- Tytuł:
- Abstract of the 68th Meeting (Spring Meeting) 6–9 March 1990, Heidelberg
- Autorzy:
-
Sakmann, B.
Schrader, J.
Brenner, B.
Murer, H.
Boeckh, J.
Handwerker, H. O.
HonerjÄger, P.
Dugas, M.
Wang, G.
DeLuca, A.
Brinkmeier, H.
Fakler, B.
Pröbstle, T.
Rüdel, R.
Pohl, J. -A.
Meves, H.
Kroll, B.
Bremer,S .
Tümmler, B.
Frömter, E.
Schwegler, J.S .
Steigner, W.
Silbernagl,S .
Pusch, Michael
Niemann, P.
Schmidtmayer, J.
Ulbricht, W.
Hansen, G.
Lönnendonker, U.
Neumcke, B.
Eickhorn, R.
Hornung, D.
Antoni, H.
Penner, R.
Neher, E.
Takeshima, H.
Nishimura,S .
Numa,S .
Melzer, W.
Feldmeyer, D.
Pohl, B.
Zöllner, P.
Müller, T. H.
Swandulla, D.
Misgeld, U
Ganitkevich, V. Ya.
Isenberg, G.
Cavalié, A.
Allen, T. J. A.
Trautwein, W.
Pelzer, Siegried
Shuba, Yaroslav M.
Asai, Tatsuya
Trautwein, Wolfgang
Brown, Arthur M.
Birnbauner, Lutz
McDonald, Terence F.
Pelzer, Dieter
Eckert, R.
Hescheler, J.
Rosenthal, W.
Offermann,S .
Krautwurst, D.
Schultz, G.
Kettenmahn, Helmut
Trotter, J.
Verkhratsky, Alexe J N.
Savtchenko, Alexej N.
Verkhratsky, Alexej N.
Schiefer, A.
Klöckner, U.
Partridge, L. D.
SchÄfer,S .
Jonas, P.
Koh, D.S .
Kampe, K.
Hermsteiner, M.
Vogel, W.
Bauer, C. K.
Schwarz, J. R.
Fink, R. H. A.
Wettwer, E.
Weik, R.
Schlatter, E.
Bleich, M.
Granitzer, M.
Leal, T.
Nagel, W.
Crabbé, J.
Lang, F.
Kahn, E.
Friedrich, F.
Paulmichl, M.
Hammerer, M.
Maly, K.
Grunicke, H.
Böhm, T.
Nilius, B.
Gögelein, H.
Dahlem, D.
Weiss, H.
Waldegger,S .
Woell, E.
Paulmichl, R.
Ruppersberg, J. P.
Schröter, K. H.
Stocker, M.
Pongs, O.
Wittka, R.
Boheim, G.
Lichtinghagen, R
Augustine, C. K.
Stühmer, W.
Hoppe, Dorothe
Hoppe, D.
Zittlau, K. E.
Walther, C.
Hatt, H.
Franke, C.
Quasthoff,S .
Wischmeyer, E.
Jockusch, H.
Friedrich, M.
Benndorf, K.
Bollmann, G.
Hirche, Hj.
Hollunder-Reese, F.
Mohrmann, M.
Greger, R.
Weber-Schürholz,S .
Schürholz, T.
Akabas, M.
Landry, D.
Al-Awqati, Q.
Guse, A. H.
Gercken, G.
Meyerhof, W.
Westphale, H. -J.
Kerstins, U.
Oberleithner, H.
Tilmann, M.
Kunzelmann, K.
Klitsch, T.
Siemen, D.
Draguhn, A.
Verdoorn, T. A.
Pritchett, D. B.
Seeburg, P. H.
Malherbe, P.
Möhler, H.
Sakmann, B.
Hatt H.
Dudel, J.
Stern, P.
Zufall, F.
Rosenheimer, J.
Smith, D. O.
Dörner, R.
Ballanyi, K.
Schlue, W. -R.
Kalthof, B.
Pott, L.
Busch, C.
Konno, T.
Stenql, M.
Reinhardt, Ch.
Kaiser, H.
Baumann, R.
Wilimzig, M.
Eichenlaub, R.
Neumann, E.
Lessmann, V.
Gottmann, K.
Dietzel, I. D.
Keller, B. U.
Yaari, Y.
Konnerth, A.
Backus, K. H.
Giller, T.
Knoflach, F.
Pflimlin, P.
Trübe, G.
von Blankenfeld, G.
Ymer,S .
Sontheimer, H.
Ewert, M.
Seeburg, P. H.
Kettenmann, H.
Schneggenburger, R.
Paschke, D.
Hülser, D. F.
Ubl, J.
Kolb, H. A.
Ströttchen, J.
Boheim,S .
Wehner, F.
Guth, D.
Kinne, R. K. H.
Hülser, D. F.
Polder, H. R.
Bödeker, D.
Hoppe, Susanne
Höller, H.
Hampe, W.
Ruf, H.
Schulz, I.
Dehlinger-Kremer, M.
Ozawa, T.
Vasilets, L.
Schmalzing, G.
MÄdefessel, K.
Biel, H.
Schwarz, W.
Burckhardt, B. C.
Stallmach, N.
MairbÄurl, H.
Hoffman, J. F.
Schömig, E.
Heuner, A.
Göbel, B. O.
Siffert, W.
Butke, A.
Hoffmann, G.
zu Brickwedde, M. -K. Meyer
Vetter, H.
Düsing, R.
Rosskopf, D.
Osswald, U.
Steffgen, J.
Koepsell, H.
Martens, H.
Rübbelke, M.
GÄbel, G.
Arens, J.
Stabel, J.
Fischer, Y.
Thomas, J.
Rose, H.
Kammermeier, H.
Munsch, Thomas
Deitmer, Joachim W.
Engelmann, B.
Duhm, J.
Deitmer, Joachim W.
Gunzel, D.
Galler,S .
Fischer, H.
Clauss, W.
Van Driessche, W.
Köckerling, A
Schulzke, JD
Sorgenfrei, D
Fromm, M
Simon, B.
Ganapathy, V.
Leibach, F. H.
Burckhardt, G.
Krattenmacher, R.
Voigt, Rosita
Dietrich,S .
Leyssens, A.
Zhang,S . L.
Weltens, R.
Steels, P.
Hoffmann, B.
Heinz, M.
Habura, B.
Dörge, A.
Rechkemmer, G.
von Engelhardt, W.
StrauB, O.
Wiederholt, M.
Margineanu, D. -G.
Van Driessche, W.
Kreusel, K. M.
Fromm, M.
Lempart, U.
Sorgenfrei, D.
Hegel, U.
Augustin, A. J.
. Goldstein, R.
Purucker, E.
Lutz, J.
Illek, B.
Thiele, K -P.
Schwealer, JS.
Dittmer J.
Bauer C.
Eckardt, K. -U.
Dittmer, J.
Neumann, R.
Bauer, C.
Kurtz, A.
Fromm, H.
Schulzke, J. D.
Clausen, P.
Krohn, A.
Lüderitz,S .
Hierholzer, K.
Kersting, U.
Woinowski, L.
Gro\mann, R.
Bin, X. U.
Ellendorff, F.
Nitschke, R.
Fröbe, U.
Scholz, H.
della Bruna, R.
Ehmke, H.
Persson, P. B.
Seyfarth, M.
Kirchheim, H. R.
Dietrich, M.S .
Parekh, N.
Steinhausen, M.
Bührle, C. P.
Nobiling, R.
Ullrich, K. J.
Rumrich, G.
Klöss,S .
Papavassiliou, F.
Hoyer, J.
Schmitt, C.
Jungwirth, A.
Ritter, M.
Westphale, H. J.
Bevan, C.
Theiss, C.
Denek, Liliana
Schwegler, JohannS .
SchÄfer, Roland
Augustin, Albert J.
Heidland, August
Nafz, B.
Just, A.
Steidl, M.
Pinggera, G.
Gerstberger, R.
Schütz, H.
Simon, E.
Lohrmann, E.
Masereel, B.
Delarge, J.
Lang, H. J.
Englert, H. C.
Caliebe, D.
Mályusz, M.
Wrigge, P.
Gronow, G.
Klause N.
Mályusz, M.
Zinnert, H.
Fagel, H.
Jelkmann, W.
Weiss, Ch.
Augustin, A. J.
Keil, R.
Schmidt, W.
Kröger, C.
Brabant, E. G.
Hilgendorf, A.
Strauch,S .
Lane, F.
Prick, A.
Golenhofen, N.
Mildenberger,S .
Schwegler, J.S .
Flemming, B.
Roloff, D.
Wronski, T.
Drews, G.
Debuyser, A.
Henquin, J. C.
Jackson, M. B.
DeRiemer,S . A.
Schmid, A.Schnefel ,S .
Pröfrock, A.
Hinsch, K. -D.
Milz, J.
Lamprecht, G.
Seidler, U.
Silen, W.
Aziz, O.
Reschke, W.
Fischer, G.
De Decker, N.
Hayes, T.
Coast, G.
Van Kerkhove, E.
von zur Mühlen, F.
Eckstein, F.
Hegel, U
Bentzel, CJ
Riecken, EO
Siemer, C.
Rothenpieler, P.
Smith, E.
Lutnicki, K. R.
Wróbel, J. T.
Ledwożyw, A.
PietraŚ, E.
Sender,S .
Jürgens, Klaus D.
Kleinschmidt, T.
Werkmeister, F.
Kiwull-Schöne, H.
Kiwull, P.
Vahle, J.
Ott, M.
Zimmermann, R. E.
Elsing, J. G.
Million, D.
Zillner, P.
Thiel, M.
Bardenheuer, H.
Peter, K.
Fandrey, J.
Siegers, C. P.
Rupp, H.
Elimban, V.
Dhalla, N.S .
Morano, I.
Agostini, B.
Mühleisen, M.
Mommaerts, W. F. H. M.
Ono, K.
Wussling, M.
Schenk, W.
Boldt, W.
Lipp, P.
Schüttler, K.
Szymanski, G.
Wendt-Gallitelli, M. F.
Herzig, J. W.
Depersin, H.
Grupp, G.
Grupp, I.
Glitsch, H. G.
Pusch, H.
Zylka, Ch.
Brāndle, M.
Jacob, R.
Stein, T.
Isselhard, W.
Sturz, J.
Minor, T.
Wingenfeld, P.
Siegmund, B.
Klietz, T.
Schwartz, P.
Piper, H. M.
Linder, Christa
SchÄfer, Stefan
Heusch, Gerd
Becker, B. F.
Reinholz, N.
Raschke, P.
Leipert, B.
Gerlach, E.
Dierberger, B.
Gülch, R. W.
Leverkus, M.
Mitsuiye, T.
Pohl, U.
Wang,S . Y.
Meyer, R.
Haas, H. G.
Christmann, H. Ph
Dörner, Th
Hock, D.
Hertel, R.
Gagelmann, M.
Forssmann, W. G.
Leijendekker, W. J.
Kissling, G.
Michel, H.
Goetz, A.
Freya, M.
Fleckenstein-Grün, G.
Schipke, Jochen D.
Harasawa, Yasuhiko
Sugiura, Seiryo
Alexander, Joe
Burkhoff, Daniel
Kling, L.
Müller-Beckmann, B.
Schroth, M.
Sponer, G.
Böhm, E.
Strein, K.
Dorszewski, A.
Arnold, G.
Pike, G. K.
Bryant, D. J.
Roberts, M. L.
Fink, R. H.
Ross, Ch.
Skyschally, A.
Schulz, R.
Linder, C.
Heusch, G.
Schipke, J. D.
Burkhoff, D.
Alexander, J.
Gollnick, F.
Peter, Kh.
Franken-Weyers, R.
Borst, M. M.
Deussen, A.
Pöpping,S .
Hose, H.
Strotmann, K. H.
Lukascek, B.
Karnath, T.
Güttier, K.
Klaus, W.
Haverkampf, K.
Guhlmann, M.
Schmidt-Ott,S .
Heuschen, U.
Mall, G.
Pfitzer, G.
Rösch, J.
Arner, A.
Rüegg, J. C.
Kröger, K.
Schipke, J. D.
ThÄmer, V.
Ehring, Thomas
ThÄmer, Volker
Guth, B. D.
Schnabel, Ph A.
Schmiedl, A.
Gebhard, M. M.
Richter, J.
Bretschneider, H. J.
Guth, B. D.
Oudiz, R. J.
Schnabel, Ph.
Richter, J .
Watanabe, H.
Spahr, R.
Piper, H. M.
Obst, O.
Mertens, H.
Mülsch, A.
Busse, R.
Lamontagne, D.
Herlan, K.
Huang, A.
Bassenae, E.
Mackert, J. R. L.
Schilling, L.
Parsons, A. A.
Wahl, M.
Hock, D.
Christmann, M. Ph.
Thimm, F.
Frey, M.
Fleckenstein, a. A.
Theilen, H.
Göbel, U.
Kuschinsky, W.
Elbert, Th.
Tafil-Klawe, M.
Rau, H.
Lutzenberger, W.
Fleckenstein, A.
Forst, H.
Haller, M.
Santjohanser, C.
Lauterjung, L.
Smieško, Y.
Lang, D. J.
Johnson, P. C.
Schröck, H.
Rau H.
Elbert T.
Geiger B
Lutzenberger W.
Koch, G.
Koralewski, H. E.
Perschel, F. H.
Wagner, K.
Krüger, U.
Albrecht, M.
Hohlbach, G.
Maassen, N.
Foerster, M.
Mühling, J.
Bari, F.
Pleschka, K.
Schmidt, H. D.
Gro\, H.
Loock, W.
Stick, C.
Diefenbacher, U.
Gronewold, D.
Tobinsky, M.
Walther-Behrends, A.
Witzleb, E.
Brummermann, M.
Reinertsen, R. E.
Rogausch, H.
Rohn, W. M.
Acker, H.
Delpiano, M.
Dufau, E.
Hentschel, J.
Heller, H.
Schuster, K. -D.
Siekmeier, R.
Kronenberger, H.
Lintl, H.
Schiller-Scotland, Ch. F.
Gebhart, J.
Heyder, J.
Meier-Sydow, J.
Stahlhofen, W.
Mottaghy, K.
Geisen, C.
Richter, W.
Beckman, J.
Marek, W.
Ulmer, W. T.
Thiele, A. E.
Raschke, F.
Peter, J. H.
Hildebrandt, G.
Kullmer, T.
Kozianka-Burghof, G.
Thiele, A. E.
Schlaefke, M. E.
Gnuschke, H.
Schaefer, T.
Schaefer, D.
Schaefer, C.
Bradley, Ronald J.
Sterz, Raimund
Peper, Klaus
Benterbusch, R.
Kraft, Th.
Yu, L. C.
Kuhn, H. J.
Blankenbach, K.
Asmussen, G.
Kunze, I.
Pieper, K. -S .
Steinmetz, J.
Schmidt, H.
Krippeit-Drews, P.
Hübschen, U.
Nacimiento, A. C.
Günzel, D.
Rathmayer, W.
Gaunitz, U.
Költgen, D.
Zachar, E.
Soltau, B.
De Martino, L.
Hasselbach, W.
Kössler, F.
Lange, P.
Küchler, G.
Zeugner, C.
Van Eyk, J.
Hodges, R.S .
Lorkovic, H.
Clemens, N.
Scheid, P.
Noack, Th.
Deitmer, P.
Golenhofen, K.
Lammel, E.
Welling, Andrea
Felbel, Jochen
Hofmann, Franz
Katoch,S .
Watanabe, T.
Mandrek, K.
Milenov, K.
Hammer, K.
Rössler, W.
Sann, H.
Pierau, Fr -K.
Nguyen-Duong, H.
Schneider, P.
Stahl, F.
Lepple-Wienhues, A.
Korbmacher, C.
Haller, H.
Gebauer, M.
Willner, U.
Bialojan, C.
Lengsfeld, M.
Kyrtatas, V.
Dartsch, Peter C.
Boels, P. J.
Fischer, W.
Lenz, T.
Thei\, U.
Kreye, V. A. W.
Ohkubo, T.
Kupp, H.
Vonderlage, M.
Schreiner, V.
Dorlöchter, M.
Brinkers, M.
Irintchev, A.
Wernig, A.
Langenfeld, B.
Finger, W.
Wolburg, H.
Beer, A.
Schwejda, Ch.
Scheller, D.
Heister, U.
Tegtmeier, F.
Knöpfel, Thomas
Spuler, Andreas
Grafe, Peter
GÄhwiler, Beat
Bijak, M.
Misgeld, U.
Müller, W.
Rausche, G.
Leweke, F M.
Bingmann, D.
Moraidis, I.
Speckmann, E. -J.
Madeja, M.
Mu\hoff, U.
Lehmenkühler, A
Kuhlmann, D.
Hans, M.
Lux, H. D.
StrÄub, H.
Waiden, J.
Baker, R. E.
Grantyn, R.
Perouansky, M.
Kraszewski, K
Lehmenkühler, Chr
Dodt, H. U.
ZieglgÄnsberger, W.
Pawelzik, H.
ZieglgÄngsberger, W.
Mann, K.
Wiethölter, H.
Albrecht, D.
Dreier, J.
Ficker, E.
Beck, H.
Corrette, B J.
Dreyer, F.
Repp, H.
Dreessen, J.
Augustine, G. J.
Lehmenkühler, A.
Büsselberg, D.
Heimrich, B.
Haas, H. L.
Birnstiel,S .
Haas, H. L.
Schönrock, B.
Altrup, U.
Reith, H.
Speckmann, E. -J.
Alzheimer, C.
Bruagencate, G. ten
Fruhstorfer, B.
Mignot, E.
Nishino,S .
Dement, W. C.
Guilleminault, C.
Simon-Oppermann, Christa
Günther, Olaf
Stehle, J.
Reuss,S .
Seidel, A.
Riemann, R.
Vollrath, L.
Reimer, Susanne
HölIt, Volker
Sonnhof, U.
Krupp, J.
Claus, H
Hinckel, P.
Dick, H. B. H.
Hiemke, C.
Jussofie, A.
Dorn, T.
Uhlig,S .
Witte, O. W.
Bother B.
Eiselt M.
Witte H.
Zwiener ö
Rother M
Eiseit H.
Taghavy, A.
KrÄtzer, A.
Clusmann, H.
Heinemann, U.
Block, F.
Sonatg, K. -H.
Falkeristein, M.
Hohnsbein, J.
Hoormann, J.
Frieling, A.
Tarkka, I. M.
Kullmann, W.
Bromm, B.
Hirsch, M. Chr
Wissing, H.
Braun, H. A.
Igelmund, P.
Klu\mann, F. W.
Ehrenstein, W. H.
Yakimoff, N.
Mateeff,S .
Zeise, M. L.
Arriagada, J.
Teschemacher, A.
ZieglgÄnsberger, W.
Pöppelmann, T.
Köhling, R.
Boerrigter, P.
Reith, H.
Anders, K.
Ohndorf, W.
Dermietzel, R.
Richter, D. W.
Tölle, T. R.
Castro-Lopes, J. M.
Neuropharmakologie, Klinische
Sandkühler, J.
Leah, J. D.
Herdegen, T.
Zimmermann, M.
Vaitl, D.
Gnippe, H.
Herbert, M. K.
Mengel, M. K. C.
Kniffki, K. -D.
Linke, R.
Vahle-Hinz, C.
Schenda, J.
Matsumura, K.
Herdegen, T.
fu, Q. -G.
Forster, C.
Hutchison, W. D.
Morton, C. R.
Aschoff, J.
Wilhelm, Z.
Schwarzacher,S . W.
Wasserschaff, M
Hörner, M.
Kümmel, H.
Windhorst, U.
Feldman, J. L.
Schmid, K.
Foutz, A.S .
Denavit-Saubié, M.
Pak, M. A.
Wehling, P.
Evans, C.
Bandara, G.
Awiszus, F.
Feistner, H.
Heinze, H. -J.
Illert, M.
Wasserschaff, M.
Kleinebeckel, D.
Böhmer, G.
Schauer, W.
Abel, H. -H.
Klü\endorf, D.
Koepchen, H. P.
Jarolimek, W
König, St
Czachurski, J.
Seller, H.
Meckler, R. L.
McLachlan, E. M.
Boczek-Funcke, A.
HÄbler, H. -J.
JÄnig, W.
Michaelis, M.
Dembowsky, K.
Königr,S .
Rau, Harald
HÄbler, H. -J.
Unger, M.
Merker, G.
Roth, J.
Zeisberger, E.
Gao, H.
Hunold, M.
Kirchner, F.
Takano, K.
Schulze, K.
Pokorski, M.
Sakakibara, Y.
Masuda, A.
Morikawa, T.
Ahn, B.
Takaishi,S .
Paulev, P. -E.
Honda, Y.
Flügge, G.
Fuchs, E.
König,S .
Eysel, U. Th.
Schmidt-Kastner, R.
Skrandies, W.
Geib, T.
Baumann, C.
Schmidt, K. -F.
Knapp, A. G.
Dowling, J. E.
Kuba, M.
Toyonaga, N.
Kubová, Z.
Ehrenstein, W. H.
Jacobi, P.
Schmidt, K. -F.
Nöll, G. N.
Baumann, Ch.
Tabata, M.
Martin, Ch.
Meissl, H.
Knottenberg, Th.
Scheibner, H.
Zenner, Hans P.
Zimmennann, Ulrike
Gitter, Alfred H.
Ding, D.
Smolders, J. W. T.
Klinke, R.
Boekhoff, I.
Raming, K.
Krieger, J.
Tareilus, E.
Strotinann, J.
Breer, H.
Schild, D.
DeSimone, J. A.
Hellwig,S .
Gitter, A. H.
Plinkert, P. K.
Zenner, H. P.
Koltzenbwg, M.
Pinter, E.
SchÄfer, K.
Braun, H. A.
Necker, R.
Hanesch, U.
Heppelmann, B.
Schmidt, R. F.
Mense,S .
Hoheisel, U.
Steen, K. H.
Anton, F.
Reek, P. W.
Handwerker, H. O.
Lewin, G. R.
McMahon,S . B.
Heyer, G.
Hornstein, O. P.
Klement, W.
Arndt, J. O.
Maeerl, W.
GrÄmer, G.
Schepelmann, K.
Me\linger, K.
Schaible, H. -G.
Treede, R. D.
Meyer, R. A.
Campbell, J. N.
Claus, D.
Neundörfer, B.
Ernst, R.
Tick-Waider, A. M.
Bretschneider, F.
Peters, R. C.
Tennis, P. F. M.
Teunis, P. F. M.
Hoheisel, D.
Scherotzke, R.
Bub, A.
Manzl, G.
Forssmann, W. G.
Jessen, C.
Nuesslein, B.
Schmidt, I.
Wetzig, J.
Reiser, M.
Bregenzer, N.
von Baumgarten, R. J.
Mohr, E.
Krzywanek, H.
Warncke, G.
Schuchmann, K. -L.
Linow, H.
Klu\mann, F. H.
Redlin, U.
Heldmaier, G.
Bamler, A
Koller, A.
Felber,S .
Haid, C.
Wicke, K.
Raas, E.
Xuemin, Wang
Kerning, Chen
Ying, Shi
Hanping, Shi
Warncke, Günther
Voisord, R.
Dortsch, P. C.
Betz, E.
Karbach, U.
Walenta,S .
Gross, M. W.
Mueller-Klieser, W.
Vaupel, P.
Okunieff, P.
Mayer, W. -K.
Stohrer, M.
Krüger, W.
Müller-Klieser, W.
Strupp, M.
Weial, P.
Bostock, H.
Piwernetz, K.
Renner, R.
Grafe, P.
Lankers, J.
Zangemeister, W.
Kunze, K.
Tries,S .
Heinle, H.
Beckerath, N. V.
Maier-Rudolph, W.
Mehrke, G.
Günther, K.
Goedel-Meinen, L.
Daut, J.
Piper, H. M.
Kopp, A.
Noll, T.
Goellner, A.
Gerlach,S .
Teutsch, H. F.
Schienger, K.
Schwab, R.
Höckel, M.
Fotev, Z.
Nienhaus, M.
Kaczmarczyk, Gabriele
Richter, Dinah
Korte, Gabriele
Förther, J.
Reinhardt, H. W.
Schreiber, R.
Rupp, J.
Murphy, G.
Fingerle, J.
Kloiber, O.
Miyazawa, T.
Höhn-Berlage, M.
Hossmann, K. -A.
Schad, H.
Heimisch, W.
Blasini, R.
Haas, F.
Mendier, M.
Spuler, A.
Lehmann-Hom, F.
Wolfram, U.
Fenske, M.
Sachser, N.
Weis, Ch.
Marktl, W.
Kopta, B.
Klammer, N.
Rudas, B.
Pohl, H.
Nienartowicz, A.
Moll, W.
Klempt, M.
Blum,S .
Bühler, H.
Lichtenstein, I.
Novak, A.
Siebe, H.
Hierholzer, K.
Peper, K. - Pokaż więcej
- Źródło:
- Pflügers Archiv: European Journal of Physiology. December 1990 415(1):R1-R119
Czasopismo naukowe
-
na półce