Informacja

Drogi użytkowniku, aplikacja do prawidłowego działania wymaga obsługi JavaScript. Proszę włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce.

Przeglądasz jako GOŚĆ

Wyszukujesz frazę ""Bilotta, F"" wg kryterium: Autor


Tytuł :
ESICM LIVES 2016: part two: Milan, Italy. 1–5 October 2016
Autorzy :
Sivakumar, S.
Taccone, F. S.
Desai, K. A.
Lazaridis, C.
Skarzynski, M.
Sekhon, M.
Henderson, W.
Griesdale, D.
Chapple, L.
Deane, A.
Williams, L.
Strickland, R.
Lange, K.
Heyland, D.
Chapman, M.
Rowland, M. J.
Garry, P.
Westbrook, J.
Corkill, R.
Antoniades, C. A.
Pattinson, K. T.
Fatania, G.
Strong, A. J.
Myers, R. B.
Lazaridis, C.
Jermaine, C. M.
Robertson, C. S.
Rusin, C. G.
Hofmeijer, J.
Sondag, L.
Tjepkema-Cloostermans, M. C.
Beishuizen, A.
Bosch, F. H.
van Putten, M. J. A. M.
Carteron, L.
Patet, C.
Solari, D.
Oddo, M.
Ali, M. A.
Dias, C.
Almeida, R.
Vaz-Ferreira, A.
Silva, J.
Monteiro, E.
Cerejo, A.
Rocha, A. P.
Elsayed, A. A.
Abougabal, A. M.
Beshey, B. N.
Alzahaby, K. M.
Pozzebon, S.
Ortiz, A. Blandino
Cristallini, S.
Lheureux, O.
Brasseur, A.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Hravnak, M.
Yousef, K.
Chang, Y.
Crago, E.
Friedlander, R. M.
Abdelmonem, S. A.
Tahon, S. A.
Helmy, T. A.
Meligy, H. S.
Puig, F.
Dunn-Siegrist, I.
Pugin, J.
Gupta, S.
Govil, D.
Srinivasan, S.
Patel, S. J.
N, J. K.
Gupta, A.
Tomar, D. S.
Shafi, M.
Harne, R.
Arora, D. P.
Talwar, N.
Mazumdar, S.
Papakrivou, E. E.
Makris, D.
Manoulakas, E.
Tsolaki, B.
Karadodas, B.
Zakynthinos, E.
Garcia, I. Palacios
Martin, A. Diaz
Encinares, V. Sanchez
Ibañez, M. Pachón
Montero, J. Garnacho
Labrador, G.
Cangueiro, T. Cebrero
Poulose, V.
Koh, J.
Kam, J. W.
Yeter, H.
Kara, A.
Aktepe, O.
Topeli, A.
Tsolakoglou, I.
Intas, G.
Stergiannis, P.
Kolaros, A. A.
Chalari, E.
Athanasiadou, E.
Martika, A.
Fildisis, G.
Faivre, V.
Mengelle, C.
Favier, B.
Payen, D.
Poppe, A.
Winkler, M. S.
Mudersbach, E.
Schreiber, J.
Wruck, M. L.
Schwedhelm, E.
Kluge, S.
Zöllner, C.
Tavladaki, T.
Spanaki, A. M.
Dimitriou, H.
Kondili, E.
Choulaki, C.
Meleti, E.
Kafetzopoulos, D.
Georgopoulos, D.
Briassoulis, G.
la Torre, A. García-de
de la Torre-Prados, M. V.
Tsvetanova-Spasova, T.
Nuevo-Ortega, P.
Rueda-Molina, C.
Fernández-Porcel, A.
Camara-Sola, E.
Salido-Díaz, L.
García-Alcántara, A.
Tavladaki, T.
Spanaki, A. M.
Dimitriou, H.
Kondili, E.
Choulaki, C.
Meleti, D. E.
Kafetzopoulos, D.
Georgopoulos, D.
Briassoulis, G.
Suberviola, B.
Riera, J.
Rellan, L.
Sanchez, M.
Robles, J. C.
Lopez, E.
Vicente, R.
Miñambres, E.
Santibañez, M.
Le Guen, M.
Moore, J.
Mason, N.
Windpassinger, M.
Plattner, O.
Mascha, E.
Sessler, D. I.
Research, Outcomes
Melia, U.
Fontanet, J.
van den Berg, J. P.
Struys, M. M. R. F.
Vereecke, H. E. M.
Jensen, E. W.
Rood, P. J. T.
van de Schoor, F.
van Tertholen, K.
Pickkers, P.
van den Boogaard, M.
Beardow, Z. J.
Redhead, H.
Paramasivam, K.
Numan, T.
van den Boogaard, M.
Kamper, A. M.
Rood, P.
Peelen, L. M.
Zeman, P. M.
Slooter, A. J.
van Ewijk, C. E.
Jacobs, G. E.
Girbes, A. R. J.
Myatra, S. N.
Harish, M. M.
Prabu, N. R.
Siddiqui, S.
Kulkarni, A. P.
Divatia, J. V.
Murbach, L. D.
Leite, M. A.
Osaku, E. F.
Costa, C. R. L. M.
Pelenz, M.
Neitzke, N. M.
Moraes, M. M.
Jaskowiak, J. L.
Silva, M. M. M.
Zaponi, R. S.
Abentroth, L. R. L.
Ogasawara, S. M.
Jorge, A. C.
Duarte, P. A. D.
Hernández-Sánchez, N.
Sánchez-Hurtado, L. A.
García-Guillen, F. J.
Ñamendys-Silva, S. A.
Maghsoudi, B.
Emami, M.
Khosravi, M. B.
Zand, F.
Tabatabaie, H. R.
Masjedi, M.
Sabetiyan, G.
Mokri, A.
Troubleyn, J.
Diltoer, M.
Jacobs, R.
Nguyen, D. N.
De Waele, E.
De Regt, J.
Honoré, P. M.
Van Gorp, V.
Spapen, H. D.
Contreras, R. S.
Toapanta, N. D.
Moreno, G.
Sabater, J.
Torrado, H.
Gonzalez, M.
Marin, M.
Farigola, E.
Gonzalez, A.
Fernandez, J.
Vera, A.
Gisbert, X.
Juliá, C.
Uya, J.
Corral, L.
Elias-Jones, I.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Randall, D.
Adwaney, A.
Blunden, M.
Prowle, J. R.
Kirwan, C. J.
Thomas, N.
Martin, A.
Owen, H.
Darwin, L.
Conway, D.
Atkinson, D.
Sharman, M.
Moore, J.
Barbanti, C.
Amour, J.
Gaudard, P.
Rozec, B.
Mauriat, P.
M’rini, M.
Leger, P. L.
Cambonie, G.
Liet, J. M.
Girard, C.
Laroche, S.
Damas, P.
Assaf, Z.
Loron, G.
Lecourt, L.
Pouard, P.
Randall, D.
Adwaney, A.
Blunden, M.
Prowle, J.R.
Kirwan, C. J.
Kim, S. H.
Na, S.
Kim, J.
Oh, S. Y.
Jung, C. W.
Yoo, S. H.
Min, S. H.
Chung, E. J.
Lee, H.
Lee, N. J.
Lee, K. W.
Suh, K. S.
Ryu, H. G.
Marshall, D. C.
Goodson, R. J.
Salciccioli, J. D.
Shalhoub, J.
Potter, E. K.
Kirk-Bayley, J.
Karanjia, N. D.
Forni, L. G.
Creagh-Brown, B. C.
Bossy, M.
Nyman, M.
Tailor, A.
Creagh-Brown, B.
D’Antini, D.
Spadaro, S.
Valentino, F.
Sollitto, F.
Cinnella, G.
Mirabella, L.
Calvo, F. J. Redondo
Bejarano, N.
Padilla, D.
Baladron, V.
Villajero, P.
Villazala, R.
Redondo, J.
Yuste, A. S.
Liu, J.
Shen, F.
Teboul, J. L.
Anguel, N.
Beurton, A.
Bezaz, N.
Richard, C.
Monnet, X.
Fossali, T.
Colombo, R.
Ottolina, D.
Rossetti, M.
Mazzucco, C.
Marchi, A.
Porta, A.
Catena, E.
Tollisen, K. H.
Andersen, G. Ø.
Heyerdahl, F.
Jacobsen, D.
de Waard, M. C.
Girbes, A. R. J.
van IJzendoorn, M. C. O.
Buter, H.
Kingma, W. P.
Navis, G. J.
Boerma, E. C.
Rulisek, J.
Balik, M.
Zacharov, S.
Kim, H. S.
Jeon, S. J.
Namgung, H.
Lee, E.
Lee, E.
Cho, Y. J.
Lee, Y. J.
Huang, A.
Cioccari, L.
Luethi, N.
Mårtensson, J.
Bellomo, R.
Forsberg, M.
Edman, G.
Höjer, J.
Forsberg, S.
Freile, M. T. Chiquito
Hidalgo, F. N.
Molina, J. A. Martinez
Lecumberri, R.
Rosselló, A. Figuerola
Travieso, P. Medrano
Leon, G. Tuero
Sanchez, J. Gonzalez
Frias, L. Sahuquillo
Rosello, D. Balsells
Verdejo, J. A. Garcia
Serrano, J. A. Noria
Winterwerp, D.
van Galen, T.
Vazin, A.
Karimzade, I.
Zand, A.
Ozen, E.
Ekemen, S.
Akcan, A.
Sen, E.
Yelken, B. Buyukkidan
Kureshi, N.
Fenerty, L.
Thibault-Halman, G.
Erdogan, M.
Walling, S.
Green, R. S.
Clarke, D. B.
Briassoulis, P.
Kalimeris, K.
Ntzouvani, A.
Nomikos, T.
Papaparaskeva, K.
Politi, E.
Kostopanagiotou, G.
Crewdson, K.
Rehn, M.
Weaver, A.
Brohi, K.
Lockey, D.
Wright, S.
Thomas, K.
Baker, C.
Mansfield, L.
Stafford, V.
Wade, C.
Watson, G.
Bryant, A.
Chadwick, T.
Shen, J.
Wilkinson, J.
Furneval, J.
Henderson, A.
Hugill, K.
Howard, P.
Roy, A.
Bonner, S.
Baudouin, S.
Ramírez, C. Sánchez
Escalada, S. Hípola
Viera, M. A. Hernández
Santana, M. Cabrera
Balcázar, L. Caipe
Monroy, N. Sangil
Campelo, F. Artiles
Vázquez, C. F. Lübbe
Santana, P. Saavedra
Santana, S. Ruiz
Carteron, L.
Patet, C.
Quintard, H.
Solari, D.
Bouzat, P.
Oddo, M.
Wollersheim, T.
Malleike, J.
Haas, K.
Carbon, N.
Schneider, J.
Birchmeier, C.
Fielitz, J.
Spuler, S.
Weber-Carstens, S.
Enseñat, L.
Pérez-Madrigal, A.
Saludes, P.
Proença, L.
Gruartmoner, G.
Espinal, C.
Mesquida, J.
Huber, W.
Eckmann, M.
Elkmann, F.
Gruber, A.
Lahmer, T.
Mayr, U.
Herner, A.
Schellnegger, R.
Schneider, J.
Schmid, R. M.
Ayoub, W.
Samy, W.
Esmat, A.
Battah, A.
Mukhtar, S.
Mongkolpun, W.
Cortés, D. Orbegozo
Cordeiro, C. P. R.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Funcke, S.
Groesdonk, H.
Saugel, B.
Wagenpfeil, G.
Wagenpfeil, S.
Reuter, D. A.
Fernandez, M. M.
Fernandez, R.
Magret, M.
González-Castro, A.
Bouza, M. T.
Ibañez, M.
García, C.
Balerdi, B.
Mas, A.
Arauzo, V.
Añón, J. M.
Ruiz, F.
Ferreres, J.
Tomás, R.
Alabert, M.
Tizón, A. I.
Altaba, S.
Llamas, N.
Goligher, E C.
Fan, E.
Herridge, M.
Vorona, S.
Sklar, M.
Dres, M.
Rittayamai, N.
Lanys, A.
Urrea, C.
Tomlinson, G.
Reid, W. D.
Rubenfeld, G. D.
Kavanagh, B. P.
Brochard, L. J.
Ferguson, N. D.
Neto, A. Serpa
de Abreu, M. Gama
Pelosi, P.
Schultz, M. J.
Guérin, C.
Papazian, L.
Reignier, J.
Ayzac, L.
Loundou, A.
Forel, J. M.
Rolland-Debord, C.
Bureau, C.
Poitou, T.
Clavel, M.
Perbet, S.
Terzi, N.
Kouatchet, A.
Similowski, T.
Demoule, A.
Hunfeld, N.
Trogrlic, Z.
Ladage, S.
Osse, R. J.
Koch, B.
Rietdijk, W.
Devlin, J.
van der Jagt, M.
Picetti, E.
Ceccarelli, P.
Mensi, F.
Malchiodi, L.
Risolo, S.
Rossi, I.
Antonini, M. V.
Servadei, F.
Caspani, M. L.
Roquilly, A.
Lasocki, S.
Seguin, P.
Geeraerts, T.
Perrigault, P. F.
Dahyot-Fizelier, C.
Paugam-Burtz, C.
Cook, F.
Cinotti, R.
dit Latte, D. Demeure
Mahe, P. J.
Fortuit, C.
Feuillet, F.
Asehnoune, K.
Marzorati, C.
Spina, S.
Scaravilli, V.
Vargiolu, A.
Riva, M.
Giussani, C.
Sganzerla, E.
Citerio, G.
Barbadillo, S.
de Molina, F. J. González
Álvarez-Lerma, F.
Rodríguez, A.
Zakharkina, T.
Martin-Loeches, I.
Matamoros, S.
Povoa, P.
Torres, A.
Kastelijn, J.
Hofstra, J. J.
de Jong, M.
Schultz, M.
Sterk, P.
Artigas, A.
Bos, L. J.
Moreau, A. S.
Martin-Loeches, I.
Povoa, P.
Salluh, J.
Rodriguez, A.
Nseir, S.
de Jong, E.
van Oers, J. A.
Beishuizen, A.
Girbes, A. R. J.
Nijsten, M. W. N.
de Lange, D. W.
Bonvicini, D.
Labate, D.
Benacchio, L.
Olivieri, A.
Pizzirani, E.
Lopez-Delgado, J. C.
Gonzalez-Romero, M.
Fuentes-Mila, V.
Berbel-Franco, D.
Romera-Peregrina, I.
Martinez-Pascual, A.
Perez-Sanchez, J.
Abellan-Lencina, R.
Ávila-Espinoza, R. E.
Moreno-Gonzalez, G.
Sbraga, F.
Griffiths, S.
Grocott, M. P. W.
Creagh-Brown, B.
Doyle, J.
Wilkerson, P.
Soon, Y.
Huddart, S.
Dickinson, M.
Riga, A.
Zuleika, A.
Miyamoto, K.
Kawazoe, Y.
Morimoto, T.
Yamamoto, T.
Fuke, A.
Hashimoto, A.
Koami, H.
Beppu, S.
Katayama, Y.
Ito, M.
Ohta, Y.
Yamamura, H.
Rygård, S. L.
Holst, L B.
Wetterslev, J.
Johansson, P. I.
Perner, A.
Soliman, I. W.
de Lange, D. W.
van Dijk, D.
van Delden, J. J. M.
Cremer, O. L.
Slooter, A. J. C.
Peelen, L. M.
McWilliams, D.
Snelson, C.
Neves, A. Das
Loudet, C. I.
Busico, M.
Vazquez, D.
Villalba, D.
Veronesi, M.
Lischinsky, A.
López, F. J. L.
Mori, L. Benito
Plotnikow, G.
Díaz, A.
Giannasi, S.
Hernandez, R.
Krzisnik, L.
Cecotti, C.
Viola, L.
Lopez, R.
Sottile, J. P.
Benavent, G.
Estenssoro, E.
Chen, C. M.
Lai, C. C.
Cheng, K. C.
Chou, W.
Chan, K. S.
Roeker, L. E.
Horkan, C. M.
Gibbons, F. K.
Christopher, K. B.
Weijs, P. J. M.
Mogensen, K. M.
Rawn, J. D.
Robinson, M. K.
Christopher, K. B.
Tang, Z.
Qiu, C.
Ouyang, B.
Cai, C.
Guan, X.
Regueira, T.
Cea, L.
Carlos, S. Juan
Elisa, B.
Puebla, C.
Vargas, A.
Poulsen, M. K.
Thomsen, L. P.
Kjærgaard, S.
Rees, S. E.
Karbing, D. S.
Wollersheim, T.
Frank, S.
Müller, M. C.
Carbon, N. M.
Skrypnikov, V.
Pickerodt, P. A.
Falk, R.
Mahlau, A.
Weber-Carstens, S.
Lee, A.
Inglis, R.
Morgan, R.
Barker, G.
Kamata, K.
Abe, T.
Saitoh, D.
Tokuda, Y.
Green, R. S.
Butler, M. B.
Erdogan, M.
Hwa, H. Tae
Gil, L. Jae
Vaquero, R. Hernández
Rodriguez-Ruiz, E.
Lago, A. Lopez
Allut, J. L. Garcia
Gestal, A. Estany
Gonzalez, M. A. Garcia
Thomas-Rüddel, D. O.
Schwarzkopf, D.
Fleischmann, C.
Reinhart, K.
Suwanpasu, S.
Sattayasomboon, Y.
Filho, N. M. Filgueiras
Oliveira, J. C. A.
Ballalai, C. S.
De Lucia, C. V.
Araponga, G. P.
Veiga, L. N.
Silva, C. S.
Garrido, M. E.
Ramos, B. B.
Ricaldi, E. F.
Gomes, S. S.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Wright, C.
Docking, R. I.
Doherty, P.
Black, E.
Stenhouse, P.
Plummer, M. P.
Finnis, M. E.
Phillips, L. K.
Kar, P.
Bihari, S.
Biradar, V.
Moodie, S.
Horowitz, M.
Shaw, J. E.
Deane, A. M.
Yatabe, T.
Inoue, S.
Sakaguchi, M.
Egi, M.
Abdelhamid, Y. Ali
Plummer, M. P.
Finnis, M. E.
Phillips, L. K.
Kar, P.
Bihari, S.
Biradar, V.
Moodie, S.
Horowitz, M.
Shaw, J. E.
Deane, A. M.
Hokka, M.
Egi, M.
Mizobuchi, S.
Kar, P.
Plummer, M.
Abdelhamid, Y. Ali
Giersch, E.
Summers, M.
Hatzinikolas, S.
Heller, S.
Chapman, M.
Jones, K.
Horowitz, M.
Deane, A.
Schweizer, R.
Jacquet-Lagreze, M.
Portran, P.
Junot, S.
Allaouchiche, B.
Fellahi, J. L.
Guerci, P.
Ergin, B.
Kapucu, A.
Ince, C.
Cioccari, L.
Luethi, N.
Crisman, M.
Bellomo, R.
Mårtensson, J.
Shinotsuka, C. Righy
Fagnoul, D.
Brasseur, A.
Orbegozo, D.
Vincent, J. L.
Preiser, J. C.
Preiser, J. C.
Lheureux, O.
Thooft, A.
Brimioulle, S.
Vincent, J. L.
Iwasaka, H.
Tahara, S.
Nagamine, M.
Ichigatani, A.
Cabrera, A. Rugerio
Zepeda, E. Monares
Granillo, J. Franco
Sánchez, J. S. Aguirre
Montoya, A. A. Tanaka
Montenegro, A. Pedraza
Blanco, G. A. Gálvez
Robles, C. M. Coronado
Drolz, A.
Horvatits, T.
Roedl, K.
Rutter, K.
Kluge, S.
Funk, G. C.
Schneeweiss, B.
Fuhrmann, V.
Sabetian, G.
Pooresmaeel, F.
Zand, F.
Ghaffaripour, S.
Farbod, A.
Tabei, H.
Taheri, L.
Anandanadesan, R.
Metaxa, V.
Teixeira, C.
Pereira, S. M.
Hernández-Marrero, P.
Carvalho, A. S.
Beckmann, M.
Hartog, C. S.
Schwarzkopf, D.
Raadts, A.
Robertsen, A.
Førde, R.
Skaga, N. O.
Helseth, E.
Honeybul, S.
Ho, K.
Lopez, P. Martinez
Gonzalez, M. Nieto
Ortega, P. Nuevo
Sola, E. Camara
Spasova, T.
de la Torre-Prados, M. V.
Kopecky, O.
Rusinova, K.
Waldauf, P.
Cepeplikova, Z.
Balik, M.
Domínguez, J. Palamidessi
Almudevar, P. Matia
Carmona, S. Alcántara
Muñoz, J. J. Rubio
Castañeda, D. Palacios
Abellán, A. Naharro
Villamizar, P. Rodríguez
Ramos, J. Veganzones
Pérez, L. Pérez
Lucendo, A. Pérez
Ejarque, M. Camós
Estella, A.
Camps, V. Lopez
Martín, M. C.
Masnou, N.
Barbosa, S.
Varela, A.
Palma, I.
Cristina, L.
Nunes, E.
Pereira, I.
Campello, G.
Granja, C.
Pande, R.
Pandey, M.
Varghese, S.
Chanu, M.
Van Dam, M. J.
Ter Braak, E. W. M. T.
Estella, A.
Gracia, M.
Viciana, R.
Recuerda, M.
Fontaiña, L. Perez
Tharmalingam, B.
Kovari, F.
Rose, L.
Mcginlay, M.
Amin, R.
Burns, K.
Connolly, B.
Hart, N.
Jouvet, P.
Katz, S.
Leasa, D.
Mawdsley, C.
Mcauley, D.
Schultz, M.
Blackwood, B.
Denham, S.
Worrall, R.
Arshad, M.
Isherwood, P.
Khadjibaev, A.
Sabirov, D.
Rosstalnaya, A.
Parpibaev, F.
Sharipova, V.
Blanco, G. A. Galvez
Guzman, C. I. Olvera
Sánchez, J. S. Aguirre
Granillo, J. Franco
Gupta, S.
Govil, D.
Srinivasan, S.
Patel, S. J.
N, J. K.
Gupta, A.
Shafi, M.
Tomar, D. S.
Harne, R.
Arora, D. P.
Talwar, N.
Mazumdar, S.
Cha, Y. S.
Lee, S. J.
Tyagi, N.
Rajput, R. K.
Taneja, S.
Singh, V. K.
Sharma, S. C.
Mittal, S.
Rao, B. K.
Ayachi, J.
Fraj, N.
Romdhani, S.
Khedher, A.
Meddeb, K.
Sma, N.
Azouzi, A.
Bouneb, R.
Chouchene, I.
El Ghardallou, M.
Boussarsar, M.
Jennings, R.
Walter, E.
Ribeiro, J. M.
Moniz, I.
Marçal, R.
Santos, A. C.
Candeias, C.
e Silva, Z. Costa
Gomez, S. E. Zamora
Nieto, O. R. Perez
Gonzalez, J. A. Castanon
Cuellar, A. I. Vasquez
Mildh, H.
Pettilä, V.
Korhonen, A. M.
Karlsson, S.
Ala-Kokko, T.
Reinikainen, M.
Vaara, S. T.
Zaleska-Kociecka, M.
Grabowski, M.
Dąbrowski, M.
Wozniak, S.
Piotrowska, K.
Banaszewski, M.
Imiela, J.
Stepinska, J.
Pérez, A. González
Ordoñez, P. Florez
Giribet, A.
Cuervo, M. A. Alonso
Cuervo, R. Alonso
Esteban, M. A. Rodriguez
Fraile, L. Iglesias
Mittelbrum, C. Ponte
Albaiceta, G. Muñiz
Koeze, J.
Keus, F.
Dieperink, W.
van der Horst, I. C. C.
van Meurs, M.
Zijlstra, J. G.
Roberts, S.
Caballero, C. Hernandez
Isgro, G.
Hall, D.
Beitland, S.
Trøseid, A.-M. S.
Brusletto, B. S.
Waldum-Grevbo, B. E.
Berg, J. P.
Sunde, K.
Huertas, D. García
Manzano, F.
Quintana, M. M. Jiménez-
Osuna, A.
Santiago-Ruiz, F.
Rodríguez-Mejías, C.
Wangensteen, R.
Jamaati, H. R.
Masjedi, M.
Zand, F.
Hashemian, S. M. R.
Sabetian, G.
Abbasi, G.
Khaloo, V.
Tabei, S. H.a.
Kafilzadeh, A.
Bakhodaei, H. Haddad
Diaz, J. A.
Silva, R.
Garcia, D. J.
Luis, E.
Gomez, M. N.
Soriano, R.
Gonzalez, P. L.
Ibrahim, I. A.
Rafik, M. M.
Al-Ansary, A. M.
Algendi, M. A.
Ali, A. A.
Fuhrmann, V.
Roedl, K.
Horvatits, T.
Drolz, A.
Rutter, K.
Benten, D.
Kluwe, J.
Siedler, S.
Kluge, S.
Adedugbe, I.
Bird, G. T.
Kennedy, R. M.
Sharma, S.
Butler, M. B.
Yugi, G.
Haroon, B. A.
Witter, T.
Khaliq, W.
Singer, M.
Havaldar, A. A.
Krishna, B.
Sriram, S.
Espinoza, E. D. Valenzuela
Pozo, M. O.
Edul, V. S. Kanoore
Furche, M.
Motta, M. F.
Vazquez, A. Risso
Birri, P. N. Rubatto
Ince, C.
Dubin, A.
Dogliotti, A.
Ramos, A.
Lovesio, C.
Delile, E.
Nevière, R.
Thiébaut, P.-A.
Maupoint, J.
Mulder, P.
Coquerel, D.
Renet, S.
do Rego, J. C.
Rieusset, J.
Richard, V.
Tamion, F.
Khaliq, W.
Andreis, D. T.
Singer, M.
Smit, B.
Smulders, Y. M.
de Waard, M. C.
van Straaten, H. M. Oudemans
Girbes, A. R. J.
Eringa, E. C.
Man, A. M. E. Spoelstra-de
Alegría, L.
Soto, D.
Luengo, C.
Gomez, J.
Jarufe, N.
Bruhn, A.
Castro, R.
Kattan, E.
Tapia, P.
Rebolledo, R.
Achurra, P.
Ospina-Tascón, G.
Bakker, J.
Hernández, G.
Bertini, P.
Guarracino, F.
Baldassarri, R.
Pinsky, M. R.
Alegría, L.
Vera, M.
Dreyse, J.
Carpio, D.
Henriquez, C.
Gajardo, D.
Bravo, S.
Castro, R.
Ospina-Tascón, G.
Bakker, J.
Hernández, G.
Kim, S.
Lee, M.
Park, S. Y.
So, S.
Lee, H.
Kačar, M. B.
Kačar, S. M.
Uddin, I.
Belhaj, A. M.
Aydın, M. A.
Avsec, D.
Kapuağası, A.
Kaymak, Ç.
Kovach, L.
Şencan, İ.
Meço, B.
Özçelik, M.
Ünal, N.
Lazaridis, C.
Jenni-Moser, B.
Jeitziner, M.-M.
Galassi, M. S.
Sales, F. L.
de Moraes, K. C. L.
Batista, C. L.
Júnior, J. A. de Souza
Marcari, T. B.
Lobato, R.
Castro, C. S. A. A.
de Souza, L. M.
Rodrigues, F. F. P.
Correa, N. G.
Pelegrini, A. M.
Eid, R. A. C.
Timenetsky, K. T.
Cazati, D.
Lobato, M.
Diniz, P. S.
Rocha, L. L.
Cavalheiro, A. M.
Lucinio, N. M.
Santos, E. R.
Norrenberg, M.
Gleize, A.
Preiser, J. C.
Simón, I. Fernández
Carmona, S. Alcántara
Valhonrat, I. Lipperheide
Domínguez, J. Palamidessi
Abellán, A. Naharro
Almudévar, P. Matía
Dávila, F.
Rubio, J. J.
Ramos, A. J.
Reina, Á. J. Roldán
López, N. Palomo
Pérez, M. Adriaensens
Apolo, D. X. Cuenca
Villén, L. Martín
López, F. M. Porras
García, I. Palacios
Izurieta, J. R. Naranjo
Guerrero, J. J. Egea
Calvert, S.
Quint, M.
Adeniji, K.
Young, R.
Shevill, D. D.
Robertson, E.
Garside, P.
Walter, E.
Isotti, P.
De Vecchi, M. M.
Perduca, A. E.
Negro, A.
Villa, G.
Manara, D. F.
Cabrini, L.
Zangrillo, A.
Frencken, J. F.
van Baal, L.
Peelen, L. M.
Donker, D. W.
Horn, J.
van der Poll, T.
van Klei, W. A.
Bonten, M. J. M.
Cremer, O. L.
Menard, C. E.
Kumar, A.
Rimmer, E.
Doucette, S.
Turgeon, A. F.
Houston, B. L.
Houston, D. S.
Zarychanski, R.
Pinto, B. Bollen
Carrara, M.
Ferrario, M.
Bendjelid, K.
Nunes, J.
Diaz, P.
Silva, G.
Escórcio, S.
Chaves, S.
Jardim, M.
Fernandes, N.
Câmara, M.
Duarte, R.
Pereira, C. A.
Vieira, J.
Nóbrega, J. J.
Robles, C. M. Coronado
de Oca-Sandoval, M. A. Montes
Sánchez-Rodríguez, A.
Joya-Galeana, J. G.
Correa-Morales, A.
Camarena-Alejo, G.
Aguirre-Sánchez, J.
Franco-Granillo, J.
Soliman, M.
Al Azab, A.
El Hossainy, R.
Nagy, H.
Nirmalan, M.
Crippa, I. A.
Cavicchi, F. Zama
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Chaari, A.
Hakim, K. Abdel
Hassanein, H.
Etman, M.
El Bahr, M.
Bousselmi, K.
Khalil, E. S.
Kauts, V.
Casey, W. F.
Imahase, H.
Sakamoto, Y.
Inoue, S.
Yamada, K. C.
Koami, H.
Miike, T.
Nagashima, F.
Iwamura, T.
Boscolo, A.
Lucchetta, V.
Piasentini, E.
Bertini, D.
Manesso, L.
Spiezia, L.
Simioni, P.
Ori, C.
Souza, R. B.
Martins, A. M.
Liberatore, A. M. A.
Kang, Y. R.
Nakamae, M. N.
Vieira, J. C. F.
Koh, I. H. J.
Hanslin, K.
Wilske, F.
Skorup, P.
Sjölin, J.
Lipcsey, M.
Long, W. Jin
Zhen, C. Er
Vakalos, A.
Avramidis, V.
Wu, S. H.
Shyu, L. J.
Li, C. H.
Yu, C. H.
Chen, H. C.
Wang, C. H.
Lin, K. H.
Aray, Z. E.
Gómez, C. F.
Tejero, A. P.
Monge, D. D.
Losada, V. M.
Tarancón, C. M.
Cortés, S. D.
Gutiérrez, A. M.
Álvarez, T. P.
Rouze, A.
Jaffal, K.
Six, S.
Stolz, K.
Cattoen, V.
Nseir, S.
Arnal, J. M.
Saoli, M.
Novotni, D.
Garnero, A.
Becher, T.
Buchholz, V.
Schädler, D.
Frerichs, I.
Weiler, N.
Eronia, N.
Mauri, T.
Gatti, S.
Maffezzini, E.
Bronco, A.
Alban, L.
Sasso, T.
Marenghi, C.
Grasselli, G.
Pesenti, A.
Bellani, G.
Al-Fares, A.
Del Sorbo, L.
Anwar, S.
Facchin, F.
Azad, S.
Zamel, R.
Ferguson, N.
Cypel, M.
Keshavjee, S.
Fan, E.
Durlinger, E.
Spoelstra-de Man, A.
Smit, B.
de Grooth, H. J.
Girbes, A.
Straaten, H. Oudemans-van
Smulders, Y.
Alfaro, M. A.
Parrilla, F.
Meli, A.
Pellegrini, M.
Rodriguez, N.
Goyeneche, J. M.
Morán, I.
Aguirre, H.
Mancebo, J.
Heines, S. J. H.
Strauch, U.
Bergmans, D. C. J. J.
Blankman, P.
Shono, A.
Hasan, D.
Gommers, D.
Chung, W. Y.
Lee, K. S.
Jung, Y. J.
Park, J. H.
Sheen, S. S.
Park, K. J.
Worral, R.
Denham, S.
Isherwood, P.
Rees, S. E.
Larraza, S.
Dey, N.
Spadaro, S.
Brohus, J. B.
Winding, R. W.
Volta, C. A.
Karbing, D. S.
Ampatzidou, F.
Vlachou, A.
Kehagioglou, G.
Karaiskos, T.
Madesis, A.
Mauromanolis, C.
Michail, N.
Drossos, G.
Saraj, N.
Rijkenberg, S.
Feijen, H. M.
Endeman, H.
Donnelly, A. A. J.
Morgan, E.
Garrard, H.
Buckley, H.
Russell, L.
Haase, N.
Perner, A.
Goh, C.
Mouyis, K.
Woodward, C. L. N.
Halliday, J.
Encina, G. B.
Ros, J.
Lagunes, L.
Tabernero, J.
Bosch, F.
Rello, J.
Huertas, D. García
Manzano, F.
Morente-Constantin, E.
Rivera-Ginés, B.
Colmenero-Ruiz, M.
Abellán, A. Naharro
Pérez, L. Pérez
Lucendo, A. Pérez
Almudévar, P. Matía
Domínguez, J. Palamidessi
Villamizar, P. Rodríguez
Sanz, J. García
Simon, I. Fernandez
Valbuena, B. Lobo
Carmona, S. Alcantara
Pais, M.
Ramalingam, S.
Díaz, C.
Fox, L.
Santafe, M.
Barba, P.
García, M.
Leal, S.
Pérez, M.
Pérez, M. L. Pérez
Abellán, A. Naharro
Lucendo, A. Pérez
Almudevar, P. Matia
Domínguez, J. Palamidessi
Villamizar, P. Rodríguez
Veganzones, J.
Simón, I. Fernandez
Valbuena, B. Lobo
Martínez, N.
Carmona, S. Alcántara
Moors, I.
Mokart, D.
Pène, F.
Lambert, J.
Kouatchet, A.
Mayaux, J.
Vincent, F.
Nyunga, M.
Bruneel, F.
Laisne, L.
Rabbat, A.
Lebert, C.
Perez, P.
Chaize, M.
Renault, A.
Meert, A. P.
Hamidfar, R.
Jourdain, M.
Darmon, M.
Schlemmer, B.
Chevret, S.
Lemiale, V.
Azoulay, E.
Benoit, D.
Martins-Branco, D.
Sousa, M.
Marum, S.
Bouw, M. J.
Galstyan, G.
Makarova, P.
Parovichnikova, E.
Kuzmina, L.
Troitskaya, V.
Drize, N.
Gemdzhian, E.
Savchenko, V.
Chao, H. C.
Kılıc, E.
Demiriz, B.
Uygur, M. L.
Sürücü, M.
Cınar, K.
Yıldırım, A. E.
Kiss, K.
Köves, B.
Csernus, V.
Molnár, Z.
Ntantana, A.
Matamis, D.
Savvidou, S.
Giannakou, M.
Gouva, M.
Nakos, G.
Koulouras, V.
Gaffney, S.
Black, E.
Docking, R.
Judge, C.
Drew, T.
Misran, H.
Munshi, R.
McGovern, L.
Coyle, M.
Dunne, L.
Deasy, E.
Lavin, P.
Fahy, A.
Darcy, D. M.
Donnelly, M.
Ismail, N. H.
Hall, T.
Wykes, K.
Jack, J.
Ngu, W. C.
Morgan, P.
Ruiz-Ramos, J.
Ramirez, P.
Gordon, M.
Villarreal, E.
Frasquet, J.
Poveda-Andrés, J. L.
Castellanos, A.
Ijssennagger, C. E.
ten Hoorn, S.
van Wijk, A.
van den Broek, J. M.
Tuinman, P. R.
Elmenshawy, A. M.
Hammond, B. D.
Gibbon, G.
Belcham, T.
Burton, K.
Taniguchi, L. U.
Ramos, F. J. S.
Momma, A. K.
Martins-Filho, A. P. R.
Bartocci, J. J.
Lopes, M. F. D.
Sad, M. H.
Rodrigues, C. M.
Pires, E. M. C.
Vieira, Jr, J. M.
Leite, M. A.
Murbach, L. D.
Osaku, E. F.
Barreto, J.
Duarte, S. T.
Taba, S.
Miglioranza, D.
Gund, D. P.
Lordani, C. F.
Costa, C. R. L. M.
Ogasawara, S. M.
Jorge, A. C.
Duarte, P. A. D.
Spadaro, S.
Capuzzo, M.
Corte, F. Dalla
Terranova, S.
Scaramuzzo, G.
Fogagnolo, A.
Bertacchini, S.
Bellonzi, A.
Ragazzi, R.
Volta, C. A.
Cruz, C.
Nunes, A.
Pereira, F. Seabra
Aragão, I.
Cardoso, A. F.
Santos, C.
Malheiro, M. J.
Castro, H.
Cardoso, T.
Paratz, J.
Kenardy, J.
Comans, T.
Coyer, F.
Thomas, P.
Boots, R.
Pereira, N.
Vilas-Boas, A.
Gomes, E.
Dias, C.
Torres, J.
Carvalho, D.
Molinos, E.
Vales, C.
Araújo, R.
Cruz, C.
Nunes, A.
Pereira, F. Seabra
Cardoso, A. F.
Santos, C.
Malheiro, M. J.
Castro, H.
Cardoso, T.
Karnatovskaia, L.
Philbrick, K.
Ognjen, G.
Clark, M.
Montero, R. Molina
Varas, J. Luján
Sánchez-Elvira, L. Alcázar
Delgado, C. Pintado
Díaz, P. Villa
Ruiz, B. Llorente
Guerrero, A. Pardo
Galache, J. A. Cambronero
Jiménez, R.
Rebollo, S.
Alejandro, O.
Fernández, A.
Moreno, S.
Herrera, L.
Ojados, A.
Galindo, M.
Murcia, J.
Contreras, M.
Sánchez-Argente, S.
Bonilla, Y.
Rodríguez, M. D.
Allegue, J. M.
Cakin, Ö.
Parlak, H.
Kirca, H.
Mutlu, F.
Aydınlı, B.
Cengiz, M.
Ramazanoglu, A.
Jung, E.-J.
Oh, S.-Y.
Lee, H.
Filho, N. M. Filgueiras
Ricaldi, E. F.
Gomes, S. S.
Ramos, B. B.
De Lucia, C. V.
Ballalai, C. S.
Oliveira, J. C. A.
Araponga, G. P.
Veiga, L. N.
Silva, C. S.
Garrido, M. E.
Domenech, J. Cebrián
Montalvo, A. Pinos
Chornet, T. Ciges
Martinez, P. Concha
Ribas, M. Piñol
Costa, R. Gimeno
Ortega, A. Castellanos
Forbes, C.
Prescott, H.
Lal, A.
Khan, F. A.
Dela Pena, E. G.
Dizon, J. S.
Perez, P. P. P.
Wong, C. M. J.
Garach, M. Muñoz
Romero, O. Moreno
Puerta, R. Ramirez
Diaz, F. Acosta
Bailon, A. M. Perez
Pinel, A. Carranza
Maldonado, L. Peñas
Kalaiselvan, M. S.
kumar, R. L. Siva
Renuka, M. K.
Kumar, A. S. Arun
De Rosa, S.
Ferrari, F.
Checcacci, S. Carboni
Rigobello, A.
Joannidis, M.
Politi, F.
Pellizzari, A.
Bonato, R.
Fernandez-Carmona, A.
Macias-Guarasa, I.
Gutierrez-Rodriguez, R.
Martinez-Lopez, P.
Diaz-Castellanos, M. A.
Fernandez-Carmona, A.
Arias-Diaz, M.
Aguilar-Alonso, E.
Macias-Guarasa, I.
Martinez-Lopez, P.
Diaz-Castellanos, M. A.
Nikandish, R. N.
Artemenko, V.
Budnyuk, A.
Bassi, G. Li
Senussi, T.
Idone, F.
Xiol, E. Aguilera
Travierso, C.
Chiurazzi, C.
Motos, A.
Amaro, R.
Hua, Y.
Fernández-Barat, L.
Ranzani, O. T.
Bobi, Q.
Rigol, M.
Torres, A.
Youn, A.
Hwang, J. Gyung
Garach, M. Muñoz
Romero, O. Moreno
Ossorio, M. E. Yuste
Diaz, F. Acosta
Bailon, A. M. Perez
Pinel, A. Carranza
Maldonado, L. Peñas
Teixeira, C.
Figueira, H.
Oliveira, R.
Mota, A.
Aragão, I.
Kamp, O.
Cruciger, O.
Aach, M.
Kaczmarek, C.
Waydhas, C.
Schildhauer, T. A.
Hamsen, U.
Camprubí-Rimblas, M.
Chimenti, L.
Guillamat-Prats, R.
Lebouvier, T.
Bringué, J.
Tijero, J.
Gómez, M. N.
Blanch, L.
Artigas, A.
Tagliabue, G.
Ji, M.
Jagers, J. V. Suneby
Easton, P. A.
Souza, R. B.
Liberatore, A. M. A.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Kang, Y. R.
Nakamae, M. N.
Koh, I. H. J.
Hong, J. Y.
Shin, M. H.
Park, M. S.
Pomprapa, A.
Pickerodt, P. A.
Hofferberth, M. B. T.
Russ, M.
Braun, W.
Walter, M.
Francis, R.
Lachmann, B.
Leonhardt, S.
Koh, I. H. J.
Souza, R. B.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Liberatore, A. M. A.
Landaverde-López, A.
Canedo-Castillo, N. A.
Esquivel-Chávez, A.
Arvizu-Tachiquín, P. C.
Sánchez-Hurtado, L. A.
Baltazar-Torres, J. A.
Cardoso, V.
Krystopchuk, A.
Castro, S.
Melão, L.
Firmino, S.
Marreiros, A.
Granja, C.
Almaziad, S.
Kubbara, A.
Barnett, W.
Nakity, R.
Alamoudi, W.
Altook, R.
Tarazi, T.
Fida, M.
Safi, F.
Assaly, R.
Santini, A.
Milesi, M.
Maraffi, T.
Pugni, P.
Andreis, D. T.
Cavenago, M.
Gattinoni, L.
Protti, A.
Perchiazzi, G.
Borges, J. B.
Bayat, S.
Porra, L.
Broche, L.
Pellegrini, M.
Scaramuzzo, G.
Hedenstierna, G.
Larsson, A.
Pellegrini, M.
Hedenstierna, G.
Roneus, A.
Segelsjö, M.
Vestito, M. C.
Larsson, A.
Perchiazzi, G.
Gremo, E.
Nyberg, A.
Castegren, M.
Pikwer, A.
Yoshida, T.
Engelberts, D.
Otulakowski, G.
Katira, B.
Post, M.
Ferguson, N. D.
Brochard, L.
Amato, M. B. P.
Kavanagh, B. P.
Koch, N.
Huber, W.
Hoellthaler, J.
Mair, S.
Phillip, V.
Schmid, R. M.
Beitz, A.
Baladrón, V.
Calvo, F. J. Redondo
Padilla, D.
Villarejo, P.
Villazala, R.
Yuste, A. S.
Bejarano, N.
Steenstra, R. J.
Banierink, H.
Hof, J.
van der Horst, I. C.
Nijsten, M. W.
Hoekstra, M.
Roedl, K.
Sterz, F.
Horvatits, T.
Horvatits, K.
Drolz, A.
Herkner, H.
Fuhrmann, V.
Kott, M.
Zitta, K.
Brandt, B.
Schildhauer, C.
Elke, G.
Hummitzsch, L.
Frerichs, I.
Weiler, N.
Albrecht, M.
González, L. Rey
Alonso, D. Cabestrero
Ortiz, A. Blandino
Sánchez, R. de Pablo
Lucas, J. Higuera
Roedl, K.
Sterz, F.
Drolz, A.
Horvatits, K.
Horvatits, T.
Herkner, H.
Fuhrmann, V.
Horvatits, T.
Drolz, A.
Roedl, K.
Rutter, K.
Ferlitsch, A.
Fauler, G.
Trauner, M.
Fuhrmann, V.
Horvatits, T.
Pischke, S.
Fischer, L.
Thaiss, F.
Koch, M.
Bangert, K.
Fuhrmann, V.
Kluge, S.
Lohse, A. W.
Nashan, B.
Sterneck, M.
Faenza, S.
Siniscalchi, A.
Pierucci, E.
Mancini, E.
Ricci, D.
Gemelli, C.
Cuoghi, A.
Magnani, S.
Atti, M.
Sotos, F.
Cánovas, J.
López, A.
Burruezo, A.
Torres, D.
Herrera-Gutierrez, M. E.
Barrueco-Francioni, J.
Arias-Verdú, D.
Lozano-Saez, R.
Quesada-Garcia, G.
Seller-Pérez, G.
Figueiredo, A.
Anzola, Y.
Pereira, R.
Bento, L.
Arias-Verdú, D.
Lai, M.
Deiana, M.
Barrueco-Francioni, J.
Herrera-Gutierrez, M. E.
Seller-Perez, G.
Vardas, K.
Ilia, S.
Sertedaki, A.
Charmadari, E.
Stratakis, C. A.
Briassouli, E.
Goukos, D.
Psarra, K.
Botoula, E.
Tsagarakis, S.
Mageira, E.
Routsi, C.
Nanas, S.
Briassoulis, G.
Boscolo, A.
Bertini, D.
Campello, E.
Lucchetta, V.
Piasentini, E.
Radu, C. M.
Manesso, L.
Simioni, P.
Ori, C.
Su, H.
Lam, Y. M.
Willis, K.
Pullar, V.
Hubner, R. P.
Tsang, J. L.
de Guadiana-Romualdo, L. García
Rebollo-Acebes, S.
Esteban-Torrella, P.
Jiménez-Sánchez, R.
Jiménez-Santos, E.
Ortín-Freire, A.
Hernando-Holgado, A.
Albaladejo-Otón, M. D.
Coelho, L.
Rabello, L.
Salluh, J.
Martin-Loeches, I.
Rodriguez, A.
Nseir, S.
Póvoa, P.
Varis, E.
Pettilä, V.
Poukkanen, M.
Jacob, S.
Karlsson, S.
Perner, A.
Takala, J.
Wilkman, E.
Lundberg, O. H. M.
Bergenzaun, L.
Rydén, J.
Rosenqvist, M.
Melander, O.
Chew, M. S.
Rodriguez-Ruiz, E.
Vaquero, R. Hernández
Lago, A. Lopez
Allut, J. L. Garcia
Gestal, A. Estany
Gonzalez, M. A. Garcia
Kishihara, Y.
Yasuda, H.
Rebollo, S.
de Guadiana-Romualdo, L. García
Jimenez, R.
Torrella, P. Esteban
Fernandez, A.
Sanchez, S.
Ortin, A.
Bassi, G. Li
Prats, R. Guillamat
Artigas, A.
Aguilera, E.
Marti, D.
Ranzani, O. T.
Rigol, M.
Fernandez, L.
Ferrer, M.
Martin-Loeches, I.
Torres, A.
Lanziotti, V. S.
Póvoa, P.
Pulcheri, L.
Ribeiro, M. O.
Barbosa, A. P.
e Silva, J. R. Lapa
Soares, M.
Salluh, J. I. F.
Garcia, I. Palacios
Martin, A. Diaz
Marqués, M. Gil
Moreno, A. Puppo
Pizarraya, A. Gutierrez
Diaz, J. Pachón
Ibañez, M. Pachón
Smani, Y.
Connell, M. Mc
Zhang, L. A.
Parker, R. S.
Banerjee, I.
Clermont, G.
Norberg, E.
Oras, J.
Cuisinier, A.
Maufrais, C.
Payen, J. F.
Nottin, S.
Walther, G.
Bouzat, P.
Arib, S.
Bilotta, F.
Badenes, R.
Rubulotta, F.
Mirek, S.
Crippa, I. A.
Monfort, B.
Stazi, E.
Roig, A. Lozano
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Magnoni, S.
Marando, M.
Pifferi, S.
Conte, V.
Ortolano, F.
Carbonara, M.
Bertani, G.
Scola, E.
Cadioli, M.
Triulzi, F.
Colombo, A.
Stocchetti, N.
Rotzel, H. B.
Lázaro, A. Serrano
Prada, D. Aguillón
Guimillo, M. Rodriguez
Piqueras, C. Sanchís
Guia, J. Romero
Simon, M. García
Arizmendi, A. Mesejo
Carratalá, A.
El Maraghi, S.
Yehia, A.
Bakry, M.
Shoman, A.
Backes, F. N.
Bianchin, M. M.
Vieira, S. R. R.
de Souza, A.
Backes, A. N.
Klein, C.
Kalaiselvan, M. S.
Renuka, M. K.
Arunkumar, A. S.
Lozano, A.
Lheureux, O.
Badenes, R.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Gallaher, C.
Cattlin, S.
Gordon, S.
Picard, J.
Fontana, V.
Bond, O.
Nobile, L.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Mrozek, S.
Delamarre, L.
Capilla, F.
Al-Saati, T.
Fourcade, O.
Geeraerts, T.
Dominguez-Berrot, A. M.
Gonzalez-Vaquero, M.
Vallejo-Pascual, M. E.
Gupta, D.
Ivory, B. D.
Chopra, M.
McCarthy, J.
Felderhof, C. L.
MacNeil, C.
Rubulotta, F.
Waldauf, P.
Maggiorini, M.
Duska, F.
Fumis, R. R. L.
Junior, J. M. Vieira
Amarante, G.
Skorko, A.
Sanders, S.
Aron, J.
Kroll, R. J.
Redfearn, C.
Krishnan, P.
Khalil, J. E.
Kovari, F.
Kongpolprom, N.
Gulia, V.
Lourenço, E.
Melão, L.
Duro, C.
Baptista, G.
Alves, A.
Arminda, B.
Rodrigues, M.
Marreiros, A.
Granja, C.
Hayward, J.
Baldwin, F.
Gray, R.
Katinakis, P. A.
Stijf, M.
Ten Kleij, M.
Jansen-Frederiks, M.
Broek, R.
de Bruijne, M.
Spronk, P. E.
Sinha, K.
Luney, M.
Palmer, K.
Keating, L.
Abu-Habsa, M.
Bahl, R.
Baskaralingam, N.
Ahmad, A.
Kanapeckaite, L.
Bhatti, P.
Glace, S.
Jeyabraba, S.
Lewis, H. F.
Kostopoulos, A.
Raja, M.
West, A.
Ely, A.
Turkoglu, L. M.
Zolfaghari, P.
Baptista, J. P.
Marques, M. P.
Martins, P.
Pimentel, J.
Gupta, D.
Su, Y. C.
Villacres, S.
Stone, M. E.
Parsikia, A.
Medar, S.
O’Dea, K. P.
Porter, J.
Tirlapur, N.
Jonathan, J. M.
Singh, S.
Takata, M.
Abu-Habsa, M.
Ahmad, A.
McWhirter, E.
Lyon, R.
Hariz, M. L.
Azmi, E.
Alkhan, J.
Honeybul, S.
Movsisyan, V.
Petrikov, S.
Marutyan, Z.
Aliev, I.
Evdokimov, A.
Antonucci, E.
Merz, T.
Hartmann, C.
Pelosi, P.
Calzia, E.
Radermacher, P.
Nußbaum, B.
Hartmann, C.
Huber-Lang, M.
Gröger, M.
Radermacher, P.
Nußbaum, B.
Nußbaum, B.
Antonucci, E.
Calzia, E.
Pelosi, P.
Radermacher, P.
Hartmann, C.
Svoren-Jabalera, E.
Davenport, E. E.
Humburg, P.
Knight, J.
Hinds, C. J.
Jun, I. J.
Kim, W. J.
Lee, E. H.
Besch, G.
Perrotti, A.
Puyraveau, M.
Carteron, L.
Baltres, M.
Samain, E.
Chocron, S.
Pili-Floury, S.
Plata-Menchaca, E. P.
Sabater-Riera, J.
Estruch, M.
Boza, E.
Sbraga, F.
Toscana-Fernández, J.
Bruguera-Pellicer, E.
Ordoñez-Llanos, J.
Pérez-Fernández, X. L.
Cavaleiro, P.
Tralhão, A.
Arrigo, M.
Lopes, J.-P.
Lebrun, M.
Cholley, B.
PerezVela, J. L.
MarinMateos, H.
Rivera, J. J. Jimenez
Llorente, M. A. Alcala
De Marcos, B. Gonzalez
Fernandez, F. J. Gonzalez
Laborda, C. Garcia
Zamora, D. Fernandez
Delgado, J. C. Lopez
Imperiali, C.
Berbel-Franco, D.
Dastis, M.
Moreno-Gonzalez, G.
Perez-Sanchez, J.
Romera-Peregrina, I.
Abellan-Lencina, R.
Martinez-Pascual, A.
Fuentes-Mila, V.
Gonzalez-Romero, M.
Górka, J.
Górka, K.
Iwaniec, T.
Frołow, M.
Polok, K.
Fronczek, J.
Kózka, M.
Musiał, J.
Szczeklik, W.
Pérez, A. González
Ordoñez, P. Florez
Giribet, A.
Cuervo, M. A. Alonso
Cuervo, R. Alonso
Esteban, M. A. Rodriguez
Fraile, L. Iglesias
Mittelbrum, C. Ponte
Albaiceta, G. Muñiz
Ampatzidou, F.
Sileli, M.
Kehagioglou, G.
Madesis, A.
Karaiskos, T.
Moursia, C.
Maleoglou, H.
Leleki, K.
Drossos, G.
Uz, Z.
Ince, Y.
Papatella, R.
Bulent, E.
Guerci, P.
Ince, C.
De Mol, B.
Vicka, V.
Gineityte, D.
Ringaitiene, D.
Norkiene, I.
Sipylaite, J.
Möller, C.
Fleischmann, C.
Thomas-Rueddel, D. O.
Vlasakov, V.
Rochwerg, B.
Theurer, P.
Gattinoni, L.
Reinhart, K.
Hartog, C. S.
Pérez, A. González
Al Sibai, J. Zanabili
Camblor, P. Martinez
Fernandez, P. Alvarez
Gala, J. M. García
Guisasola, J. Silba
Albaiceta, G. Muñiz
Tamura, T.
Yatabe, T.
Miyajima, I.
Yamashita, K.
Yokoyama, M.
Ampatzidou, F.
Kehagioglou, G.
Dalampini, E.
Nastou, M.
Baddour, A.
Ignatiadis, A.
Asteri, T.
Drossos, G.
Hathorn, K. E.
Purtle, S. W.
Horkan, C. M.
Gibbons, F. K.
Christopher, K. B.
Viana, M. V.
Tonietto, T. A.
Gross, L. A.
Costa, V. L.
Tavares, A. L. J.
Lisboa, B. O.
Moraes, R. B.
Vieira, S. R.
Viana, L. V.
Azevedo, M. J.
Ceniccola, G. D.
Pequeno, R. S. F.
Holanda, T. P.
Mendonça, V. S.
Araújo, W. M. C.
Carvalho, L. S. F.
Segaran, E.
Vickers, L.
Brinchmann, K.
Wignall, I.
Rubulotta, F.
De Brito-Ashurst, I.
del Olmo, R.
Esteban, M. J.
Vaquerizo, C.
Carreño, R.
Gálvez, V.
Kaminsky, G.
Nieto, B.
Fuentes, M.
De la Torre, M. A.
Torres, E.
Alonso, A.
Velayos, C.
Saldaña, T.
Escribá, A.
GRIP, J.
Kölegård, R.
Sundblad, P.
Rooyackers, O.
Naser, Ben
Jaziri, F.
Jazia, A. Ben
Barghouth, M.
Hentati, O.
Skouri, W.
El Euch, M.
Mahfoudhi, M.
Turki, S.
Abdelghni, K. Ben
Abdallah, Ben
Maha, B. N. M.
Cánovas, J.
Sotos, F.
López, A.
Lorente, M.
Burruezo, A.
Torres, D.
Polok, K.
Włudarczyk, A.
Górka, J.
Hałek, A.
Musiał, J.
Szczeklik, W.
Jazia, A. Ben
Jaziri, F.
Bargouth, M.
Bennasr, M.
Turki, S.
Abdelghani, K. Ben
Abdallah, T. Ben
de Grooth, H. J.
Geenen, I. L.
Parienti, J. J.
Straaten, H. M. Oudemans-van
Shum, H. P.
King, H. S.
Chan, K. C.
Yan, W. W.
Londoño, J. Gonzalez
Cardenas, C. Lorencio
Pedrosa, M. Morales
Gubianas, C. Murcia
Bertolin, C. Fuster
Batllori, N. Vila
Sirvent, J. M.
Wykes, K.
Jack, J.
Morgan, P.
Mukhopadhyay, A.
Chan, H. Y.
Kowitlawakul, Y.
Remani, D.
Leong, C. S. F.
Henry, C. J.
Puthucheary, Z. A.
Mendsaikhan, N.
Begzjav, T.
Lundeg, G.
Dünser, M.
Espinoza, E. D. Valenzuela
Welsh, S. P.
Motta, M. F.
Guerra, E.
Zerpa, M. C. l.
Zechner, F.
Furche, M.
Berdaguer, F.
Birri, P. N. Rubatto
Risso-Vazquez, A.
Dubin, A.
Masevicius, F. D.
Greaney, D.
Magee, A.
Fitzpatrick, G.
Lugo-Cob, R. G.
Sánchez-Hurtado, L. A.
Arvizu-Tachiquín, P. C.
Tejeda-Huezo, B. C.
Cano-Oviedo, A. A.
Baltazar-Torres, J. A.
Aydogan, M. S.
Togal, T.
Taha, A.
Chai, H. Z.
Kam, C.
Razali, S. S. Yang
Sivasamy, V.
Kuan, L. Y.
Poulose, V.
Morales, M. A. Lopez
Castro, S.
Pires, T.
Melão, L.
Krystopchuk, A.
Pereira, I.
Granja, C.
Taniguchi, L. U.
Pires, E. M. C.
Vieira, Jr, J. M.
Azevedo, L. C. P.
Nurses of the Central and General ICUs of Shiraz Namazi Hospital
Sedation an Delirium Group Hospital Universitari de Bellvitge
SPACeR group (Surrey Peri-operative, Anaesthesia and Critical Care Collaborative Research Group)
for the PRoVENT investigators and the PROVE Network
SEMICYUC/GETGAG Working Group
TAVeM study group
POPC-CB investigators
DESIRE (DExmedetomidine for Sepsis in ICU Randomized Evaluation) Trial Investigators
GEMINI
Bioethics work group of SEMICYUC
The FINNAKI Study Group
Queen Square Neuroanaesthesia and Neurocritical Care Resreach Group
Renal Transplantation HUVR
GEMINI
EDISVAL Group
EDISVAL Group
PLUG Working group
TAVeM study Group
The FINNAKI Study Group
on behalf of Department of Professional Development, ESICM
Critical Care Research Group
SIRAKI group
Grupo ESBAGA
Pokaż więcej
Źródło :
Intensive Care Medicine Experimental. September 2016 4(1):205-404
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Correction to: Variation in neurosurgical management of traumatic brain injury: a survey in 68 centers participating in the CENTER-TBI study (Acta Neurochirurgica, (2019), 161, 3, (435-449), 10.1007/s00701-018-3761-z)
Autorzy :
van Essen, T.A.
den Boogert, H.F.
Cnossen, M.C.
de Ruiter, G.C.W.
Haitsma, I.
Polinder, S.
Steyerberg, E.W.
Menon, D.
Maas, A.I.R.
Lingsma, H.F.
Peul, W.C.
Ackerlund, C.
Adams, H.
Agnoletti, V.
Allanson, J.
Amrein, K.
Andaluz, N.
Andelic, N.
Andreassen, L.
Antun, A.
Anke, A.
Antoni, A.
Ardon, H.
Audibert, G.
Auslands, K.
Azouvi, P.
Azzolini, M.L.
Baciu, C.
Badenes, R.
Bartels, R.
Larizza, D.
Barzo, P.
Bauerfeind, U.
Beauvais, R.
Beer, R.
Belda, F.J.
Bellander, B.-.
Belli, A.
Bellier, R.
Benali, H.
Benard, T.
Berardino, M.
Beretta, L.
Beynon, C.
Bilotta, F.
Binder, H.
Biqiri, E.
Blaabjerg, M.
den Boogert, H.
Bouzat, P.
Bragge, P.
Brazinova, A.
Brinck, V.
Brooker, J.
Brorsson, C.
Buki, A.
Bullinger, M.
Calappi, E.
Calvi, M.R.
Cameron, P.
Carbayo, L.G.
Carbonara, M.
Carise, E.
Carpenter, K.
Castano-Leon, A.M.
Causin, F.
Chevallard, G.
Chieregato, A.
Citerio, G.
Cnossen, M.
Coburn, M.
Coles, J.
Coles-Kemp, L.
Collett, J.
Cooper, J.D.
Correia, M.
Covic, A.
Curry, N.
Czeiter, E.
Czosnyka, M.
Dahyot-Fizelier, C.
Damas, F.
Damas, P.
Dawes, H.
De Keyser, V.
Della, C.F.
Depreitere, B.
Dilvesi, D.
Ding, S.
Dippel, D.
Dixit, A.
Donoghue, E.
Dreier, J.
Duliere, G.-.
Eapen, G.
Engemann, H.
Ercole, A.
Esser, P.
Ezer, E.
Fabricius, M.
Feigin, V.L.
Feng, J.
Foks, K.
Fossi, F.
Francony, G.
Freo, U.
Frisvold, S.
Furmanov, A.
Gagliardo, P.
Galanaud, D.
Gantner, D.
Gao, G.
Geleijns, K.
George, P.
Ghuysen, A.
Giga, L.
Giraud, B.
Glocker, B.
Golubovic, J.
Gomez, P.A.
Grossi, F.
Gruen, R.L.
Gupta, D.
Haagsma, J.A.
Hartings, J.A.
Helbok, R.
Helseth, E.
Hertle, D.
Hoedemaekers, A.
Hoefer, S.
Horton, L.
Huijben, J.
Hutchinson, P.J.
Haberg, A.K.
Jacobs, B.
Jankowski, S.
Jarrett, M.
Jelaca, B.
Jiang, J.-.
Jones, K.
Kamnitsas, K.
Karan, M.
Katila, A.
Kaukonen, M.
Kerforne, T.
Kivisaari, R.
Kolias, A.G.
Kolumban, B.
Kompanje, E.
Kolundzija, K.
Kondziella, D.
Koskinen, L.-.
Kovacs, N.
Lagares, A.
Lanyon, L.
Laureys, S.
Lecky, F.
Ledig, C.
Lefering, R.
Legrand, V.
Lei, J.
Levi, L.
Lightfoot, R.
Lingsma, H.
Loeckx, D.
Lozano, A.
Macdonald, S.
Maegele, M.
Majdan, M.
Major, S.
Manara, A.
Manley, G.
Martin, D.
Martin, L.F.
Martino, C.
Maruenda, A.
Marechal, H.
Masala, A.
Mattern, J.
Mcfadyen, C.
Mcmahon, C.
Melegh, B.
Menovsky, T.
Morganti-Kossmann, C.
Mulazzi, D.
Muraleedharan, V.
Murray, L.
Muhlan, H.
Nair, N.
Negru, A.
Nelson, D.
Newcombe, V.
Nieboer, D.
Noirhomme, Q.
Nyiradi, J.
Oddo, M.
Oldenbeuving, A.
Oresic, M.
Ortolano, F.
Palotie, A.
Parizel, P.M.
Patruno, A.
Payen, J.-.
Perera, N.
Perlbarg, V.
Persona, P.
Peul, W.
Piippo-Karjalainen, A.
Pili, F.S.
Pirinen, M.
Ples, H.
Poca, M.A.
Pomposo, I.
Posti, J.
Puybasset, L.
Radoi, A.
Ragauskas, A.
Raj, R.
Rambadagalla, M.
Real, R.
Rehorcikova, V.
Rhodes, J.
Ripatti, S.
Rocka, S.
Roe, C.
Roise, O.
Roks, G.
Rosand, J.
Rosenfeld, J.
Rosenlund, C.
Rosenthal, G.
Rossaint, R.
Rossi, S.
Rueckert, D.
Rusnak, M.
Sacchi, M.
Sahakian, B.
Sahuquillo, J.
Sakowitz, O.
Sala, F.
Sanchez-Porras, R.
Sandor, J.
Santos, E.
Sasu, L.
Savo, D.
Schaffer, N.
Schipper, I.
Schlosser, B.
Schmidt, S.
Schoechl, H.
Schoonman, G.
Schou, R.F.
Schwendenwein, E.
Scholl, M.
Sir, O.
Skandsen, T.
Smakman, L.
Smeets, D.
Smielewski, P.
Sorinola, A.
Stamatakis, E.
Stanworth, S.
Steinbuchel, N.
Stevanovic, A.
Stevens, R.
Stewart, W.
Stocchetti, N.
Sundstrom, N.
Synnot, A.
Taccone, F.S.
Takala, R.
Tamas, V.
Tanskanen, P.
Taylor, M.S.
Te Ao, B.
Tenovuo, O.
Telgmann, R.
Teodorani, G.
Theadom, A.
Thomas, M.
Tibboel, D.
Tolias, C.
Tshibanda, J.-.L.
Trapani, T.
Tudora, C.M.
Vajkoczy, P.
Vallance, S.
Valeinis, E.
Van der Steen, G.
van der Jagt, M.
van der Naalt, J.
van Dijck, J.T.J.M.
Van Hecke, W.
van Heugten, C.
Van Praag, D.
Vande Vyvere, T.
Van Waesberghe, J.
Vanhaudenhuyse, A.
Vargiolu, A.
Vega, E.
Velt, K.
Verheyden, J.
Vespa, P.M.
Vik, A.
Vilcinis, R.
Vizzino, G.
Vleggeert-Lankamp, C.
Volovici, V.
Voormolen, D.
Vulekovic, P.
Vamos, Z.
Wade, D.
Wang, K.K.W.
Wang, L.
Wessels, L.
Wildschut, E.
Williams, G.
Wilson, L.
Winkler, M.K.L.
Wolf, S.
Ylen, P.
Younsi, A.
Zaaroor, M.
Zhihui, Y.
Ziverte, A.
Zumbo, F.
Pokaż więcej
Temat :
Settore MED/41 - Anestesiologia
Tytuł :
Prognostic Impact of Diabetes and Prediabetes on Survival Outcomes in Patients With Chronic Heart Failure: A Post‐Hoc Analysis of the GISSI‐HF (Gruppo Italiano per lo Studio della Sopravvivenza nella Insufficienza Cardiaca‐Heart Failure) Trial
Autorzy :
Dauriz, Marco
Targher, Giovanni
Temporelli, Pier Luigi
Lucci, Donata
Gonzini, Lucio
Nicolosi, Gian Luigi
Marchioli, Roberto
Tognoni, Gianni
Latini, Roberto
Cosmi, Franco
Tavazzi, Luigi
Maggioni, Aldo Pietro
Barlera, Simona
Franzosi, Maria Grazia
Maggioni, Aldo P.
Porcu, Maurizio
Yusuf, Salim
Camerini, Fulvio
Cohn, Jay N.
Decarli, Adriano
Pitt, Bertram
Sleight, Peter
Poole‐Wilson, Philip A.
Geraci, Enrico
Scherillo, Marino
Fabbri, Gianna
Bartolomei, Barbara
Bertoli, Daniele
Cobelli, Franco
Fresco, Claudio
Ledda, Antonietta
Levantesi, Giacomo
Opasich, Cristina
Rusconi, Franco
Sinagra, Gianfranco
Turazza, Fabio
Volpi, Alberto
Ceseri, Martina
Alongi, Gianluca
Atzori, Antonio
Bambi, Filippo
Bastarolo, Desiree
Bianchini, Francesca
Cangioli, Iacopo
Canu, Vittoriana
Caporusso, Concetta
Cenni, Gabriele
Cintelli, Laura
Cocchio, Michele
Confente, Alessia
Fenicia, Eva
Friso, Giorgio
Gianfriddo, Marco
Grilli, Gianluca
Lazzaro, Beatrice
Lonardo, Giuseppe
Luise, Alessia
Nota, Rachele
Orlando, Mariaelena
Petrolo, Rosaria
Pierattini, Chiara
Pierota, Valeria
Provenzani, Alessandro
Quartuccio, Velia
Ragno, Anna
Serio, Chiara
Spolaor, Alvise
Tafi, Arianna
Tellaroli, Elisa
Ghio, Stefano
Ghizzardi, Elisa
Masson, Serge
Crociati, Lella
La Rovere, Maria Teresa
Corrà, Ugo
Finzi, Andrea
Gorini, Marco
Milani, Valentina
Orsini, Giampietro
Bianchini, Elisa
Cabiddu, Silvia
Cangioli, Ilaria
Cipressa, Laura
Cipressa, Maria Lucia
Di Bitetto, Giuseppina
Ferri, Barbara
Galbiati, Luisa
Lorimer, Andrea
Pera, Carla
Priami, Paola
Vasamì, Antonella
Moccetti, T.
Rossi, M.G.
Pasotti, E.
Vaghi, F.
Roncarolo, P.
Zunino, M.T.
Matta, F.
Perinetto, E. Actis
Gaita, F.
Azzaro, G.
Zanetta, M.
Paino, A.M.
Parravicini, U.
Vegis, D.
Conte, R.
Ferraro, P.
De Bernardi, A.
Morelloni, S.
Fagnani, M.
Lucchina, P. Greco
Montagna, L.
Bellone, E.
Sappè, D.
Ferraro, F.
Delucchi, M.
Reynaud, S.G.
Dore, M.
La Brocca, A.
Massobrio, N.
Bo, L.
Trinchero, R.
Imazio, M.
Brocchi, G.
Nejrotti, A.
Rissone, L.
Gabasio, S.
Zocchi, C.
Randazzo, S.
Crenna, A.
Giannuzzi, P.
Bonanomi, E.
Mezzani, A.
De Marchi, M.
Begliuomini, G.
Gianonatti, C.A.
Gavazzi, A.
Grosu, A.
Dei Cas, L.
Nodari, S.
Garyfallidis, P.
Bertoletti, A.
Bonifazi, C.
Arisi, S.
Mascaro, F.
Fraccarollo, M.
Dell'Orto, S.
Sfolcini, M.
Bortolini, F.
Raccagni, D.
Turelli, A.
Santarone, M.
Miglierina, E.
Sormani, L.
Jemoli, R.
Tettamanti, F.
Pirelli, S.
Bianchi, C.
Verde, S.
Mariani, M.
Ziacchi, V.
Ferrazza, A.
Russo, A.
Bortolotti, M.
Pasini, G.F.
Volpi, A.
Jones, K.N.
Cuzzucrea, D.
Gullace, G.
Carbone, C.
Granata, A.
De Servi, S.
Del Rosso, G.
Inserra, C.
Renaldini, E.
Zappa, C.
Moretti, M.
Zanini, R.
Ferrari, M.
Moroni, E.
Cei, A.
Lissi, C.
Dovico, E.
Fiorentini, C.
Palermo, P.
Brusoni, B.
Negrini, M.
Heyman, J.
Danzi, G.B.
Finzi, A.
Frigerio, M.
Turazza, F.
Beretta, L.
Sachero, A.
Casazza, F.
Squadroni, L.
Lombardi, F.
Marano, L.
Margonato, A.
Fragasso, G.
Febo, O.C.
Aiolfi, E.
Olmetti, F.
Grieco, A.
Antonazzo, V.
Specchia, G.
Mortara, A.
Robustelli, F.
Songini, M.G.
Schweiger, C.
Frisinghelli, A.
Palvarini, M.
Campana, C.
Scelsi, L.
Ajmone Marsan, N.
Cobelli, F.
Gualco, A.
Opasich, C.
De Feo, S.
Mazzucco, R.
Iannone, M.A.
Diaco, T.
Zaniboni, D.
Milanesi, G.
Nassiacos, D.
Meloni, S.
Giani, P.
Nicoli, T.
Malinverni, C.
Gusmini, A.
Pozzoni, L.
Bisiani, G.
Margaroli, P.
Schizzarotto, A.
Daverio, A.
Occhi, G.
Partesana, N.
Bandini, P.
Rosella, M.G.
Giustiniani, S.
Cucchi, G.
Pedretti, R.
Raimondo, R.
Vaninetti, R.
Fedele, A.
Ghezzi, I.
Rezzonico, E.
Salerno Uriarte, J.A.
Morandi, F.
Salvucci, F.
Valenti, C.
Graziano, G.
Romanò, M.
Cimminiello, C.
Mangone, I.
Lombardo, M.
Quorso, P.
Marinoni, G.
Breghi, M.
Erckert, M.
Dienstl, A.
Mirante Marini, G.
Stefenelli, C.
Cioffi, G.
Buczkowska, E.
Bonanome, A.
Bazzanini, F.
Parissenti, L.
Serafini, C.
Catania, G.
Tarantini, L.
Rigatelli, G.
Boni, S.
Pasini, A.
Masini, E.
Zampiero, A.A.
Zanchetta, M.
Franceschetto, L.
Delise, P.
Marcon, C.
Sacchetta, A.
Borgese, L.
Artusi, L.
Casolino, P.
Corbara, F.
Banzato, A.
Barbiero, M.
Aldegheri, M.P.
Bazzucco, R.
Crivellenti, G.
Raviele, A.
Zanella, C.
Pascotto, P.
Sarto, P.
Milan, S.
Barbieri, E.
Girardi, P.
Dalla Villa, W.
Dalle Mule, J.
Di Sipio, M.L.
Cazzin, R.
Milan, D.
Zonzin, P.
Carraro, M.
Rossi, R.
Carbonieri, E.
Rossi, I.
Stritoni, P.
Meneghetti, P.
Risica, G.
Tenderini, P.L.
Vassanelli, C.
Zanolla, L.
Perini, G.
Brighetti, G.
Chiozza, R.
Giuliano, G.
Gortan, R.
Cesanelli, R.
Nicolosi, G.L.
Piazza, R.
Mos, L.
Vriz, O.
Pavan, D.
Pascottini, G.
Alberti, E.
Werren, M.
Solinas, L.
Sinagra, G.
Longaro, F.
Fioretti, P.
Albanese, M.C.
Miani, D.
Gianrossi, R.
Pende, A.
Rubartelli, P.
Magaia, O.
Domenicucci, S.
Caruso, D.
Faraguti, A.S.
Magliani, L.
Miccoli, F.
Guglielmino, G.
Bertoli, D.
Cantarelli, A.
Orlandi, S.
Vallebona, A.
Pozzati, A.
Brega, G.
Pancaldi, L.G.
Vandelli, R.
Urbinati, S.
Poci, M.G.
Zoli, M.
Costa, G.M.
Guiducci, U.
Zobbi, G.
Tartagni, F.
Tisselli, A.
Gentili, A.
Pieri, P.
Cagnetta, E.
Bendinelli, S.
Barbieri, A.
Conti, R.
Ferrari, R.
Merlini, F.
Fucili, A.
Moruzzi, P.
Buia, E.
Galvani, M.
Ferrini, D.
Baggioni, G.
Yiannacopulu, P.
Canè, G.
Bonfiglioli, A.
Zandomeneghi, R.
Brugioni, L.
Giannini, A.
Di Ruvo, R.
Giuliani, M.
Rusconi, L.
Del Corso, P.
Piovaccari, G.
Bologna, F.
Venturi, P.
Melandri, F.
Bagni, E.
Bolognese, L.
Perticucci, R.
Zuppiroli, A.
Nannini, M.
Consoli, N.
Petrone, P.
Pipitò, C.
Colombi, L.
Bernardi, D.
Mariani, P.R.
Testa, R.
Mazzinghi, F.
Cosmi, F.
Cosmi, D.
Zipoli, A.
Cecchi, A.
Castelli, G.
Ciaccheri, M.
Mori, F.
Pieri, F.
Valoti, P.
Chiarantini, D.
Santoro, G.M.
Minneci, C.
Marchi, F.
Milli, M.
Zambaldi, G.
Brandinelli Geri, A.A.
Cipriani, M.
Alessandri, M.
Severi, S.
Stefanelli, S.
Comella, A.
Poddighe, R.
Digiorgio, A.
Carluccio, M.
Berti, S.
Rizza, A.
Bonatti, V.
Molendi, V.
Brancato, A.
D'Aprile, N.
Giappichini, G.
Del Vecchio, S.
Mantini, G.
De Tommasi, F.
Meucci, G.
Cordoni, M.
Bechi, S.
Barsotti, L.
Baldini, P.
Romei, M.
Scopelliti, G.
Lauri, G.
Pestelli, F.
Furiozzi, F.
Cocchieri, M.
Severini, D.
Patriarchi, F.
Chiocchi, P.
Buccolieri, M.
Martinelli, S.
Wee, A.
Angelici, F.
Bernardinangeli, M.
Proietti, G.
Biscottini, B.
Panciarola, R.
Marinacci, L.
Perna, G.P.
Gabrielli, D.
Moraca, A.
Moretti, L.
Partemi, L.
Gregori, G.
Amici, R.
Patteri, G.
Capone, P.
Savini, E.
Morgagni, G.L.
Paccaloni, L.
Pezzuoli, F.
Carincola, S.
Papi, S.
De Crescentini, S.
Gerardi, P.
Midi, P.
Gallenzi, E.
Pajes, G.
Mancone, C.
Di Spirito, V.
Di Gennaro, M.
Calcagno, S.
Toscano, S.
Antonicoli, S.
Carta, F.
Giorgi, G.
Comito, F.
Daniele, E.
Ciarla, O.
Gelfo, P.G.
Acquaviva, A.
Testa, D.
Testa, G.
Pagliaro, F.A.
Russo, F.
Vetta, F.
Marchese, I.
Di Sciascio, G.
D'Ambrosio, A.
Leggio, F.
Del Sindaco, D.
Lacchè, A.
Avallone, A.
Risa, M.P.
Azzolini, P.
Baldo, E.
Giovannini, E.
Pulignano, G.
Tondo, C.
Picchio, E.
ani, E.
Tanzi, P.
Pozzar, F.
Farnetti, F.
Azzarito, M.
Santini, M.
Varveri, A.
Ferraiuolo, G.
Valtorta, C.
Gaspardone, A.
Barbato, G.
Ceci, V.
Aspromonte, N.
Bellocci, F.
Colizzi, C.
Fedele, F.
Perez, F.I.
Galati, A.
Rossetti, A.
Mainella, A.
etta, D.
Matteucci, C.
Busi, G.
De Angelis, A.
Farina, G.
Granatelli, A.
Leone, F.
Frasca, F.
Di Giovambattista, R.
Castellani, G.
Massaro, G.
Mastrogiuseppe, G.
Vacri, A.
De Sanctis, F.
Cioli, M.
Di Luzio, S.
Napoletano, C.
Piccioni, L.L.
De Simone, G.
Ottaviano, A.
Mazza, V.
Spedaliere, C.
Staniscia, D.
Calgione, E.
De Marco, G.
Chiacchio, T.
Di Napoli, T.
Romanzi, S.
Salvatore, G.
Golino, P.
Palermo, A.
Mascia, F.
Vetrano, A.
Vinciguerra, A.
Caliendo, L.
Longobardi, R.
De Caro, G.
Di Nola, R.
Piemonte, F.
Prinzi, D.
De Rosa, P.
De Rosa, V.
Riello, F.
Capuano, V.
Vecchio, G.
Landi, M.
Amato, S.
Garofalo, M.
D'Avino, M.
Sensale, P.
Maiolica, O.
Santoro, R.
Caso, P.
Miceli, D.
Maurea, N.
Bianchi, U.
Crispo, C.
Chiariello, M.
Perrone Filardi, P.
Russo, L.
Capuano, N.
Ungaro, G.
Vergara, G.
Scafuro, F.
D'Angelo, G.
Campaniello, C.
Bottiglieri, P.
Volpe, A.
Battista, R.
De Risi, L.
Cardillo, G.
Sibilio, G.
Marino, A.P.
Silvestri, F.
Predotti, P.
Iervoglini, A.
De Matteis, C.
Sarnicola, P.
Matarazzo, M.M.
Baldi, S.
Iuliano, V.
Astarita, C.
Cuccaro, P.
Liguori, A.
Liguori, G.
Gregorio, G.
Petraglia, L.
Antonelli, G.
Amodio, G.
De Luca, I.
Traversa, D.
Franchini, G.
Lenti, M.L.
Cavallari, D.
D'Agostino, C.
Scalera, G.
Altamura, C.M.
Russo, M.
Mascolo, A.R.
Pettinati, G.
Ciricugno, S.A.
Scrutinio, D.
Passantino, A.
Mastrangelo, D.
Di Masi, A.
De Carne, R.
Cannone, M.
Dibiase, F.
Pensato, M.
Loliva, F.
Trapani, F.
Panettieri, I.
Leone, L.
Di Biase, M.
Carrone, M.
Gallone, V.
Cocco, F.
Costantini, M.
Tritto, C.
Cavalieri, F.
Stella, L.
Magliari, F.
Callerame, M.
De Giorgi, A.
Pellegrino, L.
Correra, M.
Portulano, V.
Nisi, G.L.
Grassi, G.
Cristallo, E.
De Laura, D.
Salerno, C.
Fanelli, R.
Villella, M.
Pede, S.
Renna, A.
De Lorenzi, E.
Urso, L.
Lenti, V.
Peluso, A.
Baldi, N.
Polimeni, G.
Palma, P.
Lauletta, R.
Tagliamonte, E.
Cirillo, T.
Silvestri, B.
Centonze, G.
D'Alessandro, B.
Truncellito, L.
Mecca, D.
Petruzzi, M.A.
Coviello, R.O.M.
Lopizzo, A.
telli, M.
Barbuzzi, S.
Gubelli, S.
Germinario, G.
Cosentino, N.
Mingrone, A.
Vico, R.
Borrello, G.
Mazza, M.L.
Cimino, R.
Galasso, D.
Cassadonte, F.
Talarico, U.
Perticone, F.
Cassano, S.
Catapano, F.
Calemme, S.
Feraco, E.
Cloro, C.
Misuraca, G.
Caporale, R.
Vigna, L.
Spagnuolo, V.
De Rosa, F.
Spadafora, G.
Zampaglione, G.
Russo, R.
Schipani, F.A.
Ferragina, A.F.
Stranieri, D.
Musca, G.
Carpino, C.
Bencardino, P.
Raimondo, F.
Musacchio, D.
Pulitanò, G.
Ruggeri, A.
Provenzano, A.
Salituri, S.
Musolino, M.
Calandruccio, S.
Marrari, A.
Tripodi, E.
Scali, R.
Anastasio, L.
Arone, A.
Aragona, P.
Donnangelo, L.
Comito, M.G.A.
Bilotta, F.
Vaccaro, I.
Rametta, R.
Ventura, V.
Bonvegna, A.
Alì, A.
Cinnirella, C.
Raineri, M.
Pompeo, F.
Cascio Ingurgio, N.
Carini, V.
Coco, R.
Giunta, G.
Leonardi, G.
Randazzo, V.
Di Blasi, V.
Tamburino, C.
Russo, G.
Mangiameli, S.
Cardillo, R.
Castelli, D.
Inserra, V.
Arena, A.
Gulizia, M.M.
Raciti, S.
Rapisarda, G.
Romano, R.
Prestifilippo, P.
Braschi, G.B.
Ledda, G.
Terrazzino, R.
De Caro, M.
Scilabra, G.
agnino, B.
Grassi, R.
Di Tano, G.
Scimone, G.F.
Vasquez, L.
Coppolino, C.
Casale, A.
Castelli, M.
D'Urso, G.
D'Antonio, E.
Lo Presti, L.
Badalamenti, E.
Conti, P.
Sanfilippo, N.
Cirrincione, V.
Cinà, M.T.
Cusimano, G.
Taormina, A.
Giuliano, P.
Bajardi, A.
Mandalà, V.
Canonico, A.
Geraci, G.
Sabella, F.P.
Enia, F.
Floresta, A.M.
Lo Cascio, I.
Gumina, D.
Cavallaro, A.
Piccione, G.
Ferrante, R.
Blandino, M.
Iudicello, M.S.
Mossuti, E.
Romano, G.
Lombardo, L.
Monastra, P.
Di Vincenzo, D.
Porcu, M.
Orrù, P.
Muscas, F.
Giardina, G.
Corda, M.
Locci, G.
Podda, A.
Ledda, M.
Siddi, P.
Lai, C.
Pili, G.
Mercuro, G.
Mureddu, G.
Ganau, A.
Meloni, G.
Poddighe, G.
Sanna, G.
Pokaż więcej
Temat :
Metabolic Syndrome
Heart Failure
glycemic control
prediabetes
mortality
Original Research
chronic heart failure
diabetes mellitus
Źródło :
Journal of the American Heart Association: Cardiovascular and Cerebrovascular Disease
Tytuł :
Prognostic impact of diabetes and prediabetes on survival outcomes in patients with chronic heart failure: A post-hoc analysis of the GISSI-HF (Gruppo Italiano per lo Studio della Sopravvivenza nella Insufficienza Cardiaca-Heart Failure) trial
Autorzy :
Dauriz, Marco
Targher, Giovanni
Temporelli, Pier Luigi
Lucci, Donata
Gonzini, Lucio
Nicolosi, Gian Luigi
Marchioli, Roberto
Tognoni, Gianni
Latini, Roberto
Cosmi, Franco
Tavazzi, Luigi
Maggioni, Aldo Pietro
Moccetti, T.
Rossi, M. G.
Pasotti, E.
Vaghi, F.
Roncarolo, P.
Zunino, M. T.
Matta, F.
Actis Perinetto, E.
Gaita, F.
Azzaro, G.
Zanetta, M.
Paino, A. M.
Parravicini, U.
Vegis, D.
Conte, R.
Ferraro, P.
De Bernardi, A.
Morelloni, S.
Fagnani, M.
Greco Lucchina, P.
Montagna, L.
Bellone, E.
Sappè, D.
Ferraro, F.
Delucchi, M.
Reynaud, S. G.
Dore, M.
La Brocca, A.
Massobrio, N.
Bo, L.
Trinchero, R.
Imazio, M.
Brocchi, G.
Nejrotti, A.
Rissone, L.
Gabasio, S.
Zocchi, C.
Randazzo, S.
Crenna, A.
Giannuzzi, P.
Bonanomi, E.
Mezzani, A.
De Marchi, M.
Begliuomini, G.
Gianonatti, C. A.
Gavazzi, A.
Grosu, A.
Dei Cas, L.
Nodari, S.
Garyfallidis, P.
Bertoletti, A.
Bonifazi, C.
Arisi, S.
Mascaro, F.
Fraccarollo, M.
Dell'Orto, S.
Sfolcini, M.
Bortolini, F.
Raccagni, D.
Turelli, A.
Santarone, M.
Miglierina, E.
Sormani, L.
Jemoli, R.
Tettamanti, F.
Pirelli, S.
Bianchi, C.
Verde, S.
Mariani, M.
Ziacchi, V.
Ferrazza, A.
Russo, A.
Bortolotti, M.
Pasini, G. F.
Volpi, A.
Jones, K. N.
Cuzzucrea, D.
Gullace, G.
Carbone, C.
Granata, A.
De Servi, S.
Del Rosso, G.
Inserra, C.
Renaldini, E.
Zappa, C.
Moretti, M.
Zanini, R.
Ferrari, M.
Moroni, E.
Cei, A.
Lissi, C.
Dovico, E.
Fiorentini, C.
Palermo, P.
Brusoni, B.
Negrini, M.
Heyman, J.
Danzi, G. B.
Finzi, A.
Frigerio, M.
Turazza, F.
Beretta, L.
Sachero, A.
Casazza, F.
Squadroni, L.
Lombardi, F.
Marano, L.
Margonato, A.
Fragasso, G.
Febo, O. C.
Aiolfi, E.
Olmetti, F.
Grieco, A.
Antonazzo, V.
Specchia, G.
Mortara, A.
Robustelli, F.
Songini, M. G.
Schweiger, C.
Frisinghelli, A.
Palvarini, M.
Campana, C.
Scelsi, L.
Ajmone Marsan, N.
Cobelli, F.
Gualco, A.
Opasich, C.
De Feo, S.
Mazzucco, R.
Iannone, M. A.
Diaco, T.
Zaniboni, D.
Milanesi, G.
Nassiacos, D.
Meloni, S.
Giani, P.
Nicoli, T.
Malinverni, C.
Gusmini, A.
Pozzoni, L.
Bisiani, G.
Margaroli, P.
Schizzarotto, A.
Daverio, A.
Occhi, G.
Partesana, N.
Bandini, P.
Rosella, M. G.
Giustiniani, S.
Cucchi, G.
Pedretti, R.
Raimondo, R.
Vaninetti, R.
Fedele, A.
Ghezzi, I.
Rezzonico, E.
Salerno Uriarte, J. A.
Morandi, F.
Salvucci, F.
Valenti, C.
Graziano, G.
Romanò, M.
Cimminiello, C.
Mangone, I.
Lombardo, M.
Quorso, P.
Marinoni, G.
Breghi, M.
Erckert, M.
Dienstl, A.
Mirante Marini, G.
Stefenelli, C.
Cioffi, G.
Buczkowska, E.
Bonanome, A.
Bazzanini, F.
Parissenti, L.
Serafini, C.
Catania, G.
Tarantini, L.
Rigatelli, G.
Boni, S.
Pasini, A.
Masini, E.
Zampiero, A. A.
Zanchetta, M.
Franceschetto, L.
Delise, P.
Marcon, C.
Sacchetta, A.
Borgese, L.
Artusi, L.
Casolino, P.
Corbara, F.
Banzato, A.
Barbiero, M.
Aldegheri, M. P.
Bazzucco, R.
Crivellenti, G.
Raviele, A.
Zanella, C.
Pascotto, P.
Sarto, P.
Milan, S.
Barbieri, E.
Girardi, P.
Dalla Villa, W.
Dalle Mule, J.
Di Sipio, M. L.
Cazzin, R.
Milan, D.
Zonzin, P.
Carraro, M.
Rossi, R.
Carbonieri, E.
Rossi, I.
Stritoni, P.
Meneghetti, P.
Risica, G.
Tenderini, P. L.
Vassanelli, C.
Zanolla, L.
Perini, G.
Brighetti, G.
Chiozza, R.
Giuliano, G.
Baldin, M. G.
Gortan, R.
Cesanelli, R.
Nicolosi, G. L.
Piazza, R.
Mos, L.
Vriz, O.
Pavan, D.
Pascottini, G.
Alberti, E.
Werren, M.
Solinas, L.
Sinagra, G.
Longaro, F.
Fioretti, P.
Albanese, M. C.
Miani, D.
Gianrossi, R.
Pende, A.
Rubartelli, P.
Magaia, O.
Domenicucci, S.
Caruso, D.
Faraguti, A. S.
Magliani, L.
Miccoli, F.
Guglielmino, G.
Bertoli, D.
Cantarelli, A.
Orlandi, S.
Vallebona, A.
Pozzati, A.
Brega, G.
Pancaldi, L. G.
Vandelli, R.
Urbinati, S.
Poci, M. G.
Zoli, M.
Costa, G. M.
Guiducci, U.
Zobbi, G.
Tartagni, F.
Tisselli, A.
Gentili, A.
Pieri, P.
Cagnetta, E.
Bendinelli, S.
Barbieri, A.
Conti, R.
Ferrari, R.
Merlini, F.
Fucili, A.
Moruzzi, P.
Buia, E.
Galvani, M.
Ferrini, D.
Baggioni, G.
Yiannacopulu, P.
Canè, G.
Bonfiglioli, A.
Zandomeneghi, R.
Brugioni, L.
Giannini, A.
Di Ruvo, R.
Giuliani, M.
Rusconi, L.
Del Corso, P.
Piovaccari, G.
Bologna, F.
Venturi, P.
Melandri, F.
Bagni, E.
Bolognese, L.
Perticucci, R.
Zuppiroli, A.
Nannini, M.
Consoli, N.
Petrone, P.
Pipitò, C.
Colombi, L.
Bernardi, D.
Mariani, P. R.
Testa, R.
Mazzinghi, F.
Cosmi, F.
Cosmi, D.
Zipoli, A.
Cecchi, A.
Castelli, G.
Ciaccheri, M.
Mori, F.
Pieri, F.
Valoti, P.
Chiarantini, D.
Santoro, G. M.
Minneci, C.
Marchi, F.
Milli, M.
Zambaldi, G.
Brandinelli Geri, A. A.
Cipriani, M.
Alessandri, M.
Severi, S.
Stefanelli, S.
Comella, A.
Poddighe, R.
Digiorgio, A.
Carluccio, M.
Berti, S.
Rizza, A.
Bonatti, V.
Molendi, V.
Brancato, A.
D'Aprile, N.
Giappichini, G.
Del Vecchio, S.
Mantini, G.
De Tommasi, F.
Meucci, G.
Cordoni, M.
Bechi, S.
Barsotti, L.
Baldini, P.
Romei, M.
Scopelliti, G.
Lauri, G.
Pestelli, F.
Furiozzi, F.
Cocchieri, M.
Severini, D.
Patriarchi, F.
Chiocchi, P.
Buccolieri, M.
Martinelli, S.
Wee, A.
Angelici, F.
Bernardinangeli, M.
Proietti, G.
Biscottini, B.
Panciarola, R.
Marinacci, L.
Perna, G. P.
Gabrielli, D.
Moraca, A.
Moretti, L.
Partemi, L.
Gregori, G.
Amici, R.
Patteri, G.
Capone, P.
Savini, E.
Morgagni, G. L.
Paccaloni, L.
Pezzuoli, F.
Carincola, S.
Papi, S.
De Crescentini, S.
Gerardi, P.
Midi, P.
Gallenzi, E.
Pajes, G.
Mancone, C.
Di Spirito, V.
Di Gennaro, M.
Calcagno, S.
Toscano, S.
Antonicoli, S.
Carta, F.
Giorgi, G.
Comito, F.
Daniele, E.
Ciarla, O.
Gelfo, P. G.
Acquaviva, A.
Testa, D.
Testa, G.
Pagliaro, F. A.
Russo, F.
Vetta, F.
Marchese, I.
Di Sciascio, G.
D'Ambrosio, A.
Leggio, F.
Del Sindaco, D.
Lacchè, A.
Avallone, A.
Risa, M. P.
Azzolini, P.
Baldo, E.
Giovannini, E.
Pulignano, G.
Tondo, C.
Picchio, E.
Biffani, E.
Tanzi, P.
Pozzar, F.
Farnetti, F.
Azzarito, M.
Santini, M.
Varveri, A.
Ferraiuolo, G.
Valtorta, C.
Gaspardone, A.
Barbato, G.
Ceci, V.
Aspromonte, N.
Bellocci, F.
Colizzi, C.
Fedele, F.
Perez, F. I.
Galati, A.
Rossetti, A.
Mainella, A.
Ciuffetta, D.
Matteucci, C.
Busi, G.
De Angelis, A.
Farina, G.
Granatelli, A.
Leone, F.
Frasca, F.
Di Giovambattista, R.
Castellani, G.
Massaro, G.
Mastrogiuseppe, G.
Vacri, A.
De Sanctis, F.
Cioli, M.
Di Luzio, S.
Napoletano, C.
Piccioni, L. L.
De Simone, G.
Ottaviano, A.
Mazza, V.
Spedaliere, C.
Staniscia, D.
Calgione, E.
De Marco, G.
Chiacchio, T.
Di Napoli, T.
Romanzi, S.
Salvatore, G.
Golino, P.
Palermo, A.
Mascia, F.
Vetrano, A.
Vinciguerra, A.
Caliendo, L.
Longobardi, R.
De Caro, G.
Di Nola, R.
Piemonte, F.
Prinzi, D.
De Rosa, P.
De Rosa, V.
Riello, F.
Capuano, V.
Vecchio, G.
Landi, M.
Amato, S.
Garofalo, M.
D'Avino, M.
Sensale, P.
Maiolica, O.
Santoro, R.
Caso, P.
Miceli, D.
Maurea, N.
Bianchi, U.
Crispo, C.
Chiariello, M.
Perrone Filardi, P.
Russo, L.
Capuano, N.
Ungaro, G.
Vergara, G.
Scafuro, F.
D'Angelo, G.
Campaniello, C.
Bottiglieri, P.
Volpe, A.
Battista, R.
De Risi, L.
Cardillo, G.
Sibilio, G.
Marino, A. P.
Silvestri, F.
Predotti, P.
Iervoglini, A.
De Matteis, C.
Sarnicola, P.
Matarazzo, M. M.
Baldi, S.
Iuliano, V.
Astarita, C.
Cuccaro, P.
Liguori, A.
Liguori, G.
Gregorio, G.
Petraglia, L.
Antonelli, G.
Amodio, G.
De Luca, I.
Traversa, D.
Franchini, G.
Lenti, M. L.
Cavallari, D.
D'Agostino, C.
Scalera, G.
Altamura, C. M.
Russo, M.
Mascolo, A. R.
Pettinati, G.
Ciricugno, S. A.
Scrutinio, D.
Passantino, A.
Mastrangelo, D.
Di Masi, A.
De Carne, R.
Cannone, M.
Dibiase, F.
Pensato, M.
Loliva, F.
Trapani, F.
Panettieri, I.
Leone, L.
Di Biase, M.
Carrone, M.
Gallone, V.
Cocco, F.
Costantini, M.
Tritto, C.
Cavalieri, F.
Stella, L.
Magliari, F.
Callerame, M.
De Giorgi, A.
Pellegrino, L.
Correra, M.
Portulano, V.
Nisi, G. L.
Grassi, G.
Cristallo, E.
De Laura, D.
Salerno, C.
Fanelli, R.
Villella, M.
Pede, S.
Renna, A.
De Lorenzi, E.
Urso, L.
Lenti, V.
Peluso, A.
Baldi, N.
Polimeni, G.
Palma, P.
Lauletta, R.
Tagliamonte, E.
Cirillo, T.
Silvestri, B.
Centonze, G.
D'Alessandro, B.
Truncellito, L.
Mecca, D.
Petruzzi, M. A.
Coviello, R. O. M.
Lopizzo, A.
Chiaffitelli, M.
Barbuzzi, S.
Gubelli, S.
Germinario, G.
Cosentino, N.
Mingrone, A.
Vico, R.
Borrello, G.
Mazza, M. L.
Cimino, R.
Galasso, D.
Cassadonte, F.
Talarico, U.
Perticone, F.
Cassano, S.
Catapano, F.
Calemme, S.
Feraco, E.
Cloro, C.
Misuraca, G.
Caporale, R.
Vigna, L.
Spagnuolo, V.
De Rosa, F.
Spadafora, G.
Zampaglione, G.
Russo, R.
Schipani, F. A.
Ferragina, A. F.
Stranieri, D.
Musca, G.
Carpino, C.
Bencardino, P.
Raimondo, F.
Musacchio, D.
Pulitanò, G.
Ruggeri, A.
Provenzano, A.
Salituri, S.
Musolino, M.
Calandruccio, S.
Marrari, A.
Tripodi, E.
Scali, R.
Anastasio, L.
Arone, A.
Aragona, P.
Donnangelo, L.
Comito, M. G. A.
Bilotta, F.
Vaccaro, I.
Rametta, R.
Ventura, V.
Bonvegna, A.
Alì, A.
Cinnirella, C.
Raineri, M.
Pompeo, F.
Cascio Ingurgio, N.
Carini, V.
Coco, R.
Giunta, G.
Leonardi, G.
Randazzo, V.
Di Blasi, V.
Tamburino, C.
Russo, G.
Mangiameli, S.
Cardillo, R.
Castelli, D.
Inserra, V.
Arena, A.
Gulizia, M. M.
Raciti, S.
Rapisarda, G.
Romano, R.
Prestifilippo, P.
Braschi, G. B.
Ledda, G.
Terrazzino, R.
De Caro, M.
Scilabra, G.
Graffagnino, B.
Grassi, R.
Di Tano, G.
Scimone, G. F.
Vasquez, L.
Coppolino, C.
Casale, A.
Castelli, M.
D'Urso, G.
D'Antonio, E.
Lo Presti, L.
Badalamenti, E.
Conti, P.
Sanfilippo, N.
Cirrincione, V.
Cinà, M. T.
Cusimano, G.
Taormina, A.
Giuliano, P.
Bajardi, A.
Mandalà, V.
Canonico, A.
Geraci, G.
Sabella, F. P.
Enia, F.
Floresta, A. M.
Lo Cascio, I.
Gumina, D.
Cavallaro, A.
Piccione, G.
Ferrante, R.
Blandino, M.
Iudicello, M. S.
Mossuti, E.
Romano, G.
Lombardo, L.
Monastra, P.
Di Vincenzo, D.
Porcu, M.
Orrù, P.
Muscas, F.
Giardina, G.
Corda, M.
Locci, G.
Podda, A.
Ledda, M.
Siddi, P.
Lai, C.
Pili, G.
Mercuro, G.
Mureddu, G.
Ganau, A.
Meloni, G.
Poddighe, G.
Sanna, G.
Barlera, Simona
Franzosi, Maria Grazia
Porcu, Maurizio
Yusuf, Salim
Camerini, Fulvio
Cohn, Jay N.
Decarli, Adriano
Pitt, Bertram
Sleight, Peter
Poole-Wilson, Philip A.
Geraci, Enrico
Scherillo, Marino
Fabbri, Gianna
Bartolomei, Barbara
Bertoli, Daniele
Cobelli, Franco
Fresco, Claudio
Ledda, Antonietta
Levantesi, Giacomo
Opasich, Cristina
Rusconi, Franco
Sinagra, Gianfranco
Turazza, Fabio
Volpi, Alberto
Ceseri, Martina
Alongi, Gianluca
Atzori, Antonio
Bambi, Filippo
Bastarolo, Desiree
Bianchini, Francesca
Cangioli, Iacopo
Canu, Vittoriana
Caporusso, Concetta
Cenni, Gabriele
Cintelli, Laura
Cocchio, Michele
Confente, Alessia
Fenicia, Eva
Friso, Giorgio
Gianfriddo, Marco
Grilli, Gianluca
Lazzaro, Beatrice
Lonardo, Giuseppe
Luise, Alessia
Nota, Rachele
Orlando, Mariaelena
Petrolo, Rosaria
Pierattini, Chiara
Pierota, Valeria
Provenzani, Alessandro
Quartuccio, Velia
Ragno, Anna
Serio, Chiara
Spolaor, Alvise
Tafi, Arianna
Tellaroli, Elisa
Ghio, Stefano
Ghizzardi, Elisa
Masson, Serge
Crociati, Lella
La Rovere, Maria Teresa
Corrà, Ugo
Di Giulio, Paola
Finzi, Andrea
Gorini, Marco
Milani, Valentina
Orsini, Giampietro
Bianchini, Elisa
Cabiddu, Silvia
Cangioli, Ilaria
Cipressa, Laura
Cipressa, Maria Lucia
Di Bitetto, Giuseppina
Ferri, Barbara
Galbiati, Luisa
Lorimer, Andrea
Pera, Carla
Priami, Paola
Vasamì, Antonella
Pokaż więcej
Temat :
Chronic heart failure
Diabetes mellitus
Glycemic control
Heart failure
Mortality
Prediabetes
Adolescent
Adult
Aged
Aged, 80 and over
Biomarkers
Blood Glucose
Cause of Death
Chronic Disease
Diabetes Mellitus
Double-Blind Method
Fatty Acids, Omega-3
Female
Glycated Hemoglobin A
Heart Failure
Hospitalization
Humans
Hydroxymethylglutaryl-CoA Reductase Inhibitors
Italy
Kaplan-Meier Estimate
Male
Middle Aged
Prediabetic State
Prevalence
Proportional Hazards Models
Risk Assessment
Risk Factors
Rosuvastatin Calcium
Time Factors
Treatment Outcome
Young Adult
Cardiology and Cardiovascular Medicine
chronic heart failure
diabetes mellitus
glycemic control
heart failure
mortality
prediabetes
Settore MED/11 - Malattie dell'Apparato Cardiovascolare
Tytuł :
Traumatic brain injury: integrated approaches to improve prevention, clinical care, and research
Autorzy :
Maas, A
Menon, D
Adelson, P
Andelic, N
Bell, M
Belli, A
Bragge, P
Brazinova, A
Büki, A
Chesnut, R
Citerio, G
Coburn, M
Cooper, D
Crowder, A
Czeiter, E
Czosnyka, M
Diaz arrastia, R
Dreier, J
Duhaime, A
Ercole, A
Van Essen, T
Feigin, V
Gao, G
Giacino, J
Gonzalez lara, L
Gruen, R
Gupta, D
Hartings, J
Hill, S
Jiang, J
Ketharanathan, N
Kompanje, E
Lanyon, L
Laureys, S
Lecky, F
Levin, H
Lingsma, H
Maegele, M
Majdan, M
Manley, G
Marsteller, J
Mascia, L
Mcfadyen, C
Mondello, S
Newcombe, V
Palotie, A
Parizel, P
Peul, W
Piercy, J
Polinder, S
Puybasset, L
Rasmussen, T
Rossaint, R
Smielewski, P
Söderberg, J
Stanworth, S
Stein, M
Von Steinbüchel, N
Stewart, W
Steyerberg, E
Stocchetti, N
Synnot, A
Te Ao, B
Tenovuo, O
Theadom, A
Tibboel, D
Videtta, W
Wang, K
Williams, W
Wilson, L
Yaffe, K
Adams, H
Agnoletti, V
Allanson, J
Amrein, K
Andaluz, N
Anke, A
Antoni, A
Van As, A
Audibert, G
Azaševac, A
Azouvi, P
Azzolini, M
Baciu, C
Badenes, R
Barlow, K
Bartels, R
Bauerfeind, U
Beauchamp, M
Beer, D
Beer, R
Belda, F
Bellander, B
Bellier, R
Benali, H
Benard, T
Beqiri, V
Beretta, L
Bernard, F
Bertolini, G
Bilotta, F
Blaabjerg, M
Den Boogert, H
Boutis, K
Bouzat, P
Brooks, B
Brorsson, C
Bullinger, M
Burns, E
Calappi, E
Cameron, P
Carise, E
Castaño león, A
Causin, F
Chevallard, G
Chieregato, A
Christie, B
Cnossen, M
Coles, J
Collett, J
Della Corte, F
Craig, W
Csato, G
Csomos, A
Curry, N
Dahyot fizelier, C
Dawes, H
Dematteo, C
Depreitere, B
Dewey, D
Van Dijck, J
Đilvesi, Đ
Dippel, D
Dizdarevic, K
Donoghue, E
Duek, O
Dulière, G
Dzeko, A
Eapen, G
Emery, C
English, S
Esser, P
Ezer, E
Fabricius, M
Feng, J
Fergusson, D
Figaji, A
Fleming, J
Foks, K
Francony, G
Freedman, S
Freo, U
Frisvold, S
Gagnon, I
Galanaud, D
Gantner, D
Giraud, B
Glocker, B
Golubovic, J
Gómez López, P
Gordon, W
Gradisek, P
Gravel, J
Griesdale, D
Grossi, F
Haagsma, J
Håberg, A
Haitsma, I
Van Hecke, W
Helbok, R
Helseth, E
Van Heugten, C
Hoedemaekers, C
Höfer, S
Horton, L
Hui, J
Huijben, J
Hutchinson, P
Jacobs, B
Van Der Jagt, M
Jankowski, S
Janssens, K
Jelaca, B
Jones, K
Kamnitsas, K
Kaps, R
Karan, M
Katila, A
Kaukonen, K
De Keyser, V
Kivisaari, R
Kolias, A
Kolumbán, B
Kolundžija, K
Kondziella, D
Koskinen, L
Kovács, N
Kramer, A
Kutsogiannis, D
Kyprianou, T
Lagares, A
Lamontagne, F
Latini, R
Lauzier, F
Lazar, I
Ledig, C
Lefering, R
Legrand, V
Levi, L
Lightfoot, R
Lozano, A
Macdonald, S
Major, S
Manara, A
Manhes, P
Maréchal, H
Martino, C
Masala, A
Masson, S
Mattern, J
Mcfadyen, B
Mcmahon, C
Meade, M
Melegh, B
Menovsky, T
Moore, L
Morgado Correia, M
Morganti kossmann, M
Muehlan, H
Mukherjee, P
Murray, L
Van Der Naalt, J
Negru, A
Nelson, D
Nieboer, D
Noirhomme, Q
Nyirádi, J
Oddo, M
Okonkwo, D
Oldenbeuving, A
Ortolano, F
Osmond, M
Payen, J
Perlbarg, V
Persona, P
Pichon, N
Piippo karjalainen, A
Pili floury, S
Pirinen, M
Ple, H
Poca, M
Posti, J
Van Praag, D
Ptito, A
Radoi, A
Ragauskas, A
Raj, R
Real, R
Reed, N
Rhodes, J
Robertson, C
Rocka, S
Røe, C
Røise, O
Roks, G
Rosand, J
Rosenfeld, J
Rosenlund, C
Rosenthal, G
Rossi, S
Rueckert, D
De Ruiter, G
Sacchi, M
Sahakian, B
Sahuquillo, J
Sakowitz, O
Salvato, G
Sánchez porras, R
Sándor, J
Sangha, G
Schäfer, N
Schmidt, S
Schneider, K
Schnyer, D
Schöhl, H
Schoonman, G
Schou, R
Sir, Ö
Skandsen, T
Smeets, D
Sorinola, A
Stamatakis, E
Stevanovic, A
Stevens, R
Sundström, N
Taccone, F
Takala, R
Tanskanen, P
Taylor, M
Telgmann, R
Temkin, N
Teodorani, G
Thomas, M
Tolias, C
Trapani, T
Turgeon, A
Vajkoczy, P
Valadka, A
Valeinis, E
Vallance, S
Vámos, Z
Vargiolu, A
Vega, E
Verheyden, J
Vik, A
Vilcinis, R
Vleggeert lankamp, C
Vogt, L
Volovici, V
Voormolen, D
Vulekovic, P
Vande Vyvere, T
Van Waesberghe, J
Wessels, L
Wildschut, E
Williams, G
Winkler, M
Wolf, S
Wood, G
Xirouchaki, N
Younsi, A
Zaaroor, M
Zelinkova, V
Zemek, R
Zumbo, F
Pokaż więcej
Temat :
traumatic barin injury
Tytuł :
Variation in monitoring and treatment policies for intracranial hypertension in traumatic brain injury: A survey in 66 neurotrauma centers participating in the CENTER-TBI study
Autorzy :
Cnossen, M.C.
Huijben, J.A.
van der Jagt, M.
Volovici, V.
van Essen, T.
Polinder, S.
Nelson, D.
Ercole, A.
Stocchetti, N.
Citerio, G.
Peul, W.C.
Maas, A.I.R.
Menon, D.
Steyerberg, E.W.
Lingsma, H.F.
Adams, H.
Alessandro, M.
Allanson, J.
Amrein, K.
Andaluz, N.
Andelic, N.
Andrea, N.
Andreassen, L.
Anke, A.
Antoni, A.
Ardon, H.
Audibert, G.
Auslands, K.
Azouvi, P.
Baciu, C.
Bacon, A.
Badenes, R.
Baglin, T.
Bartels, R.
Barzó, P.
Bauerfeind, U.
Beer, R.
Belda, F.J.
Bellander, B.
Belli, A.
Bellier, R.
Benali, H.
Benard, T.
Berardino, M.
Beretta, L.
Beynon, C.
Bilotta, F.
Binder, H.
Biqiri, E.
Blaabjerg, M.
Lund, S.B.
Bouzat, P.
Bragge, P.
Brazinova, A.
Brehar, F.
Brorsson, C.
Buki, A.
Bullinger, M.
Bucková, V.
Calappi, E.
Cameron, P.
Carbayo, L.G.
Carise, E.
Carpenter, K.
Castaño-León, A.M.
Causin, F.
Chevallard, G.
Chieregato, A.
Cooper, M.
Cnossen, M.
Coburn, M.
Coles, J.
Cooper, J.D.
Correia, M.
Covic, A.
Curry, N.
Czeiter, E.
Czosnyka, M.
Dahyot-Fizelier, C.
Damas, F.
Damas, P.
Dawes, H.
De Keyser, V.
Corte, F.D.
Depreitere, B.
Ding, S.
Dippel, D.
Dizdarevic, K.
Dulière, G.
Dzeko, A.
Eapen, G.
Engemann, H.
Esser, P.
Ezer, E.
Fabricius, M.
Feigin, V.L.
Feng, J.
Foks, K.
Fossi, F.
Francony, G.
Frantzén, J.
Freo, U.
Frisvold, S.
Furmanov, A.
Gagliardo, P.
Galanaud, D.
Gao, G.
Geleijns, K.
Ghuysen, A.
Giraud, B.
Glocker, B.
Gomez, P.A.
Grossi, F.
Gruen, R.L.
Gupta, D.
Haagsma, J.A.
Hadzic, E.
Haitsma, I.
Hartings, J.A.
Helbok, R.
Helseth, E.
Hertle, D.
Hill, S.
Hoedemaekers, A.
Hoefer, S.
Hutchinson, P.J.
Håberg, K.A.
Jacobs, B.
Janciak, I.
Janssens, K.
Jiang, J.
Jones, K.
Kalala, J.
Kamnitsas, K.
Karan, M.
Karau, J.
Katila, A.
Kaukonen, M.
Keeling, D.
Kerforne, T.
Ketharanathan, N.
Kettunen, J.
Kivisaari, R.
Kolias, A.G.
Kolumbán, B.
Kompanje, E.
Kondziella, D.
Koskinen, L.
Kovács, N.
Kálovits, F.
Lagares, A.
Lanyon, L.
Laureys, S.
Lauritzen, M.
Lecky, F.
Ledig, C.
Lefering, R.
Legrand, V.
Lei, J.
Levi, L.
Lightfoot, R.
Lingsma, H.
Loeckx, D.
Lozano, A.
Luddington, R.
Luijten-Arts, C.
Macdonald, S.
Macfayden, C.
Maegele, M.
Majdan, M.
Major, S.
Manara, A.
Manhes, P.
Manley, G.
Martin, D.
Martino, C.
Maruenda, A.
Maréchal, H.
Mastelova, D.
Mattern, J.
Mcmahon, C.
Melegh, B.
Menovsky, T.
Morganti-Kossmann, C.
Mulazzi, D.
Mutschler, M.
Mühlan, H.
Negru, A.
Neugebauer, E.
Newcombe, V.
Noirhomme, Q.
Nyirádi, J.
Oddo, M.
Oldenbeuving, A.
Oresic, M.
Ortolano, F.
Palotie, A.
Parizel, P.M.
Patruno, A.
Payen, J.
Perera, N.
Perlbarg, V.
Persona, P.
Peul, W.
Pichon, N.
Piilgaard, H.
Piippo, A.
Floury, S.P.
Pirinen, M.
Ples, H.
Pomposo, I.
Psota, M.
Pullens, P.
Puybasset, L.
Ragauskas, A.
Raj, R.
Rambadagalla, M.
Rehorcíková, V.
Rhodes, J.
Richardson, S.
Ripatti, S.
Rocka, S.
Rodier, N.
Roe, C.
Roise, O.
Roks, G.
Romegoux, P.
Rosand, J.
Rosenfeld, J.
Rosenlund, C.
Rosenthal, G.
Rossaint, R.
Rossi, S.
Rostalski, T.
Rueckert, D.
de Ruiz, A.F.
Rusnák, M.
Sacchi, M.
Sahakian, B.
Sahuquillo, J.
Sakowitz, O.
Sala, F.
Sanchez-Pena, P.
Sanchez-Porras, R.
Sandor, J.
Santos, E.
Sasse, N.
Sasu, L.
Savo, D.
Schipper, I.
Schlößer, B.
Schmidt, S.
Schneider, A.
Schoechl, H.
Schoonman, G.
Rico, F.S.
Schwendenwein, E.
Schöll, M.
Sir, Ö.
Skandsen, T.
Smakman, L.
Smeets, D.
Smielewski, P.
Sorinola, A.
Stamatakis, E.
Stanworth, S.
Stegemann, K.
Steinbüchel, N.
Stevens, R.
Stewart, W.
Sundström, N.
Synnot, A.
Szabó, J.
Söderberg, J.
Taccone, F.S.
Tamás, V.
Tanskanen, P.
Tascu, A.
Taylor, M.S.
Ao Braden, T.
Tenovuo, O.
Teodorani, G.
Theadom, A.
Thomas, M.
Tibboel, D.
Tolias, C.
Tshibanda, J.L.
Tudora, C.M.
Vajkoczy, P.
Valeinis, E.
Hecke, W.V.
Praag, D.V.
Dirk, V.R.
Vlierberghe, E.V.
Vyvere, T.V.
Vanhaudenhuyse, A.
Vargiolu, A.
Vega, E.
Verheyden, J.
Vespa, P.M.
Vik, A.
Vilcinis, R.
Vizzino, G.
Vleggeert-Lankamp, C.
Vulekovic, P.
Vámos, Z.
Wade, D.
Wang, K.K.W.
Wang, L.
Wildschut, E.
Williams, G.
Willumsen, L.
Wilson, A.
Wilson, L.
Winkler, M.K.L.
Ylén, P.
Younsi, A.
Zaaroor, M.
Zhang, Z.
Zheng, Z.
Zumbo, F.
de Lange, S.
de Ruiter, G.C.W.
den Boogert, H.
van Dijck, J.
van Essen, T.A.
van Heugten, C.
van der Naalt, J.
Pokaż więcej
Temat :
Comparative effectiveness research
ICP
ICU
Intracranial hypertension
Survey
Traumatic brain injury
Critical Care and Intensive Care Medicine
Settore MED/41 - Anestesiologia
Tytuł :
Variation in structure and process of care in traumatic brain injury: Provider profiles of European Neurotrauma Centers participating in the CENTER-TBI study
Autorzy :
Cnossen, Maryse
Polinder, Suzanne
Lingsma, H.F. (Hester F.)
Maas, Andrew
Menon, David
Steyerberg, Ewout
Adams, H. (Hadie)
Alessandro, M. (Masala)
Allanson, Judith
Amrein, K. (Krisztina)
Andaluz, N. (Norberto)
Andelic, Nada
Andrea, N. (Nanni)
Andreassen, Lasse
Anke, A. (Audny)
Antoni, A. (Anna)
Ardon, H. (Hilko)
Audibert, Gérard
Auslands, K. (Kaspars)
Azouvi, P. (Philippe)
Baciu, C. (Camelia)
Bacon, A. (Andrew)
Badenes, R. (Rafael)
Baglin, T. (Trevor)
Bartels, R. (Ronald)
Barzó, P. (Pál)
Bauerfeind, U. (Ursula)
Beer, Ronny
Belda, F.J. (Francisco Javier)
Bellander, Bo-Michael
Belli, Antonio
Bellier, R. (Rémy)
Benali, Habib
Benard, T. (Thierry)
Berardino, Maurizio
Beretta, L. (Luigi)
Beynon, C. (Christopher)
Bilotta, F. (Federico)
Binder, Harald
Biqiri, E. (Erta)
Blaabjerg, M. (Morten)
Borgen, L.S. (Lund Stine)
Bouzat, P. (Pierre)
Bragge, P. (Peter)
Brazinova, Alexandra
Brehar, Felix
Brorsson, C. (Camilla)
Buki, A. (Andras)
Bullinger, Monika
Bučková, V. (Veronika)
Calappi, E. (Emiliana)
Cameron, Peter
Carbayo, L.G. (Lozano Guillermo)
Carise, E. (Elsa)
Carpenter, C.
Castaño-León, A.M. (Ana M.)
Causin, F. (Francesco)
Chevallard, G. (Giorgio)
Chieregato, Arturo
Citerio, Giuseppe
Coburn, Mark
Coles, Jonathan P.
Cooper, J.D. (Jamie D.)
Correia, M. (Marta)
Covic, Amra
Curry, Nicola
Czeiter, Endre
Czosnyka, Marek
Dahyot-Fizelier, C. (Claire)
Damas, François
Damas, Pierre
Dawes, Helen
De Keyser, V. (Véronique)
Della Corte, Francesco
Depreitere, Bart
Ding, S. (Shenghao)
Dippel, Diederik
Dizdarevic, Kemal
Dulière, G.-L. (Guy-Loup)
Dzeko, A. (Adelaida)
Eapen, George
Engemann, H. (Heiko)
Ercole, Ari
Esser, Patrick
Ezer, E. (Erzsébet)
Fabricius, Martin
Feigin, V.
Feng, J. (Junfeng)
Foks, K. (Kelly)
Fossi, Francesca
Francony, G. (Gilles)
Frantzén, Janek
Freo, U. (Ulderico)
Frisvold, Shirin Kordasti
Furmanov, A. (Alex)
Gagliardo, Pablo
Galanaud, Damien
Gao, Guoyi
Geleijns, Karin
Ghuysen, Alexandre
Giraud, B. (Benoit)
Glocker, B. (Ben)
Gomez, P.A. (Pedro A.)
Grossi, F. (Francesca)
Gruen, Russell
Gupta, D. (Deepak)
Haagsma, Juanita
Hadzic, Ermin
Haitsma, Iain
Hartings, Jed
Helbok, Raimund
Helseth, Eirik
Hertle, D. (Daniel)
Hill, Sean
Hoedemaekers, A. (Astrid)
Hoefer, Stefan
Hutchinson, Peter J.
Håberg, A.K. (Asta Kristine)
Jacobs, Bart
Janciak, I. (Ivan)
Janssens, Koen
Jiang, Ji-Yao
Jones, K. (Kelly)
Kalala, J.-P. (Jean-Pierre)
Kamnitsas, K. (Konstantinos)
Karan, M. (Mladen)
Karau, J. (Jana)
Katila, Ari
Kaukonen, Maija
Keeling, D. (David)
Kerforne, T. (Thomas)
Ketharanathan, Naomi
Kettunen, Johannes
Kivisaari, R. (Riku)
Kolias, Angelos G.
Kolumbán, B. (Bálint)
Kompanje, Erwin
Kondziella, Daniel
Koskinen, Lars-Owe
Kovács, N. (Noémi)
Kalovits, Ferenc
Lagares, Alfonso
Lanyon, Linda
Laureys, Steven
Lauritzen, M. (Martin)
Lecky, Fiona
Ledig, Christian
Lefering, R.
Legrand, Valerie
Lei, J. (Jin)
Levi, Leon
Lightfoot, Roger
Lingsma, Hester
Loeckx, Dirk
Lozano, A. (Angels)
Luddington, R. (Roger)
Luijten-Arts, C. (Chantal)
MacDonald, S. (Stephen)
MacFayden, C. (Charles)
Maegele, Marc
Majdan, Marek
Major, S. (Sebastian)
Manara, Alex
Manhes, P. (Pauline)
Manley, Geoffrey
Martin, D. (Didier)
Martino, Costanza
Maruenda, A. (Armando)
Maréchal, Hugues
Mastelova, D. (Dagmara)
Mattern, J. (Julia)
McMahon, Catherine
Melegh, B. (Béla)
Menovsky, Tomas
Morganti-Kossmann, Cristina
Mulazzi, D. (Davide)
Mutschler, M. (Manuel)
Mühlan, Holger
Negru, A. (Ancuta)
Nelson, David
Neugebauer, Eddy
Newcombe, Virginia F.
Noirhomme, Q. (Quentin)
Nyirádi, J. (József)
Oddo, Mauro
Oldenbeuving, A. (Annemarie)
Oresic, Matej
Ortolano, F. (Fabrizio)
Palotie, Aarno
Parizel, P.M.
Patruno, A. (Adriana)
Payen, Jean-François
Perera, N. (Natascha)
Perlbarg, Vincent
Persona, P. (Paolo)
Peul, Wilco
Pichon, Nicolas
Piilgaard, H. (Henning)
Piippo, Anna
Pili, F.S. (Floury Sébastien)
Pirinen, Matti
Ples, Horia
Pomposo, I. (Inigo)
Psota, Marek
Pullens, Pim
Puybasset, Louis
Ragauskas, Arminas
Raj, R. (Rahul)
Rambadagalla, M. (Malinka)
Rehorčíková, V. (Veronika)
Rhodes, Jonathan K.J.
Richardson, Sylvia
Ripatti, Samuli
Rocka, Saulius
Rodier, N. (Nicolas)
Roe, C. (Cecilie)
Roise, O. (Olav)
Roks, G. (Gerwin)
Romegoux, P. (Pauline)
Rosand, Jonathan
Rosenfeld, J. (Jeffrey)
Rosenlund, Christina
Rosenthal, Guy
Rossaint, Rolf
Rossi, Sandra
Rostalski, T. (Tim)
Rueckert, D.L. (Danie L.)
Ruiz De Arcaute, F. (Felix)
Rusnák, Martin
Sacchi, M. (Marco)
Sahakian, B. (Barbara)
Sahuquillo, Juan
Sakowitz, Oliver
Sala, F. (Francesca)
Sanchez-Pena, P. (Paola)
Sanchez-Porras, R. (Renan)
Sandor, J. (Janos)
Santos, E. (Edgar)
Sasse, Nadine
Sasu, L. (Luminita)
Savo, D. (Davide)
Schipper, Inger
Schlößer, B. (Barbara)
Schmidt, Silke
Schneider, A. (Annette)
Schoechl, Herbert
Schoonman, Guus
Schou, Rico
Schwendenwein, Elisabeth
Schöll, M. (Michael)
Sir, O. (Özcan)
Skandsen, Toril
Smakman, L. (Lidwien)
Smeets, Dirk
Smielewski, P. (Peter)
Sorinola, A. (Abayomi)
Stamatakis, E.L. (Emmanue L.)
Stanworth, Simon
Stegemann, K. (Katrin)
Steinbüchel, N. (Nicole)
Stevens, Robert
Stewart, William
Stocchetti, Nino
Sundström, N. (Nina)
Synnot, A. (Anneliese)
Szabó, József
Söderberg, Jeannette
Taccone, Fabio
Tamás, V. (Viktória)
Tanskanen, P. (Päivi)
Tascu, Alexandru
Taylor, M.S. (Mark Steven)
Te Ao, B. (Braden)
Tenovuo, Olli
Teodorani, G. (Guido)
Theadom, Alice
Thomas, M. (Matt)
Tibboel, Dick
Tolias, Christos M.
Tshibanda, J.-F.L. (Jean-Flory Luaba)
Tudora, C.M. (Cristina Maria)
Vajkoczy, Peter
Valeinis, E. (Egils)
Hecke, Wim
Van Praag, Dominique
Van Roost, Dirk
Van Vlierberghe, E. (Eline)
Vande Vyvere, T. (Thijs)
Vanhaudenhuyse, A. (Audrey)
Vargiolu, Alessia
Vega, Emmanuel
Verheyden, Jan
Vespa, Paul M.
Vik, Anne
Vilcinis, Rimantas
Vizzino, G. (Giacinta)
Vleggeert-Lankamp, Carmen
Volovici, Victor
Vulekovic, Peter
Vámos, Z. (Zoltán)
Wade, D. (Derick)
Wang, K.K.W. (Kevin K.W.)
Wang, L. (Lei)
Wildschut, E. (Eno)
Williams, Guy
Willumsen, L. (Lisette)
Wilson, A. (Adam)
Wilson, Lindsay
Winkler, M.K.L. (Maren K. L.)
Ylén, Peter
Younsi, A. (Alexander)
Zaaroor, Menashe
Zhang, Z. (Zhiqun)
Zheng, Z. (Zelong)
Zumbo, F. (Fabrizio)
De Lange, S. (Stefanie)
De Ruiter, Godard C.W.
Den Boogert, H. (Hugo)
Van Dijck, J. (Jeroen)
Essen, T.
van Heugten, Caroline M.
Jagt, Mathieu
Naalt, Joukje
Pokaż więcej
Opis pliku :
application/pdf
Tytuł :
Comparison of two indirect calorimetry devices at varying levels of inspired oxygen
Autorzy :
Sivakumar, S
Taccone, FS
Desai, KA
Lazaridis, C
Skarzynski, M
Sekhon, M
Henderson, W
Griesdale, D
Chapple, L
Deane, A
Williams, L
Ilia, S
Henderson, A
Hugill, K
Howard, P
Roy, A
Bonner, S
Monteiro, E
Baudouin, S
Ramírez, CS
Escalada, SH
Banaszewski, M
Sertedaki, A
Kaymak, Ç
Viera, MA
Santana, MC
Balcázar, LC
Monroy, NS
Campelo, FA
Vázquez, CF
Santana, PS
Cerejo, A
Santana, SR
Charmadari, E
Carteron, L
Kovach, L
Patet, C
Quintard, H
Solari, D
Bouzat, P
Oddo, M
Wollersheim, T
Malleike, J
Haas, K
Stratakis, CA
Rocha, AP
Carbon, N
Şencan, I
Schneider, J
Birchmeier, C
Fielitz, J
Spuler, S
Weber-Carstens, S
Enseñat, L
Pérez-Madrigal, A
Briassouli, E
Saludes, P
Proença, L
Elsayed, AA
Meço, B
Gruartmoner, G
Espinal, C
Mesquida, J
Huber, W
Eckmann, M
Elkmann, F
Goukos, D
Gruber, A
Lahmer, T
Mayr, U
Herner, A
Özçelik, M
Abougabal, AM
Schellnegger, R
Schmid, RM
Ayoub, W
Psarra, K
Samy, W
Esmat, A
Battah, A
Mukhtar, S
Mongkolpun, W
Ünal, N
Cortés, DO
Beshey, BN
Cordeiro, CP
Vincent, JL
Leite, MA
Creteur, J
Funcke, S
Groesdonk, H
Saugel, B
Wagenpfeil, G
Wagenpfeil, S
Reuter, DA
Fernandez, MM
Alzahaby, KM
Botoula, E
Fernandez, R
Magret, M
González-Castro, A
Bouza, MT
Ibañez, M
García, C
Balerdi, B
Jenni-Moser, B
Mas, A
Arauzo, V
Tsagarakis, S
Añón, JM
Pozzebon, S
Ruiz, F
Ferreres, J
Tomás, R
Alabert, M
Tizón, AI
Altaba, S
Jeitziner, MM
Llamas, N
Haroon, BA
Edul, VS
Goligher, EC
Fan, E
Herridge, M
Ortiz, AB
Vorona, S
Sklar, M
Dres, M
Rittayamai, N
Lanys, A
Schreiber, J
Mageira, E
Urrea, C
Tomlinson, G
Reid, WD
Rubenfeld, GD
Kavanagh, BP
Cristallini, S
Brochard, LJ
Ferguson, ND
Neto, AS
De Abreu, MG
Routsi, C
Imiela, J
Galassi, MS
Pelosi, P
Schultz, MJ
PRoVENT investigators and the PROVE Network
Guérin, C
Papazian, L
Reignier, J
Lheureux, O
Ayzac, L
Nanas, S
Loundou, A
Forel, JM
Sales, FL
Rolland-Debord, C
Bureau, C
Poitou, T
Clavel, M
Perbet, S
Terzi, N
Kouatchet, A
Briassoulis, G
Brasseur, A
Similowski, T
Demoule, A
De Moraes, KC
Hunfeld, N
Trogrlic, Z
Ladage, S
Osse, RJ
Koch, B
Rietdijk, W
Boscolo, A
Devlin, J
Van der Jagt, M
Picetti, E
Batista, CL
Ceccarelli, P
Mensi, F
Malchiodi, L
Risolo, S
Rossi, I
Bertini, D
Antonini, MV
Servadei, F
Caspani, ML
Roquilly, A
Júnior, JA
Lasocki, S
Seguin, P
Geeraerts, T
Perrigault, PF
Campello, E
Dahyot-Fizelier, C
Paugam-Burtz, C
Cook, F
Cinotti, R
Dit Latte, DD
Mahe, PJ
Marcari, TB
Fortuit, C
Feuillet, F
Lucchetta, V
Asehnoune, K
Marzorati, C
Spina, S
Scaravilli, V
Vargiolu, A
Riva, M
Giussani, C
Lobato, R
Sganzerla, E
Hravnak, M
Osaku, EF
Citerio, G
Barbadillo, S
De Molina, FJ
Álvarez-Lerma, F
Rodríguez, A
SEMICYUC/GETGAG Working Group
Zakharkina, T
Martin-Loeches, I
Castro, CS
Matamoros, S
Fuhrmann, V
Piasentini, E
Povoa, P
Yousef, K
Torres, A
Kastelijn, J
Hofstra, JJ
De Jong, M
Schultz, M
Sterk, P
Artigas, A
De Souza, LM
Aktepe, O
Bos, LJ
Moreau, AS
Chang, Y
Salluh, J
Rodriguez, A
Nseir, S
TAVeM study group
De Jong, E
Fildisis, G
Rodrigues, FF
Van Oers, JA
Beishuizen, A
Girbes, AR
Nijsten, MW
Crago, E
De Lange, DW
Bonvicini, D
Labate, D
Benacchio, L
Radu, CM
Olivieri, A
Stepinska, J
Wruck, ML
Pizzirani, E
Lopez-Delgado, JC
Gonzalez-Romero, M
Fuentes-Mila, V
Berbel-Franco, D
Friedlander, RM
Romera-Peregrina, I
Manesso, L
Martinez-Pascual, A
Perez-Sanchez, J
Abellan-Lencina, R
Correa, NG
Ávila-Espinoza, RE
Moreno-Gonzalez, G
Sbraga, F
Griffiths, S
Grocott, MP
Creagh-Brown, B
Simioni, P
Abdelmonem, SA
POPC-CB investigators
Doyle, J
Wilkerson, P
Pelegrini, AM
Soon, Y
Huddart, S
Dickinson, M
Riga, A
Zuleika, A
Ori, C
Miyamoto, K
Kawazoe, Y
Tahon, SA
Morimoto, T
Yamamoto, T
Eid, RA
Fuke, A
Hashimoto, A
Koami, H
Beppu, S
Su, H
Katayama, Y
Ito, M
Ohta, Y
Yamamura, H
Helmy, TA
DESIRE (DExmedetomidine for Sepsis in ICU Randomized Evaluation) Trial Investigators
Timenetsky, KT
Rygård, SL
Holst, LB
Wetterslev, J
Lam, YM
Johansson, PI
Perner, A
Soliman, IW
Van Dijk, D
Van Delden, JJ
Meligy, HS
Cazati, D
Cremer, OL
Slooter, AJ
Willis, K
Peelen, LM
McWilliams, D
Snelson, C
Neves, AD
Loudet, CI
Busico, M
Vazquez, D
Villalba, D
Lobato, M
Puig, F
Kott, M
Pullar, V
Veronesi, M
Lischinsky, A
López, FJ
Mori, LB
Plotnikow, G
Díaz, A
Giannasi, S
Hernandez, R
Krzisnik, L
Diniz, PS
Hubner, RP
Cecotti, C
Dunn-Siegrist, I
Viola, L
Lopez, R
Sottile, JP
Benavent, G
Estenssoro, E
Chen, CM
Lai, CC
Cheng, KC
Costa, CR
Rocha, LL
Chou, W
Chan, KS
Pugin, J
Roeker, LE
Horkan, CM
Gibbons, FK
Christopher, KB
Weijs, PJ
Mogensen, KM
Furche, M
Rawn, JD
Cavalheiro, AM
Robinson, MK
Tang, Z
Gupta, S
Qiu, C
Ouyang, B
Cai, C
Guan, X
Tsang, JL
Regueira, T
Cea, L
Topeli, A
Lucinio, NM
Carlos, SJ
Elisa, B
Puebla, C
Vargas, A
Govil, D
Poulsen, MK
De Guadiana-Romualdo, LG
Thomsen, LP
Kjærgaard, S
Rees, SE
Karbing, DS
Schwedhelm, E
Frank, S
Müller, MC
Carbon, NM
Skrypnikov, V
Rebollo-Acebes, S
Srinivasan, S
Pickerodt, PA
Falk, R
Mahlau, A
Santos, ER
Lee, A
Inglis, R
Morgan, R
Barker, G
Esteban-Torrella, P
Kamata, K
Abe, T
Patel, SJ
Saitoh, D
Tokuda, Y
Green, RS
Norrenberg, M
Butler, MB
Erdogan, M
Hwa, HT
Jiménez-Sánchez, R
Gil, LJ
Vaquero, RH
Rodriguez-Ruiz, E
Lago, AL
N, JK
Allut, JL
Gestal, AE
Gleize, A
Gonzalez, MA
Thomas-Rüddel, DO
Jiménez-Santos, E
Schwarzkopf, D
Fleischmann, C
Reinhart, K
Suwanpasu, S
Sattayasomboon, Y
Filho, NM
Gupta, A
Oliveira, JC
Preiser, JC
Ballalai, CS
Zitta, K
Ortín-Freire, A
De Lucia, CV
Araponga, GP
Veiga, LN
Silva, CS
Garrido, ME
Ramos, BB
Ricaldi, EF
Gomes, SS
Tomar, DS
Simón, IF
Hernando-Holgado, A
GEMINI
Gemmell, L
MacKay, A
Wright, C
Docking, RI
Doherty, P
Black, E
Stenhouse, P
Plummer, MP
Finnis, ME
Albaladejo-Otón, MD
Carmona, SA
Shafi, M
Phillips, LK
Kar, P
Bihari, S
Biradar, V
Moodie, S
Horowitz, M
Shaw, JE
Deane, AM
Coelho, L
Yatabe, T
Valhonrat, IL
Inoue, S
Harne, R
Sakaguchi, M
Egi, M
Abdelhamid, YA
Motta, MF
Domínguez, JP
Arora, DP
Hokka, M
Pattinson, KT
Mizobuchi, S
Pérez, AG
Abellán, AN
Plummer, M
Giersch, E
Talwar, N
Summers, M
Pelenz, M
Hatzinikolas, S
Heller, S
Chapman, M
Jones, K
Almudévar, PM
Schweizer, R
Jacquet-Lagreze, M
Portran, P
Rabello, L
Mazumdar, S
Junot, S
Allaouchiche, B
Fellahi, JL
Guerci, P
Ergin, B
Lange, K
Kapucu, A
Ince, C
Cioccari, L
Luethi, N
Crisman, M
Papakrivou, EE
Bellomo, R
Mårtensson, J
Shinotsuka, CR
Fagnoul, D
Kluge, S
Orbegozo, D
Makris, D
Thooft, A
Brimioulle, S
Dávila, F
Iwasaka, H
Brandt, B
Tahara, S
Nagamine, M
Ichigatani, A
Cabrera, AR
Zepeda, EM
Granillo, JF
Manoulakas, E
Sánchez, JS
Montoya, AA
Rubio, JJ
Montenegro, AP
Blanco, GA
Robles, CM
Drolz, A
Horvatits, T
Roedl, K
Rutter, K
Tsolaki, B
Funk, GC
Póvoa, P
Ramos, AJ
Schneeweiss, B
Sabetian, G
Pooresmaeel, F
Zand, F
Ghaffaripour, S
Farbod, A
Tabei, H
Taheri, L
TAVeM study Group
Karadodas, B
Reina, Á
Anandanadesan, R
Metaxa, V
Teixeira, C
Pereira, SM
Hernández-Marrero, P
Carvalho, AS
Beckmann, M
Hartog, CS
Varis, E
Raadts, A
López, NP
Zakynthinos, E
Robertsen, A
Førde, R
Skaga, NO
Helseth, E
Honeybul, S
Ho, K
Vazquez, AR
Lopez, PM
Gonzalez, MN
Ortega, PN
Pérez, MA
Sola, EC
Garcia, IP
Spasova, T
De la Torre-Prados, MV
Kopecky, O
Rusinova, K
Pettilä, V
Waldauf, P
Cepeplikova, Z
Balik, M
Ordoñez, PF
Apolo, DX
Almudevar, PM
Martin, AD
Muñoz, JJ
Poukkanen, M
Castañeda, DP
Villamizar, PR
Ramos, JV
Pérez, LP
Lucendo, AP
Villén, LM
Ejarque, MC
Estella, A
Camps, VL
Neitzke, NM
Encinares, VS
Martín, MC
Masnou, N
Bioethics work group of SEMICYUC
Barbosa, S
Varela, A
Palma, I
López, FM
Cristina, L
Nunes, E
Jacob, S
Pereira, I
Campello, G
Ibañez, MP
Granja, C
Pande, R
Pandey, M
Varghese, S
Chanu, M
García, IP
Van Dam, MJ
Schildhauer, C
Karlsson, S
Ter Braak, EW
Gracia, M
Viciana, R
Montero, JG
Recuerda, M
Fontaiña, LP
Tharmalingam, B
Kovari, F
Zöllner, C
Rose, L
Mcginlay, M
Amin, R
Burns, K
Connolly, B
Hart, N
Labrador, G
Jouvet, P
Katz, S
Leasa, D
Takala, J
Izurieta, JR
Mawdsley, C
Mcauley, D
Blackwood, B
Denham, S
Worrall, R
Arshad, M
Cangueiro, TC
Isherwood, P
Wilkman, E
Khadjibaev, A
Guerrero, JJ
Sabirov, D
Rosstalnaya, A
Parpibaev, F
Sharipova, V
Guzman, CI
FINNAKI Study Group
Poulose, V
Renal Transplantation HUVR
Lundberg, OH
Koh, J
Calvert, S
Cha, YS
Lee, SJ
Tyagi, N
Rajput, RK
Birri, PN
Taneja, S
Singh, VK
Sharma, SC
Mittal, S
Quint, M
Kam, JW
Rao, BK
Ayachi, J
Fraj, N
Romdhani, S
Bergenzaun, L
Khedher, A
Meddeb, K
Sma, N
Azouzi, A
Bouneb, R
Giribet, A
Adeniji, K
Chouchene, I
Yeter, H
El Ghardallou, M
Rydén, J
Boussarsar, M
Jennings, R
Walter, E
Ribeiro, JM
Moniz, I
Marçal, R
Santos, AC
Young, R
Candeias, C
E Silva, ZC
Rosenqvist, M
Kara, A
Gomez, SE
Nieto, OR
Gonzalez, JA
Cuellar, AI
Mildh, H
Korhonen, AM
Shevill, DD
Elke, G
Moraes, MM
Ala-Kokko, T
Reinikainen, M
Robertson, E
Garside, P
Tavladaki, T
Isotti, P
De Vecchi, MM
Perduca, AE
Cuervo, MA
Melander, O
Negro, A
Villa, G
Manara, DF
Cabrini, L
Zangrillo, A
Frencken, JF
Spanaki, AM
Van Baal, L
Donker, DW
Chew, MS
Cuervo, RA
Horn, J
Van der Poll, T
Van Klei, WA
Bonten, MJ
Menard, CE
Kumar, A
Dimitriou, H
Rimmer, E
Doucette, S
Esteban, MA
Turgeon, AF
Houston, BL
Houston, DS
Zarychanski, R
Pinto, BB
Carrara, M
Ferrario, M
Bendjelid, K
Kondili, E
Nunes, J
Fraile, LI
Diaz, P
Silva, G
Escórcio, S
Chaves, S
Jardim, M
Fernandes, N
Câmara, M
Duarte, R
Pereira, CA
Choulaki, C
Mittelbrum, CP
Vieira, J
Nóbrega, JJ
De Oca-Sandoval, MA
Sánchez-Rodríguez, A
Joya-Galeana, JG
Correa-Morales, A
Camarena-Alejo, G
Aguirre-Sánchez, J
Franco-Granillo, J
Albaiceta, GM
Meleti, E
Soliman, M
Al Azab, A
El Hossainy, R
Nagy, H
Nirmalan, M
Crippa, IA
Cavicchi, FZ
Koeze, J
Kafetzopoulos, D
Chaari, A
Hakim, KA
Hassanein, H
Etman, M
El Bahr, M
Bousselmi, K
Khalil, ES
Kauts, V
Tsolakoglou, I
Casey, WF
Imahase, H
Georgopoulos, D
Sakamoto, Y
Yamada, KC
Miike, T
Nagashima, F
Iwamura, T
Keus, F
Hummitzsch, L
Kishihara, Y
Heyland, D
Spiezia, L
Dieperink, W
Souza, RB
Yasuda, H
Martins, AM
Liberatore, AM
Kang, YR
Nakamae, MN
La Torre, AG
Vieira, JC
Koh, IH
Hanslin, K
Wilske, F
Van der Horst, IC
Jaskowiak, JL
Skorup, P
Sjölin, J
Lipcsey, M
Long, WJ
Zhen, CE
Vakalos, A
Avramidis, V
Wu, SH
Shyu, LJ
Rebollo, S
Van Meurs, M
Li, CH
Yu, CH
Chen, HC
Wang, CH
Lin, KH
Aray, ZE
Gómez, CF
Tsvetanova-Spasova, T
Tejero, AP
Monge, DD
Zijlstra, JG
Losada, VM
Tarancón, CM
Cortés, SD
Gutiérrez, AM
Álvarez, TP
Rouze, A
Jaffal, K
Six, S
Jimenez, R
Nuevo-Ortega, P
Stolz, K
Roberts, S
Cattoen, V
Arnal, JM
Saoli, M
Novotni, D
Garnero, A
Becher, T
Torrella, PE
Buchholz, V
Schädler, D
Rueda-Molina, C
Caballero, CH
Frerichs, I
Weiler, N
Eronia, N
Mauri, T
Gatti, S
Maffezzini, E
Fernandez, A
Bronco, A
Alban, L
Sasso, T
Marenghi, C
Isgro, G
Fernández-Porcel, A
Grasselli, G
Pesenti, A
Bellani, G
Al-Fares, A
Dubin, A
Del Sorbo, L
Anwar, S
Facchin, F
Azad, S
Zamel, R
Hall, D
Ferguson, N
Camara-Sola, E
Cypel, M
Keshavjee, S
Sanchez, S
Durlinger, E
Spoelstra-de Man, A
Smit, B
De Grooth, HJ
Girbes, A
Beitland, S
Straaten, HO
Smulders, Y
Salido-Díaz, L
Ortin, A
Alfaro, MA
Parrilla, F
Meli, A
Pellegrini, M
Rodriguez, N
Goyeneche, JM
Morán, I
Intas, G
Aguirre, H
Mancebo, J
Bassi, GL
Heines, SJ
García-Alcántara, A
Strauch, U
Bergmans, DC
Blankman, P
Shono, A
Hasan, D
Gommers, D
Trøseid, AM
Chung, WY
Prats, RG
Lee, KS
Jung, YJ
Park, JH
Sheen, SS
Park, KJ
Worral, R
Brusletto, BS
Larraza, S
Dey, N
Spadaro, S
Brohus, JB
Winding, RW
Volta, CA
Silva, MM
Waldum-Grevbo, BE
Ampatzidou, F
Vlachou, A
Kehagioglou, G
Karaiskos, T
Madesis, A
Mauromanolis, C
Michail, N
Drossos, G
Aguilera, E
Saraj, N
Berg, JP
Rijkenberg, S
Feijen, HM
Endeman, H
Donnelly, AA
Morgan, E
Garrard, H
Buckley, H
Russell, L
Marti, D
Haase, N
Sunde, K
Goh, C
Mouyis, K
Woodward, CL
Halliday, J
Encina, GB
Ros, J
Ranzani, OT
Lagunes, L
Tabernero, J
Huertas, DG
Bosch, F
Rello, J
Manzano, F
Morente-Constantin, E
Rivera-Ginés, B
Rigol, M
Colmenero-Ruiz, M
Meleti, DE
Sanz, JG
Dogliotti, A
Simon, IF
Valbuena, BL
Pais, M
Ramalingam, S
Quintana, MM
Díaz, C
Fox, L
Santafe, M
Fernandez, L
Barba, P
García, M
Leal, S
Pérez, M
Pérez, ML
Osuna, A
Ferrer, M
Veganzones, J
Martínez, N
Santiago-Ruiz, F
Moors, I
Mokart, D
Pène, F
Lambert, J
Mayaux, J
Vincent, F
Nyunga, M
Bruneel, F
Stergiannis, P
Laisne, L
Rabbat, A
Lebert, C
Perez, P
Suberviola, B
Chaize, M
Renault, A
Meert, AP
Hamidfar, R
Jourdain, M
Rodríguez-Mejías, C
Lanziotti, VS
Darmon, M
Schlemmer, B
Chevret, S
Lemiale, V
Azoulay, E
Rowland, MJ
Riera, J
Benoit, D
Martins-Branco, D
Sousa, M
Wangensteen, R
Marum, S
Bouw, MJ
Galstyan, G
Makarova, P
Parovichnikova, E
Kuzmina, L
Troitskaya, V
Rellan, L
Drize, N
Zaponi, RS
Gemdzhian, E
Jamaati, HR
Savchenko, V
Chao, HC
Kılıc, E
Demiriz, B
Uygur, ML
Sürücü, M
Cınar, K
Yıldırım, AE
Pulcheri, L
Sanchez, M
Kiss, K
Masjedi, M
Köves, B
Csernus, V
Molnár, Z
Ntantana, A
Matamis, D
Savvidou, S
Giannakou, M
Ribeiro, MO
Gouva, M
Nakos, G
Robles, JC
Koulouras, V
Gaffney, S
Docking, R
Judge, C
Drew, T
Barbosa, AP
Misran, H
Munshi, R
McGovern, L
Coyle, M
Hashemian, SM
Lopez, E
Dunne, L
Deasy, E
Lavin, P
Fahy, A
Antoniades, CA
Ramos, A
Darcy, DM
Donnelly, M
Ismail, NH
Hall, T
Wykes, K
Jack, J
Vicente, R
Ngu, WC
Morgan, P
E Silva, JR
Ruiz-Ramos, J
Ramirez, P
Gordon, M
Villarreal, E
Frasquet, J
Poveda-Andrés, JL
Abbasi, G
Castellanos, A
Ijssennagger, CE
Miñambres, E
Soares, M
Ten Hoorn, S
Van Wijk, A
Van den Broek, JM
Tuinman, PR
Elmenshawy, AM
Hammond, BD
Gibbon, G
Khaloo, V
Belcham, T
Burton, K
Salluh, JI
Taniguchi, LU
Santibañez, M
Ramos, FJ
Momma, AK
Martins-Filho, AP
Bartocci, JJ
Lopes, MF
Sad, MH
Tabei, SH
Rodrigues, CM
Pires, EM
Vieira, JM
Le Guen, M
Murbach, LD
Barreto, J
Duarte, ST
Taba, S
Kolaros, AA
Miglioranza, D
Gund, DP
Lordani, CF
Ogasawara, SM
Moore, J
Jorge, AC
Duarte, PA
Capuzzo, M
Marqués, MG
Kafilzadeh, A
Corte, FD
Terranova, S
Scaramuzzo, G
Fogagnolo, A
Bertacchini, S
Bellonzi, A
Garry, P
Mason, N
Ragazzi, R
Moreno, AP
Bakhodaei, HH
Cruz, C
Nunes, A
Pereira, FS
Aragão, I
Cardoso, AF
Santos, C
Malheiro, MJ
Castro, H
Abentroth, LR
Windpassinger, M
Cardoso, T
Diaz, JA
Paratz, J
Kenardy, J
Comans, T
Coyer, F
Thomas, P
Boots, R
Pereira, N
Pizarraya, AG
Vilas-Boas, A
Gomes, E
Plattner, O
Silva, R
Dias, C
Torres, J
Carvalho, D
Molinos, E
Vales, C
Araújo, R
Witter, T
Diaz, JP
Garcia, DJ
Mascha, E
Lovesio, C
Karnatovskaia, L
Philbrick, K
Ognjen, G
Clark, M
Montero, RM
Luis, E
Varas, JL
Sessler, DI
Sánchez-Elvira, LA
Delgado, CP
Díaz, PV
Ruiz, BL
Guerrero, AP
Galache, JA
Jiménez, R
Gomez, MN
Alejandro, O
Fernández, A
Research, O
Smani, Y
Moreno, S
Herrera, L
Ojados, A
Galindo, M
Murcia, J
Contreras, M
Sánchez-Argente, S
Soriano, R
Bonilla, Y
Rodríguez, MD
Connell, MM
Allegue, JM
Melia, U
Cakin, Ö
Parlak, H
Kirca, H
Mutlu, F
Aydınlı, B
Cengiz, M
Gonzalez, PL
Ramazanoglu, A
Zhang, LA
Jung, EJ
Oh, SY
Lee, H
Fontanet, J
Ibrahim, IA
Parker, RS
Van den Berg, JP
Domenech, JC
Montalvo, AP
Banerjee, I
Chalari, E
Chornet, TC
Martinez, PC
Ribas, MP
Costa, RG
Ortega, AC
Forbes, C
Struys, MM
Prescott, H
Lal, A
Clermont, G
Khan, FA
Rafik, MM
Dela Pena, EG
Dizon, JS
Perez, PP
Wong, CM
Garach, MM
Romero, OM
Puerta, RR
Westbrook, J
Norberg, E
Vereecke, HE
Diaz, FA
Al-Ansary, AM
Bailon, AM
Pinel, AC
Maldonado, LP
Kalaiselvan, MS
Kumar, RL
Renuka, MK
Kumar, AS
Myatra, SN
De Rosa, S
Ferrari, F
Jensen, EW
Algendi, MA
Checcacci, SC
Rigobello, A
Joannidis, M
Politi, F
Pellizzari, A
Bonato, R
Oras, J
Fernandez-Carmona, A
Macias-Guarasa, I
Gutierrez-Rodriguez, R
Martinez-Lopez, P
Ali, AA
Rood, PJ
Diaz-Castellanos, MA
EDISVAL Group
Arias-Diaz, M
Vaara, ST
Aguilar-Alonso, E
Nikandish, RN
Van de Schoor, F
Artemenko, V
Budnyuk, A
Delile, E
Senussi, T
Idone, F
Xiol, EA
Travierso, C
Chiurazzi, C
Motos, A
Amaro, R
Van Tertholen, K
Cuisinier, A
Hua, Y
Fernández-Barat, L
Bobi, Q
Youn, A
Hwang, JG
Maufrais, C
Pickkers, P
Ossorio, ME
Figueira, H
Payen, JF
Oliveira, R
Mota, A
Van den Boogaard, M
Kamp, O
Cruciger, O
Aach, M
Kaczmarek, C
Waydhas, C
Nottin, S
Schildhauer, TA
Hamsen, U
Camprubí-Rimblas, M
Chimenti, L
Guillamat-Prats, R
Beardow, ZJ
Lebouvier, T
Bringué, J
Tijero, J
Gómez, MN
Walther, G
Benten, D
Blanch, L
Tagliabue, G
Ji, M
Jagers, JV
Easton, PA
Redhead, H
Athanasiadou, E
Hong, JY
Shin, MH
Park, MS
Paramasivam, K
Albrecht, M
Arib, S
Pomprapa, A
Kluwe, J
Hofferberth, MB
Russ, M
Braun, W
Walter, M
Francis, R
Lachmann, B
Leonhardt, S
Bilotta, F
Corkill, R
Numan, T
Siedler, S
Landaverde-López, A
Canedo-Castillo, NA
Badenes, R
Esquivel-Chávez, A
Arvizu-Tachiquín, PC
Sánchez-Hurtado, LA
Baltazar-Torres, JA
Cardoso, V
Krystopchuk, A
Castro, S
Melão, L
Firmino, S
Marreiros, A
Almaziad, S
Kubbara, A
Adedugbe, I
Barnett, W
Kamper, AM
Nakity, R
Alamoudi, W
Strickland, R
Altook, R
Tarazi, T
Fida, M
Safi, F
Assaly, R
Santini, A
Bird, GT
Milesi, M
Maraffi, T
Rood, P
Rubulotta, F
Pugni, P
Andreis, DT
Cavenago, M
Gattinoni, L
Protti, A
Perchiazzi, G
Borges, JB
Queen Square Neuroanaesthesia and Neurocritical Care Resreach Group
Bayat, S
Porra, L
Mirek, S
Broche, L
Hedenstierna, G
Larsson, A
Kennedy, RM
Roneus, A
Segelsjö, M
Vestito, MC
Zeman, PM
Gremo, E
Nyberg, A
Castegren, M
Pikwer, A
Sharma, S
Monfort, B
Yoshida, T
Engelberts, D
Otulakowski, G
Katira, B
Post, M
Brochard, L
Amato, MB
Stazi, E
PLUG Working group
Koch, N
Hoellthaler, J
Mair, S
Phillip, V
Van Ewijk, CE
Beitz, A
González, LR
Roig, AL
Baladrón, V
Yugi, G
Calvo, FJ
Padilla, D
Villarejo, P
Villazala, R
Yuste, AS
Bejarano, N
Steenstra, RJ
Jacobs, GE
Banierink, H
Hof, J
Martika, A
Hoekstra, M
Sterz, F
Horvatits, K
Herkner, H
Magnoni, S
Marando, M
Faivre, V
Pifferi, S
Conte, V
Ortolano, F
Alonso, DC
Carbonara, M
Bertani, G
Scola, E
Cadioli, M
Triulzi, F
Colombo, A
Nevière, R
Stocchetti, N
Fatania, G
Hernández-Sánchez, N
Rotzel, HB
Lázaro, AS
Prada, DA
Guimillo, MR
Piqueras, CS
Guia, JR
Simon, MG
Thiébaut, PA
Arizmendi, AM
Carratalá, A
Sánchez, RDEP
El Maraghi, S
Yehia, A
Bakry, M
Shoman, A
Backes, FN
Bianchin, MM
Vieira, SR
Maupoint, J
De Souza, A
Lucas, JH
Backes, AN
Klein, C
García-Guillen, FJ
Arunkumar, AS
Lozano, A
Mulder, P
Gallaher, C
Cattlin, S
Ñamendys-Silva, SA
Gordon, S
Picard, J
Fontana, V
Bond, O
Coquerel, D
Nobile, L
Mrozek, S
Delamarre, L
Maghsoudi, B
Capilla, F
Al-Saati, T
Fourcade, O
Renet, S
Dominguez-Berrot, AM
Gonzalez-Vaquero, M
Vallejo-Pascual, ME
Gupta, D
Ivory, BD
Chopra, M
Emami, M
Khaliq, W
McCarthy, J
Felderhof, CL
Do Rego, JC
MacNeil, C
Maggiorini, M
Duska, F
Department of Professional Development, ESICM
Fumis, RR
Junior, JM
Khosravi, MB
Amarante, G
Rieusset, J
Skorko, A
Sanders, S
Aron, J
Kroll, RJ
Redfearn, C
Harish, MM
Krishnan, P
Khalil, JE
Kongpolprom, N
Richard, V
Gulia, V
Lourenço, E
Duro, C
Baptista, G
Alves, A
Arminda, B
Rodrigues, M
Tamion, F
Tabatabaie, HR
Hayward, J
Baldwin, F
Gray, R
Katinakis, PA
Stijf, M
Ten Kleij, M
Jansen-Frederiks, M
Broek, R
De Bruijne, M
Mengelle, C
Spronk, PE
Sinha, K
Luney, M
Palmer, K
Keating, L
Abu-Habsa, M
Bahl, R
Baskaralingam, N
Ahmad, A
Kanapeckaite, L
Bhatti, P
Strong, AJ
Sabetiyan, G
Glace, S
Jeyabraba, S
Lewis, HF
Kostopoulos, A
Raja, M
West, A
Ely, A
Turkoglu, LM
Zolfaghari, P
Baptista, JP
Mokri, A
Marques, MP
Martins, P
Pimentel, J
Su, YC
Singer, M
Villacres, S
Stone, ME
Parsikia, A
Medar, S
O'Dea, KP
Nurses of the Central and General ICUs of Shiraz Namazi Hospital
Porter, J
Tirlapur, N
Jonathan, JM
Singh, S
Takata, M
Critical Care Research Group
McWhirter, E
Lyon, R
Troubleyn, J
Hariz, ML
Ferlitsch, A
Azmi, E
Alkhan, J
Smulders, YM
Movsisyan, V
Petrikov, S
Marutyan, Z
Aliev, I
Evdokimov, A
Antonucci, E
Diltoer, M
Merz, T
Hartmann, C
De Waard, MC
Calzia, E
Radermacher, P
Nußbaum, B
Huber-Lang, M
Fauler, G
Gröger, M
Jacobs, R
Zaleska-Kociecka, M
Van Straaten, HM
Trauner, M
Svoren-Jabalera, E
Davenport, EE
Humburg, P
Nguyen, DN
Knight, J
Hinds, CJ
Jun, IJ
Prabu, NR
Kim, WJ
Lee, EH
Besch, G
Perrotti, A
Puyraveau, M
Baltres, M
Eringa, EC
De Waele, E
Samain, E
Chocron, S
Pili-Floury, S
Plata-Menchaca, EP
Sabater-Riera, J
Estruch, M
Boza, E
Toscana-Fernández, J
Man, AM
Bruguera-Pellicer, E
De Regt, J
Ordoñez-Llanos, J
Pérez-Fernández, XL
SIRAKI group
Cavaleiro, P
Tralhão, A
Arrigo, M
Lopes, JP
Lebrun, M
Favier, B
Pischke, S
Cholley, B
PerezVela, JL
Honoré, PM
MarinMateos, H
Rivera, JJ
Llorente, MA
De Marcos, BG
Fernandez, FJ
Laborda, CG
Zamora, DF
Fischer, L
Alegría, L
Grupo ESBAGA
Delgado, JC
Imperiali, C
Myers, RB
Van Gorp, V
Dastis, M
Thaiss, F
Soto, D
Górka, J
Spapen, HD
Górka, K
Iwaniec, T
Koch, M
Frołow, M
Polok, K
Luengo, C
Fronczek, J
Kózka, M
Musiał, J
Szczeklik, W
Contreras, RS
Bangert, K
Gomez, J
Sileli, M
Havaldar, AA
Toapanta, ND
Jarufe, N
Moursia, C
Maleoglou, H
Leleki, K
Uz, Z
Ince, Y
Papatella, R
Bulent, E
Moreno, G
Grabowski, M
Bruhn, A
De Mol, B
Vicka, V
Gineityte, D
Ringaitiene, D
Norkiene, I
Sipylaite, J
Möller, C
Sabater, J
Castro, R
Thomas-Rueddel, DO
Vlasakov, V
Lohse, AW
Rochwerg, B
Theurer, P
Al Sibai, JZ
Camblor, PM
Kattan, E
Torrado, H
Siddiqui, S
Fernandez, PA
Gala, JM
Guisasola, JS
Tamura, T
Miyajima, I
Yamashita, K
Yokoyama, M
Tapia, P
Nashan, B
Gonzalez, M
Dalampini, E
Nastou, M
Baddour, A
Ignatiadis, A
Asteri, T
Hathorn, KE
Sterneck, M
Rebolledo, R
Purtle, SW
Marin, M
Viana, MV
Tonietto, TA
Gross, LA
Costa, VL
Faenza, S
Tavares, AL
Payen, D
Lisboa, BO
Moraes, RB
Farigola, E
Viana, LV
Azevedo, MJ
Ceniccola, GD
Pequeno, RS
Siniscalchi, A
Holanda, TP
Mendonça, VS
Achurra, P
Araújo, WM
Carvalho, LS
Segaran, E
Vickers, L
Gonzalez, A
Brinchmann, K
Pierucci, E
Wignall, I
De Brito-Ashurst, I
Ospina-Tascón, G
Del Olmo, R
Esteban, MJ
Vaquerizo, C
Carreño, R
Gálvez, V
Kaminsky, G
Mancini, E
Fernandez, J
Nieto, B
Fuentes, M
De la Torre, MA
Bakker, J
Torres, E
Alonso, A
Velayos, C
Saldaña, T
Escribá, A
Krishna, B
Grip, J
Kölegård, R
Vera, A
Sundblad, P
Rooyackers, O
Hernández, G
Naser, B
Jaziri, F
Jazia, AB
Barghouth, M
Ricci, D
Hentati, O
Skouri, W
El Euch, M
Mahfoudhi, M
Gisbert, X
Turki, S
Dąbrowski, M
Bertini, P
Abdelghni, KB
Abdallah, B
Gemelli, C
Maha, BN
Cánovas, J
Sotos, F
López, A
Lorente, M
Burruezo, A
Torres, D
Juliá, C
Guarracino, F
Cuoghi, A
Włudarczyk, A
Hałek, A
Bargouth, M
Bennasr, M
Baldassarri, R
Magnani, S
Uya, J
Abdelghani, KB
Abdallah, TB
Geenen, IL
Parienti, JJ
Straaten, HM
Shum, HP
King, HS
Kulkarni, AP
Pinsky, MR
Chan, KC
Corral, L
Yan, WW
Londoño, JG
Cardenas, CL
Pedrosa, MM
Gubianas, CM
Bertolin, CF
Batllori, NV
Atti, M
Sirvent, JM
Sedation an Delirium Group Hospital Universitari de Bellvitge
Mukhopadhyay, A
Chan, HY
Kowitlawakul, Y
Remani, D
Leong, CS
Henry, CJ
Vera, M
Puthucheary, ZA
Mendsaikhan, N
Begzjav, T
Elias-Jones, I
Lundeg, G
Dünser, M
Espinoza, ED
Welsh, SP
Guerra, E
Poppe, A
Zerpa, MC
Zechner, F
Berdaguer, F
Risso-Vazquez, A
Masevicius, FD
Greaney, D
Dreyse, J
Magee, A
Fitzpatrick, G
Lugo-Cob, RG
Jermaine, CM
Tejeda-Huezo, BC
Cano-Oviedo, AA
Carpio, D
Aydogan, MS
Togal, T
Taha, A
Chai, HZ
Sriram, S
Kam, C
Razali, SS
Sivasamy, V
Randall, D
Kuan, LY
Henriquez, C
Morales, MA
Pires, T
Adwaney, A
Wozniak, S
Gajardo, D
Herrera-Gutierrez, ME
Azevedo, LC
Blunden, M
Prowle, JR
Kirwan, CJ
Thomas, N
Martin, A
Owen, H
Darwin, L
Robertson, CS
Bravo, S
Barrueco-Francioni, J
Conway, D
Atkinson, D
Sharman, M
Barbanti, C
Amour, J
Gaudard, P
Rozec, B
Mauriat, P
M'rini, M
Arias-Verdú, D
Rusin, CG
Leger, PL
Cambonie, G
Liet, JM
Girard, C
Laroche, S
Damas, P
Assaf, Z
Loron, G
Lozano-Saez, R
Lecourt, L
Pouard, P
Hofmeijer, J
Kim, SH
Divatia, JV
Na, S
Kim, J
Jung, CW
Sondag, L
Yoo, SH
Min, SH
Chung, EJ
Quesada-Garcia, G
Lee, NJ
Lee, KW
Suh, KS
Ryu, HG
Marshall, DC
Goodson, RJ
Tjepkema-Cloostermans, MC
Salciccioli, JD
Shalhoub, J
Seller-Pérez, G
Potter, EK
Kirk-Bayley, J
Karanjia, ND
Forni, LG
Kim, S
Creagh-Brown, BC
Bossy, M
Nyman, M
Tailor, A
Figueiredo, A
SPACeR group (Surrey Peri-operative, Anaesthesia and Critical Care Collaborative Research Group)
D'Antini, D
Valentino, F
Winkler, MS
Sollitto, F
Cinnella, G
Mirabella, L
Anzola, Y
Bosch, FH
Baladron, V
Villajero, P
Lee, M
Redondo, J
Liu, J
Shen, F
Teboul, JL
Anguel, N
Van Putten, MJ
Beurton, A
Bezaz, N
Richard, C
Park, SY
Monnet, X
Fossali, T
Pereira, R
Colombo, R
Ottolina, D
Rossetti, M
Mazzucco, C
Marchi, A
Porta, A
Catena, E
Piotrowska, K
So, S
Bento, L
Tollisen, KH
Andersen, G
Heyerdahl, F
Jacobsen, D
Van IJzendoorn, MC
Buter, H
Kingma, WP
Navis, GJ
Boerma, EC
Rulisek, J
Zacharov, S
Kim, HS
Jeon, SJ
Namgung, H
Lee, E
Lai, M
Kačar, MB
Cho, YJ
Lee, YJ
Huang, A
Deiana, M
Forsberg, M
Edman, G
Kačar, SM
Höjer, J
Forsberg, S
Freile, MT
Hidalgo, FN
Molina, JA
Lecumberri, R
Rosselló, AF
Travieso, PM
Leon, GT
Uddin, I
Sanchez, JG
Ali, MA
Frias, LS
Rosello, DB
Verdejo, JA
Serrano, JA
Winterwerp, D
Van Galen, T
Vazin, A
Karimzade, I
Belhaj, AM
Zand, A
Ozen, E
Ekemen, S
Akcan, A
Sen, E
Yelken, BB
Kureshi, N
Fenerty, L
Thibault-Halman, G
Aydın, MA
Walling, S
Almeida, R
Seller-Perez, G
Clarke, DB
Briassoulis, P
Kalimeris, K
Ntzouvani, A
Nomikos, T
Papaparaskeva, K
Avsec, D
Politi, E
Kostopanagiotou, G
Crewdson, K
Vardas, K
Rehn, M
Vaz-Ferreira, A
Weaver, A
Brohi, K
Lockey, D
Wright, S
Thomas, K
Mudersbach, E
Baker, C
Mansfield, L
Pozo, MO
Stafford, V
Wade, C
Watson, G
Silva, J
Bryant, A
Chadwick, T
Shen, J
Wilkinson, J
Kapuağası, A
Furneval, J
Pokaż więcej
Temat :
CO2 ANALYSIS
Meeting Abstracts
Grupo ESBAGA
SIRAKI group
Critical Care Research Group
EDISVAL Group
Queen Square Neuroanaesthesia and Neurocritical Care Resreach Group
SPACeR group (Surrey Peri-operative, Anaesthesia and Critical Care Collaborative Research Group)
PEEP
Bioethics work group of SEMICYUC
MODEL
PREDICTOR
FINNAKI Study Group
Renal Transplantation HUVR
Nurses of the Central and General ICUs of Shiraz Namazi Hospital
POPC-CB investigators
DYNAMIC HYPERINFLATION
Expiratory flow
PRoVENT investigators and the PROVE Network
PRESSURE
PLUG Working group
Sedation an Delirium Group Hospital Universitari de Bellvitge
DESIRE (DExmedetomidine for Sepsis in ICU Randomized Evaluation) Trial Investigators
GEMINI
TAVeM study Group
LUNG-VOLUME
Pressure support
SEMICYUC/GETGAG Working Group
RESPIRATORY-FAILURE
Department of Professional Development, ESICM
Capnography
Źródło :
Rees, S E, Larraza, S, Dey, N, Spadaro, S, Brohus, J B, Winding, R W, Volta, C A & Karbing, D S 2017, ' Typical patterns of expiratory flow and carbon dioxide in mechanically ventilated patients with spontaneous breathing ', Journal of Clinical Monitoring and Computing, vol. 31, no. 4, pp. 773-781 . https://doi.org/10.1007/s10877-016-9903-z
Poulsen, M K, Thomsen, L P, Kjærgaard, S, Rees, S E & Karbing, D S 2016, ' Comparison of two indirect calorimetry devices at varying levels of inspired oxygen ' Intensive Care Medicine Experimental, vol. 4, no. Suppl. 1, Part Two, A497, pp. 258-259 . https://doi.org/10.1186/s40635-016-0099-9
Rees, S E, Larraza Rico, S, Dey, N, Spadaro, S, Brohus, J B, Winding, R W, Volta, C A & Karbing, D S 2016, ' Typical patterns of expiratory flow and carbon dioxide in mechanically ventilated patients with spontaneous breathing ' Intensive Care Medicine Experimental, vol. 4, no. Suppl. 1, Part Two, A612, pp. 315 . https://doi.org/10.1186/s40635-016-0099-9
Intensive Care Medicine Experimental
Opis pliku :
application/pdf

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim komputerze. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies