abhijit P
Pan, Wen-Harn
Pana, Adrian
Panda, Basant Kumar
Panda-Jonas, Songhomitra
Pandian, Jeyaraj Durai
Papantoniou, Nikolaos
Park, Eun-Kee
Parry, Charles D H
Parsian, Hadi
Patel, Shanti
Pati, Sanghamitra
Patle, Ajay
Patton, George C
Paturi, Vishnupriya Rao
Paudel, Deepak
Paulson, Katherine R
Pearce, Neil
Peprah, Emmanuel K
Pereira, David M
Perico, Norberto
Pervaiz, Aslam
Pesudovs, Konrad
Petri, William A
Petzold, Max
Phillips, Michael R
Pigott, David M
Pillay, Julian David
Pirsaheb, Meghdad
Pletcher, Martin
Pond, Constance Dimity
Postma, Maarten J
Pourshams, Akram
Poustchi, Hossein
Prabhakaran, Dorairaj
Prakash, Swayam
Prasad, Narayan
Purcell, Caroline A
Pyakurel, Manita
Qorbani, Mostafa
Quansah, Reginald
Radfar, Amir
Rafay, Anwar
Rafiei, Alireza
Rahim, Fakher
Rahimi, Kazem
Rahimi-Movaghar, Afarin
Rahimi-Movaghar, Vafa
Rahman, Mahfuzar
Rahman, Md Shafiur
Rahman, Mohammad Hifz Ur
Rahman, Muhammad Aziz
Rahman, Sajjad ur
Rai, Rajesh Kumar
Rajati, Fatemeh
Rajsic, Sasa
Ram, Usha
Rana, Saleem M
Ranabhat, Chhabi Lal
Ranjan, Prabhat
Rasella, Davide
Rawaf, David Laith
Rawaf, Salman
Razo-García, Christian
Reddy, K Srinath
Reiner, Robert C
Reis, Cesar
Reitsma, Marissa B
Remuzzi, Giuseppe
Renzaho, Andre M N
Resnikoff, Serge
Reynales-Shigematsu, Luz Myriam
Rezaei, Satar
Rezaeian, Shahab
Rezai, Mohammad Sadegh
Riahi, Seyed Mohammad
Ribeiro, Antonio Luiz P
Rios-Blancas, Maria Jesus
Roba, Kedir Teji
Roberts, Nicholas L S
Roever, Leonardo
Ronfani, Luca
Roshandel, Gholamreza
Rostami, Ali
Roth, Gregory A
Roy, Ambuj
Rubagotti, Enrico
Ruhago, George Mugambage
Sabde, Yogesh Damodar
Sachdev, Perminder S
Saddik, Basema
Sadeghi, Ehsan
Safari, Hosein
Safari, Yahya
Safari-Faramani, Roya
Safdarian, Mahdi
Safi, Sare
Safiri, Saeid
Sagar, Rajesh
Sahebkar, Amirhossein
Sahraian, Mohammad Ali
Sajadi, Haniye Sadat
Salam, Nasir
Salama, Joseph S
Salamati, Payman
Saldanha, Raphael de Freitas
Saleem, Zikria
Salimi, Yahya
Salimzadeh, Hamideh
Salomon, Joshua A
Salvi, Sundeep Santosh
Salz, Inbal
Sambala, Evanson Zondani
Samy, Abdallah M
Sanabria, Juan
Sanchez-Niño, Maria Dolores
Santos, Itamar S
Santric Milicevic, Milena M
Sao Jose, Bruno Piassi
Sardana, Mayank
Sarker, Abdur Razzaque
Sarrafzadegan, Nizal
Sartorius, Benn
Sarvi, Shahabeddin
Sathian, Brijesh
Satpathy, Maheswar
Savic, Miloje
Sawant, Arundhati R
Sawhney, Monika
Saxena, Sonia
Saylan, Mete
Sayyah, Mehdi
Schaeffner, Elke
Schmidt, Maria Inês
Schneider, Ione J C
Schöttker, Ben
Schutte, Aletta Elisabeth
Schwebel, David C
Schwendicke, Falk
Seedat, Soraya
Sekerija, Mario
Sepanlou, Sadaf G
Serván-Mori, Edson
Seyedmousavi, Seyedmojtaba
Shabaninejad, Hosein
Shackelford, Katya Anne
Shafieesabet, Azadeh
Shaheen, Amira A
Shaikh, Masood Ali
Shams-Beyranvand, Mehran
Shamsi, Mohammad Bagher
Shamsizadeh, Morteza
Sharafi, Heidar
Sharafi, Kiomars
Sharif, Mehdi
Sharif-Alhoseini, Mahdi
Sharma, Jayendra
Sharma, Rajesh
Sharma, Sharad Kumar
She, Jun
Sheikh, Aziz
Shey, Muki Shehu
Shi, Peilin
Shibuya, Kenji
Shields, Chloe
Shifa, Girma Temam
Shiferaw, Mekonnen Sisay
Shigematsu, Mika
Shiri, Rahman
Shirkoohi, Reza
Shirude, Shreya
Shishani, Kawkab
Shiue, Ivy
Shokraneh, Farhad
Shoman, Haitham
Shrime, Mark G
Shukla, Sharvari Rahul
Si, Si
Siabani, Soraya
Sibai, Abla Mehio
Siddiqi, Tariq J
Sigfusdottir, Inga Dora
Silpakit, Naris
Silva, Diego Augusto Santos
Silva, João Pedro
Silva, Natacha Torres da
Silveira, Dayane Gabriele Alves
Singh, Jasvinder A
Singh, Narinder Pal
Singh, Om Prakash
Singh, Prashant Kumar
Singh, Virendra
Sinha, Dhirendra Narain
Skiadaresi, Eirini
Sliwa, Karen
Smith, Amanda E
Smith, Mari
Soares Filho, Adauto Martins
Sobaih, Badr Hasan
Sobhani, Soheila
Soljak, Michael
Soofi, Moslem
Soosaraei, Masoud
Sorensen, Reed J D
Soriano, Joan B
Soshnikov, Sergey
Soyiri, Ireneous N
Spinelli, Angela
Sposato, Luciano A
Sreeramareddy, Chandrashekhar T
Srinivasan, Raghavendra Guru
Srinivasan, Vinay
Stanaway, Jeffrey D
Starodubov, Vladimir I
Stathopoulou, Vasiliki
Steckling, Nadine
Stein, Dan J
Stewart, Leo G
Stockfelt, Leo
Stokes, Mark A
Straif, Kurt
Sudaryanto, Agus
Sufiyan, Mu'awiyyah Babale
Sunguya, Bruno F
Sur, Patrick John
Sutradhar, Ipsita
Sykes, Bryan L
Sylaja, P N
Sylte, Dillon O
Szoeke, Cassandra E I
Tabarés-Seisdedos, Rafael
Tabuchi, Takahiro
Tadakamadla, Santosh Kumar
Tamirat, Koku Sisay
Tandon, Nikhil
Tanser, Frank C
Tassew, Aberash Abay
Tassew, Segen Gebremeskel
Tavakkoli, Mohammad
Taveira, Nuno
Tawye, Nega Yimer
Tehrani-Banihashemi, Arash
Tekalign, Tigist Gashaw
Tekle, Merhawi Gebremedhin
Temesgen, Habtamu
Temsah, Mohamad-Hani
Temsah, Omar
Terkawi, Abdullah Sulieman
Teshale, Manaye Yihune
Teshome, Destaw Fetene
Tessema, Belay
Teweldemedhin, Mebrahtu
Thakur, Jarnail Singh
Thankappan, Kavumpurathu Raman
Theis, Andrew
Thirunavukkarasu, Sathish
Thomas, Laura Anne
Thomas, Nihal
Thomson, Alan J
Thrift, Amanda G
Tilahun, Binyam
To, Quyen G
Tobe-Gai, Ruoyan
Tonelli, Marcello
Topor-Madry, Roman
Torre, Anna E
Tortajada-Girbés, Miguel
Tovani-Palone, Marcos Roberto
Towbin, Jeffrey A
Tran, Bach Xuan
Tran, Khanh Bao
Tran, Tung Thanh
Tripathy, Srikanth Prasad
Troeger, Christopher E
Truelsen, Thomas Clement
Tsadik, Afewerki Gebremeskel
Tudor Car, Lorainne
Tuzcu, E Murat
Tymeson, Hayley D
Ukwaja, Kingsley N
Ullah, Irfan
Updike, Rachel L
Usman, Muhammad Shariq
Uthman, Olalekan A
Vaduganathan, Muthiah
Vaezi, Afsane
Vaidya, Gaurang
Valdez, Pascual R
van Donkelaar, Aaron
Varavikova, Elena
Vasankari, Tommi Juhani
Venketasubramanian, Narayanaswamy
Vidavalur, Ramesh
Villafaina, Santos
Violante, Francesco S
Vladimirov, Sergey Konstantinovitch
Vlassov, Vasily
Vollmer, Sebastian
Vollset, Stein Emil
Vos, Theo
Vosoughi, Kia
Vujcic, Isidora S
Wagner, Gregory R
Wagnew, Fasil Shiferaw
Waheed, Yasir
Walson, Judd L
Wang, Yanping
Wang, Yuan-Pang
Wassie, Molla Mesele
Weiderpass, Elisabete
Weintraub, Robert G
Weiss, Jordan
Weldegebreal, Fitsum
Weldegwergs, Kidu Gidey
Werdecker, Andrea
Werkneh, Adhena Ayaliew
West, T Eoin
Westerman, Ronny
Whisnant, Joanna L
Whiteford, Harvey A
Widecka, Justyna
Widecka, Katarzyna
Wijeratne, Tissa
Wilner, Lauren B
Winkler, Andrea Sylvia
Wiyeh, Alison B
Wiysonge, Charles Shey
Wolde, Haileab Fekadu
Wolfe, Charles D A
Wu, Shouling
Xavier, Denis
Xu, Gelin
Xu, Rixing
Yadollahpour, Ali
Yahyazadeh Jabbari, Seyed Hossein
Yakob, Bereket
Yamada, Tomohide
Yan, Lijing L
Yano, Yuichiro
Yaseri, Mehdi
Yasin, Yasin Jemal
Ye, Pengpeng
Yearwood, Jamal A
Yeshaneh, Alex
Yimer, Ebrahim M
Yip, Paul
Yirsaw, Biruck Desalegn
Yisma, Engida
Yonemoto, Naohiro
Yonga, Gerald
Yoon, Seok-Jun
Yotebieng, Marcel
Younis, Mustafa Z
Yousefifard, Mahmoud
Yu, Chuanhua
Zaman, Sojib Bin
Zamani, Mohammad
Zare, Zohreh
Zavala-Arciniega, Luis
Zegeye, Desalegn Tegabu
Zegeye, Elias Asfaw
Zeleke, Ayalew Jejaw
Zendehdel, Kazem
Zerfu, Taddese Alemu
Zhang, Anthony Lin
Zhang, Xueying
Zhou, Maigeng
Zhu, Jun
Zimsen, Stephanie R M
Zodpey, Sanjay
Zoeckler, Leo
Zucker, Inbar
Zuhlke, Liesel Joanna J
Lim, Stephen S
Murray, Christopher J L
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet 10-16 November 2018 392(10159):2091-2138
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Global, regional, and national incidence, prevalence, and years lived with disability for 354 diseases and injuries for 195 countries and territories, 1990–2017: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2017
Autorzy :
James, Spencer L
Abate, Degu
Abate, Kalkidan Hassen
Abay, Solomon M
Abbafati, Cristiana
Abbasi, Nooshin
Abbastabar, Hedayat
Abd-Allah, Foad
Abdela, Jemal
Abdelalim, Ahmed
Abdollahpour, Ibrahim
Abdulkader, Rizwan Suliankatchi
Abebe, Zegeye
Abera, Semaw F
Abil, Olifan Zewdie
Abraha, Haftom Niguse
Abu-Raddad, Laith Jamal
Abu-Rmeileh, Niveen M E
Accrombessi, Manfred Mario Kokou
Acharya, Dilaram
Acharya, Pawan
Ackerman, Ilana N
Adamu, Abdu A
Adebayo, Oladimeji M
Adekanmbi, Victor
Adetokunboh, Olatunji O
Adib, Mina G
Adsuar, Jose C
Afanvi, Kossivi Agbelenko
Afarideh, Mohsen
Afshin, Ashkan
Agarwal, Gina
Agesa, Kareha M
Aggarwal, Rakesh
Aghayan, Sargis Aghasi
Agrawal, Sutapa
Ahmadi, Alireza
Ahmadi, Mehdi
Ahmadieh, Hamid
Ahmed, Muktar Beshir
Aichour, Amani Nidhal
Aichour, Ibtihel
Aichour, Miloud Taki Eddine
Akinyemiju, Tomi
Akseer, Nadia
Al-Aly, Ziyad
Al-Eyadhy, Ayman
Al-Mekhlafi, Hesham M
Al-Raddadi, Rajaa M
Alahdab, Fares
Alam, Khurshid
Alam, Tahiya
Alashi, Alaa
Alavian, Seyed Moayed
Alene, Kefyalew Addis
Alijanzadeh, Mehran
Alizadeh-Navaei, Reza
Aljunid, Syed Mohamed
Alkerwi, Ala'a
Alla, François
Allebeck, Peter
Alouani, Mohamed M L
Altirkawi, Khalid
Alvis-Guzman, Nelson
Amare, Azmeraw T
Aminde, Leopold N
Ammar, Walid
Amoako, Yaw Ampem
Anber, Nahla Hamed
Andrei, Catalina Liliana
Androudi, Sofia
Animut, Megbaru Debalkie
Anjomshoa, Mina
Ansha, Mustafa Geleto
Antonio, Carl Abelardo T
Anwari, Palwasha
Arabloo, Jalal
Arauz, Antonio
Aremu, Olatunde
Ariani, Filippo
Armoon, Bahroom
Ärnlöv, Johan
Arora, Amit
Artaman, Al
Aryal, Krishna K
Asayesh, Hamid
Asghar, Rana Jawad
Ataro, Zerihun
Atre, Sachin R
Ausloos, Marcel
Avila-Burgos, Leticia
Avokpaho, Euripide F G A
Awasthi, Ashish
Ayala Quintanilla, Beatriz Paulina
Ayer, Rakesh
Azzopardi, Peter S
Babazadeh, Arefeh
Badali, Hamid
Badawi, Alaa
Bali, Ayele Geleto
Ballesteros, Katherine E
Ballew, Shoshana H
Banach, Maciej
Banoub, Joseph Adel Mattar
Banstola, Amrit
Barac, Aleksandra
Barboza, Miguel A
Barker-Collo, Suzanne Lyn
Bärnighausen, Till Winfried
Barrero, Lope H
Baune, Bernhard T
Bazargan-Hejazi, Shahrzad
Bedi, Neeraj
Beghi, Ettore
Behzadifar, Masoud
Behzadifar, Meysam
Béjot, Yannick
Belachew, Abate Bekele
Belay, Yihalem Abebe
Bell, Michelle L
Bello, Aminu K
Bensenor, Isabela M
Bernabe, Eduardo
Bernstein, Robert S
Beuran, Mircea
Beyranvand, Tina
Bhala, Neeraj
Bhattarai, Suraj
Bhaumik, Soumyadeep
Bhutta, Zulfiqar A
Biadgo, Belete
Bijani, Ali
Bikbov, Boris
Bilano, Ver
Bililign, Nigus
Bin Sayeed, Muhammad Shahdaat
Bisanzio, Donal
Blacker, Brigette F
Blyth, Fiona M
Bou-Orm, Ibrahim R
Boufous, Soufiane
Bourne, Rupert
Brady, Oliver J
Brainin, Michael
Brant, Luisa C
Brazinova, Alexandra
Breitborde, Nicholas J K
Brenner, Hermann
Briant, Paul Svitil
Briggs, Andrew M
Briko, Andrey Nikolaevich
Britton, Gabrielle
Brugha, Traolach
Buchbinder, Rachelle
Busse, Reinhard
Butt, Zahid A
Cahuana-Hurtado, Lucero
Cano, Jorge
Cárdenas, Rosario
Carrero, Juan J
Carter, Austin
Carvalho, Félix
Castañeda-Orjuela, Carlos A
Castillo Rivas, Jacqueline
Castro, Franz
Catalá-López, Ferrán
Cercy, Kelly M
Cerin, Ester
Chaiah, Yazan
Chang, Alex R
Chang, Hsing-Yi
Chang, Jung-Chen
Charlson, Fiona J
Chattopadhyay, Aparajita
Chattu, Vijay Kumar
Chaturvedi, Pankaj
Chiang, Peggy Pei-Chia
Chin, Ken Lee
Chitheer, Abdulaal
Choi, Jee-Young J
Chowdhury, Rajiv
Christensen, Hanne
Christopher, Devasahayam J
Cicuttini, Flavia M
Ciobanu, Liliana G
Cirillo, Massimo
Claro, Rafael M
Collado-Mateo, Daniel
Cooper, Cyrus
Coresh, Josef
Cortesi, Paolo Angelo
Cortinovis, Monica
Costa, Megan
Cousin, Ewerton
Criqui, Michael H
Cromwell, Elizabeth A
Cross, Marita
Crump, John A
Dadi, Abel Fekadu
Dandona, Lalit
Dandona, Rakhi
Dargan, Paul I
Daryani, Ahmad
Das Gupta, Rajat
Das Neves, José
Dasa, Tamirat Tesfaye
Davey, Gail
Davis, Adrian C
Davitoiu, Dragos Virgil
De Courten, Barbora
De La Hoz, Fernando Pio
De Leo, Diego
De Neve, Jan-Walter
Degefa, Meaza Girma
Degenhardt, Louisa
Deiparine, Selina
Dellavalle, Robert P
Demoz, Gebre Teklemariam
Deribe, Kebede
Dervenis, Nikolaos
Des Jarlais, Don C
Dessie, Getenet Ayalew
Dey, Subhojit
Dharmaratne, Samath Dhamminda
Dinberu, Mesfin Tadese
Dirac, M Ashworth
Djalalinia, Shirin
Doan, Linh
Dokova, Klara
Doku, David Teye
Dorsey, E Ray
Doyle, Kerrie E
Driscoll, Tim Robert
Dubey, Manisha
Dubljanin, Eleonora
Duken, Eyasu Ejeta
Duncan, Bruce B
Duraes, Andre R
Ebrahimi, Hedyeh
Ebrahimpour, Soheil
Echko, Michelle Marie
Edvardsson, David
Effiong, Andem
Ehrlich, Joshua R
El Bcheraoui, Charbel
El Sayed Zaki, Maysaa
El-Khatib, Ziad
Elkout, Hajer
Elyazar, Iqbal R F
Enayati, Ahmadali
Endries, Aman Yesuf
Er, Benjamin
Erskine, Holly E
Eshrati, Babak
Eskandarieh, Sharareh
Esteghamati, Alireza
Esteghamati, Sadaf
Fakhim, Hamed
Fallah Omrani, Vahid
Faramarzi, Mahbobeh
Fareed, Mohammad
Farhadi, Farzaneh
Farid, Talha A
Farinha, Carla Sofia E sá
Farioli, Andrea
Faro, Andre
Farvid, Maryam S
Farzadfar, Farshad
Feigin, Valery L
Fentahun, Netsanet
Fereshtehnejad, Seyed-Mohammad
Fernandes, Eduarda
Fernandes, Joao C
Ferrari, Alize J
Feyissa, Garumma Tolu
Filip, Irina
Fischer, Florian
Fitzmaurice, Christina
Foigt, Nataliya A
Foreman, Kyle J
Fox, Jack
Frank, Tahvi D
Fukumoto, Takeshi
Fullman, Nancy
Fürst, Thomas
Furtado, João M
Futran, Neal D
Gall, Seana
Ganji, Morsaleh
Gankpe, Fortune Gbetoho
Garcia-Basteiro, Alberto L
Gardner, William M
Gebre, Abadi Kahsu
Gebremedhin, Amanuel Tesfay
Gebremichael, Teklu Gebrehiwo
Gelano, Tilayie Feto
Geleijnse, Johanna M
Genova-Maleras, Ricard
Geramo, Yilma Chisha Dea
Gething, Peter W
Gezae, Kebede Embaye
Ghadiri, Keyghobad
Ghasemi Falavarjani, Khalil
Ghasemi-Kasman, Maryam
Ghimire, Mamata
Ghosh, Rakesh
Ghoshal, Aloke Gopal
Giampaoli, Simona
Gill, Paramjit Singh
Gill, Tiffany K
Ginawi, Ibrahim Abdelmageed
Giussani, Giorgia
Gnedovskaya, Elena V
Goldberg, Ellen M
Goli, Srinivas
Gómez-Dantés, Hector
Gona, Philimon N
Gopalani, Sameer Vali
Gorman, Taren M
Goulart, Alessandra C
Goulart, Bárbara Niegia Garcia
Grada, Ayman
Grams, Morgan E
Grosso, Giuseppe
Gugnani, Harish Chander
Guo, Yuming
Gupta, Prakash C
Gupta, Rahul
Gupta, Rajeev
Gupta, Tanush
Gyawali, Bishal
Haagsma, Juanita A
Hachinski, Vladimir
Hafezi-Nejad, Nima
Haghparast Bidgoli, Hassan
Hagos, Tekleberhan B
Hailu, Gessessew Bugssa
Haj-Mirzaian, Arvin
Haj-Mirzaian, Arya
Hamadeh, Randah R
Hamidi, Samer
Handal, Alexis J
Hankey, Graeme J
Hao, Yuantao
Harb, Hilda L
Harikrishnan, Sivadasanpillai
Haro, Josep Maria
Hasan, Mehedi
Hassankhani, Hadi
Hassen, Hamid Yimam
Havmoeller, Rasmus
Hawley, Caitlin N
Hay, Roderick J
Hay, Simon I
Hedayatizadeh-Omran, Akbar
Heibati, Behzad
Hendrie, Delia
Henok, Andualem
Herteliu, Claudiu
Heydarpour, Sousan
Hibstu, Desalegn Tsegaw
Hoang, Huong Thanh
Hoek, Hans W
Hoffman, Howard J
Hole, Michael K
Homaie Rad, Enayatollah
Hoogar, Praveen
Hosgood, H Dean
Hosseini, Seyed Mostafa
Hosseinzadeh, Mehdi
Hostiuc, Mihaela
Hostiuc, Sorin
Hotez, Peter J
Hoy, Damian G
Hsairi, Mohamed
Htet, Aung Soe
Hu, Guoqing
Huang, John J
Huynh, Chantal K
Iburg, Kim Moesgaard
Ikeda, Chad Thomas
Ileanu, Bogdan
Ilesanmi, Olayinka Stephen
Iqbal, Usman
Irvani, Seyed Sina Naghibi
Irvine, Caleb Mackay Salpeter
Islam, Sheikh Mohammed Shariful
Islami, Farhad
Jacobsen, Kathryn H
Jahangiry, Leila
Jahanmehr, Nader
Jain, Sudhir Kumar
Jakovljevic, Mihajlo
Javanbakht, Mehdi
Jayatilleke, Achala Upendra
Jeemon, Panniyammakal
Jha, Ravi Prakash
Jha, Vivekanand
Ji, John S
Johnson, Catherine O
Jonas, Jost B
Jozwiak, Jacek Jerzy
Jungari, Suresh Banayya
Jürisson, Mikk
Kabir, Zubair
Kadel, Rajendra
Kahsay, Amaha
Kalani, Rizwan
Kanchan, Tanuj
Karami, Manoochehr
Karami Matin, Behzad
Karch, André
Karema, Corine
Karimi, Narges
Karimi, Seyed M
Kasaeian, Amir
Kassa, Dessalegn H
Kassa, Getachew Mullu
Kassa, Tesfaye Dessale
Kassebaum, Nicholas J
Katikireddi, Srinivasa Vittal
Kawakami, Norito
Karyani, Ali Kazemi
Keighobadi, Masoud Masoud
Keiyoro, Peter Njenga
Kemmer, Laura
Kemp, Grant Rodgers
Kengne, Andre Pascal
Keren, Andre
Khader, Yousef Saleh
Khafaei, Behzad
Khafaie, Morteza Abdullatif
Khajavi, Alireza
Khalil, Ibrahim A
Khan, Ejaz Ahmad
Khan, Muhammad Shahzeb
Khan, Muhammad Ali
Khang, Young-Ho
Khazaei, Mohammad
Khoja, Abdullah T
Khosravi, Ardeshir
Khosravi, Mohammad Hossein
Kiadaliri, Aliasghar A
Kiirithio, Daniel N
Kim, Cho-Il
Kim, Daniel
Kim, Pauline
Kim, Young-Eun
Kim, Yun Jin
Kimokoti, Ruth W
Kinfu, Yohannes
Kisa, Adnan
Kissimova-Skarbek, Katarzyna
Kivimäki, Mika
Knudsen, Ann Kristin Skrindo
Kocarnik, Jonathan M
Kochhar, Sonali
Kokubo, Yoshihiro
Kolola, Tufa
Kopec, Jacek A
Kosen, Soewarta
Kotsakis, Georgios A
Koul, Parvaiz A
Koyanagi, Ai
Kravchenko, Michael A
Krishan, Kewal
Krohn, Kristopher J
Kuate Defo, Barthelemy
Kucuk Bicer, Burcu
Kumar, G Anil
Kumar, Manasi
Kyu, Hmwe Hmwe
Lad, Deepesh P
Lad, Sheetal D
Lafranconi, Alessandra
Lalloo, Ratilal
Lallukka, Tea
Lami, Faris Hasan
Lansingh, Van C
Latifi, Arman
Lau, Kathryn Mei-Ming
Lazarus, Jeffrey V
Leasher, Janet L
Ledesma, Jorge R
Lee, Paul H
Leigh, James
Leung, Janni
Levi, Miriam
Lewycka, Sonia
Li, Shanshan
Li, Yichong
Liao, Yu
Liben, Misgan Legesse
Lim, Lee-Ling
Lim, Stephen S
Liu, Shiwei
Lodha, Rakesh
Looker, Katharine J
Lopez, Alan D
Lorkowski, Stefan
Lotufo, Paulo A
Low, Nicola
Lozano, Rafael
Lucas, Tim C D
Lucchesi, Lydia R
Lunevicius, Raimundas
Lyons, Ronan A
Ma, Stefan
Macarayan, Erlyn Rachelle King
Mackay, Mark T
Madotto, Fabiana
Magdy Abd El Razek, Hassan
Magdy Abd El Razek, Muhammed
Maghavani, Dhaval P
Mahotra, Narayan Bahadur
Mai, Hue Thi
Majdan, Marek
Majdzadeh, Reza
Majeed, Azeem
Malekzadeh, Reza
Malta, Deborah Carvalho
Mamun, Abdullah A
Manda, Ana-Laura
Manguerra, Helena
Manhertz, Treh
Mansournia, Mohammad Ali
Mantovani, Lorenzo Giovanni
Mapoma, Chabila Christopher
Maravilla, Joemer C
Marcenes, Wagner
Marks, Ashley
Martins-Melo, Francisco Rogerlândio
Martopullo, Ira
März, Winfried
Marzan, Melvin B
Mashamba-Thompson, Tivani Phosa
Massenburg, Benjamin Ballard
Mathur, Manu Raj
Matsushita, Kunihiro
Maulik, Pallab K
Mazidi, Mohsen
McAlinden, Colm
McGrath, John J
McKee, Martin
Mehndiratta, Man Mohan
Mehrotra, Ravi
Mehta, Kala M
Mehta, Varshil
Mejia-Rodriguez, Fabiola
Mekonen, Tesfa
Melese, Addisu
Melku, Mulugeta
Meltzer, Michele
Memiah, Peter T N
Memish, Ziad A
Mendoza, Walter
Mengistu, Desalegn Tadese
Mengistu, Getnet
Mensah, George A
Mereta, Seid Tiku
Meretoja, Atte
Meretoja, Tuomo J
Mestrovic, Tomislav
Mezerji, Naser Mohammad Gholi
Miazgowski, Bartosz
Miazgowski, Tomasz
Millear, Anoushka I
Miller, Ted R
Miltz, Benjamin
Mini, G K
Mirarefin, Mojde
Mirrakhimov, Erkin M
Misganaw, Awoke Temesgen
Mitchell, Philip B
Mitiku, Habtamu
Moazen, Babak
Mohajer, Bahram
Mohammad, Karzan Abdulmuhsin
Mohammadifard, Noushin
Mohammadnia-Afrouzi, Mousa
Mohammed, Mohammed A
Mohammed, Shafiu
Mohebi, Farnam
Moitra, Modhurima
Mokdad, Ali H
Molokhia, Mariam
Monasta, Lorenzo
Moodley, Yoshan
Moosazadeh, Mahmood
Moradi, Ghobad
Moradi-Lakeh, Maziar
Moradinazar, Mehdi
Moraga, Paula
Morawska, Lidia
Moreno Velásquez, Ilais
Morgado-Da-Costa, Joana
Morrison, Shane Douglas
Moschos, Marilita M
Mountjoy-Venning, W Cliff
Mousavi, Seyyed Meysam
Mruts, Kalayu Brhane
Muche, Achenef Asmamaw
Muchie, Kindie Fentahun
Mueller, Ulrich Otto
Muhammed, Oumer Sada
Mukhopadhyay, Satinath
Muller, Kate
Mumford, John Everett
Murhekar, Manoj
Musa, Jonah
Musa, Kamarul Imran
Mustafa, Ghulam
Nabhan, Ashraf F
Nagata, Chie
Naghavi, Mohsen
Naheed, Aliya
Nahvijou, Azin
Naik, Gurudatta
Naik, Nitish
Najafi, Farid
Naldi, Luigi
Nam, Hae Sung
Nangia, Vinay
Nansseu, Jobert Richie
Nascimento, Bruno Ramos
Natarajan, Gopalakrishnan
Neamati, Nahid
Negoi, Ionut
Negoi, Ruxandra Irina
Neupane, Subas
Newton, Charles Richard James
Ngunjiri, Josephine W
Nguyen, Anh Quynh
Nguyen, Ha Thu
Nguyen, Huong Lan Thi
Nguyen, Huong Thanh
Nguyen, Long Hoang
Nguyen, Minh
Nguyen, Nam Ba
Nguyen, Son Hoang
Nichols, Emma
Ningrum, Dina Nur Anggraini
Nixon, Molly R
Nolutshungu, Nomonde
Nomura, Shuhei
Norheim, Ole F
Noroozi, Mehdi
Norrving, Bo
Noubiap, Jean Jacques
Nouri, Hamid Reza
Nourollahpour Shiadeh, Malihe
Nowroozi, Mohammad Reza
Nsoesie, Elaine O
Nyasulu, Peter S
Odell, Christopher M
Ofori-Asenso, Richard
Ogbo, Felix Akpojene
Oh, In-Hwan
Oladimeji, Olanrewaju
Olagunju, Andrew T
Olagunju, Tinuke O
Olivares, Pedro R
Olsen, Helen Elizabeth
Olusanya, Bolajoko Olubukunola
Ong, Kanyin L
Ong, Sok King
Oren, Eyal
Ortiz, Alberto
Ota, Erika
Otstavnov, Stanislav S
Øverland, Simon
Owolabi, Mayowa Ojo
P A, Mahesh
Pacella, Rosana
Pakpour, Amir H
Pana, Adrian
Panda-Jonas, Songhomitra
Parisi, Andrea
Park, Eun-Kee
Parry, Charles D H
Patel, Shanti
Pati, Sanghamitra
Patil, Snehal T
Patle, Ajay
Patton, George C
Paturi, Vishnupriya Rao
Paulson, Katherine R
Pearce, Neil
Pereira, David M
Perico, Norberto
Pesudovs, Konrad
Pham, Hai Quang
Phillips, Michael R
Pigott, David M
Pillay, Julian David
Piradov, Michael A
Pirsaheb, Meghdad
Pishgar, Farhad
Plana-Ripoll, Oleguer
Plass, Dietrich
Polinder, Suzanne
Popova, Svetlana
Postma, Maarten J
Pourshams, Akram
Poustchi, Hossein
Prabhakaran, Dorairaj
Prakash, Swayam
Prakash, V
Purcell, Caroline A
Purwar, Manorama B
Qorbani, Mostafa
Quistberg, D Alex
Radfar, Amir
Rafay, Anwar
Rafiei, Alireza
Rahim, Fakher
Rahimi, Kazem
Rahimi-Movaghar, Afarin
Rahimi-Movaghar, Vafa
Rahman, Mahfuzar
Rahman, Mohammad Hifz ur
Rahman, Muhammad Aziz
Rahman, Sajjad Ur
Rai, Rajesh Kumar
Rajati, Fatemeh
Ram, Usha
Ranjan, Prabhat
Ranta, Anna
Rao, Puja C
Rawaf, David Laith
Rawaf, Salman
Reddy, K Srinath
Reiner, Robert C
Reinig, Nickolas
Reitsma, Marissa Bettay
Remuzzi, Giuseppe
Renzaho, Andre M N
Resnikoff, Serge
Rezaei, Satar
Rezai, Mohammad Sadegh
Ribeiro, Antonio Luiz P
Roberts, Nicholas L S
Robinson, Stephen R
Roever, Leonardo
Ronfani, Luca
Roshandel, Gholamreza
Rostami, Ali
Roth, Gregory A
Roy, Ambuj
Rubagotti, Enrico
Sachdev, Perminder S
Sadat, Nafis
Saddik, Basema
Sadeghi, Ehsan
Saeedi Moghaddam, Sahar
Safari, Hosein
Safari, Yahya
Safari-Faramani, Roya
Safdarian, Mahdi
Safi, Sare
Safiri, Saeid
Sagar, Rajesh
Sahebkar, Amirhossein
Sahraian, Mohammad Ali
Sajadi, Haniye Sadat
Salam, Nasir
Salama, Joseph S
Salamati, Payman
Saleem, Komal
Saleem, Zikria
Salimi, Yahya
Salomon, Joshua A
Salvi, Sundeep Santosh
Salz, Inbal
Samy, Abdallah M
Sanabria, Juan
Sang, Yingying
Santomauro, Damian Francesco
Santos, Itamar S
Santos, João Vasco
Santric Milicevic, Milena M
Sao Jose, Bruno Piassi
Sardana, Mayank
Sarker, Abdur Razzaque
Sarrafzadegan, Nizal
Sartorius, Benn
Sarvi, Shahabeddin
Sathian, Brijesh
Satpathy, Maheswar
Sawant, Arundhati R
Sawhney, Monika
Saxena, Sonia
Saylan, Mete
Schaeffner, Elke
Schmidt, Maria Inês
Schneider, Ione J C
Schöttker, Ben
Schwebel, David C
Schwendicke, Falk
Scott, James G
Sekerija, Mario
Sepanlou, Sadaf G
Serván-Mori, Edson
Seyedmousavi, Seyedmojtaba
Shabaninejad, Hosein
Shafieesabet, Azadeh
Shahbazi, Mehdi
Shaheen, Amira A
Shaikh, Masood Ali
Shams-Beyranvand, Mehran
Shamsi, Mohammadbagher
Shamsizadeh, Morteza
Sharafi, Heidar
Sharafi, Kiomars
Sharif, Mehdi
Sharif-Alhoseini, Mahdi
Sharma, Meenakshi
Sharma, Rajesh
She, Jun
Sheikh, Aziz
Shi, Peilin
Shibuya, Kenji
Shigematsu, Mika
Shiri, Rahman
Shirkoohi, Reza
Shishani, Kawkab
Shiue, Ivy
Shokraneh, Farhad
Shoman, Haitham
Shrime, Mark G
Si, Si
Siabani, Soraya
Siddiqi, Tariq J
Sigfusdottir, Inga Dora
Sigurvinsdottir, Rannveig
Silva, João Pedro
Silveira, Dayane Gabriele Alves
Singam, Narayana Sarma Venkata
Singh, Jasvinder A
Singh, Narinder Pal
Singh, Virendra
Sinha, Dhirendra Narain
Skiadaresi, Eirini
Slepak, Erica Leigh N
Sliwa, Karen
Smith, David L
Smith, Mari
Soares Filho, Adauto Martins
Sobaih, Badr Hasan
Sobhani, Soheila
Sobngwi, Eugène
Soneji, Samir S
Soofi, Moslem
Soosaraei, Masoud
Sorensen, Reed J D
Soriano, Joan B
Soyiri, Ireneous N
Sposato, Luciano A
Sreeramareddy, Chandrashekhar T
Srinivasan, Vinay
Stanaway, Jeffrey D
Stein, Dan J
Steiner, Caitlyn
Steiner, Timothy J
Stokes, Mark A
Stovner, Lars Jacob
Subart, Michelle L
Sudaryanto, Agus
Sufiyan, Mu'awiyyah Babale
Sunguya, Bruno F
Sur, Patrick John
Sutradhar, Ipsita
Sykes, Bryan L
Sylte, Dillon O
Tabarés-Seisdedos, Rafael
Tadakamadla, Santosh Kumar
Tadesse, Birkneh Tilahun
Tandon, Nikhil
Tassew, Segen Gebremeskel
Tavakkoli, Mohammad
Taveira, Nuno
Taylor, Hugh R
Tehrani-Banihashemi, Arash
Tekalign, Tigist Gashaw
Tekelemedhin, Shishay Wahdey
Tekle, Merhawi Gebremedhin
Temesgen, Habtamu
Temsah, Mohamad-Hani
Temsah, Omar
Terkawi, Abdullah Sulieman
Teweldemedhin, Mebrahtu
Thankappan, Kavumpurathu Raman
Thomas, Nihal
Tilahun, Binyam
To, Quyen G
Tonelli, Marcello
Topor-Madry, Roman
Topouzis, Fotis
Torre, Anna E
Tortajada-Girbés, Miguel
Touvier, Mathilde
Tovani-Palone, Marcos Roberto
Towbin, Jeffrey A
Tran, Bach Xuan
Tran, Khanh Bao
Troeger, Christopher E
Truelsen, Thomas Clement
Tsilimbaris, Miltiadis K
Tsoi, Derrick
Tudor Car, Lorainne
Tuzcu, E Murat
Ukwaja, Kingsley N
Ullah, Irfan
Undurraga, Eduardo A
Unutzer, Jurgen
Updike, Rachel L
Usman, Muhammad Shariq
Uthman, Olalekan A
Vaduganathan, Muthiah
Vaezi, Afsane
Valdez, Pascual R
Varughese, Santosh
Vasankari, Tommi Juhani
Venketasubramanian, Narayanaswamy
Villafaina, Santos
Violante, Francesco S
Vladimirov, Sergey Konstantinovitch
Vlassov, Vasily
Vollset, Stein Emil
Vosoughi, Kia
Vujcic, Isidora S
Wagnew, Fasil Shiferaw
Waheed, Yasir
Waller, Stephen G
Wang, Yafeng
Wang, Yuan-Pang
Weiderpass, Elisabete
Weintraub, Robert G
Weiss, Daniel J
Weldegebreal, Fitsum
Weldegwergs, Kidu Gidey
Werdecker, Andrea
West, T Eoin
Whiteford, Harvey A
Widecka, Justyna
Wijeratne, Tissa
Wilner, Lauren B
Wilson, Shadrach
Winkler, Andrea Sylvia
Wiyeh, Alison B
Wiysonge, Charles Shey
Wolfe, Charles D A
Woolf, Anthony D
Wu, Shouling
Wu, Yun-Chun
Wyper, Grant M A
Xavier, Denis
Xu, Gelin
Yadgir, Simon
Yadollahpour, Ali
Yahyazadeh Jabbari, Seyed Hossein
Yamada, Tomohide
Yan, Lijing L
Yano, Yuichiro
Yaseri, Mehdi
Yasin, Yasin Jemal
Yeshaneh, Alex
Yimer, Ebrahim M
Yip, Paul
Yisma, Engida
Yonemoto, Naohiro
Yoon, Seok-Jun
Yotebieng, Marcel
Younis, Mustafa Z
Yousefifard, Mahmoud
Yu, Chuanhua
Zadnik, Vesna
Zaidi, Zoubida
Zaman, Sojib Bin
Zamani, Mohammad
Zare, Zohreh
Zeleke, Ayalew Jejaw
Zenebe, Zerihun Menlkalew
Zhang, Kai
Zhao, Zheng
Zhou, Maigeng
Zodpey, Sanjay
Zucker, Inbar
Vos, Theo
Murray, Christopher J L
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet 10-16 November 2018 392(10159):1789-1858
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Global, regional, and national comparative risk assessment of 84 behavioural, environmental and occupational, and metabolic risks or clusters of risks for 195 countries and territories, 1990–2017: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2017
Autorzy :
Stanaway, Jeffrey D
Afshin, Ashkan
Gakidou, Emmanuela
Lim, Stephen S
Abate, Degu
Abate, Kalkidan Hassen
Abbafati, Cristiana
Abbasi, Nooshin
Abbastabar, Hedayat
Abd-Allah, Foad
Abdela, Jemal
Abdelalim, Ahmed
Abdollahpour, Ibrahim
Abdulkader, Rizwan Suliankatchi
Abebe, Molla
Abebe, Zegeye
Abera, Semaw F
Abil, Olifan Zewdie
Abraha, Haftom Niguse
Abrham, Aklilu Roba
Abu-Raddad, Laith Jamal
Abu-Rmeileh, Niveen ME
Accrombessi, Manfred Mario Kokou
Acharya, Dilaram
Acharya, Pawan
Adamu, Abdu A
Adane, Akilew Awoke
Adebayo, Oladimeji M
Adedoyin, Rufus Adesoji
Adekanmbi, Victor
Ademi, Zanfina
Adetokunboh, Olatunji O
Adib, Mina G
Admasie, Amha
Adsuar, Jose C
Afanvi, Kossivi Agbelenko
Afarideh, Mohsen
Agarwal, Gina
Aggarwal, Anju
Aghayan, Sargis Aghasi
Agrawal, Anurag
Agrawal, Sutapa
Ahmadi, Alireza
Ahmadi, Mehdi
Ahmadieh, Hamid
Ahmed, Muktar Beshir
Aichour, Amani Nidhal
Aichour, Ibtihel
Aichour, Miloud Taki Eddine
Akbari, Mohammad Esmaeil
Akinyemiju, Tomi
Akseer, Nadia
Al-Aly, Ziyad
Al-Eyadhy, Ayman
Al-Mekhlafi, Hesham M
Alahdab, Fares
Alam, Khurshid
Alam, Samiah
Alam, Tahiya
Alashi, Alaa
Alavian, Seyed Moayed
Alene, Kefyalew Addis
Ali, Komal
Ali, Syed Mustafa
Alijanzadeh, Mehran
Alizadeh-Navaei, Reza
Aljunid, Syed Mohamed
Alkerwi, Ala'a
Alla, François
Alsharif, Ubai
Altirkawi, Khalid
Alvis-Guzman, Nelson
Amare, Azmeraw T
Ammar, Walid
Anber, Nahla Hamed
Anderson, Jason A
Andrei, Catalina Liliana
Androudi, Sofia
Animut, Megbaru Debalkie
Anjomshoa, Mina
Ansha, Mustafa Geleto
Antó, Josep M
Antonio, Carl Abelardo T
Anwari, Palwasha
Appiah, Lambert Tetteh
Appiah, Seth Christopher Yaw
Arabloo, Jalal
Aremu, Olatunde
Ärnlöv, Johan
Artaman, Al
Aryal, Krishna K
Asayesh, Hamid
Ataro, Zerihun
Ausloos, Marcel
Avokpaho, Euripide F G A
Awasthi, Ashish
Ayala Quintanilla, Beatriz Paulina
Ayer, Rakesh
Ayuk, Tambe B
Azzopardi, Peter S
Babazadeh, Arefeh
Badali, Hamid
Badawi, Alaa
Balakrishnan, Kalpana
Bali, Ayele Geleto
Ball, Kylie
Ballew, Shoshana H
Banach, Maciej
Banoub, Joseph Adel Mattar
Barac, Aleksandra
Barker-Collo, Suzanne Lyn
Bärnighausen, Till Winfried
Barrero, Lope H
Basu, Sanjay
Baune, Bernhard T
Bazargan-Hejazi, Shahrzad
Bedi, Neeraj
Beghi, Ettore
Behzadifar, Masoud
Behzadifar, Meysam
Béjot, Yannick
Bekele, Bayu Begashaw
Bekru, Eyasu Tamru
Belay, Ezra
Belay, Yihalem Abebe
Bell, Michelle L
Bello, Aminu K
Bennett, Derrick A
Bensenor, Isabela M
Bergeron, Gilles
Berhane, Adugnaw
Bernabe, Eduardo
Bernstein, Robert S
Beuran, Mircea
Beyranvand, Tina
Bhala, Neeraj
Bhalla, Ashish
Bhattarai, Suraj
Bhutta, Zulfiqar A
Biadgo, Belete
Bijani, Ali
Bikbov, Boris
Bilano, Ver
Bililign, Nigus
Bin Sayeed, Muhammad Shahdaat
Bisanzio, Donal
Biswas, Tuhin
Bjørge, Tone
Blacker, Brigette F
Bleyer, Archie
Borschmann, Rohan
Bou-Orm, Ibrahim R
Boufous, Soufiane
Bourne, Rupert
Brady, Oliver J
Brauer, Michael
Brazinova, Alexandra
Breitborde, Nicholas J K
Brenner, Hermann
Briko, Andrey Nikolaevich
Britton, Gabrielle
Brugha, Traolach
Buchbinder, Rachelle
Burnett, Richard T
Busse, Reinhard
Butt, Zahid A
Cahill, Leah E
Cahuana-Hurtado, Lucero
Campos-Nonato, Ismael R
Cárdenas, Rosario
Carreras, Giulia
Carrero, Juan J
Carvalho, Félix
Castañeda-Orjuela, Carlos A
Castillo Rivas, Jacqueline
Castro, Franz
Catalá-López, Ferrán
Causey, Kate
Cercy, Kelly M
Cerin, Ester
Chaiah, Yazan
Chang, Hsing-Yi
Chang, Jung-Chen
Chang, Kai-Lan
Charlson, Fiona J
Chattopadhyay, Aparajita
Chattu, Vijay Kumar
Chee, Miao Li
Cheng, Ching-Yu
Chew, Adrienne
Chiang, Peggy Pei-Chia
Chimed-Ochir, Odgerel
Chin, Ken Lee
Chitheer, Abdulaal
Choi, Jee-Young J
Chowdhury, Rajiv
Christensen, Hanne
Christopher, Devasahayam J
Chung, Sheng-Chia
Cicuttini, Flavia M
Cirillo, Massimo
Cohen, Aaron J
Collado-Mateo, Daniel
Cooper, Cyrus
Cooper, Owen R
Coresh, Josef
Cornaby, Leslie
Cortesi, Paolo Angelo
Cortinovis, Monica
Costa, Megan
Cousin, Ewerton
Criqui, Michael H
Cromwell, Elizabeth A
Cundiff, David K
Daba, Alemneh Kabeta
Dachew, Berihun Assefa
Dadi, Abel Fekadu
Damasceno, Albertino Antonio Moura
Dandona, Lalit
Dandona, Rakhi
Darby, Sarah C
Dargan, Paul I
Daryani, Ahmad
Das Gupta, Rajat
Das Neves, José
Dasa, Tamirat Tesfaye
Dash, Aditya Prasad
Davitoiu, Dragos Virgil
Davletov, Kairat
De la Cruz-Góngora, Vanessa
De La Hoz, Fernando Pio
De Leo, Diego
De Neve, Jan-Walter
Degenhardt, Louisa
Deiparine, Selina
Dellavalle, Robert P
Demoz, Gebre Teklemariam
Denova-Gutiérrez, Edgar
Deribe, Kebede
Dervenis, Nikolaos
Deshpande, Aniruddha
Des Jarlais, Don C
Dessie, Getenet Ayalew
Deveber, Gabrielle Aline
Dey, Subhojit
Dharmaratne, Samath Dhamminda
Dhimal, Meghnath
Dinberu, Mesfin Tadese
Ding, Eric L
Diro, Helen Derara
Djalalinia, Shirin
Do, Huyen Phuc
Dokova, Klara
Doku, David Teye
Doyle, Kerrie E
Driscoll, Tim R
Dubey, Manisha
Dubljanin, Eleonora
Duken, Eyasu Ejeta
Duncan, Bruce B
Duraes, Andre R
Ebert, Natalie
Ebrahimi, Hedyeh
Ebrahimpour, Soheil
Edvardsson, David
Effiong, Andem
Eggen, Anne Elise
El Bcheraoui, Charbel
El-Khatib, Ziad
Elyazar, Iqbal Rf
Enayati, Ahmadali
Endries, Aman Yesuf
Er, Benjamin
Erskine, Holly E
Eskandarieh, Sharareh
Esteghamati, Alireza
Estep, Kara
Fakhim, Hamed
Faramarzi, Mahbobeh
Fareed, Mohammad
Farid, Talha A
Farinha, Carla Sofia E sá
Farioli, Andrea
Faro, Andre
Farvid, Maryam S
Farzaei, Mohammad Hosein
Fatima, Batool
Fay, Kairsten A
Fazaeli, Ali Akbar
Feigin, Valery L
Feigl, Andrea B
Fereshtehnejad, Seyed-Mohammad
Fernandes, Eduarda
Fernandes, Joao C
Ferrara, Giannina
Ferrari, Alize J
Ferreira, Manuela L
Filip, Irina
Finger, Jonas David
Fischer, Florian
Foigt, Nataliya A
Foreman, Kyle J
Fukumoto, Takeshi
Fullman, Nancy
Fürst, Thomas
Furtado, João M
Futran, Neal D
Gall, Seana
Gallus, Silvano
Gamkrelidze, Amiran
Ganji, Morsaleh
Garcia-Basteiro, Alberto L
Gardner, William M
Gebre, Abadi Kahsu
Gebremedhin, Amanuel Tesfay
Gebremichael, Teklu Gebrehiwo
Gelano, Tilayie Feto
Geleijnse, Johanna M
Geramo, Yilma Chisha Dea
Gething, Peter W
Gezae, Kebede Embaye
Ghadimi, Reza
Ghadiri, Keyghobad
Ghasemi Falavarjani, Khalil
Ghasemi-Kasman, Maryam
Ghimire, Mamata
Ghosh, Rakesh
Ghoshal, Aloke Gopal
Giampaoli, Simona
Gill, Paramjit Singh
Gill, Tiffany K
Gillum, Richard F
Ginawi, Ibrahim Abdelmageed
Giussani, Giorgia
Gnedovskaya, Elena V
Godwin, William W
Goli, Srinivas
Gómez-Dantés, Hector
Gona, Philimon N
Gopalani, Sameer Vali
Goulart, Alessandra C
Grada, Ayman
Grams, Morgan E
Grosso, Giuseppe
Gugnani, Harish Chander
Guo, Yuming
Gupta, Rahul
Gupta, Rajeev
Gupta, Tanush
Gutiérrez, Reyna Alma
Gutiérrez-Torres, Daniela S
Haagsma, Juanita A
Habtewold, Tesfa Dejenie
Hachinski, Vladimir
Hafezi-Nejad, Nima
Hagos, Tekleberhan B
Hailegiyorgis, Tewodros Tesfa
Hailu, Gessessew Bugssa
Haj-Mirzaian, Arvin
Haj-Mirzaian, Arya
Hamadeh, Randah R
Hamidi, Samer
Handal, Alexis J
Hankey, Graeme J
Hao, Yuantao
Harb, Hilda L
Harikrishnan, Sivadasanpillai
Haro, Josep Maria
Hassankhani, Hadi
Hassen, Hamid Yimam
Havmoeller, Rasmus
Hawley, Caitlin N
Hay, Simon I
Hedayatizadeh-Omran, Akbar
Heibati, Behzad
Heidari, Behnam
Heidari, Mohsen
Hendrie, Delia
Henok, Andualem
Heredia-Pi, Ileana
Herteliu, Claudiu
Heydarpour, Fatemeh
Heydarpour, Sousan
Hibstu, Desalegn T
Higazi, Tarig B
Hilawe, Esayas Haregot
Hoek, Hans W
Hoffman, Howard J
Hole, Michael K
Homaie Rad, Enayatollah
Hoogar, Praveen
Hosgood, H Dean
Hosseini, Seyed Mostafa
Hosseinzadeh, Mehdi
Hostiuc, Mihaela
Hostiuc, Sorin
Hoy, Damian G
Hsairi, Mohamed
Hsiao, Thomas
Hu, Guoqing
Hu, Howard
Huang, John J
Hussen, Mamusha Aman
Huynh, Chantal K
Iburg, Kim Moesgaard
Ikeda, Nayu
Ilesanmi, Olayinka Stephen
Iqbal, Usman
Irvani, Seyed Sina Naghibi
Irvine, Caleb Mackay Salpeter
Islam, Sheikh Mohammed Shariful
Islami, Farhad
Jackson, Maria D
Jacobsen, Kathryn H
Jahangiry, Leila
Jahanmehr, Nader
Jain, Sudhir Kumar
Jakovljevic, Mihajlo
James, Spencer L
Jassal, Simerjot K
Jayatilleke, Achala Upendra
Jeemon, Panniyammakal
Jha, Ravi Prakash
Jha, Vivekanand
Ji, John S
Jonas, Jost B
Jonnagaddala, Jitendra
Jorjoran Shushtari, Zahra
Joshi, Ankur
Jozwiak, Jacek Jerzy
Jürisson, Mikk
Kabir, Zubair
Kahsay, Amaha
Kalani, Rizwan
Kanchan, Tanuj
Kant, Surya
Kar, Chittaranjan
Karami, Manoochehr
Karami Matin, Behzad
Karch, André
Karema, Corine
Karimi, Narges
Karimi, Seyed M
Kasaeian, Amir
Kassa, Dessalegn H
Kassa, Getachew Mullu
Kassa, Tesfaye Dessale
Kassebaum, Nicholas J
Katikireddi, Srinivasa Vittal
Kaul, Anil
Kawakami, Norito
Kazemi, Zhila
Karyani, Ali Kazemi
Kefale, Adane Teshome
Keiyoro, Peter Njenga
Kemp, Grant Rodgers
Kengne, Andre Pascal
Keren, Andre
Kesavachandran, Chandrasekharan Nair
Khader, Yousef Saleh
Khafaei, Behzad
Khafaie, Morteza Abdullatif
Khajavi, Alireza
Khalid, Nauman
Khalil, Ibrahim A
Khan, Gulfaraz
Khan, Muhammad Shahzeb
Khan, Muhammad Ali
Khang, Young-Ho
Khater, Mona M
Khazaei, Mohammad
Khazaie, Habibolah
Khoja, Abdullah T
Khosravi, Ardeshir
Khosravi, Mohammad Hossein
Kiadaliri, Aliasghar A
Kiirithio, Daniel N
Kim, Cho-Il
Kim, Daniel
Kim, Young-Eun
Kim, Yun Jin
Kimokoti, Ruth W
Kinfu, Yohannes
Kisa, Adnan
Kissimova-Skarbek, Katarzyna
Kivimäki, Mika
Knibbs, Luke D
Knudsen, Ann Kristin Skrindo
Kochhar, Sonali
Kokubo, Yoshihiro
Kolola, Tufa
Kopec, Jacek A
Kosen, Soewarta
Koul, Parvaiz A
Koyanagi, Ai
Kravchenko, Michael A
Krishan, Kewal
Krohn, Kristopher J
Kromhout, Hans
Kuate Defo, Barthelemy
Kucuk Bicer, Burcu
Kumar, G Anil
Kumar, Manasi
Kuzin, Igor
Kyu, Hmwe Hmwe
Lachat, Carl
Lad, Deepesh P
Lad, Sheetal D
Lafranconi, Alessandra
Lalloo, Ratilal
Lallukka, Tea
Lami, Faris Hasan
Lang, Justin J
Lansingh, Van C
Larson, Samantha Leigh
Latifi, Arman
Lazarus, Jeffrey V
Lee, Paul H
Leigh, James
Leili, Mostafa
Leshargie, Cheru Tesema
Leung, Janni
Levi, Miriam
Lewycka, Sonia
Li, Shanshan
Li, Yichong
Liang, Juan
Liang, Xiaofeng
Liao, Yu
Liben, Misgan Legesse
Lim, Lee-Ling
Linn, Shai
Liu, Shiwei
Lodha, Rakesh
Logroscino, Giancarlo
Lopez, Alan D
Lorkowski, Stefan
Lotufo, Paulo A
Lozano, Rafael
Lucas, Tim C D
Lunevicius, Raimundas
Ma, Stefan
Macarayan, Erlyn Rachelle King
Machado, Ísis Eloah
Madotto, Fabiana
Mai, Hue Thi
Majdan, Marek
Majdzadeh, Reza
Majeed, Azeem
Malekzadeh, Reza
Malta, Deborah Carvalho
Mamun, Abdullah A
Manda, Ana-Laura
Manguerra, Helena
Mansournia, Mohammad Ali
Mantovani, Lorenzo Giovanni
Maravilla, Joemer C
Marcenes, Wagner
Marks, Ashley
Martin, Randall V
Martins, Sheila C O
Martins-Melo, Francisco Rogerlândio
März, Winfried
Marzan, Melvin B
Massenburg, Benjamin Ballard
Mathur, Manu Raj
Mathur, Prashant
Matsushita, Kunihiro
Maulik, Pallab K
Mazidi, Mohsen
McAlinden, Colm
McGrath, John J
McKee, Martin
Mehrotra, Ravi
Mehta, Kala M
Mehta, Varshil
Meier, Toni
Mekonnen, Fantahun Ayenew
Melaku, Yohannes A
Melese, Addisu
Melku, Mulugeta
Memiah, Peter T N
Memish, Ziad A
Mendoza, Walter
Mengistu, Desalegn Tadese
Mensah, George A
Mensink, Gert B M
Mereta, Seid Tiku
Meretoja, Atte
Meretoja, Tuomo J
Mestrovic, Tomislav
Mezgebe, Haftay Berhane
Miazgowski, Bartosz
Miazgowski, Tomasz
Millear, Anoushka I
Miller, Ted R
Miller-Petrie, Molly Katherine
Mini, G K
Mirarefin, Mojde
Mirica, Andreea
Mirrakhimov, Erkin M
Misganaw, Awoke Temesgen
Mitiku, Habtamu
Moazen, Babak
Mohajer, Bahram
Mohammad, Karzan Abdulmuhsin
Mohammadi, Moslem
Mohammadifard, Noushin
Mohammadnia-Afrouzi, Mousa
Mohammed, Shafiu
Mohebi, Farnam
Mokdad, Ali H
Molokhia, Mariam
Momeniha, Fatemeh
Monasta, Lorenzo
Moodley, Yoshan
Moradi, Ghobad
Moradi-Lakeh, Maziar
Moradinazar, Mehdi
Moraga, Paula
Morawska, Lidia
Morgado-Da-Costa, Joana
Morrison, Shane Douglas
Moschos, Marilita M
Mouodi, Simin
Mousavi, Seyyed Meysam
Mozaffarian, Dariush
Mruts, Kalayu Brhane
Muche, Achenef Asmamaw
Muchie, Kindie Fentahun
Mueller, Ulrich Otto
Muhammed, Oumer Sada
Mukhopadhyay, Satinath
Muller, Kate
Musa, Kamarul Imran
Mustafa, Ghulam
Nabhan, Ashraf F
Naghavi, Mohsen
Naheed, Aliya
Nahvijou, Azin
Naik, Gurudatta
Naik, Nitish
Najafi, Farid
Nangia, Vinay
Nansseu, Jobert Richie
Nascimento, Bruno Ramos
Neal, Bruce
Neamati, Nahid
Negoi, Ionut
Negoi, Ruxandra Irina
Neupane, Subas
Newton, Charles Richard James
Ngunjiri, Josephine W
Nguyen, Anh Quynh
Nguyen, Grant
Nguyen, Ha Thu
Nguyen, Huong Lan Thi
Nguyen, Huong Thanh
Nguyen, Minh
Nguyen, Nam Ba
Nichols, Emma
Nie, Jing
Ningrum, Dina Nur Anggraini
Nirayo, Yirga Legesse
Nishi, Nobuo
Nixon, Molly R
Nojomi, Marzieh
Nomura, Shuhei
Norheim, Ole F
Noroozi, Mehdi
Norrving, Bo
Noubiap, Jean Jacques
Nouri, Hamid Reza
Nourollahpour Shiadeh, Malihe
Nowroozi, Mohammad Reza
Nsoesie, Elaine O
Nyasulu, Peter S
Obermeyer, Carla M
Odell, Christopher M
Ofori-Asenso, Richard
Ogbo, Felix Akpojene
Oh, In-Hwan
Oladimeji, Olanrewaju
Olagunju, Andrew T
Olagunju, Tinuke O
Olivares, Pedro R
Olsen, Helen Elizabeth
Olusanya, Bolajoko Olubukunola
Olusanya, Jacob Olusegun
Ong, Kanyin L
Ong, Sok King
Oren, Eyal
Orpana, Heather M
Ortiz, Alberto
Ota, Erika
Otstavnov, Stanislav S
Øverland, Simon
Owolabi, Mayowa Ojo
P A, Mahesh
Pacella, Rosana
Pakhare, Abhijit P
Pakpour, Amir H
Pana, Adrian
Panda-Jonas, Songhomitra
Park, Eun-Kee
Parry, Charles D H
Parsian, Hadi
Patel, Shanti
Pati, Sanghamitra
Patil, Snehal T
Patle, Ajay
Patton, George C
Paudel, Deepak
Paulson, Katherine R
Paz Ballesteros, Wayra Citlali
Pearce, Neil
Pereira, Alexandre
Pereira, David M
Perico, Norberto
Pesudovs, Konrad
Petzold, Max
Pham, Hai Quang
Phillips, Michael R
Pillay, Julian David
Piradov, Michael A
Pirsaheb, Meghdad
Pischon, Tobias
Pishgar, Farhad
Plana-Ripoll, Oleguer
Plass, Dietrich
Polinder, Suzanne
Polkinghorne, Kevan R
Postma, Maarten J
Poulton, Richie
Pourshams, Akram
Poustchi, Hossein
Prabhakaran, Dorairaj
Prakash, Swayam
Prasad, Narayan
Purcell, Caroline A
Purwar, Manorama B
Qorbani, Mostafa
Radfar, Amir
Rafay, Anwar
Rafiei, Alireza
Rahim, Fakher
Rahimi, Zohreh
Rahimi-Movaghar, Afarin
Rahimi-Movaghar, Vafa
Rahman, Mahfuzar
Rahman, Mohammad Hifz ur
Rahman, Muhammad Aziz
Rai, Rajesh Kumar
Rajati, Fatemeh
Rajsic, Sasa
Raju, Sree Bhushan
Ram, Usha
Ranabhat, Chhabi Lal
Ranjan, Prabhat
Rath, Goura Kishor
Rawaf, David Laith
Rawaf, Salman
Reddy, K Srinath
Rehm, Colin D
Rehm, Jürgen
Reiner, Jr Robert C
Reitsma, Marissa B
Remuzzi, Giuseppe
Renzaho, Andre M N
Resnikoff, Serge
Reynales-Shigematsu, Luz Myriam
Rezaei, Satar
Ribeiro, Antonio Luiz P
Rivera, Juan A
Roba, Kedir Teji
Rodríguez-Ramírez, Sonia
Roever, Leonardo
Román, Yesenia
Ronfani, Luca
Roshandel, Gholamreza
Rostami, Ali
Roth, Gregory A
Rothenbacher, Dietrich
Roy, Ambuj
Rubagotti, Enrico
Rushton, Lesley
Sabanayagam, Charumathi
Sachdev, Perminder S
Saddik, Basema
Sadeghi, Ehsan
Saeedi Moghaddam, Sahar
Safari, Hosein
Safari, Yahya
Safari-Faramani, Roya
Safdarian, Mahdi
Safi, Sare
Safiri, Saeid
Sagar, Rajesh
Sahebkar, Amirhossein
Sahraian, Mohammad Ali
Sajadi, Haniye Sadat
Salam, Nasir
Salamati, Payman
Saleem, Zikria
Salimi, Yahya
Salimzadeh, Hamideh
Salomon, Joshua A
Salvi, Devashri Digvijay
Salz, Inbal
Samy, Abdallah M
Sanabria, Juan
Sanchez-Niño, Maria Dolores
Sánchez-Pimienta, Tania G
Sanders, Taren
Sang, Yingying
Santomauro, Damian Francesco
Santos, Itamar S
Santos, João Vasco
Santric Milicevic, Milena M
Sao Jose, Bruno Piassi
Sardana, Mayank
Sarker, Abdur Razzaque
Sarmiento-Suárez, Rodrigo
Sarrafzadegan, Nizal
Sartorius, Benn
Sarvi, Shahabeddin
Sathian, Brijesh
Satpathy, Maheswar
Sawant, Arundhati R
Sawhney, Monika
Saylan, Mete
Sayyah, Mehdi
Schaeffner, Elke
Schmidt, Maria Inês
Schneider, Ione J C
Schöttker, Ben
Schutte, Aletta Elisabeth
Schwebel, David C
Schwendicke, Falk
Scott, James G
Seedat, Soraya
Sekerija, Mario
Sepanlou, Sadaf G
Serre, Marc L
Serván-Mori, Edson
Seyedmousavi, Seyedmojtaba
Shabaninejad, Hosein
Shaddick, Gavin
Shafieesabet, Azadeh
Shahbazi, Mehdi
Shaheen, Amira A
Shaikh, Masood Ali
Shamah Levy, Teresa
Shams-Beyranvand, Mehran
Shamsi, Mohammadbagher
Sharafi, Heidar
Sharafi, Kiomars
Sharif, Mehdi
Sharif-Alhoseini, Mahdi
Sharifi, Hamid
Sharma, Jayendra
Sharma, Meenakshi
Sharma, Rajesh
She, Jun
Sheikh, Aziz
Shi, Peilin
Shibuya, Kenji
Shiferaw, Mekonnen Sisay
Shigematsu, Mika
Shin, Min-Jeong
Shiri, Rahman
Shirkoohi, Reza
Shiue, Ivy
Shokraneh, Farhad
Shoman, Haitham
Shrime, Mark G
Shupler, Matthew S
Si, Si
Siabani, Soraya
Sibai, Abla Mehio
Siddiqi, Tariq J
Sigfusdottir, Inga Dora
Sigurvinsdottir, Rannveig
Silva, Diego Augusto Santos
Silva, João Pedro
Silveira, Dayane Gabriele Alves
Singh, Jasvinder A
Singh, Narinder Pal
Singh, Virendra
Sinha, Dhirendra Narain
Skiadaresi, Eirini
Skirbekk, Vegard
Smith, David L
Smith, Mari
Sobaih, Badr Hasan
Sobhani, Soheila
Somayaji, Ranjani
Soofi, Moslem
Sorensen, Reed J D
Soriano, Joan B
Soyiri, Ireneous N
Spinelli, Angela
Sposato, Luciano A
Sreeramareddy, Chandrashekhar T
Srinivasan, Vinay
Starodubov, Vladimir I
Steckling, Nadine
Stein, Dan J
Stein, Murray B
Stevanovic, Goran
Stockfelt, Leo
Stokes, Mark A
Sturua, Lela
Subart, Michelle L
Sudaryanto, Agus
Sufiyan, Mu'awiyyah Babale
Sulo, Gerhard
Sunguya, Bruno F
Sur, Patrick John
Sykes, Bryan L
Szoeke, Cassandra E I
Tabarés-Seisdedos, Rafael
Tabuchi, Takahiro
Tadakamadla, Santosh Kumar
Takahashi, Ken
Tandon, Nikhil
Tassew, Segen Gebremeskel
Tavakkoli, Mohammad
Taveira, Nuno
Tehrani-Banihashemi, Arash
Tekalign, Tigist Gashaw
Tekelemedhin, Shishay Wahdey
Tekle, Merhawi Gebremedhin
Temesgen, Habtamu
Temsah, Mohamad-Hani
Temsah, Omar
Terkawi, Abdullah Sulieman
Tessema, Belay
Teweldemedhin, Mebrahtu
Thankappan, Kavumpurathu Raman
Theis, Andrew
Thirunavukkarasu, Sathish
Thomas, Hannah J
Thomas, Matthew Lloyd
Thomas, Nihal
Thurston, George D
Tilahun, Binyam
Tillmann, Taavi
To, Quyen G
Tobollik, Myriam
Tonelli, Marcello
Topor-Madry, Roman
Torre, Anna E
Tortajada-Girbés, Miguel
Touvier, Mathilde
Tovani-Palone, Marcos Roberto
Towbin, Jeffrey A
Tran, Bach Xuan
Tran, Khanh Bao
Truelsen, Thomas Clement
Truong, Nu Thi
Tsadik, Afewerki Gebremeskel
Tudor Car, Lorainne
Tuzcu, E Murat
Tymeson, Hayley D
Tyrovolas, Stefanos
Ukwaja, Kingsley N
Ullah, Irfan
Updike, Rachel L
Usman, Muhammad Shariq
Uthman, Olalekan A
Vaduganathan, Muthiah
Vaezi, Afsane
Valdez, Pascual R
Van Donkelaar, Aaron
Varavikova, Elena
Varughese, Santosh
Vasankari, Tommi Juhani
Venkateswaran, Vidhya
Venketasubramanian, Narayanaswamy
Villafaina, Santos
Violante, Francesco S
Vladimirov, Sergey Konstantinovitch
Vlassov, Vasily
Vollset, Stein Emil
Vos, Theo
Vosoughi, Kia
Vu, Giang Thu
Vujcic, Isidora S
Wagnew, Fasil Shiferaw
Waheed, Yasir
Waller, Stephen G
Walson, Judd L
Wang, Yafeng
Wang, Yanping
Wang, Yuan-Pang
Weiderpass, Elisabete
Weintraub, Robert G
Weldegebreal, Fitsum
Werdecker, Andrea
Werkneh, Adhena Ayaliew
West, J Jason
Westerman, Ronny
Whiteford, Harvey A
Widecka, Justyna
Wijeratne, Tissa
Winkler, Andrea Sylvia
Wiyeh, Alison B
Wiysonge, Charles Shey
Wolfe, Charles D A
Wong, Tien Yin
Wu, Shouling
Xavier, Denis
Xu, Gelin
Yadgir, Simon
Yadollahpour, Ali
Yahyazadeh Jabbari, Seyed Hossein
Yamada, Tomohide
Yan, Lijing L
Yano, Yuichiro
Yaseri, Mehdi
Yasin, Yasin Jemal
Yeshaneh, Alex
Yimer, Ebrahim M
Yip, Paul
Yisma, Engida
Yonemoto, Naohiro
Yoon, Seok-Jun
Yotebieng, Marcel
Younis, Mustafa Z
Yousefifard, Mahmoud
Yu, Chuanhua
Zaidi, Zoubida
Zaman, Sojib Bin
Zamani, Mohammad
Zavala-Arciniega, Luis
Zhang, Anthony Lin
Zhang, Hao
Zhang, Kai
Zhou, Maigeng
Zimsen, Stephanie R M
Zodpey, Sanjay
Murray, Christopher J L
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet 10-16 November 2018 392(10159):1923-1994
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Global, regional, and national age-sex-specific mortality for 282 causes of death in 195 countries and territories, 1980–2017: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2017
Autorzy :
Roth, Gregory A
Abate, Degu
Abate, Kalkidan Hassen
Abay, Solomon M
Abbafati, Cristiana
Abbasi, Nooshin
Abbastabar, Hedayat
Abd-Allah, Foad
Abdela, Jemal
Abdelalim, Ahmed
Abdollahpour, Ibrahim
Abdulkader, Rizwan Suliankatchi
Abebe, Haftom Temesgen
Abebe, Molla
Abebe, Zegeye
Abejie, Ayenew Negesse
Abera, Semaw F
Abil, Olifan Zewdie
Abraha, Haftom Niguse
Abrham, Aklilu Roba
Abu-Raddad, Laith Jamal
Accrombessi, Manfred Mario Kokou
Acharya, Dilaram
Adamu, Abdu A
Adebayo, Oladimeji M
Adedoyin, Rufus Adesoji
Adekanmbi, Victor
Adetokunboh, Olatunji O
Adhena, Beyene Meressa
Adib, Mina G
Admasie, Amha
Afshin, Ashkan
Agarwal, Gina
Agesa, Kareha M
Agrawal, Anurag
Agrawal, Sutapa
Ahmadi, Alireza
Ahmadi, Mehdi
Ahmed, Muktar Beshir
Ahmed, Sayem
Aichour, Amani Nidhal
Aichour, Ibtihel
Aichour, Miloud Taki Eddine
Akbari, Mohammad Esmaeil
Akinyemi, Rufus Olusola
Akseer, Nadia
Al-Aly, Ziyad
Al-Eyadhy, Ayman
Al-Raddadi, Rajaa M
Alahdab, Fares
Alam, Khurshid
Alam, Tahiya
Alebel, Animut
Alene, Kefyalew Addis
Alijanzadeh, Mehran
Alizadeh-Navaei, Reza
Aljunid, Syed Mohamed
Alkerwi, Ala'a
Alla, François
Allebeck, Peter
Alonso, Jordi
Altirkawi, Khalid
Alvis-Guzman, Nelson
Amare, Azmeraw T
Aminde, Leopold N
Amini, Erfan
Ammar, Walid
Amoako, Yaw Ampem
Anber, Nahla Hamed
Andrei, Catalina Liliana
Androudi, Sofia
Animut, Megbaru Debalkie
Anjomshoa, Mina
Ansari, Hossein
Ansha, Mustafa Geleto
Antonio, Carl Abelardo T
Anwari, Palwasha
Aremu, Olatunde
Ärnlöv, Johan
Arora, Amit
Arora, Monika
Artaman, Al
Aryal, Krishna K
Asayesh, Hamid
Asfaw, Ephrem Tsegay
Ataro, Zerihun
Atique, Suleman
Atre, Sachin R
Ausloos, Marcel
Avokpaho, Euripide F G A
Awasthi, Ashish
Quintanilla, Beatriz Paulina Ayala
Ayele, Yohanes
Ayer, Rakesh
Azzopardi, Peter S
Babazadeh, Arefeh
Bacha, Umar
Badali, Hamid
Badawi, Alaa
Bali, Ayele Geleto
Ballesteros, Katherine E
Banach, Maciej
Banerjee, Kajori
Bannick, Marlena S
Banoub, Joseph Adel Mattar
Barboza, Miguel A
Barker-Collo, Suzanne Lyn
Bärnighausen, Till Winfried
Barquera, Simon
Barrero, Lope H
Bassat, Quique
Basu, Sanjay
Baune, Bernhard T
Baynes, Habtamu Wondifraw
Bazargan-Hejazi, Shahrzad
Bedi, Neeraj
Beghi, Ettore
Behzadifar, Masoud
Behzadifar, Meysam
Béjot, Yannick
Bekele, Bayu Begashaw
Belachew, Abate Bekele
Belay, Ezra
Belay, Yihalem Abebe
Bell, Michelle L
Bello, Aminu K
Bennett, Derrick A
Bensenor, Isabela M
Berman, Adam E
Bernabe, Eduardo
Bernstein, Robert S
Bertolacci, Gregory J
Beuran, Mircea
Beyranvand, Tina
Bhalla, Ashish
Bhattarai, Suraj
Bhaumik, Soumyadeeep
Bhutta, Zulfiqar A
Biadgo, Belete
Biehl, Molly H
Bijani, Ali
Bikbov, Boris
Bilano, Ver
Bililign, Nigus
Bin Sayeed, Muhammad Shahdaat
Bisanzio, Donal
Biswas, Tuhin
Blacker, Brigette F
Basara, Berrak Bora
Borschmann, Rohan
Bosetti, Cristina
Bozorgmehr, Kayvan
Brady, Oliver J
Brant, Luisa C
Brayne, Carol
Brazinova, Alexandra
Breitborde, Nicholas J K
Brenner, Hermann
Briant, Paul Svitil
Britton, Gabrielle
Brugha, Traolach
Busse, Reinhard
Butt, Zahid A
Callender, Charlton S K H
Campos-Nonato, Ismael R
Campuzano Rincon, Julio Cesar
Cano, Jorge
Car, Mate
Cárdenas, Rosario
Carreras, Giulia
Carrero, Juan J
Carter, Austin
Carvalho, Félix
Castañeda-Orjuela, Carlos A
Castillo Rivas, Jacqueline
Castle, Chris D
Castro, Clara
Castro, Franz
Catalá-López, Ferrán
Cerin, Ester
Chaiah, Yazan
Chang, Jung-Chen
Charlson, Fiona J
Chaturvedi, Pankaj
Chiang, Peggy Pei-Chia
Chimed-Ochir, Odgerel
Chisumpa, Vesper Hichilombwe
Chitheer, Abdulaal
Chowdhury, Rajiv
Christensen, Hanne
Christopher, Devasahayam J
Chung, Sheng-Chia
Cicuttini, Flavia M
Ciobanu, Liliana G
Cirillo, Massimo
Cohen, Aaron J
Cooper, Leslie Trumbull
Cortesi, Paolo Angelo
Cortinovis, Monica
Cousin, Ewerton
Cowie, Benjamin C
Criqui, Michael H
Cromwell, Elizabeth A
Crowe, Christopher Stephen
Crump, John A
Cunningham, Matthew
Daba, Alemneh Kabeta
Dadi, Abel Fekadu
Dandona, Lalit
Dandona, Rakhi
Dang, Anh Kim
Dargan, Paul I
Daryani, Ahmad
Das, Siddharth K
Gupta, Rajat Das
Neves, José Das
Dasa, Tamirat Tesfaye
Dash, Aditya Prasad
Davis, Adrian C
Davis Weaver, Nicole
Davitoiu, Dragos Virgil
Davletov, Kairat
De La Hoz, Fernando Pio
De Neve, Jan-Walter
Degefa, Meaza Girma
Degenhardt, Louisa
Degfie, Tizta T
Deiparine, Selina
Demoz, Gebre Teklemariam
Demtsu, Balem Betsu
Denova-Gutiérrez, Edgar
Deribe, Kebede
Dervenis, Nikolaos
Des Jarlais, Don C
Dessie, Getenet Ayalew
Dey, Subhojit
Dharmaratne, Samath D
Dicker, Daniel
Dinberu, Mesfin Tadese
Ding, Eric L
Dirac, M Ashworth
Djalalinia, Shirin
Dokova, Klara
Doku, David Teye
Donnelly, Christl A
Dorsey, E Ray
Doshi, Pratik P
Douwes-Schultz, Dirk
Doyle, Kerrie E
Driscoll, Tim R
Dubey, Manisha
Dubljanin, Eleonora
Duken, Eyasu Ejeta
Duncan, Bruce B
Duraes, Andre R
Ebrahimi, Hedyeh
Ebrahimpour, Soheil
Edessa, Dumessa
Edvardsson, David
Eggen, Anne Elise
El Bcheraoui, Charbel
El Sayed Zaki, Maysaa
El-Khatib, Ziad
Elkout, Hajer
Ellingsen, Christian Lycke
Endres, Matthias
Endries, Aman Yesuf
Er, Benjamin
Erskine, Holly E
Eshrati, Babak
Eskandarieh, Sharareh
Esmaeili, Reza
Esteghamati, Alireza
Fakhar, Mahdi
Fakhim, Hamed
Faramarzi, Mahbobeh
Fareed, Mohammad
Farhadi, Farzaneh
Farinha, Carla Sofia E sá
Faro, Andre
Farvid, Maryam S
Farzadfar, Farshad
Farzaei, Mohammad Hosein
Feigin, Valery L
Feigl, Andrea B
Fentahun, Netsanet
Fereshtehnejad, Seyed-Mohammad
Fernandes, Eduarda
Fernandes, Joao C
Ferrari, Alize J
Feyissa, Garumma Tolu
Filip, Irina
Finegold, Samuel
Fischer, Florian
Fitzmaurice, Christina
Foigt, Nataliya A
Foreman, Kyle J
Fornari, Carla
Frank, Tahvi D
Fukumoto, Takeshi
Fuller, John E
Fullman, Nancy
Fürst, Thomas
Furtado, João M
Futran, Neal D
Gallus, Silvano
Garcia-Basteiro, Alberto L
Garcia-Gordillo, Miguel A
Gardner, William M
Gebre, Abadi Kahsu
Gebrehiwot, Tsegaye Tewelde
Gebremedhin, Amanuel Tesfay
Gebremichael, Bereket
Gebremichael, Teklu Gebrehiwo
Gelano, Tilayie Feto
Geleijnse, Johanna M
Genova-Maleras, Ricard
Geramo, Yilma Chisha Dea
Gething, Peter W
Gezae, Kebede Embaye
Ghadami, Mohammad Rasoul
Ghadimi, Reza
Ghasemi Falavarjani, Khalil
Ghasemi-Kasman, Maryam
Ghimire, Mamata
Gibney, Katherine B
Gill, Paramjit Singh
Gill, Tiffany K
Gillum, Richard F
Ginawi, Ibrahim Abdelmageed
Giroud, Maurice
Giussani, Giorgia
Goenka, Shifalika
Goldberg, Ellen M
Goli, Srinivas
Gómez-Dantés, Hector
Gona, Philimon N
Gopalani, Sameer Vali
Gorman, Taren M
Goto, Atsushi
Goulart, Alessandra C
Gnedovskaya, Elena V
Grada, Ayman
Grosso, Giuseppe
Gugnani, Harish Chander
Guimaraes, Andre Luiz Sena
Guo, Yuming
Gupta, Prakash C
Gupta, Rahul
Gupta, Rajeev
Gupta, Tanush
Gutiérrez, Reyna Alma
Gyawali, Bishal
Haagsma, Juanita A
Hafezi-Nejad, Nima
Hagos, Tekleberhan B
Hailegiyorgis, Tewodros Tesfa
Hailu, Gessessew Bugssa
Haj-Mirzaian, Arvin
Haj-Mirzaian, Arya
Hamadeh, Randah R
Hamidi, Samer
Handal, Alexis J
Hankey, Graeme J
Harb, Hilda L
Harikrishnan, Sivadasanpillai
Haro, Josep Maria
Hasan, Mehedi
Hassankhani, Hadi
Hassen, Hamid Yimam
Havmoeller, Rasmus
Hay, Roderick J
Hay, Simon I
He, Yihua
Hedayatizadeh-Omran, Akbar
Hegazy, Mohamed I
Heibati, Behzad
Heidari, Mohsen
Hendrie, Delia
Henok, Andualem
Henry, Nathaniel J
Herteliu, Claudiu
Heydarpour, Fatemeh
Heydarpour, Pouria
Heydarpour, Sousan
Hibstu, Desalegn Tsegaw
Hoek, Hans W
Hole, Michael K
Homaie Rad, Enayatollah
Hoogar, Praveen
Hosgood, H Dean
Hosseini, Seyed Mostafa
Hosseinzadeh, Mehdi
Hostiuc, Mihaela
Hostiuc, Sorin
Hotez, Peter J
Hoy, Damian G
Hsiao, Thomas
Hu, Guoqing
Huang, John J
Husseini, Abdullatif
Hussen, Mohammedaman Mama
Hutfless, Susan
Idrisov, Bulat
Ilesanmi, Olayinka Stephen
Iqbal, Usman
Irvani, Seyed Sina Naghibi
Irvine, Caleb Mackay Salpeter
Islam, Nazrul
Islam, Sheikh Mohammed Shariful
Islami, Farhad
Jacobsen, Kathryn H
Jahangiry, Leila
Jahanmehr, Nader
Jain, Sudhir Kumar
Jakovljevic, Mihajlo
Jalu, Moti Tolera
James, Spencer L
Javanbakht, Mehdi
Jayatilleke, Achala Upendra
Jeemon, Panniyammakal
Jenkins, Kathy J
Jha, Ravi Prakash
Jha, Vivekanand
Johnson, Catherine O
Johnson, Sarah C
Jonas, Jost B
Joshi, Ankur
Jozwiak, Jacek Jerzy
Jungari, Suresh Banayya
Jürisson, Mikk
Kabir, Zubair
Kadel, Rajendra
Kahsay, Amaha
Kalani, Rizwan
Karami, Manoochehr
Karami Matin, Behzad
Karch, André
Karema, Corine
Karimi-Sari, Hamidreza
Kasaeian, Amir
Kassa, Dessalegn H
Kassa, Getachew Mullu
Kassa, Tesfaye Dessale
Kassebaum, Nicholas J
Katikireddi, Srinivasa Vittal
Kaul, Anil
Kazemi, Zhila
Karyani, Ali Kazemi
Kazi, Dhruv Satish
Kefale, Adane Teshome
Keiyoro, Peter Njenga
Kemp, Grant Rodgers
Kengne, Andre Pascal
Keren, Andre
Kesavachandran, Chandrasekharan Nair
Khader, Yousef Saleh
Khafaei, Behzad
Khafaie, Morteza Abdullatif
Khajavi, Alireza
Khalid, Nauman
Khalil, Ibrahim A
Khan, Ejaz Ahmad
Khan, Muhammad Shahzeb
Khan, Muhammad Ali
Khang, Young-Ho
Khater, Mona M
Khoja, Abdullah T
Khosravi, Ardeshir
Khosravi, Mohammad Hossein
Khubchandani, Jagdish
Kiadaliri, Aliasghar A
Kibret, Getiye D
Kidanemariam, Zelalem Teklemariam
Kiirithio, Daniel N
Kim, Daniel
Kim, Young-Eun
Kim, Yun Jin
Kimokoti, Ruth W
Kinfu, Yohannes
Kisa, Adnan
Kissimova-Skarbek, Katarzyna
Kivimäki, Mika
Knudsen, Ann Kristin Skrindo
Kocarnik, Jonathan M
Kochhar, Sonali
Kokubo, Yoshihiro
Kolola, Tufa
Kopec, Jacek A
Koul, Parvaiz A
Koyanagi, Ai
Kravchenko, Michael A
Krishan, Kewal
Kuate Defo, Barthelemy
Kucuk Bicer, Burcu
Kumar, G Anil
Kumar, Manasi
Kumar, Pushpendra
Kutz, Michael J
Kuzin, Igor
Kyu, Hmwe Hmwe
Lad, Deepesh P
Lad, Sheetal D
Lafranconi, Alessandra
Lal, Dharmesh Kumar
Lalloo, Ratilal
Lallukka, Tea
Lam, Jennifer O
Lami, Faris Hasan
Lansingh, Van C
Lansky, Sonia
Larson, Heidi J
Latifi, Arman
Lau, Kathryn Mei-Ming
Lazarus, Jeffrey V
Lebedev, Georgy
Lee, Paul H
Leigh, James
Leili, Mostafa
Leshargie, Cheru Tesema
Li, Shanshan
Li, Yichong
Liang, Juan
Lim, Lee-Ling
Lim, Stephen S
Limenih, Miteku Andualem
Linn, Shai
Liu, Shiwei
Liu, Yang
Lodha, Rakesh
Lonsdale, Chris
Lopez, Alan D
Lorkowski, Stefan
Lotufo, Paulo A
Lozano, Rafael
Lunevicius, Raimundas
Ma, Stefan
Macarayan, Erlyn Rachelle King
Mackay, Mark T
MacLachlan, Jennifer H
Maddison, Emilie R
Madotto, Fabiana
Magdy Abd El Razek, Hassan
Magdy Abd El Razek, Muhammed
Maghavani, Dhaval P
Majdan, Marek
Majdzadeh, Reza
Majeed, Azeem
Malekzadeh, Reza
Malta, Deborah Carvalho
Manda, Ana-Laura
Mandarano-Filho, Luiz Garcia
Manguerra, Helena
Mansournia, Mohammad Ali
Mapoma, Chabila Christopher
Marami, Dadi
Maravilla, Joemer C
Marcenes, Wagner
Marczak, Laurie
Marks, Ashley
Marks, Guy B
Martinez, Gabriel
Martins-Melo, Francisco Rogerlândio
Martopullo, Ira
März, Winfried
Marzan, Melvin B
Masci, Joseph R
Massenburg, Benjamin Ballard
Mathur, Manu Raj
Mathur, Prashant
Matzopoulos, Richard
Maulik, Pallab K
Mazidi, Mohsen
McAlinden, Colm
McGrath, John J
McKee, Martin
McMahon, Brian J
Mehata, Suresh
Mehndiratta, Man Mohan
Mehrotra, Ravi
Mehta, Kala M
Mehta, Varshil
Mekonnen, Tefera C
Melese, Addisu
Melku, Mulugeta
Memiah, Peter T N
Memish, Ziad A
Mendoza, Walter
Mengistu, Desalegn Tadese
Mengistu, Getnet
Mensah, George A
Mereta, Seid Tiku
Meretoja, Atte
Meretoja, Tuomo J
Mestrovic, Tomislav
Mezgebe, Haftay Berhane
Miazgowski, Bartosz
Miazgowski, Tomasz
Millear, Anoushka I
Miller, Ted R
Miller-Petrie, Molly Katherine
Mini, G K
Mirabi, Parvaneh
Mirarefin, Mojde
Mirica, Andreea
Mirrakhimov, Erkin M
Misganaw, Awoke Temesgen
Mitiku, Habtamu
Moazen, Babak
Mohammad, Karzan Abdulmuhsin
Mohammadi, Moslem
Mohammadifard, Noushin
Mohammed, Mohammed A
Mohammed, Shafiu
Mohan, Viswanathan
Mokdad, Ali H
Molokhia, Mariam
Monasta, Lorenzo
Moradi, Ghobad
Moradi-Lakeh, Maziar
Moradinazar, Mehdi
Moraga, Paula
Morawska, Lidia
Moreno Velásquez, Ilais
Morgado-Da-Costa, Joana
Morrison, Shane Douglas
Moschos, Marilita M
Mouodi, Simin
Mousavi, Seyyed Meysam
Muchie, Kindie Fentahun
Mueller, Ulrich Otto
Mukhopadhyay, Satinath
Muller, Kate
Mumford, John Everett
Musa, Jonah
Musa, Kamarul Imran
Mustafa, Ghulam
Muthupandian, Saravanan
Nachega, Jean B
Nagel, Gabriele
Naheed, Aliya
Nahvijou, Azin
Naik, Gurudatta
Nair, Sanjeev
Najafi, Farid
Naldi, Luigi
Nam, Hae Sung
Nangia, Vinay
Nansseu, Jobert Richie
Nascimento, Bruno Ramos
Natarajan, Gopalakrishnan
Neamati, Nahid
Negoi, Ionut
Negoi, Ruxandra Irina
Neupane, Subas
Newton, Charles R J
Ngalesoni, Frida N
Ngunjiri, Josephine W
Nguyen, Anh Quynh
Nguyen, Grant
Nguyen, Ha Thu
Nguyen, Huong Thanh
Nguyen, Long Hoang
Nguyen, Minh
Nguyen, Trang Huyen
Nichols, Emma
Ningrum, Dina Nur Anggraini
Nirayo, Yirga Legesse
Nixon, Molly R
Nolutshungu, Nomonde
Nomura, Shuhei
Norheim, Ole F
Noroozi, Mehdi
Norrving, Bo
Noubiap, Jean Jacques
Nouri, Hamid Reza
Nourollahpour Shiadeh, Malihe
Nowroozi, Mohammad Reza
Nyasulu, Peter S
Odell, Christopher M
Ofori-Asenso, Richard
Ogbo, Felix Akpojene
Oh, In-Hwan
Oladimeji, Olanrewaju
Olagunju, Andrew T
Olivares, Pedro R
Olsen, Helen Elizabeth
Olusanya, Bolajoko Olubukunola
Olusanya, Jacob Olusegun
Ong, Kanyin L
Ong, Sok King Sk
Oren, Eyal
Orpana, Heather M
Ortiz, Alberto
Ortiz, Justin R
Otstavnov, Stanislav S
Øverland, Simon
Owolabi, Mayowa Ojo
Özdemir, Raziye
P A, Mahesh
Pacella, Rosana
Pakhale, Smita
Pakhare, Abhijit P
Pakpour, Amir H
Pana, Adrian
Panda-Jonas, Songhomitra
Pandian, Jeyaraj Durai
Parisi, Andrea
Park, Eun-Kee
Parry, Charles D H
Parsian, Hadi
Patel, Shanti
Pati, Sanghamitra
Patton, George C
Paturi, Vishnupriya Rao
Paulson, Katherine R
Pereira, Alexandre
Pereira, David M
Perico, Norberto
Pesudovs, Konrad
Petzold, Max
Phillips, Michael R
Piel, Frédéric B
Pigott, David M
Pillay, Julian David
Pirsaheb, Meghdad
Pishgar, Farhad
Polinder, Suzanne
Postma, Maarten J
Pourshams, Akram
Poustchi, Hossein
Pujar, Ashwini
Prakash, Swayam
Prasad, Narayan
Purcell, Caroline A
Qorbani, Mostafa
Quintana, Hedley
Quistberg, D Alex
Rade, Kirankumar Waman
Radfar, Amir
Rafay, Anwar
Rafiei, Alireza
Rahim, Fakher
Rahimi, Kazem
Rahimi-Movaghar, Afarin
Rahman, Mahfuzar
Rahman, Mohammad Hifz Ur
Rahman, Muhammad Aziz
Rai, Rajesh Kumar
Rajsic, Sasa
Ram, Usha
Ranabhat, Chhabi Lal
Ranjan, Prabhat
Rao, Puja C
Rawaf, David Laith
Rawaf, Salman
Razo-García, Christian
Reddy, K Srinath
Reiner, Robert C
Reitsma, Marissa B
Remuzzi, Giuseppe
Renzaho, Andre M N
Resnikoff, Serge
Rezaei, Satar
Rezaeian, Shahab
Rezai, Mohammad Sadegh
Riahi, Seyed Mohammad
Ribeiro, Antonio Luiz P
Rios-Blancas, Maria Jesus
Roba, Kedir Teji
Roberts, Nicholas L S
Robinson, Stephen R
Roever, Leonardo
Ronfani, Luca
Roshandel, Gholamreza
Rostami, Ali
Rothenbacher, Dietrich
Roy, Ambuj
Rubagotti, Enrico
Sachdev, Perminder S
Saddik, Basema
Sadeghi, Ehsan
Safari, Hosein
Safdarian, Mahdi
Safi, Sare
Safiri, Saeid
Sagar, Rajesh
Sahebkar, Amirhossein
Sahraian, Mohammad Ali
Salam, Nasir
Salama, Joseph S
Salamati, Payman
Saldanha, Raphael De Freitas
Saleem, Zikria
Salimi, Yahya
Salvi, Sundeep Santosh
Salz, Inbal
Sambala, Evanson Zondani
Samy, Abdallah M
Sanabria, Juan
Sanchez-Niño, Maria Dolores
Santomauro, Damian Francesco
Santos, Itamar S
Santos, João Vasco
Milicevic, Milena M Santric
Sao Jose, Bruno Piassi
Sarker, Abdur Razzaque
Sarmiento-Suárez, Rodrigo
Sarrafzadegan, Nizal
Sartorius, Benn
Sarvi, Shahabeddin
Sathian, Brijesh
Satpathy, Maheswar
Sawant, Arundhati R
Sawhney, Monika
Saxena, Sonia
Sayyah, Mehdi
Schaeffner, Elke
Schmidt, Maria Inês
Schneider, Ione J C
Schöttker, Ben
Schutte, Aletta Elisabeth
Schwebel, David C
Schwendicke, Falk
Scott, James G
Sekerija, Mario
Sepanlou, Sadaf G
Serván-Mori, Edson
Seyedmousavi, Seyedmojtaba
Shabaninejad, Hosein
Shackelford, Katya Anne
Shafieesabet, Azadeh
Shahbazi, Mehdi
Shaheen, Amira A
Shaikh, Masood Ali
Shams-Beyranvand, Mehran
Shamsi, Mohammadbagher
Shamsizadeh, Morteza
Sharafi, Kiomars
Sharif, Mehdi
Sharif-Alhoseini, Mahdi
Sharma, Rajesh
She, Jun
Sheikh, Aziz
Shi, Peilin
Shiferaw, Mekonnen Sisay
Shigematsu, Mika
Shiri, Rahman
Shirkoohi, Reza
Shiue, Ivy
Shokraneh, Farhad
Shrime, Mark G
Si, Si
Siabani, Soraya
Siddiqi, Tariq J
Sigfusdottir, Inga Dora
Sigurvinsdottir, Rannveig
Silberberg, Donald H
Silva, Diego Augusto Santos
Silva, João Pedro
Silva, Natacha Torres Da
Silveira, Dayane Gabriele Alves
Singh, Jasvinder A
Singh, Narinder Pal
Singh, Prashant Kumar
Singh, Virendra
Sinha, Dhirendra Narain
Sliwa, Karen
Smith, Mari
Sobaih, Badr Hasan
Sobhani, Soheila
Sobngwi, Eugène
Soneji, Samir S
Soofi, Moslem
Sorensen, Reed J D
Soriano, Joan B
Soyiri, Ireneous N
Sposato, Luciano A
Sreeramareddy, Chandrashekhar T
Srinivasan, Vinay
Stanaway, Jeffrey D
Starodubov, Vladimir I
Stathopoulou, Vasiliki
Stein, Dan J
Steiner, Caitlyn
Stewart, Leo G
Stokes, Mark A
Subart, Michelle L
Sudaryanto, Agus
Sufiyan, Mu'awiyyah Babale
Sur, Patrick John
Sutradhar, Ipsita
Sykes, Bryan L
Sylaja, P N
Sylte, Dillon O
Szoeke, Cassandra E I
Tabarés-Seisdedos, Rafael
Tabuchi, Takahiro
Tadakamadla, Santosh Kumar
Takahashi, Ken
Tandon, Nikhil
Tassew, Segen Gebremeskel
Taveira, Nuno
Tehrani-Banihashemi, Arash
Tekalign, Tigist Gashaw
Tekle, Merhawi Gebremedhin
Temsah, Mohamad-Hani
Temsah, Omar
Terkawi, Abdullah Sulieman
Teshale, Manaye Yihune
Tessema, Belay
Tessema, Gizachew Assefa
Thankappan, Kavumpurathu Raman
Thirunavukkarasu, Sathish
Thomas, Nihal
Thrift, Amanda G
Thurston, George D
Tilahun, Binyam
To, Quyen G
Tobe-Gai, Ruoyan
Tonelli, Marcello
Topor-Madry, Roman
Torre, Anna E
Tortajada-Girbés, Miguel
Touvier, Mathilde
Tovani-Palone, Marcos Roberto
Tran, Bach Xuan
Tran, Khanh Bao
Tripathi, Suryakant
Troeger, Christopher E
Truelsen, Thomas Clement
Truong, Nu Thi
Tsadik, Afewerki Gebremeskel
Tsoi, Derrick
Tudor Car, Lorainne
Tuzcu, E Murat
Tyrovolas, Stefanos
Ukwaja, Kingsley N
Ullah, Irfan
Undurraga, Eduardo A
Updike, Rachel L
Usman, Muhammad Shariq
Uthman, Olalekan A
Uzun, Selen Begüm
Vaduganathan, Muthiah
Vaezi, Afsane
Vaidya, Gaurang
Valdez, Pascual R
Varavikova, Elena
Vasankari, Tommi Juhani
Venketasubramanian, Narayanaswamy
Villafaina, Santos
Violante, Francesco S
Vladimirov, Sergey Konstantinovitch
Vlassov, Vasily
Vollset, Stein Emil
Vos, Theo
Wagner, Gregory R
Wagnew, Fasil Shiferaw
Waheed, Yasir
Wallin, Mitchell Taylor
Walson, Judd L
Wang, Yanping
Wang, Yuan-Pang
Wassie, Molla Mesele
Weiderpass, Elisabete
Weintraub, Robert G
Weldegebreal, Fitsum
Weldegwergs, Kidu Gidey
Werdecker, Andrea
Werkneh, Adhena Ayaliew
West, T Eoin
Westerman, Ronny
Whiteford, Harvey A
Widecka, Justyna
Wilner, Lauren B
Wilson, Shadrach
Winkler, Andrea Sylvia
Wiysonge, Charles Shey
Wolfe, Charles D A
Wu, Shouling
Wu, Yun-Chun
Wyper, Grant M A
Xavier, Denis
Xu, Gelin
Yadgir, Simon
Yadollahpour, Ali
Yahyazadeh Jabbari, Seyed Hossein
Yakob, Bereket
Yan, Lijing L
Yano, Yuichiro
Yaseri, Mehdi
Yasin, Yasin Jemal
Yentür, Gökalp Kadri
Yeshaneh, Alex
Yimer, Ebrahim M
Yip, Paul
Yirsaw, Biruck Desalegn
Yisma, Engida
Yonemoto, Naohiro
Yonga, Gerald
Yoon, Seok-Jun
Yotebieng, Marcel
Younis, Mustafa Z
Yousefifard, Mahmoud
Yu, Chuanhua
Zadnik, Vesna
Zaidi, Zoubida
Zaman, Sojib Bin
Zamani, Mohammad
Zare, Zohreh
Zeleke, Ayalew Jejaw
Zenebe, Zerihun Menlkalew
Zhang, Anthony Lin
Zhang, Kai
Zhou, Maigeng
Zodpey, Sanjay
Zuhlke, Liesl Joanna
Naghavi, Mohsen
Murray, Christopher J L
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet 10-16 November 2018 392(10159):1736-1788
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Global, regional, and national age-sex-specific mortality and life expectancy, 1950–2017: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2017
Autorzy :
Dicker, Daniel
Nguyen, Grant
Abate, Degu
Abate, Kalkidan Hassen
Abay, Solomon M
Abbafati, Cristiana
Abbasi, Nooshin
Abbastabar, Hedayat
Abd-Allah, Foad
Abdela, Jemal
Abdelalim, Ahmed
Abdel-Rahman, Omar
Abdi, Alireza
Abdollahpour, Ibrahim
Abdulkader, Rizwan Suliankatchi
Abdurahman, Ahmed Abdulahi
Abebe, Haftom Temesgen
Abebe, Molla
Abebe, Zegeye
Abebo, Teshome Abuka
Aboyans, Victor
Abraha, Haftom Niguse
Abrham, Aklilu Roba
Abu-Raddad, Laith Jamal
Abu-Rmeileh, Niveen ME
Accrombessi, Manfred Mario Kokou
Acharya, Pawan
Adebayo, Oladimeji M
Adedeji, Isaac Akinkunmi
Adedoyin, Rufus Adesoji
Adekanmbi, Victor
Adetokunboh, Olatunji O
Adhena, Beyene Meressa
Adhikari, Tara Ballav
Adib, Mina G
Adou, Arsène Kouablan
Adsuar, Jose C
Afarideh, Mohsen
Afshin, Ashkan
Agarwal, Gina
Aggarwal, Rakesh
Aghayan, Sargis Aghasi
Agrawal, Sutapa
Agrawal, Anurag
Ahmadi, Mehdi
Ahmadi, Alireza
Ahmadieh, Hamid
Ahmed, Mohamed Lemine Cheikh brahim
Ahmed, Sayem
Ahmed, Muktar Beshir
Aichour, Amani Nidhal
Aichour, Ibtihel
Aichour, Miloud Taki Eddine
Akanda, Ali S
Akbari, Mohammad Esmaeil
Akibu, Mohammed
Akinyemi, Rufus Olusola
Akinyemiju, Tomi
Akseer, Nadia
Alahdab, Fares
Al-Aly, Ziyad
Alam, Khurshid
Alebel, Animut
Aleman, Alicia V
Alene, Kefyalew Addis
Al-Eyadhy, Ayman
Ali, Raghib
Alijanzadeh, Mehran
Alizadeh-Navaei, Reza
Aljunid, Syed Mohamed
Alkerwi, Ala'a
Alla, François
Allebeck, Peter
Allen, Christine A
Alonso, Jordi
Al-Raddadi, Rajaa M
Alsharif, Ubai
Altirkawi, Khalid
Alvis-Guzman, Nelson
Amare, Azmeraw T
Amini, Erfan
Ammar, Walid
Amoako, Yaw Ampem
Anber, Nahla Hamed
Andrei, Catalina Liliana
Androudi, Sofia
Animut, Megbaru Debalkie
Anjomshoa, Mina
Anlay, Degefaye Zelalem
Ansari, Hossein
Ansariadi, Ansariadi
Ansha, Mustafa Geleto
Antonio, Carl Abelardo T
Appiah, Seth Christopher Yaw
Aremu, Olatunde
Areri, Habtamu Abera
Ärnlöv, Johan
Arora, Megha
Artaman, Al
Aryal, Krishna K
Asadi-Lari, Mohsen
Asayesh, Hamid
Asfaw, Ephrem Tsegay
Asgedom, Solomon Weldegebreal
Assadi, Reza
Ataro, Zerihun
Atey, Tesfay Mehari Mehari
Athari, Seyyed Shamsadin
Atique, Suleman
Atre, Sachin R
Atteraya, Madhu Sudhan
Attia, Engi F
Ausloos, Marcel
Avila-Burgos, Leticia
Avokpaho, Euripide F G A
Awasthi, Ashish
Awuah, Baffour
Ayala Quintanilla, Beatriz Paulina
Ayele, Henok Tadesse
Ayele, Yohanes
Ayer, Rakesh
Ayuk, Tambe B
Azzopardi, Peter S
Azzopardi-Muscat, Natasha
Badali, Hamid
Badawi, Alaa
Balakrishnan, Kalpana
Bali, Ayele Geleto
Banach, Maciej
Banstola, Amrit
Barac, Aleksandra
Barboza, Miguel A
Barquera, Simon
Barrero, Lope H
Basaleem, Huda
Bassat, Quique
Basu, Arindam
Basu, Sanjay
Baune, Bernhard T
Bazargan-Hejazi, Shahrzad
Bedi, Neeraj
Beghi, Ettore
Behzadifar, Masoud
Behzadifar, Meysam
Béjot, Yannick
Bekele, Bayu Begashaw
Belachew, Abate Bekele
Belay, Aregawi Gebreyesus
Belay, Ezra
Belay, Saba Abraham
Belay, Yihalem Abebe
Bell, Michelle L
Bello, Aminu K
Bennett, Derrick A
Bensenor, Isabela M
Berhane, Adugnaw
Berman, Adam E
Bernabe, Eduardo
Bernstein, Robert S
Bertolacci, Gregory J
Beuran, Mircea
Beyranvand, Tina
Bhala, Neeraj
Bhatia, Eesh
Bhatt, Samir
Bhattarai, Suraj
Bhaumik, Soumyadeeep
Bhutta, Zulfiqar A
Biadgo, Belete
Bijani, Ali
Bikbov, Boris
Bililign, Nigus
Bin Sayeed, Muhammad Shahdaat
Birlik, Sait Mentes
Birungi, Charles
Bisanzio, Donal
Biswas, Tuhin
Bjørge, Tone
Bleyer, Archie
Basara, Berrak Bora
Bose, Dipan
Bosetti, Cristina
Boufous, Soufiane
Bourne, Rupert
Brady, Oliver J
Bragazzi, Nicola Luigi
Brant, Luisa C
Brazinova, Alexandra
Breitborde, Nicholas J K
Brenner, Hermann
Britton, Gabrielle
Brugha, Traolach
Burke, Kristin E
Busse, Reinhard
Butt, Zahid A
Cahuana-Hurtado, Lucero
Callender, Charlton S K H
Campos-Nonato, Ismael R
Campuzano Rincon, Julio Cesar
Cano, Jorge
Car, Mate
Cárdenas, Rosario
Carreras, Giulia
Carrero, Juan J
Carter, Austin
Carvalho, Félix
Castañeda-Orjuela, Carlos A
Castillo Rivas, Jacqueline
Castro, Franz
Catalá-López, Ferrán
Çavlin, Alanur
Cerin, Ester
Chaiah, Yazan
Champs, Ana Paula
Chang, Hsing-Yi
Chang, Jung-Chen
Chattopadhyay, Aparajita
Chaturvedi, Pankaj
Chen, Wanqing
Chiang, Peggy Pei-Chia
Chimed-Ochir, Odgerel
Chin, Ken Lee
Chisumpa, Vesper Hichilombwe
Chitheer, Abdulaal
Choi, Jee-Young J
Christensen, Hanne
Christopher, Devasahayam J
Chung, Sheng-Chia
Cicuttini, Flavia M
Ciobanu, Liliana G
Cirillo, Massimo
Claro, Rafael M
Cohen, Aaron J
Collado-Mateo, Daniel
Constantin, Maria-Magdalena
Conti, Sara
Cooper, Cyrus
Cooper, Leslie Trumbull
Cortesi, Paolo Angelo
Cortinovis, Monica
Cousin, Ewerton
Criqui, Michael H
Cromwell, Elizabeth A
Crowe, Christopher Stephen
Crump, John A
Cucu, Alexandra
Cunningham, Matthew
Daba, Alemneh Kabeta
Dachew, Berihun Assefa
Dadi, Abel Fekadu
Dandona, Lalit
Dandona, Rakhi
Dang, Anh Kim
Dargan, Paul I
Daryani, Ahmad
Das, Siddharth K
Das Gupta, Rajat
das Neves, José
Dasa, Tamirat Tesfaye
Dash, Aditya Prasad
Weaver, Nicole Davis
Davitoiu, Dragos Virgil
Davletov, Kairat
Dayama, Anand
Courten, Barbora de
De la Hoz, Fernando Pio
De leo, Diego
De Neve, Jan-Walter
Degefa, Meaza Girma
Degenhardt, Louisa
Degfie, Tizta T
Deiparine, Selina
Dellavalle, Robert P
Demoz, Gebre Teklemariam
Demtsu, Balem Betsu
Denova-Gutiérrez, Edgar
Deribe, Kebede
Dervenis, Nikolaos
Des Jarlais, Don C
Dessie, Getenet Ayalew
Dey, Subhojit
Dharmaratne, Samath Dhamminda
Dhimal, Meghnath
Ding, Eric L
Djalalinia, Shirin
Doku, David Teye
Dolan, Kate A
Donnelly, Christl A
Dorsey, E Ray
Douwes-Schultz, Dirk
Doyle, Kerrie E
Drake, Thomas M
Driscoll, Tim Robert
Dubey, Manisha
Dubljanin, Eleonora
Duken, Eyasu Ejeta
Duncan, Bruce B
Duraes, Andre R
Ebrahimi, Hedyeh
Ebrahimpour, Soheil
Edessa, Dumessa
Edvardsson, David
Eggen, Anne Elise
El Bcheraoui, Charbel
El Sayed Zaki, Maysaa
Elfaramawi, Mohammed
El-Khatib, Ziad
Ellingsen, Christian Lycke
Elyazar, Iqbal R F
Enayati, Ahmadali
Endries, Aman Yesuf Yesuf
Er, Benjamin
Ermakov, Sergey Petrovich
Eshrati, Babak
Eskandarieh, Sharareh
Esmaeili, Reza
Esteghamati, Alireza
Esteghamati, Sadaf
Fakhar, Mahdi
Fakhim, Hamed
Farag, Tamer
Faramarzi, Mahbobeh
Fareed, Mohammad
Farhadi, Farzaneh
Farid, Talha A
Farinha, Carla Sofia e Sá
Farioli, Andrea
Faro, Andre
Farvid, Maryam S
Farzadfar, Farshad
Farzaei, Mohammad Hosein
Fazeli, Mir Sohail
Feigin, Valery L
Feigl, Andrea B
Feizy, Fariba
Fentahun, Netsanet
Fereshtehnejad, Seyed-Mohammad
Fernandes, Eduarda
Fernandes, Joao C
Feyissa, Garumma Tolu
Fijabi, Daniel Obadare
Filip, Irina
Finegold, Samuel
Fischer, Florian
Flor, Luisa Sorio
Foigt, Nataliya A
Ford, John A
Foreman, Kyle J
Fornari, Carla
Frank, Tahvi D
Franklin, Richard Charles
Fukumoto, Takeshi
Fuller, John E
Fullman, Nancy
Fürst, Thomas
Furtado, João M
Futran, Neal D
Galan, Adriana
Gallus, Silvano
Gambashidze, Ketevan
Gamkrelidze, Amiran
Gankpe, Fortune Gbetoho
Garcia-Basteiro, Alberto L
Garcia-Gordillo, Miguel A
Gebre, Teshome
Gebre, Abadi Kahsu
Gebregergs, Gebremedhin Berhe
Gebrehiwot, Tsegaye Tewelde
Gebremedhin, Amanuel Tesfay
Gelano, Tilayie Feto
Gelaw, Yalemzewod Assefa
Geleijnse, Johanna M
Genova-Maleras, Ricard
Gessner, Bradford D
Getachew, Sefonias
Gething, Peter W
Gezae, Kebede Embaye
Ghadami, Mohammad Rasoul
Ghadimi, Reza
Ghasemi Falavarjani, Khalil
Ghasemi-Kasman, Maryam
Ghiasvand, Hesam
Ghimire, Mamata
Ghoshal, Aloke Gopal
Gill, Paramjit Singh
Gill, Tiffany K
Gillum, Richard F
Giussani, Giorgia
Goenka, Shifalika
Goli, Srinivas
Gomez, Ricardo Santiago
Gomez-Cabrera, Mari Carmen
Gómez-Dantés, Hector
Gona, Philimon N
Goodridge, Amador
Gopalani, Sameer Vali
Goto, Atsushi
Goulart, Alessandra C
Goulart, Bárbara Niegia Garcia
Grada, Ayman
Grosso, Giuseppe
Gugnani, Harish Chander
Guimaraes, Andre Luiz Sena
Guo, Yuming
Gupta, Prakash C
Gupta, Rahul
Gupta, Rajeev
Gupta, Tanush
Gyawali, Bishal
Haagsma, Juanita A
Hachinski, Vladimir
Hafezi-Nejad, Nima
Hagos, Tekleberhan B
Hailegiyorgis, Tewodros Tesfa
Hailu, Gessessew Bugssa
Haj-Mirzaian, Arya
Haj-Mirzaian, Arvin
Hamadeh, Randah R
Hamidi, Samer
Handal, Alexis J
Hankey, Graeme J
Harb, Hilda L
Harikrishnan, Sivadasanpillai
Haririan, Hamidreza
Haro, Josep Maria
Hasan, Mehedi
Hassankhani, Hadi
Hassen, Hamid Yimam
Havmoeller, Rasmus
Hay, Roderick J
Hay, Simon I
He, Yihua
Hedayatizadeh-Omran, Akbar
Hegazy, Mohamed I
Heibati, Behzad
Heidari, Mohsen
Hendrie, Delia
Henok, Andualem
Henry, Nathaniel J
Heredia-Pi, Ileana
Herteliu, Claudiu
Heydarpour, Fatemeh
Heydarpour, Pouria
Heydarpour, Sousan
Hibstu, Desalegn Tsegaw
Hoek, Hans W
Hole, Michael K
Homaie Rad, Enayatollah
Hoogar, Praveen
Horino, Masako
Hosgood, H Dean
Hosseini, Seyed Mostafa
Hosseinzadeh, Mehdi
Hostiuc, Sorin
Hostiuc, Mihaela
Hotez, Peter J
Hoy, Damian G
Hsairi, Mohamed
Htet, Aung Soe
Hu, Guoqing
Huang, John J
Husseini, Abdullatif
Hussen, Mohammedaman Mama
Hutfless, Susan
Iburg, Kim Moesgaard
Igumbor, Ehimario U
Ikeda, Chad Thomas
Ilesanmi, Olayinka Stephen
Iqbal, Usman
Irvani, Seyed Sina Naghibi
Isehunwa, Oluwaseyi Oluwakemi
Islam, Sheikh Mohammed Shariful
Islami, Farhad
Jahangiry, Leila
Jahanmehr, Nader
Jain, Rajesh
Jain, Sudhir Kumar
Jakovljevic, Mihajlo
James, Spencer L
Javanbakht, Mehdi
Jayaraman, Sudha
Jayatilleke, Achala Upendra
Jee, Sun Ha
Jeemon, Panniyammakal
Jha, Ravi Prakash
Jha, Vivekanand
Ji, John S
Johnson, Sarah Charlotte
Jonas, Jost B
Joshi, Ankur
Jozwiak, Jacek Jerzy
Jungari, Suresh Banayya
Jürisson, Mikk
K, Madhanraj
Kabir, Zubair
Kadel, Rajendra
Kahsay, Amaha
Kahssay, Molla
Kalani, Rizwan
Kapil, Umesh
Karami, Manoochehr
Karami Matin, Behzad
Karch, André
Karema, Corine
Karimi, Narges
Karimi, Seyed M
Karimi-Sari, Hamidreza
Kasaeian, Amir
Kassa, Getachew Mullu
Kassa, Tesfaye Dessale
Kassa, Zemenu Yohannes
Kassebaum, Nicholas J
Katibeh, Marzieh
Katikireddi, Srinivasa Vittal
Kaul, Anil
Kawakami, Norito
Kazemeini, Hossein
Kazemi, Zhila
Karyani, Ali Kazemi
K C, Prakash
Kebede, Seifu
Keiyoro, Peter Njenga
Kemp, Grant Rodgers
Kengne, Andre Pascal
Keren, Andre
Kereselidze, Maia
Khader, Yousef Saleh
Khafaie, Morteza Abdullatif
Khajavi, Alireza
Khalid, Nauman
Khalil, Ibrahim A
Khan, Ejaz Ahmad
Khan, Gulfaraz
Khan, Muhammad Shahzeb
Khan, Muhammad Ali
Khang, Young-Ho
Khanna, Tripti
Khater, Mona M
Khatony, Alireza
Khazaie, Habibolah
Khoja, Abdullah T
Khosravi, Ardeshir
Khosravi, Mohammad Hossein
Khubchandani, Jagdish
Kiadaliri, Aliasghar A
Kibret, Getiye D Dejenu
Kim, Cho-il
Kim, Daniel
Kim, Jun Y
Kim, Young-Eun
Kimokoti, Ruth W
Kinfu, Yohannes
Kinra, Sanjay
Kisa, Adnan
Kissimova-Skarbek, Katarzyna
Kissoon, Niranjan
Kivimäki, Mika
Kleber, Marcus E
Knibbs, Luke D
Knudsen, Ann Kristin Skrindo
Kochhar, Sonali
Kokubo, Yoshihiro
Kolola, Tufa
Kopec, Jacek A
Kosek, Margaret N
Kosen, Soewarta
Koul, Parvaiz A
Koyanagi, Ai
Kravchenko, Michael A
Krishan, Kewal
Krishnaswami, Sanjay
Kuate Defo, Barthelemy
Kucuk Bicer, Burcu
Kudom, Andreas A
Kuipers, Ernst J
Kulikoff, Xie Rachel
Kumar, G Anil
Kumar, Manasi
Kumar, Pushpendra
Kumsa, Fekede Asefa
Kutz, Michael J
Lad, Sheetal D
Lafranconi, Alessandra
Lal, Dharmesh Kumar
Lalloo, Ratilal
Lam, Hilton
Lami, Faris Hasan
Lan, Qing
Langan, Sinéad M
Lansingh, Van C
Lansky, Sonia
Larson, Heidi Jane
Laryea, Dennis Odai
Lassi, Zohra S
Latifi, Arman
Lavados, Pablo M
Laxmaiah, Avula
Lazarus, Jeffrey V
Lebedev, Georgy
Lee, Paul H
Leigh, James
Leshargie, Cheru Tesema
Leta, Samson
Levi, Miriam
Li, Shanshan
Li, Yichong
Li, Xiaohong
Liang, Juan
Liang, Xiaofeng
Liben, Misgan Legesse
Lim, Lee-Ling
Lim, Stephen S
Limenih, Miteku Andualem
Linn, Shai
Liu, Shiwei
Liu, Yang
Lodha, Rakesh
Logroscino, Giancarlo
Lonsdale, Chris
Lorch, Scott A
Lorkowski, Stefan
Lotufo, Paulo A
Lozano, Rafael
Lucas, Tim C D
Lunevicius, Raimundas
Lyons, Ronan A
Ma, Stefan
Mabika, Crispin
Macarayan, Erlyn Rachelle King
Mackay, Mark T
Maddison, Emilie R
Maddison, Ralph
Madotto, Fabiana
Magdy Abd El Razek, Hassan
Magdy Abd El Razek, Muhammed
Maghavani, Dhaval P
Majdan, Marek
Majdzadeh, Reza
Majeed, Azeem
Malekzadeh, Reza
Malik, Manzoor Ahmad
Malta, Deborah Carvalho
Mamun, Abdullah A
Manamo, Wondimu Ayele
Manda, Ana-Laura
Mansournia, Mohammad Ali
Mantovani, Lorenzo Giovanni
Mapoma, Chabila Christopher
Marami, Dadi
Maravilla, Joemer C
Marcenes, Wagner
Marina, Shakhnazarova
Martinez-Raga, Jose
Martins, Sheila C O
Martins-Melo, Francisco Rogerlândio
März, Winfried
Marzan, Melvin B
Mashamba-Thompson, Tivani Phosa
Masiye, Felix
Massenburg, Benjamin Ballard
Maulik, Pallab K
Mazidi, Mohsen
McGrath, John J
McKee, Martin
Mehata, Suresh
Mehendale, Sanjay Madhav
Mehndiratta, Man Mohan
Mehrotra, Ravi
Mehta, Kala M
Mehta, Varshil
Mekonen, Tesfa
Mekonnen, Tefera Chane
Meles, Hagazi Gebre
Meles, Kidanu Gebremariam
Melese, Addisu
Melku, Mulugeta
Memiah, Peter T N
Memish, Ziad A
Mendoza, Walter
Mengistu, Desalegn Tadese
Mengistu, Getnet
Mensah, George A
Mereta, Seid Tiku
Meretoja, Atte
Meretoja, Tuomo J
Mestrovic, Tomislav
Mezgebe, Haftay Berhane
Miangotar, Yode
Miazgowski, Bartosz
Miazgowski, Tomasz
Miller, Ted R
Mini, G K
Mirica, Andreea
Mirrakhimov, Erkin M
Misganaw, Awoke Temesgen
Moazen, Babak
Moges, Nurilign Abebe
Mohammad, Karzan Abdulmuhsin
Mohammadi, Moslem
Mohammadifard, Noushin
Mohammadi-Khanaposhtani, Maryam
Mohammadnia-Afrouzi, Mousa
Mohammed, Shafiu
Mohammed, Mohammed A
Mohan, Viswanathan
Mokdad, Ali H
Molokhia, Mariam
Monasta, Lorenzo
Moradi, Ghobad
Moradi, Mahmoudreza
Moradi-Lakeh, Maziar
Moradinazar, Mehdi
Moraga, Paula
Morawska, Lidia
Moreno Velásquez, Ilais
Morgado-da-Costa, Joana
Morrison, Shane Douglas
Mosapour, Abbas
Moschos, Marilita M
Mousavi, Seyyed Meysam
Muche, Achenef Asmamaw
Muchie, Kindie Fentahun
Mueller, Ulrich Otto
Mukhopadhyay, Satinath
Mullany, Erin C
Muller, Kate
Murhekar, Manoj
Murphy, Tasha B
Murthy, G V S
Murthy, Srinivas
Musa, Jonah
Musa, Kamarul Imran
Mustafa, Ghulam
Muthupandian, Saravanan
Nachega, Jean B
Nagel, Gabriele
Naghavi, Mohsen
Naheed, Aliya
Nahvijou, Azin
Naik, Gurudatta
Nair, Sanjeev
Najafi, Farid
Nangia, Vinay
Nansseu, Jobert Richie
Nascimento, Bruno Ramos
Nawaz, Haseeb
Ncama, Busisiwe P
Neamati, Nahid
Negoi, Ionut
Negoi, Ruxandra Irina
Neupane, Subas
Newton, Charles Richard James
Ngalesoni, Frida N
Ngunjiri, Josephine W
Nguyen, Ha Thu
Nguyen, Huong Thanh
Nguyen, Long Hoang
Nguyen, Michele
Nguyen, Trang Huyen
Ningrum, Dina Nur Anggraini
Nirayo, Yirga Legesse
Nisar, Muhammad Imran
Nixon, Molly R
Nolutshungu, Nomonde
Nomura, Shuhei
Norheim, Ole F
Noroozi, Mehdi
Norrving, Bo
Noubiap, Jean Jacques
Nouri, Hamid Reza
Nourollahpour Shiadeh, Malihe
Nowroozi, Mohammad Reza
Nsoesie, Elaine O
Nyasulu, Peter S
Ofori-Asenso, Richard
Ogah, Okechukwu Samuel
Ogbo, Felix Akpojene
Oh, In-Hwan
Okoro, Anselm
Oladimeji, Olanrewaju
Olagunju, Andrew T
Olagunju, Tinuke O
Olivares, Pedro R
Olusanya, Bolajoko Olubukunola
Olusanya, Jacob Olusegun
Ong, Sok King
Opio, John Nelson
Oren, Eyal
Ortiz, Justin R
Ortiz, Alberto
Ota, Erika
Otstavnov, Stanislav S
Øverland, Simon
Owolabi, Mayowa Ojo
Oyekale, Abayomi Samuel
P A, Mahesh
Pacella, Rosana
Pakhale, Smita
Pakhare, Abhijit P
Pana, Adrian
Panda, Basant Kumar
Panda-Jonas, Songhomitra
Pandey, Achyut Raj
Pandian, Jeyaraj Durai
Parisi, Andrea
Park, Eun-Kee
Parry, Charles D H
Parsian, Hadi
Patel, Shanti
Patle, Ajay
Patten, Scott B
Patton, George C
Paudel, Deepak
Pearce, Neil
Peprah, Emmanuel K
Pereira, Alexandre
Pereira, David M
Perez, Krystle M
Perico, Norberto
Pervaiz, Aslam
Pesudovs, Konrad
Petri, William A
Petzold, Max
Phillips, Michael R
Pigott, David M
Pillay, Julian David
Pirsaheb, Meghdad
Pishgar, Farhad
Plass, Dietrich
Polinder, Suzanne
Pond, Constance Dimity
Popova, Svetlana
Postma, Maarten J
Pourmalek, Farshad
Pourshams, Akram
Poustchi, Hossein
Prabhakaran, Dorairaj
Prakash, V
Prakash, Swayam
Prasad, Narayan
Qorbani, Mostafa
Quistberg, D Alex
Radfar, Amir
Rafay, Anwar
Rafiei, Alireza
Rahim, Fakher
Rahimi, Kazem
Rahimi-Movaghar, Afarin
Rahimi-Movaghar, Vafa
Rahman, Mahfuzar
Rahman, Mohammad Hifz Ur
Rahman, Muhammad Aziz
Rahman, Sajjad ur
Rai, Rajesh Kumar
Rajati, Fatemeh
Rajsic, Sasa
Raju, Sree Bhushan
Ram, Usha
Ranabhat, Chhabi Lal
Ranjan, Prabhat
Ranta, Anna
Rasella, Davide
Rawaf, David Laith
Rawaf, Salman
Ray, Sarah E
Razo-García, Christian
Rego, Maria Albertina Santiago
Rehm, Jürgen
Reiner, Robert C
Reinig, Nickolas
Reis, Cesar
Remuzzi, Giuseppe
Renzaho, Andre M N
Resnikoff, Serge
Rezaei, Satar
Rezaeian, Shahab
Rezai, Mohammad Sadegh
Riahi, Seyed Mohammad
Ribeiro, Antonio Luiz P
Riojas, Horacio
Rios-Blancas, Maria Jesus
Roba, Kedir Teji
Robinson, Stephen R
Roever, Leonardo
Ronfani, Luca
Roshandel, Gholamreza
Roshchin, Denis O
Rostami, Ali
Rothenbacher, Dietrich
Rubagotti, Enrico
Ruhago, George Mugambage
Saadat, Soheil
Sabde, Yogesh Damodar
Sachdev, Perminder S
Saddik, Basema
Sadeghi, Ehsan
Moghaddam, Sahar Saeedi
Safari, Hosein
Safari, Yahya
Safari-Faramani, Roya
Safdarian, Mahdi
Safi, Sare
Safiri, Saeid
Sagar, Rajesh
Sahebkar, Amirhossein
Sahraian, Mohammad Ali
Sajadi, Haniye Sadat
Salahshoor, Mohammad Reza
Salam, Nasir
Salama, Joseph S
Salamati, Payman
Saldanha, Raphael de Freitas
Salimi, Yahya
Salimzadeh, Hamideh
Salz, Inbal
Sambala, Evanson Zondani
Samy, Abdallah M
Sanabria, Juan
Sanchez-Niño, Maria Dolores
Santos, Itamar S
Santos, João Vasco
Santric Milicevic, Milena M
Sao Jose, Bruno Piassi
Sardana, Mayank
Sarker, Abdur Razzaque
Sarrafzadegan, Nizal
Sartorius, Benn
Sarvi, Shahabeddin
Sathian, Brijesh
Satpathy, Maheswar
Savic, Miloje
Sawant, Arundhati R
Sawhney, Monika
Saxena, Sonia
Sayyah, Mehdi
Scaria, Vinod
Schaeffner, Elke
Schelonka, Kathryn
Schmidt, Maria Inês
Schneider, Ione J C
Schöttker, Ben
Schutte, Aletta Elisabeth
Schwebel, David C
Schwendicke, Falk
Scott, James G
Sekerija, Mario
Sepanlou, Sadaf G
Serván-Mori, Edson
Shabaninejad, Hosein
Shackelford, Katya Anne
Shafieesabet, Azadeh
Shaheen, Amira A
Shaikh, Masood Ali
Shakir, Raad A
Shams-Beyranvand, Mehran
Shamsi, MohammadBagher
Shamsizadeh, Morteza
Sharafi, Heidar
Sharafi, Kiomars
Sharif, Mehdi
Sharif-Alhoseini, Mahdi
Sharma, Meenakshi
Sharma, Jayendra
Sharma, Rajesh
She, Jun
Sheikh, Aziz
Sheth, Kevin N
Shi, Peilin
Shibuya, Kenji
Shifa, Girma Temam
Shiferaw, Mekonnen Sisay
Shigematsu, Mika
Shiri, Rahman
Shirkoohi, Reza
Shiue, Ivy
Shokraneh, Farhad
Shrime, Mark G
Shukla, Sharvari Rahul
Si, Si
Siabani, Soraya
Siddiqi, Tariq J
Sigfusdottir, Inga Dora
Sigurvinsdottir, Rannveig
Silpakit, Naris
Silva, Diego Augusto Santos
Silva, João Pedro
Silveira, Dayane Gabriele Alves
Singam, Narayana Sarma Venkata
Singh, Jasvinder A
Singh, Virendra
Sinha, Anju Pradhan
Sinha, Dhirendra Narain
Sitas, Freddy
Skirbekk, Vegard
Sliwa, Karen
Soares Filho, Adauto Martins
Sobaih, Badr Hasan
Sobhani, Soheila
Soofi, Moslem
Soriano, Joan B
Soyiri, Ireneous N
Sposato, Luciano A
Sreeramareddy, Chandrashekhar T
Srinivasan, Vinay
Srivastava, Rakesh Kumar
Starodubov, Vladimir I
Stathopoulou, Vasiliki
Steel, Nicholas
Stein, Dan J
Steiner, Caitlyn
Stewart, Leo G
Stokes, Mark A
Sudaryanto, Agus
Sufiyan, Mu'awiyyah Babale
Sulo, Gerhard
Sunguya, Bruno F
Sur, Patrick John
Sutradhar, Ipsita
Sykes, Bryan L
Sylaja, P N
Sylte, Dillon O
Szoeke, Cassandra E I
Tabarés-Seisdedos, Rafael
Tabuchi, Takahiro
Tadakamadla, Santosh Kumar
Takahashi, Ken
Tandon, Nikhil
Tassew, Aberash Abay
Tassew, Segen Gebremeskel
Tavakkoli, Mohammad
Taveira, Nuno
Tawye, Nega Yimer
Tehrani-Banihashemi, Arash
Tekalign, Tigist Gashaw
Tekle, Merhawi Gebremedhin
Temesgen, Habtamu
Temsah, Mohamad-Hani
Temsah, Omar
Terkawi, Abdullah Sulieman
Teshale, Manaye Yihune
Tessema, Belay
Teweldemedhin, Mebrahtu
Thakur, Jarnail Singh
Thankappan, Kavumpurathu Raman
Thirunavukkarasu, Sathish
Thomas, Laura Anne
Thomas, Nihal
Thrift, Amanda G
Tilahun, Binyam
To, Quyen G
Tobe-Gai, Ruoyan
Tonelli, Marcello
Topor-Madry, Roman
Topouzis, Fotis
Torre, Anna E
Tortajada-Girbés, Miguel
Tovani-Palone, Marcos Roberto
Towbin, Jeffrey A
Tran, Bach Xuan
Tran, Khanh Bao
Tripathi, Suryakant
Tripathy, Srikanth Prasad
Truelsen, Thomas Clement
Truong, Nu Thi
Tsadik, Afewerki Gebremeskel
Tsilimparis, Nikolaos
Tudor Car, Lorainne
Tuzcu, E Murat
Tyrovolas, Stefanos
Ukwaja, Kingsley Nnanna
Ullah, Irfan
Usman, Muhammad Shariq
Uthman, Olalekan A
Uzun, Selen Begüm
Vaduganathan, Muthiah
Vaezi, Afsane
Vaidya, Gaurang
Valdez, Pascual R
Varavikova, Elena
Varughese, Santosh
Vasankari, Tommi Juhani
Vasconcelos, Ana Maria Nogales
Venketasubramanian, Narayanaswamy
Vidavalur, Ramesh
Villafaina, Santos
Violante, Francesco S
Vladimirov, Sergey Konstantinovitch
Vlassov, Vasily
Vollset, Stein Emil
Vos, Theo
Vosoughi, Kia
Vujcic, Isidora S
Wagner, Gregory R
Wagnew, Fasil Wagnew Shiferaw
Waheed, Yasir
Wang, Yanping
Wang, Yuan-Pang
Wassie, Molla Mesele
Weiderpass, Elisabete
Weintraub, Robert G
Weiss, Daniel J
Weiss, Jordan
Weldegebreal, Fitsum
Weldegwergs, Kidu Gidey
Werdecker, Andrea
Westerman, Ronny
Whiteford, Harvey A
Widecka, Justyna
Widecka, Katarzyna
Wijeratne, Tissa
Winkler, Andrea Sylvia
Wiysonge, Charles Shey
Wolfe, Charles D A
Wondemagegn, Sintayehu Ambachew
Wu, Shouling
Wyper, Grant M A
Xu, Gelin
Yadav, Rajaram
Yakob, Bereket
Yamada, Tomohide
Yan, Lijing L
Yano, Yuichiro
Yaseri, Mehdi
Yasin, Yasin Jemal
Ye, Pengpeng
Yearwood, Jamal A
Yentür, Gökalp Kadri
Yeshaneh, Alex
Yimer, Ebrahim M
Yip, Paul
Yisma, Engida
Yonemoto, Naohiro
Yoon, Seok-Jun
York, Hunter W
Yotebieng, Marcel
Younis, Mustafa Z
Yousefifard, Mahmoud
Yu, Chuanhua
Zachariah, Geevar
Zadnik, Vesna
Zafar, Shamsa
Zaidi, Zoubida
Zaman, Sojib Bin
Zamani, Mohammad
Zare, Zohreh
Zeeb, Hajo
Zeleke, Mulugeta Molla
Zenebe, Zerihun Menlkalew
Zerfu, Taddese Alemu
Zhang, Kai
Zhang, Xueying
Zhou, Maigeng
Zhu, Jun
Zodpey, Sanjay
Zucker, Inbar
Zuhlke, Liesl Joanna J
Lopez, Alan D
Gakidou, Emmanuela
Murray, Christopher J L
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet 10-16 November 2018 392(10159):1684-1735
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Imaging features and safety and efficacy of endovascular stroke treatment: a meta-analysis of individual patient-level data
Autorzy :
Berkhemer, Olvert A
Fransen, Puck SS
Beumer, Debbie
van den Berg, Lucie A
Lingsma, Hester F
Yoo, Albert J
Schonewille, Wouter J
Vos, Jan Albert
Nederkoorn, Paul J
Wermer, Marieke JH
van Walderveen, Marianne AA
Staals, Julie
Hofmeijer, Jeannette
van Oostayen, Jacques A.
Lycklama à Nijeholt, Geert J.
Boiten, Jelis
Brouwer, Patrick A.
Emmer, Bart J.
de Bruijn, Sebastiaan F.
van Dijk, Lukas C.
Kappelle, Jaap
Lo, Rob H
van Dijk, Ewoud J.
de Vries, Joost
de Kort, Paul L.M.
van Rooij, Willem Jan J.
van den Berg, Jan S.P.
van Hasselt, Boudewijn A.A.M.
Aerden, Leo A.M.
Dallinga, René J.
Visser, Marieke C.
Bot, Joseph C.J.
Vroomen, Patrick C.
Eshghi, Omid
Schreuder, Tobien H.C.M.L.
Heijboer, Roel J.J.
Keizer, Koos
Tielbeek, Alexander V.
den Hertog, Heleen M.
Gerrits, Dick G.
van den Berg-Vos, Renske M.
Karas, Giorgos B.
Steyerberg, Ewout W.
Flach, Zwenneke
Marquering, Henk A.
Sprengers, Marieke E.S.
Jenniskens, Sjoerd F.M.
Beenen, Ludo F.M.
van den Berg, René
Koudstaal, Peter J.
van Zwam, Wim H.
Roos, Yvo B.W.E.M.
van der Lugt, Aad
van Oostenbrugge, Robert J.
Majoie, Charles B.L.M.
Dippel, Diederik W.J.
Brown, Martin M.
Liebig, Thomas
Stijnen, Theo
Andersson, Tommy
Mattle, Heinrich
Wahlgren, Nils
van der Heijden, Esther
Ghannouti, Naziha
Fleitour, Nadine
Hooijenga, Imke
Puppels, Corina
Pellikaan, Wilma
Geerling, Annet
Lindl-Velema, Annemieke
van Vemde, Gina
de Ridder, Ans
Greebe, Paut
de Bont-Stikkelbroeck, José
de Meris, Joke
Janssen, Kirsten
Struijk, Willy
Licher, Silvan
Boodt, Nikki
Ros, Adriaan
Venema, Esmee
Slokkers, Ilse
Ganpat, Raymie-Jayce
Mulder, Maxim
Saiedie, Nawid
Heshmatollah, Alis
Schipperen, Stefanie
Vinken, Stefan
van Boxtel, Tiemen
Koets, Jeroen
Boers, Merel
Santos, Emilie
Borst, Jordi
Jansen, Ivo
Kappelhof, Manon
Lucas, Marit
Geuskens, Ralph
Barros, Renan Sales
Dobbe, Roeland
Csizmadia, Marloes
Hill, MD
Goyal, M
Demchuk, AM
Menon, BK
Eesa, M
Ryckborst, KJ
Wright, MR
Kamal, NR
Andersen, L
Randhawa, PA
Stewart, T
Patil, S
Minhas, P
Almekhlafi, M
Mishra, S
Clement, F
Sajobi, T
Shuaib, A
Montanera, WJ
Roy, D
Silver, FL
Jovin, TG
Frei, DF
Sapkota, B
Rempel, JL
Thornton, J
Williams, D
Tampieri, D
Poppe, AY
Dowlatshahi, D
Wong, JH
Mitha, AP
Subramaniam, S
Hull, G
Lowerison, MW
Sajobi, T
Salluzzi, M
Wright, MR
Maxwell, M
Lacusta, S
Drupals, E
Armitage, K
Barber, PA
Smith, EE
Morrish, WF
Coutts, SB
Derdeyn, C
Demaerschalk, B
Yavagal, D
Martin, R
Brant, R
Yu, Y
Willinsky, RA
Montanera, WJ
Weill, A
Kenney, C
Aram, H
Stewart, T
Stys, PK
Watson, TW
Klein, G
Pearson, D
Couillard, P
Trivedi, A
Singh, D
Klourfeld, E
Imoukhuede, O
Nikneshan, D
Blayney, S
Reddy, R
Choi, P
Horton, M
Musuka, T
Dubuc, V
Field, TS
Desai, J
Adatia, S
Alseraya, A
Nambiar, V
van Dijk, R
Wong, JH
Mitha, AP
Morrish, WF
Eesa, M
Newcommon, NJ
Shuaib, A
Schwindt, B
Butcher, KS
Jeerakathil, T
Buck, B
Khan, K
Naik, SS
Emery, DJ
Owen, RJ
Kotylak, TB
Ashforth, RA
Yeo, TA
McNally, D
Siddiqui, M
Saqqur, M
Hussain, D
Kalashyan, H
Manosalva, A
Kate, M
Gioia, L
Hasan, S
Mohammad, A
Muratoglu, M
Williams, D
Thornton, J
Cullen, A
Brennan, P
O'Hare, A
Looby, S
Hyland, D
Duff, S
McCusker, M
Hallinan, B
Lee, S
McCormack, J
Moore, A
O'Connor, M
Donegan, C
Brewer, L
Martin, A
Murphy, S
O'Rourke, K
Smyth, S
Kelly, P
Lynch, T
Daly, T
O'Brien, P
O'Driscoll, A
Martin, M
Daly, T
Collins, R
Coughlan, T
McCabe, D
Murphy, S
O'Neill, D
Mulroy, M
Lynch, O
Walsh, T
O'Donnell, M
Galvin, T
Harbison, J
McElwaine, P
Mulpeter, K
McLoughlin, C
Reardon, M
Harkin, E
Dolan, E
Watts, M
Cunningham, N
Fallon, C
Gallagher, S
Cotter, P
Crowe, M
Doyle, R
Noone, I
Lapierre, M
Coté, VA
Lanthier, S
Odier, C
Durocher, A
Raymond, J
Weill, A
Daneault, N
Deschaintre, Y
Jankowitz, B
Baxendell, L
Massaro, L
Jackson-Graves, C
Decesare, S
Porter, P
Armbruster, K
Adams, A
Billigan, J
Oakley, J
Ducruet, A
Jadhav, A
Giurgiutiu, D-V
Aghaebrahim, A
Reddy, V
Hammer, M
Starr, M
Totoraitis, V
Wechsler, L
Streib, S
Rangaraju, S
Campbell, D
Rocha, M
Gulati, D
Silver, FL
Krings, T
Kalman, L
Cayley, A
Williams, J
Stewart, T
Wiegner, R
Casaubon, LK
Jaigobin, C
del Campo, JM
Elamin, E
Schaafsma, JD
Willinsky, RA
Agid, R
Farb, R
ter Brugge, K
Sapkoda, BL
Baxter, BW
Barton, K
Knox, A
Porter, A
Sirelkhatim, A
Devlin, T
Dellinger, C
Pitiyanuvath, N
Patterson, J
Nichols, J
Quarfordt, S
Calvert, J
Hawk, H
Fanale, C
Frei, DF
Bitner, A
Novak, A
Huddle, D
Bellon, R
Loy, D
Wagner, J
Chang, I
Lampe, E
Spencer, B
Pratt, R
Bartt, R
Shine, S
Dooley, G
Nguyen, T
Whaley, M
McCarthy, K
Teitelbaum, J
Tampieri, D
Poon, W
Campbell, N
Cortes, M
Dowlatshahi, D
Lum, C
Shamloul, R
Robert, S
Stotts, G
Shamy, M
Steffenhagen, N
Blacquiere, D
Hogan, M
AlHazzaa, M
Basir, G
Lesiuk, H
Iancu, D
Santos, M
Choe, H
Weisman, DC
Jonczak, K
Blue-Schaller, A
Shah, Q
MacKenzie, L
Klein, B
Kulandaivel, K
Kozak, O
Gzesh, DJ
Harris, LJ
Khoury, JS
Mandzia, J
Pelz, D
Crann, S
Fleming, L
Hesser, K
Beauchamp, B
Amato-Marzialli, B
Boulton, M
Lopez-Ojeda, P
Sharma, M
Lownie, S
Chan, R
Swartz, R
Howard, P
Golob, D
Gladstone, D
Boyle, K
Boulos, M
Hopyan, J
Yang, V
Da Costa, L
Holmstedt, CA
Turk, AS
Navarro, R
Jauch, E
Ozark, S
Turner, R
Phillips, S
Shankar, J
Jarrett, J
Gubitz, G
Maloney, W
Vandorpe, R
Schmidt, M
Heidenreich, J
Hunter, G
Kelly, M
Whelan, R
Peeling, L
Burns, PA
Hunter, A
Wiggam, I
Kerr, E
Watt, M
Fulton, A
Gordon, P
Rennie, I
Flynn, P
Smyth, G
O'Leary, S
Gentile, N
Linares, G
McNelis, P
Erkmen, K
Katz, P
Azizi, A
Weaver, M
Jungreis, C
Faro, S
Shah, P
Reimer, H
Kalugdan, V
Saposnik, G
Bharatha, A
Li, Y
Kostyrko, P
Santos, M
Marotta, T
Montanera, W
Sarma, D
Selchen, D
Spears, J
Heo, JH
Jeong, K
Kim, DJ
Kim, BM
Kim, YD
Song, D
Lee, K-J
Yoo, J
Bang, OY
Rho, S
Lee, J
Jeon, P
Kim, KH
Cha, J
Kim, SJ
Ryoo, S
Lee, MJ
Sohn, S-I
Kim, C-H
Ryu, H-G
Hong, J-H
Chang, H-W
Lee, C-Y
Rha, J
Davis, Stephen M
Donnan, Geoffrey A
Campbell, Bruce CV
Mitchell, Peter J
Churilov, Leonid
Yan, Bernard
Dowling, Richard
Yassi, Nawaf
Oxley, Thomas J
Wu, Teddy Y
Silver, Gabriel
McDonald, Amy
McCoy, Rachael
Kleinig, Timothy J
Scroop, Rebecca
Dewey, Helen M
Simpson, Marion
Brooks, Mark
Coulton, Bronwyn
Krause, Martin
Harrington, Timothy J
Steinfort, Brendan
Faulder, Kenneth
Priglinger, Miriam
Day, Susan
Phan, Thanh
Chong, Winston
Holt, Michael
Chandra, Ronil V
Ma, Henry
Young, Dennis
Wong, Kitty
Wijeratne, Tissa
Tu, Hans
Mackay, Elizabeth
Celestino, Sherisse
Bladin, Christopher F
Loh, Poh Sien
Gilligan, Amanda
Ross, Zofia
Coote, Skye
Frost, Tanya
Parsons, Mark W
Miteff, Ferdinand
Levi, Christopher R
Ang, Timothy
Spratt, Neil
Kaauwai, Lara
Badve, Monica
Rice, Henry
de Villiers, Laetitia
Barber, P. Alan
McGuinness, Ben
Hope, Ayton
Moriarty, Maurice
Bennett, Patricia
Wong, Andrew
Coulthard, Alan
Lee, Andrew
Jannes, Jim
Field, Deborah
Sharma, Gagan
Salinas, Simon
Cowley, Elise
Snow, Barry
Kolbe, John
Stark, Richard
King, John
Macdonnell, Richard
Attia, John
D'Este, Cate
Saver, Jeffrey L
Goyal, Mayank
Diener, Hans-Christoph
Levy, Elad I.
Bonafé, Alain
Mendes Pereira, Vitor
Jahan, Reza
Albers, Gregory W.
Cognard, Christophe
Cohen, David J.
Hacke, Werner
Jansen, Olav
Jovin, Tudor G.
Mattle, Heinrich P.
Nogueira, Raul G.
Siddiqui, Adnan H.
Yavagal, Dileep R.
von Kummer, Rüdiger
Smith, Wade
Turjman, Francis
Hamilton, Scott
Chiacchierini, Richard
Amar, Arun
Sanossian, Nerses
Loh, Yince
Devlin, T
Baxter, B
Hawk, H
Sapkota, B
Quarfordt, S
Sirelkhatim, A
Dellinger, C
Barton, K
Reddy, VK
Ducruet, A
Jadhav, A
Horev, A
Giurgiutiu, D-V
Totoraitis, V
Hammer, M
Jankowitz, B
Wechsler, L
Rocha, M
Gulati, D
Campbell, D
Star, M
Baxendell, L
Oakley, J
Siddiqui, A
Hopkins, LN
Snyder, K
Sawyer, R
Hall, S
Costalat, V
Riquelme, C
Machi, P
Omer, E
Arquizan, C
Mourand, I
Charif, M
Ayrignac, X
Menjot de Champfleur, N
Leboucq, N
Gascou, G
Moynier, M
du Mesnil de Rochemont, R
Singer, O
Berkefeld, J
Foerch, C
Lorenz, M
Pfeilschifer, W
Hattingen, E
Wagner, M
You, SJ
Lescher, S
Braun, H
Dehkharghani, S
Belagaje, SR
Anderson, A
Lima, A
Obideen, M
Haussen, D
Dharia, R
Frankel, M
Patel, V
Owada, K
Saad, A
Amerson, L
Horn, C
Doppelheuer, S
Schindler, K
Lopes, DK
Chen, M
Moftakhar, R
Anton, C
Smreczak, M
Carpenter, JS
Boo, S
Rai, A
Roberts, T
Tarabishy, A
Gutmann, L
Brooks, C
Brick, J
Domico, J
Reimann, G
Hinrichs, K
Becker, M
Heiss, E
Selle, C
Witteler, A
Al-Boutros, S
Danch, M-J
Ranft, A
Rohde, S
Burg, K
Weimar, C
Zegarac, V
Hartmann, C
Schlamann, M
Göricke, S
Ringlestein, A
Wanke, I
Mönninghoff, C
Dietzold, M
Budzik, R
Davis, T
Eubank, G
Hicks, WJ
Pema, P
Vora, N
Mejilla, J
Taylor, M
Clark, W
Rontal, A
Fields, J
Peterson, B
Nesbit, G
Lutsep, H
Bozorgchami, H
Priest, R
Ologuntoye, O
Barnwell, S
Dogan, A
Herrick, K
Takahasi, C
Beadell, N
Brown, B
Jamieson, S
Hussain, MS
Russman, A
Hui, F
Wisco, D
Uchino, K
Khawaja, Z
Katzan, I
Toth, G
Cheng-Ching, E
Bain, M
Man, S
Farrag, A
George, P
John, S
Shankar, L
Drofa, A
Dahlgren, R
Bauer, A
Itreat, A
Taqui, A
Cerejo, R
Richmond, A
Ringleb, P
Bendszus, M
Möhlenbruch, M
Reiff, T
Amiri, H
Purrucker, J
Herweh, C
Pham, M
Menn, O
Ludwig, I
Acosta, I
Villar, C
Morgan, W
Sombutmai, C
Hellinger, F
Allen, E
Bellew, M
Gandhi, R
Bonwit, E
Aly, J
Ecker, RD
Seder, D
Morris, J
Skaletsky, M
Belden, J
Baker, C
Connolly, LS
Papanagiotou, P
Roth, C
Kastrup, A
Politi, M
Brunner, F
Alexandrou, M
Merdivan, H
Ramsey, C
Given II, C
Renfrow, S
Deshmukh, V
Sasadeusz, K
Vincent, F
Thiesing, JT
Putnam, J
Bhatt, A
Kansara, A
Caceves, D
Lowenkopf, T
Yanase, L
Zurasky, J
Dancer, S
Freeman, B
Scheibe-Mirek, T
Robison, J
Rontal, A
Roll, J
Clark, D
Rodriguez, M
Fitzsimmons, B-FM
Zaidat, O
Lynch, JR
Lazzaro, M
Larson, T
Padmore, L
Das, E
Farrow-Schmidt, A
Hassan, A
Tekle, W
Cate, C
Jansen, O
Cnyrim, C
Wodarg, F
Wiese, C
Binder, A
Riedel, C
Rohr, A
Lang, N
Laufs, H
Krieter, S
Remonda, L
Diepers, M
Añon, J
Nedeltchev, K
Kahles, T
Biethahn, S
Lindner, M
Chang, V
Gächter, C
Esperon, C
Guglielmetti, M
Arenillas Lara, JF
Martínez Galdámez, M
Calleja Sanz, AI
Cortijo Garcia, E
Garcia Bermejo, P
Perez, S
Mulero Carrillo, P
Crespo Vallejo, E
Ruiz Piñero, M
Lopez Mesonero, L
Reyes Muñoz, FJ
Brekenfeld, C
Buhk, J-H
Krützelmann, A
Thomalla, G
Cheng, B
Beck, C
Hoppe, J
Goebell, E
Holst, B
Grzyska, U
Wortmann, G
Starkman, S
Duckwiler, G
Jahan, R
Rao, N
Sheth, S
Ng, K
Noorian, A
Szeder, V
Nour, M
McManus, M
Huang, J
Tarpley, J
Tateshima, S
Gonzalez, N
Ali, L
Liebeskind, D
Hinman, J
Calderon-Arnulphi, M
Liang, C
Guzy, J
Koch, S
DeSousa, K
Gordon-Perue, G
Haussen, D
Elhammady, M
Peterson, E
Pandey, V
Dharmadhikari, S
Khandelwal, P
Malik, A
Pafford, R
Gonzalez, P
Ramdas, K
Andersen, G
Damgaard, D
Von Weitzel-Mudersbach, P
Simonsen, C
Ruiz de Morales Ayudarte, N
Poulsen, M
Sørensen, L
Karabegovich, S
Hjørringgaard, M
Hjort, N
Harbo, T
Sørensen, K
Deshaies, E
Padalino, D
Swarnkar, A
Latorre, JG
Elnour, E
El-Zammar, Z
Villwock, M
Farid, H
Balgude, A
Cross, L
Hansen, K
Holtmannspötter, M
Kondziella, D
Hoejgaard, J
Taudorf, S
Soendergaard, H
Wagner, A
Cronquist, M
Stavngaard, T
Cortsen, M
Krarup, LH
Hyldal, T
Haring, H-P
Guggenberger, S
Hamberger, M
Trenkler, J
Sonnberger, M
Nussbaumer, K
Dominger, C
Bach, E
Jagadeesan, BD
Taylor, R
Kim, J
Shea, K
Tummala, R
Zacharatos, H
Sandhu, D
Ezzeddine, M
Grande, A
Hildebrandt, D
Miller, K
Scherber, J
Hendrickson, A
Jumaa, M
Zaidi, S
Hendrickson, T
Snyder, V
Killer-Oberpfalzer, M
Mutzenbach, J
Weymayr, F
Broussalis, E
Stadler, K
Jedlitschka, A
Malek, A
Mueller-Kronast, N
Beck, P
Martin, C
Summers, D
Day, J
Bettinger, I
Holloway, W
Olds, K
Arkin, S
Akhtar, N
Boutwell, C
Crandall, S
Schwartzman, M
Weinstein, C
Brion, B
Prothmann, S
Kleine, J
Kreiser, K
Boeckh-Behrens, T
Poppert, H
Wunderlich, S
Koch, ML
Biberacher, V
Huberle, A
Gora-Stahlberg, G
Knier, B
Meindl, T
Utpadel-Fischler, D
Zech, M
Kowarik, M
Seifert, C
Schwaiger, B
Puri, A
Hou, S
Wakhloo, A
Moonis, M
Henniger, N
Goddeau, R
Massari, F
Minaeian, A
Lozano, JD
Ramzan, M
Stout, C
Patel, A
Tunguturi, A
Onteddu, S
Carandang, R
Howk, M
Ribó, M
Sanjuan, E
Rubiera, M
Pagola, J
Flores, A
Muchada, M
Meler, P
Huerga, E
Gelabert, S
Coscojuela, P
Tomasello, A
Rodriguez, D
Santamarina, E
Maisterra, O
Boned, S
Seró, L
Rovira, A
Molina, CA
Millán, M
Muñoz, L
Pérez de la Ossa, N
Gomis, M
Dorado, L
López-Cancio, E
Palomeras, E
Munuera, J
García Bermejo, P
Remollo, S
Castaño, C
García-Sort, R
Cuadras, P
Puyalto, P
Hernández-Pérez, M
Jiménez, M
Martínez-Piñeiro, A
Lucente, G
Dávalos, A
Chamorro, A
Urra, X
Obach, V
Cervera, A
Amaro, S
Llull, L
Codas, J
Balasa, M
Navarro, J
Ariño, H
Aceituno, A
Rudilosso, S
Renu, A
Macho, JM
San Roman, L
Blasco, J
López, A
Macías, N
Cardona, P
Quesada, H
Rubio, F
Cano, L
Lara, B
de Miquel, MA
Aja, L
Serena, J
Cobo, E
Albers, Gregory W
Lees, Kennedy R
Arenillas, J
Roberts, R
Minhas, P
Al-Ajlan, F
Salluzzi, M
Zimmel, L
Patel, S
Eesa, M
Martí-Fàbregas, J
Jankowitz, B
Serena, J
Salvat-Plana, M
López-Cancio, E
Bracard, S
Ducrocq, Xavier
Anxionnat, René
Baillot, Pierre-Alexandre
Barbier, Charlotte
Derelle, Anne-Laure
Lacour, Jean-Christophe
Richard, Sébastien
Samson, Yves
Sourour, Nader
Baronnet-Chauvet, Flore
Clarencon, Frédéric
Crozier, Sophie
Deltour, Sandrine
Di Maria, Federico
Le Bouc, Raphael
Leger, Anne
Mutlu, Gurkan
Rosso, Charlotte
Szatmary, Zoltan
Yger, Marion
Zavanone, Chiara
Bakchine, Serge
Pierot, Laurent
Caucheteux, Nathalie
Estrade, Laurent
Kadziolka, Krzysztof
Leautaud, Alexandre
Renkes, Céline
Serre, Isabelle
Desal, Hubert
Guillon, Benoît
Boutoleau-Bretonniere, Claire
Daumas-Duport, Benjamin
De Gaalon, Solène
Derkinderen, Pascal
Evain, Sarah
Herisson, Fanny
Laplaud, David-Axel
Lebouvier, Thibaud
Lintia-Gaultier, Alina
Pouclet-Courtemanche, Hélène
Rouaud, Tiphaine
Rouaud Jaffrenou, Violaine
Schunck, Aurélia
Sevin-Allouet, Mathieu
Toulgoat, Frederique
Wiertlewski, Sandrine
Gauvrit, Jean-Yves
Ronziere, Thomas
Cahagne, Vincent
Ferre, Jean-Christophe
Pinel, Jean-François
Raoult, Hélène
Mas, Jean-Louis
Meder, Jean-François
Al Najjar-Carpentier, Amen-Adam
Birchenall, Julia
Bodiguel, Eric
Calvet, David
Domigo, Valérie
Godon-Hardy, Sylvie
Guiraud, Vincent
Lamy, Catherine
Majhadi, Loubna
Morin, Ludovic
Naggara, Olivier
Trystram, Denis
Turc, Guillaume
Berge, Jérôme
Sibon, Igor
Menegon, Patrice
Barreau, Xavier
Rouanet, François
Debruxelles, Sabrina
Kazadi, Annabelle
Renou, Pauline
Fleury, Olivier
Pasco-Papon, Anne
Dubas, Frédéric
Caroff, Jildaz
Godard Ducceschi, Sophie
Hamon, Marie-Aurélie
Lecluse, Alderic
Marc, Guillaume
Giroud, Maurice
Ricolfi, Frédéric
Bejot, Yannick
Chavent, Adrien
Gentil, Arnaud
Kazemi, Apolline
Osseby, Guy-Victor
Voguet, Charlotte
Mahagne, Marie-Hélène
Sedat, Jacques
Chau, Yves
Suissa, Laurent
Lachaud, Sylvain
Houdart, Emmanuel
Stapf, Christian
Buffon Porcher, Frédérique
Chabriat, Hugues
Guedin, Pierre
Herve, Dominique
Jouvent, Eric
Mawet, Jérôme
Saint-Maurice, Jean-Pierre
Schneble, Hans-Martin
Turjman, Francis
Nighoghossian, Norbert
Berhoune, Nadia-Nawel
Bouhour, Françoise
Cho, Tae-Hee
Derex, Laurent
Felix, Sandra
Gervais-Bernard, Hélène
Gory, Benjamin
Manera, Luis
Mechtouff, Laura
Ritzenthaler, Thomas
Riva, Roberto
Salaris Silvio, Fabrizio
Tilikete, Caroline
Blanc, Raphael
Obadia, Michaël
Bartolini, Mario Bruno
Gueguen, Antoine
Piotin, Michel
Pistocchi, Silvia
Redjem, Hocine
Drouineau, Jacques
Neau, Jean-Philippe
Godeneche, Gaelle
Lamy, Matthias
Marsac, Emilia
Velasco, Stephane
Clavelou, Pierre
Chabert, Emmanuel
Bourgois, Nathalie
Cornut-Chauvinc, Catherine
Ferrier, Anna
Gabrillargues, Jean
Jean, Betty
Marques, Anna-Raquel
Vitello, Nicolas
Detante, Olivier
Barbieux, Marianne
Boubagra, Kamel
Favre Wiki, Isabelle
Garambois, Katia
Tahon, Florence
Ashok, Vasdev
Voguet, Charlotte
Coskun, Oguzhan
Guedin, Pierre
Rodesch, Georges
Lapergue, Bertrand
Bourdain, Frédéric
Evrard, Serge
Graveleau, Philippe
Decroix, Jean Pierre
Wang, Adrien
Sellal, François
Ahle, Guido
Carelli, Gabriela
Dugay, Marie-Hélène
Gaultier, Claude
Lebedinsky, Ariel Pablo
Lita, Lavinia
Musacchio, Raul Mariano
Renglewicz-Destuynder, Catherine
Tournade, Alain
Vuillemet, Françis
Montoro, Francisco Macian
Mounayer, Charbel
Faugeras, Frederic
Gimenez, Laetitia
Labach, Catherine
Lautrette, Géraldine
Denier, Christian
Saliou, Guillaume
Chassin, Olivier
Dussaule, Claire
Melki, Elsa
Ozanne, Augustin
Puccinelli, Francesco
Sachet, Marina
Sarov, Mariana
Bonneville, Jean-François
Moulin, Thierry
Biondi, Alessandra
De Bustos Medeiros, Elisabeth
Vuillier, Fabrice
Courtheoux, Patrick
Viader, Fausto
Apoil-Brissard, Marion
Bataille, Mathieu
Bonnet, Anne-Laure
Cogez, Julien
Kazemi, Apolline
Touze, Emmanuel
Leclerc, Xavier
Leys, Didier
Aggour, Mohamed
Aguettaz, Pierre
Bodenant, Marie
Cordonnier, Charlotte
Deplanque, Dominique
Girot, Marie
Henon, Hilde
Kalsoum, Erwah
Lucas, Christian
Pruvo, Jean-Pierre
Zuniga, Paolo
Bonafé, Alain
Arquizan, Caroline
Costalat, Vincent
Machi, Paolo
Mourand, Isabelle
Riquelme, Carlos
Bounolleau, Pierre
Arteaga, Charles
Faivre, Anthony
Bintner, Marc
Tournebize, Patrice
Charlin, Cyril
Darcel, Françoise
Gauthier-Lasalarie, Pascale
Jeremenko, Marcia
Mouton, Servane
Zerlauth, Jean-Baptiste
Lamy, Chantal
Hervé, Deramond
Hassan, Hosseini
Gaston, André
Barral, Francis-Guy
Garnier, Pierre
Beaujeux, Rémy
Wolff, Valérie
Herbreteau, Denis
Debiais, Séverine
Murray, Alicia
Ford, Gary
Muir, Keith W
White, Philip
Brown, Martin M
Clifton, Andy
Freeman, Janet
Ford, Ian
Markus, Hugh
Wardlaw, Joanna
Lees, Kennedy R
Molyneux, Andy
Robinson, Thompson
Lewis, Steff
Norrie, John
Robertson, Fergus
Perry, Richard
Dixit, Anand
Cloud, Geoffrey
Clifton, Andrew
Madigan, Jeremy
Roffe, Christine
Nayak, Sanjeev
Lobotesis, Kyriakos
Smith, Craig
Herwadkar, Amit
Kandasamy, Naga
Goddard, Tony
Bamford, John
Subramanian, Ganesh
Lenthall, Rob
Littleton, Edward
Lamin, Sal
Storey, Kelley
Ghatala, Rita
Banaras, Azra
Aeron-Thomas, John
Hazel, Bath
Maguire, Holly
Veraque, Emelda
Harrison, Louise
Keshvara, Rekha
Cunningham, James
Román, Luis San
Pokaż więcej
Źródło :
In The Lancet Neurology October 2018 17(10):895-904
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Alcohol use and burden for 195 countries and territories, 1990–2016: a systematic analysis for the Global Burden of Disease Study 2016
Autorzy :
Griswold, Max G
Fullman, Nancy
Hawley, Caitlin
Arian, Nicholas
Zimsen, Stephanie R M
Tymeson, Hayley D
Venkateswaran, Vidhya
Tapp, Austin Douglas
Forouzanfar, Mohammad H
Salama, Joseph S
Abate, Kalkidan Hassen
Abate, Degu
Abay, Solomon M
Abbafati, Cristiana
Abdulkader, Rizwan Suliankatchi
Abebe, Zegeye
Aboyans, Victor
Abrar, Mohammed Mehdi
Acharya, Pawan
Adetokunboh, Olatunji O
Adhikari, Tara Ballav
Adsuar, Jose C
Afarideh, Mohsen
Agardh, Emilie Elisabet
Agarwal, Gina
Aghayan, Sargis Aghasi
Agrawal, Sutapa
Ahmed, Muktar Beshir
Akibu, Mohammed
Akinyemiju, Tomi
Akseer, Nadia
Asfoor, Deena H Al
Al-Aly, Ziyad
Alahdab, Fares
Alam, Khurshid
Albujeer, Ammar
Alene, Kefyalew Addis
Ali, Raghib
Ali, Syed Danish
Alijanzadeh, Mehran
Aljunid, Syed Mohamed
Alkerwi, Ala'a
Allebeck, Peter
Alvis-Guzman, Nelson
Amare, Azmeraw T
Aminde, Leopold N
Ammar, Walid
Amoako, Yaw Ampem
Amul, Gianna Gayle Herrera
Andrei, Catalina Liliana
Angus, Colin
Ansha, Mustafa Geleto
Antonio, Carl Abelardo T
Aremu, Olatunde
Ärnlöv, Johan
Artaman, Al
Aryal, Krishna K
Assadi, Reza
Ausloos, Marcel
Avila-Burgos, Leticia
Avokpaho, Euripide F
Awasthi, Ashish
Ayele, Henok Tadesse
Ayer, Rakesh
Ayuk, Tambe B
Azzopardi, Peter S
Badali, Hamid
Badawi, Alaa
Banach, Maciej
Barker-Collo, Suzanne Lyn
Barrero, Lope H
Basaleem, Huda
Baye, Estifanos
Bazargan-Hejazi, Shahrzad
Bedi, Neeraj
Béjot, Yannick
Belachew, Abate Bekele
Belay, Saba Abraham
Bennett, Derrick A
Bensenor, Isabela M
Bernabe, Eduardo
Bernstein, Robert S
Beyene, Addisu Shunu
Beyranvand, Tina
Bhaumik, Soumyadeeep
Bhutta, Zulfiqar A
Biadgo, Belete
Bijani, Ali
Bililign, Nigus
Birlik, Sait Mentes
Birungi, Charles
Bizuneh, Hailemichael
Bjerregaard, Peter
Bjørge, Tone
Borges, Guilherme
Bosetti, Cristina
Boufous, Soufiane
Bragazzi, Nicola Luigi
Brenner, Hermann
Butt, Zahid A
Cahuana-Hurtado, Lucero
Calabria, Bianca
Campos-Nonato, Ismael R
Campuzano, Julio Cesar
Carreras, Giulia
Carrero, Juan J
Carvalho, Félix
Castañeda-Orjuela, Carlos A
Castillo Rivas, Jacqueline
Catalá-López, Ferrán
Chang, Jung-Chen
Charlson, Fiona J
Chattopadhyay, Aparajita
Chaturvedi, Pankaj
Chowdhury, Rajiv
Christopher, Devasahayam J
Chung, Sheng-Chia
Ciobanu, Liliana G
Claro, Rafael M
Conti, Sara
Cousin, Ewerton
Criqui, Michael H
Dachew, Berihun Assefa
Dargan, Paul I
Daryani, Ahmad
Das Neves, José
Davletov, Kairat
De Castro, Filipa
De Courten, Barbora
De Neve, Jan-Walter
Degenhardt, Louisa
Demoz, Gebre Teklemariam
Des Jarlais, Don C
Dey, Subhojit
Dhaliwal, Rupinder Singh
Dharmaratne, Samath Dhamminda
Dhimal, Meghnath
Doku, David Teye
Doyle, Kerrie E
Dubey, Manisha
Dubljanin, Eleonora
Duncan, Bruce B
Ebrahimi, Hedyeh
Edessa, Dumessa
El Sayed Zaki, Maysaa
Ermakov, Sergei Petrovich
Erskine, Holly E
Esteghamati, Alireza
Faramarzi, Mahbobeh
Farioli, Andrea
Faro, Andre
Farvid, Maryam S
Farzadfar, Farshad
Feigin, Valery L
Felisbino-Mendes, Mariana Santos
Fernandes, Eduarda
Ferrari, Alize J
Ferri, Cleusa P
Fijabi, Daniel Obadare
Filip, Irina
Finger, Jonas David
Fischer, Florian
Flaxman, Abraham D
Franklin, Richard Charles
Futran, Neal D
Gallus, Silvano
Ganji, Morsaleh
Gankpe, Fortune Gbetoho
Gebregergs, Gebremedhin Berhe
Gebrehiwot, Tsegaye Tewelde
Geleijnse, Johanna M
Ghadimi, Reza
Ghandour, Lilian A
Ghimire, Mamata
Gill, Paramjit Singh
Ginawi, Ibrahim Abdelmageed
Giref, Ababi Zergaw Z
Gona, Philimon N
Gopalani, Sameer Vali
Gotay, Carolyn C
Goulart, Alessandra C
Greaves, Felix
Grosso, Giuseppe
Guo, Yuming
Gupta, Rahul
Gupta, Rajeev
Gupta, Vipin
Gutiérrez, Reyna Alma
GVS, Murthy
Hafezi-Nejad, Nima
Hagos, Tekleberhan Beyene
Hailu, Gessessew Bugssa
Hamadeh, Randah R
Hamidi, Samer
Hankey, Graeme J
Harb, Hilda L
Harikrishnan, Sivadasanpillai
Haro, Josep Maria
Hassen, Hamid Yimam
Havmoeller, Rasmus
Hay, Simon I
Heibati, Behzad
Henok, Andualem
Heredia-Pi, Ileana
Hernández-Llanes, Norberto Francisco
Herteliu, Claudiu
Hibstu, Desalegn Ts Tsegaw
Hoogar, Praveen
Horita, Nobuyuki
Hosgood, H Dean
Hosseini, Mostafa
Hostiuc, Mihaela
Hu, Guoqing
Huang, Hsiang
Husseini, Abdullatif
Idrisov, Bulat
Ileanu, Bogdan Vasile
Ilesanmi, Olayinka Stephen
Irvani, Seyed Sina Naghibi