Informacja

Drogi użytkowniku, aplikacja do prawidłowego działania wymaga obsługi JavaScript. Proszę włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce.

Przeglądasz jako GOŚĆ

Wyszukujesz frazę ""Functional response"" wg kryterium: Temat


Tytuł :
Global dynamics of a Beddington-DeAngelis amensalism system with weak Allee effect on the first species
Autorzy :
Luo, Demou
Pokaż więcej
Źródło :
Journal of Applied Mathematics and Computing. :1-26
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Periodic solution and dynamical analysis for a delayed food chain model with general functional response and discontinuous harvesting
Autorzy :
Xie, Yingkang
Wang, Zhen
Pokaż więcej
Źródło :
Journal of Applied Mathematics and Computing. 65(1-2):223-243
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Stochastic predator–prey Lévy jump model with Crowley–Martin functional response and stage structure
Autorzy :
Danane, JaouadAff1, Aff2
Pokaż więcej
Źródło :
Journal of Applied Mathematics and Computing. :1-27
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Traveling Waves in a Stage-Structured Predator–Prey Model with Holling Type Functional Response
Autorzy :
Yan, Weifang
Pokaż więcej
Źródło :
Bulletin of the Malaysian Mathematical Sciences Society. 44(1):407-434
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Dynamics of Predator–Prey System with Migrating Species and Disease in Prey Population
Autorzy :
Arora, Charu
Kumar, Vivek
Pokaż więcej
Źródło :
Differential Equations and Dynamical Systems: International Journal for Theory, Real World Modelling and Simulations. 29(1):87-112
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Global Dynamics in a Beddington–DeAngelis Prey–Predator Model with Density Dependent Death Rate of Predator
Autorzy :
Garain, Koushik
Kumar, Udai
Mandal, Partha Sarathi
Pokaż więcej
Źródło :
Differential Equations and Dynamical Systems: International Journal for Theory, Real World Modelling and Simulations. 29(1):265-283
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Traveling wave phenomena in a nonlocal dispersal predator-prey system with the Beddington-DeAngelis functional response and harvesting
Autorzy :
Zhihong Zhao
Yan Li
Zhaosheng Feng
Pokaż więcej
Temat :
predator-prey model
beddington-deangelis functional response
traveling wave solution
nonlocal dispersal equation
upper-lower solutions
asymptotic behavior
Biotechnology
TP248.13-248.65
Mathematics
QA1-939
Źródło :
Mathematical Biosciences and Engineering, Vol 18, Iss 2, Pp 1629-1652 (2021)
Opis pliku :
electronic resource
Relacje :
https://doaj.org/toc/1551-0018
Dostęp URL :
https://doaj.org/article/6a95d126785f4bf0a57b6d15cf76c022
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Long-time behavior of a nonautonomous stochastic predator–prey model with jumps
Autorzy :
Olga Borysenko
Oleksandr Borysenko
Pokaż więcej
Temat :
Stochastic predator–prey model
Leslie–Gower and Holling-type II functional response
global solution
stochastic ultimate boundedness
stochastic permanence
extinction
Applied mathematics. Quantitative methods
T57-57.97
Mathematics
QA1-939
Źródło :
Modern Stochastics: Theory and Applications, Vol 8, Iss 1, Pp 17-39 (2021)
Opis pliku :
electronic resource
Relacje :
https://doaj.org/toc/2351-6046; https://doaj.org/toc/2351-6054
Dostęp URL :
https://doaj.org/article/261084983fa546169a9558cdac8acbd3
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Investigation on dynamics of an impulsive predator–prey system with generalized Holling type IV functional response and anti-predator behavior
Autorzy :
Sekson Sirisubtawee
Nattawut Khansai
Akapak Charoenloedmongkhon
Pokaż więcej
Temat :
Predator–prey system
Anti-predator behavior
Impulsive control strategy
Generalized Holling type IV functional response
Mathematics
QA1-939
Źródło :
Advances in Difference Equations, Vol 2021, Iss 1, Pp 1-26 (2021)
Opis pliku :
electronic resource
Relacje :
https://doaj.org/toc/1687-1847
Dostęp URL :
https://doaj.org/article/163f8c64300d4339aa0850dca455d2fc
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Modeling herbivore functional responses causing boom‐bust dynamics following predator removal
Autorzy :
Vanessa Haller‐Bull
Michael Bode
Pokaż więcej
Temat :
ecological models
functional response
invasive management
invasive species control
Lotka‐Volterra
nonlinearity
Ecology
QH540-549.5
Źródło :
Ecology and Evolution, Vol 11, Iss 5, Pp 2209-2220 (2021)
Opis pliku :
electronic resource
Relacje :
https://doaj.org/toc/2045-7758
Dostęp URL :
https://doaj.org/article/29bcd72c27434ca6af49292e3ae03e37
Czasopismo naukowe

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim komputerze. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies