Informacja

Drogi użytkowniku, aplikacja do prawidłowego działania wymaga obsługi JavaScript. Proszę włącz obsługę JavaScript w Twojej przeglądarce.

Przeglądasz jako GOŚĆ

Wyszukujesz frazę ""Mcauley, D."" wg kryterium: Autor


Tytuł :
ESICM LIVES 2016: part one: Milan, Italy. 1-5 October 2016
Autorzy :
Bos, L.
Schouten, L.
van Vught, L.
Wiewel, M.
Ong, D.
Cremer, O.
Artigas, A.
Martin-Loeches, I.
Hoogendijk, A.
van der Poll, T.
Horn, J.
Juffermans, N.
Schultz, M.
de Prost, N.Aff5, Aff6
Pham, T.Aff7, Aff8, Aff9
Carteaux, G.Aff5, Aff6
Dessap, A. MekontsoAff5, Aff6
Brun-Buisson, C.Aff5, Aff6
Fan, E.
Bellani, G.
Laffey, J.
Mercat, A.
Brochard, L.
Maitre, B.Aff5, Aff6
LUNG SAFE investigators and the ESICM study group
Howells, P. A.
Thickett, D. R.
Knox, C.
Park, D. P.
Gao, F.Aff15, Aff17
Tucker, O.
Whitehouse, T.
McAuley, D. F.Aff20, Aff21
Perkins, G. D.Aff17, Aff22
Pham, T.
Laffey, J.
Bellani, G.
Fan, E.
LUNG SAFE Investigators and the ESICM Trials Group
Pisani, L.Aff27, Aff28
Roozeman, J. P.
Simonis, F. D.
Giangregorio, A.
Schouten, L. R.
Van der Hoeven, S. M.
Horn, J.
Neto, A. SerpaAff27, Aff29
Festic, E.
Dondorp, A. M.Aff27, Aff31
Grasso, S.
Bos, L. D.
Schultz, M. J.Aff27, Aff31
Koster-Brouwer, M.Aff32, Aff33
Verboom, D.Aff32, Aff33
Scicluna, B.Aff34, Aff35
van de Groep, K.Aff32, Aff33
Frencken, J.Aff32, Aff33
Schultz, M.
van der Poll, T.Aff34, Aff35, Aff37
Bonten, M.Aff33, Aff38
Cremer, O.
Ko, J. I.
Kim, K. S.
Suh, G. J.
Kwon, W. Y.
Kim, K.
Shin, J. H.
Ranzani, O. T.Aff42, Aff43, Aff44
Prina, E.Aff42, Aff43
Menendez, R.
Ceccato, A.Aff42, Aff43, Aff46
Mendez, R.
Cilloniz, C.Aff42, Aff43
Gabarrus, A.Aff42, Aff43
Ferrer, M.Aff42, Aff43
Torres, A.Aff42, Aff43
Urbano, A.
Zhang, L. A.
Swigon, D.
Pike, F.
Parker, R. S.Aff48, Aff50, Aff51
Clermont, G.Aff48, Aff50, Aff51
Scheer, C.
Kuhn, S. O.
Modler, A.
Vollmer, M.
Fuchs, C.
Hahnenkamp, K.
Rehberg, S.
Gründling, M.
Taggu, A.
Darang, N.
Öveges, N.
László, I.
Tánczos, K.
Németh, M.
Lebák, G.
Tudor, B.
Érces, D.
Kaszaki, J.
Huber, W.
Trásy, D.
Molnár, Z.
Ferrara, G.
Edul, V. S. Kanoore
Canales, H. S.
Martins, E.
Canullán, C.
Murias, G.
Pozo, M. O.
Eguillor, J. F. Caminos
Buscetti, M. G.
Ince, C.
Dubin, A.
Aya, H. D.Aff63, Aff64
Rhodes, A.Aff63, Aff64
Fletcher, N.Aff63, Aff64
Grounds, R. M.
Cecconi, M.Aff63, Aff64
Jacquet-Lagrèze, M.Aff65, Aff66
Riche, M.
Schweizer, R.Aff65, Aff66
Portran, P.Aff65, Aff66
Fornier, W.
Lilot, M.
Neidecker, J.
Fellahi, J. L.Aff65, Aff66
Escoresca-Ortega, A.
Gutiérrez-Pizarraya, A.
Charris-Castro, L.
Corcia-Palomo, Y.
Fernandez-Delgado, E.
Garnacho-Montero, J.
Roger, C.Aff69, Aff70
Muller, L.
Elotmani, L.
Lipman, J.Aff70, Aff71
Lefrant, J. Y.
Roberts, J. A.Aff70, Aff71
Muñoz-Bermúdez, R.
Samper, M.
Climent, C.
Vasco, F.
Sara, V.
Luque, S.
Campillo, N.
Cerrato, S. GrauAff73, Aff74
Masclans, J. R.Aff72, Aff75, Aff76
Alvarez-Lerma, F.Aff72, Aff74
Brugger, S. Carvalho
Jimenez, G. Jimenez
Torner, M. Miralbés
Cabello, J. Trujillano
Garrido, B. Balsera
Casals, X. Nuvials
Gaite, F. Barcenilla
Vidal, M. Vallverdú
Martínez, M. Palomar
Gusarov, V.
Shilkin, D.
Dementienko, M.
Nesterova, E.
Lashenkova, N.
Kuzovlev, A.
Zamyatin, M.
Demoule, A.
Carreira, S.
Lavault, S.
Palancca, O.
Morawiec, E.
Mayaux, J.
Arnulf, I.
Similowski, T.
Rasmussen, B. S.Aff81, Aff82
Maltesen, R. G.
Hanifa, M.
Pedersen, S.Aff82, Aff83
Kristensen, S. R.Aff82, Aff83
Wimmer, R.
Panigada, M.
Bassi, G. Li
Ranzani, O. T.
Kolobow, T.
Zanella, A.
Cressoni, M.
Berra, L.
Parrini, V.
Kandil, H.
Salati, G.
Livigni, S.
Amatu, A.
Andreotti, A.
Tagliaferri, F.
Moise, G.
Mercurio, G.
Costa, A.
Vezzani, A.
Lindau, S.
Babel, J.
Cavana, M.
Consonni, D.
Pesenti, A.
Gattinoni, L.
Torres, A.
for the GRAVITY-VAP TRIAL NETWORK
Mansouri, P.
Zand, F.
Zahed, L.
Dehghanrad, F.
Bahrani, M.
Ghorbani, M.
Cambiaghi, B.
Moerer, O.
Mauri, T.Aff109, Aff110
Kunze-Szikszay, N.
Ritter, C.
Pesenti, A.
Quintel, M.
Vilander, L. M.
Kaunisto, M. A.Aff113, Aff114
Vaara, S. T.
Pettilä, V.
FINNAKI Study Group
Mulier, J. L. G. Haitsma
Rozemeijer, S.
Spoelstra-de Man, A. M. E.
Elbers, P. E.
Tuinman, P. R.
de Waard, M. C.
Oudemans-van Straaten, H. M.
Liberatore, A. M. A.
Souza, R. B.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Koh, I. H. J.
Martínez, M. Galindo
Sánchez, R. Jiménez
Gascón, L. Martínez
Mulero, M. D. Rodríguez
Freire, A. Ortín
Muñoz, A. Ojados
Acebes, S. Rebollo
Martínez, Á. Fernández
Aliaga, S. Moreno
Para, L. Herrera
Payá, J. Murcia
Mulero, F. Rodríguez
Guerci, P.Aff124, Aff125, Aff126
Ince, Y.
Heeman, P.
Ergin, B.
Ince, C.
Uz, Z.
Massey, M.
Ince, Y.
Papatella, R.
Bulent, E.
Guerci, P.
Toraman, F.
Ince, C.
Longbottom, E. R.Aff132, Aff133
Torrance, H. D.Aff132, Aff134
Owen, H. C.
Hinds, C. J.Aff132, Aff133
Pearse, R. M.Aff132, Aff133
O’Dywer, M. J.Aff132, Aff133
Trogrlic, Z.
van der Jagt, M.
Lingsma, H.
Ponssen, H. H.
Schoonderbeek, J. F.
Schreiner, F.
Verbrugge, S. J.
Duran, S.
van Achterberg, T.
Bakker, J.
Gommers, D. A. M. P. J.
Ista, E.
Krajčová, A.Aff144, Aff145
Waldauf, P.
Duška, F.Aff144, Aff146
Shah, A.
Roy, N.
McKechnie, S.
Doree, C.
Fisher, S.
Stanworth, S. J.
Jensen, J. F.
Overgaard, D.Aff152, Aff153
Bestle, M. H.
Christensen, D. F.
Egerod, I.Aff154, Aff155
The RAPIT Group
Pivkina, A.
Gusarov, V.
Zhivotneva, I.
Pasko, N.
Zamyatin, M.
Jensen, J. F.
Egerod, I.Aff159, Aff160
Bestle, M. H.
Christensen, D. F.
Alklit, A.
Hansen, R. L.
Knudsen, H.
Grode, L. B.
Overgaard, D.Aff164, Aff165
The RAPIT group
Hravnak, M.
Chen, L.
Dubrawski, A.
Clermont, G.
Pinsky, M. R.
Parry, S. M.
Knight, L. D.
Connolly, B. C.Aff171, Aff172
Baldwin, C. E.Aff173, Aff174
Puthucheary, Z. A.Aff175, Aff176, Aff177
Denehy, L.
Hart, N.Aff171, Aff172, Aff178
Morris, P. E.
Mortimore, J.
Granger, C. L.
Jensen, H. I.Aff180, Aff181
Piers, R.
Van den Bulcke, B.
Malmgren, J.
Metaxa, V.
Reyners, A. K.
Darmon, M.
Rusinova, K.
Talmor, D.
Meert, A. P.
Cancelliere, L.
Zubek, L.
Maia, P.
Michalsen, A.
Decruyenaere, J.
Kompanje, E.
Vanheule, S.
Azoulay, E.
Vansteelandt, S.
Benoit, D.
Van den Bulcke, B.
Piers, R.
Jensen, H. I.Aff201, Aff202
Malmgren, J.
Metaxa, V.
Reyners, A. K.
Darmon, M.
Rusinova, K.
Talmor, D.
Meert, A. P.
Cancelliere, L.
Zubek, L.
Maia, P.
Michalsen, A.
Decruyenaere, J.
Kompanje, E.
Vanheule, S.
Azoulay, E.
Vansteelandt, S.
Benoit, D.
Ryan, C.
Dawson, D.
Ball, J.
Noone, K.
Aisling, B.
Prudden, S.
Ntantana, A.
Matamis, D.
Savvidou, S.
Giannakou, M.
Gouva, M.
Nakos, G.
Koulouras, V.
Aron, J.
Lumley, G.
Milliken, D.
Dhadwal, K.
McGrath, B. A.Aff224, Aff225
Lynch, S. J.
Bovento, B.
Sharpe, G.
Grainger, E.
Pieri-Davies, S.
Wallace, S.
McGrath, B.Aff226, Aff227
Lynch, S. J.
Bovento, B.
Grainger, E.
Pieri-Davies, S.
Sharpe, G.
Wallace, S.
Jung, M.
Cho, J.
Park, H.
Suh, G.
Kousha, O.
Paddle, J.
Gripenberg, L. Gamrin
Rehal, M. Sundström
Wernerman, J.
Rooyackers, O.
de Grooth, H. J.
Choo, W. P.
Spoelstra-de Man, A. M.
Swart, E. L.
Oudemans-van Straaten, H. M.
Talan, L.
Güven, G.
Altıntas, N. D.
Padar, M.
Uusvel, G.
Starkopf, L.
Starkopf, J.Aff234, Aff236
Blaser, A. ReintamAff236, Aff237
Kalaiselvan, M. S.
Arunkumar, A. S.
Renuka, M. K.
Shivkumar, R. L.
Volbeda, M.
ten Kate, D.
Hoekstra, M.
van der Maaten, J. M.
Nijsten, M. W.
Komaromi, A.
Rooyackers, O.
Wernerman, J.
Norberg, Å.
Smedberg, M.
Mori, M.
Pettersson, L.
Norberg, Å.
Rooyackers, O.
Wernerman, J.
Theodorakopoulou, M.
Christodoulopoulou, T.
Diamantakis, A.
Frantzeskaki, F.
Kontogiorgi, M.
Chrysanthopoulou, E.
Lygnos, M.
Diakaki, C.
Armaganidis, A.
Gundogan, K.
Dogan, E.
Coskun, R.
Muhtaroglu, S.
Sungur, M.
Ziegler, T.
Guven, M.
Kleyman, A.Aff249, Aff250
Khaliq, W.
Andreas, D.
Singer, M.
Meierhans, R.
Schuepbach, R.
De Brito-Ashurst, I.
Zand, F.
Sabetian, G.
Nikandish, R.
Hagar, F.
Masjedi, M.
Maghsudi, B.
Vazin, A.
Ghorbani, M.
Asadpour, E.
Kao, K. C.
Chiu, L. C.
Hung, C. Y.
Chang, C. H.
Li, S. H.
Hu, H. C.
El Maraghi, S.
Ali, M.
Rageb, D.
Helmy, M.
Marin-Corral, J.
Vilà, C.
Masclans, J. R.Aff260, Aff261, Aff262
Vàzquez, A.
Martín-Loeches, I.
Díaz, E.
Yébenes, J. C.
Rodriguez, A.
Álvarez-Lerma, F.Aff260, Aff267
H1N1 SEMICYUC/GETGAG Working Group
Varga, N.
Cortina-Gutiérrez, A.
Dono, L.
Martínez-Martínez, M.
Maldonado, C.
Papiol, E.
Pérez-Carrasco, M.
Ferrer, R.
Nweze, K.Aff269, Aff270
Morton, B.
Welters, I.
Houard, M.
Voisin, B.
Ledoux, G.
Six, S.
Jaillette, E.
Nseir, S.
Romdhani, S.
Bouneb, R.
Loghmari, D.
Aicha, N. Ben
Ayachi, J.
Meddeb, K.
Chouchène, I.
Khedher, A.
Boussarsar, M.Aff272, Aff273
Chan, K. S.
Yu, W. L.Aff274, Aff275
Marin-Corral, J.
Vilà, C.
Masclans, J. R.Aff276, Aff277, Aff278
Nolla, J.Aff277, Aff279
Vidaur, L.
Bonastre, J.
Suberbiola, B.
Guerrero, J. E.
Rodriguez, A.Aff278, Aff284
H1N1 SEMICYUC/GETGAG working group
Coll, N. Ramon
Jiménez, G. Jiménez
Brugger, S. Carvalho
Calero, J. Codina
Garrido, B. Balsera
García, M.
Martínez, M. Palomar
Vidal, M. Vallverdú
de la Torre, M. C.
Vendrell, E.
Palomera, E.
Güell, E.
Yébenes, J. C.
Serra-Prat, M.
Bermejo-Martín, J. F.
Almirall, J.
Tomas, E.
Escoval, A.
Froe, F.
Pereira, M. H. Vitoria
Velez, N.
Viegas, E.
Filipe, E.
Groves, C.
Reay, M.
Chiu, L. C.
Hu, H. C.Aff295, Aff296, Aff297
Hung, C. Y.
Chang, C. H.
Li, S. H.
Kao, K. C.Aff295, Aff296, Aff297
Ballin, A.
Facchin, F.
Sartori, G.
Zarantonello, F.
Campello, E.
Radu, C. M.
Rossi, S.
Ori, C.
Simioni, P.
Umei, N.
Shingo, I.
Santos, A. C.
Candeias, C.
Moniz, I.
Marçal, R.
e Silva, Z. Costa
Ribeiro, J. M.
Georger, J. F.
Ponthus, J. P.
Tchir, M.
Amilien, V.
Ayoub, M.
Barsam, E.
Martucci, G.
Panarello, G.
Tuzzolino, F.
Capitanio, G.
Ferrazza, V.
Carollo, T.
Giovanni, L.
Arcadipane, A.
Sánchez, M. López
González-Gay, M. A.
Díaz, F. J. Llorca
López, M. I. Rubio
Zogheib, E.Aff309, Aff310
Villeret, L.
Nader, J.
Bernasinski, M.
Besserve, P.
Caus, T.Aff310, Aff311
Dupont, H.Aff309, Aff310
Morimont, P.Aff312, Aff313
Habran, S.
Hubert, R.
Desaive, T.
Blaffart, F.
Janssen, N.
Guiot, J.
Pironet, A.
Dauby, P.
Lambermont, B.
Zarantonello, F.
Ballin, A.
Facchin, F.
Sartori, G.
Campello, E.
Pettenuzzo, T.
Citton, G.
Rossi, S.
Simioni, P.
Ori, C.
Kirakli, C.
Ediboglu, O.
Ataman, S.
Yarici, M.
Tuksavul, F.
Keating, S.
Gibson, A.
Gilles, M.
Dunn, M.
Price, G.
Young, N.
Remeta, P.
Bishop, P.
Zamora, M. D. Fernández
Muñoz-Bono, J.
Curiel-Balsera, E.
Aguilar-Alonso, E.
Hinojosa, R.
Gordillo-Brenes, A.
Arboleda-Sánchez, J. A.
ARIAM-CARDIAC SURGERY PROJECT AUTHORS
Skorniakov, I.Aff327, Aff328
Vikulova, D.
Whiteley, C.
Shaikh, O.
Jones, A.
Ostermann, M.
Forni, L.
Scott, M.
Sahatjian, J.
Linde-Zwirble, W.
Hansell, D.
Laoveeravat, P.Aff335, Aff336, Aff337
Srisawat, N.Aff335, Aff336, Aff337
Kongwibulwut, M.
Peerapornrattana, S.Aff335, Aff336
Suwachittanont, N.
Wirotwan, T. O.
Chatkaew, P.
Saeyub, P.
Latthaprecha, K.
Tiranathanagul, K.
Eiam-ong, S.
Kellum, J. A.
Berthelsen, R. E.
Perner, A.
Jensen, A. E. K.
Jensen, J. U.
Bestle, M. H.
Gebhard, D. J.
Price, J.
Kennedy, C. E.
Akcan-Arikan, A.Aff345, Aff346
Liberatore, A. M. A.
Souza, R. B.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Kang, Y. R.
Nakamae, M. N.
Koh, I. H. J.
Hamed, K.
Khaled, M. M.
Soliman, R. Aly
Mokhtar, M. Sherif
Seller-Pérez, G.
Arias-Verdú, D.
Llopar-Valdor, E.
De-Diós-Chacón, I.
Quesada-García, G.
Herrera-Gutierrez, M. E.
Hafes, R.
Carroll, G.
Doherty, P.
Wright, C.
Vera, I. G. Guerra
Ralston, M.
Gemmell, M. L.
MacKay, A.
Black, E.
Wright, C.
Docking, R. I.
Appleton, R.
Ralston, M. R.
Gemmell, L.
Appleton, R.
Wright, C.
Docking, R. I.
Black, E.
Mackay, A.
Rozemeijer, S.
Mulier, J. L. G. Haitsma
Röttgering, J. G.
Elbers, P. W. G.
Spoelstra-de Man, A. M. E.
Tuinman, P. R.
de Waard, M. C.
Oudemans-van Straaten, H. M.
Mejeni, N.
Nsiala, J.Aff359, Aff360
Kilembe, A.
Akilimali, P.
Thomas, G.
Egerod, I.
Andersson, A. E.
Fagerdahl, A. M.
Knudsen, V.
P-INFECT
Meddeb, K.
Cheikh, A. Ben
Hamdaoui, Y.
Ayachi, J.
Guiga, A.
Fraj, N.
Romdhani, S.
Sma, N.
Bouneb, R.
Chouchene, I.
Khedher, A.
Bouafia, N.
Boussarsar, M.Aff367, Aff370
Amirian, A.
Ziaian, B.
Masjedi, M.
Fleischmann, C.Aff373, Aff374
Thomas-Rueddel, D. O.Aff373, Aff374
Schettler, A.
Schwarzkopf, D.Aff373, Aff374
Stacke, A.
Reinhart, K.Aff373, Aff374
Filipe, E.
Escoval, A.
Martins, A.
Sousa, P.
Velez, N.
Viegas, E.
Tomas, E.
Snell, G.
Matsa, R.
Paary, T. T. S.
Kalaiselvan, M. S.
Cavalheiro, A. M.
Rocha, L. L.
Vallone, C. S.
Tonilo, A.
Lobato, M. D. S.
Malheiro, D. T.
Sussumo, G.
Lucino, N. M.
Zand, F.
Rosenthal, V. D.
Masjedi, M.
Sabetian, G.
Maghsudi, B.
Ghorbani, M.
Dashti, A. Sanaei
Yousefipour, A.
Goodall, J. R.
Williamson, M.
Tant, E.
Thomas, N.
Balci, C.
Gonen, C.
Haftacı, E.
Gurarda, H.
Karaca, E.
Paldusová, B.
Zýková, I.
Šímová, D.
Houston, S.
D’Antona, L.
Lloyd, J.
Garnelo-Rey, V.
Sosic, M.
Sotosek-Tokmazic, V.
Kuharic, J.
Antoncic, I.
Dunatov, S.
Sustic, A.
Chong, C. T.
Sim, M.
Lyovarin, T.
Díaz, F. M. Acosta
Galdó, S. Narbona
Garach, M. Muñoz
Romero, O. Moreno
Bailón, A. M. Pérez
Pinel, A. Carranza
Colmenero, M.
Gritsan, A.
Gazenkampf, A.
Korchagin, E.
Dovbish, N.
Lee, R. M.
Lim, M. P. P.
Chong, C. T.
Lim, B. C. L.
See, J. J.
Assis, R.
Filipe, F.
Lopes, N.
Pessoa, L.
Pereira, T.
Catorze, N.
Aydogan, M. S.
Aldasoro, C.Aff406, Aff407
Marchio, P.
Jorda, A.
Mauricio, M. D.
Guerra-Ojeda, S.
Gimeno-Raga, M.
Colque-Cano, M.
Bertomeu-Artecero, A.
Aldasoro, M.
Valles, S. L.
Tonon, D.
Triglia, T.
Martin, J. C.
Alessi, M. C.
Bruder, N.
Garrigue, P.
Velly, L.
Spina, S.
Scaravilli, V.
Marzorati, C.
Colombo, E.
Savo, D.
Vargiolu, A.
Cavenaghi, G.
Citerio, G.Aff412, Aff413
Andrade, A. H. V.Aff415, Aff416
Bulgarelli, P.Aff415, Aff416
Araujo, J. A. P.Aff415, Aff416
Gonzalez, V.Aff415, Aff416
Souza, V. A.Aff415, Aff416
Costa, A.
Massant, C.
Filho, C. A. C. AbreuAff415, Aff416
Morbeck, R. A.
Burgo, L. E.
van Groenendael, R.
van Eijk, L. T.
Leijte, G. P.
Koeneman, B.
Kox, M.
Pickkers, P.
García-de la Torre, A.
de la Torre-Prados, M.
Fernández-Porcel, A.
Rueda-Molina, C.
Nuevo-Ortega, P.
Tsvetanova-Spasova, T.
Cámara-Sola, E.
García-Alcántara, A.
Salido-Díaz, L.
Liao, X.
Feng, T.
Zhang, J.
Cao, X.
Wu, Q.
Xie, Z.
Li, H.
Kang, Y.
Winkler, M. S.
Nierhaus, A.
Mudersbach, E.
Bauer, A.
Robbe, L.
Zahrte, C.
Schwedhelm, E.
Kluge, S.
Zöllner, C.
Morton, B.
Mitsi, E.
Pennington, S. H.
Reine, J.
Wright, A. D.
Parker, R.
Welters, I. D.
Blakey, J. D.
Rajam, G.
Ades, E. W.
Ferreira, D. M.
Wang, D.
Kadioglu, A.
Gordon, S. B.
Koch, R.
Kox, M.
Rahamat-Langedoen, J.
Schloesser, J.
de Jonge, M.
Pickkers, P.
Bringue, J.
Guillamat-Prats, R.
Torrents, E.
Martinez, M. L.
Camprubí-Rimblas, M.
Artigas, A.Aff439, Aff440
Blanch, L.Aff438, Aff439
Park, S. Y.
Park, Y. B.
Song, D. K.
Shrestha, S.
Park, S. H.
Koh, Y.
Park, M. J.
Hong, C. W.
Lesur, O.
Coquerel, D.
Sainsily, X.
Cote, J.
Söllradl, T.
Murza, A.
Dumont, L.
Dumaine, R.
Grandbois, M.
Sarret, P.
Marsault, E.
Salvail, D.
Auger-Messier, M.
Chagnon, F.
Apelin Group
Lauretta, M. P.
Greco, E.
Dyson, A.Aff451, Aff452
Singer, M.
Preau, S.Aff453, Aff454
Ambler, M.
Sigurta, A.
Saeed, S.
Singer, M.
Sarıca, L. Topcu
Zibandeh, N.
Genc, D.
Gul, F.
Akkoc, T.
Kombak, E.
Cinel, L.
Akkoc, T.
Cinel, I.
Pollen, S. J.
Arulkumaran, N.
Singer, M.
Torrance, H. D.Aff460, Aff461, Aff462
Longbottom, E. R.Aff460, Aff462
Warnes, G.
Hinds, C. J.Aff460, Aff462
Pennington, D. J.
Brohi, K.Aff460, Aff461
O’Dwyer, M. J.Aff460, Aff462
Kim, H. Y.
Na, S.
Kim, J.
Chang, Y. F.Aff464, Aff465, Aff466
Chao, A.
Shih, P. Y.
Lee, C. T.
Yeh, Y. C.
Chen, L. W.Aff464, Aff468
Adriaanse, M.
Trogrlic, Z.
Ista, E.
Lingsma, H.
Rietdijk, W.Aff470, Aff473
Ponssen, H. H.
Schoonderbeek, J. F.
Schreiner, F.
Verbrugge, S. J.
Duran, S.
Gommers, D. A. M. P. J.
van der Jagt, M.
Funcke, S.
Sauerlaender, S.
Saugel, B.
Pinnschmidt, H.
Reuter, D. A.
Nitzschke, R.
Perbet, S.
Biboulet, C.
Lenoire, A.
Bourdeaux, D.
Pereira, B.
Plaud, B.
Bazin, J. E.
Sautou, V.
Mebazaa, A.
Constantin, J. M.
Legrand, M.
Boyko, Y.
Jennum, P.
Nikolic, M.
Oerding, H.
Holst, R.
Toft, P.
Nedergaard, H. K.Aff489, Aff490
Haberlandt, T.
Jensen, H. I.Aff489, Aff490
Toft, P.Aff489, Aff491
Park, S.
Kim, S.
Cho, Y. J.
Lim, Y. J.
Chan, A.
Tang, S.
Nunes, S. L.
Forsberg, S.Aff498, Aff499
Blomqvist, H.
Berggren, L.
Sörberg, M.
Sarapohja, T.
Wickerts, C. J.
Hofhuis, J. G. M.
Rose, L.
Blackwood, B.
Akerman, E.
Mcgaughey, J.
Egerod, I.
Fossum, M.
Foss, H.
Georgiou, E.
Graff, H. J.
Kalafati, M.
Sperlinga, R.
Schafer, A.
Wojnicka, A. G.
Spronk, P. E.
Zand, F.
Khalili, F.
Afshari, R.
Sabetian, G.
Masjedi, M.
Maghsudi, B.
Khodaei, H. Haddad
Javadpour, S.
Petramfar, P.
Nasimi, S.
Vazin, A.
Ziaian, B.
Tabei, H.
Gunther, A.
Hansen, J. O.
Sackey, P.
Storm, H.
Bernhardsson, J.
Sundin, Ø.
Bjärtå, A.
Bienert, A.
Smuszkiewicz, P.
Wiczling, P.
Przybylowski, K.
Borsuk, A.
Trojanowska, I.
Matysiak, J.
Kokot, Z.
Paterska, M.
Grzeskowiak, E.
Messina, A.
Bonicolini, E.
Colombo, D.
Moro, G.
Romagnoli, S.
De Gaudio, A. R.
Corte, F. Della
Romano, S. M.
Silversides, J. A.Aff534, Aff535
Major, E.
Mann, E. E.
Ferguson, A. J.
Mcauley, D. F.Aff534, Aff535
Marshall, J. C.
Blackwood, B.
Fan, E.
Diaz-Rodriguez, J. A.
Silva-Medina, R.
Gomez-Sandoval, E.
Gomez-Gonzalez, N.
Soriano-Orozco, R.
Gonzalez-Carrillo, P. L.
Hernández-Flores, M.
Pilarczyk, K.Aff540, Aff541
Lubarksi, J.
Wendt, D.
Dusse, F.Aff541, Aff542
Günter, J.
Huschens, B.
Demircioglu, E.
Jakob, H.
Palmaccio, A.
Dell’Anna, A. M.
Grieco, D. L.
Torrini, F.
Iaquaniello, C.
Bongiovanni, F.
Antonelli, M.
Toscani, L.Aff544, Aff545
Antonakaki, D.
Bastoni, D.Aff544, Aff546
Aya, H. D.
Rhodes, A.
Cecconi, M.
Jozwiak, M.
Depret, F.
Teboul, J. L.
Alphonsine, J.
Lai, C.
Richard, C.
Monnet, X.
László, I.
Demeter, G.
Öveges, N.
Tánczos, K.
Németh, M.
Trásy, D.
Kertmegi, I.
Érces, D.
Tudor, B.
Kaszaki, J.
Molnár, Z.
Hasanin, A.
Lotfy, A.
El-adawy, A.
Nassar, H.
Mahmoud, S.
Abougabal, A.
Mukhtar, A.
Quinty, F.
Habchi, S.
Luzi, A.
Antok, E.
Hernandez, G.
Lara, B.
Enberg, L.
Ortega, M.
Leon, P.
Kripper, C.
Aguilera, P.
Kattan, E.
Bakker, J.
Huber, W.
Lehmann, M.
Sakka, S.
Bein, B.
Schmid, R. M.
Preti, J.
Creteur, J.
Herpain, A.
Marc, J.
Zogheib, E.
Trojette, F.
Bar, S.
Kontar, L.
Titeca, D.
Richecoeur, J.
Gelee, B.
Verrier, N.
Mercier, R.
Lorne, E.
Maizel, J.
Dupont, H.
Slama, M.
Abdelfattah, M. E.
Eladawy, A.
Elsayed, M. A. Ali
Mukhtar, A.
Montenegro, A. Pedraza
Zepeda, E. Monares
Granillo, J. Franco
Sánchez, J. S. Aguirre
Alejo, G. Camarena
Cabrera, A. Rugerio
Montoya, A. A. Tanaka
Lee, C.Aff566, Aff567
Hatib, F.
Cannesson, M.
Theerawit, P.
Morasert, T.
Sutherasan, Y.
Zani, G.
Mescolini, S.
Diamanti, M.
Righetti, R.
Scaramuzza, A.
Papetti, M.
Terenzoni, M.
Gecele, C.
Fusari, M.
Hakim, K. A.
Chaari, A.
Ismail, M.
Elsaka, A. H.
Mahmoud, T. M.
Bousselmi, K.
Kauts, V.
Casey, W. F.
Hutchings, S. D.Aff572, Aff573
Naumann, D.
Wendon, J.
Watts, S.
Kirkman, E.
Jian, Z.
Buddi, S.
Lee, C.
Settels, J.
Hatib, F.
Pinsky, M. R.
Bertini, P.
Guarracino, F.
Trepte, C.
Richter, P.
Haas, S. A.
Eichhorn, V.
Kubitz, J. C.
Reuter, D. A.
Soliman, M. S.
Hamimy, W. I.
Fouad, A. Z.
Mukhtar, A. M.
Charlton, M.
Tonks, L.
Mclelland, L.
Coats, T. J.
Thompson, J. P.
Sims, M. R.
Williams, D.
Roushdy, D. Z.
Soliman, R. A.
Nahas, R. A.
Arafa, M. Y.
Hung, W. T.
Chiang, C. C.
Huang, W. C.
Lin, K. C.
Lin, S. C.
Cheng, C. C.
Kang, P. L.
Wann, S. R.
Mar, G. Y.
Liu, C. P.
Carranza, M. Lopez
Fernandez, H. Sancho
Roman, J. A. Sanchez
Lucena, F.
Garcia, A. Campanario
Vazquez, A. Loza
Serrano, A. Lesmes
ARIAM-SEMICYUC Registry Investigators
Moreira, L. Sayagues
Vidal-Perez, R.
Herranz, U. Anido
Acuna, J. M. Garcia
Gil, C. Pena
Allut, J. L. Garcia
Sedes, P. Rascado
Lopez, C. Martin
Paz, E. Saborido
Rodriguez, C. Galban
Gonzalez-Juanatey, J. R.
Vallejo-Baez, A.
de la Torre-Prados, M. V.
Nuevo-Ortega, P.
Fernández-Porcel, A.
Cámara-Sola, E.
Tsvetanova-Spasova, T.
Rueda-Molina, C.
Salido-Díaz, L.
García-Alcántara, A.
ARIAM Group
Aron, J.
Marharaj, R.
Gervasio, K.
Bottiroli, M.
Mondino, M.
De Caria, D.
Calini, A.
Montrasio, E.
Milazzo, F.
Gagliardone, M. P.
Vallejo-Báez, A.
de la Torre-Prados, M. V.
Nuevo-Ortega, P.
Fernández-Porcel, A.
Cámara-Sola, E.
Tsvetanova-Spasova, T.
Rueda-Molina, C.
Salido-Díaz, L.
García-Alcántara, A.
ARIAM group
Moreira, L. Sayagues
Vidal-Perez, R.
Anido, U.
Gil, C. Pena
Acuna, J. M. Garcia
Sedes, P. Rascado
Lopez, C. Martin
Paz, E. Saborido
Allut, J. L. Garcia
Rodriguez, C. Galban
Gonzalez-Juanatey, J. R.
Hamdaoui, Y.
Khedher, A.
Cheikh-Bouhlel, M.
Ayachi, J.
Meddeb, K.
Sma, N.
Fraj, N.
Aicha, N. Ben
Romdhani, S.
Bouneb, R.
Chouchene, I.
Boussarsar, M.Aff602, Aff604
Dela Cruz, M. P. R. D. L.
Bernardo, J. M.
Galfo, F.Aff606, Aff607
Dyson, A.Aff606, Aff608
Singer, M.Aff606, Aff608
Marino, A.Aff609, Aff610
Dyson, A.Aff609, Aff611
Singer, M.Aff609, Aff611
Chao, C. C.Aff612, Aff613
Hou, P.Aff614, Aff615
Huang, W. C.
Hung, C. C.
Chiang, C. H.
Hung, W. T.
Lin, K. C.
Lin, S. C.
Liou, Y. J.
Hung, S. M.
Lin, Y. S.
Cheng, C. C.
Kuo, F. Y.
Chiou, K. R.
Chen, C. J.
Yan, L. S.
Liu, C. Y.
Wang, H. H.
Kang, P. L.
Chen, H. L.
Ho, C. K.
Mar, G. Y.
Liu, C. P.
Grewal, S.
Gopal, S.
Corbett, C.
Wilson, A.
Capps, J.
Ayoub, W.
Lomas, A.
Ghani, S.
Moore, J.
Atkinson, D.
Sharman, M.
Swinnen, W.
Pauwels, J.
Mignolet, K.
Pannier, E.
Koch, A.
Sarens, T.
Temmerman, W.
Elmenshawy, A. M.
Fayed, A. M.
Elboriuny, M.
Hamdy, E.
Zakaria, E.
Falk, A. C.
Petosic, A.
Olafsen, K.
Wøien, H.
Flaatten, H.
Sunde, K.
Agra, J. J. Cáceres
Cabrera, J. L. Santana
Santana, J. D. Martín
Alzola, L. Melián
Pérez, H. Rodríguez
Pires, T. Castro
Calderón, H.
Pereira, A.
Castro, S.
Granja, C.Aff632, Aff633, Aff635
Norkiene, I.
Urbanaviciute, I.
Kezyte, G.
Ringaitiene, D.
Jovaisa, T.
Vogel, G.
Johansson, U. B.Aff639, Aff640
Sandgren, A.
Svensen, C.
Joelsson-Alm, E.
Leite, M. A.
Murbach, L. D.
Osaku, E. F.
Costa, C. R. L. M.
Pelenz, M.
Neitzke, N. M.
Moraes, M. M.
Jaskowiak, J. L.
Silva, M. M. M.
Zaponi, R. S.
Abentroth, L. R. L.
Ogasawara, S. M.
Jorge, A. C.
Duarte, P. A. D.
Murbach, L. D.
Leite, M. A.
Osaku, E. F.
Barreto, J.
Duarte, S. T.
Taba, S.
Miglioranza, D.
Gund, D. P.
Lordani, C. F.
Costa, C. R. L. M.
Ogasawara, S. M.
Jorge, A. C.
Duarte, P. A. D.
Vollmer, H.
Gager, M.
Waldmann, C.
Mazzeo, A. T.
Tesio, R.
Filippini, C.
Vallero, M. E.
Giolitti, C.
Caccia, S.
Medugno, M.
Tenaglia, T.
Rosato, R.
Mastromauro, I.
Brazzi, L.
Terragni, P. P.
Urbino, R.
Fanelli, V.
Ranieri, V. M.
Mascia, L.
Ballantyne, J.
Paton, L.
Mackay, A.
Perez-Teran, P.
Roca, O.
Ruiz-Rodriguez, J. C.
Zapatero, A.
Serra, J.
Masclans, J. R.
Bianzina, S.
Cornara, P.
Rodi, G.
Tavazzi, G.
Pozzi, M.
Iotti, G. A.
Mojoli, F.
Braschi, A.
Vishnu, A.
Buche, D.
Pande, R.
Moolenaar, D. L. J.
Bakhshi-Raiez, F.Aff655, Aff656
Dongelmans, D. A.Aff655, Aff656
de Keizer, N. F.Aff655, Aff656
de Lange, D. W.Aff654, Aff656
Fernández, I. Fuentes
Baño, D. Martínez
Moreno, J. L. Buendía
Rubio, R. Jara
Scott, J.
Phelan, D.
Morely, D.
O’Flynn, J.
Stapleton, P.
Lynch, M.
Marsh, B.
Carton, E.
O’Loughlin, C.
Cheng, K. C.
Sung, M. I.
Elghonemi, M. O.
Saleh, M. H.
Meyhoff, T. S.
Krag, M.
Hjortrup, P. B.
Perner, A.
Møller, M. H.
Öhman, T.
Sigmundsson, T.
Redondo, E.
Hallbäck, M.
Suarez-Sipmann, F.
Björne, H.
Sander, C. Hällsjö
KARISMA
Cressoni, M.
Chiumello, D.Aff669, Aff670
Chiurazzi, C.
Brioni, M.
Algieri, I.
Guanziroli, M.
Vergani, G.
Tonetti, T.
Tomic, I.
Colombo, A.
Crimella, F.
Carlesso, E.
Colombo, A.
Gasparovic, V.
Gattinoni, L.
El-Sherif, R.
Al-Basser, M. Abd
Raafat, A.
El-Sherif, A.
Simonis, F. D.
Schouten, L. R. A.
Cremer, O. L.
Ong, D. S. Y.
Amoruso, G.
Cinnella, G.
Schultz, M. J.
Bos, L. D. J.
Huber, W.
Schmidle, P.
Findeisen, M.
Hoppmann, P.
Jaitner, J.
Brettner, F.
Schmid, R. M.
Lahmer, T.
EXODUS-investigators
Festic, E.
Rajagopalan, G.
Bansal, V.
Frank, R.
Hinds, R.
Levitt, J.
United States Critical Illness and Injury Trials Group/LIPS-B investigators
Siddiqui, S.
SICM NICER Group
Gilbert, J. P.
Sim, K.
Wang, C. H.
Hu, H. C.
Li, I. J.
Tang, W. R.
Kao, K. C.
Persona, P.
De Cassai, A.
Franco, M.
Facchin, F.
Ori, C.
Rossi, S.
Goffi, A.
Li, S. H.
Hu, H. C.
Chiu, L. C.
Hung, C. Y.
Chang, C. H.
Kao, K. C.
Ruiz, B. Llorente
Varas, J. Lujan
Montero, R. Molina
Delgado, C. Pintado
Navarrete, O.
Mezquita, M. Vazquez
Peces, E. Alonso
Nakamura, M. A. M.
Hajjar, L. A.
Galas, F. R. B. G.
Ortiz, T. A.
Amato, M. B. P.
Bitker, L.Aff701, Aff702
Costes, N.
Le Bars, D.
Lavenne, F.
Mojgan, D.Aff704, Aff705
Richard, J. C.Aff701, Aff702, Aff705
Chiurazzi, C.
Cressoni, M.
Massari, D.
Guanziroli, M.
Vergani, G.
Gotti, M.
Brioni, M.
Algieri, I.
Cadringher, P.
Tonetti, T.
Chiumello, D.Aff708, Aff709
Gattinoni, L.
Zerman, A.
Türkoğlu, M.
Arık, G.
Yıldırım, F.
Güllü, Z.
Kara, I.
Boyacı, N.
Aydoğan, B. Basarık
Gaygısız, Ü.
Gönderen, K.
Aygencel, G.
Aydoğdu, M.
Ülger, Z.
Gürsel, G.
Riera, J.Aff712, Aff713, Aff714
Toral, C. Maldonado
Mazo, C.
Martínez, M.
Baldirà, J.
Lagunes, L.
Roman, A.Aff714, Aff715
Deu, M.
Rello, J.Aff712, Aff713, Aff714
Levine, D. J.
Mohus, R. M.
Askim, Å.
Paulsen, J.
Mehl, A.
Dewan, A. T.
Damås, J. K.
Solligård, E.
Åsvold, B. O.
Mid-Norway Sepsis Research Center
Paulsen, J.
Askim, Å.
Mohus, R. M.Aff725, Aff726
Mehl, A.Aff727, Aff728
DeWan, A.
Solligård, E.Aff725, Aff726
Damås, J. K.Aff724, Aff730
Åsvold, B. O.Aff731, Aff732
Aktepe, O.
Kara, A.
Yeter, H.
Topeli, A.
Norrenberg, M.
Devroey, M.
Khader, H.
Preiser, J. C.
Tang, Z.
Qiu, C.
Tong, L.
Cai, C.
Theodorakopoulou, M.
Diamantakis, A.
Kontogiorgi, M.
Chrysanthopoulou, E.
Christodoulopoulou, T.
Frantzeskaki, F.
Lygnos, M.
Apostolopoulou, O.
Armaganidis, A.
Moon, J. Y.
Park, M. R.
Kwon, I. S.
Chon, G. R.
Ahn, J. Y.
Kwon, S. J.
Chang, Y. J.
Lee, J. Y.
Yoon, S. Y.
Lee, J. W.
The Korean Chungcheong Critical Care Research Group
Kostalas, M.Aff744, Aff745
Mckinlay, J.
Kooner, G.
Dudas, G.Aff744, Aff746
Horton, A.
Kerr, C.
Karanjia, N.Aff745, Aff747
Creagh-Brown, B.Aff744, Aff745
Altintas, N. D.
Izdes, S.
Keremoglu, O.
Alkan, A.
Neselioglu, S.
Erel, O.
Tardif, N.
Gustafsson, T.
Rooyackers, O.
MacEachern, K. N.
Traille, M.
Bromberg, I.
Lapinsky, S. E.
Moore, M. J.
Tang, Z.
Cai, C.
Tong, L.
García-Garmendia, J. L.
Villarrasa-Clemente, F.
Maroto-Monserrat, F.
Rufo-Tejeiro, O.
Jorge-Amigo, V.
Sánchez-Santamaría, M.
Colón-Pallarés, C.
Barrero-Almodóvar, A.
Gallego-Lara, S.
Anthon, C. T.
Müller, R. B.
Haase, N.
Møller, K.
Hjortrup, P. B.
Wetterslev, J.
Perner, A.
Nakanishi, M.
Kuriyama, A.
Fukuoka, T.
Abd el Halim, M. A.
Elsaid hafez, M. H.
Moktar, A. M.
Eladawy, A.
Elazizy, H. M.
Hakim, K. Abdel
Chaari, A.
Elbahr, M.
Ismail, M.
Mahmoud, T.
Kauts, V.
Bousselmi, K.
Khalil, E.
Casey, W.
Zaky, S. H.
Rizk, A.
Elghonemi, M. O.
Ahmed, R.
Vieira, J. C. F.
Souza, R. B.
Liberatore, A. M. A.
Koh, I. H. J.
Ospina-Tascón, G. A.
Marin, A. F. Garcia
Echeverry, G. J.
Bermudez, W. F.
Madriñan-Navia, H. J.
Valencia, J. D.
Quiñonez, E.
Marulanda, A.
Arango-Dávila, C. A.
Bruhn, A.
Hernandez, G.
De Backer, D.
Cortes, D. Orbegozo
Su, F.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Tullo, L.
Mirabella, L.
Di Molfetta, P.
Cinnella, G.
Dambrosio, M.
Lujan, C. Villavicencio
irigoyen, J. Leache
Cartanya ferré, M.
García, R. Carbonell
Mukhtar, A.
Ahmed, M.
El Ayashi, M.
Hasanin, A.
Ayman, E.
Salem, M.
Eladawy, A.
Fathy, S.
Nassar, H.
Zaghlol, A.
Arzapalo, M. F. Aguilar
Valsø, Å.
Sunde, K.
Rustøen, T.
Schou-Bredal, I.
Skogstad, L.
Tøien, K.
Padilla, C.
Palmeiro, Y.
Egbaria, W.
Kigli, R.
Maertens, B.
Blot, K.
Blot, S.
Santana-Santos, E.
dos Santos, E. R.
Ferretti-Rebustini, R. E. D. L.
dos Santos, R. D. C. C. D. O.
Verardino, R. G. S.
Bortolotto, L. A.
Doyle, A. M.
Naldrett, I.
Tillman, J.
Price, S.
Shrestha, S.Aff790, Aff791
Pearson, P.
Greaves, J.
Goodall, D.
Berry, A.
Richardson, A.
Odundo, G. O.
Omengo, P.
Obonyo, P.
Chanzu, N. M.
Kleinpell, R.
Sarris, S. J.
Nedved, P.
Heitschmidt, M.
Ben-Ghezala, H.
Snouda, S.
Djobbi, S.
Ben-Ghezala, H.
Snouda, S.
Rose, L.
Adhikari, N. K. J.
Leasa, D.
Fergusson, D.
Mckim, D. A.
Weblin, J.
Tucker, O.
McWilliams, D.
Doesburg, F.
Cnossen, F.
Dieperink, W.
Bult, W.
Nijsten, M. W. N.
Galvez-Blanco, G. A.
Zepeda, E. Monares
Guzman, C. I. Olvera
Sánchez, J. S. Aguirre
Granillo, J. Franco
Stroud, J. Santos
Thomson, R.
Llaurado-Serra, M.Aff812, Aff813
Lobo-Civico, A.
Pi-Guerrero, M.
Blanco-Sanchez, I.
Piñol-Tena, A.
Paños-Espinosa, C.
Alabart-Segura, Y.
Coloma-Gomez, B.
Fernandez-Blanco, A.
Braga-Dias, F.
Treso-Geira, M.
Valeiras-Valero, A.
Martinez-Reyes, L.
Sandiumenge, A.
Jimenez-Herrera, M. F.
CAPCRI Study
Prada, R.
Juárez, P.
Argandoña, R.
Díaz, J. J.
Ramirez, C. Sánchez
Saavedra, P.
Santana, S. Ruiz
Obukhova, O.
Kashiya, S.
Kurmukov, I. A.
Pronina, A. M.
Simeone, P.
Puybasset, L.
Auzias, G.Aff827, Aff828
Coulon, O.Aff827, Aff828
Lesimple, B.
Torkomian, G.
Velly, L.Aff825, Aff827
Bienert, A.
Bartkowska-Sniatkowska, A.
Wiczling, P.
Szerkus, O.
Siluk, D.
Bartkowiak-Wieczorek, J.
Rosada-Kurasinska, J.
Warzybok, J.
Borsuk, A.
Kaliszan, R.
Grzeskowiak, E.
Caballero, C. Hernandez
Roberts, S.
Isgro, G.
Hall, D.
Guillaume, G.Aff832, Aff833, Aff834
Passouant, O.
Dumas, F.Aff833, Aff834, Aff835
Bougouin, W.Aff832, Aff833, Aff834
Champigneulle, B.
Arnaout, M.Aff832, Aff833
Chelly, J.
Chiche, J. D.Aff832, Aff833
Varenne, O.Aff833, Aff837
Mira, J. P.Aff832, Aff833
Marijon, E.Aff833, Aff834, Aff838
Cariou, A.Aff832, Aff833, Aff834
Beerepoot, M.
Touw, H. R.
Parlevliet, K.
Boer, C.
Elbers, P. W.
Tuinman, P. R.
Reina, Á. J. Roldán
Palomo, Y. Corcia
Bermúdez, R. Martín
Villén, L. Martín
García, I. Palacios
Izurieta, J. R. Naranjo
Bernal, J. B. Pérez
Jiménez, F. J. Jiménez
Cardiac Arrest Group HUVR
Cota-Delgado, F.
de la Torre-Prados, M. V.
Fernández-Porcel, A.
Nuevo-Ortega, P.
Cámara-Sola, E.
Tsvetanova-Spasova, T.
Rueda-Molina, C.
Salido-Díaz, L.
García-Alcántara, A.
Kaneko, T.
Tanaka, H.
Kamikawa, M.
Karashima, R.
Iwashita, S.
Irie, H.
Kasaoka, S.
Arola, O.
Laitio, R.
Saraste, A.
Airaksinen, J.
Pietilä, M.
Hynninen, M.
Wennervirta, J.
Bäcklund, M.
Ylikoski, E.
Silvasti, P.
Nukarinen, E.
Grönlund, J.
Harjola, V. P.
Niiranen, J.
Korpi, K.
Varpula, M.
Roine, R. O.
Laitio, T.
for the Xe-HYPOTHECA study group
Salah, S.
Hassen, B. G.
Fehmi, A. Mohamed
Kim, S.
Hsu, Y. C.
Barea-Mendoza, J.
García-Fuentes, C.
Castillo-Jaramillo, M.
Dominguez-Aguado, H.
Viejo-Moreno, R.
Terceros-Almanza, L.
Aznárez, S. Bermejo
Mudarra-Reche, C.
Xu, W.
Chico-Fernández, M.
Montejo-González, J. C.
Crewdson, K.
Thomas, M.
Merghani, M.
Fenner, L.
Morgan, P.
Lockey, D.
van Lieshout, E. J.
Oomen, B.
Binnekade, J. M.
Dongelmans, D. A.
de Haan, R. J.
Juffermans, N. P.
Vroom, M. B.
Algarte, R.
Martínez, L.
Sánchez, B.
Romero, I.
Martínez, F.
Quintana, S.
Trenado, J.
Sheikh, O.
Pogson, D.
Clinton, R.
Riccio, F.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Arthur, A.
Young, L.
Sinclair, A.
Markopoulou, D.
Venetsanou, K.
Filippou, L.
Salla, E.
Stratouli, S.
Alamanos, I.
Guirgis, A. H.
Rodriguez, R. Gutiérrez
Lorente, M. J. Furones
Guarasa, I. Macias
Ukere, A.
Meisner, S.
Greiwe, G.
Opitz, B.
Benten, D.
Nashan, B.
Fischer, L.
Trepte, C. J. C.
Reuter, D. A.
Haas, S. A.
Behem, C. R.
Tavazzi, G.Aff870, Aff871
Ana, B.
Vazir, A.
Gibson, D.
Price, S.
Masjedi, M.Aff875, Aff876
Hadavi, M. R.
alam, M. Riahi
Sasani, M. R.
Parenti, N.
Agrusta, F.
Palazzi, C.
Pifferi, B.
Sganzerla, R.
Tagliazucchi, F.
Luciani, A.
Möller, M.
Müller-Engelmann, J.
Montag, G.
Adams, P.
Lange, C.
Neuzner, J.
Gradaus, R.
Wodack, K. H.
Thürk, F.
Waldmann, A. D.
Grässler, M. F.
Nishimoto, S.
Böhm, S. H.
Kaniusas, E.
Reuter, D. A.
Trepte, C. J.
Sigmundsson, T.Aff885, Aff886
Öhman, T.Aff885, Aff886
Redondo, E.
Hallbäck, M.
Wallin, M.
Sipman, F. Suarez
Oldner, A.Aff885, Aff886
Sander, C. HällsjöAff885, Aff886
Björne, H.Aff885, Aff886
Colinas, L.
Hernandez, G.
Vicho, R.
Serna, M.
Cuena, R.
Canabal, A.
ECOCRITIC group
Chaari, A.
Hakim, K. Abdel
Etman, M.
El Bahr, M.
El Sakka, A.
Bousselmi, K.
Arali, A.
Kauts, V.
Casey, W. F.
Bond, O.
De Santis, P.
Iesu, E.
Franchi, F.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Scolletta, S.
Taccone, F. S.
Marutyan, Z.
Hamidova, L.
Shakotko, A.
Movsisyan, V.
Uysupova, I.
Evdokimov, A.
Petrikov, S.
Gonen, C.
Haftacı, E.
Balci, C.Aff899, Aff900
Calvo, F. J. Redondo
Bejarano, N.
Baladron, V.
Villazala, R.
Redondo, J.
Padilla, D.
Villarejo, P.
Akcan-Arikan, A.Aff905, Aff906
Kennedy, C. E.
Arzapalo, M. F. Aguilar
Gomez-Gonzalez, C.
Mas-Font, S.
Puppo-Moreno, A.
Herrera-Gutierrez, M.
Garcia-Garcia, M.
Aldunate-Calvo, S.
NEFROCON Investigators
Plata-Menchaca, E. P.
Pérez-Fernández, X. L.Aff914, Aff915
Estruch, M.
Betbese-Roig, A.
Campos, P. Cárdenas
Lora, M. Rojas
Gaibor, N. D. Toapanta
Medina, R. S. Contreras
Sanguino, V. D. Gumucio
Casanova, E. J.
Riera, J. SabaterAff914, Aff915
SIRAKI group
Kritmetapak, K.
Peerapornratana, S.
Kittiskulnam, P.
Dissayabutra, T.
Tiranathanagul, K.
Susantithapong, P.
Praditpornsilpa, K.
Tungsanga, K.
Eiam-Ong, S.
Srisawat, N.
Winkelmann, T.
Busch, T.
Meixensberger, J.
Bercker, S.
Cabeza, E. M. Flores
Sánchez, M. Sánchez
Giménez, N. Cáceres
Melón, C. Gutierrez
de Lucas, E. Herrero
Estañ, P. Millán
Bernal, M. Hernández
de Lorenzo y Mateos, A. Garcia
Ergin, B.
Guerci, P.
Specht, P. A. C.
Ince, Y.
Ince, C.
Balik, M.
Zakharchenko, M.
Los, F.
Brodska, H.
de Tymowski, C.
Augustin, P.
Desmard, M.
Montravers, P.
Stapel, S. N.
de Boer, R.
Oudemans, H. M.
Hollinger, A.
Schweingruber, T.
Jockers, F.
Dickenmann, M.
Siegemund, M.Aff934, Aff936
Clinical Intensive Care Research Basel
Runciman, N.
Ralston, M.
Appleton, R.
Mauri, T.Aff938, Aff939
Alban, L.Aff938, Aff940
Turrini, C.Aff938, Aff940
Sasso, T.
Langer, T.
Panigada, M.
Taccone, P.
Carlesso, E.
Marenghi, C.
Grasselli, G.Aff938, Aff939
Pesenti, A.Aff938, Aff939, Aff941
Wibart, P.
Reginault, T.
Garcia, M.
Barbrel, B.
Benard, A.
Bader, C.
Vargas, F.
Bui, H. N.
Hilbert, G.
Simón, J. M. Serrano
Sánchez, P. Carmona
Ferrón, F. Ruiz
de Acilu, M. GarcíaAff946, Aff947
Marin, J.
Antonia, V.
Ruano, L.
Monica, M.
Ferrer, R.Aff946, Aff950
Masclans, J. R.Aff948, Aff950
Roca, O.Aff946, Aff950
Hong, G.
Kim, D. H.
Kim, Y. S.
Park, J. S.
Jee, Y. K.
xiang, Z. Yu
Jia-xing, W.
dan, W. Xiao
long, N. Wen
Yu, W.
Yan, Z.
Cheng, X.
Kobayashi, T.
Onodera, Y.
Akimoto, R.
Sugiura, A.
Suzuki, H.
Iwabuchi, M.
Nakane, M.
Kawamae, K.
Sanchez, P. Carmona
Rodriguez, M. D. Bautista
Delgado, M. Rodriguez
Sánchez, V. Martínez de Pinillos
Gómez, A. Mula
Simón, J. M. Serrano
Beuret, P.
Fortes, C.
Lauer, M.
Reboul, M.
Chakarian, J. C.
Fabre, X.
Philippon-Jouve, B.
Devillez, S.
Clerc, M.
Rittayamai, N.Aff956, Aff957, Aff958
Sklar, M.Aff956, Aff957
Dres, M.Aff956, Aff957, Aff959
Rauseo, M.Aff956, Aff957
Campbell, C.
West, B.
Tullis, D. E.Aff956, Aff960
Brochard, L.Aff956, Aff957
Onodera, Y.
Akimoto, R.
Suzuki, H.
Okada, M.
Nakane, M.
Kawamae, K.
Ahmad, N.
Wood, M.
Glossop, A.
Lucas, J. Higuera
Ortiz, A. Blandino
Alonso, D. Cabestrero
De Pablo Sánchez, R.
González, L. Rey
Costa, R.
Spinazzola, G.
Pizza, A.
Ferrone, G.
Rossi, M.
Antonelli, M.
Conti, G.
Ribeiro, H.
Alves, J.
Sousa, M.
Reis, P.
Socolovsky, C. S.
Cauley, R. P.
Frankel, J. E.
Beam, A. L.
Olaniran, K. O.
Gibbons, F. K.
Christopher, K. B.Aff972, Aff973
Pennington, J.
Zolfaghari, P.
King, H. S.
Kong, H. H. Y.
Shum, H. P.
Yan, W. W.
Kaymak, C.
Okumus, N.
Sari, A.
Erdogdu, B.
Aksun, S.
Basar, H.
Ozcan, A.
Ozcan, N.
Oztuna, D.
Malmgren, J. A.
Lundin, S.
Torén, K.
Eckerström, M.
Wallin, A.
Waldenström, A. C.
for the Section on Ethics of the ESICM
Riccio, F. C.
Pogson, D.
Antonio, A. C. P.Aff982, Aff983
Leivas, A. F.
Kenji, F.
James, E.
Morgan, P.
Carroll, G.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Wright, C.
Ballantyne, J.
Jonnada, S.
Gerrard, C. S.
Jones, N.
Salciccioli, J. D.
Marshall, D. C.
Komorowski, M.
Hartley, A.
Sykes, M. C.
Goodson, R.
Shalhoub, J.
Villanueva, J. R. Fernández
Garda, R. Fernández
Lago, A. M. López
Ruiz, E. Rodríguez
Vaquero, R. Hernández
Rodríguez, C. Galbán
Pérez, E. Varo
Hilasque, C.
Oliva, I.
Sirgo, G.
Martin, M. C.
Olona, M.
Gilavert, M. C.
Bodí, M.
Ebm, C.
Aggarwal, G.
Huddart, S.
Quiney, N.
Cecconi, M.
Fernandes, S. M.Aff998, Aff999
Silva, J. Santos
Gouveia, J.
Silva, D.
Marques, R.
Bento, H.
Alvarez, A.
Silva, Z. Costa
Diaz, D. Díaz
Martínez, M. Villanova
Herrejon, E. Palencia
de la Gandara, A. Martinez
Gonzalo, G.
Lopez, M. A.
de Gopegui Miguelena, P. Ruíz
Matilla, C. I. Bernal
Chueca, P. Sánchez
Longares, M. D. C. Rodríguez
Abril, R. Ramos
Aguilar, A. L. Ruíz
de Murillas, R. Garrido López
Fernández, R. Fernández
Laborías, P. Morales
Castellanos, M. A. Díaz
Laborías, M. E. Morales
Cho, J.Aff1005, Aff1006
Kim, J.
Park, J.
Woo, S.Aff1006, Aff1007
West, T.
Powell, E.
Rimmer, A.
Orford, C.
Jones, N.
Williams, J.
Matilla, C. I. Bernal
de Gopegui Miguelena, P. Ruiz
Chueca, P. Sánchez
Abril, R. Ramos
Longares, M. D. C. Rodríguez
Aguilar, A. L. Ruíz
de Murillas, R. Garrido López
Bourne, R. S.
Shulman, R.
Tomlin, M.
Mills, G. H.
Borthwick, M.
Berry, W.
Huertas, D. García
Manzano, F.
Villagrán-Ramírez, F.
Ruiz-Perea, A.
Rodríguez-Mejías, C.
Santiago-Ruiz, F.
Colmenero-Ruiz, M.
König, C.Aff1017, Aff1018
Matt, B.
Kortgen, A.
Hartog, C. S.Aff1017, Aff1018
Wong, A.
Balan, C.
Barker, G.
Srisawat, N.
Peerapornratana, S.
Laoveeravat, P.
Tachaboon, S.
Eiam-ong, S.
Paratz, J.Aff1021, Aff1022
Kayambu, G.
Boots, R.
Arzapalo, M. F. Aguilar
Vlasenko, R.
Gromova, E.
Loginov, S.
Kiselevskiy, M.
Dolgikova, Y.
Tang, K. B.
Chau, C. M.
Lam, K. N.
Gil, E.
Suh, G. Y.Aff1027, Aff1028
Park, C. M.Aff1027, Aff1029
Park, J.
Chung, C. R.
Lee, C. T.
Chao, A.
Shih, P. Y.
Chang, Y. F.
Lai, C. H.
Hsu, Y. C.
Yeh, Y. C.
Cheng, Y. J.
Colella, V.
Zarrillo, N.
D’Amico, M.
Forfori, F.
Pezza, B.
Laddomada, T.
Beltramelli, V.
Pizzaballa, M. L.
Doronzio, A.
Balicco, B.
Kiers, D.Aff1037, Aff1038
van der Heijden, W.
Gerretsen, J.
de Mast, Q.
el Messaoudi, S.
Rongen, G.
Gomes, M.
Kox, M.
Pickkers, P.
Riksen, N. P.
Kashiwagi, Y.
Okada, M.
Hayashi, K.
Inagaki, Y.
Fujita, S.
Nakamae, M. N.
Kang, Y. R.
Souza, R. B.
Liberatore, A. M. A.
Koh, I. H. J.
Blet, A.Aff1046, Aff1047, Aff1048
Sadoune, M.
Lemarié, J.
Bihry, N.
Bern, R.
Polidano, E.
Merval, R.
Launay, J. M.
Lévy, B.
Samuel, J. L.
Mebazaa, A.Aff1046, Aff1047, Aff1048
Hartmann, J.
Harm, S.
Weber, V.
Pokaż więcej
Źródło :
Intensive Care Medicine Experimental. 4(Suppl 1):1-203
Czasopismo naukowe
Tytuł :
Safety of Nonsteroidal Anti-inflammatory Drugs in Major Gastrointestinal Surgery: A Prospective, Multicenter Cohort Study
Autorzy :
Abbas, Z.
Abburu, S.
Abd Ghaffar, M. K.
Abdelhadi, M.
Abdikadir, H. R.
Abdulmajid, A.
Abid, H.
Abid, A.
Abuhussein, N.
Abul, M. H.
Acquaah, F.
Acres, M.
Adams, R.
Adams, R. D.
Adebayo, A. A.
Adeleja, I.
Adjei, H.
Afzal, Z.
Agarwal, V.
Ahern, N.
Ahmad, K.
Ahmad, S.
Ahmed, M.
Ahmed, H.
Ahmed, N.
Ahmed, S.
Ahmed, F.
Ahn, J. S.
Aidoo-Micah, G. E.
Aildasani, L.
Aithie, J. M.
Akhtar, S.
Ali, S.
Ali, A.
Ali, B.
Ali, M.
Ali, H.
Alizadeh, M.
Allan, C.
Allen, J. L. Y.
Allot, R.
Al-Mousawi, A.
Al-Obaedi, O.
Al-Robeye, A.
Amajuoyi, A.
Amin, H.
Amin, O.
Amphlett, A. H.
Anandarajah, C.
Anderson, L.
Anderson, L. B.
Anderson, S. M.
Ang, A.
Angelov, S.
Anilkumar, A.
Anim-Addo, N.
Ansari, N.
Antoniou, I.
Archer, C. H.
Arif, T.
Asbjoernsen, C. A.
Ashfaq, U.
Ashken, L.
Ashraf, S. F.
Ashraf, S.
Ashton, A. J.
Ashwood, J.
Aslanyan, A.
Asmadi, A.
Assadullah, S.
Atayi, A.
Atraszkiewicz, B. A.
Attalla, M.
Austreng, L.
Auyoung, E.
Avery, P.
Axelson, T.
Aziz, H.
Aziz, N.
Baker, A. N.
Bakewell, Z. R.
Bakhsh, A.
Balaji, S.
Balian, V.
Bamgbose, F. A.
Barai, I.
Barnes, J.
Barrow, T. R.
Barthorpe, A. E.
Bartlett, J.
Bartlett, R. D.
Barton, E. C.
Bassam, N.
Bassett, J.
Bassiony, S.
Bath, M. F.
Batho, A.
Batt, E.
Bazeer, H. Z.
Beckett, J.
Beecroft, S.
Behar, N.
Bell, N.
Bell, L.
Bell, A.
Bemand, T. P.
Bergara, T.
Bernstein, I.
Bethell, G. S.
Bhanderi, S.
Bhangu, A.
Bhaskaran, G.
Bhatt, N.
Bhatti, M.
Bhome, R.
Bhudia, R.
Bingham, G.
Blege, H. K.
Blessed, R.
Bloomer, J.
Bloomfield, T.
Blore, C. D.
Bolton, W.
Bolton, L.
Bonsu, S.
Bookless, L. R.
Bose, R.
Botchey, S.
Boulton, A. J.
Boxall, N.
Boyle, J.
Braganza, L.
Brathwaite-Shirley, C.
Bravo, M.
Brecher, J.
Bremner, R. H.
Brennan, C.
Brennan, E.
Brennan, K.
Brent, G.
Brewer, C. F.
Brewster, O.
Bright, M.
Brown, D.
Brown, E.
Brown, F. S.
Brown, E. J.
Broyd, A.
Brzyska, K.
Buakuma, P.
Buchan, A. M.
Buckle, R. T.
Bucko, A. M.
Bulley, F.
Bullman, L. M.
Bullock, N. P.
Burgess, A.
Burke, J.
Burke, D.
Burke, E.
Burney, L. J.
Callan, R.
Campbell, J.
Canning, N.
Canning, E.
Cao, Y.
Cardwell, A. E.
Carr, L.
Carr, R.
Carroll, A. F.
Carter, D.
Carthew, L.
Chamberlain, M.
Chan, N.
Chan, C.
Chandan, N.
Chapman, S. J.
Charalambos, M. A.
Charalambous, G.
Charania, A.
Charavanamuttu, V.
Chaudhary, M.
Chaudhry, F. I.
Chaudhry, W. W.
Cheema, H.
Chen, J. H.
Chen, X.
Chen, M.
Cheng, K.
Chervenkoff, J.
Cheskes, L.
Cheung, F.
Chew, L. S.
Chew, L.
Chhabra, A.
Chhina, C.
Chilima, C. P.
Chillarge, G.
Chilvers, N. J.
Chin, H.
Chin, R.
Chisholm, E. G.
Chitnis, A. R.
Chiu, S. M.
Chong, B. F.
Chong, J.
Choo, K. P.
Chrastek, D.
Chua, E. Y.
Chung, A.
Claireaux, H. A.
Clark, I. J.
Clarke, A. K.
Cleere, J.
Clement, K. D.
Clesham, K.
Coates, A.
Cody, A.
Cody, N.
Coffey, D.
Coffey, C. J.
Coffin, J.
Cole, S. J.
Collier, H.
Collins, A.
Collins, D.
Collinson, S.
Cooper, G. E.
Cooper, D.
Copley, H. C.
Copley, P. C.
Cornish, E.
Cotton, A.
Coulson, R.
Cox, S. E.
Craig, A. R.
Craig, E.
Craig-McQuaide, A.
Crewdson, J. A.
Croall, A.
Crozier, L.
Cullen, C.
Cullen, S.
Culleton, G.
Cumber, E.
Cumber, E. M.
Cumming, S.
Cundy, O. J.
Cunha, P.
Curran, A.
Cuthbert, G.
Cymes, W.
Daoub, A.
Darr, S.
Das, M.
Datta, U.
Davies, N.
Davies, J.
Davies, J. E.
Davies, K.
Davis-Hall, M.
Dawar, R.
Dawson, P. M.
de Bernier, G. L.
Deall, C.
Dean, R.
Dean, S.
Dean, W.
Dear, K.
Deas, G.
Debenham, R.
Deekonda, P.
Delport, A.
Demetri, A. M.
Dennis, Y. F.
Dennis, R.
Derbyshire, L.
Devabalan, Y.
Devlin, E.
Dewdney, C. J.
Dhanji, A.
Dhar, M.
Dhutia, A. J.
Diaper, C.
Dickson, J.
Din, W.
Dindyal, S.
Dinsmore, L.
Doan, L.
Dobson, J.
Dogra, T.
Doherty, C.
Dolaghan, M.
Dolbec, K. S.
Dorman, C.
Drake, T. M.
Drislane, C.
Dube, P.
Duffy, A.
Duke, K.
Duncumb, J. W.
Dunn, C. E.
Durr, A.
Durrani, B.
Dutt, S.
Dyal, A. R.
Dynes, K.
Edison, M. A.
Edozie, F.
Egan, R. J.
Egerton, C.
Elangovan, V.
Elf, D.
Elkawafi, M.
Elliott, L. E.
Elseedawy, M.
Empey, J.
English, W.
Entwisle, J. H.
Eparh, K.
Eragat, M.
Eraifej, J.
Esteve, L.
Farmer, J. D.
Fautz, T.
Favero, N.
Fawaz, A. S.
Fergurson, P.
Fern, J.
Filby, J. J.
Filipescu, T.
Fitzgerald, J. E.
FitzPatrick, D.
Fleck, R.
Fletcher, L.
Fong, J.
Forrest, P. R.
Forte, B.
Foster, N. L.
Francescon, C. T.
Frank, A. L.
Fung, T. M. P.
Gabriel, J.
Gaffney, S.
Galloway, E.
Gandhi, K.
Gardiner, N.
Gardner, E.
Gardner, H.
Gatfield, W. A.
Gauntlett, L.
Gentry, S.
George, D.
Geraghty, J. M.
Ghaffar, A.
Gilbert, H.
Giles, J. E.
Gill, P.
Gill, C. K.
Girling, C.
Glasbey, J. C.
Glover, T. E.
Goh, B.
Goh, R. W.
Gohil, K.
Gokani, S.
Gold, D.
Golding, D. M.
Goldsmith, T.
Goodier, R.
Goradia, H.
Gouda, P.
Gouldthrope, C.
Govinden, S.
Graham, C. J.
Gratton, R.
Gray, L.
Greenhalgh, A. D.
Greig, R. J.
Griffin, E. J.
Grossart, C. M.
Grundy, L.
Gulati, J.
Gundogan, B.
Gupta, V.
Gwozdz, A. M.
Siddiqui, Z. H.
Hague, A.
Hameed, M.
Hanrahan, M.
Haq, H.
Harbhajan Singh, G. S.
Hardie, J.
Harding, F.
Hardy, M. R.
Harries, P.
Harris, R. T.
Harris, L. N.
Harrison, E. M.
Harrison, P. L. M.
Hartley, J.
Hartley, S.
Harvey, J.
Hassan, S.
Hayat, M.
Hayat, U.
Hayes, J. D. B.
He, A.
Healy, L.
Heathcote, E.
Heer, R. S.
Heminway, R.
Henderson, I.
Henderson, L. A.
Henderson, C.
Heneghan, H.
Henson, A. D.
Heppenstall-Harris, G.
Herron, J.
Heskin, J.
Hester, E.
Hewitt, C. M.
Heywood, E. G.
Hibberd, A.
Hickling, S. L.
Higgins, A.
Higgs, L.
Hill, A.
Hindle Fisher, I.
Hirani, S.
Hirst, F.
Hitchen, N.
Ho, W.
Ho, S.
Hoban, K. A.
Holliday, R. B. S.
Holloway, C.
Holmes, C.
Holmes, M. J. V.
Holton, P.
Holyoak, H.
Horne, L.
Horst, C.
Horth, D.
Hoskins, T. C.
Howells, L.
Hu, L.
Huang, H. C.
Hudson-Phillips, S.
Hughes, F.
Hughes, B. A.
Hughes, R. K.
Hulley, K.
Hung, G.
Hurst, P. C.
Husnoo, S. B.
Hussain, N.
Hussain, O.
Ibrahim, I.
Ibrahim, A.
Ingham, R.
Ingram, E.
Iqbal, S.
Iqbal, A.
Isaac, A.
Jackson, H. R.
Jackson, S.
Jacob, L.
Jafree, D. J.
Jaitley, A.
Jalota, P.
Jamal, N.
Jathanna, N.
Jawad, A. S.
Jayakody, N.
Jenkin, S. L.
Jenvey, C.
Jewell, P. D.
Jhala, H.
Jindal, A.
Johnston, A.
Johnston, J.
Johnstone, M.
Jordan, H. E. M.
Joshi, K. R.
Joshi, D.
Joyce, H. L.
Joyner, C.
Jubainville, C. L.
Jull, P.
Kadicheeni, M.
Kahar, A.
Kalra, N.
Kanabar, S.
Kane, T.
Karia, M.
Karia, P.
Karsan, R. B.
Karunakaran, P.
Kaushal, A.
Kazmi, Z.
Keane, P.
Keane, C. P.
Keane, N.
Kee, J. Y.
Keeling, R. E.
Keelty, N.
Keevil, H.
Kelly, M.
Kelly, M. E.
Kelly, N.
Kennedy, E. D.
Kennedy, H. R.
Kerai, A.
Kerr, A. L.
Khajuria, A.
Khalid, H.
Khan, T.
Khan, M.
Khan, S.
Khan, U.
Khan, A.
Khangura, J.
Khanijau, R.
Khatri, C.
Khattak, M.
Khetarpal, A. A.
Khokhar, H. A.
Khonat, Z.
Khonsari, P.
Kiff, R.
Kim, S.
Kim, J. W.
Kimani, L.
King, M.
Kishore, A.
Kisyov, I.
Kitt, H.
Knight, C. L.
Kong, C. Y.
Kong, C.
Kosasih, S. R.
Koshy, R. M.
Kotecha, D.
Koumpa, F.
Kow, K.
Koysombat, K.
Kreibich, A.
Kretzmer, L.
Kumar, A. N.
Kumaran, G.
Kwan, M. L.
Kwang, P.
Lakhani, M.
Lakhani, S. M.
Lakshmipathy, G.
Lalor, P.
Lamont, J.
Lankage, C. M.
Lavery, J.
Lazenby, D.
Ledsam, A.
Lee, A. H. Y.
Lee, S.
Lees, D. M.
Lek, C.
Leong, S.
Leslie, K. E.
Leung, W.
Lewis, T.
Li, N.
Li, M. M.
Liew, Y.
Liew, W.
Lim, K.
Lim, J.
Lim, D.
Lim, A. E.
Lim, S. J.
Lim, S.
Lim, E.
Linton, A.
Liu, S.
Liu, C.
Livesey, A.
Lo, T.
Lockey, J. W.
Logan, A. E.
Loke, W.
Long, F.
Lopes, S.
Lotfallah, A.
Lou, C. N.
Loughran, D.
Loveday, J.
Low, J. Y. L.
Lu, Q.
Lua Boon Xuan, J.
de Carvalho, J. Lucas
Luhishi, A.
Luk, C. Y.
Lunawat, S.
Lwin, K. N.
Lykoudis, P. M.
Lynch, A. S.
Lynne, S.
Lyons, R.
Maamari, R.
MacAskill, A.
MacDonald, J.
Mackin, S.
Maclennan, D.
Mah, J.
Mahboob, S.
Maheswaran, Y.
Mahmood, J.
Majid, S.
Major, C.
Malaj, M.
Malik, A.
Mallick, S.
Malys, M. K.
Manson, R.
Mansoor, S.
Maple, N.
Marchal, S. T.
Markham, R. M.
Marsden, M.
Marsh, A.
Marshall, D. C.
Martin, A. L.
Martin, R.
Maru, D.
Mason, J. D.
Masood, M.
Mastan, A.
Matheson, J.
Matthams, J.
Matthews, B. W.
Matthews, J. H.
Maxwell-Armstrong, C.
Mazan, K.
Mazumdar, E.
McAleer, S.
McAleer, E.
McAllister, R.
McAuley, D.
McBride, A.
McCabe, G.
McCance, E.
McCann, M.
McClymont, L. F.
McCormack, D. R.
McCrann, C.
McDowell, M.
McEnhill, P. M.
McFarlane, H.
McGalliard, R. J.
McGarrigle, C.
McGarvie, S.
Mcgenity, C.
McGowan, C.
McGrath, A.
McGregor, R. J.
McIntyre, C. J.
Mckean, E.
McKelvey, L. L.
McKerr, C. N.
McKevitt, K. L.
McLaughin, C.
McLean, R. C.
McLure, S. W.
McMenamin, M.
McMullan, R.
McNamee, L.
McRobbie, H. D.
Meek, J.
Mehdi, A.
Mehta, J. K.
Menon, A.
Mian, A.
Mills, E. D.
Mills, M.
Mills, H.
Milne, S.
Minhas, M.
Miranda, B. H.
Mirdavoudi, V.
Mirza, M.
Mishra, A.
Mistry, S.
Mistry, B. D.
Mitchell, H.
Mitha, N.
Mithrakumar, P.
Mitrasinovic, S.
Mittapalli, D.
Mogan, Y. P.
Mohamud, M.
Mohan, M.
Mohan, K.
Mohite, A.
Momoh, Z.
Moody, N.
Moon, R. D. C.
Moradzadeh, J.
Morgan, F.
Morgan, C.
Morley, R.
Morris, F.
Morris, S.
Morrison, P.
Morrison, C. J.
Mortimer, A.
Murkin, C.
Murphy, L.
Murray, S. E.
Murtaza, A.
Mushtaq, J.
Nachiappan, R.
Nadanakumaran, K.
Naqib, S.
Narain, A.
Naran, P.
Narang, Y.
Narayan, P.
Narramore, R.
Narwani, V.
Navayogaarajah, V.
Naveed, H.
Nayee, H.
Nehikhare, I.
Nelaj, S.
Neo, Y. N.
Neophytou, C.
Nepogodiev, D.
Nesargikar, P. N.
Ng, K.
Ng, J. C. K.
Ng, G. S.
Ng, J. Q.
Ng, A. Y. L.
Ng, S.
Ng, L.
Nicholls, K.
Nixon, G.
Norris, J. M.
North, A. S.
Norton, J.
Ntala, C.
O’Bryan, M.
O’Carroll, O.
O’Connell, C.
O’Connor, A.
O’Connor, S.
O’Flynn, L. D.
O’Kane, A.
O’Loughlin, R. A.
O’Neill, S.
O’Neill, E. M.
O’Reilly, D.
O’Sullivan, D. A.
O’Sullivan, K.
Obute, R. D.
Odeleye, A.
Omar, A.
Omara, S.
Omer, H. M.
Ong, K. K.
Oremule, B.
Osei-Kuffour, D.
Osman, S.
Owasil, R.
Owczarek, S.
Williams, R. P.
Paine, H. R.
Pal, S.
Palkhi, E.
Palmer, C.
Pandey, A.
Pandey, G.
Paraoan, V.
Park, J. H.
Parker, O.
Parker, J.
Parkin, J.
Parsons, S.
Parthiban, S.
Patel, P.
Patel, M.
Patel, T.
Patel, S.
Patel, N.
Patel, J. B.
Patel, V.
Patel, B. Y.
Patel, B.
Patel, B. A.
Patel, K.
Paul, J.
Pearce, J.
Pearse, R. J.
Peck, F. S.
Perera, M.
Pericleous, A.
Peroos, S.
Peters, M.
Petra, H.
Petrarca, M.
Pezas, T. P.
Phan, P. N.
Phillips, C.
Pickard, J.
Pinto, R.
Piquet, A.
Pitts-Tucker, T.
Pizzolato, A.
Player, C.
Ponweera, A.
Poo, S. X.
Pope, S.
Prabhudesai, A.
Prakash, E.
Preece, R.
Prest-Smith, J.
Priestland, R.
Prys-Jones, O.
Ptacek, I. B.
Puan, L.
Punj, R.
Punjabi, N.
Qamar, M. A.
Qureshi, S.
Qureshi, U.
Qureshi, A.
Rabinthiran, S.
Radotra, A.
Rafiq, N. M.
Raghuvir, V.
Raghvani, T.
Rajan, N.
Raji, K.
Raman, K. P.
Ramjeeawon, N.
Ramnarine, A.
Rampal, R.
Ramsay, N.
Ramtoola, T.
Rangan, T.
Rangedara, A.
Raphael, M.
Rashid, S.
Rashid, M.
Rasiah, M. G.
Ratnakumaran, R.
Rattan, G.
Ratu, S. G.
Raut, P.
Reakes, T.
Redgrave, N. A.
Reed, A.
Reeder, C.
Reehal, R. S.
Rees, C.
Reeves, T.
Reid, N. B.
Reid, R.
Reid, K. G.
Remedios, J.
Rhema, I. A.
Rinkoff, S.
Roberts, E. J.
Roberts, A. W.
Roberts, H. F.
Roberts, C.
Robertson, K. L.
Robertson, V.
Robertson, D. T.
Robinson, M.
Robinson, C.
Robson, J.
Rocke, A. S.
Rogers, J. E.
Rogers, S.
Rojoa, D.
Rookes, C. W.
Rosen O’Sullivan, H.
Ross, T.
Ross, H.
Rothwell, L.
Roy, C. S. D.
Ruiz, E. M.
Russell, G.
Ryan, M.
Sabine, L. M.
Sagar, R.
Sagmeister, M.
Sahathevan, A.
Sait, M. S.
Sajjad, U.
Salam, G. J.
Sale, T.
Salem, M.
Salih, A. E.
Salmon, D.
Sanders, J. A.
Sandhu, K. K.
Sandhu, S.
Sangal, P.
Sarvanandan, T.
Sarwar, S.
Sasapu, K.
Satterthwaite, L.
Schulz, T. M.
Scotcher, S. E.
Seager, E.
Seedat, M.
Segall, E.
Sellathurai, J.
Selvachandran, H.
Semana, A. D.
Semnani, S. A.
Semple, E.
Seneviratne, N.
Sethi, R. K.
Shafi, A. M. A.
Shafiq, N. M.
Shah, A.
Shah, J. P.
Shah, R.
Shah, S.
Shaheen, H.
Shahid, S.
Shahidi, S.
Shakweh, E.
Shanahan, D.
Sharifpour, M.
Shatkar, V.
Shaunak, R.
Sheldon, A.
Shepherd, R.
Shepherd, P.
Sherif, M. A.
Sherliker, G. X. J.
Sheth, S.
Shoa, M.
Shufflebotham, H.
Shuker, B. A.
Shukla, A.
Shumon, S.
Shurovi, B. N.
Shuttleworth, R. H.
Siddiqui, M.
Sii, S.
Sim, N. K.
Sim, P.
Sim, D.
Simpson, R.
Simpson, A.
Singagireson, S.
Singh, B.
Singh, K.
Singh, R.
Singh, S.
Sinha, Y.
Sirakaya, M.
Sitta, O.
Slade, R.
Smith, N.
Smith, D. N. E.
Smith, A. C. D.
Sng, S.
Soo, Y. H.
Soon, W. C.
Sorah, T.
Spence, O.
Spencer, T.
Springford, L. R.
Sreh, A.
Srikantharajah, M.
Sritharan, P.
Stanger, S. A.
Stanley, G. H.
Stather, P. W.
Steel, M.
Stein, J.
Stevens, S.
Stewart, G. E.
Stezaker, S.
Stoddart, M. T.
Stokes, S.
Stone, E. J.
Stott, G. D.
Strange, E.
Street, A. N.
Sukkari, M.
Sukumar, S.
Suleman, Y. N.
Sullivan, J. A. L.
Sun, E.
Sundar-Singh, M.
Suresh, S.
Suresh, R. S.
Syeed, J. A.
Sykes, M. C.
Szczap, A.
Tahir, M.
Tahmina, A.
Tai, A.
Talukdar, S. S.
Tan, Y. H.
Tan, R.
Tan, E. T.
Tan, D.
Tan, Y.
Tan, S.
Tan, E. S. M.
Tay, A. Y.
Tayeh, S.
Tear, A. K.
Telfer, R.
Teng, V.
Teoh, P. J.
Thacoor, A.
Thakker, C. E.
Thakur, H.
Tharakan, R. G.
Tharmachandirar, T.
Theodoreson, M. D.
Theodoropoulou, K.
Thethi, R.
Thevathasan, A. A.
Thirumal, V.
Thomas, G.
Thomas, D.
Thompson, O. D.
Thompson, J. D.
Tilston, T. W.
Toale, C.
Toh, C.
Toner, E.
Tongo, F.
Tonkins, M.
Topham, C.
Torlot, G. E.
Torrance, H. D.
Trail, M.
Traynor, B. P.
Trecarten, S.
Trimble, A.
Trist, A. J.
Tsui, A. Y.
Tung, L.
Turaga, S.
Turley, H.
Turnbull, J. A.
Turner, L.
Turner, M.
Turner, E. J. H.
Turner, J.
Ungcharoen, N.
Uppal, E.
Valli, A.
Vanmali, P.
Varley, R.
Varma, R. K.
Varma, D.
Varma, N.
Vaughan, R.
Venn, M.
Ventre, C. M.
Verma, K.
Verma, S.
Vernon, O. K.
Vithanage, N. A.
Vivekanantham, S.
Wadanamby, S.
Waldron, R. M.
Walford, R. A.
Wali, A.
Wall, C.
Walsh, S. L.
Wan, J. C.
Wang, S.
Wang, A.
Ward, N.
Ward, T.
Ward, A. E.
Warren, N.
Warwick, H. L.
Watson, N.
Watson, R. P.
Weaver, R.
Webb, E.
Weinberg, D.
Wells, M.
Weston, C.
Wetherall, N.
Whacha, C.
Whatling, E. A.
Whewell, H.
White, A.
White, C. J.
White, U.
Whitehurst, K.
Whitham, R. D. J.
Whittingham, H.
Wijesekera, M.
Wild, J. R. L.
Wilkinson, D.
Williams, M.
Williams, M. R.
Williams, P.
Wills, J.
Wilson, H. C. P.
Wilson, H.
Wilson, R.
Wiltshire, J. J.
Winarski, A.
Wing, V. C.
Wingfield, L. R.
Winslow, F.
Woin, E.
Wong, V.
Wong, E.
Wood, A. D.
Woodcock, N.
Woodward, H.
Woon, E.
Wright, A.
Wright, E. V.
Wye, J.
Wylam, D.
Wylie, J.
Wynell-Mayow, W. M.
Xiao, C.
Xu, G. X.
Xylas, D.
Yan, A.
Yang, T.
Yates, J. A.
Yener, A.
Yim, N.
Yoganathan, S.
Yong, C. S.
Yong, N.
Yousif, A.
Yow, L.
Yuen, R.
Zegeye, M. I.
Zhao, J.
Ziff, O.
Ziprin, P.
Zuhair, M.
STARSurg Collaborative
Pokaż więcej
Źródło :
World Journal of Surgery: Official Journal of the International Society of Surgery/Société Internationale de Chirurgie. January 2017 41(1):47-55
Czasopismo naukowe
Tytuł :
ESICM LIVES 2016: part two: Milan, Italy. 1–5 October 2016
Autorzy :
Sivakumar, S.
Taccone, F. S.
Desai, K. A.
Lazaridis, C.
Skarzynski, M.
Sekhon, M.
Henderson, W.
Griesdale, D.
Chapple, L.
Deane, A.
Williams, L.
Strickland, R.
Lange, K.
Heyland, D.
Chapman, M.
Rowland, M. J.
Garry, P.
Westbrook, J.
Corkill, R.
Antoniades, C. A.
Pattinson, K. T.
Fatania, G.
Strong, A. J.
Myers, R. B.
Lazaridis, C.
Jermaine, C. M.
Robertson, C. S.
Rusin, C. G.
Hofmeijer, J.
Sondag, L.
Tjepkema-Cloostermans, M. C.
Beishuizen, A.
Bosch, F. H.
van Putten, M. J. A. M.
Carteron, L.
Patet, C.
Solari, D.
Oddo, M.
Ali, M. A.
Dias, C.
Almeida, R.
Vaz-Ferreira, A.
Silva, J.
Monteiro, E.
Cerejo, A.
Rocha, A. P.
Elsayed, A. A.
Abougabal, A. M.
Beshey, B. N.
Alzahaby, K. M.
Pozzebon, S.
Ortiz, A. Blandino
Cristallini, S.
Lheureux, O.
Brasseur, A.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Hravnak, M.
Yousef, K.
Chang, Y.
Crago, E.
Friedlander, R. M.
Abdelmonem, S. A.
Tahon, S. A.
Helmy, T. A.
Meligy, H. S.
Puig, F.
Dunn-Siegrist, I.
Pugin, J.
Gupta, S.
Govil, D.
Srinivasan, S.
Patel, S. J.
N, J. K.
Gupta, A.
Tomar, D. S.
Shafi, M.
Harne, R.
Arora, D. P.
Talwar, N.
Mazumdar, S.
Papakrivou, E. E.
Makris, D.
Manoulakas, E.
Tsolaki, B.
Karadodas, B.
Zakynthinos, E.
Garcia, I. Palacios
Martin, A. Diaz
Encinares, V. Sanchez
Ibañez, M. Pachón
Montero, J. Garnacho
Labrador, G.
Cangueiro, T. Cebrero
Poulose, V.
Koh, J.
Kam, J. W.
Yeter, H.
Kara, A.
Aktepe, O.
Topeli, A.
Tsolakoglou, I.
Intas, G.
Stergiannis, P.
Kolaros, A. A.
Chalari, E.
Athanasiadou, E.
Martika, A.
Fildisis, G.
Faivre, V.
Mengelle, C.
Favier, B.
Payen, D.
Poppe, A.
Winkler, M. S.
Mudersbach, E.
Schreiber, J.
Wruck, M. L.
Schwedhelm, E.
Kluge, S.
Zöllner, C.
Tavladaki, T.
Spanaki, A. M.
Dimitriou, H.
Kondili, E.
Choulaki, C.
Meleti, E.
Kafetzopoulos, D.
Georgopoulos, D.
Briassoulis, G.
la Torre, A. García-de
de la Torre-Prados, M. V.
Tsvetanova-Spasova, T.
Nuevo-Ortega, P.
Rueda-Molina, C.
Fernández-Porcel, A.
Camara-Sola, E.
Salido-Díaz, L.
García-Alcántara, A.
Tavladaki, T.
Spanaki, A. M.
Dimitriou, H.
Kondili, E.
Choulaki, C.
Meleti, D. E.
Kafetzopoulos, D.
Georgopoulos, D.
Briassoulis, G.
Suberviola, B.
Riera, J.
Rellan, L.
Sanchez, M.
Robles, J. C.
Lopez, E.
Vicente, R.
Miñambres, E.
Santibañez, M.
Le Guen, M.
Moore, J.
Mason, N.
Windpassinger, M.
Plattner, O.
Mascha, E.
Sessler, D. I.
Research, Outcomes
Melia, U.
Fontanet, J.
van den Berg, J. P.
Struys, M. M. R. F.
Vereecke, H. E. M.
Jensen, E. W.
Rood, P. J. T.
van de Schoor, F.
van Tertholen, K.
Pickkers, P.
van den Boogaard, M.
Beardow, Z. J.
Redhead, H.
Paramasivam, K.
Numan, T.
van den Boogaard, M.
Kamper, A. M.
Rood, P.
Peelen, L. M.
Zeman, P. M.
Slooter, A. J.
van Ewijk, C. E.
Jacobs, G. E.
Girbes, A. R. J.
Myatra, S. N.
Harish, M. M.
Prabu, N. R.
Siddiqui, S.
Kulkarni, A. P.
Divatia, J. V.
Murbach, L. D.
Leite, M. A.
Osaku, E. F.
Costa, C. R. L. M.
Pelenz, M.
Neitzke, N. M.
Moraes, M. M.
Jaskowiak, J. L.
Silva, M. M. M.
Zaponi, R. S.
Abentroth, L. R. L.
Ogasawara, S. M.
Jorge, A. C.
Duarte, P. A. D.
Hernández-Sánchez, N.
Sánchez-Hurtado, L. A.
García-Guillen, F. J.
Ñamendys-Silva, S. A.
Maghsoudi, B.
Emami, M.
Khosravi, M. B.
Zand, F.
Tabatabaie, H. R.
Masjedi, M.
Sabetiyan, G.
Mokri, A.
Troubleyn, J.
Diltoer, M.
Jacobs, R.
Nguyen, D. N.
De Waele, E.
De Regt, J.
Honoré, P. M.
Van Gorp, V.
Spapen, H. D.
Contreras, R. S.
Toapanta, N. D.
Moreno, G.
Sabater, J.
Torrado, H.
Gonzalez, M.
Marin, M.
Farigola, E.
Gonzalez, A.
Fernandez, J.
Vera, A.
Gisbert, X.
Juliá, C.
Uya, J.
Corral, L.
Elias-Jones, I.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Randall, D.
Adwaney, A.
Blunden, M.
Prowle, J. R.
Kirwan, C. J.
Thomas, N.
Martin, A.
Owen, H.
Darwin, L.
Conway, D.
Atkinson, D.
Sharman, M.
Moore, J.
Barbanti, C.
Amour, J.
Gaudard, P.
Rozec, B.
Mauriat, P.
M’rini, M.
Leger, P. L.
Cambonie, G.
Liet, J. M.
Girard, C.
Laroche, S.
Damas, P.
Assaf, Z.
Loron, G.
Lecourt, L.
Pouard, P.
Randall, D.
Adwaney, A.
Blunden, M.
Prowle, J.R.
Kirwan, C. J.
Kim, S. H.
Na, S.
Kim, J.
Oh, S. Y.
Jung, C. W.
Yoo, S. H.
Min, S. H.
Chung, E. J.
Lee, H.
Lee, N. J.
Lee, K. W.
Suh, K. S.
Ryu, H. G.
Marshall, D. C.
Goodson, R. J.
Salciccioli, J. D.
Shalhoub, J.
Potter, E. K.
Kirk-Bayley, J.
Karanjia, N. D.
Forni, L. G.
Creagh-Brown, B. C.
Bossy, M.
Nyman, M.
Tailor, A.
Creagh-Brown, B.
D’Antini, D.
Spadaro, S.
Valentino, F.
Sollitto, F.
Cinnella, G.
Mirabella, L.
Calvo, F. J. Redondo
Bejarano, N.
Padilla, D.
Baladron, V.
Villajero, P.
Villazala, R.
Redondo, J.
Yuste, A. S.
Liu, J.
Shen, F.
Teboul, J. L.
Anguel, N.
Beurton, A.
Bezaz, N.
Richard, C.
Monnet, X.
Fossali, T.
Colombo, R.
Ottolina, D.
Rossetti, M.
Mazzucco, C.
Marchi, A.
Porta, A.
Catena, E.
Tollisen, K. H.
Andersen, G. Ø.
Heyerdahl, F.
Jacobsen, D.
de Waard, M. C.
Girbes, A. R. J.
van IJzendoorn, M. C. O.
Buter, H.
Kingma, W. P.
Navis, G. J.
Boerma, E. C.
Rulisek, J.
Balik, M.
Zacharov, S.
Kim, H. S.
Jeon, S. J.
Namgung, H.
Lee, E.
Lee, E.
Cho, Y. J.
Lee, Y. J.
Huang, A.
Cioccari, L.
Luethi, N.
Mårtensson, J.
Bellomo, R.
Forsberg, M.
Edman, G.
Höjer, J.
Forsberg, S.
Freile, M. T. Chiquito
Hidalgo, F. N.
Molina, J. A. Martinez
Lecumberri, R.
Rosselló, A. Figuerola
Travieso, P. Medrano
Leon, G. Tuero
Sanchez, J. Gonzalez
Frias, L. Sahuquillo
Rosello, D. Balsells
Verdejo, J. A. Garcia
Serrano, J. A. Noria
Winterwerp, D.
van Galen, T.
Vazin, A.
Karimzade, I.
Zand, A.
Ozen, E.
Ekemen, S.
Akcan, A.
Sen, E.
Yelken, B. Buyukkidan
Kureshi, N.
Fenerty, L.
Thibault-Halman, G.
Erdogan, M.
Walling, S.
Green, R. S.
Clarke, D. B.
Briassoulis, P.
Kalimeris, K.
Ntzouvani, A.
Nomikos, T.
Papaparaskeva, K.
Politi, E.
Kostopanagiotou, G.
Crewdson, K.
Rehn, M.
Weaver, A.
Brohi, K.
Lockey, D.
Wright, S.
Thomas, K.
Baker, C.
Mansfield, L.
Stafford, V.
Wade, C.
Watson, G.
Bryant, A.
Chadwick, T.
Shen, J.
Wilkinson, J.
Furneval, J.
Henderson, A.
Hugill, K.
Howard, P.
Roy, A.
Bonner, S.
Baudouin, S.
Ramírez, C. Sánchez
Escalada, S. Hípola
Viera, M. A. Hernández
Santana, M. Cabrera
Balcázar, L. Caipe
Monroy, N. Sangil
Campelo, F. Artiles
Vázquez, C. F. Lübbe
Santana, P. Saavedra
Santana, S. Ruiz
Carteron, L.
Patet, C.
Quintard, H.
Solari, D.
Bouzat, P.
Oddo, M.
Wollersheim, T.
Malleike, J.
Haas, K.
Carbon, N.
Schneider, J.
Birchmeier, C.
Fielitz, J.
Spuler, S.
Weber-Carstens, S.
Enseñat, L.
Pérez-Madrigal, A.
Saludes, P.
Proença, L.
Gruartmoner, G.
Espinal, C.
Mesquida, J.
Huber, W.
Eckmann, M.
Elkmann, F.
Gruber, A.
Lahmer, T.
Mayr, U.
Herner, A.
Schellnegger, R.
Schneider, J.
Schmid, R. M.
Ayoub, W.
Samy, W.
Esmat, A.
Battah, A.
Mukhtar, S.
Mongkolpun, W.
Cortés, D. Orbegozo
Cordeiro, C. P. R.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Funcke, S.
Groesdonk, H.
Saugel, B.
Wagenpfeil, G.
Wagenpfeil, S.
Reuter, D. A.
Fernandez, M. M.
Fernandez, R.
Magret, M.
González-Castro, A.
Bouza, M. T.
Ibañez, M.
García, C.
Balerdi, B.
Mas, A.
Arauzo, V.
Añón, J. M.
Ruiz, F.
Ferreres, J.
Tomás, R.
Alabert, M.
Tizón, A. I.
Altaba, S.
Llamas, N.
Goligher, E C.
Fan, E.
Herridge, M.
Vorona, S.
Sklar, M.
Dres, M.
Rittayamai, N.
Lanys, A.
Urrea, C.
Tomlinson, G.
Reid, W. D.
Rubenfeld, G. D.
Kavanagh, B. P.
Brochard, L. J.
Ferguson, N. D.
Neto, A. Serpa
de Abreu, M. Gama
Pelosi, P.
Schultz, M. J.
Guérin, C.
Papazian, L.
Reignier, J.
Ayzac, L.
Loundou, A.
Forel, J. M.
Rolland-Debord, C.
Bureau, C.
Poitou, T.
Clavel, M.
Perbet, S.
Terzi, N.
Kouatchet, A.
Similowski, T.
Demoule, A.
Hunfeld, N.
Trogrlic, Z.
Ladage, S.
Osse, R. J.
Koch, B.
Rietdijk, W.
Devlin, J.
van der Jagt, M.
Picetti, E.
Ceccarelli, P.
Mensi, F.
Malchiodi, L.
Risolo, S.
Rossi, I.
Antonini, M. V.
Servadei, F.
Caspani, M. L.
Roquilly, A.
Lasocki, S.
Seguin, P.
Geeraerts, T.
Perrigault, P. F.
Dahyot-Fizelier, C.
Paugam-Burtz, C.
Cook, F.
Cinotti, R.
dit Latte, D. Demeure
Mahe, P. J.
Fortuit, C.
Feuillet, F.
Asehnoune, K.
Marzorati, C.
Spina, S.
Scaravilli, V.
Vargiolu, A.
Riva, M.
Giussani, C.
Sganzerla, E.
Citerio, G.
Barbadillo, S.
de Molina, F. J. González
Álvarez-Lerma, F.
Rodríguez, A.
Zakharkina, T.
Martin-Loeches, I.
Matamoros, S.
Povoa, P.
Torres, A.
Kastelijn, J.
Hofstra, J. J.
de Jong, M.
Schultz, M.
Sterk, P.
Artigas, A.
Bos, L. J.
Moreau, A. S.
Martin-Loeches, I.
Povoa, P.
Salluh, J.
Rodriguez, A.
Nseir, S.
de Jong, E.
van Oers, J. A.
Beishuizen, A.
Girbes, A. R. J.
Nijsten, M. W. N.
de Lange, D. W.
Bonvicini, D.
Labate, D.
Benacchio, L.
Olivieri, A.
Pizzirani, E.
Lopez-Delgado, J. C.
Gonzalez-Romero, M.
Fuentes-Mila, V.
Berbel-Franco, D.
Romera-Peregrina, I.
Martinez-Pascual, A.
Perez-Sanchez, J.
Abellan-Lencina, R.
Ávila-Espinoza, R. E.
Moreno-Gonzalez, G.
Sbraga, F.
Griffiths, S.
Grocott, M. P. W.
Creagh-Brown, B.
Doyle, J.
Wilkerson, P.
Soon, Y.
Huddart, S.
Dickinson, M.
Riga, A.
Zuleika, A.
Miyamoto, K.
Kawazoe, Y.
Morimoto, T.
Yamamoto, T.
Fuke, A.
Hashimoto, A.
Koami, H.
Beppu, S.
Katayama, Y.
Ito, M.
Ohta, Y.
Yamamura, H.
Rygård, S. L.
Holst, L B.
Wetterslev, J.
Johansson, P. I.
Perner, A.
Soliman, I. W.
de Lange, D. W.
van Dijk, D.
van Delden, J. J. M.
Cremer, O. L.
Slooter, A. J. C.
Peelen, L. M.
McWilliams, D.
Snelson, C.
Neves, A. Das
Loudet, C. I.
Busico, M.
Vazquez, D.
Villalba, D.
Veronesi, M.
Lischinsky, A.
López, F. J. L.
Mori, L. Benito
Plotnikow, G.
Díaz, A.
Giannasi, S.
Hernandez, R.
Krzisnik, L.
Cecotti, C.
Viola, L.
Lopez, R.
Sottile, J. P.
Benavent, G.
Estenssoro, E.
Chen, C. M.
Lai, C. C.
Cheng, K. C.
Chou, W.
Chan, K. S.
Roeker, L. E.
Horkan, C. M.
Gibbons, F. K.
Christopher, K. B.
Weijs, P. J. M.
Mogensen, K. M.
Rawn, J. D.
Robinson, M. K.
Christopher, K. B.
Tang, Z.
Qiu, C.
Ouyang, B.
Cai, C.
Guan, X.
Regueira, T.
Cea, L.
Carlos, S. Juan
Elisa, B.
Puebla, C.
Vargas, A.
Poulsen, M. K.
Thomsen, L. P.
Kjærgaard, S.
Rees, S. E.
Karbing, D. S.
Wollersheim, T.
Frank, S.
Müller, M. C.
Carbon, N. M.
Skrypnikov, V.
Pickerodt, P. A.
Falk, R.
Mahlau, A.
Weber-Carstens, S.
Lee, A.
Inglis, R.
Morgan, R.
Barker, G.
Kamata, K.
Abe, T.
Saitoh, D.
Tokuda, Y.
Green, R. S.
Butler, M. B.
Erdogan, M.
Hwa, H. Tae
Gil, L. Jae
Vaquero, R. Hernández
Rodriguez-Ruiz, E.
Lago, A. Lopez
Allut, J. L. Garcia
Gestal, A. Estany
Gonzalez, M. A. Garcia
Thomas-Rüddel, D. O.
Schwarzkopf, D.
Fleischmann, C.
Reinhart, K.
Suwanpasu, S.
Sattayasomboon, Y.
Filho, N. M. Filgueiras
Oliveira, J. C. A.
Ballalai, C. S.
De Lucia, C. V.
Araponga, G. P.
Veiga, L. N.
Silva, C. S.
Garrido, M. E.
Ramos, B. B.
Ricaldi, E. F.
Gomes, S. S.
Gemmell, L.
MacKay, A.
Wright, C.
Docking, R. I.
Doherty, P.
Black, E.
Stenhouse, P.
Plummer, M. P.
Finnis, M. E.
Phillips, L. K.
Kar, P.
Bihari, S.
Biradar, V.
Moodie, S.
Horowitz, M.
Shaw, J. E.
Deane, A. M.
Yatabe, T.
Inoue, S.
Sakaguchi, M.
Egi, M.
Abdelhamid, Y. Ali
Plummer, M. P.
Finnis, M. E.
Phillips, L. K.
Kar, P.
Bihari, S.
Biradar, V.
Moodie, S.
Horowitz, M.
Shaw, J. E.
Deane, A. M.
Hokka, M.
Egi, M.
Mizobuchi, S.
Kar, P.
Plummer, M.
Abdelhamid, Y. Ali
Giersch, E.
Summers, M.
Hatzinikolas, S.
Heller, S.
Chapman, M.
Jones, K.
Horowitz, M.
Deane, A.
Schweizer, R.
Jacquet-Lagreze, M.
Portran, P.
Junot, S.
Allaouchiche, B.
Fellahi, J. L.
Guerci, P.
Ergin, B.
Kapucu, A.
Ince, C.
Cioccari, L.
Luethi, N.
Crisman, M.
Bellomo, R.
Mårtensson, J.
Shinotsuka, C. Righy
Fagnoul, D.
Brasseur, A.
Orbegozo, D.
Vincent, J. L.
Preiser, J. C.
Preiser, J. C.
Lheureux, O.
Thooft, A.
Brimioulle, S.
Vincent, J. L.
Iwasaka, H.
Tahara, S.
Nagamine, M.
Ichigatani, A.
Cabrera, A. Rugerio
Zepeda, E. Monares
Granillo, J. Franco
Sánchez, J. S. Aguirre
Montoya, A. A. Tanaka
Montenegro, A. Pedraza
Blanco, G. A. Gálvez
Robles, C. M. Coronado
Drolz, A.
Horvatits, T.
Roedl, K.
Rutter, K.
Kluge, S.
Funk, G. C.
Schneeweiss, B.
Fuhrmann, V.
Sabetian, G.
Pooresmaeel, F.
Zand, F.
Ghaffaripour, S.
Farbod, A.
Tabei, H.
Taheri, L.
Anandanadesan, R.
Metaxa, V.
Teixeira, C.
Pereira, S. M.
Hernández-Marrero, P.
Carvalho, A. S.
Beckmann, M.
Hartog, C. S.
Schwarzkopf, D.
Raadts, A.
Robertsen, A.
Førde, R.
Skaga, N. O.
Helseth, E.
Honeybul, S.
Ho, K.
Lopez, P. Martinez
Gonzalez, M. Nieto
Ortega, P. Nuevo
Sola, E. Camara
Spasova, T.
de la Torre-Prados, M. V.
Kopecky, O.
Rusinova, K.
Waldauf, P.
Cepeplikova, Z.
Balik, M.
Domínguez, J. Palamidessi
Almudevar, P. Matia
Carmona, S. Alcántara
Muñoz, J. J. Rubio
Castañeda, D. Palacios
Abellán, A. Naharro
Villamizar, P. Rodríguez
Ramos, J. Veganzones
Pérez, L. Pérez
Lucendo, A. Pérez
Ejarque, M. Camós
Estella, A.
Camps, V. Lopez
Martín, M. C.
Masnou, N.
Barbosa, S.
Varela, A.
Palma, I.
Cristina, L.
Nunes, E.
Pereira, I.
Campello, G.
Granja, C.
Pande, R.
Pandey, M.
Varghese, S.
Chanu, M.
Van Dam, M. J.
Ter Braak, E. W. M. T.
Estella, A.
Gracia, M.
Viciana, R.
Recuerda, M.
Fontaiña, L. Perez
Tharmalingam, B.
Kovari, F.
Rose, L.
Mcginlay, M.
Amin, R.
Burns, K.
Connolly, B.
Hart, N.
Jouvet, P.
Katz, S.
Leasa, D.
Mawdsley, C.
Mcauley, D.
Schultz, M.
Blackwood, B.
Denham, S.
Worrall, R.
Arshad, M.
Isherwood, P.
Khadjibaev, A.
Sabirov, D.
Rosstalnaya, A.
Parpibaev, F.
Sharipova, V.
Blanco, G. A. Galvez
Guzman, C. I. Olvera
Sánchez, J. S. Aguirre
Granillo, J. Franco
Gupta, S.
Govil, D.
Srinivasan, S.
Patel, S. J.
N, J. K.
Gupta, A.
Shafi, M.
Tomar, D. S.
Harne, R.
Arora, D. P.
Talwar, N.
Mazumdar, S.
Cha, Y. S.
Lee, S. J.
Tyagi, N.
Rajput, R. K.
Taneja, S.
Singh, V. K.
Sharma, S. C.
Mittal, S.
Rao, B. K.
Ayachi, J.
Fraj, N.
Romdhani, S.
Khedher, A.
Meddeb, K.
Sma, N.
Azouzi, A.
Bouneb, R.
Chouchene, I.
El Ghardallou, M.
Boussarsar, M.
Jennings, R.
Walter, E.
Ribeiro, J. M.
Moniz, I.
Marçal, R.
Santos, A. C.
Candeias, C.
e Silva, Z. Costa
Gomez, S. E. Zamora
Nieto, O. R. Perez
Gonzalez, J. A. Castanon
Cuellar, A. I. Vasquez
Mildh, H.
Pettilä, V.
Korhonen, A. M.
Karlsson, S.
Ala-Kokko, T.
Reinikainen, M.
Vaara, S. T.
Zaleska-Kociecka, M.
Grabowski, M.
Dąbrowski, M.
Wozniak, S.
Piotrowska, K.
Banaszewski, M.
Imiela, J.
Stepinska, J.
Pérez, A. González
Ordoñez, P. Florez
Giribet, A.
Cuervo, M. A. Alonso
Cuervo, R. Alonso
Esteban, M. A. Rodriguez
Fraile, L. Iglesias
Mittelbrum, C. Ponte
Albaiceta, G. Muñiz
Koeze, J.
Keus, F.
Dieperink, W.
van der Horst, I. C. C.
van Meurs, M.
Zijlstra, J. G.
Roberts, S.
Caballero, C. Hernandez
Isgro, G.
Hall, D.
Beitland, S.
Trøseid, A.-M. S.
Brusletto, B. S.
Waldum-Grevbo, B. E.
Berg, J. P.
Sunde, K.
Huertas, D. García
Manzano, F.
Quintana, M. M. Jiménez-
Osuna, A.
Santiago-Ruiz, F.
Rodríguez-Mejías, C.
Wangensteen, R.
Jamaati, H. R.
Masjedi, M.
Zand, F.
Hashemian, S. M. R.
Sabetian, G.
Abbasi, G.
Khaloo, V.
Tabei, S. H.a.
Kafilzadeh, A.
Bakhodaei, H. Haddad
Diaz, J. A.
Silva, R.
Garcia, D. J.
Luis, E.
Gomez, M. N.
Soriano, R.
Gonzalez, P. L.
Ibrahim, I. A.
Rafik, M. M.
Al-Ansary, A. M.
Algendi, M. A.
Ali, A. A.
Fuhrmann, V.
Roedl, K.
Horvatits, T.
Drolz, A.
Rutter, K.
Benten, D.
Kluwe, J.
Siedler, S.
Kluge, S.
Adedugbe, I.
Bird, G. T.
Kennedy, R. M.
Sharma, S.
Butler, M. B.
Yugi, G.
Haroon, B. A.
Witter, T.
Khaliq, W.
Singer, M.
Havaldar, A. A.
Krishna, B.
Sriram, S.
Espinoza, E. D. Valenzuela
Pozo, M. O.
Edul, V. S. Kanoore
Furche, M.
Motta, M. F.
Vazquez, A. Risso
Birri, P. N. Rubatto
Ince, C.
Dubin, A.
Dogliotti, A.
Ramos, A.
Lovesio, C.
Delile, E.
Nevière, R.
Thiébaut, P.-A.
Maupoint, J.
Mulder, P.
Coquerel, D.
Renet, S.
do Rego, J. C.
Rieusset, J.
Richard, V.
Tamion, F.
Khaliq, W.
Andreis, D. T.
Singer, M.
Smit, B.
Smulders, Y. M.
de Waard, M. C.
van Straaten, H. M. Oudemans
Girbes, A. R. J.
Eringa, E. C.
Man, A. M. E. Spoelstra-de
Alegría, L.
Soto, D.
Luengo, C.
Gomez, J.
Jarufe, N.
Bruhn, A.
Castro, R.
Kattan, E.
Tapia, P.
Rebolledo, R.
Achurra, P.
Ospina-Tascón, G.
Bakker, J.
Hernández, G.
Bertini, P.
Guarracino, F.
Baldassarri, R.
Pinsky, M. R.
Alegría, L.
Vera, M.
Dreyse, J.
Carpio, D.
Henriquez, C.
Gajardo, D.
Bravo, S.
Castro, R.
Ospina-Tascón, G.
Bakker, J.
Hernández, G.
Kim, S.
Lee, M.
Park, S. Y.
So, S.
Lee, H.
Kačar, M. B.
Kačar, S. M.
Uddin, I.
Belhaj, A. M.
Aydın, M. A.
Avsec, D.
Kapuağası, A.
Kaymak, Ç.
Kovach, L.
Şencan, İ.
Meço, B.
Özçelik, M.
Ünal, N.
Lazaridis, C.
Jenni-Moser, B.
Jeitziner, M.-M.
Galassi, M. S.
Sales, F. L.
de Moraes, K. C. L.
Batista, C. L.
Júnior, J. A. de Souza
Marcari, T. B.
Lobato, R.
Castro, C. S. A. A.
de Souza, L. M.
Rodrigues, F. F. P.
Correa, N. G.
Pelegrini, A. M.
Eid, R. A. C.
Timenetsky, K. T.
Cazati, D.
Lobato, M.
Diniz, P. S.
Rocha, L. L.
Cavalheiro, A. M.
Lucinio, N. M.
Santos, E. R.
Norrenberg, M.
Gleize, A.
Preiser, J. C.
Simón, I. Fernández
Carmona, S. Alcántara
Valhonrat, I. Lipperheide
Domínguez, J. Palamidessi
Abellán, A. Naharro
Almudévar, P. Matía
Dávila, F.
Rubio, J. J.
Ramos, A. J.
Reina, Á. J. Roldán
López, N. Palomo
Pérez, M. Adriaensens
Apolo, D. X. Cuenca
Villén, L. Martín
López, F. M. Porras
García, I. Palacios
Izurieta, J. R. Naranjo
Guerrero, J. J. Egea
Calvert, S.
Quint, M.
Adeniji, K.
Young, R.
Shevill, D. D.
Robertson, E.
Garside, P.
Walter, E.
Isotti, P.
De Vecchi, M. M.
Perduca, A. E.
Negro, A.
Villa, G.
Manara, D. F.
Cabrini, L.
Zangrillo, A.
Frencken, J. F.
van Baal, L.
Peelen, L. M.
Donker, D. W.
Horn, J.
van der Poll, T.
van Klei, W. A.
Bonten, M. J. M.
Cremer, O. L.
Menard, C. E.
Kumar, A.
Rimmer, E.
Doucette, S.
Turgeon, A. F.
Houston, B. L.
Houston, D. S.
Zarychanski, R.
Pinto, B. Bollen
Carrara, M.
Ferrario, M.
Bendjelid, K.
Nunes, J.
Diaz, P.
Silva, G.
Escórcio, S.
Chaves, S.
Jardim, M.
Fernandes, N.
Câmara, M.
Duarte, R.
Pereira, C. A.
Vieira, J.
Nóbrega, J. J.
Robles, C. M. Coronado
de Oca-Sandoval, M. A. Montes
Sánchez-Rodríguez, A.
Joya-Galeana, J. G.
Correa-Morales, A.
Camarena-Alejo, G.
Aguirre-Sánchez, J.
Franco-Granillo, J.
Soliman, M.
Al Azab, A.
El Hossainy, R.
Nagy, H.
Nirmalan, M.
Crippa, I. A.
Cavicchi, F. Zama
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Chaari, A.
Hakim, K. Abdel
Hassanein, H.
Etman, M.
El Bahr, M.
Bousselmi, K.
Khalil, E. S.
Kauts, V.
Casey, W. F.
Imahase, H.
Sakamoto, Y.
Inoue, S.
Yamada, K. C.
Koami, H.
Miike, T.
Nagashima, F.
Iwamura, T.
Boscolo, A.
Lucchetta, V.
Piasentini, E.
Bertini, D.
Manesso, L.
Spiezia, L.
Simioni, P.
Ori, C.
Souza, R. B.
Martins, A. M.
Liberatore, A. M. A.
Kang, Y. R.
Nakamae, M. N.
Vieira, J. C. F.
Koh, I. H. J.
Hanslin, K.
Wilske, F.
Skorup, P.
Sjölin, J.
Lipcsey, M.
Long, W. Jin
Zhen, C. Er
Vakalos, A.
Avramidis, V.
Wu, S. H.
Shyu, L. J.
Li, C. H.
Yu, C. H.
Chen, H. C.
Wang, C. H.
Lin, K. H.
Aray, Z. E.
Gómez, C. F.
Tejero, A. P.
Monge, D. D.
Losada, V. M.
Tarancón, C. M.
Cortés, S. D.
Gutiérrez, A. M.
Álvarez, T. P.
Rouze, A.
Jaffal, K.
Six, S.
Stolz, K.
Cattoen, V.
Nseir, S.
Arnal, J. M.
Saoli, M.
Novotni, D.
Garnero, A.
Becher, T.
Buchholz, V.
Schädler, D.
Frerichs, I.
Weiler, N.
Eronia, N.
Mauri, T.
Gatti, S.
Maffezzini, E.
Bronco, A.
Alban, L.
Sasso, T.
Marenghi, C.
Grasselli, G.
Pesenti, A.
Bellani, G.
Al-Fares, A.
Del Sorbo, L.
Anwar, S.
Facchin, F.
Azad, S.
Zamel, R.
Ferguson, N.
Cypel, M.
Keshavjee, S.
Fan, E.
Durlinger, E.
Spoelstra-de Man, A.
Smit, B.
de Grooth, H. J.
Girbes, A.
Straaten, H. Oudemans-van
Smulders, Y.
Alfaro, M. A.
Parrilla, F.
Meli, A.
Pellegrini, M.
Rodriguez, N.
Goyeneche, J. M.
Morán, I.
Aguirre, H.
Mancebo, J.
Heines, S. J. H.
Strauch, U.
Bergmans, D. C. J. J.
Blankman, P.
Shono, A.
Hasan, D.
Gommers, D.
Chung, W. Y.
Lee, K. S.
Jung, Y. J.
Park, J. H.
Sheen, S. S.
Park, K. J.
Worral, R.
Denham, S.
Isherwood, P.
Rees, S. E.
Larraza, S.
Dey, N.
Spadaro, S.
Brohus, J. B.
Winding, R. W.
Volta, C. A.
Karbing, D. S.
Ampatzidou, F.
Vlachou, A.
Kehagioglou, G.
Karaiskos, T.
Madesis, A.
Mauromanolis, C.
Michail, N.
Drossos, G.
Saraj, N.
Rijkenberg, S.
Feijen, H. M.
Endeman, H.
Donnelly, A. A. J.
Morgan, E.
Garrard, H.
Buckley, H.
Russell, L.
Haase, N.
Perner, A.
Goh, C.
Mouyis, K.
Woodward, C. L. N.
Halliday, J.
Encina, G. B.
Ros, J.
Lagunes, L.
Tabernero, J.
Bosch, F.
Rello, J.
Huertas, D. García
Manzano, F.
Morente-Constantin, E.
Rivera-Ginés, B.
Colmenero-Ruiz, M.
Abellán, A. Naharro
Pérez, L. Pérez
Lucendo, A. Pérez
Almudévar, P. Matía
Domínguez, J. Palamidessi
Villamizar, P. Rodríguez
Sanz, J. García
Simon, I. Fernandez
Valbuena, B. Lobo
Carmona, S. Alcantara
Pais, M.
Ramalingam, S.
Díaz, C.
Fox, L.
Santafe, M.
Barba, P.
García, M.
Leal, S.
Pérez, M.
Pérez, M. L. Pérez
Abellán, A. Naharro
Lucendo, A. Pérez
Almudevar, P. Matia
Domínguez, J. Palamidessi
Villamizar, P. Rodríguez
Veganzones, J.
Simón, I. Fernandez
Valbuena, B. Lobo
Martínez, N.
Carmona, S. Alcántara
Moors, I.
Mokart, D.
Pène, F.
Lambert, J.
Kouatchet, A.
Mayaux, J.
Vincent, F.
Nyunga, M.
Bruneel, F.
Laisne, L.
Rabbat, A.
Lebert, C.
Perez, P.
Chaize, M.
Renault, A.
Meert, A. P.
Hamidfar, R.
Jourdain, M.
Darmon, M.
Schlemmer, B.
Chevret, S.
Lemiale, V.
Azoulay, E.
Benoit, D.
Martins-Branco, D.
Sousa, M.
Marum, S.
Bouw, M. J.
Galstyan, G.
Makarova, P.
Parovichnikova, E.
Kuzmina, L.
Troitskaya, V.
Drize, N.
Gemdzhian, E.
Savchenko, V.
Chao, H. C.
Kılıc, E.
Demiriz, B.
Uygur, M. L.
Sürücü, M.
Cınar, K.
Yıldırım, A. E.
Kiss, K.
Köves, B.
Csernus, V.
Molnár, Z.
Ntantana, A.
Matamis, D.
Savvidou, S.
Giannakou, M.
Gouva, M.
Nakos, G.
Koulouras, V.
Gaffney, S.
Black, E.
Docking, R.
Judge, C.
Drew, T.
Misran, H.
Munshi, R.
McGovern, L.
Coyle, M.
Dunne, L.
Deasy, E.
Lavin, P.
Fahy, A.
Darcy, D. M.
Donnelly, M.
Ismail, N. H.
Hall, T.
Wykes, K.
Jack, J.
Ngu, W. C.
Morgan, P.
Ruiz-Ramos, J.
Ramirez, P.
Gordon, M.
Villarreal, E.
Frasquet, J.
Poveda-Andrés, J. L.
Castellanos, A.
Ijssennagger, C. E.
ten Hoorn, S.
van Wijk, A.
van den Broek, J. M.
Tuinman, P. R.
Elmenshawy, A. M.
Hammond, B. D.
Gibbon, G.
Belcham, T.
Burton, K.
Taniguchi, L. U.
Ramos, F. J. S.
Momma, A. K.
Martins-Filho, A. P. R.
Bartocci, J. J.
Lopes, M. F. D.
Sad, M. H.
Rodrigues, C. M.
Pires, E. M. C.
Vieira, Jr, J. M.
Leite, M. A.
Murbach, L. D.
Osaku, E. F.
Barreto, J.
Duarte, S. T.
Taba, S.
Miglioranza, D.
Gund, D. P.
Lordani, C. F.
Costa, C. R. L. M.
Ogasawara, S. M.
Jorge, A. C.
Duarte, P. A. D.
Spadaro, S.
Capuzzo, M.
Corte, F. Dalla
Terranova, S.
Scaramuzzo, G.
Fogagnolo, A.
Bertacchini, S.
Bellonzi, A.
Ragazzi, R.
Volta, C. A.
Cruz, C.
Nunes, A.
Pereira, F. Seabra
Aragão, I.
Cardoso, A. F.
Santos, C.
Malheiro, M. J.
Castro, H.
Cardoso, T.
Paratz, J.
Kenardy, J.
Comans, T.
Coyer, F.
Thomas, P.
Boots, R.
Pereira, N.
Vilas-Boas, A.
Gomes, E.
Dias, C.
Torres, J.
Carvalho, D.
Molinos, E.
Vales, C.
Araújo, R.
Cruz, C.
Nunes, A.
Pereira, F. Seabra
Cardoso, A. F.
Santos, C.
Malheiro, M. J.
Castro, H.
Cardoso, T.
Karnatovskaia, L.
Philbrick, K.
Ognjen, G.
Clark, M.
Montero, R. Molina
Varas, J. Luján
Sánchez-Elvira, L. Alcázar
Delgado, C. Pintado
Díaz, P. Villa
Ruiz, B. Llorente
Guerrero, A. Pardo
Galache, J. A. Cambronero
Jiménez, R.
Rebollo, S.
Alejandro, O.
Fernández, A.
Moreno, S.
Herrera, L.
Ojados, A.
Galindo, M.
Murcia, J.
Contreras, M.
Sánchez-Argente, S.
Bonilla, Y.
Rodríguez, M. D.
Allegue, J. M.
Cakin, Ö.
Parlak, H.
Kirca, H.
Mutlu, F.
Aydınlı, B.
Cengiz, M.
Ramazanoglu, A.
Jung, E.-J.
Oh, S.-Y.
Lee, H.
Filho, N. M. Filgueiras
Ricaldi, E. F.
Gomes, S. S.
Ramos, B. B.
De Lucia, C. V.
Ballalai, C. S.
Oliveira, J. C. A.
Araponga, G. P.
Veiga, L. N.
Silva, C. S.
Garrido, M. E.
Domenech, J. Cebrián
Montalvo, A. Pinos
Chornet, T. Ciges
Martinez, P. Concha
Ribas, M. Piñol
Costa, R. Gimeno
Ortega, A. Castellanos
Forbes, C.
Prescott, H.
Lal, A.
Khan, F. A.
Dela Pena, E. G.
Dizon, J. S.
Perez, P. P. P.
Wong, C. M. J.
Garach, M. Muñoz
Romero, O. Moreno
Puerta, R. Ramirez
Diaz, F. Acosta
Bailon, A. M. Perez
Pinel, A. Carranza
Maldonado, L. Peñas
Kalaiselvan, M. S.
kumar, R. L. Siva
Renuka, M. K.
Kumar, A. S. Arun
De Rosa, S.
Ferrari, F.
Checcacci, S. Carboni
Rigobello, A.
Joannidis, M.
Politi, F.
Pellizzari, A.
Bonato, R.
Fernandez-Carmona, A.
Macias-Guarasa, I.
Gutierrez-Rodriguez, R.
Martinez-Lopez, P.
Diaz-Castellanos, M. A.
Fernandez-Carmona, A.
Arias-Diaz, M.
Aguilar-Alonso, E.
Macias-Guarasa, I.
Martinez-Lopez, P.
Diaz-Castellanos, M. A.
Nikandish, R. N.
Artemenko, V.
Budnyuk, A.
Bassi, G. Li
Senussi, T.
Idone, F.
Xiol, E. Aguilera
Travierso, C.
Chiurazzi, C.
Motos, A.
Amaro, R.
Hua, Y.
Fernández-Barat, L.
Ranzani, O. T.
Bobi, Q.
Rigol, M.
Torres, A.
Youn, A.
Hwang, J. Gyung
Garach, M. Muñoz
Romero, O. Moreno
Ossorio, M. E. Yuste
Diaz, F. Acosta
Bailon, A. M. Perez
Pinel, A. Carranza
Maldonado, L. Peñas
Teixeira, C.
Figueira, H.
Oliveira, R.
Mota, A.
Aragão, I.
Kamp, O.
Cruciger, O.
Aach, M.
Kaczmarek, C.
Waydhas, C.
Schildhauer, T. A.
Hamsen, U.
Camprubí-Rimblas, M.
Chimenti, L.
Guillamat-Prats, R.
Lebouvier, T.
Bringué, J.
Tijero, J.
Gómez, M. N.
Blanch, L.
Artigas, A.
Tagliabue, G.
Ji, M.
Jagers, J. V. Suneby
Easton, P. A.
Souza, R. B.
Liberatore, A. M. A.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Kang, Y. R.
Nakamae, M. N.
Koh, I. H. J.
Hong, J. Y.
Shin, M. H.
Park, M. S.
Pomprapa, A.
Pickerodt, P. A.
Hofferberth, M. B. T.
Russ, M.
Braun, W.
Walter, M.
Francis, R.
Lachmann, B.
Leonhardt, S.
Koh, I. H. J.
Souza, R. B.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Liberatore, A. M. A.
Landaverde-López, A.
Canedo-Castillo, N. A.
Esquivel-Chávez, A.
Arvizu-Tachiquín, P. C.
Sánchez-Hurtado, L. A.
Baltazar-Torres, J. A.
Cardoso, V.
Krystopchuk, A.
Castro, S.
Melão, L.
Firmino, S.
Marreiros, A.
Granja, C.
Almaziad, S.
Kubbara, A.
Barnett, W.
Nakity, R.
Alamoudi, W.
Altook, R.
Tarazi, T.
Fida, M.
Safi, F.
Assaly, R.
Santini, A.
Milesi, M.
Maraffi, T.
Pugni, P.
Andreis, D. T.
Cavenago, M.
Gattinoni, L.
Protti, A.
Perchiazzi, G.
Borges, J. B.
Bayat, S.
Porra, L.
Broche, L.
Pellegrini, M.
Scaramuzzo, G.
Hedenstierna, G.
Larsson, A.
Pellegrini, M.
Hedenstierna, G.
Roneus, A.
Segelsjö, M.
Vestito, M. C.
Larsson, A.
Perchiazzi, G.
Gremo, E.
Nyberg, A.
Castegren, M.
Pikwer, A.
Yoshida, T.
Engelberts, D.
Otulakowski, G.
Katira, B.
Post, M.
Ferguson, N. D.
Brochard, L.
Amato, M. B. P.
Kavanagh, B. P.
Koch, N.
Huber, W.
Hoellthaler, J.
Mair, S.
Phillip, V.
Schmid, R. M.
Beitz, A.
Baladrón, V.
Calvo, F. J. Redondo
Padilla, D.
Villarejo, P.
Villazala, R.
Yuste, A. S.
Bejarano, N.
Steenstra, R. J.
Banierink, H.
Hof, J.
van der Horst, I. C.
Nijsten, M. W.
Hoekstra, M.
Roedl, K.
Sterz, F.
Horvatits, T.
Horvatits, K.
Drolz, A.
Herkner, H.
Fuhrmann, V.
Kott, M.
Zitta, K.
Brandt, B.
Schildhauer, C.
Elke, G.
Hummitzsch, L.
Frerichs, I.
Weiler, N.
Albrecht, M.
González, L. Rey
Alonso, D. Cabestrero
Ortiz, A. Blandino
Sánchez, R. de Pablo
Lucas, J. Higuera
Roedl, K.
Sterz, F.
Drolz, A.
Horvatits, K.
Horvatits, T.
Herkner, H.
Fuhrmann, V.
Horvatits, T.
Drolz, A.
Roedl, K.
Rutter, K.
Ferlitsch, A.
Fauler, G.
Trauner, M.
Fuhrmann, V.
Horvatits, T.
Pischke, S.
Fischer, L.
Thaiss, F.
Koch, M.
Bangert, K.
Fuhrmann, V.
Kluge, S.
Lohse, A. W.
Nashan, B.
Sterneck, M.
Faenza, S.
Siniscalchi, A.
Pierucci, E.
Mancini, E.
Ricci, D.
Gemelli, C.
Cuoghi, A.
Magnani, S.
Atti, M.
Sotos, F.
Cánovas, J.
López, A.
Burruezo, A.
Torres, D.
Herrera-Gutierrez, M. E.
Barrueco-Francioni, J.
Arias-Verdú, D.
Lozano-Saez, R.
Quesada-Garcia, G.
Seller-Pérez, G.
Figueiredo, A.
Anzola, Y.
Pereira, R.
Bento, L.
Arias-Verdú, D.
Lai, M.
Deiana, M.
Barrueco-Francioni, J.
Herrera-Gutierrez, M. E.
Seller-Perez, G.
Vardas, K.
Ilia, S.
Sertedaki, A.
Charmadari, E.
Stratakis, C. A.
Briassouli, E.
Goukos, D.
Psarra, K.
Botoula, E.
Tsagarakis, S.
Mageira, E.
Routsi, C.
Nanas, S.
Briassoulis, G.
Boscolo, A.
Bertini, D.
Campello, E.
Lucchetta, V.
Piasentini, E.
Radu, C. M.
Manesso, L.
Simioni, P.
Ori, C.
Su, H.
Lam, Y. M.
Willis, K.
Pullar, V.
Hubner, R. P.
Tsang, J. L.
de Guadiana-Romualdo, L. García
Rebollo-Acebes, S.
Esteban-Torrella, P.
Jiménez-Sánchez, R.
Jiménez-Santos, E.
Ortín-Freire, A.
Hernando-Holgado, A.
Albaladejo-Otón, M. D.
Coelho, L.
Rabello, L.
Salluh, J.
Martin-Loeches, I.
Rodriguez, A.
Nseir, S.
Póvoa, P.
Varis, E.
Pettilä, V.
Poukkanen, M.
Jacob, S.
Karlsson, S.
Perner, A.
Takala, J.
Wilkman, E.
Lundberg, O. H. M.
Bergenzaun, L.
Rydén, J.
Rosenqvist, M.
Melander, O.
Chew, M. S.
Rodriguez-Ruiz, E.
Vaquero, R. Hernández
Lago, A. Lopez
Allut, J. L. Garcia
Gestal, A. Estany
Gonzalez, M. A. Garcia
Kishihara, Y.
Yasuda, H.
Rebollo, S.
de Guadiana-Romualdo, L. García
Jimenez, R.
Torrella, P. Esteban
Fernandez, A.
Sanchez, S.
Ortin, A.
Bassi, G. Li
Prats, R. Guillamat
Artigas, A.
Aguilera, E.
Marti, D.
Ranzani, O. T.
Rigol, M.
Fernandez, L.
Ferrer, M.
Martin-Loeches, I.
Torres, A.
Lanziotti, V. S.
Póvoa, P.
Pulcheri, L.
Ribeiro, M. O.
Barbosa, A. P.
e Silva, J. R. Lapa
Soares, M.
Salluh, J. I. F.
Garcia, I. Palacios
Martin, A. Diaz
Marqués, M. Gil
Moreno, A. Puppo
Pizarraya, A. Gutierrez
Diaz, J. Pachón
Ibañez, M. Pachón
Smani, Y.
Connell, M. Mc
Zhang, L. A.
Parker, R. S.
Banerjee, I.
Clermont, G.
Norberg, E.
Oras, J.
Cuisinier, A.
Maufrais, C.
Payen, J. F.
Nottin, S.
Walther, G.
Bouzat, P.
Arib, S.
Bilotta, F.
Badenes, R.
Rubulotta, F.
Mirek, S.
Crippa, I. A.
Monfort, B.
Stazi, E.
Roig, A. Lozano
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Magnoni, S.
Marando, M.
Pifferi, S.
Conte, V.
Ortolano, F.
Carbonara, M.
Bertani, G.
Scola, E.
Cadioli, M.
Triulzi, F.
Colombo, A.
Stocchetti, N.
Rotzel, H. B.
Lázaro, A. Serrano
Prada, D. Aguillón
Guimillo, M. Rodriguez
Piqueras, C. Sanchís
Guia, J. Romero
Simon, M. García
Arizmendi, A. Mesejo
Carratalá, A.
El Maraghi, S.
Yehia, A.
Bakry, M.
Shoman, A.
Backes, F. N.
Bianchin, M. M.
Vieira, S. R. R.
de Souza, A.
Backes, A. N.
Klein, C.
Kalaiselvan, M. S.
Renuka, M. K.
Arunkumar, A. S.
Lozano, A.
Lheureux, O.
Badenes, R.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Gallaher, C.
Cattlin, S.
Gordon, S.
Picard, J.
Fontana, V.
Bond, O.
Nobile, L.
Vincent, J. L.
Creteur, J.
Taccone, F. S.
Mrozek, S.
Delamarre, L.
Capilla, F.
Al-Saati, T.
Fourcade, O.
Geeraerts, T.
Dominguez-Berrot, A. M.
Gonzalez-Vaquero, M.
Vallejo-Pascual, M. E.
Gupta, D.
Ivory, B. D.
Chopra, M.
McCarthy, J.
Felderhof, C. L.
MacNeil, C.
Rubulotta, F.
Waldauf, P.
Maggiorini, M.
Duska, F.
Fumis, R. R. L.
Junior, J. M. Vieira
Amarante, G.
Skorko, A.
Sanders, S.
Aron, J.
Kroll, R. J.
Redfearn, C.
Krishnan, P.
Khalil, J. E.
Kovari, F.
Kongpolprom, N.
Gulia, V.
Lourenço, E.
Melão, L.
Duro, C.
Baptista, G.
Alves, A.
Arminda, B.
Rodrigues, M.
Marreiros, A.
Granja, C.
Hayward, J.
Baldwin, F.
Gray, R.
Katinakis, P. A.
Stijf, M.
Ten Kleij, M.
Jansen-Frederiks, M.
Broek, R.
de Bruijne, M.
Spronk, P. E.
Sinha, K.
Luney, M.
Palmer, K.
Keating, L.
Abu-Habsa, M.
Bahl, R.
Baskaralingam, N.
Ahmad, A.
Kanapeckaite, L.
Bhatti, P.
Glace, S.
Jeyabraba, S.
Lewis, H. F.
Kostopoulos, A.
Raja, M.
West, A.
Ely, A.
Turkoglu, L. M.
Zolfaghari, P.
Baptista, J. P.
Marques, M. P.
Martins, P.
Pimentel, J.
Gupta, D.
Su, Y. C.
Villacres, S.
Stone, M. E.
Parsikia, A.
Medar, S.
O’Dea, K. P.
Porter, J.
Tirlapur, N.
Jonathan, J. M.
Singh, S.
Takata, M.
Abu-Habsa, M.
Ahmad, A.
McWhirter, E.
Lyon, R.
Hariz, M. L.
Azmi, E.
Alkhan, J.
Honeybul, S.
Movsisyan, V.
Petrikov, S.
Marutyan, Z.
Aliev, I.
Evdokimov, A.
Antonucci, E.
Merz, T.
Hartmann, C.
Pelosi, P.
Calzia, E.
Radermacher, P.
Nußbaum, B.
Hartmann, C.
Huber-Lang, M.
Gröger, M.
Radermacher, P.
Nußbaum, B.
Nußbaum, B.
Antonucci, E.
Calzia, E.
Pelosi, P.
Radermacher, P.
Hartmann, C.
Svoren-Jabalera, E.
Davenport, E. E.
Humburg, P.
Knight, J.
Hinds, C. J.
Jun, I. J.
Kim, W. J.
Lee, E. H.
Besch, G.
Perrotti, A.
Puyraveau, M.
Carteron, L.
Baltres, M.
Samain, E.
Chocron, S.
Pili-Floury, S.
Plata-Menchaca, E. P.
Sabater-Riera, J.
Estruch, M.
Boza, E.
Sbraga, F.
Toscana-Fernández, J.
Bruguera-Pellicer, E.
Ordoñez-Llanos, J.
Pérez-Fernández, X. L.
Cavaleiro, P.
Tralhão, A.
Arrigo, M.
Lopes, J.-P.
Lebrun, M.
Cholley, B.
PerezVela, J. L.
MarinMateos, H.
Rivera, J. J. Jimenez
Llorente, M. A. Alcala
De Marcos, B. Gonzalez
Fernandez, F. J. Gonzalez
Laborda, C. Garcia
Zamora, D. Fernandez
Delgado, J. C. Lopez
Imperiali, C.
Berbel-Franco, D.
Dastis, M.
Moreno-Gonzalez, G.
Perez-Sanchez, J.
Romera-Peregrina, I.
Abellan-Lencina, R.
Martinez-Pascual, A.
Fuentes-Mila, V.
Gonzalez-Romero, M.
Górka, J.
Górka, K.
Iwaniec, T.
Frołow, M.
Polok, K.
Fronczek, J.
Kózka, M.
Musiał, J.
Szczeklik, W.
Pérez, A. González
Ordoñez, P. Florez
Giribet, A.
Cuervo, M. A. Alonso
Cuervo, R. Alonso
Esteban, M. A. Rodriguez
Fraile, L. Iglesias
Mittelbrum, C. Ponte
Albaiceta, G. Muñiz
Ampatzidou, F.
Sileli, M.
Kehagioglou, G.
Madesis, A.
Karaiskos, T.
Moursia, C.
Maleoglou, H.
Leleki, K.
Drossos, G.
Uz, Z.
Ince, Y.
Papatella, R.
Bulent, E.
Guerci, P.
Ince, C.
De Mol, B.
Vicka, V.
Gineityte, D.
Ringaitiene, D.
Norkiene, I.
Sipylaite, J.
Möller, C.
Fleischmann, C.
Thomas-Rueddel, D. O.
Vlasakov, V.
Rochwerg, B.
Theurer, P.
Gattinoni, L.
Reinhart, K.
Hartog, C. S.
Pérez, A. González
Al Sibai, J. Zanabili
Camblor, P. Martinez
Fernandez, P. Alvarez
Gala, J. M. García
Guisasola, J. Silba
Albaiceta, G. Muñiz
Tamura, T.
Yatabe, T.
Miyajima, I.
Yamashita, K.
Yokoyama, M.
Ampatzidou, F.
Kehagioglou, G.
Dalampini, E.
Nastou, M.
Baddour, A.
Ignatiadis, A.
Asteri, T.
Drossos, G.
Hathorn, K. E.
Purtle, S. W.
Horkan, C. M.
Gibbons, F. K.
Christopher, K. B.
Viana, M. V.
Tonietto, T. A.
Gross, L. A.
Costa, V. L.
Tavares, A. L. J.
Lisboa, B. O.
Moraes, R. B.
Vieira, S. R.
Viana, L. V.
Azevedo, M. J.
Ceniccola, G. D.
Pequeno, R. S. F.
Holanda, T. P.
Mendonça, V. S.
Araújo, W. M. C.
Carvalho, L. S. F.
Segaran, E.
Vickers, L.
Brinchmann, K.
Wignall, I.
Rubulotta, F.
De Brito-Ashurst, I.
del Olmo, R.
Esteban, M. J.
Vaquerizo, C.
Carreño, R.
Gálvez, V.
Kaminsky, G.
Nieto, B.
Fuentes, M.
De la Torre, M. A.
Torres, E.
Alonso, A.
Velayos, C.
Saldaña, T.
Escribá, A.
GRIP, J.
Kölegård, R.
Sundblad, P.
Rooyackers, O.
Naser, Ben
Jaziri, F.
Jazia, A. Ben
Barghouth, M.
Hentati, O.
Skouri, W.
El Euch, M.
Mahfoudhi, M.
Turki, S.
Abdelghni, K. Ben
Abdallah, Ben
Maha, B. N. M.
Cánovas, J.
Sotos, F.
López, A.
Lorente, M.
Burruezo, A.
Torres, D.
Polok, K.
Włudarczyk, A.
Górka, J.
Hałek, A.
Musiał, J.
Szczeklik, W.
Jazia, A. Ben
Jaziri, F.
Bargouth, M.
Bennasr, M.
Turki, S.
Abdelghani, K. Ben
Abdallah, T. Ben
de Grooth, H. J.
Geenen, I. L.
Parienti, J. J.
Straaten, H. M. Oudemans-van
Shum, H. P.
King, H. S.
Chan, K. C.
Yan, W. W.
Londoño, J. Gonzalez
Cardenas, C. Lorencio
Pedrosa, M. Morales
Gubianas, C. Murcia
Bertolin, C. Fuster
Batllori, N. Vila
Sirvent, J. M.
Wykes, K.
Jack, J.
Morgan, P.
Mukhopadhyay, A.
Chan, H. Y.
Kowitlawakul, Y.
Remani, D.
Leong, C. S. F.
Henry, C. J.
Puthucheary, Z. A.
Mendsaikhan, N.
Begzjav, T.
Lundeg, G.
Dünser, M.
Espinoza, E. D. Valenzuela
Welsh, S. P.
Motta, M. F.
Guerra, E.
Zerpa, M. C. l.
Zechner, F.
Furche, M.
Berdaguer, F.
Birri, P. N. Rubatto
Risso-Vazquez, A.
Dubin, A.
Masevicius, F. D.
Greaney, D.
Magee, A.
Fitzpatrick, G.
Lugo-Cob, R. G.
Sánchez-Hurtado, L. A.
Arvizu-Tachiquín, P. C.
Tejeda-Huezo, B. C.
Cano-Oviedo, A. A.
Baltazar-Torres, J. A.
Aydogan, M. S.
Togal, T.
Taha, A.
Chai, H. Z.
Kam, C.
Razali, S. S. Yang
Sivasamy, V.
Kuan, L. Y.
Poulose, V.
Morales, M. A. Lopez
Castro, S.
Pires, T.
Melão, L.
Krystopchuk, A.
Pereira, I.
Granja, C.
Taniguchi, L. U.
Pires, E. M. C.
Vieira, Jr, J. M.
Azevedo, L. C. P.
Nurses of the Central and General ICUs of Shiraz Namazi Hospital
Sedation an Delirium Group Hospital Universitari de Bellvitge
SPACeR group (Surrey Peri-operative, Anaesthesia and Critical Care Collaborative Research Group)
for the PRoVENT investigators and the PROVE Network
SEMICYUC/GETGAG Working Group
TAVeM study group
POPC-CB investigators
DESIRE (DExmedetomidine for Sepsis in ICU Randomized Evaluation) Trial Investigators
GEMINI
Bioethics work group of SEMICYUC
The FINNAKI Study Group
Queen Square Neuroanaesthesia and Neurocritical Care Resreach Group
Renal Transplantation HUVR
GEMINI
EDISVAL Group
EDISVAL Group
PLUG Working group
TAVeM study Group
The FINNAKI Study Group
on behalf of Department of Professional Development, ESICM
Critical Care Research Group
SIRAKI group
Grupo ESBAGA
Pokaż więcej
Źródło :
Intensive Care Medicine Experimental. September 2016 4(1):205-404
Czasopismo naukowe
Tytuł :
12th Annual Scientific Conference of the Irish Orthopaedic Foot and Ankle Society
MÜLLER WEISS DISEASE: RADIOLOGICAL EVALUATION AND PROPOSED TREATMENT ALGORITHM
INTERMEDIATE TO LONG TERM FOLLOW UP OF HINTEGRA TOTAL ANKLE REPLACEMENTS
PES PLANUS AND TIBIOTALAR OSTEOCHONDRAL LESION: A FURTHER DIFFERENTIAL OF THE PAINFUL FLAT FOOT.
ASSESSMENT OF WEIGHT-BEARING VARIABILITY IN LOWER LIMB RADIOGRAPHS: IS WEIGHT-BEARING ACTUALLY WEIGHTBEARING
THE ASSOCIATION OF HALLUX VALGUS, GASTROCNEMIUS TIGHTNESS AND GENU VALGUM: A PROSPECTIVE CASE-CONTROL STUDY.
Autorzy :
McKenna, Raymond
Wong-Chung, John
Tucker, Adam
Gibson, Desmond
Heyes, Gavin
Walls, Andrew
Prout, Honor
Wilson, Alistair
McQuail, P.
Stanley, C.
Kearns, S.
Matthews, S.
McAuley, D.
Wilson, A.
O’ Reilly, M
Mohamed, KMS
McKenna, J
Bayer, T
Pokaż więcej
Temat :
Abstracts
Hallux Valgus
Gastrocnemius
Genu Valgum
Silfverskiöld
Źródło :
The Ulster Medical Journal
Tytuł :
Spontaneous Breathing in Early Acute Respiratory Distress Syndrome: Insights From the Large Observational Study to UNderstand the Global Impact of Severe Acute Respiratory FailurE Study
Autorzy :
Haren, F. van
Pham, T.
Brochard, L.
Bellani, G.
Laffey, J.
Dres, M.
Fan, E.
Goligher, E.C.
Heunks, L.
Lynch, J.
Schouten, J.A.
Wrigge, H.
McAuley, D.
Pokaż więcej
Temat :
Respiratory Distress Syndrome, Adult/physiopathology
Respiration
Critical Care and Intensive Care Medicine
Middle Aged
ARDS
mechanical ventilation
Treatment Outcome
Tidal Waves
Respiratory Rate
Prospective Studies
Female
Humans
Respiration, Artificial/methods
Male
Źródło :
Critical care medicine, 47(2), 229 - 238. Lippincott Williams and Wilkins
Critical Care Medicine, 47, 229 - 238
Tytuł :
Outcomes of Patients Presenting with Mild Acute Respiratory Distress Syndrome: Insights from the LUNG SAFE Study
Autorzy :
Pham, T.
Serpa Neto, A.
Pelosi, P.
Laffey, J.G.
De Haro, C.
Lorente, J.A.
Bellani, G.
Fan, E.
Brochard, L.J.
Pesenti, A.
Schultz, M.J.
Artigas, A.
Esteban, A.
Gattinoni, L.
van Haren, F.
Larsson, A.
McAuley, D.F.
Ranieri, M.
Rubenfeld, G.
Thompson, B.T.
Wrigge, H.
Slutsky, A.S.
Rios, F.
Van Haren, F.
Sottiaux, T.
Depuydt, P.
Lora, F.S.
Azevedo, L.C.
Bugedo, G.
Qiu, H.
Gonzalez, M.
Silesky, J.
Cerny, V.
Nielsen, J.
Matamis, D.
Ranero, J.L.
Amin, P.
Hashemian, S.M.
Clarkson, K.
Kurahashi, K.
Villagomez, A.
Zeggwagh, A.A.
Heunks, L.M.
Laake, J.H.
Palo, J.E.
do Vale Fernandes, A.
Sandesc, D.
Arabi, Y.
Bumbasierevic, V.
Piquilloud, L.
McNamee, L.
Hurtado, J.
Bajwa, E.
Démpaire, G.
Sula, H.
Nunci, L.
Cani, A.
Zazu, A.
Dellera, C.
Insaurralde, C.S.
Alejandro, R.V.
Daldin, J.
Vinzio, M.
Fernandez, R.O.
Cardonnet, L.P.
Bettini, L.R.
Bisso, M.C.
Osman, E.M.
Setten, M.G.
Lovazzano, P.
Alvarez, J.
Villar, V.
Pozo, N.C.
Grubissich, N.
Plotnikow, G.A.
Vasquez, D.N.
Ilutovich, S.
Tiribelli, N.
Chena, A.
Pellegrini, C.A.
Saenz, M.G.
Estenssoro, E.
Brizuela, M.
Gianinetto, H.
Gomez, P.E.
Cerrato, V.I.
Bezzi, M.G.
Borello, S.A.
Loiacono, F.A.
Fernandez, A.M.
Knowles, S.
Reynolds, C.
Inskip, D.M.
Miller, J.J.
Kong, J.
Whitehead, C.
Bihari, S.
Seven, A.
Krstevski, A.
Rodgers, H.J.
Millar, R.T.
Mckenna, T.E.
Bailey, I.M.
Hanlon, G.C.
Aneman, A.
Lynch, J.M.
Azad, R.
Neal, J.
Woods, P.W.
Roberts, B.L.
Kol, M.R.
Wong, H.S.
Riss, K.C.
Staudinger, T.
Wittebole, X.
Berghe, C.
Bulpa, P.A.
Dive, A.M.
Verstraete, R.
Lebbinck, H.
Vermassen, J.
Meersseman, P.
Ceunen, H.
Rosa, J.I.
Beraldo, D.O.
Piras, C.
Rampinelli, A.M.
Nassar, A.P.
Mataloun, S.
Moock, M.
Thompson, M.M.
Gonçalves, C.H.
Antônio, A.C.P.
Ascoli, A.
Biondi, R.S.
Fontenele, D.C.
Nobrega, D.
Sales, V.M.
Bin Hj Abul Wahab, A.Y.
Ismail, M.
Shindhe, S.
Beloncle, F.
Davies, K.G.
Cirone, R.
Manoharan, V.
Goligher, E.C.
Jassal, M.
Nishikawa, E.
Javeed, A.
Curley, G.
Rittayamai, N.
Parotto, M.
Ferguson, N.D.
Mehta, S.
Knoll, J.
Pronovost, A.
Canestrini, S.
Bruhn, A.R.
Garcia, P.H.
Aliaga, F.A.
Farías, P.A.
Yumha, J.S.
Ortiz, C.A.
Salas, J.E.
Saez, A.A.
Vega, L.D.
Labarca, E.F.
Martinez, F.T.
Carreño, N.G.
Lora, P.
Liu, L.
Tang, R.
Luo, X.
An, Y.
Zhao, H.
Gao, Y.
Zhai, Z.
Ye, Z.L.
Wang, W.
Li, W.
Li, Q.
Zheng, R.
Yu, W.
Shen, J.
Li, X.
Yu, T.
Lu, W.
Wu, Y.Q.
Huang, X.B.
He, Z.
Lu, Y.
Han, H.
Zhang, F.
Sun, R.
Wang, H.X.
Qin, S.H.
Zhu, B.H.
Zhao, J.
Liu, J.
Li, B.
Liu, J.L.
Zhou, F.C.
Li, Q.J.
Zhang, X.Y.
Li-Xin, Z.
Xin-Hua, Q.
Jiang, L.
Gao, Y.N.
Zhao, X.Y.
Li, Y.Y.
Li, X.L.
Wang, C.
Yao, Q.
Yu, R.
Chen, K.
Shao, H.
Qin, B.
Huang, Q.Q.
Zhu, W.H.
Hang, A.Y.
Hua, M.X.
Li, Y.
Xu, Y.
Di, Y.D.
Ling, L.L.
Qin, T.H.
Wang, S.H.
Qin, J.
Han, Y.
Zhou, S.
Vargas, M.P.
Silesky Jimenez, J.I.
González Rojas, M.A.
Solis-Quesada, J.E.
Ramirez-Alfaro, C.M.
Máca, J.
Sklienka, P.
Gjedsted, J.
Villamagua, B.G.
Llano, M.
Burtin, P.
Buzancais, G.
Beuret, P.
Pelletier, N.
Mortaza, S.
Mercat, A.
Chelly, J.
Jochmans, S.
Terzi, N.
Daubin, C.
Carteaux, G.
de Prost, N.
Chiche, J.-D.
Daviaud, F.
Fartoukh, M.
Barberet, G.
Biehler, J.
Dellamonica, J.
Doyen, D.
Arnal, J.-M.
Briquet, A.
Hraiech, S.
Papazian, L.
Follin, A.
Roux, D.
Messika, J.
Kalaitzis, E.
Dangers, L.
Combes, A.
Au, S.-M.
Béduneau, G.
Carpentier, D.
Zogheib, E.H.
Dupont, H.
Ricome, S.
Santoli, F.L.
Besset, S.L.
Michel, P.
Gelée, B.
Danin, P.-E.
Goubaux, B.
Crova, P.J.
Phan, N.T.
Berkelmans, F.
Badie, J.C.
Tapponnier, R.
Gally, J.
Khebbeb, S.
Herbrecht, J.-E.
Schneider, F.
Declercq, P.-L.M.
Rigaud, J.-P.
Duranteau, J.
Harrois, A.
Chabanne, R.
Marin, J.
Bigot, C.
Thibault, S.
Ghazi, M.
Boukhazna, M.
Zein, S.O.
Richecoeur, J.R.
Combaux, D.M.
Grelon, F.
Moal, C.L.
Sauvadet, E.P.
Robine, A.
Lemiale, V.
Reuter, D.
Dres, M.
Demoule, A.
Goldgran-Toledano, D.
Baboi, L.
Guérin, C.
Lohner, R.
Kraßler, J.
Schäfer, S.
Zacharowski, K.D.
Meybohm, P.
Reske, A.W.
Simon, P.
Hopf, H.-B.F.
Schuetz, M.
Baltus, T.
Papanikolaou, M.N.
Papavasilopoulou, T.G.
Zacharas, G.A.
Ourailogloy, V.
Mouloudi, E.K.
Massa, E.V.
Nagy, E.O.
Stamou, E.E.
Kiourtzieva, E.V.
Oikonomou, M.A.
Avila, L.E.
Cortez, C.A.
Citalán, J.E.
Jog, S.A.
Sable, S.D.
Shah, B.
Gurjar, M.
Baronia, A.K.
Memon, M.
Muthuchellappan, R.
Ramesh, V.J.
Shenoy, A.
Unnikrishnan, R.
Dixit, S.B.
Rhayakar, R.V.
Ramakrishnan, N.
Bhardwaj, V.K.
Mahto, H.L.
Sagar, S.V.
Palaniswamy, V.
Ganesan, D.
Jamaati, H.
Heidari, F.
Meaney, E.A.
Nichol, A.
Knapman, K.M.
O'Croinin, D.
Dunne, E.S.
Breen, D.M.
Clarkson, K.P.
Jaafar, R.F.
Dwyer, R.
Amir, F.
Ajetunmobi, O.O.
O'Muircheartaigh, A.C.
Black, C.S.
Treanor, N.
Collins, D.V.
Altaf, W.
Zani, G.
Fusari, M.
Spadaro, S.
Volta, C.A.
Graziani, R.
Brunettini, B.
Palmese, S.
Formenti, P.
Umbrello, M.
Lombardo, A.
Pecci, E.
Botteri, M.
Savioli, M.
Protti, A.
Mattei, A.
Schiavoni, L.
Tinnirello, A.
Todeschini, M.
Giarratano, A.
Cortegiani, A.
Sher, S.
Rossi, A.
Antonelli, M.M.
Montini, L.M.
Casalena, P.
Scafetti, S.
Panarello, G.
Occhipinti, G.
Patroniti, N.
Pozzi, M.
Biscione, R.R.
Poli, M.M.
Raimondi, F.
Albiero, D.
Crapelli, G.
Beck, E.
Pota, V.
Schiavone, V.
Molin, A.
Tarantino, F.
Monti, G.
Frati, E.
Mirabella, L.
Cinnella, G.
Fossali, T.
Colombo, R.
Pattarino, P.T.I.
Mojoli, F.
Braschi, A.
Borotto, E.E.
Cracchiolo, A.N.
Palma, D.M.
Raponi, F.
Foti, G.
Vascotto, E.R.
Coppadoro, A.
Brazzi, L.
Floris, L.
Iotti, G.A.
Venti, A.
Yamaguchi, O.
Takagi, S.
Maeyama, H.N.
Watanabe, E.
Yamaji, Y.
Shimizu, K.
Shiozaki, K.
Futami, S.
Ryosuke, S.
Saito, K.
Kameyama, Y.
Ueno, K.
Izawa, M.
Okuda, N.
Suzuki, H.
Harasawa, T.
Nasu, M.
Takada, T.
Ito, F.
Nunomiya, S.
Koyama, K.
Abe, T.
Andoh, K.
Kusumoto, K.
Hirata, A.
Takaba, A.
Kimura, H.
Matsumoto, S.
Higashijima, U.
Honda, H.
Aoki, N.
Imai, H.
Ogino, Y.
Mizuguchi, I.
Ichikado, K.
Nitta, K.
Mochizuki, K.
Hashida, T.
Tanaka, H.
Nakamura, T.
Niimi, D.
Ueda, T.
Kashiwa, Y.
Uchiyama, A.
Sabelnikovs, O.
Oss, P.
Haddad, Y.
Liew, K.Y.
Ñamendys-Silva, S.A.
Jarquin-Badiola, Y.D.
Sanchez-Hurtado, L.A.
Gomez-Flores, S.S.
Marin, M.C.
Villagomez, A.J.
Lemus, J.S.
Fierro, J.M.
Cervantes, M.R.
Mejia, F.J.F.
Dector, D.
Rojas, A.
Gonzalez, D.R.
Estrella, C.R.
Sanchez-Medina, J.R.
Ramirez-Gutierrez, A.
George, F.G.
Aguirre, J.S.
Buensuseso, J.A.
Poblano, M.
Dendane, T.
Balkhi, H.
Elkhayari, M.
Samkaoui, N.
Ezzouine, H.
Benslama, A.
Amor, M.
Maazouzi, W.
Cimic, N.
Beck, O.
Bruns, M.M.
Schouten, J.A.
Rinia, M.
Raaijmakers, M.
Van Wezel, H.M.
Heines, S.J.
Strauch, U.
Buise, M.P.
Simonis, F.D.
Goodson, J.C.
Browne, T.S.
Navarra, L.
Hunt, A.
Hutchison, R.A.
Bailey, M.B.
Newby, L.
McArthur, C.
Kalkoff, M.
Mcleod, A.
Casement, J.
Hacking, D.J.
Andersen, F.H.
Dolva, M.S.
Barratt-Due, A.
Noremark, K.A.L.
Søreide, E.
Sjøbø, B.Å.
Guttormsen, A.B.
Leon Yoshido, H.H.
Aguilar, R.Z.
Montes Oscanoa, F.A.
Alisasis, A.U.
Robles, J.B.
Pasanting-Lim, R.A.B.
Tan, B.C.
Andruszkiewicz, P.
Jakubowska, K.
Coxo, C.M.
Alvarez, A.M.
Oliveira, B.S.
Montanha, G.M.
Barros, N.C.
Pereira, C.S.
Messias, A.M.
Monteiro, J.M.
Araujo, A.M.
Catorze, N.T.
Marum, S.M.
Bouw, M.J.
Gomes, R.M.
Brito, V.A.
Castro, S.
Estilita, J.M.
Barros, F.M.
Serra, I.M.
Martinho, A.M.
Tomescu, D.R.
Marcu, A.
Bedreag, O.H.
Papurica, M.
Corneci, D.E.
Negoita, S.I.
Grigoriev, E.
Gritsan, A.I.
Gazenkampf, A.A.
Almekhlafi, G.
Albarrak, M.M.
Mustafa, G.M.
Maghrabi, K.A.
Salahuddin, N.
Aisa, T.M.
Al Jabbary, A.S.
Tabhan, E.
Arabi, Y.M.
Trinidad, O.A.
Al Dorzi, H.M.
Tabhan, E.E.
Bolon, S.
Smith, O.
Mancebo, J.
Aguirre-Bermeo, H.
Lopez-Delgado, J.C.
Esteve, F.
Rialp, G.
Forteza, C.
Albaiceta, G.M.
De Cima-Iglesias, S.
Seoane-Quiroga, L.
Ceniceros-Barros, A.
Ruiz-Aguilar, A.L.
Claraco-Vega, L.M.
Soler, J.A.
Del Carmen Lorente, M.
Hermosa, C.
Gordo, F.
Prieto-González, M.
López-Messa, J.B.
Perez, M.P.
Perez, C.P.
Montoiro Allue, R.
Roche-Campo, F.
Ibañez-Santacruz, M.
Temprano, S.
Pintado, M.C.
De Pablo, R.
Aroa Gómez, P.R.
Ruiz, S.R.
Moles, S.I.
Arizmendi, A.
Piacentini, E.A.
Franco, N.
Honrubia, T.
Cheng, M.P.
Losada, E.P.
Blanco, J.
Yuste, L.J.
Carbayo-Gorriz, C.
Cazorla-Barranquero, F.G.
Alonso, J.G.
Alda, R.S.
Algaba, Á.
Navarro, G.
Cereijo, E.
Diaz-Rodriguez, E.
Pastor Marcos, D.
Montero, L.A.
Para, L.H.
Sanchez, R.J.
Blasco Navalpotro, M.A.
Abad, R.D.
González, R.M.
Toribio, D.P.
Castro, A.G.
Artiga, M.J.D.
Penuelas, O.
Roser, T.P.
Olga, M.F.
Curto, E.G.
Sánchez, R.M.
Imma, V.P.
Elisabet, G.M.
Claverias, L.
Magret, M.
Pellicer, A.M.
Rodriguez, L.L.
Sánchez-Ballesteros, J.
González-Salamanca, Á.
Jimenez, A.G.
Huerta, F.P.
Sotillo Diaz, J.C.J.
Lopez, E.B.
Llinares Moya, D.D.
Tallet Alfonso, A.A.
Eugenio Luis, P.S.
Cesar, P.S.
Rafael, S.I.
Virgilio, C.G.
Recio, N.N.
Adamsson, R.O.
Rylander, C.C.
Holzgraefe, B.
Broman, L.M.
Wessbergh, J.
Persson, L.
Schiöler, F.
Kedelv, H.
Tibblin, A.O.
Appelberg, H.
Hedlund, L.
Helleberg, J.
Eriksson, K.E.
Glietsch, R.
Larsson, N.
Nygren, I.
Nunes, S.L.
Morin, A.-K.
Kander, T.
Adolfsson, A.
Zender, H.O.
Leemann-Refondini, C.
Elatrous, S.
Bouchoucha, S.
Chouchene, I.
Ouanes, I.
Souissi, A.B.
Kamoun, S.
Demirkiran, O.
Aker, M.
Erbabacan, E.
Ceylan, I.
Girgin, N.K.
Ozcelik, M.
Ünal, N.
Meco, B.C.
Akyol, O.O.
Derman, S.S.
Kennedy, B.
Parhar, K.
Srinivasa, L.
McAuley, D.
Hopkins, P.
Mellis, C.
Kakar, V.
Hadfield, D.
Vercueil, A.
Bhowmick, K.
Humphreys, S.K.
Ferguson, A.
Mckee, R.
Raj, A.S.
Fawkes, D.A.
Watt, P.
Twohey, L.
Jha, R.R.
Thomas, M.
Morton, A.
Kadaba, V.
Smith, M.J.
Hormis, A.P.
Kannan, S.G.
Namih, M.
Reschreiter, H.
Camsooksai, J.
Kumar, A.
Rugonfalvi, S.
Nutt, C.
Oneill, O.
Seasman, C.
Dempsey, G.
Scott, C.J.
Ellis, H.E.
Mckechnie, S.
Hutton, P.J.
Di Tomasso, N.N.
Vitale, M.N.
Griffin, R.O.
Dean, M.N.
Cranshaw, J.H.
Willett, E.L.
Ioannou, N.
Gillis, S.
Csabi, P.
Macfadyen, R.
Dawson, H.
Preez, P.D.
Williams, A.J.
Boyd, O.
Ortiz-Ruiz de Gordoa, L.
Bramall, J.
Symmonds, S.
Chau, S.K.
Wenham, T.
Szakmany, T.
Toth-Tarsoly, P.
Mccalman, K.H.
Alexander, P.
Stephenson, L.
Collyer, T.
Chapman, R.
Cooper, R.
Allan, R.M.
Sim, M.
Wrathall, D.W.
Irvine, D.A.
Zantua, K.S.
Adams, J.C.
Burtenshaw, A.J.
Sellors, G.P.
Welters, I.D.
Williams, K.E.
Hessell, R.J.
Oldroyd, M.G.
Battle, C.E.
Pillai, S.
Kajtor, I.
Sivashanmugavel, M.
Okane, S.C.
Donnelly, A.
Frigyik, A.D.
Careless, J.P.
May, M.M.
Stewart, R.
Trinder, T.J.
Hagan, S.J.
Cole, J.M.
MacFie, C.C.
Dowling, A.T.
Nin, N.
Nuñez, E.
Pittini, G.
Rodriguez, R.
Imperio, M.C.
Santos, C.
França, A.G.
Ebeid, A.
Deicas, A.
Serra, C.
Uppalapati, A.
Kamel, G.
Banner-Goodspeed, V.M.
Beitler, J.R.
Mukkera, S.R.
Kulkarni, S.
Lee, J.
Mesar, T.
Shinn, J.O., 3rd and Gomaa, D.
Tainter, C.
Yeatts, D.J.
Lanspa, M.J.
Miller, R.R.
Grissom, C.K.
Brown, S.M.
Bauer, P.R.
Gosselin, R.J.
Kitch, B.T.
Cohen, J.E.
Beegle, S.H.
Choudry, S.
Gueret, R.M.
Tulaimat, A.
Stigler, W.
Batra, H.
Huff, N.G.
Lamb, K.D.
Oetting, T.W.
Mohr, N.M.
Judy, C.
Saito, S.
Kheir, F.M.
Kheir, F.
Schlichting, A.B.
Delsing, A.
Crouch, D.R.
Ismail, D.
Dreyer, K.R.
Gomaa, D.
Baron, R.M.
Grijalba, C.Q.
Hou, P.C.
Seethala, R.
Aisiku, I.
Henderson, G.
Frendl, G.
Hou, S.-K.
Owens, R.L.
Schomer, A.
Bumbasirevic, V.
Jovanovic, B.
Surbatovic, M.
Veljovic, M.
LUNG SAFE Investigators* and the European Society of Intensive Care Medicine Trials Group
Pokaż więcej
Temat :
Acute Respiratory Distress Syndrome
Opis pliku :
ELETTRONICO
Tytuł :
Development of a Core Outcome Set for studies evaluating the effects of anaesthesia on perioperative morbidity and mortality following hip fracture surgery
Autorzy :
O'Donnell, C. M.
Black, N.
McCourt, K. C.
McBrien, M. E.
Clarke, M.
Patterson, C. C.
Blackwood, B.
McAuley, D. F.
Shields, M. O.
Pokaż więcej
Temat :
anaesthesia, technique
complications, postoperative
Delphi technique
hip fracture
outcomes research
perioperative
Anesthesiology and Pain Medicine
Źródło :
O'Donnell, C M, Black, N, McCourt, K C, McBrien, M E, Clarke, M, Patterson, C C, Blackwood, B, McAuley, D F & Shields, M O 2018, ' Development of a Core Outcome Set for studies evaluating the effects of anaesthesia on perioperative morbidity and mortality following hip fracture surgery ', British Journal of Anaesthesia . https://doi.org/10.1016/j.bja.2018.08.017
Opis pliku :
application/pdf
Tytuł :
Body mass index and complications following major gastrointestinal surgery: A prospective, international cohort study and meta-analysis
Autorzy :
Blanco-Colino, R.
Lee, S.
Kamarajah, S.
Vasko, P.
Kuiper, S.
Farina, V.
Chapman, S.
Drake, T.
Gavagna, L.
Pasquali, S.
Pata, F.
Pellino, G.
de la Rosa-Estadella, M.
Stellingwerf, M.
Stijns, R.
Borrellas, A.
Golding, D.
Ngaage, M.
Van Tol RR
de Groof, J.
de Wilt, H.
Bemelman, W.
Mcnamee, L.
Espin-Basany, E.
Emre Baki, B.
Gecim, I.
Can Tatar, O.
Bach, S.
Bhangu, A.
Bresges, K.
Burke, J.
Claireaux, H.
Fearnhead, N.
Fitzgerald, J.
Gallagher, S.
Glasbey, J.
Gundogan, B.
Harrison, E.
Hernon, J.
Khatri, C.
Kong, C.
Lyons, A.
Mohan, M.
Morton, D.
Pinkney, T.
Arezzo, A.
Foppa, C.
Morino, M.
Rubbini, M.
Selvaggi, F.
Sensi, B.
Sica, G.
Orhalmi, J.
Naccari, P.
Sgrò, A.
Burger, B.
Fares, D.
Spijkerman, R.
van Elst TR
Wiersema, R.
Stassen, L.
Rodriguez Garcia, R.
Özkan, B.
Tavuz, A.
Demirci, Z.
Baki, B.
Choi, P.
O'Sullivan, H.
Salman, M.
Simioni, A.
Colombo, F.
Turati, L.
Cazzola, F.
Gallo, G.
Perrotta, G.
Papandrea, M.
Menduni, N.
Rossi, E.
Chetta, N.
Romeo, F.
Giordano, F.
Randisi, B.
Curletti, G.
Kuiper, J.
Costa, A.
Marcos Rodrigo, A.
Sanchez, A.
Varo Muñoz, A.
Martinez Rios CE
Aliseda-Jover, D.
Fernandez Nieto, D.
Alvarez Reyes, I.
Dominguez Rodriguez LM
Hernandez Ros MI
Esteban Sinovas, O.
Bartrina Soler, P.
Villarejo Campos, P.
Laguna Román, S.
Fontanet-Soler, S.
Raurich-Leandro, J.
Dominguez-Prieto, V.
Segura-Sampedro, J.
Alconchel-Gago, F.
Salazar-García, C.
Gezen, A.
Sahin, A.
Atasoy, H.
Yuksek, B.
Arslan, E.
Ozmen, B.
Sen, A.
Erol, H.
Ucar, E.
Aktas, M.
Yurdaor, S.
Mermer, S.
Seyhan, U.
Tosun, V.
Gunaydin, Y.
Ekinci, Z.
Yazkan, Z.
Choi, J.
Yeoh, T.
Jones, C.
Venturini, S.
Saat, M.
Loo, J.
Pike, G.
Davies, S.
Kabariti, R.
Olivier, J.
Hurný, M.
Žebrák, R.
Machačová, A.
Schulzová, M.
Smolák, P.
Široká, M.
Palyzová, H.
Jaroš, J.
Dušek, T.
Šimáčková, B.
Bartoš, M.
Sotona, O.
Pös, M.
Karásek, D.
Higgins, P.
Hacking, S.
Arora, E.
Coughlan, G.
Palanivail, N.
Quill, S.
Zhang, A.
Malak, M.
Maan, D.
Cheema, J.
Goh, A.
Shamsul Badrin AK
Guinness, F.
Howard James, N.
Neary, A.
Sebaoui, S.
Gilroy, D.
Petrov, G.
Craven, K.
Macdonald, A.
Redmond, A.
Brennan, D.
Roche, D.
O'Dwyer, M.
Collins, P.
Edwards, S.
Doyle, J.
Tiedt, L.
Arthurs, B.
O'Byrne, L.
Kiely, A.
Glynn, M.
Sproule, L.
Heaney, A.
Li Hi Shing, S.
Goh, W.
Al-Nasser, Z.
Al-Nasser, A.
Teh, J.
De Boni, D.
Goldin, E.
Ciccioli, E.
Vendramin, E.
Marchese, N.
Bruno, M.
Vinci, A.
Harder, G.
Morandi, V.
Magnoli, M.
Suppa, A.
Palmieri, A.
Martorana, M.
Sette, M.
Balagna, P.
Cruciani, C.
Corte, M.
Ciano, P.
Bagaglini, G.
Montuori, M.
Di Benedetto, L.
Arcudi, C.
Pezzuto, R.
Saraceno, F.
Milana, F.
Franceschilli, M.
Rizzi, A.
Sampietro, G.
Rampulla, V.
Bianco, F.
Boschetti, M.
Ghignone, F.
Bianchini, S.
Esposto, R.
Riva, L.
Riva, M.
Cannavò, M.
Arrigo, A.
Giavarini, L.
Colombo, E.
Trompetto, M.
Clerico, G.
Catalano, M.
Dosa, T.
El Mabruk, M.
Barone, V.
Pallara, E.
Pasqualoni, M.
Caudullo, G.
Mastandrea Bonaviri GN
Muro, M.
Pistola, I.
Verardi, L.
Ferrara, D.
Gerardi, S.
Remore, L.
Belia, F.
Del Coco, F.
Larotonda, C.
Botrugno, E.
Cammarota, A.
Di Girolami, L.
Laterza, V.
Laurino, A.
Paolo, G.
Santocchi, P.
Puccioni, C.
Truma, A.
Giardino, F.
Giuffrida, A.
Ripa, M.
Cautiero, R.
Patturelli, M.
Capozzolo, A.
Selvaggi, L.
Facchiano, A.
Milazzo, L.
Papazachariou, S.
Pattapola, V.
Anania, G.
Feo, C.
Bellinato, M.
Priani, P.
Zigiotto, D.
Troia, A.
Vable, T.
Piran, G.
Targa, S.
Pulpito, S.
Tagariello, F.
Fasano, A.
Anconelli, D.
Castiglione, F.
Tognolo, L.
Lopez, G.
Campion, A.
Tarantino, M.
Sacco, R.
Sammarco, G.
Palmisano, S.
Giacca, M.
Rocco, I.
Bellio, G.
Favero, A.
Raimondi, P.
Pantalone, M.
De Nardi, P.
Notarnicola, M.
Picciariello, A.
Licari, L.
Parinisi, Z.
Fazzotta, S.
Ciciliot, M.
Reggiani, L.
Mariani, F.
Aonzo, P.
Checcacci, P.
Montanelli, P.
Guerra, F.
Skalamera, I.
Staderini, F.
Grandi, S.
Nelli, T.
de Boer DV
van der Pool AEM
Janssen, T.
El-Atmani, S.
van Verschuer VMT
Poelman, M.
Dronkers, W.
van Steensel, L.
Toorenvliet, B.
Duinhouwer, L.
Vermaas, M.
Ter Bruggen FFJA
Hogendoorn, W.
van der Harst, E.
van Rijckevorsel VAJIM
Bayoumy, A.
Lap, C.
Gooszen, J.
Abdulrahman, N.
de Roy van Zuidewijn, D.
de Groof EJ
Zijlmans, J.
van Dalen ASHM
Bos, K.
Musters, G.
Looijen, R.
Fliers, J.
Oostendorp, S.
Mosterd, C.
Blonk, L.
Jurgens, J.
Ribbink, M.
Boom, M.
Boersma, A.
Hidding, E.
Schmidt, P.
Mensink, G.
Graus, S.
Gastel, M.
Veenker, C.
Van Heumen TM
Slieker, F.
Sedee, W.
Löwensteyn, Y.
Amelung, F.
de Guerre LEVM
Nota, C.
Van Dijck WPM
van Wijnbergen JWM
Pronk, A.
Kip, M.
van der Zee, C.
Heiloo, S.
Muller, S.
Verboeket, B.
Oudman, T.
Zope, S.
Gilissen, V.
Gommers, J.
Cremers, D.
Van der Lubbe, M.
Smet, M.
Ter Weele, K.
de Bruin, M.
Geerlings, M.
Ter Horst, L.
Kerimova, N.
Pesser, N.
Heesakkers, H.
de Mees, T.
de Gooyer JM
Willems, L.
Gawria, L.
Bonouvrie, D.
Harms, J.
Eggen, Y.
Hengeveld, E.
Smeets, H.
Hoffman, R.
Detmers Blom FPN
Van Bruggen, D.
Steup, W.
Gooiker, G.
Willems, Y.
van der Hoeven AC
Vallve-Bernal, M.
Perez-Gandara, B.
Perez, J.
Caballero Rodriguez, E.
Perez Febles, M.
Protti Ruiz GP
Hidalgo Pujol, M.
Alberti Delgado, P.
Gil Barrionuevo, E.
Anabitarte, O.
Caballero, L.
Poyato Nuñez FJ
Prado Perez, R.
de la Portilla de Juan, F.
Fulgencio Barbarin, J.
Elorza Echaniz, G.
Mitxelena Elosegi, L.
Delgado, A.
Marti Gelonch, L.
Gonzalez Arribas, M.
De Serra Tejada, I.
Alberdi San Roman, I.
de Andres Olabarria, U.
Fernández-Domper, L.
Perez Costoya, C.
Perez Arias, H.
Fa Binefa, M.
Becerra Nieves, M.
Escalona Canal MG
Aldrey, I.
Vazquez-Gonzalez, I.
Falcon Cazas, A.
Amarelo Garcia, M.
Gonzalez Ruiz AA
Garcia Garrido, M.
Simon Frapolli, V.
Martinez Diaz JM
De la Torre Conde, C.
Rodrigues Silva, K.
Hernandez Kakauridze, S.
Lopez Garcia MC
Flores Funes, D.
Gómez-López de San Román, C.
San Martín Bragado, M.
Tejero Pintor FJ
Pando Ruiz, B.
Sánchez Estébanez, E.
Roquet Puigneró, E.
Pla Seró, S.
Vela Polanco FF
Mirallas Viñas, O.
Caro Gonzalez MP
Bertelli Puche JL
Gonzalez-Martinez, A.
Sanchez Cambronero, M.
Garcia Torres, A.
Dominguez Jimenez, M.
de Jesus Rodriguez Perdomo, M.
Echazarreta-Gallego, E.
Sánchez-Blasco, L.
Del Mar López-Cuevas, M.
Latras-Cortés, I.
López-Vendrell, L.
Díaz Padillo, A.
Mestres Petit, N.
Cruz Reyes JA
Fernandez, C.
Posada, M.
Moratilla Lapeña, L.
Martin Morales, E.
Mate-Mate, P.
Garcia Cruz, G.
Gorini, L.
Rubio-Perez, I.
Soldevila-Verdeguer, C.
Jiménez-Viñas, C.
Luehrman, A.
Sena-Ruiz, F.
Garcia-Perez, J.
Plomer-Sanchez, M.
Pujol-Cano, N.
Jimenez-Segovia, M.
Diaz-Jover, P.
Pineño-Flores, C.
Ambrona-Zafra, D.
Gonzalez-Argente, X.
Jiménez-Morillas, P.
López-Mármol, R.
Durán-Martínez, M.
González-Crespo, A.
Checa Guillen, M.
Valderrama Pérez, A.
Claramonte Bellmunt, O.
Martí Fernández RM
Kasap, S.
Soylemez, Z.
Bolat, A.
Aydar, S.
Birgin, B.
Coskun, O.
Cakir, S.
Belibagli, Z.
Herken, M.
Erdem, S.
Kayacan, S.
Kelesoglu, Y.
Moran, D.
Atalay, H.
Kucukdiler, E.
Demirci, A.
Buyukkasap, C.
Kuzey, A.
Emral, C.
Dogan, H.
Cok, H.
Durmaz, H.
Asma, A.
Ergul, B.
Kaya, A.
Bilicen, G.
Gunay, M.
Senturk, E.
Baskoy, L.
Besısık, H.
Topalan, K.
Piraliyev, E.
Danalıoglu, A.
Ilbak, A.
Yıgman, S.
Kara, C.
Guzel, M.
Inci, E.
Onsal, U.
Erel, T.
Cetin, S.
Yekenkurul, E.
Kasar, P.
Saglam, Z.
Gursoy, F.
Cetinkaya, M.
Aktekin, H.
Bober, D.
Mugurtay, Y.
Koksal, G.
Celik, S.
Bektur, G.
Yildirim, R.
Ankarali, T.
Güven, H.
Yuksel, A.
Semiz, A.
Cise, S.
Tomas, K.
Ulusahin, M.
Akbulut, F.
Tulum, H.
Bodur, S.
Isler, V.
Pektas, A.
Mutlu, D.
Mericliler, M.
Tansoker, I.
Polat, Z.
Seyrek, N.
Beyatli, S.
Toto, O.
Cakaloglu, H.
Sapci, I.
Akpunarli, B.
Adiyaman, C.
Kobal, B.
Gok, Z.
Benli, S.
Turpan, M.
Kocapinar, S.
Parimli, H.
Acar, S.
Eger, M.
Yilmaz, I.
Cengiz, U.
Yoruk, I.
Mutlu, B.
Ulkucu, A.
Arukan, C.
Kara, B.
Gokce, K.
Calisgan, B.
Demirci, K.
Elkatroushi, T.
Ayaz, B.
Uzun, B.
Sivrikaya, T.
Goksoy, B.
Eroz, E.
Celik, B.
Canbay Torun, B.
Ekin, B.
Senay, B.
Temiz, C.
Yilmaz, M.
Yasar, C.
Cakir, E.
Subasi, A.
Celik, K.
Aksoy, K.
Karabulut, E.
Altintas, O.
Bali, A.
Ciftci, E.
Babaoglu, H.
Aljbour, A.
Aljbour, I.
Akcaoglu, T.
Kakil, E.
Taskin, O.
Taskin, R.
Topal, U.
Huzmeli, E.
Caliskan, T.
Unal, A.
Yurekli, A.
Sari, V.
Tutam, D.
Celen, D.
Posteki, G.
Demirtas, B.
Yildiz, S.
Kilic, E.
Yalcin, Y.
Kurt, A.
Gozubuyuk, Y.
Huseynova, S.
Cinar, S.
Calar, S.
Kurklu, O.
Binbuga, M.
Ceylan, C.
Yavuz, G.
Alim, Y.
Yildirim, N.
Yilmaz, S.
Onar, D.
Aray, E.
Ozsipahi, A.
Koc, G.
Yetiskin, E.
Kocer, M.
Ozgencil, B.
Bahcecioglu, B.
Hacioglu, A.
Bilici, O.
Cin, S.
Uzunoglu, E.
Cumen, E.
Aslan, L.
Erozgur, B.
Zengin, T.
Kullac, S.
Mizan, S.
Baykan, B.
Kopac, O.
Karabacak, U.
Aytekin, A.
Deliktas, T.
Buyukkarabacak, Y.
Uzun, O.
Karahan, B.
Turkmen, M.
Akdogan, A.
Uctepe, F.
Bandirmali, O.
Erdogan, P.
Demir, F.
Bozkurt, G.
Yilmaz, T.
Sheikh, I.
Orhan, K.
Balci, B.
Keyif, M.
Bilgin, S.
Cantimer, E.
Yaman, S.
Akkaya, E.
Atesavci, S.
Arslan, U.
Asik, M.
Koksal, S.
Murtaza, M.
Mustafa, S.
Oun, H.
Sam, Z.
Brogan, A.
Zaidi, R.
Quinn, K.
Taylor, F.
Pang, G.
Heath, H.
Smart, N.
Home, J.
Mauro, D.
Noone, T.
Fenn, J.
Sinha, A.
Lowe, R.
Hutchings, I.
Longstaff, L.
Smith, A.
Edwards, J.
Alcocer, B.
Oakley, T.
Thomas-Davies, M.
Hourston, G.
Kankam, H.
Ramana, A.
Baker, C.
Endo, Y.
Wong, C.
Anderson, R.
Badran, A.
Ali, A.
Myers, L.
Tippins, F.
Stanley, S.
Sandison, L.
Schofield, E.
Delf, J.
Rees, S.
Anyan-Brown, J.
Long, K.
Archer, M.
Anakwenze, V.
Goel, S.
Sharma Khatiwada, A.
Khan, S.
Leafe, O.
Lee, J.
Embury-Young, Y.
Edwards, L.
Hazenberg, P.
Agrawal, M.
Guerero, D.
Britton, F.
Rejayee, M.
Mahesh, S.
Khaing, P.
Baldwin, A.
Iyer, S.
Gaskell, P.
Adlan, A.
Cuckow, L.
Barmayehvar, B.
Rob, T.
Ciurleo, C.
Mural-Krishnan, S.
Jong, N.
Carlson, S.
Abdelgalil, R.
Goble, M.
Doshi, A.
Ogunleye, O.
Marsh, L.
Bagley, J.
Poacher, A.
Cantelo, J.
Wylie, J.
Govil, S.
Hill, F.
Beaver, D.
Urquhart, A.
Rakhimov, I.
Raina, V.
Clifford, T.
Iorga, R.
Cartwright, E.
Harris, A.
Shurovi, B.
Wadanamby, S.
Brown, E.
Bradley, C.
Ahmad, A.
Jeyabraba, S.
Hardaman, B.
Truss, A.
Mohamed, U.
Örhalmi, J.
Kerin, M.
Reynolds, J.
Ridgway, P.
Pietrabissa, A.
Foschi, D.
Sgroi, G.
Rosati, G.
Benevento, A.
Coco, C.
Persiani, R.
Vasquez, G.
Messina, F.
De Manzini, N.
Innocenti, P.
Rosati, R.
Altomare, D.
Sartori, A.
Salamone, G.
Galleano, R.
Cianchi, F.
Wijnhoven, B.
van de Ven AWH
de Vos Tot Nederveen Cappel RJ
de Castro SMM
Meijerink, W.
Mulder, I.
Acherman, Y.
van Leeuwen BL
Schasfoort, R.
Kloppenberg, F.
Wiezer, R.
Consten, E.
Van Grevenstein WMU
Schiphorst, A.
Wijffels, N.
Uittenbogaart, M.
Klinkert, M.
Koppe, M.
de Hingh, I.
Konsten, J.
Polat, F.
Berends, F.
Langenhoff, B.
Zimmerman, D.
van Engelenburg, T.
Vries, J.
Baeten, C.
Bastiaansen, A.
van Geloven, A.
Khan, I.
Girones, J.
Barrera Gomez, M.
Sanz Ortega, G.
Duran Muñoz-Cruzado VM
Ruiz Montesinos, I.
Enriquez-Navascues, J.
Portugal Porras, V.
Baixauli, J.
Garcia Florez LJ
Alonso Gonçalves, S.
Parajo, A.
Sanchez-Guillen, L.
Lujan Mompean JA
Soria Aledo, V.
Arenal, J.
Blanco Antona, F.
Badia, J.
Roura, J.
Garcia Garcia, J.
Elía-Guedea, M.
Millan, M.
Viñas-Salas, J.
Garcia-Olmo, D.
Prieto-Nieto, M.
Medina-Fernández, F.
Romero-Simó, M.
Frasson, M.
Espí Macías, A.
Tirnaksiz, M.
Leventoglu, S.
Kara, E.
Taşçı, Y.
Pehlivan, M.
Guner, A.
Ozben, V.
Agalar, C.
Albayrak, D.
Ertekin, C.
Oncel, M.
Sakman, G.
Guler, S.
Firat, O.
Akkucuk, S.
Ozbalci, G.
Sozuer, E.
Sengul, N.
Schizas, A.
Horgan, P.
Singh, B.
Harikrishnan, A.
Stechman, M.
Hayat, J.
Coyne, P.
Wilson, T.
Arun, C.
Manvydas, V.
Moroni, P.
Lo Secco, G.
Argenti, F.
Romano, F.
Calcagno, P.
Steccanella, F.
Cisternino, G.
Bottini, C.
Realis Luc, A.
Apicella, M.
Candilio, G.
Gubbiotti, F.
De Luca, E.
Casagranda, B.
Decorato, A.
Aquilino, F.
Badii, B.
Rahmee, C.
Kleine, E.
Yauw, S.
de Zeeuw, S.
Aarts, E.
Teixeira da Silva, M.
Brueren, L.
Bokkerink, G.
Schok, T.
Graafland, M.
Gonzalez de Chaves PE
Jimenez-Gomez, L.
García Galocha JL
Palos Campos MC
Jimenez Escovar, F.
Hernandez-Lizoáin, J.
Monzonis Hernandez, X.
Dominguez Sanchez JM
Vives-Rodriguez, E.
Abrisqueta Carrion, J.
Beltrán de Heredia, J.
Padilla Valverde, D.
Alcazar Montero JA
Córdoba-Díaz de Laspra, E.
Franco Chacón, M.
Muriel, P.
Pastor-Riquelme, P.
Peinado Iribar, B.
Alonso Hernandez, N.
Costa-Navarro, D.
Martínez Chillarón, E.
Secilmis, E.
Bamac, E.
Koç, F.
Kayaci Durak, M.
Bayram, S.
Ekrem, M.
Uzun, S.
Gok, A.
Gorguner, F.
Yildiz, T.
Dalci, K.
Kilinc, C.
Koç, M.
Yuksek, M.
Ersoy, T.
Celik, E.
Parmar, E.
Abuhussein, N.
Metcalf, P.
Atif, M.
Heywood, E.
Mayes, J.
Kelly, M.
Mitchell, H.
Antoniou, I.
Dean, R.
Davies, N.
Trecarten, S.
Henderson, I.
Holmes, C.
Shuttleworth, R.
Jindal, A.
Hughes, F.
Gouda, P.
Fleck, R.
Hanrahan, M.
Karunakaran, P.
Chen, J.
Sykes, M.
Sethi, R.
Suresh, S.
Patel, P.
Patel, M.
Varma, R.
Mushtaq, J.
Bolton, W.
Khan, T.
Morley, R.
Favero, N.
Adams, R.
Thirumal, V.
Kennedy, E.
Ong, K.
Tan, Y.
Gabriel, J.
Bakhsh, A.
Low, J.
Yener, A.
Paraoan, V.
Preece, R.
Tilston, T.
Cumber, E.
Dean, S.
Ross, T.
Mccance, E.
Amin, H.
Satterthwaite, L.
Clement, K.
Gratton, R.
Mills, E.
Chiu, S.
Hung, G.
Rafiq, N.
Hayes, J.
Robertson, K.
Dynes, K.
Huang, H.
Assadullah, S.
Duncumb, J.
Moon, R.
Poo, S.
Mehta, J.
Joshi, K.
Callan, R.
Norris, J.
Chilvers, N.
Keevil, H.
Jull, P.
Mallick, S.
Elf, D.
Carr, L.
Player, C.
Barton, E.
Martin, A.
Ratu, S.
Roberts, E.
Phan, P.
Dyal, A.
Rogers, J.
Henson, A.
Reid, N.
Burke, D.
Culleton, G.
Lynne, S.
Mansoor, S.
Brennan, C.
Blessed, R.
Holloway, C.
Hill, A.
Goldsmith, T.
Mackin, S.
Kim, S.
Woin, E.
Brent, G.
Coffin, J.
Ziff, O.
Momoh, Z.
Debenham, R.
Ahmed, M.
Yong, C.
Wan, J.
Copley, H.
Raut, P.
Chaudhry, F.
Nixon, G.
Dorman, C.
Tan, R.
Kanabar, S.
Canning, N.
Dolaghan, M.
Bell, N.
Mcmenamin, M.
Chhabra, A.
Duke, K.
Turner, L.
Patel, T.
Chew, L.
Mirza, M.
Lunawat, S.
Oremule, B.
Ward, N.
Khan, M.
Tan, E.
Maclennan, D.
Mcgregor, R.
Chisholm, E.
Griffin, E.
Bell, L.
Hughes, B.
Davies, J.
Haq, H.
Ahmed, H.
Ungcharoen, N.
Whacha, C.
Thethi, R.
Markham, R.
Lee, A.
Batt, E.
Bullock, N.
Francescon, C.
Shafiq, N.
Zhao, J.
Vivekanantham, S.
Barai, I.
Allen, J.
Marshall, D.
Mcintyre, C.
Wilson, H.
Ashton, A.
Lek, C.
Behar, N.
Davis-Hall, M.
Seneviratne, N.
Esteve, L.
Sirakaya, M.
Ali, S.
Pope, S.
Ahn, J.
Craig-McQuaide, A.
Gatfield, W.
Leong, S.
Demetri, A.
Kerr, A.
Rees, C.
Loveday, J.
Liu, S.
Wijesekera, M.
Maru, D.
Attalla, M.
Smith, N.
Brown, D.
Sritharan, P.
Shah, A.
Charavanamuttu, V.
Heppenstall-Harris, G.
Ng, K.
Raghvani, T.
Rajan, N.
Hulley, K.
Moody, N.
Williams, M.
Cotton, A.
Sharifpour, M.
Lwin, K.
Bright, M.
Chitnis, A.
Abdelhadi, M.
Semana, A.
Morgan, F.
Reid, R.
Dickson, J.
Anderson, L.
Mcmullan, R.
Ahern, N.
Asmadi, A.
Lua Boon Xuan, J.
Crozier, L.
Mcaleer, S.
Lees, D.
Adebayo, A.
Das, M.
Amphlett, A.
Al-Robeye, A.
Valli, A.
Khangura, J.
Winarski, A.
Woodward, H.
Gouldthrope, C.
Turner, M.
Sasapu, K.
Tonkins, M.
Wild, J.
Robinson, M.
Hardie, J.
Heminway, R.
Narramore, R.
Ramjeeawon, N.
Hibberd, A.
Winslow, F.
Ho, W.
Chong, B.
Lim, K.
Ho, S.
Crewdson, J.
Singagireson, S.
Kalra, N.
Koumpa, F.
Jhala, H.
Soon, W.
Karia, M.
Rasiah, M.
Xylas, D.
Gilbert, H.
Sundar-Singh, M.
Wills, J.
Akhtar, S.
Patel, S.
Hu, L.
Brathwaite-Shirley, C.
Nayee, H.
Amin, O.
Rangan, T.
Turner, E.
Mccrann, C.
Shepherd, R.
Patel, N.
Prest-Smith, J.
Auyoung, E.
Murtaza, A.
Coates, A.
Prys-Jones, O.
King, M.
Gaffney, S.
Dewdney, C.
Nehikhare, I.
Lavery, J.
Bassett, J.
Davies, K.
Ahmad, K.
Collins, A.
Acres, M.
Egerton, C.
Cheng, K.
Chen, X.
Chan, N.
Sheldon, A.
Empey, J.
Ingram, E.
Malik, A.
Johnstone, M.
Goodier, R.
Shah, J.
Giles, J.
Sanders, J.
Mclure, S.
Pal, S.
Rangedara, A.
Baker, A.
Asbjoernsen, C.
Girling, C.
Gray, L.
Gauntlett, L.
Joyner, C.
Qureshi, S.
Mogan, Y.
Jck, N.
Kumar, A.
Park, J.
Tan, D.
Choo, K.
Raman, K.
Buakuma, P.
Xiao, C.
Govinden, S.
Thompson, O.
Charalambos, M.
Karsan, R.
Dogra, T.
Bullman, L.
Dawson, P.
Frank, A.
Abid, H.
Tung, L.
Qureshi, U.
Tahmina, A.
Matthews, B.
Harris, R.
O'Connor, A.
Mazan, K.
Iqbal, S.
Stanger, S.
Thompson, J.
Sullivan, J.
Uppal, E.
Macaskill, A.
Bamgbose, F.
Neophytou, C.
Carroll, A.
Rookes, C.
Datta, U.
Dhutia, A.
Rashid, S.
Ahmed, N.
Lo, T.
Bhanderi, S.
Blore, C.
Ahmed, S.
Shaheen, H.
Abburu, S.
Majid, S.
Abbas, Z.
Talukdar, S.
Burney, L.
Patel, J.
Al-Obaedi, O.
Roberts, A.
Mahboob, S.
Sheth, S.
Karia, P.
Prabhudesai, A.
Kow, K.
Koysombat, K.
Wang, S.
Morrison, P.
Maheswaran, Y.
Keane, P.
Copley, P.
Brewster, O.
Xu, G.
Harries, P.
Wall, C.
Al-Mousawi, A.
Bonsu, S.
Cunha, P.
Ward, T.
Paul, J.
Nadanakumaran, K.
Tayeh, S.
Holyoak, H.
Remedios, J.
Theodoropoulou, K.
Luhishi, A.
Jacob, L.
Long, F.
Atayi, A.
Sarwar, S.
Parker, O.
Harvey, J.
Ross, H.
Rampal, R.
Thomas, G.
Vanmali, P.
Mcgowan, C.
Stein, J.
Robertson, V.
Carthew, L.
Teng, V.
Fong, J.
Street, A.
Thakker, C.
O'Reilly, D.
Bravo, M.
Pizzolato, A.
Khokhar, H.
Ryan, M.
Cheskes, L.
Carr, R.
Salih, A.
Bassiony, S.
Yuen, R.
Chrastek, D.
Rosen O'Sullivan, H.
Amajuoyi, A.
Wang, A.
Sitta, O.
Wye, J.
Qamar, M.
Major, C.
Kaushal, A.
Morgan, C.
Petrarca, M.
Allot, R.
Verma, K.
Dutt, S.
Chilima, C.
Peroos, S.
Kosasih, S.
Chin, H.
Ashken, L.
Pearse, R.
O'Loughlin, R.
Menon, A.
Singh, K.
Norton, J.
Sagar, R.
Jathanna, N.
Rothwell, L.
Watson, N.
Harding, F.
Dube, P.
Khalid, H.
Punjabi, N.
Sagmeister, M.
Gill, P.
Shahid, S.
Hudson-Phillips, S.
George, D.
Ashwood, J.
Lewis, T.
Dhar, M.
Sangal, P.
Rhema, I.
Kotecha, D.
Afzal, Z.
Syeed, J.
Prakash, E.
Jalota, P.
Herron, J.
Kimani, L.
Delport, A.
Shukla, A.
Agarwal, V.
Parthiban, S.
Thakur, H.
Cymes, W.
Rinkoff, S.
Turnbull, J.
Hayat, M.
Darr, S.
Khan, U.
Lim, J.
Higgins, A.
Lakshmipathy, G.
Forte, B.
Canning, E.
Jaitley, A.
Lamont, J.
Toner, E.
Ghaffar, A.
Mcdowell, M.
Salmon, D.
O'Carroll, O.
Khan, A.
Clesham, K.
Palmer, C.
Lyons, R.
Bell, A.
Chin, R.
Waldron, R.
Trimble, A.
Cox, S.
Ashfaq, U.
Campbell, J.
Holliday, R.
Mccabe, G.
Morris, F.
Priestland, R.
Vernon, O.
Ledsam, A.
Vaughan, R.
Lim, D.
Bakewell, Z.
Hughes, R.
Koshy, R.
Jackson, H.
Narayan, P.
Cardwell, A.
Jubainville, C.
Arif, T.
Elliott, L.
Gupta, V.
Bhaskaran, G.
Odeleye, A.
Ahmed, F.
Shah, R.
Pickard, J.
Suleman, Y.
North, A.
Mcclymont, L.
Hussain, N.
Ibrahim, I.
Ng, G.
Wong, V.
Lim, A.
Harris, L.
Tharmachandirar, T.
Mittapalli, D.
Patel, V.
Lakhani, M.
Bazeer, H.
Narwani, V.
Sandhu, K.
Wingfield, L.
Gentry, S.
Adjei, H.
Bhatti, M.
Braganza, L.
Barnes, J.
Mistry, S.
Chillarge, G.
Stokes, S.
Cleere, J.
Bucko, A.
Meek, J.
Boxall, N.
Wiltshire, J.
Toh, C.
Ward, A.
Horth, D.
Patel, B.
Ali, B.
Spencer, T.
Axelson, T.
Kretzmer, L.
Chhina, C.
Anandarajah, C.
Fautz, T.
Horst, C.
Thevathasan, A.
Ng, J.
Hirst, F.
Brewer, C.
Logan, A.
Lockey, J.
Forrest, P.
Keelty, N.
Wood, A.
Springford, L.
Avery, P.
Schulz, T.
Bemand, T.
Howells, L.
Collier, H.
Khajuria, A.
Tharakan, R.
Parsons, S.
Buchan, A.
Mcgalliard, R.
Mason, J.
Cundy, O.
Li, N.
Redgrave, N.
Watson, R.
Pezas, T.
Dennis, Y.
Segall, E.
Hameed, M.
Lynch, A.
Chamberlain, M.
Peck, F.
Neo, Y.
Russell, G.
Elseedawy, M.
Foster, N.
Soo, Y.
Puan, L.
Dennis, R.
Goradia, H.
Qureshi, A.
Osman, S.
Reeves, T.
Dinsmore, L.
Marsden, M.
Lu, Q.
Pitts-Tucker, T.
Dunn, C.
Walford, R.
Heathcote, E.
Martin, R.
Pericleous, A.
Brzyska, K.
Reid, K.
Wetherall, N.
Mcaleer, E.
Thomas, D.
Kiff, R.
Milne, S.
Holmes, M.
Bartlett, J.
Lucas de Carvalho, J.
Bloomfield, T.
Tongo, F.
Bremner, R.
Yong, N.
Atraszkiewicz, B.
Mehdi, A.
Tahir, M.
Sherliker, G.
Tear, A.
Pandey, A.
Broyd, A.
Omer, H.
Raphael, M.
Chaudhry, W.
Shahidi, S.
Jawad, A.
Gill, C.
Hindle Fisher, I.
Adeleja, I.
Clark, I.
Aidoo-Micah, G.
Stather, P.
Salam, G.
Glover, T.
Deas, G.
Sim, N.
Obute, R.
Wynell-Mayow, W.
Sait, M.
Mitha, N.
de Bernier GL
Siddiqui, M.
Shaunak, R.
Wali, A.
Cuthbert, G.
Bhudia, R.
Webb, E.
Shah, S.
Ansari, N.
Perera, M.
Kelly, N.
Mcallister, R.
Stanley, G.
Keane, C.
Shatkar, V.
Maxwell-Armstrong, C.
Henderson, L.
Maple, N.
Manson, R.
Semple, E.
Mills, M.
Daoub, A.
Marsh, A.
Ramnarine, A.
Hartley, J.
Malaj, M.
Jewell, P.
Whatling, E.
Hitchen, N.
Chen, M.
Goh, B.
Fern, J.
Rogers, S.
Derbyshire, L.
Robertson, D.
Deekonda, P.
Abid, A.
Harrison, P.
Aildasani, L.
Turley, H.
Sherif, M.
Pandey, G.
Filby, J.
Johnston, A.
Burke, E.
Mohamud, M.
Gohil, K.
Tsui, A.
Singh, R.
Lim, S.
O'Sullivan, K.
Mckelvey, L.
O'Neill, S.
Roberts, H.
Brown, F.
Cao, Y.
Buckle, R.
Liew, Y.
Sii, S.
Ventre, C.
Graham, C.
Filipescu, T.
Yousif, A.
Dawar, R.
Wright, A.
Peters, M.
Varley, R.
Owczarek, S.
Hartley, S.
Khattak, M.
Iqbal, A.
Ali, M.
Durrani, B.
Narang, Y.
Bethell, G.
Horne, L.
Pinto, R.
Nicholls, K.
Kisyov, I.
Torrance, H.
English, W.
Lakhani, S.
Ashraf, S.
Venn, M.
Elangovan, V.
Kazmi, Z.
Brecher, J.
Sukumar, S.
Mastan, A.
Mortimer, A.
Parker, J.
Boyle, J.
Elkawafi, M.
Beckett, J.
Mohite, A.
Narain, A.
Mazumdar, E.
Sreh, A.
Hague, A.
Weinberg, D.
Fletcher, L.
Steel, M.
Shufflebotham, H.
Masood, M.
Sinha, Y.
Jenvey, C.
Kitt, H.
Slade, R.
Craig, A.
Deall, C.
Reakes, T.
Chervenkoff, J.
Strange, E.
O'Bryan, M.
Murkin, C.
Joshi, D.
Bergara, T.
Naqib, S.
Wylam, D.
Scotcher, S.
Hewitt, C.
Stoddart, M.
Kerai, A.
Trist, A.
Cole, S.
Knight, C.
Stevens, S.
Cooper, G.
Ingham, R.
Dobson, J.
O'Kane, A.
Moradzadeh, J.
Duffy, A.
Henderson, C.
Mclaughin, C.
Hoskins, T.
Reehal, R.
Bookless, L.
Mclean, R.
Stone, E.
Wright, E.
Abdikadir, H.
Roberts, C.
Spence, O.
Srikantharajah, M.
Ruiz, E.
Matthews, J.
Gardner, E.
Hester, E.
Naran, P.
Simpson, R.
Minhas, M.
Cornish, E.
Semnani, S.
Rojoa, D.
Radotra, A.
Eraifej, J.
Eparh, K.
Smith, D.
Mistry, B.
Hickling, S.
Din, W.
Liu, C.
Mithrakumar, P.
Mirdavoudi, V.
Rashid, M.
Mcgenity, C.
Hussain, O.
Kadicheeni, M.
Gardner, H.
Anim-Addo, N.
Pearce, J.
Aslanyan, A.
Ntala, C.
Sorah, T.
Parkin, J.
Alizadeh, M.
White, A.
Edozie, F.
Johnston, J.
Kahar, A.
Navayogaarajah, V.
Carter, D.
Khonsari, P.
Burgess, A.
Ponweera, A.
Cody, A.
Ayl, N.
Croall, A.
Allan, C.
Ng, S.
Raghuvir, V.
Telfer, R.
Greenhalgh, A.
Mckerr, C.
Edison, M.
Dear, K.
Hardy, M.
Williams, P.
Hassan, S.
Sajjad, U.
O'Neill, E.
Lopes, S.
Healy, L.
Jamal, N.
Tan, S.
Lazenby, D.
Husnoo, S.
Beecroft, S.
Sarvanandan, T.
Weston, C.
Bassam, N.
Rabinthiran, S.
Hayat, U.
Ng, L.
Varma, D.
Sukkari, M.
Mian, A.
Omar, A.
Kim, J.
Sellathurai, J.
Mahmood, J.
O'Connell, C.
Bose, R.
Heneghan, H.
Lalor, P.
Matheson, J.
Doherty, C.
Cullen, C.
Cooper, D.
Angelov, S.
Drislane, C.
Kreibich, A.
Palkhi, E.
Durr, A.
Lotfallah, A.
Gold, D.
Mckean, E.
Dhanji, A.
Anilkumar, A.
Thacoor, A.
Siddiqui, Z.
Piquet, A.
Anderson, S.
Mccormack, D.
Gulati, J.
Ibrahim, A.
Murray, S.
Walsh, S.
Mcgrath, A.
Ziprin, P.
Chua, E.
Lou, C.
Bloomer, J.
Paine, H.
Osei-Kuffour, D.
White, C.
Szczap, A.
Gokani, S.
Patel, K.
Malys, M.
Reed, A.
Torlot, G.
Charania, A.
Ahmad, S.
Varma, N.
Cheema, H.
Austreng, L.
Petra, H.
Chaudhary, M.
Zegeye, M.
Cheung, F.
Coffey, D.
Heer, R.
Singh, S.
Seager, E.
Cumming, S.
Suresh, R.
Verma, S.
Ptacek, I.
Gwozdz, A.
Yang, T.
Khetarpal, A.
Shumon, S.
Fung, T.
Leung, W.
Kwang, P.
Loke, W.
Curran, A.
Chan, C.
Mcgarrigle, C.
Mohan, K.
Cullen, S.
Wong, E.
Toale, C.
Collins, D.
Keane, N.
Traynor, B.
Shanahan, D.
Yan, A.
Jafree, D.
Topham, C.
Mitrasinovic, S.
Omara, S.
Bingham, G.
Lykoudis, P.
Miranda, B.
Whitehurst, K.
Kumaran, G.
Devabalan, Y.
Aziz, H.
Shoa, M.
Dindyal, S.
Yates, J.
Bernstein, I.
Rattan, G.
Coulson, R.
Stezaker, S.
Isaac, A.
Salem, M.
Mcbride, A.
Mcfarlane, H.
Yow, L.
Macdonald, J.
Bartlett, R.
Turaga, S.
White, U.
Liew, W.
Yim, N.
Ang, A.
Simpson, A.
Mcauley, D.
Craig, E.
Murphy, L.
Shepherd, P.
Kee, J.
Abdulmajid, A.
Chung, A.
Warwick, H.
Livesey, A.
Holton, P.
Theodoreson, M.
Jenkin, S.
Turner, J.
Entwisle, J.
Marchal, S.
O'Connor, S.
Blege, H.
Aithie, J.
Sabine, L.
Stewart, G.
Jackson, S.
Kishore, A.
Lankage, C.
Acquaah, F.
Joyce, H.
Mckevitt, K.
Coffey, C.
Fawaz, A.
Dolbec, K.
O'Sullivan, D.
Geraghty, J.
Lim, E.
Bolton, L.
Fitzpatrick, D.
Robinson, C.
Ramtoola, T.
Collinson, S.
Grundy, L.
Mcenhill, P.
Harbhajan Singh GS
Loughran, D.
Keeling, R.
Williams, R.
Whitham, R.
Yoganathan, S.
Nachiappan, R.
Egan, R.
Owasil, R.
Kwan, M.
He, A.
Goh, R.
Bhome, R.
Teoh, P.
Raji, K.
Jayakody, N.
Matthams, J.
Chong, J.
Luk, C.
Greig, R.
Trail, M.
Charalambous, G.
Rocke, A.
Gardiner, N.
Bulley, F.
Warren, N.
Brennan, E.
Fergurson, P.
Wilson, R.
Whittingham, H.
Khanijau, R.
Gandhi, K.
Morris, S.
Boulton, A.
Chandan, N.
Barthorpe, A.
Maamari, R.
Sandhu, S.
Mccann, M.
Higgs, L.
Balian, V.
Reeder, C.
Diaper, C.
Sale, T.
Ali, H.
Archer, C.
Clarke, A.
Heskin, J.
Hurst, P.
Farmer, J.
O'Flynn, L.
Doan, L.
Shuker, B.
Stott, G.
Vithanage, N.
Hoban, K.
Nesargikar, P.
Kennedy, H.
Grossart, C.
Roy, C.
Sim, P.
Leslie, K.
Sim, D.
Abul, M.
Cody, N.
Tay, A.
Woon, E.
Sng, S.
Mah, J.
Robson, J.
Shakweh, E.
Wing, V.
Mills, H.
Li, M.
Barrow, T.
Balaji, S.
Jordan, H.
Phillips, C.
Naveed, H.
Hirani, S.
Tai, A.
Ratnakumaran, R.
Sahathevan, A.
Shafi, A.
Seedat, M.
Weaver, R.
Batho, A.
Punj, R.
Selvachandran, H.
Bhatt, N.
Botchey, S.
Khonat, Z.
Brennan, K.
Morrison, C.
Devlin, E.
Linton, A.
Galloway, E.
Mcgarvie, S.
Ramsay, N.
Mcrobbie, H.
Whewell, H.
Dean, W.
Nelaj, S.
Eragat, M.
Mishra, A.
Kane, T.
Zuhair, M.
Wells, M.
Wilkinson, D.
Woodcock, N.
Sun, E.
Aziz, N.
Abd Ghaffar, M.
Pokaż więcej
Temat :
NO
Settore MED/18 - Chirurgia Generale
postoperative complications
obesity
digestive tract
gastrointestinal tract
body mass index
body weight
Postoperative Complications, Obesity, Digestive Tract, Gastrointestinal Tract, Body Mass Index, Body Weight
Body mass index
Body weight
Digestive tract
Gastrointestinal tract
Obesity
Postoperative complications
Gastroenterology
Tytuł :
Resolved versus confirmed ARDS after 24 h: insights from the LUNG SAFE study
Autorzy :
Madotto, F.
Pham, T.
Bellani, G.
Bos, L.D.
Simonis, F.D.
Fan, E.
Artigas, A.
Brochard, L.
Schultz, M.J.
Laffey, J.G.
Pesenti, A.
Esteban, A.
Gattinoni, L.
van Haren, F.
Larsson, A.
McAuley, D.F.
Ranieri, M.
Rubenfeld, G.
Thompson, B.T.
Wrigge, H.
Slutsky, A.S.
Rios, F.
Van Haren, F.
Sottiaux, T.
Depuydt, P.
Lora, F.S.
Azevedo, L.C.
Bugedo, G.
Qiu, H.
Gonzalez, M.
Silesky, J.
Cerny, V.
Nielsen, J.
Jibaja, M.
Matamis, D.
Ranero, J.L.
Amin, P.
Hashemian, S.M.
Clarkson, K.
Kurahashi, K.
Villagomez, A.
Zeggwagh, A.A.
Heunks, L.M.
Laake, J.H.
Palo, J.E.
do Vale Fernandes, A.
Sandesc, D.
Arabi, Y.
Bumbasierevic, V.
Nin, N.
Lorente, J.A.
Piquilloud, L.
Abroug, F.
McNamee, L.
Hurtado, J.
Bajwa, E.
Démpaire, G.
Sula, H.
Nunci, L.
Cani, A.
Zazu, A.
Dellera, C.
Alejandro, R.V.
Daldin, J.
Vinzio, M.
Fernandez, R.O.
Cardonnet, L.P.
Bettini, L.R.
Bisso, M.C.
Osman, E.M.
Setten, M.G.
Lovazzano, P.
Alvarez, J.
Villar, V.
Pozo, N.C.
Grubissich, N.
Plotnikow, G.A.
Vasquez, D.N.
Ilutovich, S.
Tiribelli, N.
Chena, A.
Pellegrini, C.A.
Saenz, M.G.
Estenssoro, E.
Brizuela, M.
Gianinetto, H.
Gomez, P.E.
Cerrato, V.I.
Bezzi, M.G.
Borello, S.A.
Loiacono, F.A.
Fernandez, A.M.
Knowles, S.
Reynolds, C.
Inskip, D.M.
Miller, J.J.
Kong, J.
Whitehead, C.
Bihari, S.
Seven, A.
Krstevski, A.
Rodgers, H.J.
Millar, R.T.
Mckenna, T.E.
Bailey, I.M.
Hanlon, G.C.
Aneman, A.
Lynch, J.M.
Azad, R.
Neal, J.
Woods, P.W.
Roberts, B.L.
Kol, M.R.
Wong, H.S.
Riss, K.C.
Staudinger, T.
Wittebole, X.
Berghe, C.
Bulpa, P.A.
Dive, A.M.
Verstraete, R.
Lebbinck, H.
Vermassen, J.
Meersseman, P.
Ceunen, H.
Rosa, J.I.
Beraldo, D.O.
Piras, C.
Rampinelli, A.M.
Nassar, A.P., Jr.
Mataloun, S.
Moock, M.
Thompson, M.M.
Gonçalves, C.H.
Antônio, A.C.P.
Ascoli, A.
Biondi, R.S.
Fontenele, D.C.
Nobrega, D.
Sales, V.M.
Shindhe, S.
Ismail, D.M.A.B.P.H.
Laffey, J.
Beloncle, F.
Davies, K.G.
Cirone, R.
Manoharan, V.
Ismail, M.
Goligher, E.C.
Jassal, M.
Nishikawa, E.
Javeed, A.
Curley, G.
Rittayamai, N.
Parotto, M.
Ferguson, N.D.
Mehta, S.
Knoll, J.
Pronovost, A.
Canestrini, S.
Bruhn, A.R.
Garcia, P.H.
Aliaga, F.A.
Farías, P.A.
Yumha, J.S.
Ortiz, C.A.
Salas, J.E.
Saez, A.A.
Vega, L.D.
Labarca, E.F.
Martinez, F.T.
Carreño, N.G.
Lora, P.
Liu, H.
Liu, L.
Tang, R.
Luo, X.
An, Y.
Zhao, H.
Gao, Y.
Zhai, Z.
Ye, Z.L.
Wang, W.
Li, W.
Li, Q.
Zheng, R.
Yu, W.
Shen, J.
Li, X.
Yu, T.
Lu, W.
Wu, Y.Q.
Huang, X.B.
He, Z.
Lu, Y.
Han, H.
Zhang, F.
Sun, R.
Wang, H.X.
Qin, S.H.
Zhu, B.H.
Zhao, J.
Liu, J.
Li, B.
Liu, J.L.
Zhou, F.C.
Li, Q.J.
Zhang, X.Y.
Li-Xin, Z.
Xin-Hua, Q.
Jiang, L.
Gao, Y.N.
Zhao, X.Y.
Li, Y.Y.
Li, X.L.
Wang, C.
Yao, Q.
Yu, R.
Chen, K.
Shao, H.
Qin, B.
Huang, Q.Q.
Zhu, W.H.
Hang, A.Y.
Hua, M.X.
Li, Y.
Xu, Y.
Di, Y.D.
Ling, L.L.
Qin, T.H.
Wang, S.H.
Qin, J.
Han, Y.
Zhou, S.
Vargas, M.P.
Jimenez, J.I.S.
Rojas, M.A.G.
Solis-Quesada, J.E.
Ramirez-Alfaro, C.M.
Máca, J.
Sklienka, P.
Gjedsted, J.
Christiansen, A.
Villamagua, B.G.
Llano, M.
Burtin, P.
Buzancais, G.
Beuret, P.
Pelletier, N.
Mortaza, S.
Mercat, A.
Chelly, J.
Jochmans, S.
Terzi, N.
Daubin, C.
Carteaux, G.
de Prost, N.
Chiche, J.-D.
Daviaud, F.
Fartoukh, M.
Barberet, G.
Biehler, J.
Dellamonica, J.
Doyen, D.
Arnal, J.-M.
Briquet, A.
Hraiech, S.
Papazian, L.
Roux, D.
Messika, J.
Kalaitzis, E.
Dangers, L.
Combes, A.
Au, S.-M.
Béduneau, G.
Carpentier, D.
Zogheib, E.H.
Dupont, H.
Ricome, S.
Santoli, F.L.
Besset, S.L.
Michel, P.
Gelée, B.
Danin, P.-E.
Goubaux, B.
Crova, P.J.
Phan, N.T.
Berkelmans, F.
Badie, J.C.
Tapponnier, R.
Gally, J.
Khebbeb, S.
Herbrecht, J.-E.
Schneider, F.
Declercq, P.-L.M.
Rigaud, J.-P.
Duranteau, J.
Harrois, A.
Chabanne, R.
Marin, J.
Bigot, C.
Thibault, S.
Ghazi, M.
Boukhazna, M.
Zein, S.O.
Richecoeur, J.R.
Combaux, D.M.
Grelon, F.
Le Moal, C.
Sauvadet, E.P.
Robine, A.
Lemiale, V.
Reuter, D.
Dres, M.
Demoule, A.
Goldgran-Toledano, D.
Baboi, L.
Guérin, C.
Lohner, R.
Kraßler, J.
Schäfer, S.
Zacharowski, K.D.
Meybohm, P.
Reske, A.W.
Simon, P.
Hopf, H.-B.F.
Schuetz, M.
Baltus, T.
Papanikolaou, M.N.
Papavasilopoulou, T.G.
Zacharas, G.A.
Ourailogloy, V.
Mouloudi, E.K.
Massa, E.V.
Nagy, E.O.
Stamou, E.E.
Kiourtzieva, E.V.
Oikonomou, M.A.
Avila, L.E.
Cortez, C.A.
Citalán, J.E.
Jog, S.A.
Sable, S.D.
Shah, B.
Gurjar, M.
Baronia, A.K.
Memon, M.
Muthuchellappan, R.
Ramesh, V.J.
Shenoy, A.
Unnikrishnan, R.
Dixit, S.B.
Rhayakar, R.V.
Ramakrishnan, N.
Bhardwaj, V.K.
Mahto, H.L.
Sagar, S.V.
Palaniswamy, V.
Ganesan, D.
Jamaati, H.
Heidari, F.
Meaney, E.A.
Nichol, A.
Knapman, K.M.
O’Croinin, D.
Dunne, E.S.
Breen, D.M.
Clarkson, K.P.
Jaafar, R.F.
Dwyer, R.
Amir, F.
Ajetunmobi, O.O.
O’Muircheartaigh, A.C.
Black, C.S.
Treanor, N.
Collins, D.V.
Altaf, W.
Zani, G.
Fusari, M.
Spadaro, S.
Volta, C.A.
Graziani, R.
Brunettini, B.
Palmese, S.
Formenti, P.
Umbrello, M.
Lombardo, A.
Pecci, E.
Botteri, M.
Savioli, M.
Protti, A.
Mattei, A.
Schiavoni, L.
Tinnirello, A.
Todeschini, M.
Giarratano, A.
Cortegiani, A.
Sher, S.
Rossi, A.
Antonelli, M.M.
Montini, L.M.
Casalena, P.
Scafetti, S.
Panarello, G.
Occhipinti, G.
Patroniti, N.
Pozzi, M.
Biscione, R.R.
Poli, M.M.
Raimondi, F.
Albiero, D.
Crapelli, G.
Beck, E.
Pota, V.
Schiavone, V.
Molin, A.
Tarantino, F.
Monti, G.
Frati, E.
Mirabella, L.
Cinnella, G.
Fossali, T.
Colombo, R.
Pattarino, P.T.I.
Mojoli, F.
Braschi, A.
Borotto, E.E.
Cracchiolo, A.N.
Palma, D.M.
Raponi, F.
Foti, G.
Vascotto, E.R.
Coppadoro, A.
Brazzi, L.
Floris, L.
Iotti, G.A.
Venti, A.
Yamaguchi, O.
Takagi, S.
Maeyama, H.N.
Watanabe, E.
Yamaji, Y.
Shimizu, K.
Shiozaki, K.
Futami, S.
Ryosuke, S.
Saito, K.
Kameyama, Y.
Ueno, K.
Izawa, M.
Okuda, N.
Suzuki, H.
Harasawa, T.
Nasu, M.
Takada, T.
Ito, F.
Nunomiya, S.
Koyama, K.
Abe, T.
Andoh, K.
Kusumoto, K.
Hirata, A.
Takaba, A.
Kimura, H.
Matsumoto, S.
Higashijima, U.
Honda, H.
Aoki, N.
Imai, H.
Ogino, Y.
Mizuguchi, I.
Ichikado, K.
Nitta, K.
Mochizuki, K.
Hashida, T.
Tanaka, H.
Nakamura, T.
Niimi, D.
Ueda, T.
Kashiwa, Y.
Uchiyama, A.
Sabelnikovs, O.
Oss, P.
Haddad, Y.
Liew, K.Y.
Ñamendys-Silva, S.A.
Jarquin-Badiola, Y.D.
Sanchez-Hurtado, L.A.
Gomez-Flores, S.S.
Marin, M.C.
Villagomez, A.J.
Lemus, J.S.
Fierro, J.M.
Cervantes, M.R.
Mejia, F.J.F.
Dector, D.
Dector, D.M.
Gonzalez, D.R.
Estrella, C.R.
Sanchez-Medina, J.R.
Ramirez-Gutierrez, A.
George, F.G.
Aguirre, J.S.
Buensuseso, J.A.
Poblano, M.
Dendane, T.
Balkhi, H.
Elkhayari, M.
Samkaoui, N.
Ezzouine, H.
Benslama, A.
Amor, M.
Maazouzi, W.
Cimic, N.
Beck, O.
Bruns, M.M.
Schouten, J.A.
Rinia, M.
Raaijmakers, M.
Van Wezel, H.M.
Heines, S.J.
Strauch, U.
Buise, M.P.
Goodson, J.C.
Browne, T.S.
Navarra, L.
Hunt, A.
Hutchison, R.A.
Bailey, M.B.
Newby, L.
Mcarthur, C.
Kalkoff, M.
Mcleod, A.
Casement, J.
Hacking, D.J.
Andersen, F.H.
Dolva, M.S.
Barratt-Due, A.
Noremark, K.A.L.
Søreide, E.
Sjøbø, B.Å.
Guttormsen, A.B.
Yoshido, H.H.L.
Aguilar, R.Z.
Oscanoa, F.A.M.
Alisasis, A.U.
Robles, J.B.
Pasanting-Lim, R.A.B.
Tan, B.C.
Andruszkiewicz, P.
Jakubowska, K.
Coxo, C.M.
Alvarez, A.M.
Oliveira, B.S.
Montanha, G.M.
Barros, N.C.
Pereira, C.S.
Messias, A.M.
Monteiro, J.M.
Araujo, A.M.
Catorze, N.T.
Marum, S.M.
Bouw, M.J.
Gomes, R.M.
Brito, V.A.
Castro, S.
Estilita, J.M.
Barros, F.M.
Serra, I.M.
Martinho, A.M.
Tomescu, D.R.
Marcu, A.
Bedreag, O.H.
Papurica, M.
Corneci, D.E.
Negoita, S.L.
Grigoriev, E.
Gritsan, A.I.
Gazenkampf, A.A.
Almekhlafi, G.
Albarrak, M.M.
Mustafa, G.M.
Maghrabi, K.A.
Salahuddin, N.
Aisa, T.M.
Jabbary, A.S.A.
Tabhan, E.
Arabi, Y.M.
Trinidad, O.A.
Dorzi, H.M.A.
Tabhan, E.E.
Bolon, S.
Smith, O.
Mancebo, J.
Aguirre-Bermeo, H.
Lopez-Delgado, J.C.
Esteve, F.
Rialp, G.
Forteza, C.
De Haro, C.
Albaiceta, G.M.
De Cima-Iglesias, S.
Seoane-Quiroga, L.
Ceniceros-Barros, A.
Ruiz-Aguilar, A.L.
Claraco-Vega, L.M.
Soler, J.A.
del Carmen Lorente, M.
Hermosa, C.
Gordo, F.
Prieto-González, M.
López-Messa, J.B.
Perez, M.P.
Perez, C.P.
Allue, R.M.
Roche-Campo, F.
Ibañez-Santacruz, M.
Temprano, S.
Pintado, M.C.
De Pablo, R.
Gómez, P.R.A.
Ruiz, S.R.
Moles, S.I.
Jurado, M.ªT.
Arizmendi, A.
Piacentini, E.A.
Franco, N.
Honrubia, T.
Cheng, M.P.
Losada, E.P.
Blanco, J.
Yuste, L.J.
Carbayo-Gorriz, C.
Cazorla-Barranquero, F.G.
Alonso, J.G.
Alda, R.S.
Algaba, Á.
Navarro, G.
Cereijo, E.
Diaz-Rodriguez, E.
Marcos, D.P.
Montero, L.A.
Para, L.H.
Sanchez, R.J.
Navalpotro, M.A.B.
Abad, R.D.
González, R.M.
Toribio, D.P.
Castro, A.G.
Artiga, M.J.D.
Penuelas, O.
Roser, T.P.
Olga, M.F.
Curto, E.G.
Sánchez, R.M.
Imma, V.P.
Elisabet, G.M.
Claverias, L.
Magret, M.
Pellicer, A.M.
Rodriguez, L.L.
Sánchez-Ballesteros, J.
González-Salamanca, Á.
Jimenez, A.G.
Huerta, F.P.
Diaz, J.C.J.S.
Lopez, E.B.
Moya, D.D.L.
Alfonso, A.A.T.
Luis, P.S.E.
Cesar, P.S.
Rafael, S.I.
Virgilio, C.G.
Recio, N.N.
Adamsson, R.O.
Rylander, C.C.
Holzgraefe, B.
Broman, L.M.
Wessbergh, J.
Persson, L.
Schiöler, F.
Kedelv, H.
Tibblin, A.O.
Appelberg, H.
Hedlund, L.
Helleberg, J.
Eriksson, K.E.
Glietsch, R.
Larsson, N.
Nygren, I.
Nunes, S.L.
Morin, A.-K.
Kander, T.
Adolfsson, A.
Zender, H.O.
Leemann-Refondini, C.
Elatrous, S.
Bouchoucha, S.
Chouchene, I.
Ouanes, I.
Souissi, A.B.
Kamoun, S.
Demirkiran, O.
Aker, M.
Erbabacan, E.
Ceylan, I.
Girgin, N.K.
Ozcelik, M.
Ünal, N.
Meco, B.C.
Akyol, O.O.
Derman, S.S.
Kennedy, B.
Parhar, K.
Srinivasa, L.
McAuley, D.
Hopkins, P.
Mellis, C.
Kakar, V.
Hadfield, D.
Vercueil, A.
Bhowmick, K.
Humphreys, S.K.
Ferguson, A.
Mckee, R.
Raj, A.S.
Fawkes, D.A.
Watt, P.
Twohey, L.
Thomas, R.R.J.M.
Morton, A.
Kadaba, V.
Smith, M.J.
Hormis, A.P.
Kannan, S.G.
Namih, M.
Reschreiter, H.
Camsooksai, J.
Kumar, A.
Rugonfalvi, S.
Nutt, C.
O’Neill, O.
Seasman, C.
Dempsey, G.
Scott, C.J.
Ellis, H.E.
McKechnie, S.
Hutton, P.J.
Di Tomasso, N.N.
Vitale, M.N.
Griffin, R.O.
Dean, M.N.
Cranshaw, J.H.
Willett, E.L.
Ioannou, N.
Gillis, S.
Csabi, P.
Macfadyen, R.
Dawson, H.
Preez, P.D.
Williams, A.J.
Boyd, O.
De Gordoa, L.O.-R.
Bramall, J.
Symmonds, S.
Chau, S.K.
Wenham, T.
Szakmany, T.
Toth-Tarsoly, P.
McCalman, K.H.
Alexander, P.
Stephenson, L.
Collyer, T.
Chapman, R.
Cooper, R.
Allan, R.M.
Sim, M.
Wrathall, D.W.
Irvine, D.A.
Zantua, K.S.
Adams, J.C.
Burtenshaw, A.J.
Sellors, G.P.
Welters, I.D.
Williams, K.E.
Hessell, R.J.
Oldroyd, M.G.
Battle, C.E.
Pillai, S.
Kajtor, I.
Sivashanmugavel, M.
O’Kane, S.C.
Donnelly, A.
Frigyik, A.D.
Careless, J.P.
May, M.M.
Stewart, R.
Trinder, T.J.
Hagan, S.J.
Wise, M.P.
Cole, J.M.
MacFie, C.C.
Dowling, A.T.
Nuñez, E.
Pittini, G.
Rodriguez, R.
Imperio, M.C.
Santos, C.
França, A.G.
Ebeid, A.
Deicas, A.
Serra, C.
Uppalapati, A.
Kamel, G.
Banner-Goodspeed, V.M.
Beitler, J.R.
Mukkera, S.R.
Kulkarni, S.
Lee, J.
Mesar, T.
Shinn, J.O.
Gomaa, D.
Tainter, C.
Yeatts, D.J.
Warren, J.
Lanspa, M.J.
Miller, R.R.
Grissom, C.K.
Brown, S.M.
Bauer, P.R.
Gosselin, R.J.
Kitch, B.T.
Cohen, J.E.
Beegle, S.H.
Gueret, R.M.
Tulaimat, A.
Choudry, S.
Stigler, W.
Batra, H.
Huff, N.G.
Lamb, K.D.
Oetting, T.W.
Mohr, N.M.
Judy, C.
Saito, S.
Kheir, F.M.
Kheir, F.
Schlichting, A.B.
Delsing, A.
Crouch, D.R.
Elmasri, M.
Ismail, D.
Dreyer, K.R.
Blakeman, T.C.
Baron, R.M.
Grijalba, C.Q.
Hou, P.C.
Seethala, R.
Aisiku, I.
Henderson, G.
Frendl, G.
Hou, S.-K.
Owens, R.L.
Schomer, A.
Bumbasirevic, V.
Jovanovic, B.
Surbatovic, M.
Veljovic, M.
LUNG SAFE Investigators and the ESICM Trials Group
Pokaż więcej
Temat :
adult
adult respiratory distress syndrome
Article
artificial ventilation
assisted ventilation
breathing rate
clinical trial
disease association
disease classification
disease severity
female
hospital mortality
human
immunosuppressive treatment
length of stay
major clinical study
male
middle aged
Monte Carlo method
mortality
pneumonia
positive end expiratory pressure
Sequential Organ Failure Assessment Score
tidal volume
aged
classification
comparative study
disease exacerbation
remission
risk factor, Adult
Aged
Disease Progression
Female
Humans
Male
Middle Aged
Remission Induction
Respiration, Artificial
Respiratory Distress Syndrome, Adult
Risk Factors
ARDS reassessment
ARDS Survival
Berlin criteria ARDS
Persisting ARDS
Opis pliku :
ELETTRONICO
Tytuł :
ESICM LIVES 2016: part one: Milan, Italy. 1-5 October 2016
Autorzy :
Bos, L.
Schouten, L.
van Vught, L.
Wiewel, M.
Ong, D.
Cremer, O.
Artigas, A.
Martin-Loeches, I.
Hoogendijk, A.
van der Poll, T.
Horn, J.
Juffermans, N.
Schultz, M.
de Prost, N.
Pham, T.
Carteaux, G.
Dessap, A. Mekontso
Brun-Buisson, C.
Fan, E.
Bellani, G.
Laffey, J.
Mercat, A.
Brochard, L.
Maitre, B.
Howells, P. A.
Thickett, D. R.
Knox, C.
Park, D. P.
Gao, F.
Tucker, O.
Whitehouse, T.
McAuley, D. F.
Perkins, G. D.
Pisani, L.
Roozeman, J. P.
Simonis, F. D.
Giangregorio, A.
Schouten, L. R.
Van der Hoeven, S. M.
Neto, A. Serpa
Festic, E.
Dondorp, A. M.
Grasso, S.
Bos, L. D.
Schultz, M. J.
Koster-Brouwer, M.
Verboom, D.
Scicluna, B.
van de Groep, K.
Frencken, J.
Bonten, M.
Ko, J. I.
Kim, K. S.
Suh, G. J.
Kwon, W. Y.
Kim, K.
Shin, J. H.
Ranzani, O. T.
Prina, E.
Menendez, R.
Ceccato, A.
Mendez, R.
Cilloniz, C.
Gabarrus, A.
Ferrer, M.
Torres, A.
Urbano, A.
Zhang, L. A.
Swigon, D.
Pike, F.
Parker, R. S.
Clermont, G.
Scheer, C.
Kuhn, S. O.
Modler, A.
Vollmer, M.
Fuchs, C.
Hahnenkamp, K.
Rehberg, S.
Gründling, M.
Taggu, A.
Darang, N.
Öveges, N.
László, I.
Tánczos, K.
Németh, M.
Lebák, G.
Tudor, B.
Érces, D.
Kaszaki, J.
Huber, W.
Trásy, D.
Molnár, Z.
Ferrara, G.
Edul, V. S. Kanoore
Canales, H. S.
Martins, E.
Canullán, C.
Murias, G.
Pozo, M. O.
Eguillor, J. F. Caminos
Buscetti, M. G.
Ince, C.
Dubin, A.
Aya, H. D.
Rhodes, A.
Fletcher, N.
Grounds, R. M.
Cecconi, M.
Jacquet-Lagrèze, M.
Riche, M.
Schweizer, R.
Portran, P.
Fornier, W.
Lilot, M.
Neidecker, J.
Fellahi, J. L.
Escoresca-Ortega, A.
Gutiérrez-Pizarraya, A.
Charris-Castro, L.
Corcia-Palomo, Y.
Fernandez-Delgado, E.
Garnacho-Montero, J.
Roger, C.
Muller, L.
Elotmani, L.
Lipman, J.
Lefrant, J. Y.
Roberts, J. A.
Muñoz-Bermúdez, R.
Samper, M.
Climent, C.
Vasco, F.
Sara, V.
Luque, S.
Campillo, N.
Cerrato, S. Grau
Masclans, J. R.
Alvarez-Lerma, F.
Brugger, S. Carvalho
Jimenez, G. Jimenez
Torner, M. Miralbés
Cabello, J. Trujillano
Garrido, B. Balsera
Casals, X. Nuvials
Gaite, F. Barcenilla
Vidal, M. Vallverdú
Martínez, M. Palomar
Gusarov, V.
Shilkin, D.
Dementienko, M.
Nesterova, E.
Lashenkova, N.
Kuzovlev, A.
Zamyatin, M.
Demoule, A.
Carreira, S.
Lavault, S.
Palancca, O.
Morawiec, E.
Mayaux, J.
Arnulf, I.
Similowski, T.
Rasmussen, B. S.
Maltesen, R. G.
Hanifa, M.
Pedersen, S.
Kristensen, S. R.
Wimmer, R.
Panigada, M.
Bassi, G. Li
Kolobow, T.
Zanella, A.
Cressoni, M.
Berra, L.
Parrini, V.
Kandil, H.
Salati, G.
Livigni, S.
Amatu, A.
Andreotti, A.
Tagliaferri, F.
Moise, G.
Mercurio, G.
Costa, A.
Vezzani, A.
Lindau, S.
Babel, J.
Cavana, M.
Consonni, D.
Pesenti, A.
Gattinoni, L.
Mansouri, P.
Zand, F.
Zahed, L.
Dehghanrad, F.
Bahrani, M.
Ghorbani, M.
Cambiaghi, B.
Moerer, O.
Mauri, T.
Kunze-Szikszay, N.
Ritter, C.
Quintel, M.
Vilander, L. M.
Kaunisto, M. A.
Vaara, S. T.
Pettilä, V.
Mulier, J. L. G. Haitsma
Rozemeijer, S.
Spoelstra-de Man, A. M. E.
Elbers, P. E.
Tuinman, P. R.
de Waard, M. C.
Oudemans-van Straaten, H. M.
Liberatore, A. M. A.
Souza, R. B.
Martins, A. M. C. R. P. F.
Vieira, J. C. F.
Koh, I. H. J.
Martínez, M. Galindo
Sánchez, R. Jiménez
Gascón, L. Martínez
Mulero, M. D. Rodríguez
Freire, A. Ortín
Muñoz, A. Ojados
Acebes, S. Rebollo
Martínez, Á. Fernández
Aliaga, S. Moreno
Para, L. Herrera
Payá, J. Murcia
Mulero, F. Rodríguez
Guerci, P.
Ince, Y.
Heeman, P.
Ergin, B.
Uz, Z.
Massey, M.
Papatella, R.
Bulent, E.
Toraman, F.
Longbottom, E. R.
Torrance, H. D.
Owen, H. C.
Hinds, C. J.
Pearse, R. M.
O’Dywer, M. J.
Trogrlic, Z.
van der Jagt, M.
Lingsma, H.
Ponssen, H. H.
Schoonderbeek, J. F.
Schreiner, F.
Verbrugge, S. J.
Duran, S.
van Achterberg, T.
Bakker, J.
Gommers, D. A. M. P. J.
Ista, E.
Krajčová, A.
Waldauf, P.
Duška, F.
Shah, A.
Roy, N.
McKechnie, S.
Doree, C.
Fisher, S.
Stanworth, S. J.
Jensen, J. F.
Overgaard, D.
Bestle, M. H.
Christensen, D. F.
Egerod, I.
Pivkina, A.
Zhivotneva, I.
Pasko, N.
Alklit, A.
Hansen, R. L.
Knudsen, H.
Grode, L. B.
Hravnak, M.
Chen, L.
Dubrawski, A.
Pinsky, M. R.
Parry, S. M.
Knight, L. D.
Connolly, B. C.
Baldwin, C. E.
Puthucheary, Z. A.
Denehy, L.
Hart, N.
Morris, P. E.
Mortimore, J.
Granger, C. L.
Jensen, H. I.
Piers, R.
Van den Bulcke, B.
Malmgren, J.
Metaxa, V.
Reyners, A. K.
Darmon, M.
Rusinova, K.
Talmor, D.
Meert, A. P.
Cancelliere, L.
Zubek, L.
Maia, P.
Michalsen, A.
Decruyenaere, J.
Kompanje, E.
Vanheule, S.
Azoulay, E.
Vansteelandt, S.
Benoit, D.
Ryan, C.
Dawson, D.
Ball, J.
Noone, K.
Aisling, B.
Prudden, S.
Ntantana, A.
Matamis, D.
Savvidou, S.
Giannakou, M.
Gouva, M.
Nakos, G.
Koulouras, V.
Aron, J.
Lumley, G.
Milliken, D.
Dhadwal, K.
McGrath, B. A.
Lynch, S. J.
Bovento, B.
Sharpe, G.
Grainger, E.
Pieri-Davies, S.
Wallace, S.
McGrath, B.
Jung, M.
Cho, J.
Park, H.
Suh, G.
Kousha, O.
Paddle, J.
Gripenberg, L. Gamrin
Rehal, M. Sundström
Wernerman, J.
Rooyackers, O.
de Grooth, H. J.
Choo, W. P.
Spoelstra-de Man, A. M.
Swart, E. L.
Talan, L.
Güven, G.
Altıntas, N. D.
Padar, M.
Uusvel, G.
Starkopf, L.
Starkopf, J.
Blaser, A. Reintam
Kalaiselvan, M. S.
Arunkumar, A. S.
Renuka, M. K.
Shivkumar, R. L.
Volbeda, M.
ten Kate, D.
Hoekstra, M.
van der Maaten, J. M.
Nijsten, M. W.
Komaromi, A.
Norberg, Å.
Smedberg, M.
Mori, M.
Pettersson, L.
Theodorakopoulou, M.
Christodoulopoulou, T.
Diamantakis, A.
Frantzeskaki, F.
Kontogiorgi, M.
Chrysanthopoulou, E.
Lygnos, M.
Diakaki, C.
Armaganidis, A.
Gundogan, K.
Dogan, E.
Coskun, R.
Muhtaroglu, S.
Sungur, M.
Ziegler, T.
Guven, M.
Kleyman, A.
Khaliq, W.
Andreas, D.
Singer, M.
Meierhans, R.
Schuepbach, R.
De Brito-Ashurst, I.
Sabetian, G.
Nikandish, R.
Hagar, F.
Masjedi, M.
Maghsudi, B.
Vazin, A.
Asadpour, E.
Kao, K. C.
Chiu, L. C.
Hung, C. Y.
Chang, C. H.
Li, S. H.
Hu, H. C.
El Maraghi, S.
Ali, M.
Rageb, D.
Helmy, M.
Marin-Corral, J.
Vilà, C.
Vàzquez, A.
Martín-Loeches, I.
Díaz, E.
Yébenes, J. C.
Rodriguez, A.
Álvarez-Lerma, F.
Varga, N.
Cortina-Gutiérrez, A.
Dono, L.
Martínez-Martínez, M.
Maldonado, C.
Papiol, E.
Pérez-Carrasco, M.
Ferrer, R.
Nweze, K.
Morton, B.
Welters, I.
Houard, M.
Voisin, B.
Ledoux, G.
Six, S.
Jaillette, E.
Nseir, S.
Romdhani, S.
Bouneb, R.
Loghmari, D.
Aicha, N. Ben
Ayachi, J.
Meddeb, K.
Chouchène, I.
Khedher, A.
Boussarsar, M.
Chan, K. S.
Yu, W. L.
Nolla, J.
Vidaur, L.
Bonastre, J.
Suberbiola, B.
Guerrero, J. E.
Coll, N. Ramon
Jiménez, G. Jiménez
Calero, J. Codina
García, M.
de la Torre, M. C.
Vendrell, E.
Palomera, E.
Güell, E.
Serra-Prat, M.
Bermejo-Martín, J. F.
Almirall, J.
Tomas, E.
Escoval, A.
Froe, F.
Pereira, M. H. Vitoria
Velez, N.
Viegas, E.
Filipe, E.
Groves, C.
Reay, M.
Ballin, A.
Facchin, F.
Sartori, G.
Zarantonello, F.
Campello, E.
Radu, C. M.
Rossi, S.
Ori, C.
Simioni, P.
Umei, N.
Shingo, I.
Santos, A. C.
Candeias, C.
Moniz, I.
Marçal, R.
e Silva, Z. Costa
Ribeiro, J. M.
Georger, J. F.
Ponthus, J. P.
Tchir, M.
Amilien, V.
Ayoub, M.
Barsam, E.
Martucci, G.
Panarello, G.
Tuzzolino, F.
Capitanio, G.
Ferrazza, V.
Carollo, T.
Giovanni, L.
Arcadipane, A.
Sánchez, M. López
González-Gay, M. A.
Díaz, F. J. Llorca
López, M. I. Rubio
Zogheib, E.
Villeret, L.
Nader, J.
Bernasinski, M.
Besserve, P.
Caus, T.
Dupont, H.
Morimont, P.
Habran, S.
Hubert, R.
Desaive, T.
Blaffart, F.
Janssen, N.
Guiot, J.
Pironet, A.
Dauby, P.
Lambermont, B.
Pettenuzzo, T.
Citton, G.
Kirakli, C.
Ediboglu, O.
Ataman, S.
Yarici, M.
Tuksavul, F.
Keating, S.
Gibson, A.
Gilles, M.
Dunn, M.
Price, G.
Young, N.
Remeta, P.
Bishop, P.
Zamora, M. D. Fernández
Muñoz-Bono, J.
Curiel-Balsera, E.
Aguilar-Alonso, E.
Hinojosa, R.
Gordillo-Brenes, A.
Arboleda-Sánchez, J. A.
Skorniakov, I.
Vikulova, D.
Whiteley, C.
Shaikh, O.
Jones, A.
Ostermann, M.
Forni, L.
Scott, M.
Sahatjian, J.
Linde-Zwirble, W.
Hansell, D.
Laoveeravat, P.
Srisawat, N.
Kongwibulwut, M.
Peerapornrattana, S.
Suwachittanont, N.
Wirotwan, T. O.
Chatkaew, P.
Saeyub, P.
Latthaprecha, K.
Tiranathanagul, K.
Eiam-ong, S.
Kellum, J. A.
Berthelsen, R. E.
Perner, A.
Jensen, A. E. K.
Jensen, J. U.
Gebhard, D. J.
Price, J.
Kennedy, C. E.
Akcan-Arikan, A.
Kang, Y. R.
Nakamae, M. N.
Hamed, K.
Khaled, M. M.
Soliman, R. Aly
Mokhtar, M. Sherif
Seller-Pérez, G.
Arias-Verdú, D.
Llopar-Valdor, E.
De-Diós-Chacón, I.
Quesada-García, G.
Herrera-Gutierrez, M. E.
Hafes, R.
Carroll, G.
Doherty, P.
Wright, C.
Vera, I. G. Guerra
Ralston, M.
Gemmell, M. L.
MacKay, A.
Black, E.
Docking, R. I.
Appleton, R.
Ralston, M. R.
Gemmell, L.
Mackay, A.
Röttgering, J. G.
Elbers, P. W. G.
Mejeni, N.
Nsiala, J.
Kilembe, A.
Akilimali, P.
Thomas, G.
Andersson, A. E.
Fagerdahl, A. M.
Knudsen, V.
Cheikh, A. Ben
Hamdaoui, Y.
Guiga, A.
Fraj, N.
Sma, N.
Chouchene, I.
Bouafia, N.
Amirian, A.
Ziaian, B.
Fleischmann, C.
Thomas-Rueddel, D. O.
Schettler, A.
Schwarzkopf, D.
Stacke, A.
Reinhart, K.
Martins, A.
Sousa, P.
Snell, G.
Matsa, R.
Paary, T. T. S.
Cavalheiro, A. M.
Rocha, L. L.
Vallone, C. S.
Tonilo, A.
Lobato, M. D. S.
Malheiro, D. T.
Sussumo, G.
Lucino, N. M.
Rosenthal, V. D.
Dashti, A. Sanaei
Yousefipour, A.
Goodall, J. R.
Williamson, M.
Tant, E.
Thomas, N.
Balci, C.
Gonen, C.
Haftacı, E.
Gurarda, H.
Karaca, E.
Paldusová, B.
Zýková, I.
Šímová, D.
Houston, S.
D’Antona, L.
Lloyd, J.
Garnelo-Rey, V.
Sosic, M.
Sotosek-Tokmazic, V.
Kuharic, J.
Antoncic, I.
Dunatov, S.
Sustic, A.
Chong, C. T.
Sim, M.
Lyovarin, T.
Díaz, F. M. Acosta
Galdó, S. Narbona
Garach, M. Muñoz
Romero, O. Moreno
Bailón, A. M. Pérez
Pinel, A. Carranza
Colmenero, M.
Gritsan, A.
Gazenkampf, A.
Korchagin, E.
Dovbish, N.
Lee, R. M.
Lim, M. P. P.
Lim, B. C. L.
See, J. J.
Assis, R.
Filipe, F.
Lopes, N.
Pessoa, L.
Pereira, T.
Catorze, N.
Aydogan, M. S.
Aldasoro, C.
Marchio, P.
Jorda, A.
Mauricio, M. D.
Guerra-Ojeda, S.
Gimeno-Raga, M.
Colque-Cano, M.
Bertomeu-Artecero, A.
Aldasoro, M.
Valles, S. L.
Tonon, D.
Triglia, T.
Martin, J. C.
Alessi, M. C.
Bruder, N.
Garrigue, P.
Velly, L.
Spina, S.
Scaravilli, V.
Marzorati, C.
Colombo, E.
Savo, D.
Vargiolu, A.
Cavenaghi, G.
Citerio, G.
Andrade, A. H. V.
Bulgarelli, P.
Araujo, J. A. P.
Gonzalez, V.
Souza, V. A.
Massant, C.
Filho, C. A. C. Abreu
Morbeck, R. A.
Burgo, L. E.
van Groenendael, R.
van Eijk, L. T.
Leijte, G. P.
Koeneman, B.
Kox, M.
Pickkers, P.
García-de la Torre, A.
de la Torre-Prados, M.
Fernández-Porcel, A.
Rueda-Molina, C.
Nuevo-Ortega, P.
Tsvetanova-Spasova, T.
Cámara-Sola, E.
García-Alcántara, A.
Salido-Díaz, L.
Liao, X.
Feng, T.
Zhang, J.
Cao, X.
Wu, Q.
Xie, Z.
Li, H.
Kang, Y.
Winkler, M. S.
Nierhaus, A.
Mudersbach, E.
Bauer, A.
Robbe, L.
Zahrte, C.
Schwedhelm, E.
Kluge, S.
Zöllner, C.
Mitsi, E.
Pennington, S. H.
Reine, J.
Wright, A. D.
Parker, R.
Welters, I. D.
Blakey, J. D.
Rajam, G.
Ades, E. W.
Ferreira, D. M.
Wang, D.
Kadioglu, A.
Gordon, S. B.
Koch, R.
Rahamat-Langedoen, J.
Schloesser, J.
de Jonge, M.
Bringue, J.
Guillamat-Prats, R.
Torrents, E.
Martinez, M. L.
Camprubí-Rimblas, M.
Blanch, L.
Park, S. Y.
Park, Y. B.
Song, D. K.
Shrestha, S.
Park, S. H.
Koh, Y.
Park, M. J.
Hong, C. W.
Lesur, O.
Coquerel, D.
Sainsily, X.
Cote, J.
Söllradl, T.
Murza, A.
Dumont, L.
Dumaine, R.
Grandbois, M.
Sarret, P.
Marsault, E.
Salvail, D.
Auger-Messier, M.
Chagnon, F.
Lauretta, M. P.
Greco, E.
Dyson, A.
Preau, S.
Ambler, M.
Sigurta, A.
Saeed, S.
Sarıca, L. Topcu
Zibandeh, N.
Genc, D.
Gul, F.
Akkoc, T.
Kombak, E.
Cinel, L.
Cinel, I.
Pollen, S. J.
Arulkumaran, N.
Warnes, G.
Pennington, D. J.
Brohi, K.
O’Dwyer, M. J.
Kim, H. Y.
Na, S.
Kim, J.
Chang, Y. F.
Chao, A.
Shih, P. Y.
Lee, C. T.
Yeh, Y. C.
Chen, L. W.
Adriaanse, M.
Rietdijk, W.
Funcke, S.
Sauerlaender, S.
Saugel, B.
Pinnschmidt, H.
Reuter, D. A.
Nitzschke, R.
Perbet, S.
Biboulet, C.
Lenoire, A.
Bourdeaux, D.
Pereira, B.
Plaud, B.
Bazin, J. E.
Sautou, V.
Mebazaa, A.
Constantin, J. M.
Legrand, M.
Boyko, Y.
Jennum, P.
Nikolic, M.
Oerding, H.
Holst, R.
Toft, P.
Nedergaard, H. K.
Haberlandt, T.
Park, S.
Kim, S.
Cho, Y. J.
Lim, Y. J.
Chan, A.
Tang, S.
Nunes, S. L.
Forsberg, S.
Blomqvist, H.
Berggren, L.
Sörberg, M.
Sarapohja, T.
Wickerts, C. J.
Hofhuis, J. G. M.
Rose, L.
Blackwood, B.
Akerman, E.
Mcgaughey, J.
Fossum, M.
Foss, H.
Georgiou, E.
Graff, H. J.
Kalafati, M.
Sperlinga, R.
Schafer, A.
Wojnicka, A. G.
Spronk, P. E.
Khalili, F.
Afshari, R.
Khodaei, H. Haddad
Javadpour, S.
Petramfar, P.
Nasimi, S.
Tabei, H.
Gunther, A.
Hansen, J. O.
Sackey, P.
Storm, H.
Bernhardsson, J.
Sundin, Ø.
Bjärtå, A.
Bienert, A.
Smuszkiewicz, P.
Wiczling, P.
Przybylowski, K.
Borsuk, A.
Trojanowska, I.
Matysiak, J.
Kokot, Z.
Paterska, M.
Grzeskowiak, E.
Messina, A.
Bonicolini, E.
Colombo, D.