Informacja

Drogi użytkowniku, aplikacja do prawidłowego działania wymaga obsługi JavaScript. Proszę włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce.

Przeglądasz jako GOŚĆ

Wyszukujesz frazę ""Gutiérrez-Pizarraya, A."" wg kryterium: Autor


Tytuł :
Randomized, double-blind, controlled trial, phase III, to evaluate the use of platelet-rich plasma versus hyaluronic acid in hip coxarthrosis
Autorzy :
Villanova-López, M.M.
Pokaż więcej
Alternatywny tytuł :
Ensayo clínico fase III para evaluar la eficacia y seguridad del uso de plasma rico en plaquetas frente a ácido hialurónico en coxartrosis (Spanish; Castilian)
Źródło :
In Revista española de cirugía ortopédica y traumatología (English edition) March-April 2020 64(2):134-142
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Ensayo clínico fase III para evaluar la eficacia y seguridad del uso de plasma rico en plaquetas frente a ácido hialurónico en coxartrosis
Autorzy :
Villanova-López, M.M.
Pokaż więcej
Alternatywny tytuł :
Randomized, double-blind, controlled trial, phase III, to evaluate the use of platelet-rich plasma versus hyaluronic acid in hip coxarthrosis (English)
Źródło :
In Revista Espanola de Cirugia Ortopedica y Traumatologia March-April 2020 64(2):134-142
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Mesenchymal stromal cells for the prophylaxis and treatment of graft-versus-host disease—a meta-analysis
Autorzy :
Cynthia Morata-Tarifa
María del Mar Macías-Sánchez
Antonio Gutiérrez-Pizarraya
Rosario Sanchez-Pernaute
Pokaż więcej
Temat :
Meta-analysis
Acute graft-versus-host disease
Chronic graft-versus-host disease
Mesenchymal stromal cells
Prophylaxis
Treatment
Medicine (General)
R5-920
Biochemistry
QD415-436
Źródło :
Stem Cell Research & Therapy, Vol 11, Iss 1, Pp 1-12 (2020)
Opis pliku :
electronic resource
Relacje :
http://link.springer.com/article/10.1186/s13287-020-01592-z; https://doaj.org/toc/1757-6512
Dostęp URL :
https://doaj.org/article/36338a6c7f024ce390b303b2794c891f
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Métodos estadísticos alternativos y su aplicación a la investigación en Cuidados Intensivos
Autorzy :
Gutiérrez-Pizarraya, A.
Pokaż więcej
Alternatywny tytuł :
Alternative statistical methods and their application to research in intensive care setting (English)
Źródło :
In Medicina intensiva November 2018 42(8):490-499
Czasopismo naukowe
Tytuł :
The combined use of tigecycline with high-dose colistin might not be associated with higher survival in critically ill patients with bacteraemia due to carbapenem-resistant Acinetobacter baumannii
Autorzy :
Amat, T.
Pokaż więcej
Źródło :
In Clinical Microbiology and Infection June 2018 24(6):630-634
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Acinetobacter baumannii in critically ill patients: Molecular epidemiology, clinical features and predictors of mortality
Autorzy :
Garnacho-Montero, José
Pokaż więcej
Alternatywny tytuł :
Acinetobacter baumannii en pacientes críticos: epidemiología molecular, características clínicas y predictores de mortalidad (Spanish; Castilian)
Źródło :
In Enfermedades Infecciosas y Microbiologia Clinica November 2016 34(9):551-558
Czasopismo naukowe
Tytuł :
ESICM LIVES 2016: part one
Autorzy :
L. Bos
L. Schouten
L. van Vught
M. Wiewel
D. Ong
O. Cremer
A. Artigas
I. Martin-Loeches
A. Hoogendijk
T. van der Poll
J. Horn
N. Juffermans
M. Schultz
N. de Prost
T. Pham
G. Carteaux
A. Mekontso Dessap
C. Brun-Buisson
E. Fan
G. Bellani
J. Laffey
A. Mercat
L. Brochard
B. Maitre
LUNG SAFE investigators and the ESICM study group
P. A. Howells
D. R. Thickett
C. Knox
D. P. Park
F. Gao
O. Tucker
T. Whitehouse
D. F. McAuley
G. D. Perkins
LUNG SAFE Investigators and the ESICM Trials Group
L. Pisani
J. P. Roozeman
F. D. Simonis
A. Giangregorio
L. R. Schouten
S. M. Van der Hoeven
A. Serpa Neto
E. Festic
A. M. Dondorp
S. Grasso
L. D. Bos
M. J. Schultz
M. Koster-Brouwer
D. Verboom
B. Scicluna
K. van de Groep
J. Frencken
M. Bonten
J. I. Ko
K. S. Kim
G. J. Suh
W. Y. Kwon
K. Kim
J. H. Shin
O. T. Ranzani
E. Prina
R. Menendez
A. Ceccato
R. Mendez
C. Cilloniz
A. Gabarrus
M. Ferrer
A. Torres
A. Urbano
L. A. Zhang
D. Swigon
F. Pike
R. S. Parker
G. Clermont
C. Scheer
S. O. Kuhn
A. Modler
M. Vollmer
C. Fuchs
K. Hahnenkamp
S. Rehberg
M. Gründling
A. Taggu
N. Darang
N. Öveges
I. László
K. Tánczos
M. Németh
G. Lebák
B. Tudor
D. Érces
J. Kaszaki
W. Huber
D. Trásy
Z. Molnár
G. Ferrara
V. S. Kanoore Edul
H. S. Canales
E. Martins
C. Canullán
G. Murias
M. O. Pozo
J. F. Caminos Eguillor
M. G. Buscetti
C. Ince
A. Dubin
H. D. Aya
A. Rhodes
N. Fletcher
R. M. Grounds
M. Cecconi
M. Jacquet-Lagrèze
M. Riche
R. Schweizer
P. Portran
W. Fornier
M. Lilot
J. Neidecker
J. L. Fellahi
A. Escoresca-Ortega
A. Gutiérrez-Pizarraya
L. Charris-Castro
Y. Corcia-Palomo
E. Fernandez-Delgado
J. Garnacho-Montero
C. Roger
L. Muller
L. Elotmani
J. Lipman
J. Y. Lefrant
J. A. Roberts
R. Muñoz-Bermúdez
M. Samper
C. Climent
F. Vasco
V. Sara
S. Luque
N. Campillo
S. Grau Cerrato
J. R. Masclans
F. Alvarez-Lerma
S. Carvalho Brugger
G. Jimenez Jimenez
M. Miralbés Torner
J. Trujillano Cabello
B. Balsera Garrido
X. Nuvials Casals
F. Barcenilla Gaite
M. Vallverdú Vidal
M. Palomar Martínez
V. Gusarov
D. Shilkin
M. Dementienko
E. Nesterova
N. Lashenkova
A. Kuzovlev
M. Zamyatin
A. Demoule
S. Carreira
S. Lavault
O. Palancca
E. Morawiec
J. Mayaux
I. Arnulf
T. Similowski
B. S. Rasmussen
R. G. Maltesen
M. Hanifa
S. Pedersen
S. R. Kristensen
R. Wimmer
M. Panigada
G. Li Bassi
T. Kolobow
A. Zanella
M. Cressoni
L. Berra
V. Parrini
H. Kandil
G. Salati
S. Livigni
A. Amatu
A. Andreotti
F. Tagliaferri
G. Moise
G. Mercurio
A. Costa
A. Vezzani
S. Lindau
J. Babel
M. Cavana
D. Consonni
A. Pesenti
L. Gattinoni
for the GRAVITY-VAP TRIAL NETWORK
P. Mansouri
F. Zand
L. Zahed
F. Dehghanrad
M. Bahrani
M. Ghorbani
B. Cambiaghi
O. Moerer
T. Mauri
N. Kunze-Szikszay
C. Ritter
M. Quintel
L. M. Vilander
M. A. Kaunisto
S. T. Vaara
V. Pettilä
FINNAKI Study Group
J. L. G. Haitsma Mulier
S. Rozemeijer
A. M. E. Spoelstra-de Man
P. E. Elbers
P. R. Tuinman
M. C. de Waard
H. M. Oudemans-van Straaten
A. M. A. Liberatore
R. B. Souza
A. M. C. R. P. F. Martins
J. C. F. Vieira
I. H. J. Koh
M. Galindo Martínez
R. Jiménez Sánchez
L. Martínez Gascón
M. D. Rodríguez Mulero
A. Ortín Freire
A. Ojados Muñoz
S. Rebollo Acebes
Á. Fernández Martínez
S. Moreno Aliaga
L. Herrera Para
J. Murcia Payá
F. Rodríguez Mulero
P. Guerci
Y. Ince
P. Heeman
B. Ergin
Z. Uz
M. Massey
R. Papatella
E. Bulent
F. Toraman
E. R. Longbottom
H. D. Torrance
H. C. Owen
C. J. Hinds
R. M. Pearse
M. J. O’Dywer
Z. Trogrlic
M. van der Jagt
H. Lingsma
H. H. Ponssen
J. F. Schoonderbeek
F. Schreiner
S. J. Verbrugge
S. Duran
T. van Achterberg
J. Bakker
D. A. M. P. J. Gommers
E. Ista
A. Krajčová
P. Waldauf
F. Duška
A. Shah
N. Roy
S. McKechnie
C. Doree
S. Fisher
S. J. Stanworth
J. F. Jensen
D. Overgaard
M. H. Bestle
D. F. Christensen
I. Egerod
The RAPIT Group
A. Pivkina
I. Zhivotneva
N. Pasko
A. Alklit
R. L. Hansen
H. Knudsen
L. B. Grode
The RAPIT group
M. Hravnak
L. Chen
A. Dubrawski
M. R. Pinsky
S. M. Parry
L. D. Knight
B. C. Connolly
C. E. Baldwin
Z. A. Puthucheary
L. Denehy
N. Hart
P. E. Morris
J. Mortimore
C. L. Granger
H. I. Jensen
R. Piers
B. Van den Bulcke
J. Malmgren
V. Metaxa
A. K. Reyners
M. Darmon
K. Rusinova
D. Talmor
A. P. Meert
L. Cancelliere
L. Zubek
P. Maia
A. Michalsen
J. Decruyenaere
E. Kompanje
S. Vanheule
E. Azoulay
S. Vansteelandt
D. Benoit
C. Ryan
D. Dawson
J. Ball
K. Noone
B. Aisling
S. Prudden
A. Ntantana
D. Matamis
S. Savvidou
M. Giannakou
M. Gouva
G. Nakos
V. Koulouras
J. Aron
G. Lumley
D. Milliken
K. Dhadwal
B. A. McGrath
S. J. Lynch
B. Bovento
G. Sharpe
E. Grainger
S. Pieri-Davies
S. Wallace
B. McGrath
M. Jung
J. Cho
H. Park
G. Suh
O. Kousha
J. Paddle
L. Gamrin Gripenberg
M. Sundström Rehal
J. Wernerman
O. Rooyackers
H. J. de Grooth
W. P. Choo
A. M. Spoelstra-de Man
E. L. Swart
L. Talan
G. Güven
N. D. Altıntas
M. Padar
G. Uusvel
L. Starkopf
J. Starkopf
A. Reintam Blaser
M. S. Kalaiselvan
A. S. Arunkumar
M. K. Renuka
R. L. Shivkumar
M. Volbeda
D. ten Kate
M. Hoekstra
J. M. van der Maaten
M. W. Nijsten
A. Komaromi
Å. Norberg
M. Smedberg
M. Mori
L. Pettersson
M. Theodorakopoulou
T. Christodoulopoulou
A. Diamantakis
F. Frantzeskaki
M. Kontogiorgi
E. Chrysanthopoulou
M. Lygnos
C. Diakaki
A. Armaganidis
K. Gundogan
E. Dogan
R. Coskun
S. Muhtaroglu
M. Sungur
T. Ziegler
M. Guven
A. Kleyman
W. Khaliq
D. Andreas
M. Singer
R. Meierhans
R. Schuepbach
I. De Brito-Ashurst
G. Sabetian
R. Nikandish
F. Hagar
M. Masjedi
B. Maghsudi
A. Vazin
E. Asadpour
K. C. Kao
L. C. Chiu
C. Y. Hung
C. H. Chang
S. H. Li
H. C. Hu
S. El Maraghi
M. Ali
D. Rageb
M. Helmy
J. Marin-Corral
C. Vilà
A. Vàzquez
I. Martín-Loeches
E. Díaz
J. C. Yébenes
A. Rodriguez
F. Álvarez-Lerma
H1N1 SEMICYUC/GETGAG Working Group
N. Varga
A. Cortina-Gutiérrez
L. Dono
M. Martínez-Martínez
C. Maldonado
E. Papiol
M. Pérez-Carrasco
R. Ferrer
K. Nweze
B. Morton
I. Welters
M. Houard
B. Voisin
G. Ledoux
S. Six
E. Jaillette
S. Nseir
S. Romdhani
R. Bouneb
D. Loghmari
N. Ben Aicha
J. Ayachi
K. Meddeb
I. Chouchène
A. Khedher
M. Boussarsar
K. S. Chan
W. L. Yu
J. Nolla
L. Vidaur
J. Bonastre
B. Suberbiola
J. E. Guerrero
H1N1 SEMICYUC/GETGAG working group
N. Ramon Coll
G. Jiménez Jiménez
J. Codina Calero
M. García
M. C. de la Torre
E. Vendrell
E. Palomera
E. Güell
M. Serra-Prat
J. F. Bermejo-Martín
J. Almirall
E. Tomas
A. Escoval
F. Froe
M. H. Vitoria Pereira
N. Velez
E. Viegas
E. Filipe
C. Groves
M. Reay
A. Ballin
F. Facchin
G. Sartori
F. Zarantonello
E. Campello
C. M. Radu
S. Rossi
C. Ori
P. Simioni
N. Umei
I. Shingo
A. C. Santos
C. Candeias
I. Moniz
R. Marçal
Z. Costa e Silva
J. M. Ribeiro
J. F. Georger
J. P. Ponthus
M. Tchir
V. Amilien
M. Ayoub
E. Barsam
G. Martucci
G. Panarello
F. Tuzzolino
G. Capitanio
V. Ferrazza
T. Carollo
L. Giovanni
A. Arcadipane
M. López Sánchez
M. A. González-Gay
F. J. Llorca Díaz
M. I. Rubio López
E. Zogheib
L. Villeret
J. Nader
M. Bernasinski
P. Besserve
T. Caus
H. Dupont
P. Morimont
S. Habran
R. Hubert
T. Desaive
F. Blaffart
N. Janssen
J. Guiot
A. Pironet
P. Dauby
B. Lambermont
T. Pettenuzzo
G. Citton
C. Kirakli
O. Ediboglu
S. Ataman
M. Yarici
F. Tuksavul
S. Keating
A. Gibson
M. Gilles
M. Dunn
G. Price
N. Young
P. Remeta
P. Bishop
M. D. Fernández Zamora
J. Muñoz-Bono
E. Curiel-Balsera
E. Aguilar-Alonso
R. Hinojosa
A. Gordillo-Brenes
J. A. Arboleda-Sánchez
ARIAM-CARDIAC SURGERY PROJECT AUTHORS
I. Skorniakov
D. Vikulova
C. Whiteley
O. Shaikh
A. Jones
M. Ostermann
L. Forni
M. Scott
J. Sahatjian
W. Linde-Zwirble
D. Hansell
P. Laoveeravat
N. Srisawat
M. Kongwibulwut
S. Peerapornrattana
N. Suwachittanont
T. O. Wirotwan
P. Chatkaew
P. Saeyub
K. Latthaprecha
K. Tiranathanagul
S. Eiam-ong
J. A. Kellum
R. E. Berthelsen
A. Perner
A. E. K. Jensen
J. U. Jensen
D. J. Gebhard
J. Price
C. E. Kennedy
A. Akcan-Arikan
Y. R. Kang
M. N. Nakamae
K. Hamed
M. M. Khaled
R. Aly Soliman
M. Sherif Mokhtar
G. Seller-Pérez
D. Arias-Verdú
E. Llopar-Valdor
I. De-Diós-Chacón
G. Quesada-García
M. E. Herrera-Gutierrez
R. Hafes
G. Carroll
P. Doherty
C. Wright
I. G. Guerra Vera
M. Ralston
M. L. Gemmell
A. MacKay
E. Black
R. I. Docking
R. Appleton
M. R. Ralston
L. Gemmell
A. Mackay
J. G. Röttgering
P. W. G. Elbers
N. Mejeni
J. Nsiala
A. Kilembe
P. Akilimali
G. Thomas
A. E. Andersson
A. M. Fagerdahl
V. Knudsen
P-INFECT
A. Ben Cheikh
Y. Hamdaoui
A. Guiga
N. Fraj
N. Sma
I. Chouchene
N. Bouafia
A. Amirian
B. Ziaian
C. Fleischmann
D. O. Thomas-Rueddel
A. Schettler
D. Schwarzkopf
A. Stacke
K. Reinhart
A. Martins
P. Sousa
G. Snell
R. Matsa
T. T. S. Paary
A. M. Cavalheiro
L. L. Rocha
C. S. Vallone
A. Tonilo
M. D. S. Lobato
D. T. Malheiro
G. Sussumo
N. M. Lucino
V. D. Rosenthal
A. Sanaei Dashti
A. Yousefipour
J. R. Goodall
M. Williamson
E. Tant
N. Thomas
C. Balci
C. Gonen
E. Haftacı
H. Gurarda
E. Karaca
B. Paldusová
I. Zýková
D. Šímová
S. Houston
L. D’Antona
J. Lloyd
V. Garnelo-Rey
M. Sosic
V. Sotosek-Tokmazic
J. Kuharic
I. Antoncic
S. Dunatov
A. Sustic
C. T. Chong
M. Sim
T. Lyovarin
F. M. Acosta Díaz
S. Narbona Galdó
M. Muñoz Garach
O. Moreno Romero
A. M. Pérez Bailón
A. Carranza Pinel
M. Colmenero
A. Gritsan
A. Gazenkampf
E. Korchagin
N. Dovbish
R. M. Lee
M. P. P. Lim
B. C. L. Lim
J. J. See
R. Assis
F. Filipe
N. Lopes
L. Pessoa
T. Pereira
N. Catorze
M. S. Aydogan
C. Aldasoro
P. Marchio
A. Jorda
M. D. Mauricio
S. Guerra-Ojeda
M. Gimeno-Raga
M. Colque-Cano
A. Bertomeu-Artecero
M. Aldasoro
S. L. Valles
D. Tonon
T. Triglia
J. C. Martin
M. C. Alessi
N. Bruder
P. Garrigue
L. Velly
S. Spina
V. Scaravilli
C. Marzorati
E. Colombo
D. Savo
A. Vargiolu
G. Cavenaghi
G. Citerio
A. H. V. Andrade
P. Bulgarelli
J. A. P. Araujo
V. Gonzalez
V. A. Souza
C. Massant
C. A. C. Abreu Filho
R. A. Morbeck
L. E. Burgo
R. van Groenendael
L. T. van Eijk
G. P. Leijte
B. Koeneman
M. Kox
P. Pickkers
A. García-de la Torre
M. de la Torre-Prados
A. Fernández-Porcel
C. Rueda-Molina
P. Nuevo-Ortega
T. Tsvetanova-Spasova
E. Cámara-Sola
A. García-Alcántara
L. Salido-Díaz
X. Liao
T. Feng
J. Zhang
X. Cao
Q. Wu
Z. Xie
H. Li
Y. Kang
M. S. Winkler
A. Nierhaus
E. Mudersbach
A. Bauer
L. Robbe
C. Zahrte
E. Schwedhelm
S. Kluge
C. Zöllner
E. Mitsi
S. H. Pennington
J. Reine
A. D. Wright
R. Parker
I. D. Welters
J. D. Blakey
G. Rajam
E. W. Ades
D. M. Ferreira
D. Wang
A. Kadioglu
S. B. Gordon
R. Koch
J. Rahamat-Langedoen
J. Schloesser
M. de Jonge
J. Bringue
R. Guillamat-Prats
E. Torrents
M. L. Martinez
M. Camprubí-Rimblas
L. Blanch
S. Y. Park
Y. B. Park
D. K. Song
S. Shrestha
S. H. Park
Y. Koh
M. J. Park
C. W. Hong
O. Lesur
D. Coquerel
X. Sainsily
J. Cote
T. Söllradl
A. Murza
L. Dumont
R. Dumaine
M. Grandbois
P. Sarret
E. Marsault
D. Salvail
M. Auger-Messier
F. Chagnon
Apelin Group
M. P. Lauretta
E. Greco
A. Dyson
S. Preau
M. Ambler
A. Sigurta
S. Saeed
L. Topcu Sarıca
N. Zibandeh
D. Genc
F. Gul
T. Akkoc
E. Kombak
L. Cinel
I. Cinel
S. J. Pollen
N. Arulkumaran
G. Warnes
D. J. Pennington
K. Brohi
M. J. O’Dwyer
H. Y. Kim
S. Na
J. Kim
Y. F. Chang
A. Chao
P. Y. Shih
C. T. Lee
Y. C. Yeh
L. W. Chen
M. Adriaanse
W. Rietdijk
S. Funcke
S. Sauerlaender
B. Saugel
H. Pinnschmidt
D. A. Reuter
R. Nitzschke
S. Perbet
C. Biboulet
A. Lenoire
D. Bourdeaux
B. Pereira
B. Plaud
J. E. Bazin
V. Sautou
A. Mebazaa
J. M. Constantin
M. Legrand
Y. Boyko
P. Jennum
M. Nikolic
H. Oerding
R. Holst
P. Toft
H. K. Nedergaard
T. Haberlandt
S. Park
S. Kim
Y. J. Cho
Y. J. Lim
A. Chan
S. Tang
S. L. Nunes
S. Forsberg
H. Blomqvist
L. Berggren
M. Sörberg
T. Sarapohja
C. J. Wickerts
J. G. M. Hofhuis
L. Rose
B. Blackwood
E. Akerman
J. Mcgaughey
M. Fossum
H. Foss
E. Georgiou
H. J. Graff
M. Kalafati
R. Sperlinga
A. Schafer
A. G. Wojnicka
P. E. Spronk
F. Khalili
R. Afshari
H. Haddad Khodaei
S. Javadpour
P. Petramfar
S. Nasimi
H. Tabei
A. Gunther
J. O. Hansen
P. Sackey
H. Storm
J. Bernhardsson
Ø. Sundin
A. Bjärtå
A. Bienert
P. Smuszkiewicz
P. Wiczling
K. Przybylowski
A. Borsuk
I. Trojanowska
J. Matysiak
Z. Kokot
M. Paterska
E. Grzeskowiak
A. Messina
E. Bonicolini
D. Colombo
G. Moro
S. Romagnoli
A. R. De Gaudio
F. Della Corte
S. M. Romano
J. A. Silversides
E. Major
E. E. Mann
A. J. Ferguson
D. F. Mcauley
J. C. Marshall
J. A. Diaz-Rodriguez
R. Silva-Medina
E. Gomez-Sandoval
N. Gomez-Gonzalez
R. Soriano-Orozco
P. L. Gonzalez-Carrillo
M. Hernández-Flores
K. Pilarczyk
J. Lubarksi
D. Wendt
F. Dusse
J. Günter
B. Huschens
E. Demircioglu
H. Jakob
A. Palmaccio
A. M. Dell’Anna
D. L. Grieco
F. Torrini
C. Iaquaniello
F. Bongiovanni
M. Antonelli
L. Toscani
D. Antonakaki
D. Bastoni
M. Jozwiak
F. Depret
J. L. Teboul
J. Alphonsine
C. Lai
C. Richard
X. Monnet
G. Demeter
I. Kertmegi
A. Hasanin
A. Lotfy
A. El-adawy
H. Nassar
S. Mahmoud
A. Abougabal
A. Mukhtar
F. Quinty
S. Habchi
A. Luzi
E. Antok
G. Hernandez
B. Lara
L. Enberg
M. Ortega
P. Leon
C. Kripper
P. Aguilera
E. Kattan
M. Lehmann
S. Sakka
B. Bein
R. M. Schmid
J. Preti
J. Creteur
A. Herpain
J. Marc
F. Trojette
S. Bar
L. Kontar
D. Titeca
J. Richecoeur
B. Gelee
N. Verrier
R. Mercier
E. Lorne
J. Maizel
M. Slama
M. E. Abdelfattah
A. Eladawy
M. A. Ali Elsayed
A. Pedraza Montenegro
E. Monares Zepeda
J. Franco Granillo
J. S. Aguirre Sánchez
G. Camarena Alejo
A. Rugerio Cabrera
A. A. Tanaka Montoya
C. Lee
F. Hatib
M. Cannesson
P. Theerawit
T. Morasert
Y. Sutherasan
G. Zani
S. Mescolini
M. Diamanti
R. Righetti
A. Scaramuzza
M. Papetti
M. Terenzoni
C. Gecele
M. Fusari
K. A. Hakim
A. Chaari
M. Ismail
A. H. Elsaka
T. M. Mahmoud
K. Bousselmi
V. Kauts
W. F. Casey
S. D. Hutchings
D. Naumann
J. Wendon
S. Watts
E. Kirkman
Z. Jian
S. Buddi
J. Settels
P. Bertini
F. Guarracino
C. Trepte
P. Richter
S. A. Haas
V. Eichhorn
J. C. Kubitz
M. S. Soliman
W. I. Hamimy
A. Z. Fouad
A. M. Mukhtar
M. Charlton
L. Tonks
L. Mclelland
T. J. Coats
J. P. Thompson
M. R. Sims
D. Williams
D. Z. Roushdy
R. A. Soliman
R. A. Nahas
M. Y. Arafa
W. T. Hung
C. C. Chiang
W. C. Huang
K. C. Lin
S. C. Lin
C. C. Cheng
P. L. Kang
S. R. Wann
G. Y. Mar
C. P. Liu
M. Lopez Carranza
H. Sancho Fernandez
J. A. Sanchez Roman
F. Lucena
A. Campanario Garcia
A. Loza Vazquez
A. Lesmes Serrano
ARIAM-SEMICYUC Registry Investigators
L. Sayagues Moreira
R. Vidal-Perez
U. Anido Herranz
J. M. Garcia Acuna
C. Pena Gil
J. L. Garcia Allut
P. Rascado Sedes
C. Martin Lopez
E. Saborido Paz
C. Galban Rodriguez
J. R. Gonzalez-Juanatey
A. Vallejo-Baez
M. V. de la Torre-Prados
ARIAM Group
R. Marharaj
K. Gervasio
M. Bottiroli
M. Mondino
D. De Caria
A. Calini
E. Montrasio
F. Milazzo
M. P. Gagliardone
A. Vallejo-Báez
ARIAM group
U. Anido
M. Cheikh-Bouhlel
M. P. R. D. L. Dela Cruz
J. M. Bernardo
F. Galfo
A. Marino
C. C. Chao
P. Hou
C. C. Hung
C. H. Chiang
Y. J. Liou
S. M. Hung
Y. S. Lin
F. Y. Kuo
K. R. Chiou
C. J. Chen
L. S. Yan
C. Y. Liu
H. H. Wang
H. L. Chen
C. K. Ho
S. Grewal
S. Gopal
C. Corbett
A. Wilson
J. Capps
W. Ayoub
A. Lomas
S. Ghani
J. Moore
D. Atkinson
M. Sharman
W. Swinnen
J. Pauwels
K. Mignolet
E. Pannier
A. Koch
T. Sarens
W. Temmerman
A. M. Elmenshawy
A. M. Fayed
M. Elboriuny
E. Hamdy
E. Zakaria
A. C. Falk
A. Petosic
K. Olafsen
H. Wøien
H. Flaatten
K. Sunde
J. J. Cáceres Agra
J. L. Santana Cabrera
J. D. Martín Santana
L. Melián Alzola
H. Rodríguez Pérez
T. Castro Pires
H. Calderón
A. Pereira
S. Castro
C. Granja
I. Norkiene
I. Urbanaviciute
G. Kezyte
D. Ringaitiene
T. Jovaisa
G. Vogel
U. B. Johansson
A. Sandgren
C. Svensen
E. Joelsson-Alm
M. A. Leite
L. D. Murbach
E. F. Osaku
C. R. L. M. Costa
M. Pelenz
N. M. Neitzke
M. M. Moraes
J. L. Jaskowiak
M. M. M. Silva
R. S. Zaponi
L. R. L. Abentroth
S. M. Ogasawara
A. C. Jorge
P. A. D. Duarte
J. Barreto
S. T. Duarte
S. Taba
D. Miglioranza
D. P. Gund
C. F. Lordani
H. Vollmer
M. Gager
C. Waldmann
A. T. Mazzeo
R. Tesio
C. Filippini
M. E. Vallero
C. Giolitti
S. Caccia
M. Medugno
T. Tenaglia
R. Rosato
I. Mastromauro
L. Brazzi
P. P. Terragni
R. Urbino
V. Fanelli
V. M. Ranieri
L. Mascia
J. Ballantyne
L. Paton
P. Perez-Teran
O. Roca
J. C. Ruiz-Rodriguez
A. Zapatero
J. Serra
S. Bianzina
P. Cornara
G. Rodi
G. Tavazzi
M. Pozzi
G. A. Iotti
F. Mojoli
A. Braschi
A. Vishnu
D. Buche
R. Pande
D. L. J. Moolenaar
F. Bakhshi-Raiez
D. A. Dongelmans
N. F. de Keizer
D. W. de Lange
I. Fuentes Fernández
D. Martínez Baño
J. L. Buendía Moreno
R. Jara Rubio
J. Scott
D. Phelan
D. Morely
J. O’Flynn
P. Stapleton
M. Lynch
B. Marsh
E. Carton
C. O’Loughlin
K. C. Cheng
M. I. Sung
M. O. Elghonemi
M. H. Saleh
T. S. Meyhoff
M. Krag
P. B. Hjortrup
M. H. Møller
T. Öhman
T. Sigmundsson
E. Redondo
M. Hallbäck
F. Suarez-Sipmann
H. Björne
C. Hällsjö Sander
KARISMA
D. Chiumello
C. Chiurazzi
M. Brioni
I. Algieri
M. Guanziroli
G. Vergani
T. Tonetti
I. Tomic
A. Colombo
F. Crimella
E. Carlesso
V. Gasparovic
R. El-Sherif
M. Abd Al-Basser
A. Raafat
A. El-Sherif
L. R. A. Schouten
O. L. Cremer
D. S. Y. Ong
G. Amoruso
G. Cinnella
L. D. J. Bos
P. Schmidle
M. Findeisen
P. Hoppmann
J. Jaitner
F. Brettner
T. Lahmer
EXODUS-investigators
G. Rajagopalan
V. Bansal
R. Frank
R. Hinds
J. Levitt
United States Critical Illness and Injury Trials Group/LIPS-B investigators
S. Siddiqui
SICM NICER Group
J. P. Gilbert
K. Sim
C. H. Wang
I. J. Li
W. R. Tang
P. Persona
A. De Cassai
M. Franco
A. Goffi
B. Llorente Ruiz
J. Lujan Varas
R. Molina Montero
C. Pintado Delgado
O. Navarrete
M. Vazquez Mezquita
E. Alonso Peces
M. A. M. Nakamura
L. A. Hajjar
F. R. B. G. Galas
T. A. Ortiz
M. B. P. Amato
L. Bitker
N. Costes
D. Le Bars
F. Lavenne
D. Mojgan
J. C. Richard
D. Massari
M. Gotti
P. Cadringher
A. Zerman
M. Türkoğlu
G. Arık
F. Yıldırım
Z. Güllü
I. Kara
N. Boyacı
B. Basarık Aydoğan
Ü. Gaygısız
K. Gönderen
G. Aygencel
M. Aydoğdu
Z. Ülger
G. Gürsel
J. Riera
C. Maldonado Toral
C. Mazo
M. Martínez
J. Baldirà
L. Lagunes
A. Roman
M. Deu
J. Rello
D. J. Levine
R. M. Mohus
Å. Askim
J. Paulsen
A. Mehl
A. T. Dewan
J. K. Damås
E. Solligård
B. O. Åsvold
Mid-Norway Sepsis Research Center
A. DeWan
O. Aktepe
A. Kara
H. Yeter
A. Topeli
M. Norrenberg
M. Devroey
H. Khader
J. C. Preiser
Z. Tang
C. Qiu
L. Tong
C. Cai
O. Apostolopoulou
J. Y. Moon
M. R. Park
I. S. Kwon
G. R. Chon
J. Y. Ahn
S. J. Kwon
Y. J. Chang
J. Y. Lee
S. Y. Yoon
J. W. Lee
The Korean Chungcheong Critical Care Research Group
M. Kostalas
J. Mckinlay
G. Kooner
G. Dudas
A. Horton
C. Kerr
N. Karanjia
B. Creagh-Brown
N. D. Altintas
S. Izdes
O. Keremoglu
A. Alkan
S. Neselioglu
O. Erel
N. Tardif
T. Gustafsson
K. N. MacEachern
M. Traille
I. Bromberg
S. E. Lapinsky
M. J. Moore
J. L. García-Garmendia
F. Villarrasa-Clemente
F. Maroto-Monserrat
O. Rufo-Tejeiro
V. Jorge-Amigo
M. Sánchez-Santamaría
C. Colón-Pallarés
A. Barrero-Almodóvar
S. Gallego-Lara
C. T. Anthon
R. B. Müller
N. Haase
K. Møller
J. Wetterslev
M. Nakanishi
A. Kuriyama
T. Fukuoka
M. A. Abd el Halim
M. H. Elsaid hafez
A. M. Moktar
H. M. Elazizy
K. Abdel Hakim
M. Elbahr
T. Mahmoud
E. Khalil
W. Casey
S. H. Zaky
A. Rizk
R. Ahmed
G. A. Ospina-Tascón
A. F. Garcia Marin
G. J. Echeverry
W. F. Bermudez
H. J. Madriñan-Navia
J. D. Valencia
E. Quiñonez
A. Marulanda
C. A. Arango-Dávila
A. Bruhn
D. De Backer
D. Orbegozo Cortes
F. Su
J. L. Vincent
L. Tullo
L. Mirabella
P. Di Molfetta
M. Dambrosio
C. Villavicencio Lujan
J. Leache irigoyen
M. Cartanya ferré
R. Carbonell García
M. Ahmed
M. El Ayashi
E. Ayman
M. Salem
S. Fathy
A. Zaghlol
M. F. Aguilar Arzapalo
Å. Valsø
T. Rustøen
I. Schou-Bredal
L. Skogstad
K. Tøien
C. Padilla
Y. Palmeiro
W. Egbaria
R. Kigli
B. Maertens
K. Blot
S. Blot
E. Santana-Santos
E. R. dos Santos
R. E. D. L. Ferretti-Rebustini
R. D. C. C. D. O. dos Santos
R. G. S. Verardino
L. A. Bortolotto
A. M. Doyle
I. Naldrett
J. Tillman
S. Price
P. Pearson
J. Greaves
D. Goodall
A. Berry
A. Richardson
G. O. Odundo
P. Omengo
P. Obonyo
N. M. Chanzu
R. Kleinpell
S. J. Sarris
P. Nedved
M. Heitschmidt
H. Ben-Ghezala
S. Snouda
S. Djobbi
N. K. J. Adhikari
D. Leasa
D. Fergusson
D. A. Mckim
J. Weblin
D. McWilliams
F. Doesburg
F. Cnossen
W. Dieperink
W. Bult
M. W. N. Nijsten
G. A. Galvez-Blanco
C. I. Olvera Guzman
J. Santos Stroud
R. Thomson
M. Llaurado-Serra
A. Lobo-Civico
M. Pi-Guerrero
I. Blanco-Sanchez
A. Piñol-Tena
C. Paños-Espinosa
Y. Alabart-Segura
B. Coloma-Gomez
A. Fernandez-Blanco
F. Braga-Dias
M. Treso-Geira
A. Valeiras-Valero
L. Martinez-Reyes
A. Sandiumenge
M. F. Jimenez-Herrera
CAPCRI Study
R. Prada
P. Juárez
R. Argandoña
J. J. Díaz
C. Sánchez Ramirez
P. Saavedra
S. Ruiz Santana
O. Obukhova
S. Kashiya
I. A. Kurmukov
A. M. Pronina
P. Simeone
L. Puybasset
G. Auzias
O. Coulon
B. Lesimple
G. Torkomian
A. Bartkowska-Sniatkowska
O. Szerkus
D. Siluk
J. Bartkowiak-Wieczorek
J. Rosada-Kurasinska
J. Warzybok
R. Kaliszan
C. Hernandez Caballero
S. Roberts
G. Isgro
D. Hall
G. Guillaume
O. Passouant
F. Dumas
W. Bougouin
B. Champigneulle
M. Arnaout
J. Chelly
J. D. Chiche
O. Varenne
J. P. Mira
E. Marijon
A. Cariou
M. Beerepoot
H. R. Touw
K. Parlevliet
C. Boer
P. W. Elbers
Á. J. Roldán Reina
Y. Corcia Palomo
R. Martín Bermúdez
L. Martín Villén
I. Palacios García
J. R. Naranjo Izurieta
J. B. Pérez Bernal
F. J. Jiménez Jiménez
Cardiac Arrest Group HUVR
F. Cota-Delgado
T. Kaneko
H. Tanaka
M. Kamikawa
R. Karashima
S. Iwashita
H. Irie
S. Kasaoka
O. Arola
R. Laitio
A. Saraste
J. Airaksinen
M. Pietilä
M. Hynninen
J. Wennervirta
M. Bäcklund
E. Ylikoski
P. Silvasti
E. Nukarinen
J. Grönlund
V. P. Harjola
J. Niiranen
K. Korpi
M. Varpula
R. O. Roine
T. Laitio
for the Xe-HYPOTHECA study group
S. Salah
B. G. Hassen
A. Mohamed Fehmi
Y. C. Hsu
J. Barea-Mendoza
C. García-Fuentes
M. Castillo-Jaramillo
H. Dominguez-Aguado
R. Viejo-Moreno
L. Terceros-Almanza
S. Bermejo Aznárez
C. Mudarra-Reche
W. Xu
M. Chico-Fernández
J. C. Montejo-González
K. Crewdson
M. Thomas
M. Merghani
L. Fenner
P. Morgan
D. Lockey
E. J. van Lieshout
B. Oomen
J. M. Binnekade
R. J. de Haan
N. P. Juffermans
M. B. Vroom
R. Algarte
L. Martínez
B. Sánchez
I. Romero
F. Martínez
S. Quintana
J. Trenado
O. Sheikh
D. Pogson
R. Clinton
F. Riccio
A. Arthur
L. Young
A. Sinclair
D. Markopoulou
K. Venetsanou
L. Filippou
E. Salla
S. Stratouli
I. Alamanos
A. H. Guirgis
R. Gutiérrez Rodriguez
M. J. Furones Lorente
I. Macias Guarasa
A. Ukere
S. Meisner
G. Greiwe
B. Opitz
D. Benten
B. Nashan
L. Fischer
C. J. C. Trepte
C. R. Behem
B. Ana
A. Vazir
D. Gibson
M. R. Hadavi
M. Riahi alam
M. R. Sasani
N. Parenti
F. Agrusta
C. Palazzi
B. Pifferi
R. Sganzerla
F. Tagliazucchi
A. Luciani
M. Möller
J. Müller-Engelmann
G. Montag
P. Adams
C. Lange
J. Neuzner
R. Gradaus
K. H. Wodack
F. Thürk
A. D. Waldmann
M. F. Grässler
S. Nishimoto
S. H. Böhm
E. Kaniusas
C. J. Trepte
M. Wallin
F. Suarez Sipman
A. Oldner
L. Colinas
R. Vicho
M. Serna
R. Cuena
A. Canabal
ECOCRITIC group
M. Etman
M. El Bahr
A. El Sakka
A. Arali
O. Bond
P. De Santis
E. Iesu
F. Franchi
S. Scolletta
F. S. Taccone
Z. Marutyan
L. Hamidova
A. Shakotko
V. Movsisyan
I. Uysupova
A. Evdokimov
S. Petrikov
F. J. Redondo Calvo
N. Bejarano
V. Baladron
R. Villazala
J. Redondo
D. Padilla
P. Villarejo
C. Gomez-Gonzalez
S. Mas-Font
A. Puppo-Moreno
M. Herrera-Gutierrez
M. Garcia-Garcia
S. Aldunate-Calvo
NEFROCON Investigators
E. P. Plata-Menchaca
X. L. Pérez-Fernández
M. Estruch
A. Betbese-Roig
P. Cárdenas Campos
M. Rojas Lora
N. D. Toapanta Gaibor
R. S. Contreras Medina
V. D. Gumucio Sanguino
E. J. Casanova
J. Sabater Riera
SIRAKI group
K. Kritmetapak
S. Peerapornratana
P. Kittiskulnam
T. Dissayabutra
P. Susantithapong
K. Praditpornsilpa
K. Tungsanga
S. Eiam-Ong
T. Winkelmann
T. Busch
J. Meixensberger
S. Bercker
E. M. Flores Cabeza
M. Sánchez Sánchez
N. Cáceres Giménez
C. Gutierrez Melón
E. Herrero de Lucas
P. Millán Estañ
M. Hernández Bernal
A. Garcia de Lorenzo y Mateos
P. A. C. Specht
M. Balik
M. Zakharchenko
F. Los
H. Brodska
C. de Tymowski
P. Augustin
M. Desmard
P. Montravers
S. N. Stapel
R. de Boer
H. M. Oudemans
A. Hollinger
T. Schweingruber
F. Jockers
M. Dickenmann
M. Siegemund
Clinical Intensive Care Research Basel
N. Runciman
L. Alban
C. Turrini
T. Sasso
T. Langer
P. Taccone
C. Marenghi
G. Grasselli
P. Wibart
T. Reginault
M. Garcia
B. Barbrel
A. Benard
C. Bader
F. Vargas
H. N. Bui
G. Hilbert
J. M. Serrano Simón
P. Carmona Sánchez
F. Ruiz Ferrón
M. García de Acilu
J. Marin
V. Antonia
L. Ruano
M. Monica
G. Hong
D. H. Kim
Y. S. Kim
J. S. Park
Y. K. Jee
Z. Yu xiang
W. Jia-xing
W. Xiao dan
N. Wen long
W. Yu
Z. Yan
X. Cheng
T. Kobayashi
Y. Onodera
R. Akimoto
A. Sugiura
H. Suzuki
M. Iwabuchi
M. Nakane
K. Kawamae
P. Carmona Sanchez
M. D. Bautista Rodriguez
M. Rodriguez Delgado
V. Martínez de Pinillos Sánchez
A. Mula Gómez
P. Beuret
C. Fortes
M. Lauer
M. Reboul
J. C. Chakarian
X. Fabre
B. Philippon-Jouve
S. Devillez
M. Clerc
N. Rittayamai
M. Sklar
M. Dres
M. Rauseo
C. Campbell
B. West
D. E. Tullis
M. Okada
N. Ahmad
M. Wood
A. Glossop
J. Higuera Lucas
A. Blandino Ortiz
D. Cabestrero Alonso
R. De Pablo Sánchez
L. Rey González
R. Costa
G. Spinazzola
A. Pizza
G. Ferrone
M. Rossi
G. Conti
H. Ribeiro
J. Alves
M. Sousa
P. Reis
C. S. Socolovsky
R. P. Cauley
J. E. Frankel
A. L. Beam
K. O. Olaniran
F. K. Gibbons
K. B. Christopher
J. Pennington
P. Zolfaghari
H. S. King
H. H. Y. Kong
H. P. Shum
W. W. Yan
C. Kaymak
N. Okumus
A. Sari
B. Erdogdu
S. Aksun
H. Basar
A. Ozcan
N. Ozcan
D. Oztuna
J. A. Malmgren
S. Lundin
K. Torén
M. Eckerström
A. Wallin
A. C. Waldenström
for the Section on Ethics of the ESICM
F. C. Riccio
A. C. P. Antonio
A. F. Leivas
F. Kenji
E. James
S. Jonnada
C. S. Gerrard
N. Jones
J. D. Salciccioli
D. C. Marshall
M. Komorowski
A. Hartley
M. C. Sykes
R. Goodson
J. Shalhoub
J. R. Fernández Villanueva
R. Fernández Garda
A. M. López Lago
E. Rodríguez Ruiz
R. Hernández Vaquero
C. Galbán Rodríguez
E. Varo Pérez
C. Hilasque
I. Oliva
G. Sirgo
M. C. Martin
M. Olona
M. C. Gilavert
M. Bodí
C. Ebm
G. Aggarwal
S. Huddart
N. Quiney
S. M. Fernandes
J. Santos Silva
J. Gouveia
D. Silva
R. Marques
H. Bento
A. Alvarez
Z. Costa Silva
D. Díaz Diaz
M. Villanova Martínez
E. Palencia Herrejon
A. Martinez de la Gandara
G. Gonzalo
M. A. Lopez
P. Ruíz de Gopegui Miguelena
C. I. Bernal Matilla
P. Sánchez Chueca
M. D. C. Rodríguez Longares
R. Ramos Abril
A. L. Ruíz Aguilar
R. Garrido López de Murillas
R. Fernández Fernández
P. Morales Laborías
M. A. Díaz Castellanos
M. E. Morales Laborías
J. Park
S. Woo
T. West
E. Powell
A. Rimmer
C. Orford
J. Williams
P. Ruiz de Gopegui Miguelena
R. S. Bourne
R. Shulman
M. Tomlin
G. H. Mills
M. Borthwick
W. Berry
D. García Huertas
F. Manzano
F. Villagrán-Ramírez
A. Ruiz-Perea
C. Rodríguez-Mejías
F. Santiago-Ruiz
M. Colmenero-Ruiz
C. König
B. Matt
A. Kortgen
C. S. Hartog
A. Wong
C. Balan
G. Barker
S. Tachaboon
J. Paratz
G. Kayambu
R. Boots
R. Vlasenko
E. Gromova
S. Loginov
M. Kiselevskiy
Y. Dolgikova
K. B. Tang
C. M. Chau
K. N. Lam
E. Gil
G. Y. Suh
C. M. Park
C. R. Chung
C. H. Lai
Y. J. Cheng
V. Colella
N. Zarrillo
M. D’Amico
F. Forfori
B. Pezza
T. Laddomada
V. Beltramelli
M. L. Pizzaballa
A. Doronzio
B. Balicco
D. Kiers
W. van der Heijden
J. Gerretsen
Q. de Mast
S. el Messaoudi
G. Rongen
M. Gomes
N. P. Riksen
Y. Kashiwagi
K. Hayashi
Y. Inagaki
S. Fujita
A. Blet
M. Sadoune
J. Lemarié
N. Bihry
R. Bern
E. Polidano
R. Merval
J. M. Launay
B. Lévy
J. L. Samuel
J. Hartmann
S. Harm
V. Weber
Pokaż więcej
Temat :
Medical emergencies. Critical care. Intensive care. First aid
RC86-88.9
Źródło :
Intensive Care Medicine Experimental, Vol 4, Iss S1, Pp 1-203 (2016)
Opis pliku :
electronic resource
Relacje :
http://link.springer.com/article/10.1186/s40635-016-0098-x; https://doaj.org/toc/2197-425X
Dostęp URL :
https://doaj.org/article/3ab7fc596f4f499c8b5d0643e73e03fc
Czasopismo naukowe
Tytuł :
ESICM LIVES 2016: part three: Milan, Italy. 1–5 October 2016
Autorzy :
Velasquez, T.
Mackey, G.
Lusk, J.
Kyle, U. G.
Fontenot, T.
Marshall, P.
Shekerdemian, L. S.
Coss-Bu, J. A.
Nishigaki, A.
Yatabe, T.
Tamura, T.
Yamashita, K.
Yokoyama, M.
Ruiz-Rodriguez, J. C.
Encina, B.
Belmonte, R.
Troncoso, I.
Tormos, P.
Riveiro, M.
Baena, J.
Sanchez, A.
Bañeras, J.
Cordón, J.
Duran, N.
Ruiz, A.
Caballero, J.
Nuvials, X.
Riera, J.
Serra, J.
Rutten, A. M. F.
van Ieperen, S. N. M.
Der Kinderen, E. P. H. M.
Van Logten, T.
Kovacikova, L.
Skrak, P.
Zahorec, M.
Kyle, U. G.
Akcan-Arikan, A.
Silva, J. C.
Mackey, G.
Lusk, J.
Goldsworthy, M.
Shekerdemian, L. S.
Coss-Bu, J. A.
Wood, D.
Harrison, D.
Parslow, R.
Davis, P.
Pappachan, J.
Goodwin, S.
Ramnarayan, P.
Chernyshuk, S.
Yemets, H.
Zhovnir, V.
Pulitano’, S. M.
De Rosa, S.
Mancino, A.
Villa, G.
Tosi, F.
Franchi, P.
Conti, G.
Patel, B.
Khine, H.
Shah, A.
Sung, D.
Singer, L.
Haghbin, S.
Inaloo, S.
Serati, Z.
Idei, M.
Nomura, T.
Yamamoto, N.
Sakai, Y.
Yoshida, T.
Matsuda, Y.
Yamaguchi, Y.
Takaki, S.
Yamaguchi, O.
Goto, T.
Longani, N.
Medar, S.
Abdel-Aal, I. R.
El Adawy, A. S.
Mohammed, H. M. E. H.
Mohamed, A. N.
Parry, S. M.
Knight, L. D.
Denehy, L.
De Morton, N.
Baldwin, C. E.
Sani, D.
Kayambu, G.
da Silva, V. Z. M.
Phongpagdi, P.
Puthucheary, Z. A.
Granger, C. L.
Rydingsward, J. E.
Horkan, C. M.
Christopher, K. B.
McWilliams, D.
Jones, C.
Reeves, E.
Atkins, G.
Snelson, C.
Aitken, L. M.
Rattray, J.
Kenardy, J.
Hull, A. M.
Ullman, A.
Le Brocque, R.
Mitchell, M.
Davis, C.
Macfarlane, B.
Azevedo, J. C.
Rocha, L. L.
De Freitas, F. F. M.
Cavalheiro, A. M.
Lucinio, N. M.
Lobato, M. S.
Ebeling, G.
Kraegpoeth, A.
Laerkner, E.
De Brito-Ashurst, I.
White, C.
Gregory, S.
Forni, L. G.
Flowers, E.
Curtis, A.
Wood, C. A.
Siu, K.
Venkatesan, K.
Muhammad, J. B. H.
Ng, L.
Seet, E.
Baptista, N.
Escoval, A.
Tomas, E.
Agrawal, R.
Mathew, R.
Varma, A.
Dima, E.
Charitidou, E.
Perivolioti, E.
Pratikaki, M.
Vrettou, C.
Giannopoulos, A.
Zakynthinos, S.
Routsi, C.
Atchade, E.
Houzé, S.
Jean-Baptiste, S.
Thabut, G.
Genève, C.
Tanaka, S.
Lortat-Jacob, B.
Augustin, P.
Desmard, M.
Montravers, P.
de Molina, F. J. González
Barbadillo, S.
Alejandro, R.
Álvarez-Lerma, F.
Vallés, J.
Catalán, R. M.
Palencia, E.
Jareño, A.
Granada, R. M.
Ignacio, M. L.
Cui, N.
Liu, D.
Wang, H.
Su, L.
Qiu, H.
Li, R.
Jaffal, K.
Rouzé, A.
Poissy, J.
Sendid, B.
Nseir, S.
Paramythiotou, E.
Rizos, M.
Frantzeskaki, F.
Antoniadou, A.
Vourli, S.
Zerva, L.
Armaganidis, A.
Riera, J.
Gottlieb, J.
Greer, M.
Wiesner, O.
Martínez, M.
Acuña, M.
Rello, J.
Welte, T.
Atchade, E.
Mignot, T.
Houzé, S.
Jean-Baptiste, S.
Thabut, G.
Lortat-Jacob, B.
Tanaka, S.
Augustin, P.
Desmard, M.
Montravers, P.
Soussi, S.
Dudoignon, E.
Ferry, A.
Chaussard, M.
Benyamina, M.
Alanio, A.
Touratier, S.
Chaouat, M.
Lafaurie, M.
Mimoun, M.
Mebazaa, A.
Legrand, M.
Sheils, M. A.
Patel, C.
Mohankumar, L.
Akhtar, N.
Noriega, S. K. Pacheco
Aldana, N. Navarrete
León, J. L. Ávila
Baquero, J. Durand
Bernal, F. Fernández
Ahmadnia, E.
Hadley, J. S.
Millar, M.
Hall, D.
Hewitt, H.
Yasuda, H.
Sanui, M.
Komuro, T.
Kawano, S.
Andoh, K.
Yamamoto, H.
Noda, E.
Hatakeyama, J.
Saitou, N.
Okamoto, H.
Kobayashi, A.
Takei, T.
Matsukubo, S.
Rotzel, H. B.
Lázaro, A. Serrano
Prada, D. Aguillón
Gimillo, M. Rodriguez
Barinas, O. Diaz
Cortes, M. L. Blasco
Franco, J. Ferreres
Roca, J. M. Segura
Carratalá, A.
Gonçalves, B.
Turon, R.
Mendes, A.
Miranda, F.
Mata, P. J.
Cavalcanti, D.
Melo, N.
Lacerda, P.
Kurtz, P.
Righy, C.
Rosario, L. E. de la Cruz
Lesmes, S. P. Gómez
Romero, J. C. García
Herrera, A. N. García
Pertuz, E. D. Díaz
Sánchez, M. J. Gómez
Sanz, E. Regidor
Hualde, J. Barado
Hernández, A. Ansotegui
Irazabal, J. M. Guergué
Spatenkova, V.
Bradac, O.
Suchomel, P.
Urli, T.
Lazzeri, E. Heusch
Aspide, R.
Zanello, M.
Perez-Borrero, L.
Garcia-Alvarez, J. M.
Arias-Verdu, M. D.
Aguilar-Alonso, E.
Rivera-Fernandez, R.
Mora-Ordoñez, J.
De La Fuente-Martos, C.
Castillo-Lorente, E.
Guerrero-Lopez, F.
Lesmes, S. P. Gómez
Rosario, L. E. De la Cruz
Pertuz, E. D. Díaz
Hernández, A. Ansotegui
Romero, J. C. García
Sánchez, M. J. Gómez
Herrera, A. N. García
Ramírez, J. Roldán
Sanz, E. Regidor
Hualde, J. Barado
León, J. P. Tirapu
Navarro-Guillamón, L.
Cordovilla-Guardia, S.
Iglesias-Santiago, A.
Guerrero-López, F.
Fernández-Mondéjar, E.
Vidal, A.
Perez, M.
Juez, A.
Arias, N.
Colino, L.
Perez, J. L.
Pérez, H.
Calpe, P.
Alcala, M. A.
Robaglia, D.
Perez, C.
Lan, S. K.
Cunha, M. M.
Moreira, T.
Santos, F.
Lafuente, E.
Fernandes, M. J.
Silva, J. G.
Rosario, L. E. de la Cruz
Lesmes, S. P. Gómez
Herrera, A. N. García
Romero, J. C. García
Pertuz, E. D. Díaz
Sánchez, M. J. Gómez
Sanz, E. Regidor
Echeverría, J. G. Armando
Hernández, A. Ansotegui
Hualde, J. Barado
Podlepich, V.
Sokolova, E.
Alexandrova, E.
Lapteva, K.
Kurtz, P.
Shuinotsuka, C.
Rabello, L.
Vianna, G.
Reis, A.
Cairus, C.
Salluh, J.
Bozza, F.
Torres, J. C. Barrios
Araujo, N. J. Fernández
García-Olivares, P.
Keough, E.
Dalorzo, M.
Tang, L. K.
De Sousa, I.
Díaz, M.
Marcos-Zambrano, L. J.
Guerrero, J. E.
Gomez, S. E. Zamora
Lopez, G. D. Hernandez
Cuellar, A. I. Vazquez
Nieto, O. R. Perez
Gonzalez, J. A. Castanon
Bhasin, D.
Rai, S.
Singh, H.
Gupta, O.
Bhattal, M. K.
Sampley, S.
Sekhri, K.
Nandha, R.
Aliaga, F. A.
Olivares, F.
Appiani, F.
Farias, P.
Alberto, F.
Hernández, A.
Pons, S.
Sonneville, R.
Bouadma, L.
Neuville, M.
Mariotte, E.
Radjou, A.
Lebut, J.
Chemam, S.
Voiriot, G.
Dilly, M. P.
Mourvillier, B.
Dorent, R.
Nataf, P.
Wolff, M.
Timsit, J. F.
Ediboglu, O.
Ataman, S.
Ozkarakas, H.
Kirakli, C.
Vakalos, A.
Avramidis, V.
Obukhova, O.
Kurmukov, I. A.
Kashiya, S.
Golovnya, E.
Baikova, V. N.
Ageeva, T.
Haritydi, T.
Kulaga, E. V.
Rios-Toro, J. J.
Perez-Borrero, L.
Aguilar-Alonso, E.
Arias-Verdu, M. D.
Garcia-Alvarez, J. M.
Lopez-Caler, C.
De La Fuente-Martos, C.
Rodriguez-Fernandez, S.
Sanchez-Orézzoli, M. Gomez
Martin-Gallardo, F.
Nikhilesh, J.
Joshi, V.
Villarreal, E.
Ruiz, J.
Gordon, M.
Quinza, A.
Gimenez, J.
Piñol, M.
Castellanos, A.
Ramirez, P.
Jeon, Y. D.
Jeong, W. Y.
Kim, M. H.
Jeong, I. Y.
Ahn, M. Y.
Ahn, J. Y.
Han, S. H.
Choi, J. Y.
Song, Y. G.
Kim, J. M.
Ku, N. S.
Shah, H.
Kellner, F.
Rezai, F.
Mistry, N.
Yodice, P.
Ovnanian, V.
Fless, K.
Handler, E.
Alejos, R. Martínez
Romeu, J. D. Martí
Antón, D. González
Quinart, A.
Martí, A. Torres
Llaurado-Serra, M.
Lobo-Civico, A.
Ventura-Rosado, A.
Piñol-Tena, A.
Pi-Guerrero, M.
Paños-Espinosa, C.
Peralvo-Bernat, M.
Marine-Vidal, J.
Gonzalez-Engroba, R.
Montesinos-Cerro, N.
Treso-Geira, M.
Valeiras-Valero, A.
Martinez-Reyes, L.
Sandiumenge, A.
Jimenez-Herrera, M. F.
Helyar, S.
Riozzi, P.
Noon, A.
Hallows, G.
Cotton, H.
Keep, J.
Hopkins, P. A.
Taggu, A.
Renuka, S.
Sampath, S.
Rood, P. J. T.
Frenzel, T.
Verhage, R.
Bonn, M.
Pickkers, P.
van der Hoeven, J. G.
van den Boogaard, M.
Corradi, F.
Melnyk, L.
Moggia, F.
Pienovi, R.
Adriano, G.
Brusasco, C.
Mariotti, L.
Lattuada, M.
Bloomer, M. J.
Coombs, M.
Ranse, K.
Endacott, R.
Maertens, B.
Blot, K.
Blot, S.
Amerongen, M. P. van Nieuw
van der Heiden, E. S.
Twisk, J. W. R.
Girbes, A. R. J.
Spijkstra, J. J.
Riozzi, P.
Helyar, S.
Cotton, H.
Hallows, G.
Noon, A.
Bell, C.
Peters, K.
Feehan, A.
Keep, J.
Hopkins, P. A.
Churchill, K.
Hawkins, K.
Brook, R.
Paver, N.
Endacott, R.
Maistry, N.
van Wijk, A.
Rouw, N.
van Galen, T.
Evelein-Brugman, S.
Taggu, A.
Krishna, B.
Sampath, S.
Putzu, A.
Fang, M.
Berto, M. Boscolo
Belletti, A.
Cassina, T.
Cabrini, L.
Mistry, M.
Alhamdi, Y.
Welters, I.
Abrams, S. T.
Toh, C. H.
Han, H. S.
Gil, E. M.
Lee, D. S.
Park, C. M.
Winder-Rhodes, S.
Lotay, R.
Doyle, J.
Ke, M. W.
Huang, W. C.
Chiang, C. H.
Hung, W. T.
Cheng, C. C.
Lin, K. C.
Lin, S. C.
Chiou, K. R.
Wann, S. R.
Shu, C. W.
Kang, P. L.
Mar, G. Y.
Liu, C. P.
Dubó, S.
Aquevedo, A.
Jibaja, M.
Berrutti, D.
Labra, C.
Lagos, R.
García, M. F.
Ramirez, V.
Tobar, M.
Picoita, F.
Peláez, C.
Carpio, D.
Alegría, L.
Hidalgo, C.
Godoy, K.
Bakker, J.
Hernández, G.
Sadamoto, Y.
Katabami, K.
Wada, T.
Ono, Y.
Maekawa, K.
Hayakawa, M.
Sawamura, A.
Gando, S.
Marin-Mateos, H.
Perez-Vela, J. L.
Garcia-Gigorro, R.
Peiretti, M. A. Corres
Lopez-Gude, M. J.
Chacon-Alves, S.
Renes-Carreño, E.
Montejo-González, J. C.
Parlevliet, K. L.
Touw, H. R. W.
Beerepoot, M.
Boer, C.
Elbers, P. W. G.
Tuinman, P. R.
Abdelmonem, S. A.
Helmy, T. A.
El Sayed, I.
Ghazal, S.
Akhlagh, S. H.
Masjedi, M.
Hozhabri, K.
Kamali, E.
Zýková, I.
Paldusová, B.
Sedlák, P.
Morman, D.
Youn, A. M.
Ohta, Y.
Sakuma, M.
Bates, D.
Morimoto, T.
Su, P. L.
Chang, W. Y.
Lin, W. C.
Chen, C. W.
Facchin, F.
Zarantonello, F.
Panciera, G.
De Cassai, A.
Venrdramin, A.
Ballin, A.
Tonetti, T.
Persona, P.
Ori, C.
Del Sorbo, L.
Rossi, S.
Vergani, G.
Cressoni, M.
Chiumello, D.
Chiurazzi, C.
Brioni, M.
Algieri, I.
Tonetti, T.
Guanziroli, M.
Colombo, A.
Tomic, I.
Colombo, A.
Crimella, F.
Carlesso, E.
Gasparovic, V.
Gattinoni, L.
Neto, A. Serpa
Schmidt, M.
Pham, T.
Combes, A.
de Abreu, M. Gama
Pelosi, P.
Schultz, M. J.
Katira, B. H.
Engelberts, D.
Giesinger, R. E.
Ackerley, C.
Yoshida, T.
Zabini, D.
Otulakowski, G.
Post, M.
Kuebler, W. M.
McNamara, P. J.
Kavanagh, B. P.
Pirracchio, R.
Rigon, M. Resche
Carone, M.
Chevret, S.
Annane, D.
Eladawy, S.
El-Hamamsy, M.
Bazan, N.
Elgendy, M.
De Pascale, G.
Vallecoccia, M. S.
Cutuli, S. L.
Di Gravio, V.
Pennisi, M. A.
Conti, G.
Antonelli, M.
Andreis, D. T.
Khaliq, W.
Singer, M.
Hartmann, J.
Harm, S.
Carmona, S. Alcantara
Almudevar, P. Matia
Abellán, A. Naharro
Ramos, J. Veganzones
Pérez, L. Pérez
Valbuena, B. Lobo
Sanz, N. Martínez
Simón, I. Fernández
Arrigo, M.
Feliot, E.
Deye, N.
Cariou, A.
Guidet, B.
Jaber, S.
Leone, M.
Resche-Rigon, M.
Baron, A. Vieillard
Legrand, M.
Gayat, E.
Mebazaa, A.
Balik, M.
Kolnikova, I.
Maly, M.
Waldauf, P.
Tavazzi, G.
Kristof, J.
Herpain, A.
Su, F.
Post, E.
Taccone, F.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Lee, C.
Hatib, F.
Jian, Z.
Buddi, S.
Cannesson, M.
Fileković, S.
Turel, M.
Knafelj, R.
Gorjup, V.
Stanić, R.
Gradišek, P.
Cerović, O.
Mirković, T.
Noč, M.
Tirkkonen, J.
Hellevuo, H.
Olkkola, K. T.
Hoppu, S.
Lin, K. C.
Hung, W. T.
Chiang, C. C.
Huang, W. C.
Juan, W. C.
Lin, S. C.
Cheng, C. C.
Lin, P. H.
Fong, K. Y.
Hou, D. S.
Kang, P. L.
Wann, S. R.
Chen, Y. S.
Mar, G. Y.
Liu, C. P.
Paul, M.
Bougouin, W.
Geri, G.
Dumas, F.
Champigneulle, B.
Legriel, S.
Charpentier, J.
Mira, J. P.
Sandroni, C.
Cariou, A.
Zimmerman, J.
Sullivan, E.
Noursadeghi, M.
Fox, B.
Sampson, D.
McHugh, L.
Yager, T.
Cermelli, S.
Seldon, T.
Bhide, S.
Brandon, R. A.
Brandon, R. B.
Zwaag, J.
Beunders, R.
Pickkers, P.
Kox, M.
Gul, F.
Arslantas, M. K.
Genc, D.
Zibandah, N.
Topcu, L.
Akkoc, T.
Cinel, I.
Greco, E.
Lauretta, M. P.
Andreis, D. T.
Singer, M.
Garcia, I. Palacios
Cordero, M.
Martin, A. Diaz
Pallás, T. Aldabó
Montero, J. Garnacho
Rey, J. Revuelto
Malo, L. Roman
Montoya, A. A. Tanaka
Martinez, A. D. C. Amador
Ayala, L. Y. Delgado
Zepeda, E. Monares
Granillo, J. Franco
Sanchez, J. Aguirre
Alejo, G. Camarena
Cabrera, A. Rugerio
Montenegro, A. Pedraza
Pham, T.
Beduneau, G.
Schortgen, F.
Piquilloud, L.
Zogheib, E.
Jonas, M.
Grelon, F.
Runge, I.
Terzi, N.
Grangé, S.
Barberet, G.
Guitard, P. G.
Frat, J. P.
Constan, A.
Chrétien, J. M.
Mancebo, J.
Mercat, A.
Richard, J. C. M.
Brochard, L.
Soilemezi, E.
Koco, E.
Savvidou, S.
Nouris, C.
Matamis, D.
Di Mussi, R.
Spadaro, S.
Volta, C. A.
Mariani, M.
Colaprico, A.
Antonio, C.
Bruno, F.
Grasso, S.
Rodriguez, A.
Martín-Loeches, I.
Díaz, E.
Masclans, J. R.
Gordo, F.
Solé-Violán, J.
Bodí, M.
Avilés-Jurado, F. X.
Trefler, S.
Magret, M.
Reyes, L. F.
Marín-Corral, J.
Yebenes, J. C.
Esteban, A.
Anzueto, A.
Aliberti, S.
Restrepo, M. I.
Larsson, J. Skytte
Redfors, B.
Ricksten, S. E.
Haines, R.
Powell-Tuck, J.
Leonard, H.
Ostermann, M.
Berthelsen, R. E.
Itenov, T. S.
Perner, A.
Jensen, J. U.
Ibsen, M.
Jensen, A. E. K.
Bestle, M. H.
Bucknall, T.
Dixon, J.
Boa, F.
MacPhee, I.
Philips, B. J.
Doyle, J.
Saadat, F.
Samuels, T.
Huddart, S.
McCormick, B.
DeBrunnar, R.
Preece, J.
Swart, M.
Peden, C.
Richardson, S.
Forni, L.
Kalfon, P.
Baumstarck, K.
Estagnasie, P.
Geantot, M. A.
Berric, A.
Simon, G.
Floccard, B.
Signouret, T.
Boucekine, M.
Fromentin, M.
Nyunga, M.
Sossou, A.
Venot, M.
Robert, R.
Follin, A.
Renault, A.
Garrouste, M.
Collange, O.
Levrat, Q.
Villard, I.
Thévenin, D.
Pottecher, J.
Patrigeon, R. G.
Revel, N.
Vigne, C.
Mimoz, O.
Auquier, P.
Pawar, S.
Jacques, T.
Deshpande, K.
Pusapati, R.
Wood, B.
Pulham, R. A.
Wray, J.
Brown, K.
Pierce, C.
Nadel, S.
Ramnarayan, P.
Azevedo, J. R.
Montenegro, W. S.
Rodrigues, D. P.
Sousa, S. C.
Araujo, V. F.
Leitao, A. L.
Prazeres, P. H.
Mendonca, A. V.
Paula, M. P.
Das Neves, A.
Loudet, C. I.
Busico, M.
Vazquez, D.
Villalba, D.
Lischinsky, A.
Veronesi, M.
Emmerich, M.
Descotte, E.
Juliarena, A.
Bisso, M. Carboni
Grando, M.
Tapia, A.
Camargo, M.
Ulla, D. Villani
Corzo, L.
dos Santos, H. Placido
Ramos, A.
Doglia, J. A.
Estenssoro, E.
Carbonara, M.
Magnoni, S.
Donald, C. L. Mac
Shimony, J. S.
Conte, V.
Triulzi, F.
Stretti, F.
Macrì, M.
Snyder, A. Z.
Stocchetti, N.
Brody, D. L.
Podlepich, V.
Shimanskiy, V.
Savin, I.
Lapteva, K.
Chumaev, A.
Tjepkema-Cloostermans, M. C.
Hofmeijer, J.
Beishuizen, A.
Hom, H.
Blans, M. J.
van Putten, M. J. A. M.
Longhi, L.
Frigeni, B.
Curinga, M.
Mingone, D.
Beretta, S.
Patruno, A.
Gandini, L.
Vargiolu, A.
Ferri, F.
Ceriani, R.
Rottoli, M. R.
Lorini, L.
Citerio, G.
Pifferi, S.
Battistini, M.
Cordolcini, V.
Agarossi, A.
Di Rosso, R.
Ortolano, F.
Stocchetti, N.
Lourido, C. Mora
Cabrera, J. L. Santana
Santana, J. D. Martín
Alzola, L. Melián
del Rosario, C. García
Pérez, H. Rodríguez
Torrent, R. Lorenzo
Eslami, S.
Dalhuisen, A.
Fiks, T.
Schultz, M. J.
Hanna, A. Abu
Spronk, P. E.
Wood, M.
Maslove, D.
Muscedere, J.
Scott, S. H.
Saha, T.
Hamilton, A.
Petsikas, D.
Payne, D.
Boyd, J. G.
Puthucheary, Z. A.
McNelly, A. S.
Rawal, J.
Connolly, B.
McPhail, M. J.
Sidhu, P.
Rowlerson, A.
Moxham, J.
Harridge, S. D.
Hart, N.
Montgomery, H. E.
Jovaisa, T.
Thomas, B.
Gupta, D.
Wijayatilake, D. S.
Shum, H. P.
King, H. S.
Chan, K. C.
Tang, K. B.
Yan, W. W.
Arias, C. Castro
Latorre, J.
De La Rica, A. Suárez
Garrido, E. Maseda
Feijoo, A. Montero
Gancedo, C. Hernández
Tofiño, A. López
Rodríguez, F. Gilsanz
Gemmell, L. K.
Campbell, R.
Doherty, P.
MacKay, A.
Singh, N.
Vitaller, S.
Nagib, H.
Prieto, J.
Del Arco, A.
Zayas, B.
Gomez, C.
Tirumala, S.
Pasha, S. A.
Kumari, B. K.
Martinez-Lopez, P.
Puerto-Morlán, A.
Nuevo-Ortega, P.
Pujol, L. Martinez
Dolset, R. Algarte
González, B. Sánchez
Riera, S. Quintana
Álvarez, J. Trenado
Quintana, S.
Martínez, L.
Algarte, R.
Sánchez, B.
Trenado, J.
Tomas, E.
Brock, N.
Viegas, E.
Filipe, E.
Cottle, D.
Traynor, T.
Martínez, M. V. Trasmonte
Márquez, M. Pérez
Gómez, L. Colino
Martínez, N. Arias
Muñoz, J. M. Milicua
Bellver, B. Quesada
Varea, M. Muñoz
Llorente, M. Á. Alcalá
Calvo, C. Pérez
Hillier, S. D.
Faulds, M. C.
Hendra, H.
Lawrence, N.
Maekawa, K.
Hayakawa, M.
Ono, Y.
Kodate, A.
Sadamoto, Y.
Tominaga, N.
Mizugaki, A.
Murakami, H.
Yoshida, T.
Katabami, K.
Wada, T.
Sawamura, A.
Gando, S.
Silva, S.
Kerhuel, L.
Malagurski, B.
Citerio, G.
Chabanne, R.
Laureys, S.
Puybasset, L.
Nobile, L.
Pognuz, E. R.
Rossetti, A. O.
Verginella, F.
Gaspard, N.
Creteur, J.
Ben-Hamouda, N.
Oddo, M.
Taccone, F. S.
Ono, Y.
Hayakawa, M.
Iijima, H.
Maekawa, K.
Kodate, A.
Sadamoto, Y.
Mizugaki, A.
Murakami, H.
Katabami, K.
Wada, T.
Sawamura, A.
Gando, S.
Kodate, A.
Katabami, K.
Wada, T.
Ono, Y.
Maekawa, K.
Hayakawa, M.
Sawamura, A.
Gando, S.
Andersen, L. W.
Raymond, T.
Berg, R.
Nadkarni, V.
Grossestreuer, A.
Kurth, T.
Donnino, M.
Krüger, A.
Ostadal, P.
Janotka, M.
Vondrakova, D.
Kongpolprom, N.
Cholkraisuwat, J.
Pekkarinen, P. T.
Ristagno, G.
Masson, S.
Latini, R.
Bendel, S.
Ala-Kokko, T.
Varpula, T.
Vaahersalo, J.
Hoppu, S.
Tiainen, M.
Mion, M. M.
Plebani, M.
Pettilä, V.
Skrifvars, M.B.
Son, Y.
Kim, K. S.
Suh, G. J.
Kwon, W. Y.
Ko, J. I.
Park, M. J.
Cavicchi, F. Zama
Iesu, E.
Nobile, L.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Tanaka, H.
Otani, N.
Ode, S.
Ishimatsu, S.
Martínez, L.
Algarte, R.
Sánchez, B.
Romero, I.
Martínez, F.
Quintana, S.
Trenado, J.
Vondrakova, D.
Ostadal, P.
Kruger, A.
Janotka, M.
Malek, F.
Neuzil, P.
Yeh, Y. C.
Chen, Y. S.
Wang, C. H.
Huang, C. H.
Chao, A.
Lee, C. T.
Lai, C. H.
Chan, W. S.
Cheng, Y. J.
Sun, W. Z.
Kaese, S.
Horstmann, C.
Lebiedz, P.
Mourad, M.
Gaudard, P.
Eliet, J.
Zeroual, N.
Colson, P.
Ostadal, P.
Mlcek, M.
Hrachovina, M.
Kruger, A.
Vondrakova, D.
Janotka, M.
Mates, M.
Hala, P.
Kittnar, O.
Neuzil, P.
Jacky, A.
Rudiger, A.
Spahn, D. R.
Bettex, D. A.
Kara, A.
Akin, S.
Dos reis Miranda, D.
Struijs, A.
Caliskan, K.
van Thiel, R. J.
Dubois, E. A.
de Wilde, W.
Zijlstra, F.
Gommers, D.
Ince, C.
Marca, L.
Xini, A.
Mongkolpun, W.
Cordeiro, C. P. R.
Leite, R. T.
Lheureux, O.
Bader, A.
Rincon, L.
Santacruz, C.
Preiser, J. C.
Chao, A.
Chao, A. S.
Chen, Y. S.
Kim, W.
Ahn, C.
Cho, Y.
Lim, T. H.
Oh, J.
Choi, K. S.
Jang, B. H.
Ha, J. K.
Mecklenburg, A.
Stamm, J.
Soeffker, G.
Kubik, M.
Sydow, K.
Reichenspurner, H.
Kluge, S.
Braune, S.
Bergantino, B.
Ruberto, F.
Magnanimi, E.
Privato, E.
Zullino, V.
Bruno, K.
Pugliese, F.
Sales, G.
Girotto, V.
Vittone, F.
Brazzi, L.
Fritz, C.
Kimmoun, A.
Vanhuyse, F.
Trifan, B.
Orlowski, S.
Albuisson, E.
Tran, N.
Levy, B.
Chhor, V.
Joachim, J.
Follin, A.
Champigneulle, B.
Chatelon, J.
Fave, G.
Mantz, J.
Pirracchio, R.
Diaz, D. Díaz
Villanova, M.
Aguirregabyria, M.
Andrade, G.
López, L.
Palencia, E.
John, G.
Cowan, R.
Hart, R.
Lake, K.
Litchfield, K.
Song, J. W.
Lee, Y. J.
Cho, Y. J.
Choi, S.
Vermeir, P.
Vandijck, D.
Blot, S.
Mariman, A.
Verhaeghe, R.
Deveugele, M.
Vogelaers, D.
Chok, L.
Bachli, E. B.
Bettex, D.
Cottini, S. R.
Keller, E.
Maggiorini, M.
Schuepbach, R.
Fiks, T.
Stiphout, C.
Grevelink, M.
Vaneker, I.
Ruijter, A.
Buise, M.
Spronk, P. E.
Tena, S. Altaba
Barrachina, L. Galarza
Portillo, J. H. Rodriguez
Aznar, G. Pagés
Campos, L. Mateu
Sellés, M. D. Ferrándiz
Tomás, M. Arlandis
Muncharaz, A. Belenguer
Skinner, L.
Monsalvo, S.
Olavarria, E.
Stümpfle, R.
Na, S. J.
Park, J.
Chung, C. R.
Park, C. M.
Suh, G. Y.
Yang, J. H.
Witter, T.
Brousseau, C.
Butler, M. B.
Erdogan, M.
Dougall, P. C. Mac
Green, R. S.
Abbott, T. E. F.
Torrance, H. D. T.
Cron, N.
Vaid, N.
Emmanuel, J.
Siddiqui, S. S.
Prabu, N.
Chaudhari, H. K.
Patil, V. P.
Divatia, J. V.
Solanki, S.
Kulkarni, A. P.
Gutierrez, L. A. Rincon
Bader, A.
Brasseur, A.
Lheureux, O.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Hempel, D.
Stauffert, N.
Recker, F.
Schröder, T.
Reusch, S.
Schleifer, J.
Breitkreutz, R.
Sjövall, F.
Perner, A.
Møller, M. Hylander
Moraes, R. B.
Borges, F. K.
Guillen, J. A. V.
Zabaletta, W. J. C.
Ruiz-Ramos, J.
Ramirez, P.
Marqués-Miñana, M. R.
Villarreal, E.
Gordon, M.
Sosa, M.
Concha, P.
Castellanos, A.
Menendez, R.
Ramírez, C. Sánchez
Santana, M. Cabrera
Balcázar, L. Caipe
Escalada, S. Hípola
Viera, M. A. Hernández
Vázquez, C. F. Lübbe
Díaz, J. J. Díaz
Campelo, F. Artiles
Monroy, N. Sangil
Santana, P. Saavedra
Santana, S. Ruiz
Gutiérrez-Pizarraya, A.
Garnacho-Montero, J.
Martin, C.
Baumstarck, K.
Leone, M.
Martín-Loeches, I.
Pirracchio, R.
Legrand, M.
Mainardi, J. L.
Mantz, J.
Cholley, B.
Hubbard, A.
Frontera, P. Ruiz
Vega, L. M. Claraco
Miguelena, P. Ruiz de Gopegui
Usón, M. C. Villuendas
López, A. Rezusta
Clemente, E. Aurensanz
Ibañes, P. Gutiérrez
Aguilar, A. L. Ruiz
Palomar, M.
Olaechea, P.
Uriona, S.
Vallverdu, M.
Catalan, M.
Nuvials, X.
Aragon, C.
Lerma, F. Alvarez
Jeon, Y. D.
Jeong, W. Y.
Kim, M. H.
Jeong, I. Y.
Ahn, M. Y.
Ahn, J. Y.
Han, S. H.
Choi, J. Y.
Song, Y. G.
Kim, J. M.
Ku, N. S.
Bassi, G. Li
Xiol, E. Aguilera
Senussi, T.
Idone, F. A.
Motos, A.
Chiurazzi, C.
Travierso, C.
Fernández-Barat, L.
Amaro, R.
Hua, Y.
Ranzani, O. T.
Bobi, Q.
Rigol, M.
Torres, A.
Fernández, I. Fuentes
Soler, E. Andreu
de Vera, A. Pareja Rodríguez
Pastor, E. Escudero
Hernandis, V.
Ros Martínez, J.
Rubio, R. Jara
Torner, M. Miralbés
Brugger, S. Carvalho
Eroles, A. Aragones
Moles, S. Iglesias
Cabello, J. Trujillano
Schoenenberger, J. A.
Casals, X. Nuvials
Vidal, M. Vallverdu
Garrido, B. Balsera
Martinez, M. Palomar
Mirabella, L.
Cotoia, A.
Tullo, L.
Stella, A.
Di Bello, F.
Di Gregorio, A.
Dambrosio, M.
Cinnella, G.
Rosario, L. E. de la Cruz
Lesmes, S. P. Gómez
Romero, J. C. García
Herrera, A. N. García
Pertuz, E. D. Díaz
Sánchez, M. J. Gómez
Sanz, E. Regidor
Hualde, J. Barado
Hernández, A. Ansotegui
Ramirez, J. Roldán
Takahashi, H.
Kazutoshi, F.
Okada, Y.
Oobayashi, W.
Naito, T.
Baidya, D. K.
Maitra, S.
Anand, R. K.
Ray, B. R.
Arora, M. K.
Ruffini, C.
Rota, L.
Corona, A.
Sesana, G.
Ravasi, S.
Catena, E.
Naumann, D. N.
Mellis, C.
Husheer, S. L.
Bishop, J.
Midwinter, M. J.
Hutchings, S.
Corradi, F.
Brusasco, C.
Manca, T.
Ramelli, A.
Lattuada, M.
Nicolini, F.
Gherli, T.
Vezzani, A.
Young, A.
Carmona, A. Fernández
Santiago, A. Iglesias
Guillamon, L. Navarro
Delgado, M. J. García
Delgado-Amaya, M.
Curiel-Balsera, E.
Rivera-Romero, L.
Castillo-Lorente, E.
Carrero-Gómez, F.
Aguayo-DeHoyos, E.
Healey, A. J.
Cameron, C.
Jiao, L.R.
Stümpfle, R.
Pérez, A.
Martin, S.
del Moral, O. Lopez
Toval, S.
Rico, J.
Aldecoa, C.
Oguzhan, K.
Demirkiran, O.
Kirman, M.
Bozbay, S.
Kosuk, M. E.
Asyralyyeva, G.
Dilek, M.
Duzgun, M.
Telli, S.
Aydin, M.
Yilmazer, F.
Hodgson, L. E.
Dimitrov, B. D.
Stubbs, C.
Forni, L. G.
Venn, R.
Vedage, D.
Shawaf, S.
Naran, P.
Sirisena, N.
Kinnear, J.
Dimitrov, B. D.
Hodgson, L. E.
Stubbs, C.
Forni, L. G.
Venn, R.
Londoño, J. Gonzalez
Cardenas, C. Lorencio
Ginés, A. Sánchez
Gubianas, C. Murcia
Sánchez, E. Clapes
Sirvent, J. M.
Panafidina, V.
Shlyk, I.
Ilyina, V.
Judickas, S.
Kezyte, G.
Urbanaviciute, I.
Serpytis, M.
Gaizauskas, E.
Sipylaite, J.
Sprung, C. L.
Munteanu, G.
Morales, R. C.
Kasdan, H.
Volker, T.
Reiter, A.
Cohen, Y.
Himmel, Y.
Meissonnier, J.
Banderas-Bravo, M. E.
Gómez-Jiménez, C.
García-Martínez, M. V.
Martínez-Carmona, J. F.
Fernández-Ortega, J. F.
O‘Dwyer, M. J.
Starczewska, M.
Wilks, M.
Vincent, J. L.
Torsvik, M.
Gustad, L. T.
Bangstad, I. L.
Vinje, L. J.
Damås, J. K.
Solligård, E.
Mehl, A.
Tsunoda, M.
Kang, M.
Saito, M.
Saito, N.
Akizuki, N.
Namiki, M.
Takeda, M.
Yuzawa, J.
Yaguchi, A.
Frantzeskaki, F.
Tsirigotis, P.
Chondropoulos, S.
Paramythiotou, E.
Theodorakopoulou, M.
Stamouli, M.
Gkirkas, K.
Dimopoulou, I. K.
Makiko, S.
Tsunoda, M.
Kang, M.
Yuzawa, J.
Akiduki, N.
Namiki, M.
Takeda, M.
Yaguchi, A.
Preau, S.
Ambler, M.
Sigurta, A.
Saeed, S.
Singer, M.
Jochmans, S.
Chelly, J.
Vong, L. V. P.
Sy, O.
Serbource-Goguel, J.
Rolin, N.
Weyer, C. M.
Abdallah, R. I.
Adrie, C.
Vinsonneau, C.
Monchi, M.
Mayr, U.
Huber, W.
Karsten, E.
Lahmer, T.
Thies, P.
Henschel, B.
Fischer, G.
Schmid, R. M.
Ediboglu, O.
Ataman, S.
Naz, I.
Yaman, G.
Kirakli, C.
Su, P. L.
Kou, P. S.
Lin, W. C.
Chen, C. W.
Lozano, J. A. Benítez
Sánchez, P. Carmona
Francioni, J. E. Barrueco
Ferrón, F. Ruiz
Simón, J. M. Serrano
Riad, Z.
Mezidi, M.
Aublanc, M.
Perinel, S.
Lissonde, F.
Louf-Durier, A.
Yonis, H.
Tapponnier, R.
Richard, J. C.
Louis, B.
Guérin, C.
Mezidi, M.
Yonis, H.
Aublanc, M.
Lissonde, F.
Louf-Durier, A.
Perinel, S.
Tapponnier, R.
Richard, J. C.
Guérin, C.
Marmanidou, K.
Oikonomou, M.
Nouris, C.
Loizou, C.
Soilemezi, E.
Matamis, D.
Somhorst, P.
Gommers, D.
Hayashi, K.
Hirayama, T.
Yumoto, T.
Tsukahara, K.
Iida, A.
Nosaka, N.
Sato, K.
Ugawa, T.
Nakao, A.
Ujike, Y.
Hirohata, S.
Mojoli, F.
Torriglia, F.
Giannantonio, M.
Orlando, A.
Bianzina, S.
Tavazzi, G.
Mongodi, S.
Pozzi, M.
Iotti, G. A.
Braschi, A.
Jansen, D.
Gadgil, S.
Doorduin, J.
Roesthuis, L.
van der Hoeven, J. G.
Heunks, L. M. A.
Chen, G. Q.
Sun, X. M.
He, X.
Yang, Y. L.
Shi, Z. H.
Xu, M.
Zhou, J. X.
Pereira, S. M.
Tucci, M. R.
Tonelotto, B. F. F.
Simoes, C. M.
Morais, C. C. A.
Pompeo, M. S.
Kay, F. U.
Amato, M. B. P.
Vieira, J. E.
Suzuki, S.
Mihara, Y.
Hikasa, Y.
Okahara, S.
Morimatsu, H.
Kwon, H. M.
Moon, Y. J.
Lee, S. H.
Jung, K. W.
Shin, W. J.
Jun, I. G.
Song, J. G.
Hwang, G. S.
Lee, S.
Moon, Y. J.
Kwon, H. M.
Jung, K.
Shin, W. J.
Jun, I. G.
Song, J. G.
Hwang, G. S.
Ramelli, A.
Manca, T.
Corradi, F.
Brusasco, C.
Nicolini, F.
Gherli, T.
Brianti, R.
Fanzaghi, P.
Vezzani, A.
Tudor, B. A.
Klaus, D. A.
Lebherz-Eichinger, D.
Lechner, C.
Schwarz, C.
Bodingbauer, M.
Seemann, R.
Kaczirek, K.
Fleischmann, E.
Roth, G. A.
Krenn, C. G.
Malyshev, A.
Sergey, S.
Yamaguchi, Y.
Nomura, T.
Yoshitake, E.
Idei, M.
Yoshida, T.
Takaki, S.
Yamaguchi, O.
Kaneko, M.
Goto, T.
Tencé, N.
Zaien, I.
Wolf, M.
Trouiller, P.
Jacobs, F. M.
Kelly, J. M.
Veigas, P.
Hollands, S.
Min, A.
Rizoli, S.
Robles, C. M. Coronado
de Oca Sandoval, M. A. Montes
Tarabrin, O.
Gavrychenko, D.
Mazurenko, G.
Tarabrin, P.
Garcia, I. Palacios
Martin, A. Diaz
Mendez, M. Casado
orden, V. Arellano
Noval, R. Leal
McCue, C.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Luján, J.
Villa, P.
Llorente, B.
Molina, R.
Alcázar, L.
Juanas, C. Arenillas
Rogero, S.
Pascual, T.
Cambronero, J. A.
Almudévar, P. Matía
Domínguez, J. Palamidessi
Carmona, S. Alcántara
Castañeda, D. Palacios
Abellán, A. Naharro
Lucendo, A. Pérez
Pérez, L. Pérez
Rivas, R. Fernández
Sanz, N. Martínez
Ramos, J. Veganzones
Villamizar, P. Rodríguez
Javadpour, S.
Kalani, N.
Amininejad, T.
Jamali, S.
Sobhanian, S.
Laurent, A.
Bonnet, M.
Rigal, R.
Aslanian, P.
Hebert, P.
Capellier, G.
Contreras, M. R. Diaz
Mejías, C. Rodriguez
Ruiz, F. C. Santiago
Lombardo, M. Duro
Perez, J. Castaño
de Hoyos, E. Aguayo
Estella, A.
Viciana, R.
Fontaiña, L. Perez
Rico, T.
Madueño, V. Perez
Recuerda, M.
Fernández, L.
Sandiumenge, A.
Bonet, S.
Mazo, C.
Rubiera, M.
Ruiz-Rodríguez, J. C.
Gracia, R. M.
Espinel, E.
Pont, T.
Kotsopoulos, A.
Jansen, N.
Abdo, W. F.
Gopcevic, A.
Gavranovic, Z.
Vucic, M.
Glogoski, M. Zlatic
Penavic, L. Videc
Horvat, A.
Martin-Villen, L.
Egea-Guerero, J. J.
Revuelto-Rey, J.
Aldabo-Pallas, T.
Correa-Chamorro, E.
Gallego-Corpa, A. I.
Granados, P. Ruiz del Portal-Ruiz
Faivre, V.
Wildenberg, L.
Huot, B.
Lukaszewicz, A. C.
Simsir, M.
Mengelle, C.
Payen, D.
Sanz, N. Martinez
Valbuena, B. Lobo
de la Fuente, M. Valdivia
Almudena, P. Matía
Pérez, L. Pérez
Carmona, S. Alcántara
Abellán, A. Navarro
Simón, I. Fernández
Muñoz, J. J. Rubio
Ramos, J. Veganzones
Carmona, S. Alcantara
Almudevar, P. Matia
Abellan, A. Naharro
Lucendo, M. A. Perez
Perez, L. Perez
Dominguez, J. Palamidessi
Rivas, R. Fernandez
Villamizar, P. Rodriguez
Wee, S.
Ong, C.
Lau, Y. H.
Wong, Y.
Banderas-Bravo, M. E.
Olea-Jiménez, V.
Mora-Ordóñez, J. M.
Gómez-Jiménez, C.
Muñoz-Muñoz, J. L.
Vallejo-Báez, J.
Daga-Ruiz, D.
Lebrón-Gallardo, M.
Rialp, G.
Raurich, J. M.
Morán, I.
Martín, M. C.
Heras, G.
Mas, A.
Vallverdú, I.
Hraiech, S.
Bourenne, J.
Guervilly, C.
Forel, J. M.
Adda, M.
Sylla, P.
Mouaci, A.
Gainnier, M.
Papazian, L.
Bauer, P. R.
Kumbamu, A.
Wilson, M. E.
Pannu, J. K.
Egginton, J. S.
Kashyap, R.
Gajic, O.
Yoshihiro, S.
Sakuraya, M.
Hayakawa, M.
Hirata, A.
Kawamura, N.
Tsutui, T.
Yoshida, K.
Hashimoto, Y.
Chang, C. H.
Hu, H. C.
Chiu, L. C.
Hung, C. Y.
Li, S. H.
Kao, K. C.
Sibley, S.
Drover, J.
D’Arsigny, C.
Parker, C.
Howes, D.
Moffatt, S.
Erb, J.
Ilan, R.
Messenger, D.
Ball, I.
Boyd, J. G.
Harrison, M.
Ridi, S.
Muscedere, J.
Andrade, A. H.
Costa, R. C.
Souza, V. A.
Gonzalez, V.
Amorim, V.
Rolla, F.
Filho, C. A. C. Abreu
Miranda, R.
Atchasiri, S.
Buranavanich, P.
Wathanawatthu, T.
Suwanpasu, S.
Bureau, C.
Rolland-Debord, C.
Poitou, T.
Clavel, M.
Perbet, S.
Terzi, N.
Kouatchet, A.
Similowski, T.
Demoule, A.
Diaz, P.
Nunes, J.
Escórcio, S.
Silva, G.
Chaves, S.
Jardim, M.
Câmara, M.
Fernandes, N.
Duarte, R.
Jardim, J. J.
Pereira, C. A.
Nóbrega, J. J.
Chen, C. M.
Lai, C. C.
Cheng, K. C.
Chou, W.
Lee, S. J.
Cha, Y. S.
Lee, W. Y.
Onodera, M.
Nakataki, E.
Oto, J.
Imanaka, H.
Nishimura, M.
Khadjibaev, A.
Sabirov, D.
Rosstalnaya, A.
Akalaev, R.
Parpibaev, F.
Antonucci, E.
Rossini, P.
Gandolfi, S.
Montini, E.
Orlando, S.
van Nes, M.
Karachi, F.
Hanekom, S.
Andrade, A. H.
Pereira, U. V.
Filho, C. A. C. Abreu
Costa, R. C.
Parkin, M. S. W.
Moore, M.
Andrade, A. H.
Costa, R. C.
Carvalho, K. V. Silva
Filho, C. A. C. Abreu
Min, H. J.
Kim, H. J.
Lee, D. S.
Choi, Y. Y.
Lee, E. Y.
Song, I.
Kim, D. J.
E, Y. Y.
Kim, J. W.
Park, J. S.
Cho, Y. J.
Lee, J. H.
Suh, J. W.
Jo, Y. H.
Kim, K. S.
Lee, Y. J.
Ferrero-Calleja, J.
Merino-Vega, D.
González-Jiménez, A. I.
Sigcha, M. Sigcha
Hernández-Tejedor, A.
Martin-Vivas, A.
Gabán-Díez, Á.
Luna, R. Ruiz-de
De la Calle-Pedrosa, N.
Temprano-Gómez, I.
Afonso-Rivero, D.
Pellin-Ariño, J. I.
Algora-Weber, A.
Fumis, R. R. L.
Ferraz, A. B.
Junior, J. M. Vieira
Kirca, H.
Cakin, O.
Unal, M.
Mutlu, H.
Ramazanoglu, A.
Cengiz, M.
Nicolini, E. A.
Pelisson, F. G. F.
Nunes, R. S.
da Silva, S. L.
Carreira, M. M.
Bellissimo-Rodrigues, F.
Ferez, M. A.
Basile-Filho, A.
Chao, H. C.
Chen, C. M.
Chen, L.
Hravnak, M.
Clermont, G.
Pinsky, M.
Dubrawski, A.
Varas, J. Luján
Montero, R. Molina
Sánchez-Elvira, L. Alcázar
Díaz, P. Villa
Delgado, C. Pintado
Ruiz, B. Llorente
Guerrero, A. Pardo
Galache, J. A. Cambronero
Sherif, H.
Hassanin, H.
El Hossainy, R.
Samy, W.
Ly, H.
David, H.
Burtin, P.
Charpentier, C.
Barral, M.
Courant, P.
Fournel, E.
Gaide-Chevronnay, L.
Durand, M.
Albaladejo, P.
Payen, J. F.
Chavanon, O.
Ortiz, A. Blandino
Pozzebon, S.
Lheureux, O.
Brasseur, A.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Fumagalli, F.
Scala, S.
Affatato, R.
De Maglie, M.
Zani, D.
Novelli, D.
Marra, C.
Luciani, A.
De Zani, D.
Luini, M.
Letizia, T.
Pravettoni, D.
Staszewsky, L.
Masson, S.
Belloli, A.
Di Giancamillo, M.
Scanziani, E.
Latini, R.
Ristagno, G.
Kye, Y. C.
Suh, G. J.
Kwon, W. Y.
Kim, K. S.
Yu, K. M.
Babini, G.
Ristagno, G.
Grassi, L.
Fumagalli, F.
Bendel, S.
De Maglie, M.
Affatato, R.
Masson, S.
Latini, R.
Scanziani, E.
Reinikainen, M.
Skrifvars, M.
Kappler, F.
Blobner, M.
Schaller, S. J.
Roasio, A.
Costanzo, E.
Cardellino, S.
Iesu, E.
Cavicchi, F. Zama
Fontana, V.
Nobile, L.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Park, M.
You, K. M.
Suh, G. J.
Kwon, W. Y.
Ko, S. B.
Kim, K. S.
Xini, A.
Marca, L.
Lheureux, O.
Brasseur, A.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Beane, A.
Thilakasiri, M. C. K. T.
De Silva, A. P.
Stephens, T.
Sigera, C. S.
Athapattu, P.
Jayasinghe, S.
Padeniya, A.
Haniffa, R.
Santiago, A. Iglesias
Sáez, V. Chica
Ruiz-Ruano, R. de la Chica
González, A. Sánchez
Kunze-Szikszay, N.
Wand, S.
Klapsing, P.
Wetz, A.
Heyne, T.
Schwerdtfeger, K.
Troeltzsch, M.
Bauer, M.
Quintel, M.
Moerer, O.
Cook, D. J.
Rutherford, W. B.
Scales, D. C.
Adhikari, N. K.
Cuthbertson, B. H.
Suzuki, T.
Takei, T.
Fushimi, K.
Iwamoto, M.
Nakagawa, S.
Mendsaikhan, N.
Begzjav, T.
Lundeg, G.
Dünser, M. W.
Romero, D. González
Cabrera, J. L. Santana
Santana, J. D. Martín
Padilla, Y. Santana
Pérez, H. Rodríguez
Torrent, R. Lorenzo
Kleinpell, R.
Chouris, I.
Radu, V.
Stougianni, M.
Lavrentieva, A.
Lagonidis, D.
Price, R. D. T.
Day, A.
Arora, N.
Henderson, M. A.
Hickey, S.
Costa, M. I. Almeida
Carvalho, J. P.
Gomes, A. A.
Mergulhão, P. J.
Chan, K. K. C.
Shum, H. P.
Yan, W. W.
Maghsoudi, B.
Tabei, S. H.
Masjedi, M.
Sabetian, G.
Tabatabaei, H. R.
Akbarzadeh, A.
Saigal, S.
Pakhare, A.
Joshi, R.
Pattnaik, S. K.
Ray, B.
Rousseau, A. F.
Michel, L.
Bawin, M.
Cavalier, E.
Reginster, J. Y.
Damas, P.
Bruyere, O.
Zhou, J. C.
Cauwenberghs, H.
De Backer, A.
Neels, H.
Deblier, I.
Berghmans, J.
Himpe, D.
Barea-Mendoza, J. A.
Portillo, I. Prieto
Fernández, M. Valiente
Gigorro, R. Garcia
Vela, J. L. Perez
Mateos, H. Marín
Alves, S. Chacón
Varas, G. Morales
Rodriguez-Biendicho, A.
Carreño, E. Renes
González, J. C. Montejo
Yang, J. S.
Chiang, C. H.
Hung, W. T.
Huang, W. C.
Cheng, C. C.
Lin, K. C.
Lin, S. C.
Chiou, K. R.
Wann, S. R.
Lin, K. L.
Kang, P. L.
Mar, G. Y.
Liu, C. P.
Zhou, J. C.
Choi, Y. J.
Yoon, S. Z.
Gordillo-Brenes, A.
Fernandez-Zamora, M. D.
Perez-Borrero, L.
Arias-Verdu, M. D.
Aguilar-Alonso, E.
Herruzo-Aviles, A.
Garcia-Delgado, M.
Hinojosa-Perez, R.
Curiel-Balsera, E.
Rivera-Fernandez, R.
Lesmes, S. P. Gómez
Rosario, L. E. De la Cruz
Hernández, A. Ansotegui
Herrera, A. N. García
Sanz, E. Regidor
Sánchez, M. J. Gómez
Hualde, J. Barado
Pascual, O. Agudo
León, J. P. Tirapu
Irazabal, J. M. Guergue
Pérez, A. González
Fernández, P. Alvarez
Amor, L. Lopéz
Albaiceta, G. Muñiz
Lesmes, S. P. Gómez
Rosario, L. E. De la Cruz
Hernández, A. Ansotegui
Sanz, E. Regidor
Sánchez, M. J. Gómez
Calvo, S. Aldunate
Herrera, A. N. García
Hualde, J. Barado
Pascual, O. Agudo
León, J. P. Tirapu
Corona, A.
Ruffini, C.
Spazzadeschi, A.
Marrazzo, F.
Gandola, A.
Sciurti, R.
Savi, C.
Catena, E.
Ke, M. W.
Cheng, C. C.
Huang, W. C.
Chiang, C. H.
Hung, W. T.
Lin, K. C.
Lin, S. C.
Wann, S. R.
Chiou, K. R.
Tseng, C. J.
Kang, P. L.
Mar, G. Y.
Liu, C. P.
Bertini, P.
De Sanctis, F.
Guarracino, F.
Bertini, P.
Baldassarri, R.
Guarracino, F.
Buitinck, S. H.
van der Voort, P. H. J.
Oto, J.
Nakataki, E.
Tsunano, Y.
Izawa, M.
Tane, N.
Onodera, M.
Nishimura, M.
Ghosh, S.
Gupta, A.
De Gasperi, A.
Mazza, E.
Limuti, R.
Prosperi, M.
Bissenova, N.
Yergaliyeva, A.
Talan, L.
Yılmaz, G.
Güven, G.
Yoruk, F.
Altıntas, N. D.
Mukherjee, D. N.
Agarwal, L. K.
Mandal, K.
Palomar, M.
Balsera, B.
Vallverdu, M.
Martinez, M.
Garcia, M.
Castellana, D.
Lopez, R.
Barcenilla, F.
Kaminsky, G. E.
Carreño, R.
Escribá, A.
Fuentes, M.
Gálvez, V.
Del Olmo, R.
Nieto, B.
Vaquerizo, C.
Alvarez, J.
De la Torre, M. A.
Torres, E.
Bogossian, E.
Nouer, S. Aranha
Salgado, D. Ribeiro
Brugger, S. Carvalho
Jiménez, G. Jiménez
Torner, M. Miralbés
Vidal, M. Vallverdú
Garrido, B. Balsera
Casals, X. Nuvials
Gaite, F. Barcenilla
Cabello, J. Trujillano
Martínez, M. Palomar
Doganci, M.
Izdes, S.
Besevli, S. Guzeldag
Alkan, A.
Kayaaslan, B.
Ramírez, C. Sánchez
Balcázar, L. Caipe
Santana, M. Cabrera
Viera, M. A. Hernández
Escalada, S. Hípola
Vázquez, C. F. Lübbe
Penichet, S. M. Marrero
Campelo, F. Artiles
López, M. A. De La Cal
Santana, P. Saavedra
Santana, S. Ruíz
Repessé, X.
Artiguenave, M.
Paktoris-Papine, S.
Espinasse, F.
Dinh, A.
El Sayed, F.
Charron, C.
Géri, G.
Vieillard-Baron, A.
Marmanidou, K.
Oikonomou, M.
Nouris, C.
Dimitroulakis, K.
Soilemezi, E.
Matamis, D.
Ferré, A.
Guillot, M.
Teboul, J. L.
Lichtenstein, D.
Mézière, G.
Richard, C.
Monnet, X.
Pham, T.
Beduneau, G.
Schortgen, F.
Piquilloud, L.
Zogheib, E.
Jonas, M.
Grelon, F.
Runge, I.
Terzi, N.
Grangé, S.
Barberet, G.
Guitard, P. G.
Frat, J. P.
Constan, A.
Chrétien, J. M.
Mancebo, J.
Mercat, A.
Richard, J. C. M.
Brochard, L.
Prīdāne, S.
Sabeļņikovs, O.
Mojoli, F.
Orlando, A.
Bianchi, I.
Torriglia, F.
Bianzina, S.
Pozzi, M.
Iotti, G. A.
Braschi, A.
Beduneau, G.
Pham, T.
Schortgen, F.
Piquilloud, L.
Zogheib, E.
Jonas, M.
Grelon, F.
Runge, I.
Terzi, N.
Grangé, S.
Barberet, G.
Guitard, P. G.
Frat, J. P.
Constan, A.
Chrétien, J. M.
Mancebo, J.
Mercat, A.
Richard, J. C. M.
Brochard, L.
Kondili, E.
Psarologakis, C.
Kokkini, S.
Amargianitakis, V.
Babalis, D.
Chytas, A.
Chouvarda, I.
Vaporidi, K.
Georgopoulos, D.
Trapp, O.
Kalenka, A.
Mojoli, F.
Orlando, A.
Bianchi, I.
Torriglia, F.
Bianzina, S.
Pozzi, M.
Iotti, G. A.
Braschi, A.
Lozano, J. A. Benítez
Sánchez, P. Carmona
Francioni, J. E. Barrueco
Ferrón, F. Ruiz
Simón, J. M. Serrano
Spadaro, S.
Karbing, D. S.
Gioia, A.
Moro, F.
Corte, F. Dalla
Mauri, T.
Volta, C. A.
Rees, S. E.
Petrova, M. V.
Mohan, R.
Butrov, A. V.
Beeharry, S. D.
Vatsik, M. V.
Sakieva, F. I.
Gobert, F.
Yonis, H.
Tapponnier, R.
Fernandez, R.
Labaune, M. A.
Burle, J. F.
Barbier, J.
Vincent, B.
Cleyet, M.
Richard, J. C.
Guérin, C.
Shinotsuka, C. Righy
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Törnblom, S.
Nisula, S.
Vaara, S.
Poukkanen, M.
Andersson, S.
Pettilä, V.
Pesonen, E.
Xie, Z.
Liao, X.
Kang, Y.
Zhang, J.
Kubota, K.
Egi, M.
Mizobuchi, S.
Hegazy, S.
El-Keraie, A.
El Sayed, E.
El Hamid, M. Abd
Rodrigues, N. J.
Pereira, M.
Godinho, I.
Gameiro, J.
Neves, M.
Gouveia, J.
e Silva, Z. Costa
Lopes, J. A.
Mckinlay, J.
Kostalas, M.
Kooner, G.
Dudas, G.
Horton, A.
Kerr, C.
Karanjia, N.
Creagh-Brown, B.
Forni, L.
Yamazaki, A.
Ganuza, M. Sanz
Molina, J. A. Martinez
Martinez, F. Hidalgo
Freile, M. T. Chiquito
Fernandez, N. Garcia
Travieso, P. Medrano
Bandert, A.
Frithiof, R.
Lipcsey, M.
Smekal, D.
Schlaepfer, P.
Durovray, J. D.
Plouhinec, V.
Chiappa, C.
Bellomo, R.
Schneider, A. G.
Mitchell, S.
Durrant, J.
Street, H.
Dunthorne, E.
Shears, J.
Caballero, C. Hernandez
Hutchison, R.
Schwarze, S.
Ghabina, S.
Thompson, E.
Prowle, J. R.
Kirwan, C. J.
Gonzalez, C. A.
Pinto, J. L.
Orozco, V.
Patiño, J. A.
Garcia, P. K.
Contreras, K. M.
Rodriguez, P.
Echeverri, J. E.
GETGAG Working Group
JSEPTIC (Japanese Society of Education for Physicians and Trainees in Intensive Care) Clinical Trial Group
CAPCRI Study
for the ReVA Research Network and the PROVE Network Investigators
from the FROG ICU Investigators
The WIND study group
Plug Working Group
GETGAG/SEMICYUC
AKI Research Group
St George’s University of London
IPREA Study Group
FINNRESUSCI Study Group
PICS- HCPA: Programa Intrahospitalar de Combate à Sepse do Hospital de Clínicas de Porto Alegre
ENVIN-HELICS Study Group
ARIAM registry of adult cardiac surgery
The Rapid Diagnosis of Infections in the Critically Ill Team
Tokyo Womens Medical University
PLUG working group
PLUG Working Group
On behalf of Okayama Research Investigation Organizing Network (ORION)investigators
PS-ICU Group
Japan Septic Disseminated Intravascular Coagulation (JSEPTIC DIC) study group
Student Research Committee - Shiraz University of Medical Sciences
ARIAM-ANDALUCIA
The WIND study group
PLUG Working Group
The WIND study group
PLUG Working Group
Plug working group
Pokaż więcej
Źródło :
Intensive Care Medicine Experimental. September 2016 4(1):405-607
Czasopismo naukowe
Tytuł :
ESICM LIVES 2016: part one: Milan, Italy. 1-5 October 2016
Autorzy :
Bos, L.
Schouten, L.
van Vught, L.
Wiewel, M.
Ong, D.
Cremer, O.
Artigas, A.
Martin-Loeches, I.
Hoogendijk, A.
van der Poll, T.
Horn, J.
Juffermans, N.
Schultz, M.
de Prost, N.Aff5, Aff6
Pham, T.Aff7, Aff8, Aff9
Carteaux, G.Aff5, Aff6
Dessap, A. MekontsoAff5, Aff6
Brun-Buisson, C.Aff5, Aff6
Fan, E.
Bellani, G.
Laffey, J.
Mercat, A.
Brochard, L.
Maitre, B.Aff5, Aff6
LUNG SAFE investigators and the ESICM study group
Howells, P. A.
Thickett, D. R.
Knox, C.
Park, D. P.
Gao, F.Aff15, Aff17
Tucker, O.
Whitehouse, T.
McAuley, D. F.Aff20, Aff21
Perkins, G. D.Aff17, Aff22
Pham, T.
Laffey, J.
Bellani, G.
Fan, E.
LUNG SAFE Investigators and the ESICM Trials Group
Pisani, L.Aff27, Aff28
Roozeman, J. P.
Simonis, F. D.
Giangregorio, A.
Schouten, L. R.
Van der Hoeven, S. M.
Horn, J.
Neto, A. SerpaAff27, Aff29
Festic, E.
Dondorp, A. M.Aff27, Aff31
Grasso, S.
Bos, L. D.
Schultz, M. J.Aff27, Aff31
Koster-Brouwer, M.Aff32, Aff33
Verboom, D.Aff32, Aff33
Scicluna, B.Aff34, Aff35
van de Groep, K.Aff32, Aff33
Frencken, J.Aff32, Aff33
Schultz, M.
van der Poll, T.Aff34, Aff35, Aff37
Bonten, M.Aff33, Aff38
Cremer, O.
Ko, J. I.
Kim, K. S.
Suh, G. J.
Kwon, W. Y.
Kim, K.
Shin, J. H.
Ranzani, O. T.Aff42, Aff43, Aff44
Prina, E.Aff42, Aff43
Menendez, R.
Ceccato, A.Aff42, Aff43, Aff46
Mendez, R.
Cilloniz, C.Aff42, Aff43
Gabarrus, A.Aff42, Aff43
Ferrer, M.Aff42, Aff43
Torres, A.Aff42, Aff43
Urbano, A.
Zhang, L. A.
Swigon, D.
Pike, F.
Parker, R. S.Aff48, Aff50, Aff51
Clermont, G.Aff48, Aff50, Aff51
Scheer, C.
Kuhn, S. O.
Modler, A.
Vollmer, M.
Fuchs, C.
Hahnenkamp, K.
Rehberg, S.
Gründling, M.
Taggu, A.
Darang, N.
Öveges, N.
László, I.
Tánczos, K.
Németh, M.
Lebák, G.
Tudor, B.
Érces, D.
Kaszaki, J.
Huber, W.
Trásy, D.
Molnár, Z.
Ferrara, G.
Edul, V. S. Kanoore
Canales, H. S.
Martins, E.
Canullán, C.
Murias, G.
Pozo, M. O.
Eguillor, J. F. Caminos
Buscetti, M. G.
Ince, C.
Dubin, A.
Aya, H. D.Aff63, Aff64
Rhodes, A.Aff63, Aff64
Fletcher, N.Aff63, Aff64
Grounds, R. M.
Cecconi, M.Aff63, Aff64
Jacquet-Lagrèze, M.Aff65, Aff66
Riche, M.
Schweizer, R.Aff65, Aff66
Portran, P.Aff65, Aff66
Fornier, W.
Lilot, M.
Neidecker, J.
Fellahi, J. L.Aff65, Aff66
Escoresca-Ortega, A.
Gutiérrez-Pizarraya, A.
Charris-Castro, L.
Corcia-Palomo, Y.
Fernandez-Delgado, E.
Garnacho-Montero, J.
Roger, C.Aff69, Aff70
Muller, L.
Elotmani, L.
Lipman, J.Aff70, Aff71
Lefrant, J. Y.
Roberts, J. A.Aff70, Aff71
Muñoz-Bermúdez, R.
Samper, M.
Climent, C.
Vasco, F.
Sara, V.
Luque, S.
Campillo, N.
Cerrato, S. GrauAff73, Aff74
Masclans, J. R.Aff72, Aff75, Aff76
Alvarez-Lerma, F.Aff72, Aff74
Brugger, S. Carvalho
Jimenez, G. Jimenez
Torner, M. Miralbés
Cabello, J. Trujillano
Garrido, B. Balsera
Casals, X. Nuvials
Gaite, F. Barcenilla
Vidal, M. Vallverdú
Martínez, M. Palomar
Gusarov, V.
Shilkin, D.
Dementienko, M.
Nesterova, E.
Lashenkova, N.
Kuzovlev, A.
Zamyatin, M.
Demoule, A.
Carreira, S.
Lavault, S.
Palancca, O.
Morawiec, E.
Mayaux, J.
Arnulf, I.
Similowski, T.
Rasmussen, B. S.Aff81, Aff82
Maltesen, R. G.
Hanifa, M.
Pedersen, S.Aff82, Aff83
Kristensen, S. R.Aff82, Aff83
Wimmer, R.
Panigada, M.
Bassi, G. Li
Ranzani, O. T.
Kolobow, T.
Zanella, A.
Cressoni, M.
Berra, L.
Parrini, V.
Kandil, H.
Salati, G.
Livigni, S.
Amatu, A.
Andreotti, A.
Tagliaferri, F.
Moise, G.
Mercurio, G.
Costa, A.
Vezzani, A.
Lindau, S.
Babel, J.
Cavana, M.
Consonni, D.
Pesenti, A.
Gattinoni, L.
Torres, A.
for the GRAVITY-VAP TRIAL NETWORK
Mansouri, P.
Zand, F.
Zahed, L.
Dehghanrad, F.
Bahrani, M.
Ghorbani, M.
Cambiaghi, B.
Moerer, O.
Mauri, T.Aff109, Aff110
Kunze-Szikszay, N.
Ritter, C.
Pesenti, A.
Quintel, M.
Vilander, L. M.
Kaunisto, M. A.Aff113, Aff114
Vaara, S. T.
Pettilä, V.
FINNAKI Study Group
Mulier, J. L. G. Haitsma
Rozemeijer, S.
Spoelstra-de Man, A. M. E.
Elbers, P. E.
Tuinman, P. R.
de Waard, M. C.
Oudemans-van Straaten, H. M.
Liberatore, A. M. A.
Souza, R. B.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Koh, I. H. J.
Martínez, M. Galindo
Sánchez, R. Jiménez
Gascón, L. Martínez
Mulero, M. D. Rodríguez
Freire, A. Ortín
Muñoz, A. Ojados
Acebes, S. Rebollo
Martínez, Á. Fernández
Aliaga, S. Moreno
Para, L. Herrera
Payá, J. Murcia
Mulero, F. Rodríguez
Guerci, P.Aff124, Aff125, Aff126
Ince, Y.
Heeman, P.
Ergin, B.
Ince, C.
Uz, Z.
Massey, M.
Ince, Y.
Papatella, R.
Bulent, E.
Guerci, P.
Toraman, F.
Ince, C.
Longbottom, E. R.Aff132, Aff133
Torrance, H. D.Aff132, Aff134
Owen, H. C.
Hinds, C. J.Aff132, Aff133
Pearse, R. M.Aff132, Aff133
O’Dywer, M. J.Aff132, Aff133
Trogrlic, Z.
van der Jagt, M.
Lingsma, H.
Ponssen, H. H.
Schoonderbeek, J. F.
Schreiner, F.
Verbrugge, S. J.
Duran, S.
van Achterberg, T.
Bakker, J.
Gommers, D. A. M. P. J.
Ista, E.
Krajčová, A.Aff144, Aff145
Waldauf, P.
Duška, F.Aff144, Aff146
Shah, A.
Roy, N.
McKechnie, S.
Doree, C.
Fisher, S.
Stanworth, S. J.
Jensen, J. F.
Overgaard, D.Aff152, Aff153
Bestle, M. H.
Christensen, D. F.
Egerod, I.Aff154, Aff155
The RAPIT Group
Pivkina, A.
Gusarov, V.
Zhivotneva, I.
Pasko, N.
Zamyatin, M.
Jensen, J. F.
Egerod, I.Aff159, Aff160
Bestle, M. H.
Christensen, D. F.
Alklit, A.
Hansen, R. L.
Knudsen, H.
Grode, L. B.
Overgaard, D.Aff164, Aff165
The RAPIT group
Hravnak, M.
Chen, L.
Dubrawski, A.
Clermont, G.
Pinsky, M. R.
Parry, S. M.
Knight, L. D.
Connolly, B. C.Aff171, Aff172
Baldwin, C. E.Aff173, Aff174
Puthucheary, Z. A.Aff175, Aff176, Aff177
Denehy, L.
Hart, N.Aff171, Aff172, Aff178
Morris, P. E.
Mortimore, J.
Granger, C. L.
Jensen, H. I.Aff180, Aff181
Piers, R.
Van den Bulcke, B.
Malmgren, J.
Metaxa, V.
Reyners, A. K.
Darmon, M.
Rusinova, K.
Talmor, D.
Meert, A. P.
Cancelliere, L.
Zubek, L.
Maia, P.
Michalsen, A.
Decruyenaere, J.
Kompanje, E.
Vanheule, S.
Azoulay, E.
Vansteelandt, S.
Benoit, D.
Van den Bulcke, B.
Piers, R.
Jensen, H. I.Aff201, Aff202
Malmgren, J.
Metaxa, V.
Reyners, A. K.
Darmon, M.
Rusinova, K.
Talmor, D.
Meert, A. P.
Cancelliere, L.
Zubek, L.
Maia, P.
Michalsen, A.
Decruyenaere, J.
Kompanje, E.
Vanheule, S.
Azoulay, E.
Vansteelandt, S.
Benoit, D.
Ryan, C.
Dawson, D.
Ball, J.
Noone, K.
Aisling, B.
Prudden, S.
Ntantana, A.
Matamis, D.
Savvidou, S.
Giannakou, M.
Gouva, M.
Nakos, G.
Koulouras, V.
Aron, J.
Lumley, G.
Milliken, D.
Dhadwal, K.
McGrath, B. A.Aff224, Aff225
Lynch, S. J.
Bovento, B.
Sharpe, G.
Grainger, E.
Pieri-Davies, S.
Wallace, S.
McGrath, B.Aff226, Aff227
Lynch, S. J.
Bovento, B.
Grainger, E.
Pieri-Davies, S.
Sharpe, G.
Wallace, S.
Jung, M.
Cho, J.
Park, H.
Suh, G.
Kousha, O.
Paddle, J.
Gripenberg, L. Gamrin
Rehal, M. Sundström
Wernerman, J.
Rooyackers, O.
de Grooth, H. J.
Choo, W. P.
Spoelstra-de Man, A. M.
Swart, E. L.
Oudemans-van Straaten, H. M.
Talan, L.
Güven, G.
Altıntas, N. D.
Padar, M.
Uusvel, G.
Starkopf, L.
Starkopf, J.Aff234, Aff236
Blaser, A. ReintamAff236, Aff237
Kalaiselvan, M. S.
Arunkumar, A. S.
Renuka, M. K.
Shivkumar, R. L.
Volbeda, M.
ten Kate, D.
Hoekstra, M.
van der Maaten, J. M.
Nijsten, M. W.
Komaromi, A.
Rooyackers, O.
Wernerman, J.
Norberg, Å.
Smedberg, M.
Mori, M.
Pettersson, L.
Norberg, Å.
Rooyackers, O.
Wernerman, J.
Theodorakopoulou, M.
Christodoulopoulou, T.
Diamantakis, A.
Frantzeskaki, F.
Kontogiorgi, M.
Chrysanthopoulou, E.
Lygnos, M.
Diakaki, C.
Armaganidis, A.
Gundogan, K.
Dogan, E.
Coskun, R.
Muhtaroglu, S.
Sungur, M.
Ziegler, T.
Guven, M.
Kleyman, A.Aff249, Aff250
Khaliq, W.
Andreas, D.
Singer, M.
Meierhans, R.
Schuepbach, R.
De Brito-Ashurst, I.
Zand, F.
Sabetian, G.
Nikandish, R.
Hagar, F.
Masjedi, M.
Maghsudi, B.
Vazin, A.
Ghorbani, M.
Asadpour, E.
Kao, K. C.
Chiu, L. C.
Hung, C. Y.
Chang, C. H.
Li, S. H.
Hu, H. C.
El Maraghi, S.
Ali, M.
Rageb, D.
Helmy, M.
Marin-Corral, J.
Vilà, C.
Masclans, J. R.Aff260, Aff261, Aff262
Vàzquez, A.
Martín-Loeches, I.
Díaz, E.
Yébenes, J. C.
Rodriguez, A.
Álvarez-Lerma, F.Aff260, Aff267
H1N1 SEMICYUC/GETGAG Working Group
Varga, N.
Cortina-Gutiérrez, A.
Dono, L.
Martínez-Martínez, M.
Maldonado, C.
Papiol, E.
Pérez-Carrasco, M.
Ferrer, R.
Nweze, K.Aff269, Aff270
Morton, B.
Welters, I.
Houard, M.
Voisin, B.
Ledoux, G.
Six, S.
Jaillette, E.
Nseir, S.
Romdhani, S.
Bouneb, R.
Loghmari, D.
Aicha, N. Ben
Ayachi, J.
Meddeb, K.
Chouchène, I.
Khedher, A.
Boussarsar, M.Aff272, Aff273
Chan, K. S.
Yu, W. L.Aff274, Aff275
Marin-Corral, J.
Vilà, C.
Masclans, J. R.Aff276, Aff277, Aff278
Nolla, J.Aff277, Aff279
Vidaur, L.
Bonastre, J.
Suberbiola, B.
Guerrero, J. E.
Rodriguez, A.Aff278, Aff284
H1N1 SEMICYUC/GETGAG working group
Coll, N. Ramon
Jiménez, G. Jiménez
Brugger, S. Carvalho
Calero, J. Codina
Garrido, B. Balsera
García, M.
Martínez, M. Palomar
Vidal, M. Vallverdú
de la Torre, M. C.
Vendrell, E.
Palomera, E.
Güell, E.
Yébenes, J. C.
Serra-Prat, M.
Bermejo-Martín, J. F.
Almirall, J.
Tomas, E.
Escoval, A.
Froe, F.
Pereira, M. H. Vitoria
Velez, N.
Viegas, E.
Filipe, E.
Groves, C.
Reay, M.
Chiu, L. C.
Hu, H. C.Aff295, Aff296, Aff297
Hung, C. Y.
Chang, C. H.
Li, S. H.
Kao, K. C.Aff295, Aff296, Aff297
Ballin, A.
Facchin, F.
Sartori, G.
Zarantonello, F.
Campello, E.
Radu, C. M.
Rossi, S.
Ori, C.
Simioni, P.
Umei, N.
Shingo, I.
Santos, A. C.
Candeias, C.
Moniz, I.
Marçal, R.
e Silva, Z. Costa
Ribeiro, J. M.
Georger, J. F.
Ponthus, J. P.
Tchir, M.
Amilien, V.
Ayoub, M.
Barsam, E.
Martucci, G.
Panarello, G.
Tuzzolino, F.
Capitanio, G.
Ferrazza, V.
Carollo, T.
Giovanni, L.
Arcadipane, A.
Sánchez, M. López
González-Gay, M. A.
Díaz, F. J. Llorca
López, M. I. Rubio
Zogheib, E.Aff309, Aff310
Villeret, L.
Nader, J.
Bernasinski, M.
Besserve, P.
Caus, T.Aff310, Aff311
Dupont, H.Aff309, Aff310
Morimont, P.Aff312, Aff313
Habran, S.
Hubert, R.
Desaive, T.
Blaffart, F.
Janssen, N.
Guiot, J.
Pironet, A.
Dauby, P.
Lambermont, B.
Zarantonello, F.
Ballin, A.
Facchin, F.
Sartori, G.
Campello, E.
Pettenuzzo, T.
Citton, G.
Rossi, S.
Simioni, P.
Ori, C.
Kirakli, C.
Ediboglu, O.
Ataman, S.
Yarici, M.
Tuksavul, F.
Keating, S.
Gibson, A.
Gilles, M.
Dunn, M.
Price, G.
Young, N.
Remeta, P.
Bishop, P.
Zamora, M. D. Fernández
Muñoz-Bono, J.
Curiel-Balsera, E.
Aguilar-Alonso, E.
Hinojosa, R.
Gordillo-Brenes, A.
Arboleda-Sánchez, J. A.
ARIAM-CARDIAC SURGERY PROJECT AUTHORS
Skorniakov, I.Aff327, Aff328
Vikulova, D.
Whiteley, C.
Shaikh, O.
Jones, A.
Ostermann, M.
Forni, L.
Scott, M.
Sahatjian, J.
Linde-Zwirble, W.
Hansell, D.
Laoveeravat, P.Aff335, Aff336, Aff337
Srisawat, N.Aff335, Aff336, Aff337
Kongwibulwut, M.
Peerapornrattana, S.Aff335, Aff336
Suwachittanont, N.
Wirotwan, T. O.
Chatkaew, P.
Saeyub, P.
Latthaprecha, K.
Tiranathanagul, K.
Eiam-ong, S.
Kellum, J. A.
Berthelsen, R. E.
Perner, A.
Jensen, A. E. K.
Jensen, J. U.
Bestle, M. H.
Gebhard, D. J.
Price, J.
Kennedy, C. E.
Akcan-Arikan, A.Aff345, Aff346
Liberatore, A. M. A.
Souza, R. B.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Kang, Y. R.
Nakamae, M. N.
Koh, I. H. J.
Hamed, K.
Khaled, M. M.
Soliman, R. Aly
Mokhtar, M. Sherif
Seller-Pérez, G.
Arias-Verdú, D.
Llopar-Valdor, E.
De-Diós-Chacón, I.
Quesada-García, G.
Herrera-Gutierrez, M. E.
Hafes, R.
Carroll, G.
Doherty, P.
Wright, C.
Vera, I. G. Guerra
Ralston, M.
Gemmell, M. L.
MacKay, A.
Black, E.
Wright, C.
Docking, R. I.
Appleton, R.
Ralston, M. R.
Gemmell, L.
Appleton, R.
Wright, C.
Docking, R. I.
Black, E.
Mackay, A.
Rozemeijer, S.
Mulier, J. L. G. Haitsma
Röttgering, J. G.
Elbers, P. W. G.
Spoelstra-de Man, A. M. E.
Tuinman, P. R.
de Waard, M. C.
Oudemans-van Straaten, H. M.
Mejeni, N.
Nsiala, J.Aff359, Aff360
Kilembe, A.
Akilimali, P.
Thomas, G.
Egerod, I.
Andersson, A. E.
Fagerdahl, A. M.
Knudsen, V.
P-INFECT
Meddeb, K.
Cheikh, A. Ben
Hamdaoui, Y.
Ayachi, J.
Guiga, A.
Fraj, N.
Romdhani, S.
Sma, N.
Bouneb, R.
Chouchene, I.
Khedher, A.
Bouafia, N.
Boussarsar, M.Aff367, Aff370
Amirian, A.
Ziaian, B.
Masjedi, M.
Fleischmann, C.Aff373, Aff374
Thomas-Rueddel, D. O.Aff373, Aff374
Schettler, A.
Schwarzkopf, D.Aff373, Aff374
Stacke, A.
Reinhart, K.Aff373, Aff374
Filipe, E.
Escoval, A.
Martins, A.
Sousa, P.
Velez, N.
Viegas, E.
Tomas, E.
Snell, G.
Matsa, R.
Paary, T. T. S.
Kalaiselvan, M. S.
Cavalheiro, A. M.
Rocha, L. L.
Vallone, C. S.
Tonilo, A.
Lobato, M. D. S.
Malheiro, D. T.
Sussumo, G.
Lucino, N. M.
Zand, F.
Rosenthal, V. D.
Masjedi, M.
Sabetian, G.
Maghsudi, B.
Ghorbani, M.
Dashti, A. Sanaei
Yousefipour, A.
Goodall, J. R.
Williamson, M.
Tant, E.
Thomas, N.
Balci, C.
Gonen, C.
Haftacı, E.
Gurarda, H.
Karaca, E.
Paldusová, B.
Zýková, I.
Šímová, D.
Houston, S.
D’Antona, L.
Lloyd, J.
Garnelo-Rey, V.
Sosic, M.
Sotosek-Tokmazic, V.
Kuharic, J.
Antoncic, I.
Dunatov, S.
Sustic, A.
Chong, C. T.
Sim, M.
Lyovarin, T.
Díaz, F. M. Acosta
Galdó, S. Narbona
Garach, M. Muñoz
Romero, O. Moreno
Bailón, A. M. Pérez
Pinel, A. Carranza
Colmenero, M.
Gritsan, A.
Gazenkampf, A.
Korchagin, E.
Dovbish, N.
Lee, R. M.
Lim, M. P. P.
Chong, C. T.
Lim, B. C. L.
See, J. J.
Assis, R.
Filipe, F.
Lopes, N.
Pessoa, L.
Pereira, T.
Catorze, N.
Aydogan, M. S.
Aldasoro, C.Aff406, Aff407
Marchio, P.
Jorda, A.
Mauricio, M. D.
Guerra-Ojeda, S.
Gimeno-Raga, M.
Colque-Cano, M.
Bertomeu-Artecero, A.
Aldasoro, M.
Valles, S. L.
Tonon, D.
Triglia, T.
Martin, J. C.
Alessi, M. C.
Bruder, N.
Garrigue, P.
Velly, L.
Spina, S.
Scaravilli, V.
Marzorati, C.
Colombo, E.
Savo, D.
Vargiolu, A.
Cavenaghi, G.
Citerio, G.Aff412, Aff413
Andrade, A. H. V.Aff415, Aff416
Bulgarelli, P.Aff415, Aff416
Araujo, J. A. P.Aff415, Aff416
Gonzalez, V.Aff415, Aff416
Souza, V. A.Aff415, Aff416
Costa, A.
Massant, C.
Filho, C. A. C. AbreuAff415, Aff416
Morbeck, R. A.
Burgo, L. E.
van Groenendael, R.
van Eijk, L. T.
Leijte, G. P.
Koeneman, B.
Kox, M.
Pickkers, P.
García-de la Torre, A.
de la Torre-Prados, M.
Fernández-Porcel, A.
Rueda-Molina, C.
Nuevo-Ortega, P.
Tsvetanova-Spasova, T.
Cámara-Sola, E.
García-Alcántara, A.
Salido-Díaz, L.
Liao, X.
Feng, T.
Zhang, J.
Cao, X.
Wu, Q.
Xie, Z.
Li, H.
Kang, Y.
Winkler, M. S.
Nierhaus, A.
Mudersbach, E.
Bauer, A.
Robbe, L.
Zahrte, C.
Schwedhelm, E.
Kluge, S.
Zöllner, C.
Morton, B.
Mitsi, E.
Pennington, S. H.
Reine, J.
Wright, A. D.
Parker, R.
Welters, I. D.
Blakey, J. D.
Rajam, G.
Ades, E. W.
Ferreira, D. M.
Wang, D.
Kadioglu, A.
Gordon, S. B.
Koch, R.
Kox, M.
Rahamat-Langedoen, J.
Schloesser, J.
de Jonge, M.
Pickkers, P.
Bringue, J.
Guillamat-Prats, R.
Torrents, E.
Martinez, M. L.
Camprubí-Rimblas, M.
Artigas, A.Aff439, Aff440
Blanch, L.Aff438, Aff439
Park, S. Y.
Park, Y. B.
Song, D. K.
Shrestha, S.
Park, S. H.
Koh, Y.
Park, M. J.
Hong, C. W.
Lesur, O.
Coquerel, D.
Sainsily, X.
Cote, J.
Söllradl, T.
Murza, A.
Dumont, L.
Dumaine, R.
Grandbois, M.
Sarret, P.
Marsault, E.
Salvail, D.
Auger-Messier, M.
Chagnon, F.
Apelin Group
Lauretta, M. P.
Greco, E.
Dyson, A.Aff451, Aff452
Singer, M.
Preau, S.Aff453, Aff454
Ambler, M.
Sigurta, A.
Saeed, S.
Singer, M.
Sarıca, L. Topcu
Zibandeh, N.
Genc, D.
Gul, F.
Akkoc, T.
Kombak, E.
Cinel, L.
Akkoc, T.
Cinel, I.
Pollen, S. J.
Arulkumaran, N.
Singer, M.
Torrance, H. D.Aff460, Aff461, Aff462
Longbottom, E. R.Aff460, Aff462
Warnes, G.
Hinds, C. J.Aff460, Aff462
Pennington, D. J.
Brohi, K.Aff460, Aff461
O’Dwyer, M. J.Aff460, Aff462
Kim, H. Y.
Na, S.
Kim, J.
Chang, Y. F.Aff464, Aff465, Aff466
Chao, A.
Shih, P. Y.
Lee, C. T.
Yeh, Y. C.
Chen, L. W.Aff464, Aff468
Adriaanse, M.
Trogrlic, Z.
Ista, E.
Lingsma, H.
Rietdijk, W.Aff470, Aff473
Ponssen, H. H.
Schoonderbeek, J. F.
Schreiner, F.
Verbrugge, S. J.
Duran, S.
Gommers, D. A. M. P. J.
van der Jagt, M.
Funcke, S.
Sauerlaender, S.
Saugel, B.
Pinnschmidt, H.
Reuter, D. A.
Nitzschke, R.
Perbet, S.
Biboulet, C.
Lenoire, A.
Bourdeaux, D.
Pereira, B.
Plaud, B.
Bazin, J. E.
Sautou, V.
Mebazaa, A.
Constantin, J. M.
Legrand, M.
Boyko, Y.
Jennum, P.
Nikolic, M.
Oerding, H.
Holst, R.
Toft, P.
Nedergaard, H. K.Aff489, Aff490
Haberlandt, T.
Jensen, H. I.Aff489, Aff490
Toft, P.Aff489, Aff491
Park, S.
Kim, S.
Cho, Y. J.
Lim, Y. J.
Chan, A.
Tang, S.
Nunes, S. L.
Forsberg, S.Aff498, Aff499
Blomqvist, H.
Berggren, L.
Sörberg, M.
Sarapohja, T.
Wickerts, C. J.
Hofhuis, J. G. M.
Rose, L.
Blackwood, B.
Akerman, E.
Mcgaughey, J.
Egerod, I.
Fossum, M.
Foss, H.
Georgiou, E.
Graff, H. J.
Kalafati, M.
Sperlinga, R.
Schafer, A.
Wojnicka, A. G.
Spronk, P. E.
Zand, F.
Khalili, F.
Afshari, R.
Sabetian, G.
Masjedi, M.
Maghsudi, B.
Khodaei, H. Haddad
Javadpour, S.
Petramfar, P.
Nasimi, S.
Vazin, A.
Ziaian, B.
Tabei, H.
Gunther, A.
Hansen, J. O.
Sackey, P.
Storm, H.
Bernhardsson, J.
Sundin, Ø.
Bjärtå, A.
Bienert, A.
Smuszkiewicz, P.
Wiczling, P.
Przybylowski, K.
Borsuk, A.
Trojanowska, I.
Matysiak, J.
Kokot, Z.
Paterska, M.
Grzeskowiak, E.
Messina, A.
Bonicolini, E.
Colombo, D.
Moro, G.
Romagnoli, S.
De Gaudio, A. R.
Corte, F. Della
Romano, S. M.
Silversides, J. A.Aff534, Aff535
Major, E.
Mann, E. E.
Ferguson, A. J.
Mcauley, D. F.Aff534, Aff535
Marshall, J. C.
Blackwood, B.
Fan, E.
Diaz-Rodriguez, J. A.
Silva-Medina, R.
Gomez-Sandoval, E.
Gomez-Gonzalez, N.
Soriano-Orozco, R.
Gonzalez-Carrillo, P. L.
Hernández-Flores, M.
Pilarczyk, K.Aff540, Aff541
Lubarksi, J.
Wendt, D.
Dusse, F.Aff541, Aff542
Günter, J.
Huschens, B.
Demircioglu, E.
Jakob, H.
Palmaccio, A.
Dell’Anna, A. M.
Grieco, D. L.
Torrini, F.
Iaquaniello, C.
Bongiovanni, F.
Antonelli, M.
Toscani, L.Aff544, Aff545
Antonakaki, D.
Bastoni, D.Aff544, Aff546
Aya, H. D.
Rhodes, A.
Cecconi, M.
Jozwiak, M.
Depret, F.
Teboul, J. L.
Alphonsine, J.
Lai, C.
Richard, C.
Monnet, X.
László, I.
Demeter, G.
Öveges, N.
Tánczos, K.
Németh, M.
Trásy, D.
Kertmegi, I.
Érces, D.
Tudor, B.
Kaszaki, J.
Molnár, Z.
Hasanin, A.
Lotfy, A.
El-adawy, A.
Nassar, H.
Mahmoud, S.
Abougabal, A.
Mukhtar, A.
Quinty, F.
Habchi, S.
Luzi, A.
Antok, E.
Hernandez, G.
Lara, B.
Enberg, L.
Ortega, M.
Leon, P.
Kripper, C.
Aguilera, P.
Kattan, E.
Bakker, J.
Huber, W.
Lehmann, M.
Sakka, S.
Bein, B.
Schmid, R. M.
Preti, J.
Creteur, J.
Herpain, A.
Marc, J.
Zogheib, E.
Trojette, F.
Bar, S.
Kontar, L.
Titeca, D.
Richecoeur, J.
Gelee, B.
Verrier, N.
Mercier, R.
Lorne, E.
Maizel, J.
Dupont, H.
Slama, M.
Abdelfattah, M. E.
Eladawy, A.
Elsayed, M. A. Ali
Mukhtar, A.
Montenegro, A. Pedraza
Zepeda, E. Monares
Granillo, J. Franco
Sánchez, J. S. Aguirre
Alejo, G. Camarena
Cabrera, A. Rugerio
Montoya, A. A. Tanaka
Lee, C.Aff566, Aff567
Hatib, F.
Cannesson, M.
Theerawit, P.
Morasert, T.
Sutherasan, Y.
Zani, G.
Mescolini, S.
Diamanti, M.
Righetti, R.
Scaramuzza, A.
Papetti, M.
Terenzoni, M.
Gecele, C.
Fusari, M.
Hakim, K. A.
Chaari, A.
Ismail, M.
Elsaka, A. H.
Mahmoud, T. M.
Bousselmi, K.
Kauts, V.
Casey, W. F.
Hutchings, S. D.Aff572, Aff573
Naumann, D.
Wendon, J.
Watts, S.
Kirkman, E.
Jian, Z.
Buddi, S.
Lee, C.
Settels, J.
Hatib, F.
Pinsky, M. R.
Bertini, P.
Guarracino, F.
Trepte, C.
Richter, P.
Haas, S. A.
Eichhorn, V.
Kubitz, J. C.
Reuter, D. A.
Soliman, M. S.
Hamimy, W. I.
Fouad, A. Z.
Mukhtar, A. M.
Charlton, M.
Tonks, L.
Mclelland, L.
Coats, T. J.
Thompson, J. P.
Sims, M. R.
Williams, D.
Roushdy, D. Z.
Soliman, R. A.
Nahas, R. A.
Arafa, M. Y.
Hung, W. T.
Chiang, C. C.
Huang, W. C.
Lin, K. C.
Lin, S. C.
Cheng, C. C.
Kang, P. L.
Wann, S. R.
Mar, G. Y.
Liu, C. P.
Carranza, M. Lopez
Fernandez, H. Sancho
Roman, J. A. Sanchez
Lucena, F.
Garcia, A. Campanario
Vazquez, A. Loza
Serrano, A. Lesmes
ARIAM-SEMICYUC Registry Investigators
Moreira, L. Sayagues
Vidal-Perez, R.
Herranz, U. Anido
Acuna, J. M. Garcia
Gil, C. Pena
Allut, J. L. Garcia
Sedes, P. Rascado
Lopez, C. Martin
Paz, E. Saborido
Rodriguez, C. Galban
Gonzalez-Juanatey, J. R.
Vallejo-Baez, A.
de la Torre-Prados, M. V.
Nuevo-Ortega, P.
Fernández-Porcel, A.
Cámara-Sola, E.
Tsvetanova-Spasova, T.
Rueda-Molina, C.
Salido-Díaz, L.
García-Alcántara, A.
ARIAM Group
Aron, J.
Marharaj, R.
Gervasio, K.
Bottiroli, M.
Mondino, M.
De Caria, D.
Calini, A.
Montrasio, E.
Milazzo, F.
Gagliardone, M. P.
Vallejo-Báez, A.
de la Torre-Prados, M. V.
Nuevo-Ortega, P.
Fernández-Porcel, A.
Cámara-Sola, E.
Tsvetanova-Spasova, T.
Rueda-Molina, C.
Salido-Díaz, L.
García-Alcántara, A.
ARIAM group
Moreira, L. Sayagues
Vidal-Perez, R.
Anido, U.
Gil, C. Pena
Acuna, J. M. Garcia
Sedes, P. Rascado
Lopez, C. Martin
Paz, E. Saborido
Allut, J. L. Garcia
Rodriguez, C. Galban
Gonzalez-Juanatey, J. R.
Hamdaoui, Y.
Khedher, A.
Cheikh-Bouhlel, M.
Ayachi, J.
Meddeb, K.
Sma, N.
Fraj, N.
Aicha, N. Ben
Romdhani, S.
Bouneb, R.
Chouchene, I.
Boussarsar, M.Aff602, Aff604
Dela Cruz, M. P. R. D. L.
Bernardo, J. M.
Galfo, F.Aff606, Aff607
Dyson, A.Aff606, Aff608
Singer, M.Aff606, Aff608
Marino, A.Aff609, Aff610
Dyson, A.Aff609, Aff611
Singer, M.Aff609, Aff611
Chao, C. C.Aff612, Aff613
Hou, P.Aff614, Aff615
Huang, W. C.
Hung, C. C.
Chiang, C. H.
Hung, W. T.
Lin, K. C.
Lin, S. C.
Liou, Y. J.
Hung, S. M.
Lin, Y. S.
Cheng, C. C.
Kuo, F. Y.
Chiou, K. R.
Chen, C. J.
Yan, L. S.
Liu, C. Y.
Wang, H. H.
Kang, P. L.
Chen, H. L.
Ho, C. K.
Mar, G. Y.
Liu, C. P.
Grewal, S.
Gopal, S.
Corbett, C.
Wilson, A.
Capps, J.
Ayoub, W.
Lomas, A.
Ghani, S.
Moore, J.
Atkinson, D.
Sharman, M.
Swinnen, W.
Pauwels, J.
Mignolet, K.
Pannier, E.
Koch, A.
Sarens, T.
Temmerman, W.
Elmenshawy, A. M.
Fayed, A. M.
Elboriuny, M.
Hamdy, E.
Zakaria, E.
Falk, A. C.
Petosic, A.
Olafsen, K.
Wøien, H.
Flaatten, H.
Sunde, K.
Agra, J. J. Cáceres
Cabrera, J. L. Santana
Santana, J. D. Martín
Alzola, L. Melián
Pérez, H. Rodríguez
Pires, T. Castro
Calderón, H.
Pereira, A.
Castro, S.
Granja, C.Aff632, Aff633, Aff635
Norkiene, I.
Urbanaviciute, I.
Kezyte, G.
Ringaitiene, D.
Jovaisa, T.
Vogel, G.
Johansson, U. B.Aff639, Aff640
Sandgren, A.
Svensen, C.
Joelsson-Alm, E.
Leite, M. A.
Murbach, L. D.
Osaku, E. F.
Costa, C. R. L. M.
Pelenz, M.
Neitzke, N. M.
Moraes, M. M.
Jaskowiak, J. L.
Silva, M. M. M.
Zaponi, R. S.
Abentroth, L. R. L.
Ogasawara, S. M.
Jorge, A. C.
Duarte, P. A. D.
Murbach, L. D.
Leite, M. A.
Osaku, E. F.
Barreto, J.
Duarte, S. T.
Taba, S.
Miglioranza, D.
Gund, D. P.
Lordani, C. F.
Costa, C. R. L. M.
Ogasawara, S. M.
Jorge, A. C.
Duarte, P. A. D.
Vollmer, H.
Gager, M.
Waldmann, C.
Mazzeo, A. T.
Tesio, R.
Filippini, C.
Vallero, M. E.
Giolitti, C.
Caccia, S.
Medugno, M.
Tenaglia, T.
Rosato, R.
Mastromauro, I.
Brazzi, L.
Terragni, P. P.
Urbino, R.
Fanelli, V.
Ranieri, V. M.
Mascia, L.
Ballantyne, J.
Paton, L.
Mackay, A.
Perez-Teran, P.
Roca, O.
Ruiz-Rodriguez, J. C.
Zapatero, A.
Serra, J.
Masclans, J. R.
Bianzina, S.
Cornara, P.
Rodi, G.
Tavazzi, G.
Pozzi, M.
Iotti, G. A.
Mojoli, F.
Braschi, A.
Vishnu, A.
Buche, D.
Pande, R.
Moolenaar, D. L. J.
Bakhshi-Raiez, F.Aff655, Aff656
Dongelmans, D. A.Aff655, Aff656
de Keizer, N. F.Aff655, Aff656
de Lange, D. W.Aff654, Aff656
Fernández, I. Fuentes
Baño, D. Martínez
Moreno, J. L. Buendía
Rubio, R. Jara
Scott, J.
Phelan, D.
Morely, D.
O’Flynn, J.
Stapleton, P.
Lynch, M.
Marsh, B.
Carton, E.
O’Loughlin, C.
Cheng, K. C.
Sung, M. I.
Elghonemi, M. O.
Saleh, M. H.
Meyhoff, T. S.
Krag, M.
Hjortrup, P. B.
Perner, A.
Møller, M. H.
Öhman, T.
Sigmundsson, T.
Redondo, E.
Hallbäck, M.
Suarez-Sipmann, F.
Björne, H.
Sander, C. Hällsjö
KARISMA
Cressoni, M.
Chiumello, D.Aff669, Aff670
Chiurazzi, C.
Brioni, M.
Algieri, I.
Guanziroli, M.
Vergani, G.
Tonetti, T.
Tomic, I.
Colombo, A.
Crimella, F.
Carlesso, E.
Colombo, A.
Gasparovic, V.
Gattinoni, L.
El-Sherif, R.
Al-Basser, M. Abd
Raafat, A.
El-Sherif, A.
Simonis, F. D.
Schouten, L. R. A.
Cremer, O. L.
Ong, D. S. Y.
Amoruso, G.
Cinnella, G.
Schultz, M. J.
Bos, L. D. J.
Huber, W.
Schmidle, P.
Findeisen, M.
Hoppmann, P.
Jaitner, J.
Brettner, F.
Schmid, R. M.
Lahmer, T.
EXODUS-investigators
Festic, E.
Rajagopalan, G.
Bansal, V.
Frank, R.
Hinds, R.
Levitt, J.
United States Critical Illness and Injury Trials Group/LIPS-B investigators
Siddiqui, S.
SICM NICER Group
Gilbert, J. P.
Sim, K.
Wang, C. H.
Hu, H. C.
Li, I. J.
Tang, W. R.
Kao, K. C.
Persona, P.
De Cassai, A.
Franco, M.
Facchin, F.
Ori, C.
Rossi, S.
Goffi, A.
Li, S. H.
Hu, H. C.
Chiu, L. C.
Hung, C. Y.
Chang, C. H.
Kao, K. C.
Ruiz, B. Llorente
Varas, J. Lujan
Montero, R. Molina
Delgado, C. Pintado
Navarrete, O.
Mezquita, M. Vazquez
Peces, E. Alonso
Nakamura, M. A. M.
Hajjar, L. A.
Galas, F. R. B. G.
Ortiz, T. A.
Amato, M. B. P.
Bitker, L.Aff701, Aff702
Costes, N.
Le Bars, D.
Lavenne, F.
Mojgan, D.Aff704, Aff705
Richard, J. C.Aff701, Aff702, Aff705
Chiurazzi, C.
Cressoni, M.
Massari, D.
Guanziroli, M.
Vergani, G.
Gotti, M.
Brioni, M.
Algieri, I.
Cadringher, P.
Tonetti, T.
Chiumello, D.Aff708, Aff709
Gattinoni, L.
Zerman, A.
Türkoğlu, M.
Arık, G.
Yıldırım, F.
Güllü, Z.
Kara, I.
Boyacı, N.
Aydoğan, B. Basarık
Gaygısız, Ü.
Gönderen, K.
Aygencel, G.
Aydoğdu, M.
Ülger, Z.
Gürsel, G.
Riera, J.Aff712, Aff713, Aff714
Toral, C. Maldonado
Mazo, C.
Martínez, M.
Baldirà, J.
Lagunes, L.
Roman, A.Aff714, Aff715
Deu, M.
Rello, J.Aff712, Aff713, Aff714
Levine, D. J.
Mohus, R. M.
Askim, Å.
Paulsen, J.
Mehl, A.
Dewan, A. T.
Damås, J. K.
Solligård, E.
Åsvold, B. O.
Mid-Norway Sepsis Research Center
Paulsen, J.
Askim, Å.
Mohus, R. M.Aff725, Aff726
Mehl, A.Aff727, Aff728
DeWan, A.
Solligård, E.Aff725, Aff726
Damås, J. K.Aff724, Aff730
Åsvold, B. O.Aff731, Aff732
Aktepe, O.
Kara, A.
Yeter, H.
Topeli, A.
Norrenberg, M.
Devroey, M.
Khader, H.
Preiser, J. C.
Tang, Z.
Qiu, C.
Tong, L.
Cai, C.
Theodorakopoulou, M.
Diamantakis, A.
Kontogiorgi, M.
Chrysanthopoulou, E.
Christodoulopoulou, T.
Frantzeskaki, F.
Lygnos, M.
Apostolopoulou, O.
Armaganidis, A.
Moon, J. Y.
Park, M. R.
Kwon, I. S.
Chon, G. R.
Ahn, J. Y.
Kwon, S. J.
Chang, Y. J.
Lee, J. Y.
Yoon, S. Y.
Lee, J. W.
The Korean Chungcheong Critical Care Research Group
Kostalas, M.Aff744, Aff745
Mckinlay, J.
Kooner, G.
Dudas, G.Aff744, Aff746
Horton, A.
Kerr, C.
Karanjia, N.Aff745, Aff747
Creagh-Brown, B.Aff744, Aff745
Altintas, N. D.
Izdes, S.
Keremoglu, O.
Alkan, A.
Neselioglu, S.
Erel, O.
Tardif, N.
Gustafsson, T.
Rooyackers, O.
MacEachern, K. N.
Traille, M.
Bromberg, I.
Lapinsky, S. E.
Moore, M. J.
Tang, Z.
Cai, C.
Tong, L.
García-Garmendia, J. L.
Villarrasa-Clemente, F.
Maroto-Monserrat, F.
Rufo-Tejeiro, O.
Jorge-Amigo, V.
Sánchez-Santamaría, M.
Colón-Pallarés, C.
Barrero-Almodóvar, A.
Gallego-Lara, S.
Anthon, C. T.
Müller, R. B.
Haase, N.
Møller, K.
Hjortrup, P. B.
Wetterslev, J.
Perner, A.
Nakanishi, M.
Kuriyama, A.
Fukuoka, T.
Abd el Halim, M. A.
Elsaid hafez, M. H.
Moktar, A. M.
Eladawy, A.
Elazizy, H. M.
Hakim, K. Abdel
Chaari, A.
Elbahr, M.
Ismail, M.
Mahmoud, T.
Kauts, V.
Bousselmi, K.
Khalil, E.
Casey, W.
Zaky, S. H.
Rizk, A.
Elghonemi, M. O.
Ahmed, R.
Vieira, J. C. F.
Souza, R. B.
Liberatore, A. M. A.
Koh, I. H. J.
Ospina-Tascón, G. A.
Marin, A. F. Garcia
Echeverry, G. J.
Bermudez, W. F.
Madriñan-Navia, H. J.
Valencia, J. D.
Quiñonez, E.
Marulanda, A.
Arango-Dávila, C. A.
Bruhn, A.
Hernandez, G.
De Backer, D.
Cortes, D. Orbegozo
Su, F.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Tullo, L.
Mirabella, L.
Di Molfetta, P.
Cinnella, G.
Dambrosio, M.
Lujan, C. Villavicencio
irigoyen, J. Leache
Cartanya ferré, M.
García, R. Carbonell
Mukhtar, A.
Ahmed, M.
El Ayashi, M.
Hasanin, A.
Ayman, E.
Salem, M.
Eladawy, A.
Fathy, S.
Nassar, H.
Zaghlol, A.
Arzapalo, M. F. Aguilar
Valsø, Å.
Sunde, K.
Rustøen, T.
Schou-Bredal, I.
Skogstad, L.
Tøien, K.
Padilla, C.
Palmeiro, Y.
Egbaria, W.
Kigli, R.
Maertens, B.
Blot, K.
Blot, S.
Santana-Santos, E.
dos Santos, E. R.
Ferretti-Rebustini, R. E. D. L.
dos Santos, R. D. C. C. D. O.
Verardino, R. G. S.
Bortolotto, L. A.
Doyle, A. M.
Naldrett, I.
Tillman, J.
Price, S.
Shrestha, S.Aff790, Aff791
Pearson, P.
Greaves, J.
Goodall, D.
Berry, A.
Richardson, A.
Odundo, G. O.
Omengo, P.
Obonyo, P.
Chanzu, N. M.
Kleinpell, R.
Sarris, S. J.
Nedved, P.
Heitschmidt, M.
Ben-Ghezala, H.
Snouda, S.
Djobbi, S.
Ben-Ghezala, H.
Snouda, S.
Rose, L.
Adhikari, N. K. J.
Leasa, D.
Fergusson, D.
Mckim, D. A.
Weblin, J.
Tucker, O.
McWilliams, D.
Doesburg, F.
Cnossen, F.
Dieperink, W.
Bult, W.
Nijsten, M. W. N.
Galvez-Blanco, G. A.
Zepeda, E. Monares
Guzman, C. I. Olvera
Sánchez, J. S. Aguirre
Granillo, J. Franco
Stroud, J. Santos
Thomson, R.
Llaurado-Serra, M.Aff812, Aff813
Lobo-Civico, A.
Pi-Guerrero, M.
Blanco-Sanchez, I.
Piñol-Tena, A.
Paños-Espinosa, C.
Alabart-Segura, Y.
Coloma-Gomez, B.
Fernandez-Blanco, A.
Braga-Dias, F.
Treso-Geira, M.
Valeiras-Valero, A.
Martinez-Reyes, L.
Sandiumenge, A.
Jimenez-Herrera, M. F.
CAPCRI Study
Prada, R.
Juárez, P.
Argandoña, R.
Díaz, J. J.
Ramirez, C. Sánchez
Saavedra, P.
Santana, S. Ruiz
Obukhova, O.
Kashiya, S.
Kurmukov, I. A.
Pronina, A. M.
Simeone, P.
Puybasset, L.
Auzias, G.Aff827, Aff828
Coulon, O.Aff827, Aff828
Lesimple, B.
Torkomian, G.
Velly, L.Aff825, Aff827
Bienert, A.
Bartkowska-Sniatkowska, A.
Wiczling, P.
Szerkus, O.
Siluk, D.
Bartkowiak-Wieczorek, J.
Rosada-Kurasinska, J.
Warzybok, J.
Borsuk, A.
Kaliszan, R.
Grzeskowiak, E.
Caballero, C. Hernandez
Roberts, S.
Isgro, G.
Hall, D.
Guillaume, G.Aff832, Aff833, Aff834
Passouant, O.
Dumas, F.Aff833, Aff834, Aff835
Bougouin, W.Aff832, Aff833, Aff834
Champigneulle, B.
Arnaout, M.Aff832, Aff833
Chelly, J.
Chiche, J. D.Aff832, Aff833
Varenne, O.Aff833, Aff837
Mira, J. P.Aff832, Aff833
Marijon, E.Aff833, Aff834, Aff838
Cariou, A.Aff832, Aff833, Aff834
Beerepoot, M.
Touw, H. R.
Parlevliet, K.
Boer, C.
Elbers, P. W.
Tuinman, P. R.
Reina, Á. J. Roldán
Palomo, Y. Corcia
Bermúdez, R. Martín
Villén, L. Martín
García, I. Palacios
Izurieta, J. R. Naranjo
Bernal, J. B. Pérez
Jiménez, F. J. Jiménez
Cardiac Arrest Group HUVR
Cota-Delgado, F.
de la Torre-Prados, M. V.
Fernández-Porcel, A.
Nuevo-Ortega, P.
Cámara-Sola, E.
Tsvetanova-Spasova, T.
Rueda-Molina, C.
Salido-Díaz, L.
García-Alcántara, A.
Kaneko, T.
Tanaka, H.
Kamikawa, M.
Karashima, R.
Iwashita, S.
Irie, H.
Kasaoka, S.
Arola, O.
Laitio, R.
Saraste, A.
Airaksinen, J.
Pietilä, M.
Hynninen, M.
Wennervirta, J.
Bäcklund, M.
Ylikoski, E.
Silvasti, P.
Nukarinen, E.
Grönlund, J.
Harjola, V. P.
Niiranen, J.
Korpi, K.
Varpula, M.
Roine, R. O.
Laitio, T.
for the Xe-HYPOTHECA study group
Salah, S.
Hassen, B. G.
Fehmi, A. Mohamed
Kim, S.
Hsu, Y. C.
Barea-Mendoza, J.
García-Fuentes, C.
Castillo-Jaramillo, M.
Dominguez-Aguado, H.
Viejo-Moreno, R.
Terceros-Almanza, L.
Aznárez, S. Bermejo
Mudarra-Reche, C.
Xu, W.
Chico-Fernández, M.
Montejo-González, J. C.
Crewdson, K.
Thomas, M.
Merghani, M.
Fenner, L.
Morgan, P.
Lockey, D.
van Lieshout, E. J.
Oomen, B.
Binnekade, J. M.
Dongelmans, D. A.
de Haan, R. J.
Juffermans, N. P.
Vroom, M. B.
Algarte, R.
Martínez, L.
Sánchez, B.
Romero, I.
Martínez, F.
Quintana, S.
Trenado, J.
Sheikh, O.
Pogson, D.
Clinton, R.
Riccio, F.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Arthur, A.
Young, L.
Sinclair, A.
Markopoulou, D.
Venetsanou, K.
Filippou, L.
Salla, E.
Stratouli, S.
Alamanos, I.
Guirgis, A. H.
Rodriguez, R. Gutiérrez
Lorente, M. J. Furones
Guarasa, I. Macias
Ukere, A.
Meisner, S.
Greiwe, G.
Opitz, B.
Benten, D.
Nashan, B.
Fischer, L.
Trepte, C. J. C.
Reuter, D. A.
Haas, S. A.
Behem, C. R.
Tavazzi, G.Aff870, Aff871
Ana, B.
Vazir, A.
Gibson, D.
Price, S.
Masjedi, M.Aff875, Aff876
Hadavi, M. R.
alam, M. Riahi
Sasani, M. R.
Parenti, N.
Agrusta, F.
Palazzi, C.
Pifferi, B.
Sganzerla, R.
Tagliazucchi, F.
Luciani, A.
Möller, M.
Müller-Engelmann, J.
Montag, G.
Adams, P.
Lange, C.
Neuzner, J.
Gradaus, R.
Wodack, K. H.
Thürk, F.
Waldmann, A. D.
Grässler, M. F.
Nishimoto, S.
Böhm, S. H.
Kaniusas, E.
Reuter, D. A.
Trepte, C. J.
Sigmundsson, T.Aff885, Aff886
Öhman, T.Aff885, Aff886
Redondo, E.
Hallbäck, M.
Wallin, M.
Sipman, F. Suarez
Oldner, A.Aff885, Aff886
Sander, C. HällsjöAff885, Aff886
Björne, H.Aff885, Aff886
Colinas, L.
Hernandez, G.
Vicho, R.
Serna, M.
Cuena, R.
Canabal, A.
ECOCRITIC group
Chaari, A.
Hakim, K. Abdel
Etman, M.
El Bahr, M.
El Sakka, A.
Bousselmi, K.
Arali, A.
Kauts, V.
Casey, W. F.
Bond, O.
De Santis, P.
Iesu, E.
Franchi, F.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Scolletta, S.
Taccone, F. S.
Marutyan, Z.
Hamidova, L.
Shakotko, A.
Movsisyan, V.
Uysupova, I.
Evdokimov, A.
Petrikov, S.
Gonen, C.
Haftacı, E.
Balci, C.Aff899, Aff900
Calvo, F. J. Redondo
Bejarano, N.
Baladron, V.
Villazala, R.
Redondo, J.
Padilla, D.
Villarejo, P.
Akcan-Arikan, A.Aff905, Aff906
Kennedy, C. E.
Arzapalo, M. F. Aguilar
Gomez-Gonzalez, C.
Mas-Font, S.
Puppo-Moreno, A.
Herrera-Gutierrez, M.
Garcia-Garcia, M.
Aldunate-Calvo, S.
NEFROCON Investigators
Plata-Menchaca, E. P.
Pérez-Fernández, X. L.Aff914, Aff915
Estruch, M.
Betbese-Roig, A.
Campos, P. Cárdenas
Lora, M. Rojas
Gaibor, N. D. Toapanta
Medina, R. S. Contreras
Sanguino, V. D. Gumucio
Casanova, E. J.
Riera, J. SabaterAff914, Aff915
SIRAKI group
Kritmetapak, K.
Peerapornratana, S.
Kittiskulnam, P.
Dissayabutra, T.
Tiranathanagul, K.
Susantithapong, P.
Praditpornsilpa, K.
Tungsanga, K.
Eiam-Ong, S.
Srisawat, N.
Winkelmann, T.
Busch, T.
Meixensberger, J.
Bercker, S.
Cabeza, E. M. Flores
Sánchez, M. Sánchez
Giménez, N. Cáceres
Melón, C. Gutierrez
de Lucas, E. Herrero
Estañ, P. Millán
Bernal, M. Hernández
de Lorenzo y Mateos, A. Garcia
Ergin, B.
Guerci, P.
Specht, P. A. C.
Ince, Y.
Ince, C.
Balik, M.
Zakharchenko, M.
Los, F.
Brodska, H.
de Tymowski, C.
Augustin, P.
Desmard, M.
Montravers, P.
Stapel, S. N.
de Boer, R.
Oudemans, H. M.
Hollinger, A.
Schweingruber, T.
Jockers, F.
Dickenmann, M.
Siegemund, M.Aff934, Aff936
Clinical Intensive Care Research Basel
Runciman, N.
Ralston, M.
Appleton, R.
Mauri, T.Aff938, Aff939
Alban, L.Aff938, Aff940
Turrini, C.Aff938, Aff940
Sasso, T.
Langer, T.
Panigada, M.
Taccone, P.
Carlesso, E.
Marenghi, C.
Grasselli, G.Aff938, Aff939
Pesenti, A.Aff938, Aff939, Aff941
Wibart, P.
Reginault, T.
Garcia, M.
Barbrel, B.
Benard, A.
Bader, C.
Vargas, F.
Bui, H. N.
Hilbert, G.
Simón, J. M. Serrano
Sánchez, P. Carmona
Ferrón, F. Ruiz
de Acilu, M. GarcíaAff946, Aff947
Marin, J.
Antonia, V.
Ruano, L.
Monica, M.
Ferrer, R.Aff946, Aff950
Masclans, J. R.Aff948, Aff950
Roca, O.Aff946, Aff950
Hong, G.
Kim, D. H.
Kim, Y. S.
Park, J. S.
Jee, Y. K.
xiang, Z. Yu
Jia-xing, W.
dan, W. Xiao
long, N. Wen
Yu, W.
Yan, Z.
Cheng, X.
Kobayashi, T.
Onodera, Y.
Akimoto, R.
Sugiura, A.
Suzuki, H.
Iwabuchi, M.
Nakane, M.
Kawamae, K.
Sanchez, P. Carmona
Rodriguez, M. D. Bautista
Delgado, M. Rodriguez
Sánchez, V. Martínez de Pinillos
Gómez, A. Mula
Simón, J. M. Serrano
Beuret, P.
Fortes, C.
Lauer, M.
Reboul, M.
Chakarian, J. C.
Fabre, X.
Philippon-Jouve, B.
Devillez, S.
Clerc, M.
Rittayamai, N.Aff956, Aff957, Aff958
Sklar, M.Aff956, Aff957
Dres, M.Aff956, Aff957, Aff959
Rauseo, M.Aff956, Aff957
Campbell, C.
West, B.
Tullis, D. E.Aff956, Aff960
Brochard, L.Aff956, Aff957
Onodera, Y.
Akimoto, R.
Suzuki, H.
Okada, M.
Nakane, M.
Kawamae, K.
Ahmad, N.
Wood, M.
Glossop, A.
Lucas, J. Higuera
Ortiz, A. Blandino
Alonso, D. Cabestrero
De Pablo Sánchez, R.
González, L. Rey
Costa, R.
Spinazzola, G.
Pizza, A.
Ferrone, G.
Rossi, M.
Antonelli, M.
Conti, G.
Ribeiro, H.
Alves, J.
Sousa, M.
Reis, P.
Socolovsky, C. S.
Cauley, R. P.
Frankel, J. E.
Beam, A. L.
Olaniran, K. O.
Gibbons, F. K.
Christopher, K. B.Aff972, Aff973
Pennington, J.
Zolfaghari, P.
King, H. S.
Kong, H. H. Y.
Shum, H. P.
Yan, W. W.
Kaymak, C.
Okumus, N.
Sari, A.
Erdogdu, B.
Aksun, S.
Basar, H.
Ozcan, A.
Ozcan, N.
Oztuna, D.
Malmgren, J. A.
Lundin, S.
Torén, K.
Eckerström, M.
Wallin, A.
Waldenström, A. C.
for the Section on Ethics of the ESICM
Riccio, F. C.
Pogson, D.
Antonio, A. C. P.Aff982, Aff983
Leivas, A. F.
Kenji, F.
James, E.
Morgan, P.
Carroll, G.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Wright, C.
Ballantyne, J.
Jonnada, S.
Gerrard, C. S.
Jones, N.
Salciccioli, J. D.
Marshall, D. C.
Komorowski, M.
Hartley, A.
Sykes, M. C.
Goodson, R.
Shalhoub, J.
Villanueva, J. R. Fernández
Garda, R. Fernández
Lago, A. M. López
Ruiz, E. Rodríguez
Vaquero, R. Hernández
Rodríguez, C. Galbán
Pérez, E. Varo
Hilasque, C.
Oliva, I.
Sirgo, G.
Martin, M. C.
Olona, M.
Gilavert, M. C.
Bodí, M.
Ebm, C.
Aggarwal, G.
Huddart, S.
Quiney, N.
Cecconi, M.
Fernandes, S. M.Aff998, Aff999
Silva, J. Santos
Gouveia, J.
Silva, D.
Marques, R.
Bento, H.
Alvarez, A.
Silva, Z. Costa
Diaz, D. Díaz
Martínez, M. Villanova
Herrejon, E. Palencia
de la Gandara, A. Martinez
Gonzalo, G.
Lopez, M. A.
de Gopegui Miguelena, P. Ruíz
Matilla, C. I. Bernal
Chueca, P. Sánchez
Longares, M. D. C. Rodríguez
Abril, R. Ramos
Aguilar, A. L. Ruíz
de Murillas, R. Garrido López
Fernández, R. Fernández
Laborías, P. Morales
Castellanos, M. A. Díaz
Laborías, M. E. Morales
Cho, J.Aff1005, Aff1006
Kim, J.
Park, J.
Woo, S.Aff1006, Aff1007
West, T.
Powell, E.
Rimmer, A.
Orford, C.
Jones, N.
Williams, J.
Matilla, C. I. Bernal
de Gopegui Miguelena, P. Ruiz
Chueca, P. Sánchez
Abril, R. Ramos
Longares, M. D. C. Rodríguez
Aguilar, A. L. Ruíz
de Murillas, R. Garrido López
Bourne, R. S.
Shulman, R.
Tomlin, M.
Mills, G. H.
Borthwick, M.
Berry, W.
Huertas, D. García
Manzano, F.
Villagrán-Ramírez, F.
Ruiz-Perea, A.
Rodríguez-Mejías, C.
Santiago-Ruiz, F.
Colmenero-Ruiz, M.
König, C.Aff1017, Aff1018
Matt, B.
Kortgen, A.
Hartog, C. S.Aff1017, Aff1018
Wong, A.
Balan, C.
Barker, G.
Srisawat, N.
Peerapornratana, S.
Laoveeravat, P.
Tachaboon, S.
Eiam-ong, S.
Paratz, J.Aff1021, Aff1022
Kayambu, G.
Boots, R.
Arzapalo, M. F. Aguilar
Vlasenko, R.
Gromova, E.
Loginov, S.
Kiselevskiy, M.
Dolgikova, Y.
Tang, K. B.
Chau, C. M.
Lam, K. N.
Gil, E.
Suh, G. Y.Aff1027, Aff1028
Park, C. M.Aff1027, Aff1029
Park, J.
Chung, C. R.
Lee, C. T.
Chao, A.
Shih, P. Y.
Chang, Y. F.
Lai, C. H.
Hsu, Y. C.
Yeh, Y. C.
Cheng, Y. J.
Colella, V.
Zarrillo, N.
D’Amico, M.
Forfori, F.
Pezza, B.
Laddomada, T.
Beltramelli, V.
Pizzaballa, M. L.
Doronzio, A.
Balicco, B.
Kiers, D.Aff1037, Aff1038
van der Heijden, W.
Gerretsen, J.
de Mast, Q.
el Messaoudi, S.
Rongen, G.
Gomes, M.
Kox, M.
Pickkers, P.
Riksen, N. P.
Kashiwagi, Y.
Okada, M.
Hayashi, K.
Inagaki, Y.
Fujita, S.
Nakamae, M. N.
Kang, Y. R.
Souza, R. B.
Liberatore, A. M. A.
Koh, I. H. J.
Blet, A.Aff1046, Aff1047, Aff1048
Sadoune, M.
Lemarié, J.
Bihry, N.
Bern, R.
Polidano, E.
Merval, R.
Launay, J. M.
Lévy, B.
Samuel, J. L.
Mebazaa, A.Aff1046, Aff1047, Aff1048
Hartmann, J.
Harm, S.
Weber, V.
Pokaż więcej
Źródło :
Intensive Care Medicine Experimental. 4(Suppl 1):1-203
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Pneumonia in mechanically ventilated patients: no diagnostic and prognostic value of different quantitative tracheal aspirates thresholds.
Autorzy :
Garnacho-Montero, J. (AUTHOR)
Gutiérrez-Pizarraya, A. (AUTHOR)
Lopez-García, I. (AUTHOR)
Miranda, J. C. (AUTHOR)
González-Galán, V. (AUTHOR)
Corcia-Palomo, Y. (AUTHOR)
Alonso-Araujo, I. (AUTHOR)
Martín-Villén, L. (AUTHOR)
Aznar-Martín, J. (AUTHOR)
Amaya-Villar, R. (AUTHOR)
Pokaż więcej
Źródło :
Infectious Diseases. Jan2018, Vol. 50 Issue 1, p44-51. 8p.
Czasopismo naukowe

Ta witryna wykorzystuje pliki cookies do przechowywania informacji na Twoim komputerze. Pliki cookies stosujemy w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim komputerze. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień dotyczących cookies